Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΤΗΝ ΩΟΛΗΨΙΑ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΩΑΡΙΑ?


Recommended Posts

ΒΑΣΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ, ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΡΙΑ:

ΑΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΩΟΛΗΨΙΑΣ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΩΑΡΙΑ Η ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΜΕΡΟΣ ΔΙΟΤΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΛΙΓΑ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΦΥΛΑΞΗΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ. ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joanna80 τι εννοείς όλα? Όλα τα ωάρια που έχεις .... ως γυναίκα? Αφαιρούνται όλα όσα έχουν ωριμάσει μετά την αγωγή που σου δίνουν. Για την επόμενη φορά θα ξανακάνεις αγωγή και θα ωριμάσουν μερικά ακόμα και αυτά θα πάρουν για να τα γονιμοποιήσουν. Στις ωοθήκες μας δεν έχουμε ανά πάσα στιγμή έτοιμα ωάρια, αλλά ωοκύτταρα (μερικές εκατοντάδες χιλιάδες) και κάθε μήνα κάτω από τη δράση κάποιον ορμονών ωριμάζει ένα -ή άντε δύο- γίνεται ωάριο και ...ελπίζει να γονιμοποιηθεί :silly: Στην εξωσωματική σου δίνουν κάποια αγωγή ώστε στον κύκλο που την κάνεις να ωριμάσουν περισσότερα από ένα ωοκύτταρα και να γίνουν ωάρια για να έχουν περισσότερες πιθανότητες να γονιμοποιήσουν και να εμφυτεύσουν κάποια. Ελπίζω να κατάλαβα την ερώτησή σου και να μη μοιάζει η απάντησή μου σα ...μάθημα αναπαραγωγής :silly: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΩΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΩΣ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΩΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΩΡΙΜΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΩΝ ΕΝΕΣΕΩΝ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΔΙΟΤΙ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΟΛΗΨΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ 10, ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΜΟΥ ΔΗΛΩΣΕ ΠΩΣ ΕΒΓΑΛΕ 6 ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΙΑ ΗΤΑΝ ΟΚ!

ΑΡΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΙ ΕΓΙΝΑΝ? ( ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joanna80 έγραψε:

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΩΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΩΣ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΩΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΩΡΙΜΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΩΝ ΕΝΕΣΕΩΝ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΔΙΟΤΙ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΟΛΗΨΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ 10, ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΜΟΥ ΔΗΛΩΣΕ ΠΩΣ ΕΒΓΑΛΕ 6 ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΙΑ ΗΤΑΝ ΟΚ!

ΑΡΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΙ ΕΓΙΝΑΝ? ( ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ)

Ετσι γινεται συνηθως!!Στην πρωτη προσπαθεια που εκανα εγω ειχα 14 ωαρια μου πηρε τα 10 που ειχαν μεγαλωσει αρκετα κ απο αυτα γονιμοποιηθηκαν τα 6 κ μου εβαλε τελικα τα 3 τα πιο "γερα"! Ετσι γινοταν κ στις υπολοιπες προσπαθειες που εκανα (4 στο συνολο).Στην 4η ωριμασαν μονο 7 ωαρια,μου πηρε τα 6 κ τελικα καταφεραν να γονιμοποιηθουν τα 3 τα οποια μου κ μου εβαλε κ μονο το ενα τα καταφερε κ σε λιγες μερες ερχεται στον κοσμο η μπεμπα μου!!!!

Ελπιζω να σε βοηθησα!!!!Με το καλο να ερθει υο μωρακι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...