Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ "ΜΗΤΕΡΑ"


Recommended Posts

vassiliki έγραψε:

Ξέρει καμμιά σας τι παίζει με τα μαιευτήρια στην Πάτρα;Από τιμές εννοώ. Σχετικά με το νοσοκομείο του Ρίου;

Νομίζω ότι η αμοιβή του γιατρού γενικά είναι ίδια με το κόστος του δωματίου, γιατί δεν μπορεί να πληρώνεις την ανεκτίμητη προσφορά του γιατρού λιγότερο από τα ντουβάρια! Το έχω ακούσει από φίλη που γέννησε στο ΟΛΥΜΠΙΟΝ ΠΑΤΡΑΣ.

Vassiliki μου γεια σου. Η ανεκτίμητη προσφορά του γιατρού έγκειται στο να μπορεί να αντιμετωπίσει κάτι μη αναμενόμενο κατα τη διάρκεια του τοκετού. Γιατί, κατα τα άλλα, όλα παίρνουν το δρόμο τους φυσιολογικά. Άρα λοιπόν αν κάνουμε το συσχετισμό γιατρός-ντουβάρια, μάλλον τα ντουβάρια θα έπρεπε να κοστίζουν λιγότερο και το ίδιο και ο γιατρός.. Ούτε κατα διάνοια όμως να δικαιολογούμε τρελές τιμές γιατρών απλά επειδή και τα "ντουβάρια" κοστίζουν πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια ξερετε ποσα μωρα εφεραν στο αλεξανδρας απο το μητερα οταν ημουν εγω εκει? αφου στο νεογνολογικο εψαχναν θερμοκοιτιδες!!! εκτος απο την πολυτελεια και την ησυχια προσφερουν τιποτε αλλο σε περιπτωση αναγκης? εγω ειχα πολυ ασχημη αποψη για τα δημοσια αλλα τα πραγματα εχουν αλλαξει πολυ τον τελευταιο καιρο.

εγω για παραδειγμα στο αλεξανδρας ειχα συνεχεια την μαια πανω απο το κεφαλι μου ερχοντουσαν να με πλυνουν ειχα κανει κ.τ να αλλαξουν σεντονια να μου δωσουν τα φαρμακα μου να μου παρουν την πιεση ενθαρηναν πολυ τον θηλασμο και βοηθουσαν τις μητερες να θηλασουν να τους δειξουν πως γινεται βοηθουσαν τα μωρα να πιασουν την θηλη.απο πλευρας προσωπικου(μαιες,γιατροι,νοσηλευτες,νεογνολογοι)εγω εμεινα αφωνη και καταενθουσιασμενη και αν μου δινοταν η ευκαιρια να κανω αλλο μωρο εκει θα το κανω πηγαμε να δωσουμε λευτα στον γιατρο που με ξεγεννησε(δεν ηταν ο δικος μου πηγαμε εκτακτα εκει)και εκεινος τα αρνηθηκε!!!!!!εκανα την δουλεια μου ειπε στον αντρα μου και χαιρομαι που εσωσα μανα και παιδι οσο για τα χρηματα πληρωνομαι απο το νοσοκομειο ουτε 10 ευρω για κερασμα δεν πηρε!!!!!!!!!!!!!!!

