Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το γυναικείο στήθος


admin

Recommended Posts

Σ'ευχαριστούμε για το άρθρο!!!

Το γυναικείο στήθος είναι η πρώτη παρηγοριά του ανθρώπου, η πρώτη πηγή ζωής, ένα θαύμα που απλώς το ζούμε, το νιώθουμε, το περιγράφουμε αναλυτικά κι όμως ποτέ δεν μπορούμε να συλλάβουμε το μεγαλείο του...τις στιγμές που θηλάζω νιώθω ότι γίνεται ένα θαύμα τόσο απλό αλλά και τόσο ακατανόητο...κάτι πάνω από μένα που με ενώνει με αμέτρητες άλλες γυναίκες που ζήσαν, ζουν και θα ζήσουν, αλλά με ενώνει και με τις στιγμές που ήμουν και γω μωρό. Τα θαύματα καταλύουν την έννοια του χρόνου γενικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ωραιο το αρθρο...!!!

Θα παραθεσω μια ατακα που μου ειχε κανει απιστευτη εντυπωση...!!!

Οταν γεννησε η κολλητη μου και αρχισε να θηλαζει μου ειπε...

"Τοσα χρονια δεν καταλαβαινα την αξια του στηθους...

Τωρα καταλαβα....Οι γυναικες δεν εχουν στηθος για να

εχουν οι αντρες...ασχολια.....

Εχουν στηθος για τα μωρα τους!!!!"

Συμφωνω!!!!!

Οχι απολυτα ομως...γιατι και οι αντρες....

μωρα ειναι.....;) :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Ενδιαφέρον το άρθρο, ωραίο το σχόλιό σου ΑΡΓΩ, κούκλος γιος σου! :cheer:

Ευχαριστώ Ιφιγένεια, είναι ίδιος ο άντρας μου:S

Το κακό είναι ότι του αρέσουν οι "σουηδέζες" (του γιού μου:P ).

Πού να του βρούμε τώρα....B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΓΩ εγραψε:

Το κακό είναι ότι του αρέσουν οι "σουηδέζες" (του γιού μου ).

Πού να του βρούμε τώρα....

Καλε μην ψαχνεις μακρυα.... Το Μαρακι μας....η κορη της Ιφιγενειας...

ειναι Σουηδεζακι...;) :laugh:

Δεν την εχεις δει??? Δες την και δειξτην και στον μικρο σου....

να παθει πλακα!!!! (ειπε η προξενητρα...scarlet...:P :laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα... :woohoo:

Έχει δηλώσει και προτιμήσεις? Από τώρα?? Μια χαρά τον βρίσκω τον κούκλο!!!

Εμείς είμαστε ανοιχτές σε προτάσεις!!! :P

Με την πρώτη ματιά σκέφτηκα ότι σου μοιάζει, αλλά μάλλον έπαθα ότι παθαίνουν όλοι με τη Σουηδέζα μου. Λένε ότι μου μοιάζει μέχρι να δουν τον άντρα μου. :S

Ήττα κανονική φάγαμε! :ohmy:

scarletoni θα χρεώσεις και μεσητικά αν γίνει το κοννέ?

Πολύ τσιφούτα έχω γίνει τώρα τελευταία :unsure: αλλά το Μαράκι μου τρώει πολλά! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Scarlet ή είσαι πολύ αθώα ή με δουλεύεις:P .(|μάλλον για το δεύτερο σε κόβω) Την έχω δει τη "σουηδέζα" της Ιφιγένειας κάνει μπάμ, γι'αυτό τό πα.:) Και ο μικρός την έχει δει και ξέχασε να θηλάσει για κάνα μισάωρο ενώ ήμουν καθιστή!!! (χρόνος ρεκόρ);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ακριβώς Ιφιγένεια και γω: μέχρι να δουν τον άντρα μου!!! Μετά με ρωτάνε τα γνωστά χαριτωμένα: εσύ τί έκανες, κοιμόσουν; κλπ.

