Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ???


Recommended Posts

ξερω και εγω??? γαμωτο εχει μονο 7 μεσα!!!!! αλλα δεν πειραζει,θα υπολογισω(ελπιζω σωστα:P)και μακαρι να εχουμε θετικα αποτελεσματα!!! α! θυμαμαι μια κοπελα(νομιζω η snowgirl αν δεν κανω λαθος) που μολις πηρε τεστ ωορηξιας,εκανε υπομονη και δεν εκανε αγκαλιτσες και εκανε μονο την ημερα που ειδε το χαμογελακι και την επομενη!!! και ετσι εμεινε αμεσως,εκεινον τον μηνα!!! λεω αυτο να κανω(αν αντεξω) χααχχααχχααχχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 138
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια εγω πηρα τα clear blue.τα τεστ λενε ειναι πολυ καλα,2 φιλες μου εμειναν κατευθειαν εγκυουλες με αυτα...αντε και σε μας.[ναι δυστυχως εχει μονο 7 μεσα....]φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τα ενθαρρυντικά σας λόγια, σίγουρα έτσι πρέπει να σκέφτομαι όπως εσείς! Όταν λέω ζηλεύω εννοώ θα ήθελα πάρα πολύ να είμαι κι εγώ στην ίδια κατάσταση, δεν εννοώ ότι κάνω κακές σκέψεις για τις εγγύους κ μανούλες, ειδικά αυτή η φίλη μου έχει περάσει πολλά και της άξιζε ότι επι τέλους τα κατάφερε κι εγώ χάρηκα πολύ με την εγκυμοσύνη της. Είναι που ανυπομονώ, περισσότερο επειδή είμαι μεγάλη σε ηλικία.

Aristina, δεν προσπαθώ πολύ καιρό, είναι ο 4ος μήνας, πολύ νωρίς για απογοήτευση αλλά ο χρόνος είναι αμείλικτος.

Αυτό το τεστ ωορρηξίας, σε ποια μέρα του κύκλου να αρχίσω να το χρησιμοποιώ- άμα το πάρω; Όσο για το sex, δεν με κουράζει καθόλου, ίσα ίσα με φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στην εγκυμοσύνη! Και άντρας μου δεν παραπονιέται!!Χι,χι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα τεστ αυτα γραφουν μεσα απο ποια μερα πρεπει να ξεκινησεις αναλογα τι κυκλο εχεις..εγω που εχω 29-30 τα ξεκινησα σημερα 11η μερα...θα δειξει..ας ελπισουμε καλα αποτελεσματα..σε ολες ε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδαλινα μου και εγω τα καλυτερα εχω ακουσει!! οτι μενεις αμεσως με αυτα!!! α!και με καλο σεχ!!!χιχιχιχι!!!! λογω πολυκυστικων,εαν γινει νωριτερα η ωορηξια και ξεκινησω την 10 μερα και τη χασω??

