Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ισχυακή Προβολή και Τοκετός...


Recommended Posts

Ολιβ και μένα η κόρη μου ισχιακή ήταν Συγκεκριμένα η

γιατρός μου μου έίπε "το παιδί σου είναι κωλόπαιδο" . :huh::blink: Ερχόταν με τον κώλο και αναγκαστικά έκανα καισαρική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Ολιβ και μένα η κόρη μου ισχιακή ήταν Συγκεκριμένα η

γιατρός μου μου έίπε "το παιδί σου είναι κωλόπαιδο" . :huh::blink: Ερχόταν με τον κώλο και αναγκαστικά έκανα καισαρική!

Ναι, το διάβασα Bell μου... Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι τρελά την καισαρική, αλλά εντάξει... Θα κάνω υπομονή τρεις βδομάδες μπας και γυρίσει η ατιμούλα! Χεχεχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην τη φοβάσαι! Και το 2ο τελικά με καισαρική

το γέννησα μετά από 7 ωρες προσπάθειας, λόγω του

ότι ο μικρός ζορίστηκε και έχανε παλμούς.

Ολά καλά θα πάνε! Μπορεί να γυρίσει, έχεις ακόμη καιρό!

Κορίτσια καληνυχτω! :kiss:

Αύριο πάμε να γράψουμε τη Δέσποινα στο Δημοτικό (οι εγγραφές εδώ γίνονται τώρα) και τον μικρό για εμβόλιο.

Byyyyyyyyyyyye!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει πολύύύύύ καιρό Ολίβιά μου η Αθηνούλα για να γυρίσει αν το πάρει απόφαση... Μην ανησυχείς!

Επίσης πολύ σωστά γράφεις.. Προτιμάς φυσιολογικό τοκετό (όπως και η πλειοψηφία των γυναικών) αλλά και το ενδεχόμενο καισαρικής μην σε πτοεί καθόλου! Ας είναι καλά η Αθηνούλα (που είναι) και ας έρθει με όποιον τρόπο αποφασίσει! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki εγω το μόνο που ξέρω επι του θέματος να σου πώ είναι πως εμένα με γέννησε η μανούλα μου με ισχυακή προβολή και μάλιστα δεν ερχόμουν με τα πόδια αλλα διπλωμένη με τον κ@λ@!!!!! Κωλόπαιδο κανονικό...και όλα αυτα με φυσιολογικό τοκετό 16 ώρες πόνων και να έχω αράξει με τον κ@λο έξω, τα κανα και 2 φορες και μετά βγήκα!

Τώρα που τα γράφω μου φαίνεται τόσο απίστευτο...α, ρε μάνα!

Φυσικά δεν έχω απάντηση στο ερωτημά σου ακόμα, απλά είπα να πω την ιστορία μου να γελάσετε.

