Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσια εγώ έχω τον σύντροφο με κοβιντ σπίτι...3η φορά που κολλάει και δεν κολλάω εγώ..να δούμε αν όντως την γλίτωσα..εντωμεταξύ ενα 37.9 έκανε και νόμιζε ότι πεθαίνει :P πόση υπομονή να έχουμε όταν αρρωσταίνουν; :P 

Περαστικά!!!!τελικά κάποιοι άνθρωποι έχουν ανοσία στο κοβιντ!!!! Τυχερή θα πω εγώ και να μην κολλήσεις πάλι!!!!περαστικααααα!!!!!!καλά άστο...αυτοί πεθαίνουν με 37 και εμείς με 39 πυρετό προσέχουμε και τα παιδιά και κάνουμε και δουλειές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

αχ κορίτσι μου..δύσκολο πράγμα αυτό..δεν μου έχει τύχει αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα μου φερθεί έτσι η κολλητή μου και ότι θα σταματήσουμε να έχουμε επικοινωνία..ξέρω ότι έχεις στενοχωρεθεί..δεν γίνεται να πατάμε ενα κουμπί και να σβήνονται τα συναισθήματα μας.. όμως μένει πάντα αυτό το γιατί..συνήθως έτσι γίνεται..το βλέπουν οι τριγυρω αλλά αρνούμαστε να το δεχτούμε..όπως έχω ξαναπεί στο τέλος ο καθένας μένει με τις επιλογές του..εύχομαι να έχεις δίπλα σου ατομα που σε στηρίζουν στα άσχημα και θα χαίρονται με την χαρα σου! δυστυχώς η ζήλεια βγαίνει και στα καλά και δεν ξέρω τι είναι χειρότερο..

Το εύχομαι 🙏 σε ευχαριστώ πολύ!!!έτσι είναι ο καθένας μένει με τις επιλογές του ..σε όλους τους τομείς!!!πολύ σοφό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

 

Αχ βρε κορίτσια κάνουν όλα τα παιδιά ; Τι να πω … εμένα είναι 2 ετών και 2 μηνών εχτές το απόγευμα ήθελε μια σακουλα με μπαλόνια την άνοιξα την έδωσα 5 μου λεει όλα ήταν 100 μπαλόνια ( ποιος θα τα μάζευε ) λέω όχι όλα αυτά φτάνουν τα άλλα αύριο… εεε τι το ήθελα άρχισε το πάρτι μετά κλάμα ; Κακό; Να πέφτει κάτω .. σοκ εγώ μισή ώρα έτσι να κλαίει.. τι κάνετε σε αυτήν την περίπτωση; Στο τέλος δεν άντεξα τα έδωσα και ηρέμησε αλλά δεν μπορούσα να την βλέπω να σπαράζει έτσι για μια σακούλα μπαλόνια ήμαρτον 🤷‍♀️

Κοίτα κανονικά λένε ότι δεν πρέπει να κάνουμε πίσω σε αυτό που είπαμε από την αρχή αλλά έλα όμως που από τη θεωρία μέχρι την πράξη είναι μεγάλη απόσταση.. εγώ να σου πω την αλήθεια τα είχα δοκιμάσει όλα από το να προσπαθώ να τον ηρεμήσω μέχρι και να τον αγνοήσω εντελώς.. χτυπιοταν κάτω και δεν άκουγε τίποτα, το να τον πάρω αγκαλιά ουτε κατά διάνοια, εσφιγγε το σώμα του και δεν μπορούσα με τίποτα.. ώσπου άρχισα να διαλέγω ανάλογα τι ηθελε δηλαδή στην περίπτωση με τα μπαλόνια θα τα έδινα κ γω σε κάτι πιο σημαντικό τύπου να βγει στο δρόμο τον ακινητοποιουσα όπως μπορούσα και τον απομάκρυνα.. το χειρότερο μου είναι όταν το παθαίνει σε κοινή θέα και ειδικά μπροστά στην πεθερά μου, εκεί είμαι η άχρηστη μάνα..😈 που αφήνω το παιδί μου να κλαίει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Α να μπράβο έτσι ακριβώς!!!!δεν σε υπολογίζουν πλέον...ενώ εσύ τους υπολογίζεις.... Αχαριστία παιδί μου!!!!

