Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γυρισαμε σπιτι μας με την κορουλα μας


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειναι μια κουκλα!!!! να σας ζησει, να ναι παντα ευτυχισμενη και καλοτυχη :) :) :) :)

καλο κουραγιο απο δω και περα!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το κοριτσακι σου.πολυ ομορφη ειναι.συνφωνω με την σκραρλετ.η εξυπηρετηση ηταν γιατι εισουν στον 6 οροφο σε δικλινο.εχω πολλα παραδειγματα για το τι γινετε στο 4 οροφο που ειναι τα 6 κλινα η τα 3κλινα.μονο να περπατησεις στο διαδρομο ανα οροφο θα καταλαβεις την διαφορα.σημασια εχει οτι εσυ το περασες παρα πολυ καλα και ψυχραιμα.μπραβο σου για την περιγραφη,να παιρνουν θαρρος και αλλες μανουλες για να μην νομιζουν οτι ειναι κατι τρομερο.εχω και εγω κορη και θα δεις...θα ξετρελαθεις.να σου ζησει και παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μπεμπουλα σου ειναι μια γλυκα!

Θα ευχηθω λοιπον κ σε σενα (πολλα γεννητουρια μαζεμενα πεσανε!!!!) να ειναι παντα γερη κ τυχερη!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνούλα μου συγχαρητήρια, να σου ζήσει η κούκλα η μπέμπα σου! Μαλλί με άποψη από τώρα, βλέπω!:laugh: Μπράβο βρε Ειρήνη που τα έγραψες όλα με λεπτομέρειες, έτσι για να ξέρουμε τι να περιμένουμε κι εμείς που είμαστε στο παρα πέντε! Να έχεις μια γρήγορη ανάρρωση και να χαίρεσαι τη μπεμπούλα σου! Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχου θα τρελλαθώ! Τόσο όμορφο, ήρεμο, γαλήνιο μωρό! Σκέτη τρέλλα το πανκάκι σου SIFOS μου! :woohoo:

Να σου ζήσει, να την καμαρώνεις πάντα γερή, να πετυχαίνει τους στόχους της!

Τέλεια και αναλυτικότατη η περιγραφή σου, με συγκίνησες!

Ήσουν και πολύ τυχερή ε? Από 4κλινο σε 1κλινο! Αναδουλειές το ΙΑΣΩ? Ούτε δίκλινο δεν γέμισε? :P

Ευτυχώς που έμεινες ευχαριστημένη τελικά και η όλα εμπειρία του τοκετού αλλά και της διαμονής στο μαιευτήριο θα μείνει στο μυαλό σου ως ευχάριστη!

Ότι επιθυμείς κορίτσι μου!

Καλή ανάρρωση και καλά σαράντα!

Να μου φιλήσεις στο ζουμπουρλίδικο μαγουλάκι της μπέμπας σου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου να σου ζησει ειναι κουκλα .Κοριτσια το ιασω εχει τηνιδια πολιτικη για όλα τα δωματια και εγω που γεννησα πριν 5 χρονια ειχα πει να παω σε 6κλινο αλλα επειδη δενειχαν διαθεσιμο με εβαλαν σε τρικλινο στο 4 οροφο 419 δωματιο .Η εξυπερετηση ηταν αψογη οι κοπελες βοηθαγαν παρα πολυ οι καθαριστριες ερχοντουσταν καθε πρωι και μετα το μεσημερι και το βραδυ που αλλαζαν τα καλαθακια και μας εδειναν καθε μερα καθαρες πετσετες.Οσο για τις σερβιετες ειναιμεσα στο υγειονομικο υλικο θα το δειτε οταν θα παρετε την αποδειξη , δηλαδη στο ιασω πληρωνεις το δωματιο -τροφη και ολο το υγειονομικο υλικο δηλαδη φαρμακα , σερβιετες το προιοντα καθαρισμου.Κια μενα πριν 5 χρονια μου εβαλαν τα ρουχα μου σε μια μεγαλη σακουλα σαν και αυτα που μπαινουν τα νυφικα που γραφει ιασω μου εδωσαν δωρο ενα μπουρνουζι λευκο με μπλε γραμματα και παντοφλες αλλα ηταν πολυ μεγαλες και της εδωσα στην αδερφη μου μου εκανανδωρο πολλα προιοντα περιποιησης και γιατο μωρο και μου εδωσαν ενα φορμακι γαλαζιο που γραφει ιασω .Οπως λεει και η σιφος ειχε ερθει μια κοπελα οταν ηταν να φυγω που μου εδειξε πως να τον κραταω για να ρεφτει πως να τον κανω μπανιο πως να του κανω το πουλακι του και μαλιστα μου τον εντυσε οταν ηταν να φυγουμε.

