Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως το κοιμίζετε?


Recommended Posts

Κορίτσια πως κοιμίζετε τα μωράκια σας? Εμένα κοιμάται αγκάλια στο στήθος. Πώς είναι καλύτερα να κοιμάται το μωράκι? Ο δικός μου είναι 3 μηνών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα στην αρχη δεν στεκοταν πουθενα..!!:huh: Δεν το συζηταω να κοιμοταν μονος του στην κουνια..με τιποτα!!:blush: τον ειχα συνεχεια στα χερια και τον κουναγα πανω κατω και ΟΡΘΙΟΣ!!:huh: ειχε και χουγια:lol: τωρα εχει ηρεμησει πολυ τον θηλαζω και κοιμαται στο στηθος αλλα μετα τον σηκωνω ορθιο να ρευτει..τον βαζω στην κουνια καθεται παιζει καμια ωρα..κουναει χερια ποδια..αλλα οταν ειναι να κοιμηθει κλαει γιατι θελει χερια..οπωτε τον παιρνω αγκαλιτσα τον κανω ω ω ω ω και κοιμαται και τον αφηνω σιγα σιγα κατω μην ξυπνησει...:blink:

πηρα απ τα τζαμπο μια φοβερη κουνια της φισερ πραις η εχει και τραγουδακια..την πηρα χτες και με το που βαριεται στην κουνια τον βαζω εκει και κατευθειαν κοιμαται..φαντασου οτι νπρεπει να τον ξυπνησω εγω μετα..:P :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

koritsia thelw thn bohthia sas ,eimai akoma polu taragmenh .

o mikros edw kai liges meres den koimate monos tou thn hmera .mexri tora koimotan me thhlasmo otan nistazeton eperna agalitsa kai thhlaze mesa se 5 lepta koimotan kai ton afina katw .

edw kai liges meres arxise na mhn thelei na thhlasei gia nani thn hmera tsirizei otan ton bazw sto sththos ,den thelei omos kai tipota alo .exw dokimasei ta panta shmera htan to apokorifoma .plantakse sto klamma kai egw na exw kanei ola osa pernousan apo to mualo mou .sto rilax me donish ton ebala ,sthn agalia mou ton kounisa ,panw katw sto spiti ,mono tou sto krebataki me katebasmeno to stori ,mousikoula sto krebataki xadakia logakia ....tipota eklege goera pnigotan sto klama akoma kai panw mou ....akoma kaisthn thlewrash ton afha mhpos kai ton xalarosei ....tipota tipota kai h kataliksh meta apo toso klamma na koimithei klegontas sthn agalia mou me ligmous .

ti den kanw kala ,ti na kanw den thelw na kleei etsi ,taraxtika polu kai akoma den mporw na shnerthw me to toso klama tou ...pite kamia idea ....mono thn hmera exoume problhma(euxome na mhn paei kai sto bradu)den xalaronei monos tou na koimithei ....ti na kanw?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΒΡΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ! ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΕΥΚΟΛΑ, ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΟΔΗΡΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΡΕΜΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΒΡΗΚΑ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΛΥΣΗ! ΤΗΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ! ΜΡΤΑ ΤΗΝ ΣΥΚΩΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ. ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΗΡΕΜΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνονοματη Αφροδιτη μου...

δεν ξερω απο εμπειρια και μονο να σε συμβουλεψω σε κατι αυτο που θα ηθελα να σου πω σαν ιδεα ειναι μηπως να τον εκανες κανενα μπανακι μηπως ζεστενεται το μωρακι τωρα με τις αποτομες ζεστες.

