Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

Ναι! Βασικά εγώ πήρα τηλέφωνο γιατί δεν έβλεπα να παίρνουν και με έζωναν τα φίδια.. 😜 

Από όσο ξέρω και μου είπαν φυσικά η επιτροπή θα συνεδριάσει 24/10, απλά εγώ έπρεπε να στείλω το φάκελο μέχρι τις 18/10. Η απόφαση θεωριτικά βγαίνει την ίδια μέρα, αλλά στα χέρια μου μάλλον θα την έχω σε καμιά βδομάδα. Οπότε με βλέπω να αργώ να παραλάβω και τα φάρμακα.

Η περίοδος μου είναι να ρθει κανονικά 2/11 γι' αυτό και είχα στο μυαλό μου ότι το Νοέβριο τον χάνω, αλλά μπορεί και όχι τελικά, ποιος ξέρει.. 

Μακάρι να γίνει ανατροπή και με την επόμενη περίοδο να είσαι έγκυος! Νομίζω εδώ στο forum έχουν υπάρξει αρκετές τέτοιες περιπτώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 578
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μακάρι να γίνει ανατροπή και με την επόμενη περίοδο να είσαι έγκυος! Νομίζω εδώ στο forum έχουν υπάρξει αρκετές τέτοιες περιπτώσεις!

Η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει αρκετές ιστορίες εδώ μέσα με κορίτσια που πήγαιναν για ετ και τελικά ανακάλυπταν εγκυμοσύνη. Καλά εγώ δεν θεωρώ πως θα βρίσκομαι σε αυτές τις πειρπτώσεις αλλά τουλάχιστον ας έρθει με την πρώτη στην εξωσωματική και να μην με παιδέψει άλλο. Να ζήσω κι εγώ το όνειρο που λέγετε εγκυμοσύνη και μητρότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜαρίαΔημήτρης ναι εγω! 9 Δεκεμβρίου περασα επιτροπη και 13 ειχα θετικη χοριακη. Μακαρι να σταμάτησαν εντελως τ συμπτώματα σου! Γιατι οι αναγουλες δ παλευονται. Ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα πιστεψε το! 

@melitiniღ στο κεντρο εξωσωματικης πηγες? Η περιμενεις την επιτροπη?

@Elli13 κοριτσι μ ουσιαστικά θελει 2 μερες για να δεις καποια διαφορά στο τεστ. Κανε ακομα ενα αυριο. Αν πάει για βιοχημικη καλύτερα τωρα οπως λες, να περασει σαν περιοδος, παρα αυτα π τραβηξες την προηγ φορα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni στο κέντρο δεν έχω πάει ακόμη, μιλάω μόνο στο τηλέφωνο με το κέντρο και το γιατρό μου για την ώρα. Στο κέντρο θα χρειαστεί να πάω μόνο για την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@ΜαρίαΔημήτρης ναι εγω! 9 Δεκεμβρίου περασα επιτροπη και 13 ειχα θετικη χοριακη. Μακαρι να σταμάτησαν εντελως τ συμπτώματα σου! Γιατι οι αναγουλες δ παλευονται. Ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα πιστεψε το! 

@melitiniღ στο κεντρο εξωσωματικης πηγες? Η περιμενεις την επιτροπη?

@Elli13 κοριτσι μ ουσιαστικά θελει 2 μερες για να δεις καποια διαφορά στο τεστ. Κανε ακομα ενα αυριο. Αν πάει για βιοχημικη καλύτερα τωρα οπως λες, να περασει σαν περιοδος, παρα αυτα π τραβηξες την προηγ φορα.

 

Σταμάτησαν νομίζω εκτός αν επανέλθουν, ευτυχώς πεινάω συνεχεια και μετά νιώθω κάπως αλλά περνάει γρήγορα, επίσης από χθες με το παραμικρό κλαίω. Μακάρι αυτή τη φορά να το κρατήσω αγκαλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@melitiniღυπερηχο, ορμονολογικες κτλ που θα κανεις?Με το γιατρο σου? Πρωτόκολλο φαρμακων κτλ πως θα αποφασισουν? Απο κεινου?

Υπέρηχο και ορμονολογικές θα κάνω με τη γυναικολόγο μου εδώ στην πόλη που μένω, θα τα στέλνει αυτή στο γιατρό μου στη Θεσσαλονίκη και έτσι θα πάει η δουλειά. Είμαι 520 χιλιόμετρα μακριά, Θεσσαλονική θα πάω μόνο για αυτά τα δύο που σου είπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2024 at 4:00 ΜΜ, ο/η ntina93 είπε:

Ξέχασα να προσθέσω ότι έκανα κ σαλπιγγογραφια σε αυτόν τν κύκλο κ ήταν όλα καλά!!!

Το παιδάκι Μ είναι 3 ετών οπότε προσπαθούμε 2 χρόνια και κάτι!!

Πολύ αργούν να δημοσιευθούν κ χάνω την σειρά!!!

Σήμερα 9 μέρες μετά ωορρηξία κ έχω έντονους πόνους αριστερά....κ αρκετά υγρά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Όπως φαίνεται πάμε για άλλη μια βιοχημική. Το τεστ όχι απλά δεν σκουρυνε σήμερα αλλά νομίζω είναι και ακόμα πιο αχνό. Δεν ξέρω γιατί με ταλαιπωρεί τόσο. Τουλάχιστον, καλύτερα τώρα που είναι αρχη, παρά να περάσω πάλι παλινδρομη...