το μονο μειον που πρεπει να διορθωσουν ειναι οι θαλαμοι(και απο μια προσφατη επισκεψη μου ειδα εκπληκτη οτι τους φτιαχνουν)ημουν σε ενα θαλαμο με 13 γυναικες και μωρα!!! βαβουρα φοβερη ζητησα 4κλινο αλλα δεν ειχε ηταν γεματα ολα ο θαλαμος ηταν αισχος και η τουαλετα! αχ 5 μερες δεν εκανα μπανιο δεν λεω οι καθαριστριες εκαναν φιλοτιμες προσπαθειες να τα εχουν ολα καθαρα και το καταφερναν αλλα ειναι παλιες και οσο ναναι θελουν φτιαξιμο αν διορθωσουν αυτα και καταφερουν να ελεγχουν τους επισκεπτες(τελειωνε το επισκεπτηριο και δεν εφευγαν υπηρξαν φορες που τσακωθηκα γιατι ειχε παει 1 η ωρα την νυχτα και ορισμενοι δεν εφευγαν)τοτε πιστευω οτι τα δημοσια δεν θα εχουν να ζηλεψουν τιποτε απο τα ιδιωτικα ετσι και αλλιως προεχουν σε ενα βασικο πραγμα εχουν τμημα επικινδυνης κυησης στο οποιο ημουν κι εγω σε ενα 4κλινο θαλαμο με τρεις κοπελες που ηρθαν απο το μητερα και επεισης το πιο βασικο για μενα εχουν μοναδα νεογνων ΦΟΒΕΡΗ!!!!! ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ και με γιατρους αστερια αυτα απο εμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια χρονια πολλα χριστος ανεστη.Ειχα καιρο να μπω και διαβασα τωρα το θεματακι.Εγω γεννησα πριν 2 μηνες ακριβως.Ηταν να γεννησω στο θπερ-μαγαζακι-ξενοδοχειο Ιασω αλλα λογο κακης γιατρου ψαχτηκα και τελικα η φιλη μου η sosad με συστησε σε εναν καταπλικτικο γιατρο στο Ελενας.Για να ειμαι ειλικρινης οταν γεννησε η ποπη εκει φρικαρα γτ το νοσοκομειο μου εμοιαζε ετοιμο να πεσει γενικοτερα δλδ η εξωτερικη του εμφανιση αισχος αλλα οταν πηγα στον γιατρο αυτον και ειδα πως συμπεριφερετε δεν τον αλλαζω τωρα με τπτ.Τελικα γεννησα στο Ελενας σε ενα υπερλουξ δωματιο μονοκλινο φυσικα με πεντακα8αρη τουαλετα γτ περναγαν κα8ε 4 ωρες και την κα8αριζαν με τελειο φαγητο και με ολες τις ανεσης δλδ TV πολυ8ρονα ειδικη κρεβατι για τον συνοδο και πολυ ωραια διακοσμηση.Το ποσον που πληρωσα για 5 μερες?1000 ευρο μονο.Δεν μπορω να σας περιγραψω την υπεροχη συμπεριφορα τον νοσοκομων οπως επισης και για την κυρια του θηλασμου που ηταν απο πανω μου οποτε την χρειαζομουν.Ασχετα αν τελικα δεν ειχα γαλα την 7 μερα και τελικα δυστηχως δεν την θηλασα.Οσο για της εξετασης στην μικρη?την περασαν απο κοσκινο λογο ασυμβατου ρεζους μας.Παντως πηρα το παιδι μου και ηξερα οτι ειναι 8εογερο δοξα τον 8εο.Οσο για τον γιατρο μου?τον κυνηγαγα να του δωσω 700 ευρο επειδη εκανε υπεροχη δουλεια.Φυσικα και δεν εκανα επισκληριδιο γτ γεννησα σε 45 λεπτα με ρωτησα αν 8ελω να κρατησω βλαστοκυταρα και γενικα ηταν πανω απο το κεφαλι μου σε ολη την διαρκεια απο την πρωτη φαση μεχρι και μεχρι που με πηγαν στο δωματιο.Μετα ερχοταν κα8ε 5 ωρες να δει αν ειμαι καλα και αν 8ελω κατι για τησ 5 μερες που κα8ησα.α περιτο φυσικα να πω οτι ΔΕΝ με εκοψε και ΔΕΝ εχω κανενα απολυτος ραμμα.τελικα τα λεφτα του τα εδωσα σε ενα ωραιοτατο καλα8ι με κρασια που πηγα σε 40 μερες για τον πρωτο τεστ παπ μονο οταν πηγε σπιτι του τα ειδε.Δλδ το συνολο 1700 ευρο και με ενα γερο μωρο στην αγκαλια.για το Ιασω 8α εδινα στο ιδιο δωματιο με ολα αυτα που ειχα 12 χιλιαρικα μαζι με την γιατρο.Κοινοσ πικρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe έγραψε:

vassiliki έγραψε:

Vassiliki μου γεια σου. Η ανεκτίμητη προσφορά του γιατρού έγκειται στο να μπορεί να αντιμετωπίσει κάτι μη αναμενόμενο κατα τη διάρκεια του τοκετού. Γιατί, κατα τα άλλα, όλα παίρνουν το δρόμο τους φυσιολογικά. Άρα λοιπόν αν κάνουμε το συσχετισμό γιατρός-ντουβάρια, μάλλον τα ντουβάρια θα έπρεπε να κοστίζουν λιγότερο και το ίδιο και ο γιατρός.. Ούτε κατα διάνοια όμως να δικαιολογούμε τρελές τιμές γιατρών απλά επειδή και τα "ντουβάρια" κοστίζουν πολύ![/quote:1xg4svew]

