Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως το κοιμίζετε?


Recommended Posts

i mpoumpou mou einai 4 minon,mexri pro 2 evdomadon tin eperna agkalitsa tis milous tin filousa tin evaza ksupnia sto krevataki tis i sto relax k apokoimiotan moni tis...edo k 2 evdomades exei ginei allo paidi...gkrinia gkrinia gkrinia gkrinia....ksupnaei me gkrinia koimatai me gkrinia...thelei na tis doso pipila na tin kounao sto relax na gkriniazei k sto telos na apokoimithei...entometaksu mou tin spaei i mana mou..."emathe sto relax k den thelei to krevati tis","min tin mathaineis na kouniete sto relax..."mi to ena mi to allo,e xeste me paidi ekana oxi robotaki na to afino oli mera sto krevati k na kathete mougka sti strougka..sorry koritsia alla me exoun kourasi polu oi "apopseis" gonion k suggenon pou menoun stin apekso k eno den kseroun ta xougia k to xaraktira tou paidiou ekferoun sunexeia apopsi gia tin diapaidagogisi tis,anti na sikothoun apo ton kolo tous k na erthoun na voithisoun ligo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exeis dikio anti na erthoun mono kritikh kanoun kai taksidakia me to kapi ....exw kai egw ta apothimena mou me thn mana mou pou olo taksidakia einai allaedw den erxete den mporei exei douleies !!!!

apo tis 8 pou ton ebala gia upno exei ksipnisei 7 fores !!!!ti teleutees duo klaiei kai ksanakoimate!!!!

ax den mporw ti na kanw ....giati to kanei auto tora...zestenete ,blepei efialth,ti thelei exw balei ton anemistira apo makria na ton xtipaei kai akoma zestenete!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

mom to be έγραψε:

Απο τι στιγμη που θηλάζεις ειναι φυσικο να αποκοιμάται στο στηθος το μικρουλη ! Σε ενοχλει αυτο ? Θελεις να το αλλάξεις ? Γιατι ???

Μετα τον βάζεις στη κουνια του ?

Παντως επειδη αυτες οι στιγμές περνανε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ γρηγορα και το μωρο σου δεν θα ειναι ξανα τοσο μικρουλη ενα σου λεω ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ !!!!!

Σκεψου τι ομορφα που αισθάνεται το μωράκι σου , ποση ζεστασιά και αγάπη παιρνει απο σενα ...χαλαρώνει και κοιμάται ! :)[/quote:x1u1yped]

LaLa μου οχι μονο μ'αρεσει αλλα με τρελαίνει.Υπέροχες,αξεχαστες στιγμες με το αγορακι μου...Γεμάτες στοργή. Απλώς σκεφτομαι μήπως δε πρεπει να συνδυασει οτι το βραδυ κοιμόμαστε στο στηθος της μαμας και του είναι δυσκολο να το σταματήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΜΩΡΕ! ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ? ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ? ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΛΑ ΕΞΗΓΗΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ. ΥΠΟΜΩΝΗ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

exeis dikio anti na erthoun mono kritikh kanoun kai taksidakia me to kapi ....exw kai egw ta apothimena mou me thn mana mou pou olo taksidakia einai allaedw den erxete den mporei exei douleies !!!!

apo tis 8 pou ton ebala gia upno exei ksipnisei 7 fores !!!!ti teleutees duo klaiei kai ksanakoimate!!!!

ax den mporw ti na kanw ....giati to kanei auto tora...zestenete ,blepei efialth,ti thelei exw balei ton anemistira apo makria na ton xtipaei kai akoma zestenete!!!

ax poso se noiotho...exthes to vradu prospathouse na koimithei apo tis 8...k den ta kataferne...kleinane ta matakia tis k anoigane pali...ti kounima sto relax ti sta xeria ti tin afisa na klapsei mpas k kourastei k kserathei tipota...vevea oli mera itan kapos..to apodido sta emvolia pou kaname proxthes...re su i mana mou einai 51 xronon oute me ta kapi den paei...lol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω τι να σας πω τοχω πει τοσες φορες που θα γινω κουραστικη στο τελος ο μικρος μου την πρωτη βδομαδα μονο ξυπναγε βραδακι μετα το πηγαινε μεχρι το πρωι 3 μηνων τον βαλαμε στην κουνια στο δωματιακι του πηραμε ενδοεπικοινωνια και τελικα δεν την χρησιμοποιουμε χα χα χα χα με το που κοιμηθει μετα τιποτα ξυπναει 6 το πρωι μαζι μας και αυτο επειδη ακουει το ξυπνητυρακι το δικο μας συνηθως τωρα με την ζεστη τον κανουμε ενα τελευταιο μπανακι το βραδακι πριν κοιμηθει και μετα νανακια