Αυτό που είπες για τα ταντρουμς και εμένα είχαν πολύ!!!σε σημείο να χτυπιουνται κάτω και να μην μπορώ καν να τα σηκώσω!!! ψυχραιμία τίποτα άλλο!

εγώ στεναχωρέθηκα πραγματικά γιατί την έχω κάνει κουμπάρα μου όσο ήταν αρραβωνιασμένη όλα ήταν οκ όταν όμως παντρεύτηκε και εκείνη έκανε παιδί άλλαξε πολύ..  και απογοητεύτηκα όσο να πεις με την συμπεριφορά της.. 

Ελπιζω να μην γίνεται συχνά αυτά τα ταντρουμς γιατί δεν είναι διαχειρίσιμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Κοίτα κανονικά λένε ότι δεν πρέπει να κάνουμε πίσω σε αυτό που είπαμε από την αρχή αλλά έλα όμως που από τη θεωρία μέχρι την πράξη είναι μεγάλη απόσταση.. εγώ να σου πω την αλήθεια τα είχα δοκιμάσει όλα από το να προσπαθώ να τον ηρεμήσω μέχρι και να τον αγνοήσω εντελώς.. χτυπιοταν κάτω και δεν άκουγε τίποτα, το να τον πάρω αγκαλιά ουτε κατά διάνοια, εσφιγγε το σώμα του και δεν μπορούσα με τίποτα.. ώσπου άρχισα να διαλέγω ανάλογα τι ηθελε δηλαδή στην περίπτωση με τα μπαλόνια θα τα έδινα κ γω σε κάτι πιο σημαντικό τύπου να βγει στο δρόμο τον ακινητοποιουσα όπως μπορούσα και τον απομάκρυνα.. το χειρότερο μου είναι όταν το παθαίνει σε κοινή θέα και ειδικά μπροστά στην πεθερά μου, εκεί είμαι η άχρηστη μάνα..😈 που αφήνω το παιδί μου να κλαίει..

Έκανα την αδιάφορη στην αρχή αλλά δεν σταματούσε προσπάθησε να την αποσπάσω την προσοχή με κάτι άλλο ούτε καν μετά το μισάωρο άλλο άρχισε να ταράζεται και το μωρό άρχισαν και τα δικά μου νεύρα να μην αντέχουν ας το καλό λέω παρτα να ησυχάσουμε 😂
 

Το έπαθε και μια φορά στην πεθερά μου ήθελε βγει με το σεντόνι έξω στο δρόμο να ξαπλώσει να κάνει νάνι  🤷‍♀️ 

για την ώρα δεν μου το έχει κάνει σε κόσμο έξω μπροστά και μονο που το σκέφτομαι με πιάνει άγχος 🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση στις μαμάδες που έχουν λίγο μεγαλύτερα παιδάκια εσάς τα παιδιά έκανα εκρήξεις θυμού (tantrmus); 

Εμένα που είναι 15 μηνών και δεν μιλάει και αν θέλει κάτι και δεν καταλαβαίνουμε ή αν της αρνηθούμε κάτι, πετάει πράγματα κάτω και κλαιει και κοπανιεται και μας βαράει είναι tantrum??? Τι άλλο κάνουν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έκανα την αδιάφορη στην αρχή αλλά δεν σταματούσε προσπάθησε να την αποσπάσω την προσοχή με κάτι άλλο ούτε καν μετά το μισάωρο άλλο άρχισε να ταράζεται και το μωρό άρχισαν και τα δικά μου νεύρα να μην αντέχουν ας το καλό λέω παρτα να ησυχάσουμε 😂
 

