Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα Εγκυμοσύνης


Linaki_1980

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ξανα. Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω ποια είναι τα πρώτα συμπτώματα εγκυμοσύνης σε μια γυναίκα.

Ρωτάω αυτο γιατι τον τελευταιο μήνα με τον αντρα μου του δώσαμε και κάταλαβε ;) μερα παραμέρα προσπαθούσαμε το θέμα ειναι οτι εδω και 5 ημέρες με πονάει η μέση μου και τα πλευρα μου ειδικα αριστέρα, επίσης με ποναει η κοιλια μου χαμηλά και απο τις δυο μεριές και εχω ολες αυτές τις ημέρες διάρροια. Εκανα τεστ εγκυμοσύνης αλλα μου βγήκε αρνητικό αύριο περιμένω να αδιαθέτησω κανονικα να δω τι θα γινει μην έχω και καμια γαστρεντερίντιδα φοβάμαι και τρέχω και δεν φτάνω.

Για πειτε μου παρακαλω γιατι εχω μπερδευτει :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΤΕΣΤ ΕΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Η ΧΩΡΙΑΚΗ. ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΟΥΝ. Η ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΟΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΟΘΕΙΣ!!!:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Λινάκι μου..εγω προσωπικα αυτα ακριβως ειχα ..ειδικα ο πονος στη μεση!!!

μακαρι να εισαι και απλα να μην εχεις ακομα αρκετη ορμονη στα ουρα κ γι'αυτο εδειξε αρνητικο!!

αν δεν σου ερθει αυριο κανε παλι τεστ αλλα με τα πρωτα πρωινα ουρα!!

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TA SIMPOTAMATA KALI MOU TO MONO POU KANOUN EINAI NA MAS MPERDEVOUN EPEIDH EINAI TA IDIA ME TIS PERIODOU OPOTE TO MONO SIGOURO SIMPTOMA EINAI I KA8YSTERISH TOULAXISTON 5 MERES GIA NA SE KANEI NA PAS GIA XORIAKI

EGO PADOS SOU EFXOMAI NA EXEIS TO SIMPTOMA TIS KA8YSTERISIS K MIA 8ETIKOTATI XORIAKI KALI MOU FILAKIA.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Κι εγώ ξέρω πως για να κάνεις το ΤΕΣΤ, πρέπει να έχεις καθυστέρηση πρώτα. Ο πόνος στη μέση και στην κοιλιά είναι ενδεικτικά σημεία βέβαια, αλλά υπάρχουν και σε αναμονή περιόδου, έτσι δεν είναι? Κι εγώ έχω καθυστέρηση (1η μέρα σήμερα) αλλά θα περιμένω τουλάχιστον 5 ημέρες για να κάνω ΤΕΣΤ, διότι τον προηγούμενο μήνα, από το άγχος μου, καθυστέρησα μόνη μου την περίοδο 4 μέρες! Οπότε... καλή υπομονή... και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι κι αγχώνεσαι... ούτως ή άλλως δεν κάνει καλό... Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ.Ο ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ.ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΩΡΑ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΚ'ΠΕΙΡΑΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΕΙΠΕΣ "ΤΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ".ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΘΑ ΕΞΙΣΟΥ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ.ΙΣΩΣ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ..

ΥΓ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ,ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ.ΕΓΩ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ.ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΠΙΑ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΜΕ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Basika min to poliskeftesai giati mporei na einai k aptin poli "kaloperasi" :P Perimene ligaki mexri na exeis kathisterisi k kane mia xoriaki. Ego eixa meinei egkios otan eimastan diakopes k to mono simptoma pou eixa itan i kourasi. Apisteuti kourasi, me epairne o ipnos stis ksaplostres, sta club, opou egerna ton epairna! xaxa K epeidi opos eipan i kathe ginaika, o kathe organismos einai diaforetikos, mporei na min einai k tpt mporei omos na ienai k mia nea psixoula! Sto euxomai kali mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τελικά αδιαθέτησα εχθές :( ........... μα ούτε μια μέρα καθυστέρηση ετσι για να χαρώ λιγο τιποτα όμως. Δεν πειράζει όμως την επομένη φορα ελπίζουμε.

Φιλάκιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Linaki_1980 έγραψε:

Κοριτσάκια μου τελικά αδιαθέτησα εχθές :( ........... μα ούτε μια μέρα καθυστέρηση ετσι για να χαρώ λιγο τιποτα όμως. Δεν πειράζει όμως την επομένη φορα ελπίζουμε.

Φιλάκιααααα

λινακι μου μην σε παρει απο κατω. αν θες τη γνωμη μου κλεισε ραντεβου με τον γιατρο σου αφου τελειωσει η περιοδος σου και εκεινος θα σου πει ποσες και ποιες μερες πρεπει να βρεθειτε για να κανετε μπεμπε γρηγορα. μην νομιζεις και το πολυβπολυ δεν κανει καλο.