δεν τον μαθαμε σε αγκαλιες και κουνηματα απο την αρχη κατευθειαν ταισμα λιγο αγκαλιτσα και αμεσως στην κουνια και ετσι συνιθισε ειναι πολυ ευκολος στον υπνο και εχει μαθει και στην φασαρια ακομα να κοιμαται δεν τον ενοχλει ο θορυβος σκεφτειτε σε γαμο ημασταν σε γλεντι και οταν ηρθε η ωρα του να κανει νανακια εκανε νανακια στο καροτσακι του και ας επαιζε και κλαρινα ενδιαμεσα στα γευματα κοιμοταν 4ωρα τωρα κοιμαται 2ωρα καποιες φορες γιατι σκασανε και τα δοντακια μας και μας ενοχλουν λιγο αλλα το βραδυ υπνος τρελλος:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

AFRODITH έγραψε:

ax poso se noiotho...exthes to vradu prospathouse na koimithei apo tis 8...k den ta kataferne...kleinane ta matakia tis k anoigane pali...ti kounima sto relax ti sta xeria ti tin afisa na klapsei mpas k kourastei k kserathei tipota...vevea oli mera itan kapos..to apodido sta emvolia pou kaname proxthes...re su i mana mou einai 51 xronon oute me ta kapi den paei...lol[/quote:32ykw42j]

malon to exei h mera h ta embolia kai emeis thn perasmenh mera eixame kanei eumbolio ...les na htan ayto !!!!

pantos meta ta 7 ksipnimata gia prwth fora koimithike 5 wres seri!!!!kai meta ksipnise na faei kai xtipise akoma ena triwro !!!

alla egw den to apolaysa ton ypno eixa aipnies kai exasa thn eukeria na ksekourastw .....koimithika stis 3 otan ton taisa kai ksanakoimithike ....mia fora brike na koimithei kai emena den mou kolouse upnos me tipota!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rapanaki έγραψε:

κοριτσια εγω τι να σας πω τοχω πει τοσες φορες που θα γινω κουραστικη στο τελος ο μικρος μου την πρωτη βδομαδα μονο ξυπναγε βραδακι μετα το πηγαινε μεχρι το πρωι 3 μηνων τον βαλαμε στην κουνια στο δωματιακι του πηραμε ενδοεπικοινωνια και τελικα δεν την χρησιμοποιουμε χα χα χα χα με το που κοιμηθει μετα τιποτα ξυπναει 6 το πρωι μαζι μας και αυτο επειδη ακουει το ξυπνητυρακι το δικο μας συνηθως τωρα με την ζεστη τον κανουμε ενα τελευταιο μπανακι το βραδακι πριν κοιμηθει και μετα νανακια

δεν τον μαθαμε σε αγκαλιες και κουνηματα απο την αρχη κατευθειαν ταισμα λιγο αγκαλιτσα και αμεσως στην κουνια και ετσι συνιθισε ειναι πολυ ευκολος στον υπνο και εχει μαθει και στην φασαρια ακομα να κοιμαται δεν τον ενοχλει ο θορυβος σκεφτειτε σε γαμο ημασταν σε γλεντι και οταν ηρθε η ωρα του να κανει νανακια εκανε νανακια στο καροτσακι του και ας επαιζε και κλαρινα ενδιαμεσα στα γευματα κοιμοταν 4ωρα τωρα κοιμαται 2ωρα καποιες φορες γιατι σκασανε και τα δοντακια μας και μας ενοχλουν λιγο αλλα το βραδυ υπνος τρελλος:)

trufero mou rapanaki :) xerome polu gia ton ztouztouko sou pou einai eukolo paidaki ,alla matia mou ola ta paidakia den einai to idio ,mhn nomizeis oti emeis pou exoume problhma den ta bazoume katw ota fane apla ta mwra mas den afinonte na koimithoun mona tous ,den einai kati pou to mathane apo emas einai kati diko tous pes tou xaraktira tous .euxome osa paidakia kai na kaneis na einai eitsi san to mwraki sou kai na mhn antimetopiseis pote problhmata .

kai emena mesa se kosmo koimate kai as xtipane ntaoulia ...sto spiti den koimate monos tou kai thelei bohthia .opos to eipa kai pio panw ola ta mwra den einai idia kai auto pou ekanes esu phstepse me oles panw katw ayto kanoume alla den pianei se ola ta mwra .kalhnuxta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι να κοιμηθει αρκετα ετσι ωστε να ξεκουραστεις λιγακι! μαλλον εφταιγε το εμβολιο για την ανησυχια του..ειναι πιθανον.

παντως εμενα ανω κοιμαται με αγκαλιες και περπατημα και σφυριγμα -τωρα τελευταια(!!!!!!!!!!!!!!!)και τραγουδακια εδω και 6 μηνες ετσι

και τωρα τελευταια απο μονος του το βραδυ μονο ομως κοιμαται μονος του με μουσικη στο κρεββατακι του..τον ταιζω τον αφηνω και κοιμαται...που μεχρι πριν κοβαμε πανω κατω..

φτου φτου φτου:) :)

αρα δεν ισχυει το οτι κακομαθαινουν αγκαλια!!!!!!! εμενα τοτε επρεπε να κοιμαται πανω μου μονο!