Η αλήθεια είναι οτι το δωμάτιο το πληρώνεις για σουιτα στα περισσότερα μαιευτήρια και τον γιατρό τον στέλνεις διακοπές πολυτελείας, αλλά δεν έχουμε επιλογή. Αυτές που έχουν λίγο τον τρόπο τους το θεωρούν υππτιμητικό να πάνε σε φτηνό μαιευτήριο. Εγώ πάντως- καλά να είμαστε, θα πάρω κάτι λιγότερο λουστραρισμένο γιατί το ταμείον είναι μείον- άντε επιβαρυμένον!! Σκεφτόμουν και το δημόσιο νοσοκομείο αλλά φοβάμαι την αντιμετώπιση, θέλω και λίγη περιποίηση, πως να το κάνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΜΑΡΤΗ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ.Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΨΗΛΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΟΥ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΥ.ΕΜΕΙΝΑ ΣΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΑ(ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ) 6.138.ΤΑ 600 ΤΑ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΛΑΞΗ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ(1000 ΠΗΡΕ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΦΥΛΑΞΗΣ).ΕΠΙΣΗΣ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΣΤΟΙΧΙΣΕ 650.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΟΣΟ ΘΕΛΩ, ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΟΣΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΕΣΠΑΓΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΛΕΨΙΑ.ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΗΜΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa έγραψε:

Καλησπερα κοριτσια χρονια πολλα χριστος ανεστη.Ειχα καιρο να μπω και διαβασα τωρα το θεματακι.Εγω γεννησα πριν 2 μηνες ακριβως.Ηταν να γεννησω στο θπερ-μαγαζακι-ξενοδοχειο Ιασω αλλα λογο κακης γιατρου ψαχτηκα και τελικα η φιλη μου η sosad με συστησε σε εναν καταπλικτικο γιατρο στο Ελενας.Για να ειμαι ειλικρινης οταν γεννησε η ποπη εκει φρικαρα γτ το νοσοκομειο μου εμοιαζε ετοιμο να πεσει γενικοτερα δλδ η εξωτερικη του εμφανιση αισχος αλλα οταν πηγα στον γιατρο αυτον και ειδα πως συμπεριφερετε δεν τον αλλαζω τωρα με τπτ.Τελικα γεννησα στο Ελενας σε ενα υπερλουξ δωματιο μονοκλινο φυσικα με πεντακα8αρη τουαλετα γτ περναγαν κα8ε 4 ωρες και την κα8αριζαν με τελειο φαγητο και με ολες τις ανεσης δλδ TV πολυ8ρονα ειδικη κρεβατι για τον συνοδο και πολυ ωραια διακοσμηση.Το ποσον που πληρωσα για 5 μερες?1000 ευρο μονο.Δεν μπορω να σας περιγραψω την υπεροχη συμπεριφορα τον νοσοκομων οπως επισης και για την κυρια του θηλασμου που ηταν απο πανω μου οποτε την χρειαζομουν.Ασχετα αν τελικα δεν ειχα γαλα την 7 μερα και τελικα δυστηχως δεν την θηλασα.Οσο για της εξετασης στην μικρη?την περασαν απο κοσκινο λογο ασυμβατου ρεζους μας.Παντως πηρα το παιδι μου και ηξερα οτι ειναι 8εογερο δοξα τον 8εο.Οσο για τον γιατρο μου?τον κυνηγαγα να του δωσω 700 ευρο επειδη εκανε υπεροχη δουλεια.Φυσικα και δεν εκανα επισκληριδιο γτ γεννησα σε 45 λεπτα με ρωτησα αν 8ελω να κρατησω βλαστοκυταρα και γενικα ηταν πανω απο το κεφαλι μου σε ολη την διαρκεια απο την πρωτη φαση μεχρι και μεχρι που με πηγαν στο δωματιο.Μετα ερχοταν κα8ε 5 ωρες να δει αν ειμαι καλα και αν 8ελω κατι για τησ 5 μερες που κα8ησα.α περιτο φυσικα να πω οτι ΔΕΝ με εκοψε και ΔΕΝ εχω κανενα απολυτος ραμμα.τελικα τα λεφτα του τα εδωσα σε ενα ωραιοτατο καλα8ι με κρασια που πηγα σε 40 μερες για τον πρωτο τεστ παπ μονο οταν πηγε σπιτι του τα ειδε.Δλδ το συνολο 1700 ευρο και με ενα γερο μωρο στην αγκαλια.για το Ιασω 8α εδινα στο ιδιο δωματιο με ολα αυτα που ειχα 12 χιλιαρικα μαζι με την γιατρο.Κοινοσ πικρα.

ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΠΩΣ ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΡΧΙΚΑ ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑΝ ΤΕΛΕΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ.ΕΤΣΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΠΛΗΡΩΣΕΣ 1000 ΕΥΡΩ ΕΓΩ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΧΡΥΣΑ...ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ.ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

moussa ποιον γιατρο είχες στο Ελενα?εγω θελω να γεννήσω στο Ελενα και εχω βρεί τον Σταυρινουδάκη τον ξέρει καμιά σας ?γεννάω Αυγουστο και εχω ανασφάλεια για το αν θα με ξεγεννήσει αυτός λογω του μήνα..ο παλιός μου γιατρος είναι στο Λητώ αλλα δεν θελω να γεννήσω εκεί εχω κάνει εκεί αυχενική και β επιπεδου οκ οι εξετάσεις αλλά δεν εχει τιποτα περισσότερο για να τα σκάσω εκεί.οποια ξέρει καλούς γιατρούς στο Ελενα να μου πεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ελενα μου.Τον γιατρο μου τον λενε Παπαδη Πανο.Πολυ καλος γιατρος και το καλυτερο οτι ωρα και να τον παρεις τηλ. ακομη και μεσα στην νυχτα αν δεν ειναι επειγον το συζητα μαζι σου το προβλημα αλλα αν ειναι επειγον σε φερνει στο νοσοκομειο και τρεχει και αυτος σαν τρελος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gennisa sto attiko nosokomio kai emina se tetraklino ,ekatsa mesa 7 meres kai alaksa poles kpeles dipla mou .h fasaria htan polu apo tous episkeptes pou den sebontousan tipota oute wraria oute ....tipota apolitos .to mono kalo htan oi maies pou se frontizoun polu .alla den to metaniwniw katholou .se kanonikes periptoseis einai 3 meres nosilias kai den aksizei katholou na skorpiseis mia periousia gia toses liges meres .an kai ekatsa 7 meres kai kourastika polu den to metaniwnw katholou ...meres einai kai feugoun kai pernane h xara ths mhtrothtas den ektelisete mono sto nosokomio alla sto spiti .protimw auta ta leuta na ta diathesw sto paidi mou diaforetika kai oxi na ploutizoun apo emas kapoioi .auto pou prepei na apetoume sto nosokmio h sthn klinikh einai na exoume ta paidia mas opote ta theloume kai na mas bohthoune opote to xriazomaste ola ta ala einai toso parodika .

kai an ksana gennisw tha to kanw sto idio nosokomio giati exei to megalo pleonektima na exeis to paidi dipla sou kai einai megalo pleonektima giati den sou to mpoukonoun sta krifa me mpoukali kai den apomakrinete apo dipla sou an parousiasei iktero alla ginete h fototherapia dipla sou me lampes .einai polu shmantiko na einai to nosokomio kai oi nosileutes uper thetikoi me ton thhlasmo kai na mhn ton sampotaroun alla na bohthoune oti kai na ginei akoma kai sthn thermokitida na einai na se protrepoun na thhlaseis .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ.ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΝ ΕΙΧΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΝΕΥΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΟΣΜΙΑ Η' ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ Η' ΝΑ ΑΝΑΒΩ ΤΟ ΦΩΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΤΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΗΤΑΝ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΥΚΟΛΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ.

ΔΕΝ ΛΥΠΗΘΗΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙΣ 4 ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΜΟΥ.

ΚΑΙ ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΠΙΑ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΑΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΠΕΡΙ ΜΠΟΥΚΩΜΑΤΟΣ ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ.ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΣΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΞΕΝΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ.ΑΛΛΟ ΑΝ ΕΓΩ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΨΙΛΟΣΑΛΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ(ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ).

ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΛΕΨΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΥΠΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΝΕΥΡΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΥΠΟ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οντως εξωφρενικες οι τιμες αλλα πιο απαραδεκτοι ειναι οι γιατροι που ζητανε τοσα για αμοιβη γιατι στην τελικη το μαιευτηριο ειναι επιχειρηση,συχνα βεβαια και με μετοχες που ανηκουν σε γιατρους,αλλα η πρωσωπικη επαφη;παντως εχω ακουσει οτι το μητερα και το ιασω ειναι σχετικα πιο απροσωπα σε σχεση με το λητω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως λεει και η φιλη μας η κλαυ ειναι καθαρα θεμα χαρακτηρα και βεβαια γιατρου .Εμενα ο δικος μου μου ειχε αφησει την επιλογη να γεννησω σε οποιο απο τα 3 μεγαλα ιδιωτικα ηθεκα (λητω μητερα ιασω )μονος του μου ειπε οτι στο ιασω εχει καποιες περιπτωσεις γνωριμιας και θα μπορουσαμε να χρησιμοποιουσαμμε αλλωσρε εχω ιδιωτικη ασφαλεια και τα χρηματα ηταν σχεδον τα ιδια λεφτα αναμεσα στα νοσοκομεια .Δεν μετανιωσα που γεννησα στο Ιασω επειδη οταν δινεις και τα λεφτα σου εχεις την ανεση να φωναξεις να απαιτησεις αντιθετα στο δημοσιο νοσοκομειο σε νατιμετωπιζουν σε πολιτη τελευταιας κατηγοριας επαθα αλλεργια παοτα λουλουδια ενα βραδυ και εσκασαν μεσσ το δωματιο ενα ματσο γιατροι και ενημερωσαν απευθειας το γιατρο μου αντοθετα μια φιλη μου ειπε οτι της λερωθηκε το σεντονι και την αφησαν μεσα στα αιματα αδιαφορησαν αυτο εγεινε στο κρατικο της Νικαιας . Δυστυχως ομως δεν εχουν όλες οι κοπεες την οικονομικη κατασταση για αυτο καλο ειναι να το κοιανε πολυ πιο πριν απο τα δημοσια νοσοκομεια να αποφυγεται το ΚΡΑΤΙΚΟ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΡΙΑΣΕΙΟ ενω ντιθετα το ελενα το αρεταιειο και το αττικο εχουν πολυ καλο τμημα μαιευτικης .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή έγραψε:

ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΠΙΑ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΑΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΠΕΡΙ ΜΠΟΥΚΩΜΑΤΟΣ ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ.ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΣΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΞΕΝΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ.ΑΛΛΟ ΑΝ ΕΓΩ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΨΙΛΟΣΑΛΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ(ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ).

.

exw akousei dekades mamades pou gennane se mhtera kai iasw kai mpoukonane ta paidia tous .kai ales pou epidi eixan skasei leuta gia monoklino tous kanane ola ta xatiria .oles oses exoun parapona htan se tetraklina ekei lene oti den sou dinoun thn simasia kai thn frontida pou exeis sto monoklino .ayta ta exw akousei kai ta exw diabasei apo ales kopeles ,pantos sto attiko den uparxei tetios diaxorismos oi kopeles pou mas frontizoun einai polu glukes kai eksipiretikes me olous .

kala ekanes kai piges ekei den eipa kati na se krino ,eimaste ligo eueksapta ta taurakia :laugh: :laugh: egw exw alo skeptiko kai tora pia ta blepw polu alios meta apo thn empiria auth .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

[exw akousei dekades mamades pou gennane se mhtera kai iasw kai mpoukonane ta paidia tous .kai ales pou epidi eixan skasei leuta gia monoklino tous kanane ola ta xatiria .oles oses exoun parapona htan se tetraklina ekei lene oti den sou dinoun thn simasia kai thn frontida pou exeis sto monoklino .ayta ta exw akousei kai ta exw diabasei apo ales kopeles ,pantos sto attiko den uparxei tetios diaxorismos oi kopeles pou mas frontizoun einai polu glukes kai eksipiretikes me olous .