Μήπως η λύση είναι να τους κρύβουμε; (τους άντρες μας)

Να χαίρεσαι και συ τη μικρή σου, είναι εντυπωσιακό μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πάλι χαχαχαχαχα :woohoo: .... Μπα ΑΡΓΩ... το σκαρλετόνι είναι αθώο, πολύ αθώο, η οσιοπάρθενος Άρτζη ένα πράγμα!:ohmy:

Πως γίνεται πάντα να ξεφεύγουμε από το θέμα... (Εγώ δηλαδή... και παρασέρνω κι εσάς :huh: )

Ε, αφού έγινε σύστημα, δώσε στον μικρούλη να δει κι αυτή, πριν από λίγο τραβηγμένη... Αλλά ΑΡΓΩ μου αν από δω και πέρα αποθηλάσει μετά τη θέα της Μαρίας μου, δε φταίω εγώ! Φταίει ο μπόμπιράς σου που σου βγήκε μερακλής! :laugh:

ΣΚΑΡΛΕΤ!!!!!!!!! Πάρε κι άλλη να'χεις!

Τελικά παντού υπάρχει ένα Μαράκι.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια εγραψε:

scarletoni θα χρεώσεις και μεσητικά αν γίνει το κοννέ?

Πολύ τσιφούτα έχω γίνει τώρα τελευταία   αλλά το Μαράκι μου τρώει πολλά![/code]

Για τη Μαρια μας....θα περασω θαλασσες...βουνα....και τα 40 κυμματα.... για να της βρω τον καλυτερο και....τζαμπουαρ!!! Μια ευγενικη προσφορα απο τη θειουλα...;) Ρε cheapy....χειροτερη απο μενα εχεις γινει..:P

[b]ΑΡΓΩ εγραψε:[/b]

Scarlet ή είσαι πολύ αθώα ή με δουλεύεις :P .(|μάλλον για το δεύτερο σε κόβω)

Μα γιατι το λες αυτο???:P Οποια και να ρωτησεις εδω μεσα... θα σου πουν ποσο αθωο κοριτσακι ειμαι....:blush: :laugh:

[b]Επισης εγραψε (η ΑΡΓΩ καλε):[/b]

Και ο μικρός την έχει δει και ξέχασε να θηλάσει για κάνα μισάωρο ενώ ήμουν καθιστή!!! (χρόνος ρεκόρ) ;)

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Απαπαπα!!! Τον φανταζομαι να βαζει το... "LISTEN TO YOUR HEART"....

μεσα στα σκοταδια.... και να λεει "Ασε με τωρα μανα... ειμαι Σουηδια"

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

scarlet30 έγραψε:

Καλε ΠΩΣ(:dry::blink: :blink: ) το εκανα αυτο το μαγικο?????

χαχαχα

είδες τη φωτογραφία από την ανιψιά σου και έπαθες κουρκουτζά!

:woohoo: :silly: :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Ιφιγενεια.... ΕΛΕΟΣ!!!!!

Οταν ανεβεις....φροντισε να μου εχεις παρει

καινουριο laptop.... Αυτο το εχω μουλιασει πια

απ τα σαλια που μου τρεχουν καθε φορα

που βλεπω αυτη την ΘΕΑ!!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Τι ματακια...!!! Τι χειλακια....!!!!

(μ'αρεσει γιατι εχει υγρο βλεμμα..)

Ρε τσιπισσα....τωρα που βρηκα το αδυναμο σημειο σου....(φραγκακια)

εχω μια προταση....

Μου την πουλας????:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Δινω ΟΣΑ-ΟΣΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια, πείθει για Σουηδέζα ΑΠΟΛΥΤΑ. Εσένα δεν σ'έχω δει αλλά αφού λες ότι μοιάζει του άντρα σου μάλλον πρέπει νά'ναι από ΠΟΛΥΥΥ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ... Καταρχή έχει φοβερό βλέμμα η μικρή και φαίνεται πολύ δυναμικό παιδάκι, όμως δεν τον έχω καταφέρει ακόμα να τη δει τη συγκεκριμένη φωτογραφία γιατί παίζει μπάλα με τον μπαμπά του και είναι στον κόσμο τους, όταν κουραστεί θα του τη δείξω και σίγουρα θα κάνω και γω μεγααααάλο διάλλειμμα αυτή τη φορά;) :laugh:

Οσία Σκάρλετ έ;;

Σκάρλετ αυτό με τα σκοτάδια και τη μουσική να δω και να ακούσω και ατάκα τέτοια κι ας πεθάνω. Ευτυχώς προς το παρόν κυρίως σανσκριτικά μιλάει.:blink: Φαντάσου όμως να γίνει δύο!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΓΩ πάω στο προφίλ σου να σου ζητήσω σύνδεση. Να μας δεις στις φωτο εκεί και να καταλάβεις... Αν θέλεις κάνε αποδοχή.

Φιλιά..:kiss:

Α! Ειμαστε και οι δυο από Κατερίνη, αρκετά Β. Ελλάδα...

