Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτές οι στενογχώριες δεν τελειώνουν ποτέ...


Recommended Posts

Κορίτσια έχω δύο θέματα,

θα ξεκινήσω απο το θέμα που με έχει στενοχωρήσει και αγχώσει πάρα πολύ. :(

Ήρθε εχθές η πεθερά μου σπίτι και βούτηξε την μικρή μου και την φίλησε στο μάγουλο και το ίδιο έκανε με το ανιψάκι μου. Η μπουμπού μου είναι 5 μηνών, ο ανιψιός μου είναι 12 ημερών περίπου. Φυσικά φίλησε και εμάς- τις νύφες της!

Πάω να πάρω την μικρή από τα χέρια της να την βάλω στην κούνια και τι βλέπω ρε κορίτσια????

Είχε έρπη στα χείλη, τεράστιο και σε στάδιο που κολλάει, τότε που κάνει την κρούστα και έχει το υγρό. :angry::angry::angry:

Πήρα τον παιδίατρο τηλ και μου είπε οτι είναι επικίνδυνο κ με το που θα δούμε κάτι θα πρέπει να του τα πάμε κατευθείαν τα παιδιά να τα δει.

Κοντεύω να τρελαθώ απο εχθές, αν πάθει τίποτα το μικρό μου δεν ξέρω τι θα κάνω. Πόσο ηλίθια πρέπει να είναι για να κάνει κάτι τέτοιο? Δεν το κατάλαβε λέει, σιγά το σημαντικό θέμα λέει! Πως κάνω έτσι λέει????

Πείτε μου σας παρακαλώ αν γνωρίζεται τι μπορεί να πάθουν τα μικρα.. το ανιψάκι μου το κακόμοιρο είναι 12 ημερών, τι δουλειά είχε να το φιλήσει στο μάγουλο??

Και το άλλο θέμα που με έκανε λίγο να χαρώ είναι οτι η μικρή μετά απο 2 εβδομάδες απίστευτης γκρίνιας εχθές εμφάνισε μια άσπρη κορυφούλα σαν δοντάκι αλλά όχι μπροστά, τα μπροστινά δόντια, φαίνεται να φυτρώνει αυτό που είναι δίπλα απο τον κυνόδοντα (αν λέγεται έτσι :dry: ).

Ο γιατρός μου είπε οτι θεωρητικά γίνεται αλλά στην πράξη δεν το έχει συναντήσει.. Τα πρώτα δόντια που βγάζουν τα μωρά είναι τα μπροστινά. Αυριο έχουμε ραντεβού, άντε να δούμε, είναι τελικά δοντάκι??? :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

......δεν το καταλαβε? Δεν κανει με ερπη να πλησιαζει το βρεφος,που ζει αυτη?

Αφου πηρες το γιατρο σου ,τουλαχιστον εχεις το νου σου τωρα.Μην ψαχνεις τι μπορει να παθει και αγχωνεσαι και στεναχωριεσαι.Αστο τωρα,απλα να χεις λιγο το νου σου.Μην την ξανααφησεις να το φιλησει και αν το πιασει να πλυνει τα χερια της.Ελεος με τους συγγενεις!Λυσσα ολοι να πεφτουν πανω στα μωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι αραγε να μην τις κοβει καθολου?εμενα απο βρεφουδακι που ηταν,η πεθερα μου ,ο κουνιαδος μου και η συνυφαδα μου την φιλουσαν στο στομα,τυχαια παντα ετσι?το τι καυγαδες γινανε,το τι αποχη απο το σπιτι τους ειχαμε δεν λεγεται.αυτοι ομως το βιολι τους!!!!!!!!!!ολη μερα ειχα αγχος για το πως θα συναντηθουμε,μαλωνα συνεχεια με τον αντρα μου εκλαιγα απο τα νευρα μου κι αλλα τετοια καλα!!!αλλα ξαναρωταω γιατι να μην τις κοβει καθολου πια?τα νευρα μου!!!