πιστευω περνανε φασεις τα μωρακια μας μωρε..αυτο ειναι..μια ετσι μια αλλιως

μια αγκαλιτσα μια μονα τους θα περασει ο καιρος και θα τα αναζηταμε τα γλυκουλια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ, ΕΔΩ ΕΙΜΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΙΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙ. ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ! ΒΟΥΤΑΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΡΟ! ΟΙ ΧΑΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ! ΠΛΑΤΣΟΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΓΕΛΑΕΙ! Ε, ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΙΟ, ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΜΗΣΩ ΝΑ ΦΑΜΕ ΠΑΕΙ Η ΜΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molis ton taisa ,na mhn ksexsw na pw kai to posa tsimpimata brika shmera st kormaki tou apo kounoupia ,mporei na htan apo ayto ta klamata .axou ta kaimena more ta lipame ,mia stalia psixoules kai pernane tosa ...ante paw gia ypno mhpos kai kerdisw xrono ,kalunhxta koitsakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ υπνος!!!!! εμενα οταν ηταν στην ηλικια του δικου σου κοιμοταν αμεσως και ελεγα τι καλα!!!!

τωρα κοντευει ενος χρονων και το μεσημερι αλλα και το βραδυ για να κοιμηθει θελει νανουρισμα στην αγκαλια μου ωρες ωρες κυριως τα μεσημερια κανει κατι κλαματακια στον υπνο του αλλα η αποκοιμιεται μονος του η τον ξανανανουριζω.

βεβαια το βραδυ εχουμε πολλες επιλογες η στα ποδια μου ξαπλα και κουνιμα,η αγκαλια στα χερια και κουνιμα,η στο κρεβατι παλι στην αγκαλια μου τοση αγκαλια ουτε μικρουλης δεν μου ζηταγε!!! τωρα τον κοιμησα λιγο στα ποδια λιγο στην αγκαλια μου και τελος καταληξαμε στο κρεβατι να κοιμαται πανω στο χερι μου και αφου τον πηρε για τα καλα ο υπνος τον εβαλα στο κρεβατι του.υπομονη φιλεναδα θα ηρεμισει φασεις ειναι και περνανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΡΑ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΤΣΟΝ ΥΠΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΚΟΥΝΗΣΕΙ ΥΠΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ?ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΒΓΗΚΑΝ ΕΞΩ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΑΙΖΕ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ ΑΛΛΑ ΣΕ 20 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΑ 4 ΦΟΡΕΣ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΗΣΕ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΧΙ....ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΤΣΙ ΤΟ ΚΟΙΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ.....ΔΕΝ ΚΡΙΝΩ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η΄ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙ ΑΣ ΚΛΑΨΕΙ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΔΥΟ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΛΛΙΩΣ.ΕΜΑΣ ΠΩΣ ΜΑΣ ΜΑΘΑΝΕ ΕΤΣΙ?ΠΑΘΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ?ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΤΙΠΟΙΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΑΚΙ ΑΓΚΑΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mom to be έγραψε:

Κορίτσια πως κοιμίζετε τα μωράκια σας? Εμένα κοιμάται αγκάλια στο στήθος. Πώς είναι καλύτερα να κοιμάται το μωράκι? Ο δικός μου είναι 3 μηνών

καλημερα mom to be!

μικρο μωρακι οταν ηταν τον κοιμιζα και γω σο στηθος μου.μεχρι και τωρα που κοντευει 9 μηνων τον κοιμιζουμε αγκαλιτσα με νανουρισμα,σε ενα 5 λεπτο κοιμαται. ειχα διαβασει οτι το "σωστο" ειναι να μαθει να κοιμαται αφου το βαλουμε στο κρεβατακι του,αλλα επισης ειχα διαβασει (στο ιδιο βιβλιο) οτι αν εχουμε βρει ενα συστημα που κοιμαται τοτε δεν υπαρχει λογος να το αλλαξουμε. Και ετσι δεν μπηκαμε ποτε στη διαδικασια "εκπαιδευσης". αλλα και στα δυσκολα οπως κλαμμα + νυστα και γκρινια, αλλαζα τραγουδακι ή του μιλαγα χαμηλοφωνα και τον εκανα βολτα στο σπιτι, μας ελεγαν κατι φιλοι να δοκιμασουμε το αυτοκινητο αλλα αυτο το βρισκω ταλαιπωρια και για τους γονεις (κυριως) και για το παιδι.αλλα,οτι σου δουλευει αυτο κανεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ 10 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΟΥΝΟΥΣΑ ΠΟΤΕ.ΟΥΤΕ ΠΑΤΖΟΥΡΙΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ "ΣΤΡΑΤΙΩΤΗ" ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΕΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΟΥ.ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΟΤΑΝ ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΝΑΜΕ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΦΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΥΤΟ.ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΥΦΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΟΡΘΙΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΚΟΥΤΟΥΛΑΕΙ ΠΕΦΤΕΙ ΞΑΝΑΣΥΚΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΦΤΟΥ ΚΙ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΗΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΤΗΝ ΛΕΩ ΝΑΝΙ ΚΟΡΙΤΣΚΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΑΙΔΕΥΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΗΣΩ ΛΙΓΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΟΡΑΔΙΝΕΤΑΙ.ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΒΓΑΖΕΙ ΔΟΝΤΙΑ!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ GENGIGEL!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...