Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιο γαλα ;ADVANCE ή NULAC;


Recommended Posts

εγω παντως στα αλλα δυο μου παιδια δεν εδωσα ποτε συμπυκνωμενο γαλα,

οταν ξεκινησανε να πινουν φρεσκο εδωσα το advance και μετα γεωργικης σχολης ,δεν ξερω γιατι αλλα δεν τα ειχα ποτε σε υποληψη,μερικοι βεβαια τα θεωρουν μεγαλη ευκολια και πιο οικονομικα και γι'αυτο τα προτιμουν..

και ναι ,στον χρονο ειναι καλα να ξεκινησει φρεσκο αν δεν συντρεχουν αλλοι λογοι που θα υποδειξει ο/η παιδιατρος κατι διαφορετικο:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzef μου να την χαίρεστε! Βλέπω απο το τικερακι οτι είχε γενέθλια εχτές! Να τα εκατοστησει το κοριτσάκι σας!:kiss:

Όσο για το γάλα εμένα πίνει μόνο Noulac. Εγώ πιστεύω θα σε κατευθύνει εκείνη. Θα σου δείξει πιο προτιμά. Την καλημέρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα δεν πινει γαλα γενικα αλλα απο μια ερευνα που εχω κανει απο μαμαδες και απο τα πιο καταλληλα γαλατα εχω καταληξει στο ολυμπος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τις ευχες εχθες καναμε τα πρωτα της γενεθλια και ολα ηταν υπεροχα.

Η γιατρος μου πρωτεινε αυτα τα τρια για αρχη.ΔΕΛΤΑ,NOULAC KAI NESTLAC.

Της έδωσα το NESTLAC και το ηπιε ολο.(πρωτη φορα ηπιε 300ml)

Μου είπε οτι μπορώ και να της δίνω και κανονικο που πίνουμε εμείς.

Μια αλλη ερωτηση

Χρησιμοποιω τις θηλες φυσικη μεθοδο της chico αλλά με τη μια τρυπα και ζοριστικε πολυ να το πιεί.Είχα καποιες που τις ειχα ανοιξει εγω και τις αλλαξα.Μηπως να χρησιποιω αυτες με τις τρεις τρυπες ή θα πνιγεται με αυτές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιός μου ακόμα πίνει γάλα 2ης βρεφικής ηλικίας αλλά και εγώ για το ΟΛΥΜΠΟΣ προσανατολίζομαι. Την ΦΑΓΕ και την ΔΕΛΤΑ τις έχουμε βγάλει εντελώς από την ζωή μας εγώ και ο άντρας μου. Έχουμε διαβάσει άπειρα άρθρα για αυτές τις εταιρίες και διαπιστώσαμε πως είναι ότι χειρότερο για εμάς πόσο μάλλον για το παιδάκι μας. Όσον αφορά τις πιπίλες και εγώ ακόμα τον έχω με μία τρύπα και όταν χρησιμοποίησα μια πιπίλα με μεγαλύτερη τρύπα πνιγότανε... Κάνε πριν μια δοκιμούλα...

Πολλά φιλάκια κοριτσάκι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΧΡΟΝΙΖΕΙ Κ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ, ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΦΡΕΣΚΟ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ. ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΜΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ... ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΠΙΠΙΛΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 3 ΤΡΥΠΟΥΛΕΣ (ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΟΗ) ΚΑΙ OI FAST FLOW ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΓΡΗΓΟΡΗ ΡΟΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΙΝΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΡΥΠΑ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΝΙΓΕΤΑΙ.

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...