ευχομαι να μην παθουν τιποτα απολυτως τα μικρακια σας και ... ο θεος να την δωσει λιιιιγο μυαλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ!!:angry: ΚΑΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΥΑΛΟ ΚΑΘΟΛΟΥ?:angry: ΑΠΟ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ?Ε ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΡΠΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ!ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΙΚΟ?:blink:

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ..ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,ΜΙΛΗΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ,ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.;):) ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΙΠΕΣ ΤΙΠΟΤΑ?ΠΩΣ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως αντέδρασε?

Μας έβγαλε υπερβολικούς!!!!! Και τους 4! (τον άντρα μου, εμένα, τον κουνιάδο και την συννυφάδα μου!!!!)Μας είπε, ε εντάξει δεν έγινε κ τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Ελενιτσα μου νομιζω οτι οποια και να ρωτησεις θα σου πει οτι στεναχωριεται οταν το κανουν αυτο οι αλλοι στα μωρα ...

Εμενα χθες ηρθαν οι φιλοι μας σπιτι το βραδυ και ενω εχουμε μιλησει και εχω πει οτι δεν θελω να φιλανε το μωρο πουθενα ... τουλαχιστον οχι πριν κανει τα πρωτα του εμβολια ποσο μαλλον στο προσωπο ... και αυτη που ελεγε δεν θα αφηνεις κανεναν, αυτη χθες ετριβε το μαγουλο της στο μαγουλο του παιδιου μου και ειχε ενα κιλο σοβα στο προσωπο (μηπως εννοουσε ολοι εκτος απο αυτη:blink: )...Τι της λες τωρα εεε ?:angry:

Μαλωσα με το αντρα μου που μου κουβαλαει κοσμο πριν σαραντισω και στεναχωρηθηκα ...

Εν το μεταξυ το μωρο εχει βγαλει σπυρακια στο προσωπακι του :angry:

Τι να πω !!! Και μου λεει ο αντρας μου οταν θα παω στην εκκλησια να πω του παπα να εχει αερισει το χωρο και να παω τρεις ωρες μετα:blink:

Μου φαινεται Ελενη μου οτι πρεπει να γινουμε κακιες ... δεν γινεται αλλιως ... Δλδ να αφησουμε να αρρωστησουν τα μωρα μας ???

Τωρα οσο για το δοντακι ... καθε περιπτωση ειναι μοναδικη !!! Με το καλο και τα υπολοιπα δοντακια !!!

Τι να πεις ... οι στεναχωριες και τα αγχη απο την ωρα που θα γεννησεις δεν σταματανε !!! Εμεις πρεπει να σταματαμε στις χαρες και μονο σ΄αυτες !!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σίγουρο είναι οτι αν έχετε εσείς Έρπη, κάποια στιγμή θα κολλήσουν και τα παιδιά. Το 90% του πλανήτη έχει τον ιό.

Τώρα όσον αφορά στα βρέφη δε γνωρίζω τίποτα. Ο παιδίατρος τί σου είπε; Αυτός θα ξέρει. Αλλα για να είσαι σίγουρη δε ρωτάς καλού κακού και έναν πιο ειδικό; Μήπως έναν παιδοδερματολόγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλό είναι ότι για να κολλήσει πρέπει να τη φιλήσει σε βλενογόννο περιοχή όπως δηλαδή το στόμα ή τα μάτια ή οπουδήποτε αλλού υπάρχει ανοιχτή είσοδος με το σώμα. Προσωπικά κάθε μήνα βγάζω έρπη και όχι μόνο έναν αλλά αυτή τη στιγμή που σου μιλάω έχω βγάλει..5-6 στα χείλη; Ευτυχώς είναι μικρουλιδες και ίσα που φαίνονται σαν μικρά σπυράκια. ¨Ο μικρός μου δνε έχει εμφανίσει κάτι..ισως επειδή προσέχω! Αλλά όλο ακι θα με αγγίξει...όλο και θα με φιλήσει..θέλει προσοχή έτσι και αλλιώς..αλλά δεν κολλάει απο το μάγουλο!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΑΙΔΟΥΡΑ!!!!!!!!!!!

