Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλησπέρα πέρα ως πέρα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠίτερΠαν μου καλως ηρθες στην παρεουλα μας!!!Ελπιζω να εισαι καλα και η εξωσωματικη να πετυχει!!!Ευχομαι να περασει πολυ πολυ γρηγορα ο καιρος και να ερθει γρηγορα η ευλογια σπιτακι σας!!!Να σαι καλα!Εγω ειμαι η Κωνσταντινα και ακομα δεν εχω μωρακι.Φιλακιααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Είναι πολύ σημαντική η συμπαράσταση. Αν δεν είναι κανείς σε αυτή τη φάση (της τεκνοποίησης) δεν μπορεί να καταλάβει. Είμαστε αδερφές ψυχές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠίτερΠαν, καλως ήρθες κ απο μενα...Σου ευχομαι απ την καρδιά μου ολα να πανε καλα κ να ξέρεις οτι η παρεα του ΜΑΜΥ ειναι πολυ μα πολυ γουρλίδικη!!!!Φιλια πολλα κ θα τα λέμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες στην παρεα!!!Ευχομαι γρηγορα να φουσκωσει και η δικη σου κοιλιτσα!

Με το καρμα δινεις θετικους ή αρνητικους "ποντους" στα αλλα μελη...Νομιζω πως οι περισσοτερες δεν το πολυ-δινουμε σημασια!!!

Φιλακια!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκίνησα αργά να μπω στη διαδικασία "μωρού". Μόλις παντρεύτηκα πέθανε η μητέρα μου (την ημέρα του γάμου τη βάλαμε στο νοσοκομείο και 5 μέρες μετά πέθανε, δεν πρόλαβε το γάμο..)δεν είχα διάθεση για μωρά και για τίποτα.. μόνο βαριά καρδιά.. (αυτά έγιναν τον Ιούλιο του 2005)

Όταν αποφάσισα να μπω στο θέμα "μωρό" -περίπου πέρσι-, δεν γινότανε τίποτα. Στο μεταξύ υποπτευόμουνα το κακό σπέρμα και την ενδομητρίωση. Τα τελευταία 10-11 χρόνια είχα πρόβλημα στην περίοδο. Άλλαξα 5 γιατρούς και μόνο ο τελευταίος κατάλαβε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά και με έψαξε. Στο μεταξύ με σπερμοδιάγραμμα, χάλια τα πράγματα. Καμία κινητικότητα και χαμηλή περιεκτικότητα. Εγώ το Δεκέμβριο έκανα λαπαροσκόπηση και 4 ένέσεις για αναστολή της περιόδου. Την τελευταία την έκανα την περασμένη εβδομάδα. Θα με δει ο γιατρός μετά το Πάσχα για να δούμε τί θα κάνουμε. Εξωσωματική μας είπε, περιμένουμε οδηγίες απο το γιατρό.. Αυτά, συνοπτικά... Στεναχωρήθηκα πολύ, αλλά προχωράω, με απώλειες και σχετικά μοναχικά, αλλά προχωράω... Περιμένω το στόχο για να τον πετύχω κέντρο!!!

Φιλάκια, πολλές ευχές σε όλες και σας ευχαριστώ πολύ-πολύ-πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου πραγματικα λυπαμαι για οσα περασες....,ευχομαι απο δω και μπρος να μην ταλαιπωρηθεις αλλο και συντομα να μας ανακοινωσεις ευχαριστα νεα!!!!Να ξερεις οτι σιγουρα δεν προχωρας μοναχικα οπως ειπες,ειμαστε ολες εδω διπλα σου να εμψυχωνουμε την προσπαθεια σου,ωσπου να πετυχεις!!!:) φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΤΕΡΠΑΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ.

Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΠΙΦΥΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ.

ΕΙΜΑΙ Η ΕΛΛΗ 29 ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ 5ΜΗΝΩΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠίτερΠαν, ειλικρινά μόλις διάβασα για αυτά που πέρασες συγκλονίστηκα! Θα πρέπει να'ναι πολύ άσχημο το συναίσθημα της απώλειας κάποιου γονιού! Επίσης, να ξέρεις πως δεν είσαι μόνη σου! Είμαστε όλες εδώ, για οτιδήποτε χρειαστείς από εδώ και πέρα!

Εύχομαι ο Θεός, που κάποτε σου στέρησε την μητέρα σου, να σ'ευλογήσει και να σου χαρίσει ένα μωράκι να γεμίσεις και πάλι την αγκαλιά σου!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου στην προσπάθεια, οπλίσου με τπομονή κι επιμονή για τον αγώνα που έρχεται... Και σύντομα με τα καλύτερα νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΙ ΛΙΓΑ.....ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα είναι σίγουρο, ότι η ζωή προφυλάσσει

εκπλήξεις, και ξέρεις καμιά φορά είναι

ευχαριστες, πολύ ευχάριστες!!!!!

Οπότε δεν έχεις παρά να περιμένεις

υπομονετικά, με δύναμη και θέληση

και να δεις που όλα θα συμβούν!

Όλα μπορούν να συμβούν......

Καλησουμέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ξαναδιάβασα τα μηνύματά σας.. Είμαι τόσο συγκινημένη.. και τυχερή που σας βρήκα (τυχαία βρέθηκα στο site).Ήδη νιώθω την αγκαλιά και τη ζεστασιά σας και ξέρω ότι κάποιοι νοιάζονται για μένα, θα με ρωτάνε πώς τα πάω, θα αγωνιούν μαζί μου..! Μετά το Πάσχα θα μάθω τα επόμενα βήματα που θα πρέπει να κάνω. Και θα είμαστε μαζί. Εύχομαι να μην μαθαίνουμε κακά νέα για καμία και να συζητάμε μόνο για τα μωράκια μας και το μεγάλωμά τους. Σε όσες έχετε ήδη το θαύμα στη ζωή σας, εύχομαι υγεία. Όλα τα άλλα μπορούμε να τα φτιάξουμε. Υγεία πάνω από όλα.

Σας ευχαριστώ ακόμα μια φορά.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα πιτερ παν.Ειμαι η ολια.Ευχομαι καλη αναρωσση και συντομα να γινεις μανουλα.Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου για εξωσωματικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κι'απο μενα Πιτερ Παν και καλως ηρθες στην παρεα μας... σου ευχομαι κι'εγω να αποκτησεις αυτο που τοσο πολυ αγαπας... το μωρακι σου... εγω ειμαι η Μαρινα και εχω ενα αγορακι 9 μηνων... πολλα φιλακια και θα τα λεμε συχνα...:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! Μπες και στις άλλες συζητήσεις να μας πεις την εμπειρία σου, έχουμε ωραία παρέα ☺️ 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
    • Όλα καλά θα πάνε!!! Εγώ αύριο μπαίνω στην 27η, είμαι στα τέλη Αυγούστου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...