Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!


Recommended Posts

Franitaki μου μην στεναχωριέσαι. Δεν θα είναι τίποτα σοβαρό. Μπορεί να είχε χορτάσει το φαγητό και γιαυτό το έριξε στον ύπνο. Μήπως έιχατε και καμιά απότομη αλλαγή του καιρού? Τα επηρεάζει τα μωρά.

Όπως και να έχει, προσπάθησε να μείνεις ψύχραιμη. Δες τί θα σου πεί ο γιατρός και αν δεν ικανοποιηθείς, πήγαινε και σε άλλον. Αλλά μην αγχώνεσαι. Το παιδί νιώθει τους φόβους και τα άγχη σου.

Αντε, και πές μας τελικά τί έγινε, εντάξει? Περαστικούλια κούκλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα

Αρχικά να είσαι ψύχραιμη.Μην πανικοβάλεσαι.

Ίσως έχει κάποια ιωσούλα.Δες το μήπως είναι ζεστό - πυρετό.

Πάντως στη θέση σου θα έβρισκα απευθείας ιδιωτικό παιδίατρο και θα τον πήγαινα.Πιστεύω πως είναι πολύ μικρούλη και θα πρέπει όποιος το δει να έχει εμπειρία στα νεογνά.

Δεν τα λέω για να σε φοβίσω , μια απλή αδιαθεσία θα είναι , αλλά δεν πρέπει να είσαι απόλυτα σίγουρή?

Φιλάκια και περαστικούλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita μου δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω εύχομαι όμως μέσα από την καρδιά μου να μην είναι κάτι σοβαρό..

Ίσως αν μιλούσες στο τηλέφωνο με κάποιον παιδίατρο εδώ στην Ελλάδα να μπορούσε να σε βοηθήσει..

Μην στεναχωριέσαι και μόλις επιστρέψεις από τον γιατρό ενημέρωσε μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου ηρέμησε γιατί μεταφέρεις την έντασή σου στο μωρό και θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα.

Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να έχεις φάει κάτι εσύ που να επηρεάζει το στομαχάκι του? Η συνιφάδα μου που θηλάζει αποκλειστικά όταν τρώει δημιτριακά υποφέρει ο μικρούλης, και γενικά έχει ευαίσθητο στομάχι και προσέχει η ίδια τι τρώει.

Βέβαια πέρα από αυτό πρέπει να βρεις ένα παιδίατρο, δεν μπορεί να το εξετάζει το μωρό οικογενειακός γιατρός.

Μην αγχώνεσαι και όλα καλά θα πάνε με το μωράκι σου, δεν πιστεύω να έχει τίποτα, απλά είναι λίγο ευαισθητούλης ο καημένος.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ FRANITA!!!!!!!!!!

Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ!ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ!

ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟΝ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΕΚΕΙ Η' ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή δεν ξυπνησε στις 6 το πρωι να φαει εβγαλες το συμπερασμα πως ειναι αρρωστο ? :dry: Μηπως εισαι υπερβολική ?

Αφου δεν εχει κανενα αλλο συμπτωμα νομιζω ανησυχεις αδικά , απλα το μωρο κοιμηθηκε παραπάνω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτα πηγαινε στον παιδιατρο ..περιμενουμε τα νεα του μπεμπη Πολλες ευχουλες να ειναι περδικι!!! Κρατα τον παιδιατρο καβατζα για οτιδηποτε προκυπτει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

