Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερεθισμενες θηλες απο θηλασμο...τωρα θηλαστρο...


Recommended Posts

kalispera koritsia...hthela th boithia sas...

ksekinisame me tis kalyteres proupotheseis gia thilasmo...alla sth bdomada panw kokkinisan oi thiles mou kai pethaina ston pono...twra

eimaste 15 hmerwn kai edw kai mia ebdomada xrhsimopoiw thilastro ts medela gia na to bgazw to gala kai na tis to dinw...

ponaga para poly me to thilasmo...oi thiles moy eixan kokkinisei kai eklaiga kathe fora pou thilaza...apo thn allh olo peinage h koukla moy kai anagkazomoun ektos apo to 2wro pou htan sto stithos na ths dinw kai kseno gala...gia na xortainei...twra kserw poso trwei giati an kai apo to mpimpero einai to diko moy gala...opote periorisame to kseno kata poly...

bebaia omologw oti stenaxwriemai pou den mporw na thn ksanabalw sto stithos mou...h mallon fobamai na thn ksanabalw gia na pw thn alithia...arxika ton pono kai kata deytero mhn ksanagyrisoyme sta idia afoy de tha kserw poso trwei kai an peinaei ki allo...

an exete kati na me symboulepsete..dektes oles oi sumboules...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανινα μου να σου ζήσει το μωράκι σου ! Βλεπω την φωτο σου ...αχ τι τρυφερη ! Ειστε κουκλες και οι δυο :)

Μανινα μου να σου πω οτι ο θηλασμος δεν ποναει . Αν πονας τοτε αυτο ειναι ενας ειδος συναγερμού οτι κατι δεν παει καλα . Μαλλον δεν τοποθετείς σωστά το μωρο στο στήθος ή δεν πιανει καλά την αλω . Αν το μωρο δεν πιάσει καλα τοτε δημιουργουντε τετοια προβλήματα .

Αν το μωρο δεν πιανει καλά ειναι λογικό να μην τρεφετε και σωστά . Καταλαβαίνεις οτι ολα σας τα προβλήματα ειναι απο το οτι το μωρο δεν καθεται σωστα στο στηθος . Στο μαευτηριο δεν σε βοηθησαν , δεν εδειξαν στο μωρο πως θα πιασει ?

Ποιο θηλαστρο εχεις , ποιον τυπο ?

Δεν ξερω πως το σκεφτεσαι αλλα προσωπικά θα προσπαθουσα να βαλω σωστά το μωρο στο στηθος και να θηλάσω παρα να αντλω , αποστειρώνω κλπ κλπ . Ειναι μεγάλη κουραση για σενα ολο αυτο , αυτη ειναι η γνωμη μου .

Εσυ τι θελεις να κανεις ? Θελεις να θηλάσεις ? Θελεις να σε βοηθήσουμε , να σου στειλω βιντεάκια να προσπαθήσεις να βάλεις το μωρο στο στήθος σωστά ? Σε ποια περιοχη μένεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax se eyxaristw poly koritsi mou!!! nai fysika thelw na thilasw...o ponos einai to ligotero...ayto pou me problimatizei einai to an trefetai swsta...ennow me th swsth posothta giati twra mpikame se mia seira...

ennoeitai pws thelw na mou steileis oti mporeis...menw peiraia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο λεω και στο υποσχομαι οτι ο θηλασμος ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ! Πονας γιατι το μωρο δεν πιανει σωστά με συνέπεια και αυτη να μην τρωει σωστά και να ειστε και οι δυο χαλια ...

Δες απο εδω καποια βιντεάκια και δοκιμασε να βαλεις το μωρο σωστα στο στηθος . http://www.drjacknewman.com/

Ο αποκλειστικός θηλασμος δνε εχει ωράρια , "σειρά" , μετρηση ποσοτήτων κλπ . Καταλαβαίνω σαν νεα μαμα θελεις να εισαι σιγουρη οτι το μωρο σου τρεφεται σωστά και παιρνει την επαρκή ποσοτητα γάλακτος .

Στο θηλασμος αφηνουμε το μωρο οσο θέλει στο στηθος και μετράμε πανες . Για τις πρωτες 20 μέρες το μωρο πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να λερωνει 4-5 πάνες και να βρεχει 6-8 . Αν ισχυουν αυτα τοτε τρεφεται καλά !

