Μετάβαση σε περιεχόμενο

δεν παραδεχεται οτι εχει προβλημα με το σπερμα του


Recommended Posts

προσπαθουμε να κανουμε παιδακι εδω και 14 μηνες.καναμε 2 σπερματεγχυσεις χωρις αποτελεσμα.στην τελευταια εγχυση το σπερμοδιαγραμμα ηταν τραγικο.0% κινητικοτητα προς τα εμπρος!!ο γιατρος μου που δεν θελει να κανω εξωσωματικη γιατι ειμαι μικρη, μου ειπε πως μονο με εξωσωματικη θα καουμε κατι και μαλιστα με μικρογονιμοποιηση.απο τοτε εκεινος δεν θελει να ξανακανουμε τιποτα, λεει οτι οι γιατροι δεν ξερουν τι λενε, οτι απο το αγχος μου δεν μενω εγκυος και καθε μηνα παλευει μονος του με το φυσιολογικο τροπο...εχω κουραστει πολυ και δεν ξερω πως να το χειριστω.ο γιατρος ειπε να μην του λεω τιποτα γιατι θα εξελιχθει ασχημα..τι να κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Πέρσα αν δεν συνειδητοποιήσει την κατάσταση δεν νομίζω πως θα κάνετε πρόοδο.Πιστευω έχει θιχτεί ο αντρισμός του.Μόνο που άντρας δεν θεωρείται μόνο αυτός που μπορεί να καταστήσει έγκυο μια γυναίκα αλλά αυτός που φέρεται σαν άνδρας;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσπαθησε να του δειξεις οτι δεν μειωνεται ο αντρισμος του επειδη δεν μπορει να κανει παιδακια........πες του οτι θα μπορουσες να ησουν εσυ στη θεση του......θελει μια πολυ ηρεμη συζητηση και σιγα σιγα πιστευω οτι ολα θα φτιαξουν......:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπάθησε να μην το βάλει πείσμα! Οι άντρες είναι λιγάκι περίεργοι! Αν του έχει θικτεί κι ο αντρισμός του.. Τουλάχιστον έτσι νομίζουν! Κάνε λιγάκι υπομονή.. κι ελπίζω όλα να φτιάξουν σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΟΣΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΡΙ ΑΝΤΡΗΣΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΑΟΥΛΑ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ Σ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ ΤΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ

ΣΚΕΨΟΥ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΛΗΓΩΝΟΣΟΥΝ ΕΑΝ ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΣ. ΑΛΛΟΣ ΞΕΚΙΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΟΤΙ ΤΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΒΕΒΕΑ ΕΝΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΠΑΣΟΤΗΤΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΚΟΝΤΕΒΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΕΥΤΗΧΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΦΗΣΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΚΓΥΟΣ

ΑΦΗΣΕ ΤΟΝ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

Και εγώ έχω ακούσει για ιστορίες που γυναίκες έχουν μείνει έγκυες με μία σάλπιγγα ή άλλες που για χρόνια έκαναν εξωσωματική και το αποτέλεσμα ήταν μηδενικό και όταν τελικά ηρέμισαν όλα έγιναν μαγικά.

Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά... Αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην τον πιέζεις. Ειναι κάτι πολύ σημαντικό αυτό που ακούει και δεν μπορεί να το πιστέψει. Αστο προν το παρόν! Ασε να περάσουν οι μήνες. Μακάρι να τα καταφέρετε και με το φυσιολογικό τρόπο. Αν όμως όχι, τότε σιγά σιγά θα αρχίσει να το πιστεύει..κάνε κ εσύ λίγο την αδιάφορη ώστε να του δείξεις ότι δεν αγχώνεσαι,δηλαδή μην λες συνέχεια <<κ αν έχω μεινει , κ αν δεν έχω μεινει..και αν έρθει η περίοδος..κτλ κτλ κτλ>> απλώς μην του λες τίποτα για την περίοδο και για το θέμα. Ασε τον να το διαπιστώσει μόνος του με τον καιρό..μόνο έτσι θα το αποδεχθεί και εκεί είναι που θα του τονώσεις το ηθικό (πριν ή κατα τη διάρκεια του σεξ καλύτερα ώστε να νιώθει άντρας σωστός!)Τότε μόνο θα θέσετε το θέμα επί τάπητος ξανα...υπομονή γιατί είναι πολύ σημαντικό να στηρίζεις τη σεξουαλικότητα και την προσωπικότητα του άντρα σου!φιλάκια και όλα θα πάνε καλά έτσι κ αλλιώς!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΣΑ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ, Κ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΙΣ Κ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ, ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ, ΕΧΕΙ ΘΙΚΤΕΙ Ο ΑΝΤΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΕΛΕΙ... ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ.. ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O ανδρισμος εχει να κανει με τον σεβασμο στην υγεια μας κι απο εκει και περα εκτεινεται και στο σεβασμο μας ως προς τους αλλους.Το ερωτημα σε τετοιες περιπτωσεις που τιθεται ειναι αν καποιος επιθυμει πραγματικα κατι , οταν θελουμε κατι πραγματικα τοτε το κανουμε , προφανως δεν υπαρχει επιθυμια για παιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Peter Thanos έγραψε:

O ανδρισμος εχει να κανει με τον σεβασμο στην υγεια μας κι απο εκει και περα εκτεινεται και στο σεβασμο μας ως προς τους αλλους.Το ερωτημα σε τετοιες περιπτωσεις που τιθεται ειναι αν καποιος επιθυμει πραγματικα κατι , οταν θελουμε κατι πραγματικα τοτε το κανουμε , προφανως δεν υπαρχει επιθυμια για παιδια

Μήπως είναι λίγο απόλυτο αυτό; Η περίπτωση να θέλει παιδιά αλλά να μην θέλει να πιστέψει ότι έχει πρόβλημα δεν υπάρχει ή δεν είναι πιθανό να συμβαίνει;Για να φτάσει στο βήμα να κάνει σπερματέγχυση δείχνει άτομο που θέλει παιδιά και προσπαθεί γι αυτό..κάνω λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωσε του λίγο χρόνο να το σκεφτεί και να καταλάβει ότι όσο και να παλεύει, δε θα καταφέρει τίποτα.

Αυτό το 0 δεν αλλάζει με την διατροφή βρε κορίτσια? Να αλλάξει τη διατροφή του και να πάρει και καμιά βιταμίνη...Ίσως βοηθηθεί.

Μετά από το χρόνο που θα του δώσεις, ζήτησε του να πάει σε έναν γιατρό μόνος του. Να μιλήσουν και του λύσει όλες του τις απορίες και να του εξηγήσει πως έχουν τα πράγματα. Οι δυο τους. Και καλό θα είναι να είναι άνδρας ο γιατρός.

Είναι πολύ ευαίσθητο σημείο αυτό και πονάει.

Θα δεις που θα το καταλάβει και θα πάνε όλα μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...