Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ


matinap

Recommended Posts

Καλώς ήρθες! Όλα με το καλό και προπάντων χωρίς άγχος!

Η ζωή είναι ωραία και πρέπει αισιόδοξα να σκεφτόμαστε και πολύ περισσότερο να πράττουμε!

Με το καλό λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλως ηλθες Ματινακι!!!!!Να εισαι απολυτα σιγουρη οτι σε καταλαβαινουμε οσον αφορα το αγχος!Προσπαθησε ομως οσο μπορεις να χαλαρωσεις.Το mammyland θα σε βοηθησει πολυ κ να ξεαγχωθεις κ να μαθεις πολλα πραγματα..ασε που θα γεμισεις κ φιλες!!!!!Πολλα φιλια κ θα τα λεμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΤΙΝΑΚΙ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ! ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ... ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ! ΑΠΕΒΑΛΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΟΥ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ... ΣΕ ΦΙΛΩ...!!! ΘΑΣ ΤΑ ΛΕΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ματινα!!!!

Ειμαι η Λινα και σε κανα μηνα ισως δυο αρχιζω κι εγω τις προσπαθειες Εχω αστατο κυκλο οπως κι εσυ.. Θα τα λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς όρισες Ματινάκι! Είμαστε στην ίδια φάση!! Κι εγώ ξεκίνησα αυτό το μήνα τις προσπάθειες και ενώ προσπαθώ να μην έχω άγχος δεν τα καταφέρνω γιατί έχω μόνο 2 μήνες προσπαθειών και μετά θα ξεκινήσω πάλι τον Δεκέμβρη...:( και κύκλος μου δεν είναι σταθερός..

Υποτίθεται ότι έχω τελειώσει τα Ιταλικά αλλά δεν τα εξασκώ και καταλαβαίνεις.. σε λίγο θα τα ξεχάσω!! Άντε, κάνε μαθήματα να μου τα ξαναθυμίσεις (μήπως και ξεχάσουμε το άγχος)!!

Baci (φιλιά)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΗΔΗ ΝΙΩΘΩ ΠΙΟ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ!ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ IRENE ΚΑΙ ΕΠΑΙΞΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΗΨΙΟ ΜΟΥ!ΠΑΕΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟ ΛΟΥΚΟΥΜΑΚΙ!ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΓ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΟΣ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΕ ΙΑΤΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΦΟΣΟΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΒΕΒΑΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ματίνα μου καλωσόρισες στην παρεούλα μας!!!:laugh: Είμαι η Άννα,29 ετών απο Αθήνα και έχω 3 κοριτσάκια.Η Νεφέλη μου είναι 1,5 ετών και οι μικρούλες μου σχεδόν 6 μηνών.Με το καλό να αποκτήσεις το μωράκι που τόσο επιθυμείς να κάνει παρέα στον κουκλο της Irene!:P

Φιλάκια:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα Ματίνα. Καλώς ήρθες στο γουρλίδικο mammyland

Εγώ είμαι η Αναστασία 34 έχω ένα κοριτσάκι 7 1/2 χρονών και σου εύχομαι να γίνεις σύντομα μαμούλα.

Είμαι σίγουρη ότι θα μας σύντομα τα ευχάριστα.

Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!ΕΧΩ ΤΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΗΛ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ!ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ!ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΩ ΑΥΤΟ!ΠΑΛΙ ΜΕ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ματινακι καλημερα!!!Μην νευριαζεις κοπελα μου...δυστηχως ο κυκλος σου ειναι περιεργος και σιγουρα αυτο εναι εκνευριστικο αλλα τι να κανεις...οπως σου ειπα και στην απαντηση μου την πρωτη το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βλεπεις την ωορηξια με τον γιατρο σου που ειναι οτι καλυτερο για περιπτωσεις με αστατο κυκλο!Οσο για το αν εισαι η δεν εισαι εφοσον δεν ξερεις ποτε θα ερθει καλο ειναι να κανεις λιγακι υπομονη....αφου εχουν ξεκινησει τα συμπτωματα της περιοδου καλο ειναι σημαινει οτι ειναι κοντα η απαντηση....αν περασουν πολυ οι μερες κανε και μια εξεταση η τεστ....αληθεια σε ποια μερα του κυκλου σου εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 37Η Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ!ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΜΗΝΑ ΤΕΣΤ ΔΕ ΚΑΝΩ!ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΠΑΕΙ ΜΗΝΑ ΠΑΡΑ ΜΗΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβαινω αλλα αν εχεις συμπτωματα σημαινει οτι ειναι κοντα η η περιοδος η το ευχαριστο!!!Ετσι δεν ειναι?Παντα πριν την περιοδο δεν εχεις συμπτωματα?δεν νομιζω να ξεκινανε ενα μηνα πριν!Υπομονη μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα!!!Ευχομαι οτι καλυτερο!!!Προσπαθησε να εισαι ηρεμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ!ΤΟ ΞΕΡΩ ARISTINA MOY ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω συγνωμη για την καθυστερηση κανω κι εγω πολλα συγχρονως!:)

