Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΡΟΤΣΙ..Peg Perego τι λέτε?


Recommended Posts

ΑΒΡΟΠΙΓΚΟΥΙΝΑΚΙ 150 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ ΜΕ ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΠΟΔΟΣΑΚΟ.ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΓΙΑ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula έγραψε:

ΑΒΡΟΠΙΓΚΟΥΙΝΑΚΙ 150 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ ΜΕ ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΠΟΔΟΣΑΚΟ.ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΓΙΑ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ.

plaka me kaneis ?mono..i mana mou eskase 450 kai den mas aresei kan....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΗ26 έγραψε:

Εγω αγορασα την προηγουμενη εβδομαδα το Peg Perego uno..(400 ευρω)

Δεν ξερω αν με βολεψει.. αλλα το βλεπω καλο.

Ανοιγει-κλεινει ευκολα. Ειναι ελαφρυ. εχει μεγαλο καλαθι.

φρενο, ζωνη ασφαλειας κτλ.

Ας βοηθησουν οι μανουλες καλυτερα..

Καλες αγορες σου ευχομαι και με το καλο το μωρακι σου.

φιλια

Καλησπερα! κ εγω αυτο θα παρω που εκτος απ' όλα αυτα που αναφερει η Φανη, εχει κ μεταφερομενο τιμονι εφοδιασμενο με φρενο χειρος.Μπορεις δηλ. να γυρισεις το τιμονι κ να βλεπει εσενα το μωρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ PEREGO SWITCH ΤΟ ΠΟΛΥΚΑΡΟΤΣΙ ΘΑ ΠΑΡΩ.ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΧΕΙ 150 ΕΥΡΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΒΟΛΙΚΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ.ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

ειμαι της αποψης οτι καλυτερα ξεχωριστα καροτσι και ξεχωριστα καθισμα αυτοκινητου...

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Εμείς δεν έχουμε μεταφέρει ακόμα και έως σήμερα την μπέμπα στο κάθισμα αυτοκινήτου. (Φυσικα η μεταφορές με το αυτοκίνητο είναι κυρίως κατ'αναγκην και όχι πολλών χιλιομέτρων) Άπό την έξοδο της από την κλινική έως και σήμερα την μεταφέρουμε με το πορτ μπεμπέ. Τώρα ψάχνουμε να βρούμε να της παρουμε καθισματάκι. Δεν το πήραμε γιατί θεωρήσαμε ότι το κάθισμα αυτοκινήτου που είναι στο πακέτο, που είναι για παιδιά μέχρι ενός έτους είναι εντελώς άχρηστο, αφού υπάρχουν καθισματάκια από 0+ εως 18 ΚG.!!(έως δηλαδή 3-4 ετών..). Εκτός αυτού καλό θα ήταν οι εταιρείες που πωλούν καθισματάκια αυτοκινήτων να γνωρίζουμε τι προιόνα προωθούν και αν στην προκειμένη περίπτωση έχουν περάσει crash test!!

Καρότσι της πήραμε το PLIKO SWITCH για να γυρνάει να βλέπει την μαμά τους πρώτους μήνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Καλημερα.......

Και εμεις πηραμε το Peg Perego Pliko Switch, αλλα το πολυκαροτσι με πορτ μπεμπε και καθισματακι.

Ελπιζω να καναμε καλη επιλογη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΓΩ ΤΟ PLIKO P3 TO ΑΠΛΟ ΠΗΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poupoukitsa έγραψε:

Κ ΕΓΩ ΤΟ PLIKO P3 TO ΑΠΛΟ ΠΗΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Συμφωνώ!:) Θεωρώ ότι το καθισματάκι είναι κάπως...:huh:

Της chicco είναι καλύτερο...

Το καρότσι βέβαια είναι πολύ καλό!:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το peregο πηραμε κ εμεις αλλα τζαμπα τα λεφτα. Ενα κανονικο καροτσι για 4 μηνων κ ανω ειναι μια χαρα,οπως κ το καθισμα της chιccο 0-18. Μετανιωσαμε που δεν πηραμε το maclaren.Εγω ειχα διαθεση για βολτες απο νεογεννητο που ηταν αλλα με τους κολικους κ τα συχνα γευματα..δν καταφεραμε κ πολλα πραγματα. Με τους χαλια δρομους της αθηνας εν τω μεταξυ το κεφαλακι της πηγαινε περα-δωθε κ το λυπομουνα.κακα τα ψεμματα μεχρι να περασει τους 4 μηνες δν ειναι για βολτες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

[

episis a pernete mooono mpastouni kata ti gnomi mou...k io ligo xoro k pio boliko..

Τhouli γεια!:) Το ''μπαστούνι'' δεν συνίσταται για βόλτες μακρινές και μάλιστα δεν είναι τόσο ασφαλές...Επίσης για μωρά κάτω του 1ενός χρόνου, δεν...Και φυσικά έχει λίγο χρόνο ζωής...απλά εφεδρικό για μεγαλύτερα παιδιά και κοντινές αποστάσεις θεωρώ ότι προσφέρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia_sia έγραψε:

Είμαι ανάμεσα στα δύο αυτά μοντέλα...της Peg Perego εσείς τι λέτε?

Εχει καμια το ίδιο να μου πει την γνώμη της... Pliko Switch System Tri Fix ή Pliko P3 System Tri Fix ?

Καλησπέρα κ απο μένα κοριτσάκι!