βασιλικη μου αν επιτρεπεται ποσο χρονων εισαι? 4 μηνες ειναι πολυ λιγο καλε για να αγχωνεσαι!!!! παρε τα τεστακια αυτα και θα δεις που θα μας πεις σε ενα μηνα οτι εισαι εγκυουλα!!! δεν ειμαι απλως αισιοδοξη,εχω μαγικες ικανοτητες εγω!!!! με ενα τεραααααστιο χαμογελο πιστευω οτι κανω μαγικα που πιανουν!!! :) αισιοδοξια λοιπον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mikroulaxristos θα γίνω 37 τον Ιούλιο, γι'αυτό μ'εχει πιάσει ανυπομονησία!Οι 4 μήνες είναι πολύ αν σκεφτείς την ηλικία μου! Εσύ είσαι μικρούλα απ'οτι διαβάζω στα posts σου, έχεις πολύ χρόνο μπροστά σου και θα τα καταφέρεις, θα σε βοηθήσει και η αισιοδοξία σου, βλέπεις τα πράγματα θετικά!! Εγώ ήμουν πάντα απαισιόδοξη, δυστυχώς, ή μάλλον για να το πω σωστά αντλώ αισιοδοξία από την πραγματικκότητα, δεν μπορώ να σκέφτομαι απλώς θετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη εχεις το ονομα της μαμας μου,η οποια με απεκτησε στα 37 που εισαιεσυ τωρα!!! δεν με απεκτησε με εγκυμοσυνη,με ''γεννησε'' με υιοθεσια,αλλα μαλλον καλο σημαδι μου κανει εμενα αυτο!!!πρεπει να εισαι και εσυ λιγο πιο αισιοδοξη γιατι ετσι θα τον πετυχεις τον στοχο σου!!!! αφου οπως λες αντλεις αισιοδοξια απο την πραγματικοτητα.......γιατι δεν βλεπεις την πραγματικοτητα...???? η οποια ειναι οτι εισαι μια νεα γυναικα,μορφωμενη,με εναν συντροφο στη ζωη,και σιγουρα ομορφη(εχω προαισθημα)!! εγω ειμαι 24,εχω περασει μια περιεργη ζωη ως τωρα βιωνοντας τα ακρα και με μεγαλες αντιθεσεις στις καταστασεις που ζουσα κατα καιρους(απο το χρυσο κλουβι στην αληθινη ζωη, απο την ''κακοποιηση'' στην αληθινη αγαπη,απο πολλους φιλους γυρω μου στην μοναξια.. κτλ..) . και ενα πραγμα καταλαβα..οτι πρεπει να βλεπουμε την ''αληθινη'' πραγματικοτητα... και μη με ρωτησεις........φυσικα υπαρχει και ψευτικη πραγματικοτητα... ειναι αυτη που βιωνουμε οταν μας παιρνει απο κατω...και νοιωθουμε οτι τιποτα δεν παει καλα και ημαστε στις μαυρες μας.. γιαυτο σου λεω... η δικη σου πραγματικοτητα ειναι οτι εισαι νεα!!!!και με εναν συντροφο...εχεις μορφωθει και η ουλεια που κανεις ειναι λειτουργημα! τι αλλο θελεις για να σκασεις ενα πλατυ χαμογελο???????????????? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσακια εγω πιστευω οτι τον ιουνιο και ιουλιο θα εχουμε πολλα χαρμοσυνα νεα!!!!!!!!!αντε ετοιμαστητε με τα τεστακια αν χειρας και μετα το πρωτο χαμογελο:) ερχεται και το ουσιαστικο!!!!!!!!!!!!:)

πολλα φιλια και θερμες ευχες για θετικα τεστακια:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι γλυκουλα μου μια χαρα θα τα υπολογισουμε και μια χαρα εγκυουλες θα μεινουμε χα χα χα :laugh: :laugh: :laugh: η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!:P Παντωε πραγματικα εχω ακουσει κι εγω τα καλυτερα!!!Για να δουμε....επισης μικρουλα μου αχ μ αρεσει που σε λεω ετσι ασχετο :huh::dry: ,επισης λοιπον νομιζω κι εγω οτι το καλυτερο ειναι αυτο...να κρατησουμε τις ορεξεις μας για εκεινες τις 2 μερουλες!!!Αφου ειναι δοκιμασμενη συνταγη!!!:laugh: :laugh: :laugh:

Μαγδα μου ποσο τα πηρες?ειναι και ακριβα τα ατιμα!!!

Βασιλικη μου ναι καταλαβαινω πως τα λες και πιστεψε με ολες εχουμε βρεθει στην θεση σου...αγωνια και γιατι οχι εγω...και γιατι αργω...αχ μακαρι να ημουν στην θεση τους!!!Ολα θα γινουν....προτεινω να κανεις μια προσπαθεια και εσυ με τα τεστ κρατωντας το σπερμα :blush::P του αντρα δυνατο για εκεινες τις μερες που θα δειξει το χαμογελακι :) !!!Και αν οχι που δεν το πιστευω θα τα καταφερουμε ολες αυτο τον μηνα χα χα χα :laugh: :laugh: ειπαμε η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!Αν οχι λοιπον μετα θα κανεις καποιες εξετασουλες και βλεποντας και κανοντας!!!