franita pigaine sto giatro kai an den bgalis akri pigaine se ena paidiatro i pare tilefono ena giatro stin ellada.....min tromokratise omos .....prepei na eisai esi iremi gia na metadideis tin iremia sou sto moro...perimenoume nea sou.....mporei kai na min einai tipota....filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φρανιτα μου ετσι να κανεισ με τουσ γιατρουσ οπωσ λεσ.κοιτα εκει εχει ζεστη?δε ξερω...μηπωσ ζεσταινεται αλλα στην κλινικη εμασ ο παιδιατροσ μασ ειχε πει οτι το 95 % των μωρων μετα τισ 40 μερεσ δε τρων τη νυχτα γιατι χορταινουν και κοιμουνται.μηπωσ χορτασε το νινι σου και τωρα δε θελει αλλο να φαει.?παντωσ παρε το γιατρο να ερθει να δεισ τι συμβαινει...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε κοριτσακι μου, μη στεναχωριεσαι! Δε νομιζω να ειναι κατι το σοβαρο. κι αυτα σαν κι εμας ειναι και δεν ειναι καθε μερα η ιδια. Πηγαινε το ψυχραιμα στο γιατρο και ολα θα πάνε καλα... Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΑΝΟΡΕΞΙΑ ΚΙ ΕΜΜΕΤΟΥΣ( ΕΝΑΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ) ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ ΦΛΕΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑΝ! ΔΕΣ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΡΟΥΘΟΥΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΡΙΞΤΟΥ ΛΙΓΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΡΟ ΣΤΗΝ ΜΥΤΟΥΛΑ ΝΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΕΙ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΑΚΙ ΤΑΙΣΕ ΤΟΝ! ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΦΛΕΜΑΤΑΚΙΑ (ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ) ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΕ ΩΤΙΤΙΔΑ! ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ! ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ! ΔΕΣ ΑΝ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ, ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΜΟΥ 3 ΜΕΡΕΣ! ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΤΗΛ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ! ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Φρανιτα ..αν δεν ειχαμε την επαφη αυτη ..θα πιστευα ακομα οτι στη Δανια βρισκεται ο παραδεισσος..:dry:

Περαστικο να ειναι κι αυτο με τις αναγουλες..τα φιλια μου στο μπεμπη :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita έγραψε:

Και το κορυφαιο..σημερα στο γιατρο εφερα θερμομετρο απο το σπιτι μου γιατι δεν εχουν στο ιατρειο...

Και πώς μετρανε τη θερμοκρασια;;;;:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax franita m

se katalambainoto mipos exi kolikous to moraki;

auta ta simptomata pou m les se kolikous me

parapempoun

kai emena o giannis m thimame eixe kai mas edose o

paidiatros en siropaki kai etroge

prin to

fagito

perastika na nai glikia m

filia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis έγραψε:

Franita έγραψε:

Και πώς μετρανε τη θερμοκρασια;;;;:blink:[/quote:2ibix3p0]

Ριχνουν πανω στο μετωπο ενα αυγο. (ωμο) Αν ψηθει σημαινει οτι το παιδι εχει πυρετο! αν οχι, ειναι ολα οκ! :silly: Franita μου, αλλοι γονεις τι κανουν με τα μωρα τους? ρωτησες? εμβολια, Διατροφικες συμβουλες, μετρημα, ζηγισμα...? τι γινεται με ολα αυτα? Και ο ιδιωτικος παιδιατρος? ποσο κοστιζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτάκι δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό! Εύχομαι περαστικά και γρήγορα!Δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω τι μπορεί να είναι αλλά συμφωνώ με τα κορίτσια! Αν δεις και δεν κάνει τίποτα ο γιατρός πάρε έναν εδώ στην Ελλάδα να σε καθησυχάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτα μου θα συμφωνησω με τα κοριτσια! ΤΟ οτι δεν εχει ορεξη δεν σημαινει τιποτα το κακο. αλλωστε και οι μεγαλοι δεν εχουμε την ιδια παντα ορεξη! Του πηρες θερμοκρασια? Κανε του ενα μπανακι ισως νοιωσει καλλιτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα σας Franita μου!!!:)

αχ μωρε ψυχουλα μου, ταλαιπωρειται το μπεμπακι, αλλα πιστευω οτι δεν ειναι κατι σοβαρο!!:( προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη κοπελα μου και να μην στεναχωριεσαι!!