Ν Τ Ρ Ο Π Η !!!! Δηλαδη τι επρεπε να εχει για να ειναι σημαντικο,

σε τοσο μικρα μωρα ΠΑΝΟΥΚΛΑ;;;;;;;;;;;;;

Αντε απο κει με τις βρωμοπεθερες πια..

Συζητησε με τον αντρα σου!!! Αυτο δεν μπορει να επαναληφθει..

Ευχομαι να μην παθουν τιποτα τα μικρουλια σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι σου εχω απαντησεισ και για τα δυο θεματα ειναι η τυχερη σου μερα ;)

λοιπον ναι η ερπη ειναι επικυνδυνη για τα μωρα γιατι μπορουν να παθουν ερπητικη εγκεφαλιτιδα αν ψαξεισ θα δεισ ενα ποστ που ειχα βγαλει γυρω στον ιανουαριο....ειχα βγαλει ερπη στην δεξια πλευρα του προσωπου απο το αγχοσ μου και η παιδιατροσ μου ειχε πει πολυ καθαριοτητα και να μην πιασει η μικρη τα σπυρακια....

και οσο για τα δοντακια τα πρωτα που εβγαλε η κορη μου ηταν τα πλαινα και μετα τα κεντρικα σαν τον δρακουλα ηταν για 2 μηνεσ :woohoo:

οσο για την πεθερα σου πρεπει να ειναι λιγο στον κοσμο τησ αφου δεν καταλαβαινει ποσο σοβαρο ειναι το θεμα :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε tirogaridaki ,

το θέμα είναι οτι η μικρή τρίβει μια τα ματια της, μια βάζει τα χέρια της στο στόμα, ή για την ακρίβεια, έχει όλη την ώρα τα χέρια και τα πόδια στο στόμα :laugh:

ο παιδίατρος μας είπε οτι πρέπει να προσέχουμε πολύ και με το που δούμε κάτι να του την πάμε, δεν το θεωρεί κάτι ασήμαντο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evhdal,

τι είναι η ερπητικη εγκεφαλιτιδα, μονο που β΄'επω αυτές τις λέξεις αγχώνομαι :blink::blink:

τέλος πάντων, ελπίζω να μην έχουμε κανένα παρατράγουδο γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.

Οσο για το δοντάκι, ο γιατρός μου είπε οτι γίνεται, αλλά μαλλον είναι κάτι άλλο (αυριο θα την δει απο κοντά να μου πει). Εγώ πιστέυω οτι είναι δοντάκι, γιατί καταρχήν έτσι φαίνεται και όταν το πιάνω είναι σκληρό και δεύτερον με το που φύτρωσε σταμάτησε την γκρίνια ρε παιδί μου.

Δυο εβδομάδες μας είχε πρήξει στην κυριολεξία!! :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ βγάζω έρπη 2-3 φορές το χρόνο στα χείλη. Έχουν βγει κάτι ωραία αυτοκολητάκια στρογγυλά που λέγονται compeed. Κάνουν τρομερή δουλειά και δεν αφήνουν να εξαπλωθεί ο ιός. Επίσης περνάει πολύ πιο γρήγορα και δεν αφήνει να μεγαλώνει πολυ και να φουσκώνουν οι φυσαλίδες.

Πάντως πιστεύω πως δεν πρέπει να ανησυχείς τόσο πολύ γιατί δεν είναι εύκολο από επιχείλιο έρπη να μεταφερθεί στο μάγουλο. Τώρα όταν βγαίνει σε κάποια σημεία του προσώπου ή του σώματος γενικά, βγαίνει για άλλους λόγους και όχι επειδή μας φίλησε κάποιος εκεί. Συνήθως βγαίνει αν έχουν πέσει οι άμυνες του οργανισμού ή περνάμε έντονο άγχος.