Το έπαθε και μια φορά στην πεθερά μου ήθελε βγει με το σεντόνι έξω στο δρόμο να ξαπλώσει να κάνει νάνι  🤷‍♀️ 

για την ώρα δεν μου το έχει κάνει σε κόσμο έξω μπροστά και μονο που το σκέφτομαι με πιάνει άγχος 🫣

Έξω με το σεντόνι? Χαχα θεα!! Εμένα το έχει πάθει παντού και ακόμα αγχώνομαι φαντάσου.. απλά η πεθερά μου δεν μπορεί να κατανοήσει ότι είναι φυσιολογικά ξεσπάσματα και πιστεύει ότι πρέπει να κάνουμε όλα τα χατίρια ότι κ αν είναι αυτά.. είπε η γυναίκα που φώναζε και έριχνε και 5-6 στα παιδιά της.. ξεχνάνε τα δικά τους παλιά προφανώς. Μια κυρία σε πάρκο ήρθε και μου είπε ότι πρέπει να το ξεματιασουμε το παιδί 😳 άλλη μου είπε ότι το έχω πολύ κακομαθημένο και θέλει πάντα να γίνεται το δικό του.. ότι να ναι.. και δεν μπορείς και να τα προβλέψεις αυτά το παθαίνουν για οποιονδήποτε λόγο.. απλά έχω παρατηρήσει ότι χειροτερεύει η κατάσταση όταν είναι πολύ κουρασμένος ή νυστάζει.. θέλει μόνο υπομονή και ψυχραιμία αλλά που να τη βρούμε εσύ έχεις και δύο.. εμένα τώρα χαλάρωσε από όταν άρχισε να μιλάει καλά, ενώ ξεκινάει και πέφτει κάτω μόλις τον πλησιάσω έρχεται αγκαλίτσα και λέει με παράπονο τι τον πειραξε.. μας βοήθησε και το σχολείο.. υπομονή θα περάσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα! Προσπαθώ να σας διαβάσω γιατί έχω χάσει πολλά! 

Να πω μόνο για την επιλοχείο θλίψη ότι εκτός από το θέμα ορμόνες, το θεωρώ πολύ λογικό. Αλλάζει όλος μας ο κόσμος! Και μόνο ο δικός μας δυστυχώς... Μόνο μια άλλη μαμά μπορεί να μας καταλάβει.

Και να το πω και για όσες περιμένουν ή είναι στην προσπάθεια για μωράκι. Δεν είναι εύκολο κορίτσια. Φυσικά τα θέλουμε, φυσικά τα αγαπάμε αλλά σε μία μέρα αλλάζει όλος μας ο κόσμος. Σε μία μέρα είμαστε υπεύθυνες για ένα πλάσμα και όλες μας οι ανάγκες ξαφνικά έρχονται δεύτερες. Και όταν λέω ανάγκες, εννοώ και τις βασικές! Φαί, ύπνος, τουαλέτα. Και φυσικά όταν δεν κοιμάσαι σερί δεν γίνεται να είσαι χαρούμενη. Είσαι άνθρωπος.

Και μένεις μόνη σου με ένα μωρό (εκτός και έχεις βοήθεια) και δεν έχεις με ποιον να μιλήσεις, γιατί το πρωί συνήθως όλοι δουλεύουν και το απόγευμα είσαι κουρασμένη εσύ 😅 Γενικώς οι πρώτοι μήνες είναι ψιλό σκατά θεωρώ 😜 Ας το αποδεχτούμε 😜

Η γιατρειά; Βόλτες το πρωί με το καρότσι φουλ. Ο ήλιος κάνει καλό. Αρέσει και στο μωρό και δεν θα έχει τόση γκρίνια. Και να βρίσκεται χρόνο τελείως μόνες σας 😊 

Αγωνιστικός χαιρετισμούς στις μαμάδες 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα! Προσπαθώ να σας διαβάσω γιατί έχω χάσει πολλά! 