kala ekanes kai piges ekei den eipa kati na se krino ,eimaste ligo eueksapta ta taurakia :laugh: :laugh: egw exw alo skeptiko kai tora pia ta blepw polu alios meta apo thn empiria auth .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthi mou, dystyxws FYSIKA kai yparxei terastia diafora metaxi monoklinou kai tetraklinou!!:(

toulaxiston gia to MHTERA mporw me bebaiotita na sou milisw, mesa apo tin MEGALI oikogeneiaki mas empeiria!! tin persini xronia kai se diastima 6 minwn, gennithikan s'afto to maieutirio: i kori mou kai 3 prwta xaderfia tis!!:silly: endeiktika tha sou pw oti ezisa apo poly konta kai to monoklino kai to triklino kai to tetraklino!! (sto parelthon exoume empeiria kai apo diklino, mias ki exei xanagennisei ekei i adelfi mou!) KAMIA ma KAMIA sxesi!!! sto monoklino (kai sto diklino tha elega)afou tous ta skaseis POLYYYYY xontra:angry: ok, pairneis afto pou tha eprepe na thewreitai autonoito: sebasmo sti mitera kai to neogennito paidi tis!:angry:

sto triklino (apo to opoio eixa kai proswpiki empeiria) pairneis... as mi pw kalytera ti!!!:angry: MEGALO SABOTAZ (kai polla alla ta opoia exw ksanaekthesei kai de thelw na ginomai kourastiki) sto thilasmo (asxoliasto to gegonos oti paizoun kai me tin ygeia tou paidiou kai me ti diki sou):angry: xaraktiristika tha sou pw oti i allergiologos (kathigitria panepistimiou) pou parakolouthei ti mikri mou gia tin allergia tis sto ageladino gala, mou eipe xaraktiristika oti yparxei pithanotita na euthinetai gia tin ekdilwsi tis allergias i MIA fora pou pithanon edwsan xeno gala sti mikri sto maieutirio!!!:angry: (pragma gia to opoio eimai SIGOURI!!!)

anyway, syggnwmi gia to xespasma, (ta toxotakia den einai euexapta!):lol: apla aggixes euaisthiti xordi!!:( to thema MHTERA ponaei........:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSAKI ΠΟΛΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΠΟΥ ΘΕΤΟΥΝ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΕΝΟΣ ΒΡΕΦΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΕΣ ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ.ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΙΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΜΕ ΜΟΝΑΧΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

!!!Φαρμακειο!

εγω γεννησα στο ΕΛΕΝΑ,αν καποια θελει πληροφοριες ευχαριστως να βοηθησω!

Για τα βλαστοκυτταρα οποια μανουλα to be ενδιαφερεται ας κοιταξει και το site του εθνικου οργανισμου μεταμοσχευσεων www.eom.gr,ειναι δωρεαν. Και ας ενημερωθει για την πραγματικη χρηση γιατι τα περισσοτερα απο αυτα που λενε οι ιδιωτικες εταιρειες δεν ειναι καν σε πειραματικο σταδιο.Το εχω ψαξει πολυ το θεμα.Εγω κανονισα να μου παρουν το ομφαλοπλακουντιακο αιμα απο την ακαδημια Αθηνων. Και μαλιστα στην ενημερωση που εκανε το ΕΛΕΝΑ στις εγγυους ηταν και γυναικες που θα γενουσαν σε Ιασω και Μητερα (οπως και στα μαθηματα ανωδυνου τοκετου κ θηλασμου,μπορειτε να τα παρακολουθησετε ανεξαρτητα απο το που θα γεννησετε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και κατι ακομη,και στα ιδιωτικα μπορεις να εχεις το μωρακι μαζι σου συνεχως αν τους το ζητησεις.ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις,μπορει η κουραση να ειναι μεγαλη αλλα και αυτες οι ψυχουλες θελουν να μυριζουν την μανουλα τους!

