Μετάβαση σε περιεχόμενο

mega-prwtagwnistes-mieytirio ALEXANDRA :(


Recommended Posts

Ελενιτσα μου σε 2 μηνες μπαινω στα 37.Ξερω ειμαι τον ακρων τα πρωτα 2 τα εκανα πολυ μικρη και την κορουλα μου ασ πουμε λιγο μεγαλη.Αλλα με το τι αποφασιζει η ζωη για εμας δεν μπορω να τα βαλω.18 χρονια δεν μπορω να πω οτι προσπαθουσαμε αλλα ειχαμε αυτο το free που λενε.Δεν ηθελε να ερθει και εκει που ειπα οτι μπηκα σε προκλημακτηριακη φαση (λογο ιστορικου της οικογενειας μου) να σου εμεινα εγκυος.Αν με ρωτησεις αν το θελαμε θα σου πω μονο ενα δινουμε και εγω και ο μπαμπας της ολο μας το αιμα και την ζωη αρκει να ειναι γερη και ευτηχισμενη.Βεβαια το ιδιο θα σου πω και για τα 2 μεγαλα μας παιδια και ας ειναι σε ηλικια που κανουν οικογενεια και αυτα.Απλα την κορη μας την περιμεναμε σαν να το κρυο το νερο που το περιμενη διψασμενος χρονια.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ειλικρινά δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελαυταία φορά που στεναχωρέθηκα τόσο πολύ.. Δεν μπορούσα να σταματήσω να κλαίω όσο έβλεπα τα μωράκια στα πιρεξ, τόσο δα ψυχούλες, να ψάχνουν με το βλέμμα μια μαμά να ρθει να τα αγκαλιάσει.. Τι καρδιά πρέπει να χεις για να το αφήσεις αυτό το πλάσμα?:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειναι οντως λυπηρο αυτο που συμβαινει και οχι μονο στο αλεξανδρας αλλα και σε αλλα νοσοκομεια .εγω οταν γεννησα στο αλεξανδρας

ειχα τον μπεμπη στην εντατικη 1 μηνα δυο δωματια πριν την εντατικη ηταν ο θαλαμος με τα τελειομηνα και εκει ειχαν και τα ''παρατημενα'' περιτο να σας πω οτι οταν πηγαινα εκει (καθημερινα )δεν αντεχε η ψυχη μου ηθελα

ανοιξει η γη να με καταπιει

οταν επιτελους για εμενα εβαλαν το μπεμπη σαυτον τον θαλαμο μεχρι να τον παρω περασε μια εβδομαδα εμπαινα μεσα να τον παρω για να τον ταισω και τα αλλα που ηταν πιο μεγαλα σηκωνονταν απο τα κουνακια και εψαχναν τον χορο μηπως ειρθε και η δικη τους μανουλα δεν θα ξεχασω ποτε το βλεμα τους ασε που ενιωθα τυψεις ως γυναικα και μητερα γιαυτα τα μωρα και δεν μπορουσα να χαιδεψω τον μπεμπη μου εκει μεσα.ρωτησαμε πολλοι γονεις και εγω μαζι, αν μπορουμε μαζι με τα δικα μας που ηταν στην εντατικη να παρουμε

φευγοντας και ενα απο αυτα αλλα.....δυστηχως δεν τα δινουν το γιατι αγνωστο!!!!! μονο ενα απο αυτα τα παιδακια ηταν τυχερο οι γονεις του ειταν 15 χρονων ερχοντουσαν καθε μερα και το ταιζαν και απο οτι μου ειπε η μαια θα το επαιρναν με κηδεμονια των γονεων τους τωρα τα αλλα....στο ελεος του θεου και του κρατους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe, σ'ευχαριστουμε πολυ για το link!;)

μολις τωρα το ειδα βρε κοριτσακια μου! ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ εκπομπη...:(

επαθα τη πλακα μου!:( εκλαιγα, εκλαιγα, εκλαιγα...:(

αξιεπαινη η ανηλικη κοπελιτσα που ειπε οτι δεν αφηνει το παιδακι της, παρα το μενος των γονιων της...:angry: και το "αξιεπαινη" ειναι πολυ "λιγο"...

αξιεπαινοι κι οι γονεις που υιοθετησαν το μιγαδακι!:)

αχ, να μπορουσαμε να κανουμε κατι γι αυτα τα μωρακια... πονεσε η ψυχη μου....

κι εσφιγγα το κοριτσακι μου στην αγκαλια μου, το εσφιγγα, το εσφιγγα... κι ελεγα μεσα μου κλαιγοντας, να μ'αξιωσει ο Θεος, να μεινω κοντα της για παντα... να μη παθω τιποτα Παναγιτσα μου, ωσπου να μη μ'εχει πια αναγκη το παιδακι μου... (κοντεψα να τη σκασω τη μικρη μου!!:silly:)