Να πω μόνο για την επιλοχείο θλίψη ότι εκτός από το θέμα ορμόνες, το θεωρώ πολύ λογικό. Αλλάζει όλος μας ο κόσμος! Και μόνο ο δικός μας δυστυχώς... Μόνο μια άλλη μαμά μπορεί να μας καταλάβει.

Και να το πω και για όσες περιμένουν ή είναι στην προσπάθεια για μωράκι. Δεν είναι εύκολο κορίτσια. Φυσικά τα θέλουμε, φυσικά τα αγαπάμε αλλά σε μία μέρα αλλάζει όλος μας ο κόσμος. Σε μία μέρα είμαστε υπεύθυνες για ένα πλάσμα και όλες μας οι ανάγκες ξαφνικά έρχονται δεύτερες. Και όταν λέω ανάγκες, εννοώ και τις βασικές! Φαί, ύπνος, τουαλέτα. Και φυσικά όταν δεν κοιμάσαι σερί δεν γίνεται να είσαι χαρούμενη. Είσαι άνθρωπος.

Και μένεις μόνη σου με ένα μωρό (εκτός και έχεις βοήθεια) και δεν έχεις με ποιον να μιλήσεις, γιατί το πρωί συνήθως όλοι δουλεύουν και το απόγευμα είσαι κουρασμένη εσύ 😅 Γενικώς οι πρώτοι μήνες είναι ψιλό σκατά θεωρώ 😜 Ας το αποδεχτούμε 😜

Η γιατρειά; Βόλτες το πρωί με το καρότσι φουλ. Ο ήλιος κάνει καλό. Αρέσει και στο μωρό και δεν θα έχει τόση γκρίνια. Και να βρίσκεται χρόνο τελείως μόνες σας 😊 

Αγωνιστικός χαιρετισμούς στις μαμάδες 💪

Τα είπες πολύ ωραία 👏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Εμένα που είναι 15 μηνών και δεν μιλάει και αν θέλει κάτι και δεν καταλαβαίνουμε ή αν της αρνηθούμε κάτι, πετάει πράγματα κάτω και κλαιει και κοπανιεται και μας βαράει είναι tantrum??? Τι άλλο κάνουν??

Και εγώ δεν τα ξέρω καλά να σου πω την αλήθεια γιατί τώρα άρχισα να τα βιώνουμε διάβασα ότι αρχίζουν από 12 μηνών έως 3 ετών.. ναι μάλλον κάτι τέτοιο είναι και το δικός σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Βγήκε η χοριακη μου είναι 199! Ήταν 40 την Παρασκευή. Οπότε θεωρώ είμαστε καλά!! 🧿🧿🥳🥳🙏🙏

Κορίτσι μου σούπερ η χοριακή σου ΄΄😊 Π΄΄΄αει τέλεια το σποράκι!!! Θετική σκέψη κ όλα θα πάνε καλά 🙏

Να χαίρεσαι κ την κόρη σου, γερή κ καλότυχη να είναι!!! Το καλύτερο δώρο γενεθλίων ΄το αδερφάκι που ΄εεεεερχεται ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Βγήκε η χοριακη μου είναι 199! Ήταν 40 την Παρασκευή. Οπότε θεωρώ είμαστε καλά!! 🧿🧿🥳🥳🙏🙏

Ωωω τέλεια είστε κορίτσι μου μπράβο με το καλό !!! 🧿🧿🧿

τελικά τα τεστ δεν ήταν αξιόπιστα και τσάμπα σε άγχωσαν όλα καλά τώρα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ευτυχώς τώρα είμαστε καλά με την μπέμπα θηλάζουμε τα έχουμε βρει μια χαρά είναι βολικό μωράκι 