Δεν ξερω παντως η περιποιηση του δωματιου -ξενοδοχιου ηταν καταπληκτικη .Η κοπελα διπλα μου που ειχε κανει φυσιολογικο τοκετο και ειχε ζητησει αποκλειστικο θηλασμο της το εφερναν συνεχεια και κανα δυο φορες που ειχε πεσει επανω σε επισκεπτηριπ οηγε εκινη στην αιθουσα .Οποτε οσες γεννατε στο Ιασω μην ανησειχειτε θα περασετε ξεκουραστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου φιλεναδίτσα όσες ευχές και να σου δώσω δεν αρκούν για να περιγράψουν αυτό που βιώνετε με την μπεμπούλα σας...Ωστόσο, ήρθε η ώρα να σου ευχηθώ και μέσα από το Mammyland, απ'όπου και γνωριστήκαμε...

Να σας ζήσει το μπουμπουκάκι σας και να είναι σε όλη της τη ζωή υγιής, ευτυχισμένη και καλότυχη...Αν και στο ξαναείπα η μικρή Σοφία είναι τρελή φατσούλα...Κουκλίτσα ζωγραφιστή με υπέροχα μαλλάκια τύπου Αϊνστάιν...:laugh: :laugh: Άσε που είναι και "μελανούρι"...

Όσον αφορά εσένα, η κορούλα σου δε θα μπορούσε να έχει καλύτερη μανούλα..Ξέρω πώς την περίμενες και πόσο ευτυχισμένη είσαι τώρα!Είναι τυχερό το μωράκι σου που σε έχει...Γι'αυτό να είστε καλά κι εσύ και ο αντρούλης σου για να τη μεγαλώσετε όπως πρέπει και να την καμαρώνετε...

Μόνο σε παρακαλώ μην αρχίσεις να μιλάς από τώρα στο παιδί αρχαία ελληνικά και να του λες για τον Τρικούπη...:laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo:

Καλή ανάρρωση να έχεις κοριτσάκι μου, καλά σαράντα και θα τα λέμε καθημερινά..

Και όταν με το καλό βγει και η δικιά μου σουρλουλού, θα κάνουμε τρελό παρεάκι...Μόνο που η μπεμπούλα μου αποκλείεται να έχει τέτοιο μαλλί...:laugh:

Πολλά φιλάκιααααααααααααα....

:kiss: :kiss: :kiss:

Υ.Γ:Δε χρειαζόταν να με ευχαριστήσεις μέσα από το Mammy, γιατί πλεόν είμαστε φιλενάδες..Παρόλο που εγώ η γαϊδούρα δεν αξιώθηκα τόσες μέρες να έρθω στο Ιασώ να σας δω..Επιφυλάσσομαι όμως! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει η μπεμπα σου..να την χαιρεστε!!!Πραγματικά ειναι πολυ γλυκια!!!Διαβασα την ιστορια σου κ μου φαινονται τοσο απλα ολα ετσι οπως τα περιγράφεις....εγω βασικά αγχώνομαι οσο ολησιαζει η ωρα..κ τα διαβαζω να παίρνω κουράγιο!!!

Να σας ζησει κ παλι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια,

ξερω οτι εχετε αγχος οσες περιμενετε να γεννησετε και κυριως οσες θα κανετε καισαρικη, σας καταλαβαινς απολυτα, οπως και ολες εσας που περιμενετε ενα σημαδι οτι η ωρα πλησιαζει να σπασουν τα νερα.Μη φοβαστε.Ολα θα πανε καλα.Οι γιατροι ειναι πολυ εμπειροι και ολο το προσωπικο στα μαιευτηρια.Ξερω οτι ακουτε περιπτωσεις που παει κατι στραβα, αλλα ειναι πολυ σπανιες.Κι εγω φοβομουν πολυ, αλλα τελικα ειδατε;Ολα πηγαν τελεια.Δε μπορω βεβαια να σας κρυψω οτι ποναει πολυ οποιαδηποτε κινηση καθως και το περπατημα μετα την επεμβαση, αλλα μερα με τη μερα θα πηγαινετε και καλυτερα.Μια βδομαδα μετα την καισαρικη μου μπορω πια να σηκωθω χωρις βοηθεια, εκοψα τα παυσιπονα και περπαταω μεσα στο σπιτι (σαν παπια βεβαια, αλλα παντως περπαταω!!!).

Οσο για το αν το Ιασω με φροντισε επειδη εμεινα σε 2κλινο, αυτο δεν το ξερω.Ισως και να ισχυει, αλλα παντως στον 6ο οροφο ειχε και 6κλινα και 4κλινα και οταν εκανα βολτες εβλεπα οτι οι νοσοκομες ασχολουνταν πολυ και με αυτα τα δωματια.Δε νομιζω οτι επαιξε ρολο οτι ημουν σε 2κλινο. Οι νοσοκομες δεν ειχαν να κερδισουν κατι απο μενα, δε θα επαιρναν παραπανω μισθο επειδη με φροντισαν.