Επισης αυτο που λεει η καντινου ισως βοηθησει αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα το συνηθισει και θα θελει συνεχεια να κοιματε στο μεγαλο κρεβατι. Ισως καλο θα ηταν να ρωτησεις και τον παιδιατρο. Καλη συνεχεια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou lipame pou xalase ston upno h dikia sou .alla na pw thn alhthia mou dinei kouragio giati skeutome oti mporei na einai kati ths hlikias tous kai oxi oti kanw egw kati lathos ......pantos auto me to klama den pianei se mas an epiane tha koimotan den tha sfadaze shnexomena ....eimai polu xalia akoma .tora ksipnise kai paizei hremos alla egw niothw polu xalia pou den mporousa na ton stamatisw na klaiei .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

shnonomath mou :) to krebati mou to kserei kala (koimate shxna ekei alla kai sto diko tou den exei problhma prosarmostikothtas ) makari na koimotan ekei kai na telionan ola alla oxi den thelei oute ekei ....apla den thelei tipota alla thelei na koimithei ....genikos den kserei ti thelei o mpemphs :blink:

tha dw kai me mpanakia ....alla kathe 3-4 wres na ton kanw mpanaki!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ, ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ! ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΩΡΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ! ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΧΑΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΚΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ! ΚΑΙ ΜΠΑΝΙΟ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ! Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ! ΤΟΜΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ ΜΑΘΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ Η ΠΕΙΡΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΝΑ ΚΑΚΟΜΑΘΟΥΝ. ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΡΙΤΣΙΑ! ΥΠΟΜΩΝΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis panta eixame to bradyno ,ti kales epoxes kathe tris wres ksipnouse kai kapou kapou kathe teseris .....tora pia ksipnaei kathe mia kai kapou kapou kathe duo wres.....alla auto to antexw einai gia ligo kai meta koimate ksana ....thn hmera ti kanoume ....kai authn h grinia xoris aitia ....grinia grinia grinia ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφοδιτη μηπως ηταν χορτατος απο υπνο και δεν ηθελε να κοιμηθει????

Μηπως ηθελε αγκαλιτσα ή παιχνιδακια????

Μου το εχει και εμενα αυτο αλλα δεν βρηκα καποια λυση απλα τον κραταγα αγκαλια και παιζαμε......

Τωρα τελευταια οταν τον βλεπω οτι θελει να κοιμηθει του δινω το σεντονακι του το τριβει στο προσωπακι του και κοιμαται.

Ευχομαι να περασει γρηγορα αυτο το σταδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗ! ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΤΗΣ! ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ! ΤΟ ΝΑΝΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΑΝΝΟΟΥΣΕ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη , δοκίμασε ένα πανάκι, εγώ αυτό του δίνω και αμέσως κλείνουν τα ματάκια του.Το είχε από μικρός μέχρι και τώρα 13 μηνλων.

Πάντως , μην αγχώνεστε , φάσεις είναι και περνάνε.

Ίσως και από την πολλή τη νύστα να μην ήξερε τι ήθελε και έκλαιγε.

Μην στεναχωριέσαι δεν κάνεις κάτι λάθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτάκι σε νιωθω μεσα στο πετσι μου! Το ξερεις οτι τα περάσαμε και μεις αυτα ....

Εμεις τις πολυ δυσκολες μερες βρηκαμε την λυση του αυτοκινητου . Ακομα και τωρα ειναι ο καλυτερος τροπος για να κοιμηθει .

Βεβαια καταλαβαινω πως αυτο δεν ειναι ευκολο και ουτε μπορεις να το κανεις συνέχεια ( εγω δεν οδηγω και επρεπε να ειμαστε μαζι με τον αντρα μου ) .

Πρεπει να βρεις , με πειραματισμους , πως μπορει να κοιμηθει ευκολα . Δοκιμασε βολτες με το καροτσι ή κανα μπανάκι , οτιδήποτε νομιζεις θα "Δουλέψει" . Προσπάθησε να εισαι ηρεμη και να μην το σκεφτεσαι ...θα μου πεις εναι δυνατον?

Πρεπει ομως γιατι σε νιωθει και νιωθει την υπερενταση σου και την προσπαθεια που κανεις για να ηρεμήσει . Αυτο γυριζει μπουμερανγκ και δεν ηρεμει ο μικρουλης ....

Υπομονή κοριτσάκι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μονος του :)

Τον σκεπασα ενα μεσημερι γιατι ειχα το κλιματιστικο και αυτος το πηρε το ετριψε στο προδωπο του και κοιμηθηκε.