η μεγάλη αυτές τις μέρες δεν είναι και πολύ στα καλά της έχουμε πολύ κλάμα πολύ γκρίνια δεν ξέρει τι θέλει όλη μέρα μια παράνοια… δεν λέω πάντα γκρινιάρα ήταν από μωρό αλλά αυτές τις μέρες έχει παραγίνει ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτήν η φάση γιατί ταλαιπωρείται εκείνη πρώτα και μετά όλοι εμείς 😮💨

εσείς πως είστε ;

Αχ φαντάζομαι! Είναι πολύ δύσκολο να χειριστείς τα tandrums, αλλά από όσο έχω διαβάσει συμβαίνει σε όλα τα παιδάκια. Και η δικιά μου από τώρα κιόλας είναι νευρική, φαντάζομαι τι θα γίνει σε λίγο καιρό.

Εγώ πάντως κορίτσια, δεν ξέρω αν με θεωρήσετε υπερβολική, αλλά ήδη έχω συμβουλευτεί παιδοψυχολόγο για ένα θέμα που θα χειριστώ στο κοντινό μέλλον και γενικά και πριν γεννήσω ήθελα να έχω κάποιον που να μπορώ να απευθυνθώ για χειρισμούς που δεν ξέρω εγώ πως να φερθώ. Ευτυχώς βρήκα μια ψυχολόγο που είναι και παιδοψυχολόγος, οπότε θα πηγαίνω εγώ να συζητήσω αυτό που με απασχολεί και θα συμβουλεύομαι και για το μωρό (μεμονωμένα όποτε χρειαστεί, όχι συχνά). Βέβαια και στο διαδίκτυο έχει πληθώρα πληροφοριών, από καταξιωμένους επαγγελματίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα! Προσπαθώ να σας διαβάσω γιατί έχω χάσει πολλά! 

Να πω μόνο για την επιλοχείο θλίψη ότι εκτός από το θέμα ορμόνες, το θεωρώ πολύ λογικό. Αλλάζει όλος μας ο κόσμος! Και μόνο ο δικός μας δυστυχώς... Μόνο μια άλλη μαμά μπορεί να μας καταλάβει.

Και να το πω και για όσες περιμένουν ή είναι στην προσπάθεια για μωράκι. Δεν είναι εύκολο κορίτσια. Φυσικά τα θέλουμε, φυσικά τα αγαπάμε αλλά σε μία μέρα αλλάζει όλος μας ο κόσμος. Σε μία μέρα είμαστε υπεύθυνες για ένα πλάσμα και όλες μας οι ανάγκες ξαφνικά έρχονται δεύτερες. Και όταν λέω ανάγκες, εννοώ και τις βασικές! Φαί, ύπνος, τουαλέτα. Και φυσικά όταν δεν κοιμάσαι σερί δεν γίνεται να είσαι χαρούμενη. Είσαι άνθρωπος.

Και μένεις μόνη σου με ένα μωρό (εκτός και έχεις βοήθεια) και δεν έχεις με ποιον να μιλήσεις, γιατί το πρωί συνήθως όλοι δουλεύουν και το απόγευμα είσαι κουρασμένη εσύ 😅 Γενικώς οι πρώτοι μήνες είναι ψιλό σκατά θεωρώ 😜 Ας το αποδεχτούμε 😜

Η γιατρειά; Βόλτες το πρωί με το καρότσι φουλ. Ο ήλιος κάνει καλό. Αρέσει και στο μωρό και δεν θα έχει τόση γκρίνια. Και να βρίσκεται χρόνο τελείως μόνες σας 😊 

