Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαραντισμος...και επισκεψεις στο σπιτι


Recommended Posts

nemi έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟ...ΠΟΣΕΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΑΦΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΑΣ 'Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΣΑΣ ΚΤΛ ΝΑ ΣΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΑΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ???ΚΑΝΩ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑΤΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΝΙΩΘΩ ΑΝΕΤΑ.ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΗ???ΕΠΙΣΗΣ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΘΕΛΩ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΜΕΤΑ ΤΑ 40 ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ...?ΚΟΛΛΑΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ,''ΜΗΝ ΕΡΘΕΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΣΑΡΑΝΤΙΣΟΥΜΕ??''

Geia sou ntemi.egw proswpika thilasa mprosta kai stin pethera(i sygekrimeni me exei dei se skiniko gennas,se eksetasi se gynaikologo,me exeis boithisei sto mpanio meta tin genna) kai ston pethero kai ston kouniado mou kai se kosmo kai ntounia mesa se kafeteria,se iatrio,se parking ktl.den briskw ton logo na esthanese asxima na thilaseis eidika mprosta se gynaikes.egw den eixa kanena problima efoson den eixan oi alloi.kapia stigmi eniwsa asxima mprosta ston pethero mou kai zitisa na bgei apo to dwmatio alla me koroidepse kai eixe dikio. egw epeidi apo tin prwti mera ebgena ekso me to mwro exw thilasei kai mesa se kafeteria(oxi fatsa fora bebaia to stithos,prosextika skepasmeno me ena panaki).den briskw pio tryferi eikona apo ton na thilazei mia manoula to mwraki tis.den xreiazete na niwtheis katholou asxima toulaxiston oxi mprosta se gynaikes.

Twra oson afora to mieytirio den nomizw oti mporeis na to apofigeis eidika apo syggeneis.sinithos xwris na rwtane pernoun louloudia,arkoudous ktl kai erxontai na doun esena kai to mwro.den mporeis na tous apagorepseis giati poly pithanon den tha paroun tilefwno prin erthoyn.den to briskw kako na erthoun sto mieytirio.kalitera etsi na erthoun gia ligi wra para na erthoun kai na mpastakothoun sto spiti sou;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννιώ μου, εγώ μωράκι δεν έχω αλλά σε νιώθω απόλυτα. Αν δεν είναι στο χαρακτήρα σου να τα λες λιγάκι ωμα (σε καταλαβαίνω)για να μην προσβάλεις κ.λ.π., μπορείς να ρίξεις το βάρος στον παιδίατρο. Ότι εκείνος δεν σας επιτρέπει επισκέψεις και ότι είναι κάθετος.

nemi μου, μου φαίνεται απόλυτα λογικό να μη θες κοινό εκείνες τις στιγμές. Μπορείς να το πεις διακριτικά στους δικούς σου πάνω σε μια συζήτηση. Ακόμη και στην πε8ερά σου.

Του τύπου: "Πείτε μου τι να κάνω με τις επισκέψεις και γενικά τον κόσμο την ώρα ειδικά του 8ηλασμού? Ντέπομαι τόσο πολύ!!!"

Δεν μπορεί, 8α το πάρει το μήνυμα...

Πες και στη μητέρα σου να σε βοηθήσει μ' αυτό. Να μην μπαίνει μέσα την ώρα του θηλασμού ή να βγαίνει όταν έρχεται η ώρα.

Τώρα, όσο για τις επισκέψεις στο μαιευτήριο, βρε κορίτσι μου δεν μπορείς να τους πεις ότι 8α δείτε το εγγόνι σας σε 40 μέρες...καταλαβαίνεις ότι είναι λίγο δύσκολο

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nemi μου κι εγώ το λίγο που θήλασα, δεν είχα πρόβλημα να το κάνω μπροστά στην πεθερά μου ή τις κουνιάδες μου (στη συγκεκριμένη πεθερά και τις συγκεκριμένες κουνιάδες-αδερφές μου). Οι ίδιες είναι τόσο διακριτικές που βγαίνανε από το δωμάτιο όταν ερχόταν εκείνη η ώρα. Α! Αν το έκανα, θα κάλυπτα κάπως το στήθος μου. Εκεί που το έβγαζα φόρα παρτίδα ήταν στη μαμά μου, τη νονά μου και φυσικά τον άντρα μου... Που ο απίστευτος ήθελε να θηλάσει κι αυτός για να μου πει αν έχω γάλα ή αν ρουφάει αέρα το μωρό! :woohoo: :silly: (άσχετο αλλά το θυμήθηκα)

Τελοσπάντων, αν δεν αισθάνεσαι άνετα, την ιερή ώρα του θηλασμού ας είσαι εσύ και το μωρό σου.. και ο άντρας σου! ;) να ζηλεύει! :blush:

Όταν λες ότι δε θέλεις συγγενείς στο μαιευτήριο εννοείς και τα πεθερικά σου, τους γονείς σου, τα αδέρφια σου, την κουνιάδα σου? Αλλά εκτός από συγγενείς εννοείς και φίλους, π.χ. τις κολλητές σου?