Θελει πολλη προσπάθεια απο μέρους σου και καλη συνεργασια απο το μωρο για να πετύχει . Ηδη εχετε μπερδευτει με θηλαστρα και μπουκάλια συν το ξενο συμπλήρωμα . Δινες ακομα συμπλήρωμα και ποσο ?

Πες μου ποιο θηλαστρο εχεις ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες οι μαμάδες που θηλάζουμε δεν ξέρουμε πόσο τρώει κάθε φορά το παιδί μας. Όταν όμως αυτό είναι ήρεμο, κοιμάται, βρέχει και λερώνει πάνες το καταλαβαίνουμε ότι έχει φάει.

Μπορεί να μείνει ατελείωτες ώρες στο στήθος σου ή μπορεί να θηλάσεις για 10 λεπτά. Μπορεί να φάει μετά από μισή ώρα ή μετα από 3-4 ώρες. Δεν υπάρχει ωραριο και πρόγραμμα στον θηλασμό.

Αυτό που θα σου έλεγα να κάνεις είναι να βάλεις λανολίνη στις θηλές σου, να μην το πλένεις με σαπουνι το στηθος σου και να κάνεις λίγη υπομονή. Οι πρώτοι 2 μήνες μπορεί να σε ζορίσουν λιγάκι αλλά πίστεψέ με αξίζει τον κόπο να μη τα παρατησεις.

Εμείς κοντεύουμε 6 μηνών, θηλάζουμε ακόμα ακατάστατα και όλη η ταλαιπωρία που πέρασα στην αρχή έχει ξεθωριάσει στο μυαλό μου. Σήμερα έφαγε λίγη μπανάνα και ένιωσα ένα τσιμπηματάκι που σιγά σιγά θα μειωθουν οι στιγμές μας στο στήθος μου.

Και για να μην ανοιγω καινουριο θεμα: ΜΕ ΔΑΓΚΩΝΕΙ στο ενα στηθος. Πωπω... ειναι 2 μέρες που το κανει και με εχει τσακισει. Δεν τραβιέμαι ούτε παραπονιέμαι. Καμιά φορά το βγαζω το στήθος μου και σταματάω τον θηλασμό αλλά πονάω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά , εχει βγάλει δοντια η Δανάη ? Εμενα με "δαγκωνε" (με τα ούλα) γυρω στον 4ο μηνα και 5,5 μηνων εβγαλε τα δυο κατω . Δεν με ξαναδάγκωσε απο τοτε .

Να της λες ΟΧΙ (να μην γελας , να μην δειχνεις πονο ) και να την βγάζεις απο το στήθος . Να εχεις μαζί σου ενα μασητικό δροσερό ή οτι νομιζεις οτι θα την ανακουφίσει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Manina έγραψε:

exw tis medela to mini electric...supmlhrwma den dinw an exw diko mou

apla kamia foa den prolabainw na bgalw kai ena sta 6 geymata mporei na einai kseno...

Ειναι ακατάλληλο αυτο το θήλαστρο για σενα . Αυτο ειναι για γυναίκες που εχουν εδραιώσει τη γαλουχια , να βγαζουν 2-3 γεύματα.

Αν συνεχίσεις με αυτο το θηλαστρο το γαλα σου θα μειωθει δεν θα μπορεσεις να ανταπεξέλθεις στις ανάγκες του μωρου ! Πρεπει να νοικιάσεις νοσοκομειακο θηλαστρο ειναι το μονο που μπορει να σε βοηθήσει .

Προσπάθησε να βαλεις σωστα το μωρο στο στηθος , να θηλάσει αποτελεσματικά . Αν το μωρο μπει σωστά στο στηθος μετα ολα ειναι πολυ ευκολα ... Λιγη κρεμα λανολίνης , το στηθος οσο πιο πολυ μπορεις στον αέρα και ολα θα πανε καλα ...

Αν Θελεις να σε βοηθήσει και η Αφροδίτη που μενετε κοντα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Manina έγραψε:

exw tis medela to mini electric...supmlhrwma den dinw an exw diko mou

apla kamia foa den prolabainw na bgalw kai ena sta 6 geymata mporei na einai kseno...