Αγωνιστικός χαιρετισμούς στις μαμάδες 💪

Αυτή η μοναξιά τα πρωινά, αχ…τα είπες όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Μπήκα λίγο σφήνα η άσχετη στο θέμα.. είμαι λίγο παλιό μέλος, δεν πολύ έγραφα αλλά σας διαβάζω όσο προλαβαίνω ειδικά τελευταία γιατί αρχίσαμε κ μεις δειλά δειλά προσπάθειες για δεύτερο μωράκι.. είμαι στις γόνιμες τώρα, στο περίπου γιατί δεν κάνω τεστ ωορρηξίας.. στο πρώτο παιδάκι κάναμε εξωσωματική και ήθελα να πάμε πάλι με εξωσωματική για το δεύτερο αλλά είπαμε να προσπαθήσουμε λιγάκι πρώτα μόνοι μας μπας και έρθει αν και εγώ είμαι λίγο απαισιόδοξη.. καλή επιτυχία σε όλες σας και με το καλό στις εγκυουλες.. @Elli13 συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Εμένα που είναι 15 μηνών και δεν μιλάει και αν θέλει κάτι και δεν καταλαβαίνουμε ή αν της αρνηθούμε κάτι, πετάει πράγματα κάτω και κλαιει και κοπανιεται και μας βαράει είναι tantrum??? Τι άλλο κάνουν??

Κι εσάς τα ίδια κάνει; Εντάξει νόμιζα ότι μόνο ο μικρός μου βαράει tantrums από τόσο μικρός 😅 

Υπομονή 💪🏼💪🏼💪🏼 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13συγχαρητήρια κοριτσάρα μου!!! Μια τελειόμηνη κι ήσυχη εγκυμοσύνη να έχεις!!!

@marinamanoulitsaβρες μου μια γυναίκα που δεν το έχει πάθει. Αχ... σε νιώθω καλή μου. Κρίμα να τελειώνουν έτσι φιλίες χρόνων! Κοίτα μπροστά και πήγαινε πάρα κάτω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Βγήκε η χοριακη μου είναι 199! Ήταν 40 την Παρασκευή. Οπότε θεωρώ είμαστε καλά!! 🧿🧿🥳🥳🙏🙏

Τι όμορφα νέα μας φέρνεις κορίτσι μου🧿 εύχομαι όλα να πάνε τέλεια με το σπορακι σας 🤞🤞🤞🤞🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Βγήκε η χοριακη μου είναι 199! Ήταν 40 την Παρασκευή. Οπότε θεωρώ είμαστε καλά!! 🧿🧿🥳🥳🙏🙏

Συγχαρητήρια, όλα να συνεχίσουν έτσι τόσο καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Βγήκε η χοριακη μου είναι 199! Ήταν 40 την Παρασκευή. Οπότε θεωρώ είμαστε καλά!! 🧿🧿🥳🥳🙏🙏

Άντε μπράβο 😍😍😍 συγχαρητήρια ❤️❤️🥳🥳🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια βγήκε και η αμη 

IMG_20241021_142549.jpg

4-5 pmol είναι η ΑΜΗ σου, είναι χαμηλουτσικη αλλά σημασία έχει ο υπέρηχος τι δείχνει. Μπορείς αν έχεις χρόνο να κάνεις μία παρακολούθηση ωορρηξίας με το γυναικολόγο. Κι ο άντρας σου σπερμοδιαγραμμα αλλά όχι σε διαγνωστικά απλά αλλά σε εξειδικευμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κοίτα κανονικά λένε ότι δεν πρέπει να κάνουμε πίσω σε αυτό που είπαμε από την αρχή αλλά έλα όμως που από τη θεωρία μέχρι την πράξη είναι μεγάλη απόσταση.. εγώ να σου πω την αλήθεια τα είχα δοκιμάσει όλα από το να προσπαθώ να τον ηρεμήσω μέχρι και να τον αγνοήσω εντελώς.. χτυπιοταν κάτω και δεν άκουγε τίποτα, το να τον πάρω αγκαλιά ουτε κατά διάνοια, εσφιγγε το σώμα του και δεν μπορούσα με τίποτα.. ώσπου άρχισα να διαλέγω ανάλογα τι ηθελε δηλαδή στην περίπτωση με τα μπαλόνια θα τα έδινα κ γω σε κάτι πιο σημαντικό τύπου να βγει στο δρόμο τον ακινητοποιουσα όπως μπορούσα και τον απομάκρυνα.. το χειρότερο μου είναι όταν το παθαίνει σε κοινή θέα και ειδικά μπροστά στην πεθερά μου, εκεί είμαι η άχρηστη μάνα..😈 που αφήνω το παιδί μου να κλαίει..