Αν ναι, και μπορέσεις να το τηρήσεις λέγοντάς το σε όλους οκ! Κι εγώ μαζί σου! Θα κάνεις ότι νιώθεις καλό για σένα και το παιδί σου!

Αλλά δεν είναι σωστό να έρθει ο/α αδερφός/ή σου και να μην έρθει η κουνιάδα σου. Το ίδιο ανίψι θα έρθουν να δουν. Δεν είναι σωστό να έρθουν οι γονείς σου και όχι τα πεθερικά σου. Το ίδιο εγγόνι έχουν.

Εμένα προσωπικά γινόταν λαϊκό προσκύνημα από συγγενείς και φίλους και το χαιρόμουν αφάνταστα! Όταν μου φέρνανε το μωρό, αποχωρούσαν διακριτικά. Δεν είναι ανάγκη να το πεις. Οι περισσότεροι το κάνουν από μόνοι τους. Τώρα αν είναι κάποιος ανεγκέφαλος, οκ, δεν είναι κακό να του δείξεις την έξοδο.

Α! Και κάτι ακόμα! Αν είναι τελικά να μη δεχτείς κανέναν στο μαιευτήριο, πάρε καλύτερα μονόκλινο γιατί σε διαφορετική περίπτωση σίγουρα δε θα αποφύγεις τις επισκέψεις των άλλων γυναικών! :ohmy:

Σε φιλώ!:kiss:

Με το καλό! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nemi μου εγώ θήλαζα όχι μόνο μπροστά στην πεθερά μου, αλλά μπροστά σε όλον τον κόσμο! Ενιωθα ανετα με αυτο. Εσυ όπως νιωθεις θα πράξεις!

Όσο για τα 40... γι αυτο πάθαιναν καταθλιψη παλιοτερα επειδη δεν εβγαιναν εξω... Εγω στη 1 εβδομαδα πήγα για ποτό. Σίγουρα η λεχόνα είναι πολύ ευάλωτη σε ασθένειες και χρειάζεται προσοχή. Παν μέτρον αρίστον! Για της επισκέψεις στο σπίτι έχω να πω αυτό που μου ειπε και ο παιδιατρος. Οποιος ερθει, το μωρο στο δωματιο του και να μην το δει κανεις. ΕΙναι πολυ επικυνδυνο να κολλησει κατι και ειναι κριμα τοσο μικρουλι να ταλαιπωτηθει στα νοσοκομεια... Βεβαια εγω δεν το τηρησα γιατι ντρεπομουν... Κακώς... Δεν πρεπει να χωρανε ντροπες σε αυτα...Εξω όμως στον καθαρο αερα την εβγαζα και πριν τις 40 μερες. Κανει καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Αντιμετοπίζω το ίδιο πρόβλημα... Να φανταστεις τη 2η μέρα μετα τη καισαρική είχα επισκεπτηριο 12 ατομα. Δε λέω οι ανθρωποι ήρθαν με όλη την καλή τους διαθεση εγω όμως ήμουν τοσο κουρασμένη,πονούσα και το τελευταίο πραγμα που θα ήθελα ήταν κόσμος. Σκέφτομαι τη Κυριακή να βγώ μια βόλτα,μέχρι της μαμάς μου για φαγητό. Με προσοχή και καλά ντυμένοι κι έγω και ο μπέμπης. Οσο για τις επισκέψεις, δε ξερω για σενα αλλα εγω δε μπορεσα να πώ οτι δέχομαι κόσμο μετα τα σαράντα. Πολλοι είναι όμως που απο μόνοι τους μου είπαν οτι θα έρθουν αργότερα. Σήμερα ήρθε μια ξαδέρφη κι έκατσε 2 ωρες. Ηθελα να θηλάσω,ο μπέμπης γκρινιαζε κι αυτή δεν έλεγε να φύγει!Ελεος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ειναι το μονιμο αγχος μου.γενναω σε 3 εβδομαδες και απο τωρα σκεφτομαι τι θα κανω με οσους θελουν να ερχονται να μας δουν....λες και ειμαστε αξιοθεατα.δεν λεω να ερθουν αλλα ας συνηθησουμε εμεις με τον συζυγο το μωρο και μετα ολοι οι αλλοι.οποιοι και αν ειναι αυτοι.ελεος.....:woohoo: :woohoo: λες και το μωρο θα καταλαβαινει απο τις πρωτες μερες.το μονο που θα θελει θα ειναι ηρεμια και τη μανουλα τιποτα αλλο...αχ και εγω λεω θα τους πω οτι ας περασει λιγος καιρος να συνελθουμε ολοι και μετα οσοι θελουν να ερθουν.