Καταλαβα!Ειναι οντως δυσκολο και δεν ξερεις τι να σκεφτεις...ευχομαι να εχει συμβει η ευλογια!!!Αλλιως να συμβει συντομα!!!Παντως το μονο που μπορεις να κανεις ειναι αυτο που σου ειπα να παρακολουθεις την ωορηξια και τοτε θα εισαι πιο σιγουρη!Προσπαθεις καιρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΡΥ ΤΡΩΓΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΣΕ ΛΙΓΑΚΙ ΠΑΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΒΑΠΤΙΣΗ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ!ΕΙΝΑΙ 99 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ!ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΠΟ ΜΑΡΤΙΟ,ΤΟ ΦΛΕΒΑΡΗ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΒΡΩ ΓΟΝΙΜΕΣ!ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΠΗΡΑ ΤΕΣΤ!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΑΠΙ!ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ?ΣΤΑΝΤΑΡΕΙ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ματινακι μου καλως ορισες στην παρεα μας κοπελα μου μην ξεκινας προσπαθειες για μωρακι με αγχος...δεν ειναι καλο γλυκια μου

διωξε το αγχος απο πανω σου και συντομα θα γινεις μανουλα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ!ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ!ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΝΟΜΙΖΩ!Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ματινακι καλως ήρθες στην παρέα μας!

Εύχομαι σύντομα με ένα μπεμπε!!!

Οσον αφορά στην περίοδο,έχω κι εγώ τεράστιο πρόβλημα απο τότε που σταμάτησα τα αντισυλληπτικά :( ...Αλλά με εξετάσεις που έκανα προέκυψε υποθυρεοειδισμός...Ελεγξες τον θυρεοειδή σου; Είναι κρυφό το πρόβλημά του και προκαλεί πολλές ανωμαλίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!ΤΟΝ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ,ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΟΛΑ!ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΛΙΓΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΣΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΤΙΑ!ΒΕΒΑΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΛΕΓΧΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με τους γιατρούς δεν το καταλαβαίνω!Γιατί να προσπαθήσεις ένα χρόνο και μετα οι εξετάσεις;Νευριάζω απίστευτα...Το ψυχολογικό της καθεμιάς μας δεν το σκέφτονται;;;;Ε μα πια...Τα είπα και ξελάφρωσα...ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΕΣ ΔΙΝΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι γιατροί δεν το λένε για κακό! Και εγώ έχω πολυκυστικές ωοθήκες, μου είπε να μην αγχωθώ και αν δεν μπορώ σε ένα χρόνο να πιάσω θα το κοιτάξουμε για θεραπείες! Τελικά δεν αγχώθηκα, και έπιασα στον 3ο μήνα προσπαθειών! Ο κύκλος μου είναι 31 - 40 μέρες! Έπαιρνα παλιά για 1 χρόνο αντισυλληπτικά για να φτιάξω τον κύκλο και κάπως τον σταθεροποίησα στις μέρες που έγραψα παραπάνω!

Είναι βασικό κοπέλα μου!! Όχι Άγχος!! Δεν είναι καλό! Μπορεί να ανατρέψει όλη τη διαδικασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mατινα μου...εγω δεν τα πολυ παω καλα με τα χαπια....νομιζω οτι καλο ειναι επειδη δεν εχεις πολυ καιρο που προσπαθεις να δεις τι μπορεις να κανεις με τον γιατρο σου με το θεμα της ωορηξιας που πιστευω οτι θα βοηθησει πολυ και υστερα αν και τοτε δεν γινει κατι να δεις τα υπολοιπα!Επισης θα συμφωνησω εντελως με την Βασω για το θεμα του χρονου!Εγω αμεσως θα ξεκινησω τις εξετασεις αν δω οτι κατι δεν παει καλα !!!Και οντως εχω ενα πρβ και κανεις δεν με μου εδωσε καμια απαντηση γι αυτο και τρεχω να βρω μονη μου την ακρη....αν περιμενα απο αυτους ποιος ξερει τι θα μπορουσε να συμβει....μεχρι και αποβολες!Αυτο λοιπον θα με καθυσηχαζε οτι προσπαθω σωστα!Οχι να περιμενω με αγχος και στενοχωρια και να λεω μα γιατι δεν μεινω και να μην ξερω τι μου γινεται....βεβαια αυτο ειναι θεμα της καθεμιας πως το σκεφτεται...

Φιλακια καλη επιτυχια και παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...