Καλώς την το τι πέρασες για να έχεις τον κύριο με την προσωπικότητα εσύ το ξέρεις και κανένας δεν μπορεί να σε πει άχρηστη μάνα . Την γράφω και δε με νοιάζει ας λέει ότι θέλει η πεθερά.. ας τα έκανε καλύτερα ωυσς να μην είχα να μεγαλώνω και το δικό της παιδί λέω ψαψαψαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κι εσάς τα ίδια κάνει; Εντάξει νόμιζα ότι μόνο ο μικρός μου βαράει tantrums από τόσο μικρός 😅 

Υπομονή 💪🏼💪🏼💪🏼 

Θες εσύ βίντεο τον Μάριο για να καταλάβεις χαχαψαχαψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Βγήκε η χοριακη μου είναι 199! Ήταν 40 την Παρασκευή. Οπότε θεωρώ είμαστε καλά!! 🧿🧿🥳🥳🙏🙏

Μπραβο κοπέλα μου!! Συγχαρητήρια και πάλι!!! Πίστεψε σε αυτό το σπιτάκι! Ήρθε για να μείνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Εγώ έχω ακόμα  μέρες είναι η αλήθεια!; Στη 1 Νοεμβρίου για τη β επιπέδου!  Για τα ουδέτεροφύλλα γενικά οι τιμές μου είναι πάντα φυσιολογικές. Αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι μάλλον απ' τον κοβιντ κ να τις επαναλάβω πριν πάω! Αχχχχχ πως κ πως περιμένω να δω ξανά τον μικρό μου!!!;
    • Σωστηηηη!! Τώρα άρχισα να τους γράφω όλους σιγά σιγά πιο πριν δεν μπορούσα επηρεαζομουν αρκετά.. ποιος ξέρει στο δεύτερο μπορεί από την αρχή να είμαι κουλ.. πω πω ρε κορίτσι τώρα τι μου θύμησες.. μιλούσαμε και τότε που προσπαθούσαμε πριν κάνα 3+ χρόνια.. πόσο με είχατε βοηθήσει όλες τότε μετά την αποβολή μου.. τι είχες περάσει κ συ.. πόσο είναι το δεύτερο σου παιδάκι τώρα?
    • Σας ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μου όλες σας (δεν έχω άλλες αντιδράσεις). Και για τις ευχές για το μικρό μου κοριτσάκι, και για την εγκυμοσύνη. Είστε όλες μέσα στις προσευχές μου, δεν ξεχνάω ποτέ καμία γιατί ξέρω πόσο πονάει να θέλεις ένα μωράκι και να γίνεται άπιαστο όνειρο. @marinamanoulitsa για το θέμα φιλία, μπορώ να γράψω σεντόνια ολόκληρα. Καμένη από πάνω μέχρι κάτω. Τόσο που πλέον έχω λίγες φίλες και καλές αλλά δυστυχώς όχι κολλητές. Όχι ότι δεν θέλω, αλλά έχω πληγωθεί τόσο πολύ, και από διαφορετικές φίλες στο πέρασμα των χρόνων, που έβαλα και εγώ πάνω από όλα την οικογένεια μου. Πριν έρθει το παιδάκι μου, ήταν ο καλός μου εκεί για όλα. Και φίλος, και σύντροφος και εραστής.. Εγώ θα πω μόνο ότι για να μιλήσει κάποιος άνθρωπος ετσι, με τέτοια λόγια, δεν υπήρξε ποτέ πραγματική φίλη, άρα καλύτερα να μην είναι στη ζωή σου. Ξέρω βέβαια πόσο στενάχωρο είναι αυτό, ειδικά όταν έχεις επενδύσει σε αυτή τη φιλία. Και εγώ από όταν γέννησα, έγινε ένα αυτόματο ξεκαθάρισμα. Λίγοι και καλοί!! Για τα tantrums που λέτε, εμένα με αγχωνουν αρκετά.. Η δικιά