Ας μην το σκεφτομαστε αυτο ομως γιατι ολα θα πανε καλα!!Μικρουλα μου φτου σου εισαι μεσα στην αισιοδοξια και τρελαινομαι!!!Παμε γερα κοριτσια!!!:woohoo: :laugh: :laugh:

Γιωτουλα μου σ ευχαριστουμε!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριστινα μου τα τεστ αυτα κανουν 55 ευρω :ohmy: αλλα ειναι θαυματουργα;)

εγω τον μηνα που εμεινα εγκυος ειχα μονο δυο επαφες.....την μερα που χαμογελασε και την αμεσως επομενη.....ουτε πριν ουτε ξανα μετα.....και ηρθε......αντε και στα δικα σας!!!!!:silly: :) :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 ααααααααααααα μπραβο,εσυ λοιπον ησουν που εμεινες με 2 επαφες μολις ειδες το χαμογελακι!!!και εγω θυμομουνα λαθος!!(ειπαμε εχω και την απωλεια μνημης,να δω τι παιδι θα βγαλω)!!!!!!

αριστινακι μου ναι αισιοδοξια καργα!!!!! εμ....εμενα χτες μου τελειωσε η περιοδος και το καψαμε το μαγαζι!!!!!! ;) συγνωμηηηηηηη παρασυρθηκα!!!!!! αλλα ενοιωθα και κατι πονακια σαν ωορηξια,μπορει λοιπον να εκανα καλα που παρασυρθηκα!!! εχω ακουσει οτι μπορει να σκασει ωορηξια αμεσως μετα την περιοδο!! θα δειξει!!!!

παντως και εγω πιστευω οτι ο ιουνιος θαειναι ο μηνας μας!!!!! εχω και γενεθλια στις 11 ιουνιου που μου βγαινει στους υπολογιστες ωορηξιας οτι θα ειναι η μερα που κατεβαινει το αυγουλακι!!! σημαδι και αυτο ε??????? :) ουυυυυυυυ σας λεω το'χουμε κοριτσια μου το'χουμε!!!! θα κανουμε τα τεστακια ωορηξιας και τον αλλο μηνα θα βαλουμε τικερακι που θα λεει οτι θα φουσκωσει η κοιλιτσα μας!!!!!! ΤΟ'ΧΟΥΜΕ ΣΑΣ ΛΕΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ θα σκασω απο ελπιδα χαρα και αισιοδοξια!!!Τι να πω μου φουσκωσες τα μυαλααααα!!!!!:P χα χα χα χα !!!!Πες κι αλλα πες κι αλλααααα!!!!!!Μακαρι μικρουλα μου!!!Παρασυρθηκες ε???χα χα χα καλα εκανες!!!Σημαδι δεν λες τιποτα!!!!!τωρα παρε τα τεστ και υπομονηηηηηηηηηηηηη!!!!Αντε Γιωτακι για να δουμε πιανει η συνταγη χα χα χα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ "mikroulaxristos" ειλικρινα θαυμαζω την αισιοδοξια σου!!! Νομιζω οτι με αυτην την ψυχολογια πολυ γρηγορα θα πετυχεις το στοχο σου. Εγω παλι ειμαι λιγοτερο αισιοδοξη και πολυ ανυπομονη. Αυτο το μηνα περιμενω να αδιαθετησω γυρω στις 6/6 και πραγματικα νιωθω οτι μεχρι να περασουν οι μερες θα τρελαθω...Να ρωτησω κατι? Το γεγονος οτι η θερμοκρασια μου το πρωι ηταν 36,6 ειναι αρνητικο σημαδι? Το ηλεκτρονικο θερμομετρο ειναι αξιοπιστο? Αν το αποτελεσμα ειναι τελικα αρνητικο λεω και εγω να παρω τα τεστ ωορρηξιας. Μου δινει πολυ θαρρος που καποιες κοπελες τα καταφεραν με την βοηθεια τους. Αν και εμεις αυτο το μηνα το κηνυγησαμε πολυ, ασχετα απο γονιμες.;) Αντε να δουμε....Η παναγια να μας βοηθησει ολες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριστινακι μου αυτο ειναι το θεμα!! να σκασουμε!!!!! απο αισιοδοξια!!!!!!! :) το'χουμε καλε σας λεω!!!!!!! ;) το δα εγω το ονειρο που λενε!!!!! τα τεστ ποτε να τα ξεκινησω??? λεω απο τριτη,τεταρτη να ξεκινησω!! και δεν ξερω και τι ωρες να τα κανω!!! που παω ξιπολυτη στα αγκαθια!!??χιχιχιχιχιχιιχχι