Μα καλα, πριν 29 χρόνια δεν είχαν ανακαλύψει την καισαρικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ΄στε καλά, κορίτσια... Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση! Η αλήθεια είναι ότι επειδή όλες τις φορές είχε το κεφαλάκι προς τα κάτω, το είχα δέσει σκοινί κορδόνι ότι δεν θα είχα τέτοιο θέμα... Νομίζω πως τελικά είχε δίκιο ο μπαμπάς της που πριν λίγες μέρες μου είπε "Το βράδυ κουνήθηκε τόσο έντονα λες και έκανε κωλοτούμπα!!"... Βρε λέτε να γύρισε τότε το μικρό μου και εγώ να ροχάλιζα;;;;; Χεχεχεχε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lilaki καλησπερα θα ηθελα πολυ να σου ανεβασω το ηθικο αλλα δυστυχως δεν μπορω κι αυτο γιατι εχω περασει και εγω την περιπτωση σου!!!!λοιπον τα εμβρυα παιρνουν θεση συνηθως απο τον 6μηνα εως και τελη του εβδομου.σε πολυ σπανιες περιπτωσεις αργοτερα κι αυτο λογο μεγεθους και σε ακομη πιο σπανιες περιπτωσεις να αλλαξουν την ηδη υπαρχον θεση τους.ετσι κ μενα ο γιος μου κατεβαινε με τα ποδια (βλεπεις ηθελε να βγει ατσαλακωτος ο κυριος!!!!)και κοιμομουνα κ ξυπνουσα με τη σκεψη κ την ελπιδα οτι θα γυρισει που θα παει???αλλα ο μαγκας δεν μου εκανε τη χαρη!!!μπορω να σου πω οτι μου ειχε γινει ψυχωση το ολο θεμα κ φυσικα αυτο μου εκανε κακο τελικα γεννησα με καισαρικη(παρολο που δεν το ηθελα)το σημαντικο ειναι οτι ειμαστε κ οι δυο ΚΑΛΑ. αυτο να σκεφτεσαι και εσυ να ειναι γερο το μωρακι σου τωρα αν θα γεννηθει φυσιολογικα η με καισαρικη ειναι δευτερευον!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια, το Lilaki έχει γεννήσει εδώ και καιρό (αλήθεια πώς;;; Τι έγινε τελικά;;;)... Απλά εγώ επανέφερα το θέμα γιατί με καίει! Χεχεχεχε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μέλλουσα μανούλα Ολίβια, έχεις πολύύύύύ χρόνο μπροστά σου όπως λέει και η φίλη Ιφιγένεια. Ακόμη είναι πολύ νωρίς για να αγχώνεσαι. Μόνο κακό κάνεις γιατί στρεσσάρεις και τη ζουζούνα σου. Το βασικότερο είναι να είναι γερή η μικρούλα σου. Καταλαβαίνω πως σε στεναχωρεί η ιδέα αλλά τελικά ό,τι θέλει αυτή θα γίνει!!!

Δως της λοιπόν χρόνο να αρχίσει τις κωλοτούμπες!!!

Καλή συνέχεια και καλά ακροβατικά στην Αθηνά σου!!

;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

Γλυκιά μέλλουσα μανούλα Ολίβια, έχεις πολύύύύύ χρόνο μπροστά σου όπως λέει και η φίλη Ιφιγένεια. Ακόμη είναι πολύ νωρίς για να αγχώνεσαι. Μόνο κακό κάνεις γιατί στρεσσάρεις και τη ζουζούνα σου. Το βασικότερο είναι να είναι γερή η μικρούλα σου. Καταλαβαίνω πως σε στεναχωρεί η ιδέα αλλά τελικά ό,τι θέλει αυτή θα γίνει!!!

Δως της λοιπόν χρόνο να αρχίσει τις κωλοτούμπες!!!

Καλή συνέχεια και καλά ακροβατικά στην Αθηνά σου!!

;););)

Ζουζούνα μου γλυκιά, προς το παρόν δεν αγχώνομαι καθόλου... Ξέρω ότι έχω χρόνο και ο γιατρούλης μου με καθησύχασε πάρα μα πάρα πολύ!

Σε ευχαριστώ!! Φιλάκια στη Σαλονικούλα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamoli έγραψε:

Βρε κορίτσια, το Lilaki έχει γεννήσει εδώ και καιρό (αλήθεια πώς;;; Τι έγινε τελικά;;;)... Απλά εγώ επανέφερα το θέμα γιατί με καίει! Χεχεχεχε!!

Καισαρική έκανε και έχει έναν κούκλο γιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Mamoli έγραψε:

Καισαρική έκανε και έχει έναν κούκλο γιο![/quote:rxtghvfv]

Τέλεια!!!!

Άντε να δούμε η δική μου η τσουπρίτσα τι θα αποφασίσει... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna έγραψε:

Η 2η κόρη μου μέχρι και την 38η ήταν ανάποδα. Τελικά γύρισε και γέννησα φυσιολογικά και πολύ εύκολα ;)

Αχ, να κάτι ιστορίες σαν τις δικές σας με κάνουν να σκέφτομαι θετικά...! Αλλά είπαμε και να μη γυρίσει, ΧΑΛΑΛΙ ΤΗΣ!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Mamoli έγραψε:

Καισαρική έκανε και έχει έναν κούκλο γιο![/quote:380dxmaw]

Σε ευχαριστώ που ενημερώνεις τις πιθανές συμπεθέρες για το γιό μου.

Όταν είναι να τον παντρέψω θα γίνει πανελλαδική οντισιόν, όπως κάνουν στο xfactor: 2 μέρες Θεσσαλονίκη, 2 μέρες Πάτρα, 4 μέρες Αθήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...