Όλα καλά θα πάνε, θα δεις. Αλλά μάζεψέ την λιγάκι. Δεν φιλάμε τα παιδιά στο πρόσωπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!ΣΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΟΥ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα είναι δυνατόν να φιλάς παιδάκι 12 ημερών? :angry:

ακόμη και έρπη να μην έχεις!!! Ούτε εσάς έπρεπε να φιλήσει ούτε τα μωράκια. Για μένα είναι απαράδεκτο. Αν ξέρω ότι έχω κάτι κολλητικό δεν πάω να το μεταδώσω και σε άλλους. Βέβαια είναι η γιαγιά αλλά και πάλι λίγη προσοχή περισσότερη δεν έβλαψε κανέναν!!!

Εύχομαι να μην πάθουν κάτι τα μωράκια σας. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου,

ή δοντάκι είναι ή κύστη όπως μου έγραψε η καντινού. Φαντάζομαι οτι εννοείς οτι φαίνονται άσπρες οι κορυφές των ούλων, αλλά αυτό που σου λέω είναι οτι έχει ξεπεταχτεί 1-2 εκατοστά πάνω στο ούλο μια άσπρη κορυφούλα και όταν το πιάνω είναι σκληρό. Ο γιατρός απο το τηλ μου είπε οτι είναι μάλλον καμιά κυστούλα αλλά εγώ δεν χάνω την ελπίδα μου! Θα περιμένω μέχρι αύριο που θα την δει να μου πει τι είναι! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου συγνωμη για την καθυστερηση δεν θα σου βαλω κανενα αρθρο για το τι ειναι ερπητικη εγκεφαλιτιδα γιατι δεν αξιζει τον κοπο να αγχωθεισ περισσοτερο,εμενα με ειχε αγχωσει τρομερα η παιδιατροσ και το λαθοσ απο την αγνοια τησ ηταν οτι ερπητικη εγκεφαλιτιδα ειχε η πεθερα μου πριν 2 χρονια ειναι ενα ειδοσ ερπησ ζωστηρασ και αυτο αν μασ ειχαν εξξηγησει καλα οι γιατροι στο ελενα...

πιστευω 100 τισ 100 οτι δεν θα γινει κατι τετοιο απλωσ θα πρεπει να προσεχετε πολυ απο εδω και περα πρεπει να το καταλαβει αυτο ο περιγυρος σασ....

εχω πιστευω οτι ειναι δοντακι λιγο πριν τουσ 6 μηνεσ βγαλαμε και εμεισ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που έκανε δεν ήταν κάλο!! Και καλό είναι να το συζητήσεις με τον άντρα σου να της το πει κι ο ίδιος! Απ'όσο ξέρω, δεν κολλάει στο μάγουλο αλλά όπως και να χει.. πρόκειτε για 2 μωράκια! Γενικά, δεν ξέρει ότι δεν κάνει να φιλάνε τα νεογνά στο πρόσωπο; Όλα τα μικρόβια των μεγάλων βρίσκονται στον λαιμό και δεν ξέρεις πως μπορεί να εκδηλωθεί σ'ένα μωρό! Σε μας μπορεί να μην εκδηλώνεται αλλά το μωρό αμέσως .. :angry: Έλεος πια.. Εγώ από τώρα το έχω κάνει συμφωνία! Μην τους δω όσο είναι μωρό να μου το φιλάνε στο πρόσωπο! :angry: Ούτε στα χεράκια κάνει γιατί τα χεράκια τα βάζουν στο στόμα τους!

Όσο για το δοντάκι... αυτό είναι καλό!! Συγχαρητήρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΜΩΡΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΧΤΑΡΑ ΤΗΣ ΞΕΧΑΣΤΗΚΕ?ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΕΣΑΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΕΒΓΑΛΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΥΣ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ο αδερφος μου ηταν 25 ημερων,ηρθε στο σπιτι η θεια μου με τον γιο της και ο μικρος φιλησε το μωρο...την επομενη μερα μας πηρε τηλ η θεια μου και μας ειπε οτι ο γιος της εμφανισε ανεμοβλογια!!!!!κοκκαλο η μανα μου!!!η ανεμοβλογια κολλαει κυριως τρεις μερες πριν την εμφανιση της!!!

