Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οικονομικό πακέτο για τεστ ωορρηξίας;;


silika

Recommended Posts

καλημέρα!

μήπως γνωρίζει καμιά σας από που μπορώ να παραγγείλω κάποια οικονομική συσκευασία για τεστ ωορρηξίας;

έχω άστατο κύκλο (ξεκίνησα στις 26-28 μέρες και τώρα έχω φτάσει στις 35-39) και χρειάζομαι κάθε μήνα πάνω από ένα κουτί (αν θυμάμαι καλά έχουν 7 μέσα). Δεν με συμφέρει να δίνω 100 ευρώ κάθε μήνα.

Τώρα αυτό που κάνω είναι να πηγαίνω στον γυναικολόγο μου και να μου το βρίσκει με υπέρηχο, αλλά αυτον τον μήνα έχω ήδη πάει 2 φορές και δεν έχουμε βρει κανένα ωάριο, και ο γιατρός λέει ότι η ωορρηξία μπορεί να συνέβει μέσα στην εβδομάδα και μεταξύ των επισκέψεών ή πριν την 1η επισκεψη την 14 μερα..... Κουράστηκα να πηγαινοέρχομαι λοιπον στον γιατρό και λέω να το βρίσκω στο σπίτι με τα τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!!!Εγω παρηγγειλα της clear blue απο το ebay....δεν μου εχουν ερθει ακομα αργουν καμια 15 αρια μερες.Αλλα πληρωσα τα 2 κουτια, 40 κατι ευρω καπου εκει με μεταφορικα...τωρα υπαρχουν και φθηνοτερα αλλα οχι τα συγκεκριμενα αλλα....θα σου πουν κοπελες που εχουν παραγγειλει κι απο αλλου.Αλλα εχεις δικιο πολλα τα λεφτα γι αυτο κι εγω ειπα να παρω απο εκει να δω τι γινεται!Καλη επιτυχια σου ευχομαι!Αν θες περισοτερες πληροφοριες πες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nταντουλα μου συγνωμη που αργησα!Με χρεωστικη οχι πιστωτικη....δεν πληρωνεις συνδρομη γι αυτην τιποτα...απλα την χρησιμοποιεις για αγορες απο το ιντερνετ....30 ευρω κανει αυτο που θες ε τοσα βαζεις κλπ.εμεις την εχουμε καταβρει τωρα περιμενω να δω και τα τεστ για να ειμαι σιγουρη οτι ολα ειναι καλα με το ebay...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina, μισοτιμής τα βρήκες! πολύ καλό..

Νανά η τιμή είναι κάτι παραπάνω από ΄καταπληκτική, αλλά τα έχεις χρησιμοποιήσει; αν ναι, τότε θα μπω να παραγγείλω και εγώ...

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silika,ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΚΟΜΑ,ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ,ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΦΤΑΙΓΑΝ ΤΑ ΤΕΣΤ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ.ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΥΛΑ,ΕΙΧΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΤΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ.

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ 3 ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΔΩΡΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silika και εγώ από WWW.SAVEONTESTS.COM.αγόρασα τα τέστ... και πέτυχα λαβράκι...!!!! Τωρά είμαι στον τέταρτο μήνα και περιμένω το πρώτο μου παιδάκι!!!!

αν θέλεις μου, επειδή μου έχουν περισσέψει 4 στείλε μου p.m. με τα στοιχεία σου να σου τα στείλω (εννοείται δωρεάν) μέχρι να παραγγείλεις τα δικά σου.