Εχεις δει μηπως βγαζει κανενα δοντακι ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΤΟΥ ΣΕ ΤΑΞΗ.ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ, ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ. ΤΟΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΡΕΛΑ ΚΕΦΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΑΡΙΔΑ.ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΔΩΔΕΚΑΜΙΣΗ.ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΣΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ -ΣΠΑΝΙΟ ΒΕΒΑΙΑ-.ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΑΛΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 1800 ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΣΩ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΕΜΕΝΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΜΕΤΑ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΔΙΑΛΕΞΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΜΕ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ.

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia eyxaristw oles sas gia tis apanthseis sas .tora ton exw kai thhlazei gia na koimithei kai grfw memegalh prosxh ...

lala mou kserw polu kala ti perasate ....auto fobame namhn exw ta dika sas :P

diabasa tora se ena biblio oti ton 5 mhna denonte me antikimena ...tha to prospathisw me enan lago pou exei kai trelenete na ton dakonei(den bgazei mali)

oute egw odhgw ,xthes hmastan olh mera eksw ,pigam kai tou phrame paixnidakia na asxolite pigame meta gia psonia ,thilasa dimosia prwth fora!!! meta paidiatro kai meta se enan filo ,mia xara koimotan sto aytokinhto ...malon shmera ton ksipnisa grigorotra apo oti hthele kai giato eixame ato to panigiri ...meta ta klamata koimithike 2 wres ....malon oses tou eleipan .ypomonh kai phramatismous gia na broume thn lish giati den einai mono shmera ayto pou egine shmbenei polu shxna .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτούλα μου δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω για βοήθεια!! Αλλά έχω διαβάσει, ότι όταν δεν ηρεμούν κάτι μπορεί να τα ενοχλεί! Μήπως η ζέστη, μήπως βγάζει δοντάκια, οτιδήποτε!! Κι επίσης έχω ακούσει ότι περνάνε και διάφορες φάσει τα μωράκια!! Εύχομαι να ηρεμήσει γρήγορα και να μην στενοχωριέσαι! Σίγουρα προσφέρεις το καλύτερο στο μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΕΚ ΓΕΝΝΕΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ.....

ΓΙΑΤΙ ΑΓΚΑΛΙΑ????????

Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ:woohoo:

ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΤΗΝ ΞΑΠΛΑ.

ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΚΛΙ -ΒΑΤΡΑΧΟ ΤΟΝ ΜΥΡΙΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΣΧΑΤΩΝ ΚΑΙ ΝΑΝΙ!

ΑΠΟ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΟΨΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΝΑ .ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΕΡΙ 8 ΩΡΟ.

ΜΟΛΙΣ ΦΑΕΙ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ.

ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ, ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ.ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΕΚ ΓΕΝΝΕΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ.....

ΓΙΑΤΙ ΑΓΚΑΛΙΑ????????

Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ:woohoo:

ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΤΗΝ ΞΑΠΛΑ.

ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΚΛΙ -ΒΑΤΡΑΧΟ ΤΟΝ ΜΥΡΙΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΣΧΑΤΩΝ ΚΑΙ ΝΑΝΙ!

ΑΠΟ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΟΨΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΝΑ .ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΕΡΙ 8 ΩΡΟ.

ΜΟΛΙΣ ΦΑΕΙ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ.

ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ, ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ.ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ.....

Συμφωνω μαζι σου σχεδον σε ολα οσα γραφεις αλλα ας μην ξεχναμε οτι τα μωρα δεν ειναι ολα τα ιδια. :)

Μακαρι το μωρακι μου να ειναι τοσο φρονιμο οσο το δικο σου. :)

Φιλια. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den kserw an to mhnima sou teo cool einai gia to arxiko thema h gia to diko mou .

na dieykrinisw apo thn arxh oti mhlaw panta se bash antalaghs apopsewn kai oxi kapos alios (apla to lew gia na mhn pariksigiomaste)

egw akoma den exw katalabei ti enoite me to oxi agalia ,isos giati einai to prwto mou paidaki den kserw alla den to katalabenw .