εγω θα κανω και καισαρικη και θα ειμαι ακομα πιο δυσκολα.εχουμε ολα τα αλλα τοσες αλλαγες και προσαρμογες και τις ορμονες σε τρελλο χορό θα εχουμε και τον καθε ενα πανω απο το κεφαλι μας!!ε οχι.σορι αν ακουγομαι καπως αλλα εχω θεμα και μου βγαινει ετσι.ισως να μην καταλαβαιτε πως ακριβως νιωθω αλλα κοριτσια το εχω πολυ αγχος αυτο.

σορι αν σας κουρασα.ολα καλα να μας πανε σε ολες και οι αλλοι ας παρεξηγηθουν.ξιδια στα σουπερ μαρκετ υπαρχουν αφθονα και ειναι και φθηνα!!!!1:) :)

οσο για τον θυλασμο μπροστα σε αλλους γιατι να το κανω.??αυτο πιστευω ειναι προσωπικη στιγμη με το μωρο και τη μαμα.δεν θα μας χαλασουν και αυτο.μονο ο αντρουλης μας και κανενας αλλος.γνωμη μου ε μην παρεξηγηθω.η καθε μια κανει οπως νιωθει,εγω ετσι νιωθω.

πω πω ακουγομαι κακια αλλα μου βγηκαν ολα.....φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΔΕΧΤΗΚΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ! ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΝΕΟΓΝΩΝ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟΙ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΘΟΝΤΑΝ ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΙΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΥΧΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΕΡΑΣΜΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΑΚΙ ΤΟΥ ΟΡΟΦΟΥ! ΟΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΝ 10 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥΣ ΕΒΓΑΖΑΝ ΟΛΟΥΣ ΕΞΩ ΑΕΡΙΖΑΝ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΤΟ ΤΑΪΣΩ! ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΔΕΧΤΗΚΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ! ΑΛΛΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥΣΑΝ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΘΟΝΤΑΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΦΕΥΓΑΝ! ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΖΑ ΑΦΟΥ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΑΝ ΑΕΡΙΣΩ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΝΙΨΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΦΕΡΝΕ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΕΞΟΔΟ, ΕΓΩ ΒΓΗΚΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑΜΕ ΜΙΣΗ ΕΥΧΟΥΛΑ ΑΠΟ ΙΕΡΕΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΜΕ ΠΑΡΕΑ! ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Η ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ! ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΡΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw to mwro to evgala thn 3 mera sto nosokomeio pou eimastan akoma!

Kai htan kai telh Oktomvriou! Edw oi giatroi se parotrinoun na pareis to mwro sou kai na pas mia volta sto parkaki katw!

Otan gyrisa spiti meta apo 1 evdomada to evgala pali na to paw ston paidiatro kai apo ekei kai meta vgainame kai vgainoume poly syxna!

Koritsia mhn fovaste na vgalete ta mwra sas eksw akoma kai an einai

xeimwnas! Ta mwra xreiazonte na pernoun katharo aera oso kryo kai na exei eksw. Oso menoun kleismena sto spiti xeirotera einai giayta!

Kserw filh mou pou to mwro ths einai 6misi mhnwn kai den to exoun vgalei akoma volta!! An einai dynaton!!

Dystyxws sthn Ellada epikratei ayth h nootropoia kai o fovos mhn arrwsthsoun! AN EINAI KALA NTYMENA TIPOTA DEN PATHAINOUN!!

Oso gia tous episkeptes pestous apla oti den eisai akoma etoimh na dexteis kosmo spiti kai oti theleis na apolayseis ths prwtes stigmes me to maraki sou!

Wx! polla eipa pali...:blush: Filakiaaaa!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...