Καλή επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πήρα από το saveontests. Δουλεύουν άψογα και το επιβεβαίωσα και με το θερμοδιάγραμμα οτι είχα ωορρηξία τότε που έδειχναν. Επίσης είναι αρκετά φτηνά και μπορείς να κάνεις 2 την ημέρα ώστε να μην χάσεις σίγουρα την ωορρηξία. Εγω είχα πάρει 40 ωορρηξίας και 20 εγκυμοσύνης με 22 euro μαζί με τα μεταφορικά. Ήρθαν σε 6 εργάσιμες με το ταχυδρομείο σε διακριτική συσκευασία και έχουν ημερομηνία λήξης 2 χρόνια μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia... sxetika me ta saveontests vlepw oti eiste oles poli ikanopoihmenes.. ta exw ki egw alla lyste mou mia aporia.. ta xrhsimopoiw edw kai 2 mhnes, sxetika ekei pou proevlepa ki egw oti exw woriksia emfanizetai h 2h grammoula alla einai pio axnh kai ligotero entoni apo thn 1h! Ayto synevei kai tous 2 mhnes.. kserete an etsi prpei na einai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αντζελινα!Εγω δεν χρησιμοποιω αυτα αλλα δεν νομιζω να ειναι προβλημα που ειναι λιγοτερο αχνη!Ετσι ειναι και την επομενη που το κανεις η λιγο πιο εντονη?Καλη επιτυχια να εχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμμμ δεν ξερω τι να σου πω....μηπως δειχνουν την πιο καλη μερα και οχι 2η....παντως κι ετσι νομιζω οτι δειχνει σωστα εστω με την αχνη!Εσυ συνεχιζεις και αφου σου δειξει θετικο?Δλδ και τον υπολοιπο μηνα?Παντως νομιζω οτι ειναι ενταξει αλλα να μας πει και καποια κοπελα που τα χρησιμοποιησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelina78 έγραψε:

kalimera koritsakia... sxetika me ta saveontests vlepw oti eiste oles poli ikanopoihmenes.. ta exw ki egw alla lyste mou mia aporia.. ta xrhsimopoiw edw kai 2 mhnes, sxetika ekei pou proevlepa ki egw oti exw woriksia emfanizetai h 2h grammoula alla einai pio axnh kai ligotero entoni apo thn 1h! Ayto synevei kai tous 2 mhnes.. kserete an etsi prpei na einai?

αυτά τα τεστ, ανιχνεύουν μια ορμόνη (η LH) που είναι η τελευταία που εκκρίνεται πριν την ωορρηξία. Οταν είναι πολύ έντονο, η ορμόνη είναι στο pick της, πριν και μετά, είναι σε πιο χαμηλές συγκεντρώσεις γιαυτό η γραμμή είναι πιο αχνή.

δες πώς αυξάνεται η ορμόνη και πώς δείχνει θετικό το τεστ

lh_graph.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

κορίτσια γεια σας! 1 μήνα μετά , δεν ξέρω αν πήρατε απαντήσεις, πάντως η αχνή γραμμούλα δηλώνει αρνητικό αποτέλεσμα. Για να σημαίνει ότι η ορμόνη είναι στα ύψη και την επόμενη έχουμε ωορρηξία, όντως πρέπει να δούμε 2 ίδιες σκούρες γραμμές.

Εγώ παρήγγειλα πολύ οικονομικά από το www.hometest.gr και σήμερα μου βγήκε θετικό. που σημαίνει ότι σήμερα και αύριο ερχόμαστε σε επαφή για το πολυπόθητο αποτέλεσμα. Ελπίζω να βοήθησα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δειτε κ αυτο εδω. Ειναι σε μεγεθος κραγιον κ ανιχνευει τις γονιμες μερες απο το σαλιο. Δεν ξερω να σας πω αν ειναι καλυτερο απο τα στικς αλλα ειναι αρκετα ευχρηστο στη χρηση κ διαρκει 2 χρονια! Το χρησιμοποιεις το πρωι πριν πλυνεις δοντια η πιεις νερο. Βαζει λιγο σαλιο στο φακο πανω κ περιμενεις λιγα λεπτα να στεγνωσει. μετα πατας ενα κουμπακι - φωτακι απο κατω κ βλεπεις μεσα στο φακο. Αυτο μεγενθυνει το σαλιο κ ανιχνευει τα αλατα - ηλεκτρολυτες. Στις μερες που δεν εισαι γονιμη το σαλιο ειναι στρογγυλο, ενω στις μερες τις γονιμες εμφανιζονται οι σταγονες σαν φυλλαρακια. Ξερω πιθανον να μην εγινα καταννοητη, αλλα αν το κανετε καθε μερα, θα μαθετε την πυκνοτητα του σαλιου κ θα καταλαβετε τη διαφορα. Το ποσο εγκυρο ειναι ...τι να σας πω...λεει οτι ειναι ακριβες!!!

http://www.pharmazon.gr/product_info.ph ... a3ac948d9b

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...