Ειχα το ιδιο θηλασστρο και το χρησιμοποιουσα αποκλειστικα για 2 μηνες χωρις να θηλασω το μωρο

Το θηλαστρο αυτο μου ειχε δημιουργησει τρομερους πονους και πληγες Πιστευω (τωρα) οτι ηταν θαυμα που κρατησα το γαλα για τοσες ημερες με το θηλαστρο αυτο Εκλαιγα απο τον πονο οταν εβγαζα το λιγοστο μου γαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και ειμαι καινουρια στο θηλασμο μολις 10 μερες και πεδευομαι πολυ εγω αρχισα να τα καταφερνω καπως με τις ψευτοθηλες ποναει λιγοτερο ετσι.Επισης επιδει και εγω δεν εχω πολυ γαλα με αποτελεσμα ο μικρος μου να μην χορτενει ο παιδιατρος μου ειπε οτι δεν πειραζει να δεινω και ξενα γευματα μεχρι να καταλαβαινω οτι το στηθος εχει γεμισει.Δεν ξερω αν σε βοηθαει καθολου αυτο γιατι και εγω στα χαμενα ειμαι με εχει φαει το αγχος αν θα καταφερουμε να θηλασουμε!!!!!!:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vickyargy έγραψε:

Αν και ειμαι καινουρια στο θηλασμο μολις 10 μερες και πεδευομαι πολυ εγω αρχισα να τα καταφερνω καπως με τις ψευτοθηλες ποναει λιγοτερο ετσι.Επισης επιδει και εγω δεν εχω πολυ γαλα με αποτελεσμα ο μικρος μου να μην χορτενει ο παιδιατρος μου ειπε οτι δεν πειραζει να δεινω και ξενα γευματα μεχρι να καταλαβαινω οτι το στηθος εχει γεμισει.Δεν ξερω αν σε βοηθαει καθολου αυτο γιατι και εγω στα χαμενα ειμαι με εχει φαει το αγχος αν θα καταφερουμε να θηλασουμε!!!!!!:blink:

Καμιά γυναίκα δεν γεννάει και αμέσως μετά κατεβάζει λίτρα γάλα. Την ποσότητα θα την ρυθμίσει το μικρούλι σου όση ώρα το αφήνεις στο στήθος. Όταν θέλει παραπάνω γάλα θηλάζει για περισσότερη ώρα. Ακόμα και αν κλάψει μισή ώρα που θήλασες μην αποθαρρύνεσαι. Βάλε το ξανά στο στήθος. Είναι κουραστικό και αγχωτικό, αλλά είναι απλά ο πρώτος καιρός.

Μερικές κοπέλες είναι τυχερές και ο θηλασμός τους είναι στρωμένος με ροδοπέταλα χωρίς πονο και μαραθώνιους θηλασμούς. Άλλες κοπέλες ταλαιπωρούνται λιγο μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχία και άλλες βασανίζονται πραγματικά. Μόλις όμως στρώσουν τα πράγματα όλες το απολαμβάνουμε το ίδιο. Ο θηλασμός είναι μια ευκολία, μια απόλαυση και ένας δεσμός.

Προσπάθησε χωρίς θηλές σιλικόνης και αν δεις ότι δεν αντέχεις τον πόνο χρησιμοποίησέ τις. Είναι πολύ πιο εύκολος ο θηλασμός χωρίς αυτές.

LaLa πιστεύω ότι ετοιμαζεται για δοντια. Γεμιζουμε τον τοπο σάλια, βάζουμε τα πάντα στο στόμα και δαγκωνουμε τη μαμά. Δεν έχει γκρίνια όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Στο λεω και στο υποσχομαι οτι ο θηλασμος ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ! Πονας γιατι το μωρο δεν πιανει σωστά με συνέπεια και αυτη να μην τρωει σωστά και να ειστε και οι δυο χαλια ...

Δες απο εδω καποια βιντεάκια και δοκιμασε να βαλεις το μωρο σωστα στο στηθος . http://www.drjacknewman.com/

Ο αποκλειστικός θηλασμος δνε εχει ωράρια , "σειρά" , μετρηση ποσοτήτων κλπ . Καταλαβαίνω σαν νεα μαμα θελεις να εισαι σιγουρη οτι το μωρο σου τρεφεται σωστά και παιρνει την επαρκή ποσοτητα γάλακτος .

Στο θηλασμος αφηνουμε το μωρο οσο θέλει στο στηθος και μετράμε πανες . Για τις πρωτες 20 μέρες το μωρο πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να λερωνει 4-5 πάνες και να βρεχει 6-8 . Αν ισχυουν αυτα τοτε τρεφεται καλά !