μαρακι μου παρε αισιοδοξια απο μενα!!! την εχω μπολικη!!!!! χαμογελα πρακαλω!!!!!!:):):)

ευχομαι να μην χρειαστει να παρεις τεστ ωορηξιας!!! ευχομαι να τρεχεις για χοριακες!!!!!!! χιχιχιχιχιχιχι!!!! αλλα και να χρειαστει ναπαρεις, θα πιασεις στανταρ τον πρωτο μηνα σου λεω!!!!!!! :) τρελες αγκαλιτσες και ερχεται και το νινι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πανω απο όλα θελει θετικη σκεψη και οχι μαυριλα . πριν μεινω εγκυος στο Σταυρο για τρια περιπου χρονια σχεδον δεν εκανε να μεινω εγκυος ειχα αερει ραδιενεργο ιωδειο οταν λοιπον περασε το διαστημα αυτο καναμε ελευθερα και τιποτα περασε αλλος ενας χρονος και οταν οι ελπιδες εσβησαν και εμφανιστηκε καιμια κιστη τοτε εμεινα εγκυος.

Τωρα προσπαθουσαμε υο χρονια σχεδον αλλα οχι με τακτικο ρυθμο αν ειναι να ερθει καλως αλλιως δεν μπαινω παλι σε αυτη τη διαδικασια περσι το καλοκαιρι ειχα καθυστερηση για τρεις εβδομαδες και τελικα μαλον ηταν βιοχημικη κυηση στεναχωρηθηκα πολυ αλλα ειπα αν ειναι να ερθει καλως να ορισει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω μικρουλα....Και σε σενα ευχομαι να ειναι αυτος ο τυχερος σου μηνας..Και μια γνωστη μου μετα απο επτα μηνες προσπαθειες επιασε με την βοηθεια των τεστ λογω του οτι δεν ειχε σταθερο κυκλο... Και τελικα ανακαλυψε οτι οι γονιμες μερες της ηταν νωριτερα απ' αυτο που νομιζε...Παντως απο συμπτωματα για την ωρα τιποτα...Τον προηγουμενο μηνα ειχα απ'ολα και μονο εγκυος που δεν ημουν....Ευχομαι πολλες καλοκαιρινες εγκυμοσυνες βρε κοριτσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου ευχαριστω για την ευχουλα! θα τα καταφερουμε ολες!!!! εχω μια μεγαααααααλη αισιοδοξια!!! εχω προαισθημα!!!!!!!! σε ποια μερα του κυκλου σου εισαι και τι κυκλο εχεις?????? μερικες φορες οταν δεν εχουν οι γυναικες συμπτωματα,ειναι τελικα και η επιτυχημενη φορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!

ΜΠΡΑΒΟ MIKROULA ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΣΟΥ,ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!