δοκιμασε το αν θες αυτο το μηνα. δες το ευκαιρια να κανεις και το τεστ παπ μαζι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΣΤΙΣ 6 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΟΝΟ ΠΕΡΙΟΔΟΥ Η ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κελυ μου να σου πω και εγω οτι έτσι ξεγελάστηκα... ειχα πόνους χαμηλά στην κοιλιά αρκετές ημέρες πριν αδιαθετήσω και η μέση μου ασε με είχε πεθανει λεω και εγω κάτι άλλο θα συμβαίνει ( εγκυμοσύνη) αλλα......μπα απλοι πόνοι πριν απο την περίοδο ήτανε και τσάμπα χάρηκα.

Περιμενε λίγες ημέρες μέχρι την αναμενόμενη περιοδο και αν δεν σου έρθει κάνε μια χοριακή αμέσως να δεις......... περιμένω τα εύχαριστα νεα σου.

Φιλακιαααααααα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΑΠΟ ΑΓΩΝΙΑ!ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ Η ΣΙΧΑΜΕΡΗ!!!!ΑΚΟΜΗ ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΠΩΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΝΙΝΑΚΙ,ΜΟΝΟ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΟΥΦΦΦΦ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ ΜΟΥ,ΑΝ ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΣΑΙ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΤΕΣΤ ΟΠΩΣ ΤΟ ΣΕΛΦ ΚΛΙΑΡ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ.ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ,ΜΗ ΤΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕ ΕΝΑ ΜΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.εγω ειχα πονους περιοδου και στη μεση και ελεγα οτι θα μου ερθουν σιγουρα αλλα τελικα δεν μου ηρθαν,τωρα ειμαι στον 7ο μηνα.το στηθος μου ειχε πριστει παραπολυ πριν να περιμενω περιοδο κ μυρμιγκιαζε,και η θερμοκρασια του σωματος μου ηταν 37,5.να ξερετε οτι λενε οτι αν εισαι εγκυος εχεις υψηλη θερμοκρασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από μενα.Είμαι στον έκτο μήνα εγκυμοσύνης και όλα πάνε πολύ καλά.Στην αρχή μόνο είχα κάποιες ενοχλήσεις σχετικά με το φαγητό,όσον αφορά τα κρεατικά και τα ψαρικά.

Τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα και περιμένω με αγωνία την γέννηση του παιδιού μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια να σας πω και εγω τώρα κατι που θέλω την γνώμη σας? Λοιπόν όπως σας ειπα αδιαθέτησα στις 30 Ιουνιου και ενω η περίοδος μου κανονικα εχει διαρκεια 5-6 ημέρες αυτη την φορά μου κράτησε μόνο 3 ημέρες την πρώτη ημερα είχα καφέ υγρά προς το βράδυ ξεκίνησε το αιματακι μέχρι και την επομενη μερα, μετα πάλι καφε υγρα και τέλος δηλαδη αιμα είχα 1 1/2 μέρα και με μικρή ποσότητα αιματος.

Το θεμα είναι οτι το στηθος μου με πονάει ακόμα και έχω πόνους χαμηλά στην κοιλιά. Τι να κάνω που ανησυχώ μου λέτε :( ? Μηπως έχω κατι που θέλει ψάξιμο? Πριν απο εναν μηνα εκανα υπέρηχο και όλα ηταν φυσιολογικά πέρα απο μια μικροπολυκυστική εμφάνιση στην αριστερή ωοθήκη που ο γιατρός μου μου είπε οτι δεν ειναι τίποτα και που δεν χρειάζεται φαρμακευτική αγωγή γιατι μπορεί να εξαφανιστεί απο μόνο του.

Περιμένω τα νεα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΙΧΑΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΝΙΝΑΚΙ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ Η ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΑΦΑΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ;;ΕΠΙΣΗΣ,ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΥΨΗΛΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ;ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΧΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕ ΧΩΡΙΑΚΗ 100 ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΕΤΥΧΕ ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 1000 ΕΧΩ ΜΠΕΜΠΕ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΚΙΝΗΤΗ;ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ!!ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι βρε μαρουλι μου!απο το στοματακι σου κ στου θεουλη το αυτι!ειμαι συνεχεια τουαλετα κ σκουπιζομαι για να δω μην εχει ερθει.δεν μπορω να ηρεμησω.τωρα ειχα ξαπλωσει με τον αντρουλη μου αλλ δεν με χωραγε ο τοπος!και σε σενα γλυκια μου οτι επιθυμεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κελυ μου μην έχεις τόσο πολύ άγχος, προσπάθησε να ηρεμήσεις και να το βγάλεις απο το μυαλό σου όσο γίνεται γιατί οι ώρες της αναμονής είναι βασανιστικές.

Και εγώ περιμένω την Τετάρτη 2 Ιουλίου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες γιατί προσπαθήσαμε μόνο μία φορά και έχω και τα γνωστά πονάκια! Δεν πειράζει όμως, να έχουμε την υγεία μας και όλα θα έρθουν στην ώρα τους. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κελλυ μου απο οτι καταλαβα εχεις παρα πολυ αγχος! προσπαθησε να το αποβαλλεις γιατι δε βοηθαει κ πολυ.. ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...