μου είναι και λίγο νευρική, οπότε δεν ξέρω όταν έρθει αυτή η ώρα αν θα έχω την ψυχική δύναμη να το χειριστώ όπως πρέπει... Έχω και αυτό το κακό, δεν αντέχω να την ακούω να κλαίει, με πιάνει απίστευτο στρες, νιώθω σαν να χτυπάνε συναγερμοί στο κεφάλι μου. Ήταν πολύ πιο έντονο όσο ήταν βρεφακι, αλλά ως ένα βαθμό ακόμα το νιώθω.. Για καλή μου τύχη, η νονά της είναι ψυχολόγος, οπότε όλο και κάποια βοήθεια θα έχουμε.. Και μια φωτογραφία από την βόλτα μας σήμερα στον ήλιο 😊😊 Και να θυμάστε.. μετά τη βροχή, βγαίνει το ουράνιο τόξο 🌈🌈
    • @Katiana1987μου έχεις μια όμορφη σχέση με την κορούλα σου και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είστε παντα έτσι. Έχω τον αδερφό μου μονογονεικη οικογένεια και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι το όλο ζήτημα αλλά έχεις καλή διάθεση και αυτό είναι θετικό. Αυτό που προσπάθησα εγώ τουλάχιστον να εξηγήσω ήταν ότι το νεογέννητο έχει μια απαιτητική περίοδο που αλλάζουν πολλά, ζυγιζεται η σχέση του ζευγαριού στις δυσκολίες, αναπροσαρμοζεται το άτομο και η δυαδική σχέση του ζευγαριού. Θα σου φέρω δύο παραδείγματα πχ συνάντησα κοπέλα που ζήτησε από τον σύντροφό της που ήταν σε ελεύθερη σχέση να είναι ενεργός για το παιδί τους, να το πηγαίνει βόλτες κλπ και αυτός αρνήθηκε και χώρισαν απλά, εκείνη το πήρε απόφαση και μεγαλώνει το κοριτσάκι της ήρεμα και απλά, ενώ φροντίζει τον εαυτό της και την ψυχολογία της διότι πρέπει να είναι καλά για το παιδάκι της. Από την άλλη πλευρά είχα συνάδερφο που σε εποχή τηλεεργασιας απέκτησε το τρίτο και το τέταρτο μωρό, η πεθερά του ήταν συνεχώς στο σπίτι τους διότι ο συναδερφος δεν έλεγε στη γυναίκα του ότι έχει τηλεεργασια λόγω covid προκειμένου να πηγαίνει στο πατρικό του να δουλεύει και να ξεκουράζεται λίγο. Στη δεύτερη περίπτωση η οικογένεια υπέστη κρίση, η κοπέλα δεν χάλασε το γάμο της αλλά το ζευγάρι βασανίστηκε να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα. Ο συναδερφος ακόμα και τώρα όταν του είπα μπράβο για τα τέσσερα παιδιά με στραβοκοιταξε. Προφανώς ο ίδιος δεν ήθελε να είναι πολύτεκνος. Η έλευση ενός μωρού καταβάλλει τη μάνα αλλά δοκιμάζει και το ζευγάρι κάνοντας την ψυχοσύνθεση της νέας μαμάς ακόμα χειρότερα. Αυτό είναι δύσκολο στάδιο θέλει υπομονή και επιμονή. Η χαρά με την οποία αντιμετωπίζεις το μωρό σου εμένα προσωπικά μου έδωσε δύναμη και δε θα ήθελα να μην γράφεις στην ομάδα. 
    • Πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου! Πανέμορφη μέρα για σένα με ένα κοριτσάκι που μόλις έγινε 1 και ένα σποράκι που μόλις έγινε 199!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...