Θελει πολλη προσπάθεια απο μέρους σου και καλη συνεργασια απο το μωρο για να πετύχει . Ηδη εχετε μπερδευτει με θηλαστρα και μπουκάλια συν το ξενο συμπλήρωμα . Δινες ακομα συμπλήρωμα και ποσο ?

Πες μου ποιο θηλαστρο εχεις ....

Μαλλον κι εγω λαθος θηλαζω!!!

Γιατι ποναω αφορητα, κι ο μικρος δεν χορταινει.

Πως θα τον κανω να πιασει καλυτερα τη θηλη?

Απελπιζομαι καθε φορα που τον ταιζω, και το

παιδι εκνευριζεται...

Εχω ανοιξει κι γω ποστ σχετικο ... "Θηλαζω και ποναω".

Οσο για τις πανες καθε φορα που τρωει τον αλλαζω πριν

και μετα και ειναι παντα γεματη η πανα με κακακια,

αυτο σημαινει οτι τρωει καλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΤΕ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΗΜΕΤΩΠΙΣΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΨΑΞΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΛΑΛΑ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΥΠΕΡΟΧΟ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vickyargy έγραψε:

Αν και ειμαι καινουρια στο θηλασμο μολις 10 μερες και πεδευομαι πολυ εγω αρχισα να τα καταφερνω καπως με τις ψευτοθηλες ποναει λιγοτερο ετσι.Επισης επιδει και εγω δεν εχω πολυ γαλα με αποτελεσμα ο μικρος μου να μην χορτενει ο παιδιατρος μου ειπε οτι δεν πειραζει να δεινω και ξενα γευματα μεχρι να καταλαβαινω οτι το στηθος εχει γεμισει.Δεν ξερω αν σε βοηθαει καθολου αυτο γιατι και εγω στα χαμενα ειμαι με εχει φαει το αγχος αν θα καταφερουμε να θηλασουμε!!!!!!:blink:

Πειραζει και παραπειράζει να δινεις ξενο γαλα . Αν δινεις ξενο ο εγκεφαλος σου ποτε δεν θα δωσει σημα οτι χρειάζεται να παράγεις και αλλο γαλα . Το γαλα που εχει καθε γυναίκα ειανι συμφωνα με τις αναγκες του μωρου της ..αν εσυ δεν δινεις το ερεθισμα στο στηθος με το να θηλάζει το μωρο τοτε δεν θα χει ΠΟΤΕ οσο γαλα επιθυμει το μωρο.

Το στηθος δεν ειναι δεξαμενη να γεμιζει και να αδειάζει . Το γαλα παράγεται την ωρα που θηλάζει το μωρο ! Βεβαια μπορει αν εχουμε να θηλάσουμε πολλες ωρες , να νιωσουμε βαρυ το στηθος και αυτο γιατι ο εγκεφαλος μας εχει δωσει μνμ "ετοιμο το γαλατάκι , φερε το μωρο!¨"

Μην αγχωνεσαι καταλαβαινω πως στην αρχη ειναι δυσκολα τα πραγματα . Προσπαθησε για αρχη να μην χρησιμποιεις τις ψευδοθηλες γιατι μειωνουν την παραγωγή σου . Να βαζεις συχνα το μωρο στο στηθος , παρακολουθησε τα βιντεάκια πως πρεπει να ειναι σωστά .

Στο στηθος σου βάλε κρεμα λανολινης , μην το πλενεις συχνά , κυκλοφορησε αν θελεις χωρις στηθοδεσμο και με το στηθος εξω(κλεισε τις κουρτίνες :P ) Θα δεις οτι οι θηλές σου θα φτιάξουν σιγα σιγα ...

Ηρεμια και ολα καλά θα πανε ! Το βασικο ομως ειναι να θηλάζει το μωρο και να κοψεις το συμπλήρωμα σταδιακά . Δεν ξερω ποσο δινεις αν θελεις γραψε για να δουμε πως θα το κοψεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας...