Ναι όντως είναι δυναμική και δραστήρια, δεν αφήνει τίποτα απαρατήρητο!

Και είναι μόλις 7,5 μηνών..

Φιλιά στον μπόμπιρά σου..!

Αλήθεια, πως τον λένε?

Ιάσωνα? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κάνεις σύνδεση, γιατί να μην κάνεις;;:lol:

Είσαι καλή στη μυθολογία αλλά είναι πιο ..πονηρό: Ορφέας (ήταν ένα από τα 50 μέλη του πληρώματος). Α, και δεν τον έχουμε βαφτίσει ακόμη!! Τον Ιούνιο!!! (ευτυχώς ο παπάς έχει ένα πολύ - πολύ κοντό γενάκι...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ωραία... Εσύ είσαι καλύτερη λοιπόν στη μυθολογία από μένα.. ;)

Εγώ δεν ξέρω όλο το πλήρωμα. Ούτε καν θυμόμουν ότι ήτανε 50!:S

:P

Φοβερό όνομα το Ορφέας, με το καλό η βάφτιση!

Το σχόλιο για τον παπά και το υπονοούμενο μάλλον το έπιασα.. :huh:

Συμφωνώ και για το Ηλέκτρα που διάβασα σε άλλο θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συντριβή μου διαπιστώνω ότι είμαι μόνη στο θέμα : το παιδί μου: ένας άγνωστος (που μου θυμίζει εκνευριστικά τον άντρα μου).

Ιφιγένεια η μικρή σου μοιάζει πολύ.... άντε το πολύ πολύ να πήρε τα γαλάζια μάτια από τον μπαμπά... μέχρι εκεί.

Α, ρε Ορφέα, αυτά τα όνειρα είχα εγώ; :dry: (την μπάλα σου εσύ...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ωραία! Γεωργία είσαι από τους ελαχιστότατους που το λένε αυτό!

Βέβαια έχουμε καταλήξει στο εξής συμπέρασμα:

Έχει χαρακτηριστικά δικά μου αλλά παίρνει εκφράσεις του πατέρα της, το χαμόγελο, το βλέμα, ακόμα και όταν νευριάζει ή σηκώνει τα φρύδια είναι ίδια ολόιδια...

Ανέβασα την ίδια φωτο και στο facebook πριν λίγο και η κολλητή μου, η αδερφική μου φίλη μου έγραψε.. "α ρε Ιφιγένεια ευτυχώς το παιδί μοιάζει του Κωνσταντίνου και είναι ένα κουκλί". Ε, τι να πεις τώρα?

Α! γαλάζια μάτια δεν έχει ο μπαμπάς. Καμία σχέση, έτσι φαίνονται στη φωτο.. Πρασινωπά είναι.

Ο γυναικολόγος από τη στιγμή που γέννησα το λέει και το ξαναλέει στον άντρα μου.. Η δική σου με Σουηδό το έκανε το μωρό και εσύ λέγε ότι θέλεις!:S (σαν τη φίλη μου.. παρ'τον κι αυτόν στον γάμο σου να σου ευχηθεί και του χρόνου :blink: )

Όπως και να έχει, ο Ορφέας είναι φατσόνι πολύ γλυκό, κι εσύ το ίδιο, γερός να είναι μια ζωή... και στο δεύτερο, βάλε όλη σου την τέχνη! Κι αν είναι και Ηλέκτρα και σου μοιάζει.... Θα είναι χάρμα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!! Από μικρή ονειρευόμουνα ένα κοριτσάκι, αν και με τον γιό μου τώρα έχω δηλώσει... ερωτευμένη:P

Μην πτοείσαι για τα ευγενικά σχόλια των φίλων σου. Και μένα οι φίλες μου κάτι τέτοια μου λένε και το κατευχαριστούνται!!!:angry: Πάντως για σένα δεν έχουν δίκιο, αλήθεια σου μοιάζει η Μαρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρεις ε.. κι εγώ από μικρή ονειρευόμουν να κάνω πολλά παιδιά και να είναι όλα αγόρια.. Και πλέον δηλώνω όπως κι εσύ... ερωτευμένη, αλλά με την κόρη μου.:cheer:

Άντε εύχομαι στα δεύτερα, να γίνει το χατίρι μας, να κάνουμε γερά γερά γερά παιδιά, εσύ Ηλέκτρα, εγώ Τζώρτζη, και να μας μοιάζουν κατά ΚΟΙΝΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...