Για οσες ετοιμαζεστε για το μαιευτηριο, να παρετε οπωσδηποτε 1-2 νυχτικα για τις πρωτες μερες,γιατι αν ειστε με καθετηρα θα σας πλενουν τα κοριτσια και βολευει καλυτερα.Εμενα με βολεψε πολυ και το εσωρουχο μιας χρησης που μου εδωσαν γιατι δεν ερεθιζε τα ραμματα.Μην παρετε σερβιετες, αν και το ξαναειπα.Σας δινουν 2 πακετα, ενα με τεραστιες για τις πρωτςσ 3 μερες και ενα με πιο μικρες για μετα.Εγω δεν ειχα το τρελο αιμα, τωρα εδω στο σπιτι εχω αρχισει και εχω λιγο παραπανω.Απο τη βαλιτσα μου παντως χρησιμοποιησα ουτε τα μισα.Και παρτε καλοκαιρινα νυχτικα κλπ.Το μονο παραπονο που ειχα απο το ιασω ηταν η υπερβολικη ζεστη...

Και επειδη το ξεχασα, καισαρικη και 2κλινο δωματιο για 5!!! διανυκτερευσεις, μιας και εμεινα 1 νυχτα παραπανω:4570 ευρω, αλλα αξιζαν.Πληρωσα μονοκλινο στην τιμη του 2κλινου.

Σας φιλω ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο ο,τι θυμαμαι σημερα γενναει και η estrella στη γενικη κλινικη.Ας ευχηθουμε ολες να πανε ολα καλα και να φερει ενα γερο μωρακι στον κοσμο...

υ.γ. και για οσες αναρωτιεστε το παιδι μου γεννηθηκε 3150 γρ και 53 ποντους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sifos πόσο χάρηκα όταν διάβασα τα νέα σου!

Η αλήθεια είναι ότι σε σκεφτόμουνα και περίμενα

νέα σου.

Η περιγραφή σου ήταν, εκπληκτική! Μου έλυσες απορίες

και με κατατόπισες αρκετά σε ότι αφορά καισσαρική και Ιασώ.

Και να κλείσω με τις θερμότερες ευχές μου για την πανέμορφη

κόρη σου με τις απίστευτες χειλάρες!

Να είναι πάντα καλότυχη, ευτυχισμένη, με υγεία και πολύ πολύ

αγάπη γύρω της.

Και σε ότι αφορά εσάς, να την χαίρεστε και να την καμαρώνετε!

Φιλάκια πολλά....

....Μη χαθείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sifos,

πραγματικά πρέπει να είναι μια υπέροχη στιγμή που όλες την περιμενουμε σαν τρελές!!

να σας ζήσει το υπέροχο μωράκι σας , να είστε μια πολύ πολύ ευτυχισμένη οικογένεια με υγεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει η πανέμορφη κούκλα σας. Τέλεια περιγραφή, πήρα και εγώ λίγο κουράγιο, γιατί έτσι θα γεννήσω και εγώ στο Ιασώ με καισαρική και επισκληρίδιο! Σε ευχαριστώ πολύ για τις πολλές λεπτομέρειες, να ακούμε και τίποτα θετικό για το Ιασώ εκτός απο τα άσχημα. Καλή ανάρρωση και πάντα ευτυχισμένοι να είστε όλοι!:)

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι να πω αλλο ποια για της υπεροχες μανουλες εδω μεσα που γεννανε τοσο μα τοσο υπεροχα μωρακια...ειναι ηρωηδες...μπραβο σας κοριτσια...μια απο αυτες ειναι και η γλυκια μας SIFOS..που εκανε ενα πανεμορφο με πολλα μαλλακια και χαμογελαστο κοριτσακι!!Να σας ζηση και να ειναι παντα γερη και καλοτυχη!!Απολαυσε το θαυμα σας!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κοπέλα μου το κουκλί! Έχω κιόλας την εντύπωση ότι έχει τα μάτια σου;;;

Φοβερή η περιγραφή σου και κατατοπιστικότατη, ό,τι ακριβώς χρειαζόμαστε εμείς που περιμένουμε να έρθει η ώρα μας. Επίσης ηρέμησα λίγο με το θέμα του ΙΑΣΩ γιατί ήμουν αρκετά προκατειλλημένη και ήμουν έτοιμη να καυγαδίσω με το παραμικρό που θα μου έλεγαν...

Χαίρομαι πολύ που μία μία γινόμαστε μανούλες και μάλιστα τόσο καλά και "ανώδυνα"...

Φιλιά πολλά και μη χαθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειά μου Sifos η μπεμπουλίτσα σου είναι πανέμορφη! Αυτό το χαμογελάκι της... έχει να κάψει καρδουλίτσες!!! Πολύ καλή εμπειρία η γέννα σου, μπράβο σου κούκλα μου! Καλά σου σαράντα! Πολλά φιλιά και να σας ζήσει ο θησαυρός σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...