na to parw apo thn arxh ,ksipnaei ton sikonw na tou allaksw pana ,tonn exw meta panw mou na faei (den ginete diaforetika)meta ton bazw analogos ti tha mou erthei sto rilax ,sto gymnastirio h sto parko ,otan ton blepw oti barethike paw paizoume h an thelei tou allazw painidi ton bazw alou ,kapoies fores sthn mera pou den exw douleies tha ton sikosw na paiksume me bimatakia ,aeroplanaki gargalito ,otan kourazete anigei to stoma kai psaxnei to sththos mou na masoulisei (stis kales tou )ton thhlazw ligo kai mpam koimate .

ti enoite oxi agalia ?oxi tipota alo exw kai thn mana mou pou apo to thlefwnw bgazei shmperasmata kai ayth oi to "kaloematha":blink: egw sto programma mas den blepw agalies ,einai liges oi meres pou apetei perissoteres agalies .

apla prospathw na katalabw ti enohte me aythn thn frash giati akoma den thn exw piasei ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτούλα μία από τα ίδια και ο δικός μου.Αστα.Εγώ προσπαθώ με το ριλάξ. το κουνάω πέρα δώθε.Το ξεχαρβάλωσα εντελώς. Επίσης πιάνει και ο μάρσιπος.Το βράδυ δε, πάει 2 η ώρα. Ευτυχώς που δεν δουλεύω ακόμη.Τι να πω.Κάθε μέρα και άλλα χούγια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mom to be έγραψε:

Κορίτσια πως κοιμίζετε τα μωράκια σας? Εμένα κοιμάται αγκάλια στο στήθος. Πώς είναι καλύτερα να κοιμάται το μωράκι? Ο δικός μου είναι 3 μηνών

Απο τι στιγμη που θηλάζεις ειναι φυσικο να αποκοιμάται στο στηθος το μικρουλη ! Σε ενοχλει αυτο ? Θελεις να το αλλάξεις ? Γιατι ???

Μετα τον βάζεις στη κουνια του ?

Παντως επειδη αυτες οι στιγμές περνανε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ γρηγορα και το μωρο σου δεν θα ειναι ξανα τοσο μικρουλη ενα σου λεω ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ !!!!!

Σκεψου τι ομορφα που αισθάνεται το μωράκι σου , ποση ζεστασιά και αγάπη παιρνει απο σενα ...χαλαρώνει και κοιμάται ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

mom to be έγραψε:

Απο τι στιγμη που θηλάζεις ειναι φυσικο να αποκοιμάται στο στηθος το μικρουλη ! Σε ενοχλει αυτο ? Θελεις να το αλλάξεις ? Γιατι ???

Μετα τον βάζεις στη κουνια του ?

Παντως επειδη αυτες οι στιγμές περνανε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ γρηγορα και το μωρο σου δεν θα ειναι ξανα τοσο μικρουλη ενα σου λεω ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ !!!!!

Σκεψου τι ομορφα που αισθάνεται το μωράκι σου , ποση ζεστασιά και αγάπη παιρνει απο σενα ...χαλαρώνει και κοιμάται ! :)[/quote:1mc3lmba]

Ωραία τα λές Lala μου συμφωνώ απολύτως και συμβουλεύω ακριβώς τα ίδια με εσένα στην φίλη mom to be... Πόσο μου άρεσε αυτή η φράση : "Σκεψου τι ομορφα που αισθάνεται το μωράκι σου , ποση ζεστασιά και αγάπη παιρνει απο σενα ...χαλαρώνει και κοιμάται !" Άραγε έτσι νιώθει και το δικό μου μωράκι? Τι γλυκειά φράση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
    • P.S έχεις δει και εσύ το ντοκιμαντέρ...; Επειδή αναφέρεις το "1 στις 4"... Ε ρε κλάμα που είχα ρίξει... Και έτυχε μάλιστα να το πετύχω τυχαία στην ΕΡΤ την επόμενη της αποξεσης.. 😫 Όμως τώρα είναι μια άλλη εγκυμοσύνη, ένα άλλο μωράκι και θα πάνε όλα κατ'ευχήν!! 🙏🙏🙏🙏
    • Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! 🥰🥰   Ε να δούμε και με το αιμάτωμα τι θα γίνει.. θέλει πολύ προσοχή.. Την επόμενη Τρίτη έχω αυχενική στις 25.. 🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏
    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...