Θεουλη μου, σκεπασε αυτα τ'αγγελουδακια.........:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω δεν ηξερα οτι εχει τετοιο θεμα η εκπομπη αυτη. θα το βαλω τωρα στο ιντερνετ να το δω . και εμενα απο το αλεξανδρα με εσωσε η μανουλα μου...ευτυχως εκατσα εκει μονο ενα 24ωρο.μετα βρεθηκε η μαμα μου και με πηρε αγκαλιτσα και ζητησε απο τον μπαμπα να με υιοθετησουν. μου τα εχει πει η μαμα,ειναι αθλιες αυτες οι ''γυναικες'' και ο τροπος που ειναι εκει τα μωρακια. να σας πω τη γνωμη μου για εκεινες...? ειναι απλα θηλαστικα.και δεν το λεω εγωιστικα. σοβαρα το πιστευω..δεν εχουν ενστικτο...μην τις αδικειτε... οπως ειναι οι σκυλιτσες,οι γουρουνιτσες,οι κατσικουλες,οι γατουλες...απλα θηλαστικα.... δεν μπορουν να λεγονται γυναικες.. γιαυτο κοριτσια,οσες μπορουν να περνουν και ενα παιδακι...μονο ομως αν το εχουν στην καρδια τους να το κανουν. εγω θελω να κανω ενα παιδακι και επειδη δοξα το θεο ειμαι πολυ καλα οικονομικα θα κοιταξω να παρω ενα παιδακι...ειναι τοσο σημαντικο,..σωζεις μια ζωη... με εκνευριζουν εκεινες που απλως εχουν τον στειρο εγωισμο της διαιωνησης...δεν ειναι ετσι ...το ξερω καλα εγω;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την είδα και εγω την εκπομπή ηταν πολύ συγκλονιστικη, ειναι πολυ λυπηρο αυτο πεθανα στο κλαμα, με ταραξε πολυ αυτο που ελεγαν για ενα παιδακι που ειχε λαγοχειλο και ειπαν οι γονεις του χειρουργιστετο και αν μας αρεσει θα το παρουμε !! Τι ειδος ανθρωπου μπορει να το λεει αυτο κουτσουμι αγορασαν και δεν τους εκανε και το γυρισαν πισω!!!! Απλα δεν αντεχω αυτη την αδικια! Εγω και πολλες απο εμας θα διναμε τα παντα για ενα μωρακι και αλλου που ο θεος τα δινει απλόχερα δεν τα κρατανε!!

Η αγκαλια μου ειναι τοσο άδεια μετα την αποβολη που ειχα στην 19η εβδομαδα που μονο ενα μωρακι μπορει να την γεμισει !!

Με τιποτα δεν μπορω να συγχωρεσω αυτες τις γυναικες το μονο θετικο που μπορω να βρω σε αυτο ειναι οτι δυστυχως με αυτη την πραξη τους βοηθανε καποιες κοπελες να γινουνε μανουλες οταν φυση αδυνατει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:angry: Κορίτσια την είδα και εγώ αυτή την εκμπομπή και δεν άντεξα λύγισα. Σκεφτόμουν με τον εαυτό μου ακι έλεγα ότι εμένα οι γονείς μου κάνανε τα πάντα για να κάνουν ένα παιδί και επειδή στο τέλος μετά από (15 προσπάθεις) δεν τα κατάφεραν με υιοθέτησαν και μου έδωσαν τόση αγάπη και δοξα το Θεό η αμνούλα μου μου δίνεια ακόμα γιτί τον μπαμπά τον έχουμε χάσει. Εγώ για να κάνω τα τρία υπέροχα πλάσματα που έχω στην ζωή μου έκανα αμάν. Μην προσπαθείτε να καταλάβαιτε αυτές τις μάνες(να έχουν το δικαίωμα να λέγοανται μάνες).Να πάτε στο παίδων να δείτε τι γίνεται. Εγώ είχα βάλει την μπέμαπα μου και η ψυχούλα μου μαύρισε. Πήγαινα στο μπεμπάκι μου και έπαιρνα αγκαλιά και τα άλλα παιδάκια. Αν θέλετε σας το λέω γιατί και εμένα μου το είπαν οι νοσηλευτριες και το έκανα. Ότι δεν θέλετε από ρούχα ,παπούτσια, μπιμπερό, τα παίρνουν όλα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι και εσυ υιοθετημενη?? αρα μαλλον θα επαθες οτι επαθα και εγω οταν ειδαμε την εκπομπη.. απο εχθες το βραδυ σταυροκοπιεμαι σαν τη χαζη ολη την ωρα και σκεφτομαι ποσο τυχερη ειμαι τελικα. ειχα παει στο χαμογελο του παιδιου πιο παλια γιατι ειναι ψυχολογος εκει ενας φιλος και ενω ειχα παει με δωρα, μονο αγκαλιες ηθελαν.τα δωρα ουτε που τα ανοιξαν.. εχω πονεσει τοσο πολυ απο εχθες το βραδυ,δεν μπορω να ξεχασω τις εικονες που ειδα στην εκπομπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Τα μικρά είναι μια χαρά πάλι καλά…!!! Δεν κόλλησε κανεις.. (Μάλλον μικρόβιο είναι) Εσένα το λουλουδάκι σου τι κάνει;;; 
    • Περαστικά κορίτσι, ταλαιπωρήθηκες πολύ!!! Καλή επιτυχία στην προσπάθεια! Τα μικρά καλά είναι;
    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...