Εγώ έχω πάρει το P3 κ έχω να πω οτι είναι το απίστευτα βολικό καρότσι!Καθισματάκι για το αυτοκίνητο απο νεογέννητο μέχρι 13 κιλά,πορτ μπεμπέ-ή καλαθούνα για να έχεις το μωράκι τους πρώτους 6 μήνες προς την πλευρά σου να το ελέγχεις αλλα κ όπου πας να το μεταφέρεις με αυτό έτσι ωστε να κοιμάται...σαν στο σπίτι του κ το τέλειο χειμερινό-θερινό καρότσι για μετά το πορτ μπεμπέ,ελαφρύ κ εύχρηστο ακόμη κ αν κυκλοφορείς μόνη.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα..Δαγκωτό!!!

Φιλάκια,καλές αγορές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω καθόλου για την μάρκα που έχεις κοιτάζει! Εγω πήρα ένα καρότσι όλοκληρο το σετ της chicco το τριροδο. ο μπεμπης είναι 17 μηνών το χρησιμοποιησα κανονικότατα.

Το κάθισμα αυτοκινήτου είναι για πάρα πολύ λιγο ο δικός μου δεν καθόταν καθόλου ήθελε αγκαλία οπότε αποφευγαμε να πηγαινουμε βόλτες.Αλλά όταν το έβαζα στο καρότσι του άρεσε γιατι με εβλεπεκαι εβλεπε απο ψηλά.

Η καλαθούνα τέλεια...ασε που έχει απο κάτω ένα πράγμα να το ανασηκώνεις για να είναι σε διαφορετική θέση το κεφαλάκι του απο το στομάχι του...πως να το εξηγήσω?ο γιτρος μου ειχε πει ότι δεν χρειάζοντε μαξιλάρι τα μωρά απλά να είναι λίγο ανασηκωμένη η πλευρά που είναι το κεφάλι για να μην πάθει αναρρώφηση.Επίσης η καλαθούνα είχε και ζώνη μεσα οπότε ήταν και ασφαλείας για την μεταφορά στο αυτοκινητο.

Το καρότσι πάντως το έλιωσα!!!17 μήνες κάνουμε τρελές βόλτες πάνω από 2ωρω καθε μερα. Ειναι βολικό γιατι το στρειβεις άνετα και με βολεύει πολύ στα παζοδρόμια (το ανεβασμα κατέβασμα).

το μονο αρνητικό είναι κουμούτσα δεν χωράει με τιποτα στο αυτοκίνητο!!!Τωρα που θέλω να πάω διακοπές πήγα τζαμπο πηρα μια βλακεια με 50 ευρώ απλά να ξαπλώνει μηπως και κοιμηθει σε καμια βόλτα...αλλά δεν το μπορώ καθόλου ούτε να το στριψω δεν μπορώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.dealtime.co.uk/xPO-Britax-Br ... s-Red-Bnib

δες το καροτσακι με τις 3 ροδες εινει τελειο!!!!προχθες το πηρα μαζι με το καθισματακι αυτοκινητου που το βαζεις και στο καροτσακι και το βλεπεις το μωρο τους πρωτους 7 μηνες παει το μαλλι γυρω στα 340ευρο

Επισης επειδη εχει 3 ροδες το χειριζεσαι και στριβει πανευκολα και δεν καταχτυπιεται το μωρο γιατι οι ροδες δεν ειναι πλαστικες και δεν υπαρχουν κραδασμοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

to skate e??τα εχω μπλεξει στο μυαλο μου παρα πολυ..φαινεται φανταστικο παντως!εγω ειμαι μεταξυ του gt3 completo(tritroxo) kai tou pliko P3(κλασσικο).φοβαμαι μην με κουρασει πολυ να το βαζω-βαλω απο το αμαξι και γενικα μηπως ειναι πολυ βαρυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DEN MPOREIS NA KATALAVEIS TI THEMA EXOUME KANEI GIA TO KAROTSAKI..EIDH EXW PAEI SE 2 PAIDIKA KAI AKRH DEN BRHKA..TO TRITROXO EIXE THN TELEIA AISTHHSH BOLTAS ASE POY O ANTRAS MOU TO KSEXWRISE AMESWS,APLA LOGW EGKUMOSHNHS DEN MPORW NA TO DOKIMASW NA TO KLEISW MONH MOY K NA TO SHKWSW..ALLOI MOU LENE ''PARE PIO ELAFRI+NA KLEINEI SAN OMPRELLA,AUTO THA BOLEYTEIS''ALLA MPROSTA STO TRITROXO DEN PIANEI MIA TO KLASSIKO 4TROXO!!!HELP..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!Γνώρισα μία κοπέλα τυχαία και μου είπε πως αγόρασε καρότσι της Peg perego το On track από το ίντερνετ σε τιμή αρκετά οικονομική.Το κοίταξα κι εγώ και είναι ωραίο καρότσι.Αλλά μου αρέσει και το P3 Tri-Fix!Τί προτείνετε?Οι διαφορές είναι ελάχιστες μεταξύ τους από κατάλογο της Peg Perego που έχω αλλά οι τιμές τους έχουν διαφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

Aggelike καλησπέρα,

εμείς πήραμε της Peg perego το Uno 2010, μοιάζει αρκετά με το Pliko, αν θες ρίξε μια ματιά. Είναι πολύ βολικό οτι μετακινείται η λαβή και έτσι μπορούμε αν θέλουμε να βλέπουμε τον μικρό όταν τον πάμε βόλτα. Το κόστος του (από το Λητώ) είναι 400€.

Καλή συνέχεια με τις αγορές σου και με το καλό να υποδεχτείς το κοριτσάκι σου.

Φιλικά

Μαρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...