και δεν εχει να κανει παιδια με τους γιατρους,καλοι γιατροι υπαρχουν παντου.Απλα τα ιδιωτικα ειναι επιχειρησεις και αναλογα με το τι πληρωνεις παιρνεις.Απλα πραγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου anthy! Η αδερφη μου εχει γενησει στο διαβαλκανικο και στο Τατιανα -εχει 3 παιδια. Ευχαριστημενη ηταν αλλα μου ειπε οτι στο διαβαλκανικο αυτο που πληρωνεις ειναι "τα νερα που τρεχουν στα μαρμαρα" χαχα! εχει διαφορα το 2κλινο με 4κλινο αρκετη,δεν θυμοταν ακριβως τι εδωσε γιατι εχουν περασει χρονια,αλλα ειπε να ρωτησεις τι σου καλυπτει η ασφαλεια σου.Παντως ειναι ευχαριστημενη ,και γενησε και τα 3 φυσιολογικα χωρις καν παυσιπονες ενεσεις,δλδ δεν την "πιεσε" κανεις για καισαρικες και τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diavasa tis perissoteres dimosiefseis

ontos einai panakriba kai gw skeftomai pws tha ta vgaloume pera

oso plisiazoun oi meres

eidika gia to mitera eida to eksis paradokso

den exei oute xwro diko tou gia stathmeusi (toulaxiston etsi mou eipe o securitas pou itan stin mpara stin eisodo) ektos apo 1 stegasmeno parking pou xrusoplirwneis

les kai den tha vgaloun arketa apo ta nosileia,ta dwra,ta kilikeia kai paei legontas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

o giatros sou itan kalos?? emena m sustisan ena giatro sto thriasio einai alla den eimai sigouri an thelw na gennisw ekei....thelw kapou kala kai oikonomika...esu posa edwses?? plisiazei o kairos kai an einai na allaxw giatro na t kanw suntoma...opoia alli mporei na me voithisei....eimai 18 kai einai t prwto mou kai den xerw kala apo auta...thanks

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σημαρα κουβεντιαζαμε με κατι φιλες και γεννησαμε και οι τεσσερεις στο ιασω ολες το 2004. εγω εδωσα τοτε 1580 ευρω σε τρικλινο δωματιο αλλα η τιμη ηταν 6κλινου απλα ο γυναικολογος μου κανονισε καιμε εβαλε σε ενα καταπληκτικο τρικλινο εκανα καισαρικη με ολικη ναρκωση και ο γιατρος μου πηρε 1400.

Η αλλη κοπελα εδωσε 3200 σε 6κλινο και 3000 στο γιατρο της και αυτη με καισαριικη και ολικη .Η τριτη εδωσε 7,000 χιλιαδες συνολικα επειδη ειχε μεινει μεσα 3 μερες παραπανω και εκανε επισκληριδιο ακι η άλλη εκανε φυσιολογικο τοκετο και εδωσε 1300 και 1300 στο γιατρος της .Οπως καταλαβαινεετε ειναικαι θεμ αγυαικολογου αναλογα με τα ποσα παιρνει ο γυανικολογος ειναικαι η αντιστοιχη θεση . Επισης παιζει ρολο αν οταν πας στο γθναικολογο του δινεις επισκεψη η οχι γιατι καποιοι τα βαζουν μετα στη τιμη και ετσι φαινετε τεραστια η διαφορα .

Εγω παντως δεν α μπορουσα να γεννησ με τιποτα σε δημοσιο νοσοκομειο γιατι ολοι οι αργοσχολοι εκειμεσα ειναι τουλαχιστον στα ιδιωτικα μιλας και περναει ο λογος σου . Ακομα καιμε το θηλασμο εγω θυμαμαι οι κοπελες στο ιασω που ηθελαν αποκλειστικο θηλασμο τους τα εφερναν ανεξαρτητες ωρες η πηγαιανν εκεινες . Ενω στα δημοσια αμφιβαλλω αν προλαβαινουν με την συχνη ελλειψη προσωπικου και οχι μονο . Θα μου πειτετωρα ναιαλλα δεν εχουν ολες την ανεση να πανε σε ιδιωτικο; και εγω δεν ειχα αλλα πηρα δανειο γιατι θα εφερνα στο κοσμο μια ζωη και ηθελα αν ημουν σιγουρη.Οσο για το αν συμβει κατι στα μωρα δνε χρειαζετε πια να τα παρεις γιατι υπαρχει ειδικη συμβαση με τα ασφαλιστικα ταμεια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΑΝΙΑ:P ...ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΕΣ ΓΕΝΝΑΝΕ ΣΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΣΟΒΑΡΗ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥΣ?ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΦΥΣΙΚΟ ΟΠΩΣ Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ(ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΡΔΙΑΣ)5-6-7000ΕΥΡΩ? ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ,ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΕΓΩΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...