πηρε τηλ το γιατρο και για να σε καθησυχασω,της ειπε οτι επειδη το μωρο δεν μπορουμε να το κλεισουμε σε γιαλα και δυστυχως ειναι εκτεθημενο,εχει "απο την κοιλια" καποια αντισωματα,καποια αμυνα που το προστατευει..και βεβαια το μωρο δεν επαθε τιποτα..σημερα ειναι 2,5 ετων και κουκλος,ο καψουρακος μου!!!!

δε θα παθει τιποτα το νινι σου,μην ανησυχεις....οσο για την πεθερα....ειναι απαραδεκτη,ανευθυνη και ισχυρογνωμων και πολλα πολλα αλλα!!!ακου εκει"δεν το καταλαβα!!!!", "πως κανεις ετσι???"

ελεος!!!:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

Σήμερα δεν με πήρε ούτε ένα τηλέφωνο (κάθε μέρα με παίρνει και τηλ και περνάει απο δω ακάλεστη :angry: )

Λέτε να παρεξηγήθηκε????

Κάτσε να βάλω την γάτα μου να κλαίει!!! :laugh: :laugh:

Τουλάχιστον γλίτωσα απο την συνεχή πίεση, που με πρήζουν όλη μέρα κάθε μέρα απο το πρωί μέχρι το βράδυ! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Ελένη... Να αρχίσω από το δόντι...

Είναι αυτό μάλλον που λέει η Καντινου. Από τον 5ο μήνα κι εμάς άσπριζε το ουλάκι της και έλεγα να'το τώρα θα σκάσει, να μετά θα σκάσει, αλλά όπως άσπριζε το ούλο έτσι κοκκίνιζε σε λίγες μέρες και δόντι πουθενά. Το πρώτο της δοντάκι τελικά έσκασε προχθές, 10,5 μηνών.

Από φαφούτα προβιβάστηκε σε δρακουμελίτσα.

Την άφησα χθες στη μαμά μου για 2 μέρες για να έρθω στον άντρα μου και από ότι μου είπε η μαμά μου στο τηλ, σκάει και το διπλανό του.. Άρα, από δρακυμελίτσα γινόμαστε λαγουδάκι... Πωπω.. προόδους κάνουμε κάθε μέρα! :P

Τώρα όσο για φιλιά... Απαράδεκτο! βρε τόσο βρεφούλια ούτε στην πατούσα δεν τα φιλάμε.. Ελπίζω να μην κόλλησε τίποτα το μωράκι σου και το ανιψάκι σου! Αν είναι δυνατόν! :unsure:

Άσε εμένα μου τη σπάει το άλλο. Ορισμένοι για να μην τα φιλήσουν στο πρόσωπο, τα φιλάνε στα χέρια! Αυτό κι αν είναι απαγορευμένο! Λες κι ότι δε μεγάλωσαν παιδιά. Λες κι ότι δεν ξέρουν ότι τα μωρά βάζουν συνέχεια τα χέρια στο στόμα.

Κορίτσια δε θα ξεχάσω ο συγχωρεμένος ο παππούς μου μέχρι και πριν πεθάνει 96 χρονών (εγώ 25) με φιλούσε στο μέτωπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστός ο παππούς..εμένα με ενοχλεί που χαιδέύουν το χεράκι!Αντε το φιλί πες..πάει κ έρχεται! Όταν όμως χαιδεύουν το χέρι και δεν ξέρω κ εγώ τι έχεις πιάσει πριν; Μάλιστα μια φορά μια άγνωστη παιδιά, φίλησε το χεράκι του μικρου μου! Αγνωστη!!!! ΕΚει που περνουσε είπε <<αχου τοοοο>και τυ φίλησε το χεράκι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...