ΑΧ!ΣΤΙΣ 23/5 ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ,ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΟΝΟ 2 ΜΕΡΕΣ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ "ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ" ΑΛΛΟ "ΣΧΕΔΙΟ".ΑΠΟ ΤΗ 10Η ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 20Η ΜΕΡΑ,ΣΕΞ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ,ΤΙ ΛΕΤΕ???

ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ CLEARBLUE,ΓΙΑΤΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΑ SAVEONTESTS ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ!!!

ΑΑΑΧΧΧ!!ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα ριτσακι ευχαριστουμε για το θεματακι που ανοιξες!!! ειναι τελειο για να λεμε το τι κανουμε και πως προσπαθουμε!!! να σου πω,εγω λεω να μην κανεις μερα παρα μερα!!! λεω να κανεις υπομονη μεχρι να δειξει το χαμογελακι και εκεινες τις 2-3 μερες να γινει χαμος στα σεντονια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mikroula μου τικανεις ?Απ οτι βλεπω ξεκινησες προσπαθειες .Μπραβο αντε ευχομαι ο Ιουνιος να ναι ο μηνας σου...

Εγω παντως να σου πω το τεστ ωορηξιας εδειξε 14 η μερα αλλα απο οτι υπολογιζω η συλληψη εγινε 9 η μερα δηλ μετα την περιοδο ..

Αρα ξεκινα προσπαθειες αμεσως μετα την περιοδο!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικρουλα ειμαι στην 22η ημερα του κυκλου και ο κυκλος μου ειναι συνηθως 28-30 ημερων, ομως τον προηγουμενο μηνα αδιαθετησα στις 26 μερες. δεν μπορω να πω με σιγουρια ποτε κανω ωορρηξια γι'αυτο και αυτο το μηνα ξεκινησα την 9 μερα τις προσπαθειες....Ειναι πολυ νωρις για να αρχισω να ασχολουμαι με συμπτωματα, αν και εχω ενα προαισθημα οτι συντομα θα αδιαθετησω:( Oliax τι κυκλο εχεις και εγινε η συλληψη την ενατη μερα? Μου κανει εντυπωση, αφου λες οτι το τεστ εδειξε 14η μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oliax73 έγραψε:

Mikroula μου τικανεις ?Απ οτι βλεπω ξεκινησες προσπαθειες .Μπραβο αντε ευχομαι ο Ιουνιος να ναι ο μηνας σου...

Εγω παντως να σου πω το τεστ ωορηξιας εδειξε 14 η μερα αλλα απο οτι υπολογιζω η συλληψη εγινε 9 η μερα δηλ μετα την περιοδο ..

Αρα ξεκινα προσπαθειες αμεσως μετα την περιοδο!!!!!!!!!!!!!

να μην ξεχναμε οτι μπορει η επαφη να εγινε την 9 μερα του κυκλου αλλα τα σπερματοζωαρια ζουν αρκετες μερες στο κολπο της γυναικας.....οποτε σωστα εδειξε το τεστ την 14 μερα.....;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είναι τόσο καλά αυτά τα τεστ ωορρηξίας θα τα πάρω και εγώ. Τώρα είμαι στη 30η μέρα και περιμένω αυτή την εβδομάδα την ακατανόμαστη, όμως βρε κορίστια δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου, πρώτη φορά! Σας έχει συμβεί ποτέ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλι32 εμενα καλο μου ακουγεται που δεν εχεις κανενα συμπτωμα περιοδου. Συνηθως τι συμπτωματα εχεις? Ο κυκλος σου ποσες μερες ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria.g o κύκλος μου είναι συνήθως από 30 έως 36 μέρες, δυστυχώς δεν είναι σταθερός. Τα συμπτώματα που έχω συνήθως είναι πόνοι περιόδου τουλάχιστον 7 μέρες πριν. Εμένα μου "μυρίζει" μεγάλη καθυστέρηση :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...