Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΙΔΕΡΩΜΑ ΠΡΟΙΚΑΣ!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια... εγω ειχα παρει κατι σεντονια perre cardin και guy laroche για μας και ειχαν αυτο το προβλημα με το σιδερωμα και ετσι για το μωρο δεν τα προτιμησα και του πηρα απο τα lapin πιο μαλακα σεντονακια... επισης πολυ καλα υφασματακια μαλακα και ζεστουλια εχουν τα IKEA...

εγω παλι τα εχω πλυνει και τα εχω σιδερωσει ολα...

frapedia κανεις την καλητερη δουλεια με το στεγνωτηριο... κι'εγω θελω να παρω... το δικο σου τι μαρκα ειναι; εισαι ικανοποιημενη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά ανατρίχιασα. 🥲 Δεν υπάρχουν λόγια να σου γράψω.. η κορούλα σου είναι το στήριγμά σου και η ελπίδα σου. Το ουράνιο τόξο σου. Εύχομαι να σου δώσει την δύναμη να ξανά πατήσεις στα πόδια σου.  
    • Χεχε τυχερούλα..οκ εντάξει δεν είναι και κάτι τρομερό αλλά ούτε και ευχάριστο.. @Χρύσακι στη σύσπαση θα νιώσεις ότι η κοιλιά σου γίνεται πολύ σκληρή σε εκείνο το σημείο σαν πέτρα και ότι σε πιέζει και μπορεί να νιώσεις σα να σου κόβεται η αναπνοή.. δε νομίζω ότι η σύσπαση braxton hick συνοδεύεται με πόνο... Τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ τις συσπάσεις.. πλέον τις έχω συνηθίσει και αφού είναι ακανόνιστες και λίγες είναι φυσιολογικό..όταν γίνουν τακτικές και αρχίζει να αυξάνει η συχνότητά τους λογικά είναι συσπάσεις τοκετού και εκεί θα υπάρχει έντονη δυσφορία και πόνος..
    • Είμαι σε σοκ δεν το πιστεύω πως είχε τέτοια εξέλιξη η εγκυμοσύνη σου πραγματικά δεν το πίστευα και στην βδομαδα που είσαι λυπάμαι παρά παρά πολύ δεν ξέρω γιατί πρέπει να μείνεις τόσο στο νοσοκομείο, γνωρίζω κοπέλα που πήγε για αυχενική την βρήκαν θέμα με το μωρακι και έπρεπε να το πάρουν πήγε στο ΡΕΑ το έκανε και βγήκε την ίδια μέρα  επειδή μπαίνω και διαβάζω στην ομάδα που είσαι διάβασα όλο το στορι με τα πεθερικά σου και την ανησυχία σου για την αρνητική ενέργεια που έβγαλαν για το μωρακι σου πως δεν χάρηκαν και ότι μπήκατε νωρίς στην διαδικασία για δεύτερο μωρακι + τα έξοδα που θα έχετε και στεναχωρέθηκα όταν διάβασα το πως ένιωθες και ότι είχες ένα φόβο πως θα πας για αυχενική και δεν θα ακούσεις καρδούλα.. αλλά πραγματικά πίστευα πως οι ορμόνες που σε επηρεάζει να νιώθεις έτσι και ότι πιέστηκες που ήσουν σε έναν περιβάλλον που δεν ένιωθες άνετα και ευχάριστα..  Αλλά δυστηχως έκανα τόσο λαθος.. το είχες καταλαβει ότι κάτι δεν πάει καλά το ένστικτο σου έπεσε μέσα πραγματικά στεναχωρέθηκα σου στέλνω μια αγκαλιά παρε τον χρόνο σου κορίτσι μου να ξέρεις δεν εκανες τίποτα λαθος εσυ είσαι μια υπέροχη μανούλα για την κόρη σου και πολύ πολύ δυνατή θα δωσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά 
    • Κορίτσι μου σε νιώθω τόσο πολύ και πραγματικά λυπάμαι που το βιώνεις και πάλι αυτό το πραγματικά δυσβάχτο και άδικο γεγονός.... Γνώμη μου, επειδή σε μένα δεν έδωσαν την επιλογή της απόξεσης τότε και πήρα τα χάπια (χ2 γιατί το πρώτο πρωτόκολλο δεν έπιασε γιατί ήμουν κι εγώ σχεδόν 11εβδ τότε), χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, είναι πολύ επώδυνη και κυρίως ψυχολογικά βαριά διαδικασία... Μπορώ να σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα την εμπειρία μου, αλλά να είσαι προετοιμασμένη ότι ίσως αυτή η οδός πολύ πιθανόν να σε κάνει χειρότερα ψυχολογικά και σωματικά... 😢  
    • Εγω έχω πάρει ένα που λέγεται "Η βίβλος της φροντίδας του μωρού"..Καλό είναι,πιάνει αρκετά θέματα και για την αρχή κ αργότερα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...