σημερα το πρωι επειδη ποναγαν πολυ οι αδενες μου γυρω απο το στηθος ειπα να την ξαναβαλω στο στηθος κι ας ποναει στην αρχη οταν το πιανει...και ναι...:laugh: εφαγε καλα...:woohoo: δε ζητησε αλλο!!! θα προσπαθησω σιγα σιγα...απλα φοβαμαι μη με ξαναπιασει αυτος ο τρελλος πονος στις θηλες....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela matia mou kouragio ...

to pasxa eixai neuriasei mia mera kai eklege kai egw h eksipnh piga na ton thhlasw na ton hremisw ....mou patise mia dakonia akoma thn thimame ....fobomouna na ton ksanathilasw !!!einai polus o ponos to kserw alla ....

baltw kala sto sththos kai tha deis oti den tha se ponaei .

opos sou eipai kai h lala to na dineis shmpliroma mono kako kanei sthn paragogh sou ...mia duo meres tha thilaseis perissotero kai tha rithmistei h possothta sou .mhn ksexnas oti ektos apo gala theloun kai na pipilisoun ....den kserw an dineis pipila ,egw den dinw kai to exei ligo anagh ...alla to pipilisma kanei kalo sthn paragogh ...pernei minimata o egefalos oti prepei na paragei perissotero gala .

upomonh matakia mou o prwtos mhnas einai diskolos ....opos sou ksanapa an thes kati menoume polu konta .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

LaLa έγραψε:

Δες απο εδω καποια βιντεάκια και δοκιμασε να βαλεις το μωρο σωστα στο στηθος . http://www.drjacknewman.com/

Thelw na dw ayta ta video alla den mporw...Ftaiei kati sto pc mou?

As mou pei kapoia kopela an mporei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Manina έγραψε:

kalispera koritsia...hthela th boithia sas...

ksekinisame me tis kalyteres proupotheseis gia thilasmo...alla sth bdomada panw kokkinisan oi thiles mou kai pethaina ston pono...twra

eimaste 15 hmerwn kai edw kai mia ebdomada xrhsimopoiw thilastro ts medela gia na to bgazw to gala kai na tis to dinw...

ponaga para poly me to thilasmo...oi thiles moy eixan kokkinisei kai eklaiga kathe fora pou thilaza...apo thn allh olo peinage h koukla moy kai anagkazomoun ektos apo to 2wro pou htan sto stithos na ths dinw kai kseno gala...gia na xortainei...twra kserw poso trwei giati an kai apo to mpimpero einai to diko moy gala...opote periorisame to kseno kata poly...

bebaia omologw oti stenaxwriemai pou den mporw na thn ksanabalw sto stithos mou...h mallon fobamai na thn ksanabalw gia na pw thn alithia...arxika ton pono kai kata deytero mhn ksanagyrisoyme sta idia afoy de tha kserw poso trwei kai an peinaei ki allo...

an exete kati na me symboulepsete..dektes oles oi sumboules...

Μανινα, καλησπερα.

πολυ σωστα ολα οσα σου λεει η Lala

επιπλεον θα σου προτεινα να σταματησεις να αντλεις διοτι απο οσο ξερω δεν βοηθαει στην επουλωση του ερεθισμου που εχεις στις θηλες. Η μαια μου με ειχε συμβουλευσει να βαζω το μωρο στο στηθος...και αυτο εκανα κι εγω γιατι στην αρχη ειχα κι εγω ερεθισμο στη μια θηλη και ειχα και σχισμη. Βαζοντας ομως τη μικρη μου να θηλασει σωστα, και εχει σημασια το σωστα, απεναντι ακριβως απο τη θηλη και να πιανει ολη την αλω, πανω σε μαξιλαρι θηλασμου,και επιπλεον αλοιφονταας λιγο γαλα μετα το θηλασμο πανω στη θηλη σε δυο τρεις μερες ο ερεθισμος ειχε περασει. Πονουσα βεβαια στην αρχη αλλα μετα εστρωσε και πηγαν ολα καλα. Θα σου προτεινα λοιπον ουτε ξενο γαλα ουτε αντληση γιατι κουραζεσαι και ταλαιπωρεισαι τζαμπα και ενδεχομενως το ιδιο συμβαινει και με το μωρο σου. Δοκιμασε αυτον τον τροπο, πιστευω ο πονος στις θηλες σου αντεχεται. Βεβαια αντιλμβανομαι οτι ειναι δυσκολο γιατι ειναι και στις δυο...αλλα προσπαθησε.

Πολλα φιλια, καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ? ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ VIDEO CLIPS.

Ελενη μου χθες δεν μπηκα για πολυ... Προσπαθω ειτε απτο play ειτε απτο watch now αλλα ....Δεν τα ανοιγει...Αν εσυ μπορεις μαλλον εχω καποιο θεματακι με το πσ... :huh:

Τελοσπαντων!Ευχαριστωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...