απαρχαιωμενη η κατασταση ομως εκει ε??:unsure: τι να πω βρε παιδι μου... συμφωνω με τις φυσιολογικες μεθοδους, αλλα ειπαμε!!!:blink: κοιτα να δεις που φτασαμε!! να μακαριζουμε το ιατρικο συστημα της Ελλαδας!!!:laugh:

θα γυρισετε Ελλαδα κοπελα μου?? :woohoo: μονιμα???:woohoo: πες μας τα νεα σου να χαρουμε!!:cheer: ευχομαι ολα να εφτιαξαν και να πανε καλυτερα απο΄'δω και στο εξης!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπο βρε Φρανίτα μου τι τραβάτε...:( Εντάξει όλα θα είναι περαστικά!!!Προσπάθησε να ηρεμήσεις(όσο μπορείς δλδ)για να μην μεταφέρεται η αγωνία σου και στον μπεμπούλη

Φιλάκια πολλά γλυκιά μου και υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita psixremeia kai se liges meres tha eisai ellada....ti na po kai ego pou thelo poso kairo akomh ....Thelo na po sta koritsia pou mas lene ligo yperbolikes den theloume kai to kanoume alla me tetoio systhma edo pano niothoume tromerh anasfaleia...pragmatika ego niotho an arosthsh o mikros mou den exo pou na ton pao ....na ton pao ston oikogeniako pou??oso gia paidiatrous idiotikous exei edo mono mia kliniki kai auto einai kai autous tous brhskhs mexrh ths 20:00 (otan leo klinikh enoo grafeio)..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;;  Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω!  @Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️
    • Έλα ντε ; Και εγω αυτό αναρωτιέμαι ήπια 600ml ζαχαρονερό είναι δυνατόν να είναι τα ίδια όρια ;
    • Κορίτσια δεν θα παρω τηλ θα περιμένω και την άλλη φορα τα ίδια έγινε με τον θυρεοειδή και ειχα πανικοβληθεί δεν μου απάντησε ποτε στο μήνυμα μου άσε που ντράπηκα κιολας που του εστειλα μνμ στο κινητό του χωρις μου το δώσει ο ιδιος.. έτρεχα από μόνη μου σε ενδοκρινολόγο μεγάλη βδομαδα τελευταία στιγμή να βρω γιατρό να με δεχτεί  και αποτελέσματα ήταν να μην δώσει καν σημασία στην τιμή του θυρεοειδή  Δεν μου είπε ποτε να του στέλνω αποτελέσματα από εξετάσεις και απο την μια το καταλαβαίνω δεν είναι ιδιώτης να το εχω όποτε θέλω στο τηλέφωνο.. το ήξερα ότι θα γίνει αυτό από την στιγμή που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο 🤷‍♀️
    • Όμως αυτά είναι τα όρια της καμπύλης των 75! Πώς γίνεται να είναι ίδια και για τα 100? Νομίζω κι εγώ να πάρεις να ρωτήσεις, εγώ τουλάχιστον θα ρώταγα και μη σε νοιάζει τι σου είπανε για επείγοντα! 
    • Έλα μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν με το μωρακι σου ήθελε λίγο το χρόνο του η καρδούλα ήταν νωρίς για αυτό 🥰 εγω είμαι με τον αντρα σου 100% τώρα να σου την αλήθεια έχει δίκιο επειδή πάνω κάτω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσενα θέλεις βοηθεια έστω να περάσεις ο πρώτο τρίμηνο σίγουρα θα πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά και εγω την επαιρνα και την παίρνω ακόμα που έχει πάει 12 κιλά αλλά στην αρχή τουλάχιστον προσπαθούσα να μην την παίρνω με το παραμικρό αγκαλιά συνήθως καθόμουν στον καναπε και μου την έδινε η μαμα μου όποτε με χρειαζόταν  Με το καλοοοοο 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...