Δεν θες να κάνεις χοριακη;;;να βλέπεις τις τιμές καλύτερα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η synnefaki79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Τα καλύτερα εύχομαι και σε σένα. Είμαι καινούρια στο φόρουμ και δε ξέρω σε τι φάση είναι η καθεμία. 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Εγώ δεν είμαι σε αυτή τη φάση σε προσπάθεια για παιδάκι αλλά λέμε να ξεκινήσουμε σε λίγο καιρό για το 2ο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Γεια σας κορίτσια! Συγχαρητήρια σε ολα τα κορίτσια για τα θετικά τέστ! Μπαίνω και σας διαβάζω όσο με αφήνει ο γιός μου🙏🏻🩵

Εμείς βαφτίσαμε τον μπέμπη μας  το Σάββατο!💛💛 Πόσο γρήγορα περνά ο καιρός ε. Πότε σας έγραφα εδώ μια για αποβολή,μια για εξωσωματική. Και τώρα έχω ένα μικρό μωράκι δίπλα Μ. Εύχομαι σε όλες οτι επιθυμείτε και να έρθει σε όλες ένα μωράκι σύντομα! Σας ανεβάζω μια φωτογραφία από τα βαφτίσια μας 💛

Screenshot_2024-10-15-13-35-22-023_com.miui.gallery-edit.jpg

Να σας ζήσει και με το όνομα! Πολύ όμορφα όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Όπως φαίνεται πάμε για άλλη μια βιοχημική. Το τεστ όχι απλά δεν σκουρυνε σήμερα αλλά νομίζω είναι και ακόμα πιο αχνό. Δεν ξέρω γιατί με ταλαιπωρεί τόσο. Τουλάχιστον, καλύτερα τώρα που είναι αρχη, παρά να περάσω πάλι παλινδρομη...

Κορίτσι μου μήπως να κάνεις άλλο ένα τεστακι αύριο μήπως υπάρχει κάποια διαφορά; Ελπίζω να είναι όλα καλά. Αν όχι και είναι βιοχημική, έχεις δίκιο ότι καλύτερα τώρα που είναι νωρίς... Αλλά θα έρθει σύντομα! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Σταμάτησαν νομίζω εκτός αν επανέλθουν, ευτυχώς πεινάω συνεχεια και μετά νιώθω κάπως αλλά περνάει γρήγορα, επίσης από χθες με το παραμικρό κλαίω. Μακάρι αυτή τη φορά να το κρατήσω αγκαλιά.

Θα το κρατήσεις και θα είναι όλα τέλεια!! Θα δεις, όλα θα πάνε καλά! 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Όπως φαίνεται πάμε για άλλη μια βιοχημική. Το τεστ όχι απλά δεν σκουρυνε σήμερα αλλά νομίζω είναι και ακόμα πιο αχνό. Δεν ξέρω γιατί με ταλαιπωρεί τόσο. Τουλάχιστον, καλύτερα τώρα που είναι αρχη, παρά να περάσω πάλι παλινδρομη...

,μπήκα γρήγορα για να δω τα νέα σου κοριτσάκι μου. Θέλω λιγάκι να περιμένεις 2-3 μέρες. 

Επίσης εφόσον υπάρχουν εγκυμοσύνες αλλά χάνονται κάτι υπάρχει και πρπεπθ να το δείτε. Εάν ζεις στην Αθήνα θα σου προτείνω το Έλενα να πας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η melitiniღ είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει αρκετές ιστορίες εδώ μέσα με κορίτσια που πήγαιναν για ετ και τελικά ανακάλυπταν εγκυμοσύνη. Καλά εγώ δεν θεωρώ πως θα βρίσκομαι σε αυτές τις πειρπτώσεις αλλά τουλάχιστον ας έρθει με την πρώτη στην εξωσωματική και να μην με παιδέψει άλλο. Να ζήσω κι εγώ το όνειρο που λέγετε εγκυμοσύνη και μητρότητα.

Κοντός ψαλμός θα πω εγώ .. πήγαινα για την 3 μου προσπάθεια .. Μάριος σήμερα 1.5 χρ εγώ και αν δεν το πίστευα έλεγα το τεστ χαλασμένο είναι . Η @kaounmar μπορεί επίσης να σου πει την ιστορία της. Και πολλές πολλές κοπέλες.

Ποτέ. Να μη λες εγώ δε θα είμαι . Και εφόσον η ζαιρα εδώ σου το λέει μαντέψε.. θα έρθει . Έχε εσυ το β πλάνο αλλά το α πλάνο προηγείται και το ακούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Αύριο η μεθαύριο περιμένω περίοδο. Το αγχος έχει χτυπήσει ταβάνι! Έχω πονους περιόδου κανονικα 2-3 μέρες, απο χτες έχω μια περίεργη γεύση στο στόμα μετα απο καθετί που τρώω! Αυτό που με ρίχνει και σκέφτομαι αρνητικά είναι ότι δεν έχω σχεδον καθόλου υγρά. Απ ότι έχω διαβάσει λογικά υπάρχουν υγρά μετά την εμφύτευση. Εσας τι λέει η εμπειρία σας; Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα απλά πονους περιόδου και λιγο καφέ την μέρα εκείνη, οπότε είχα υποθέσει ότι μου ήρθε, αλλά μετα για μια μερα δεν είχα κάτι άλλο, έκανα τεστ και βγήκε θετικό, αλλα για υγρά δεν θυμάμαι αν είχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/10/2024 at 2:55 ΜΜ, ο/η kalokairini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,2 και σήμερα, την Παρασκευή περιμένω να αδιαθετήσω! Σήμερα πονάω αρκετά ανα διαστήματα και πέφτω λίγο, αλλά απ' το πρωί έχω μια περίεργ΄η γεύση στο στόμα και λέω μήπως είναι κάποιο σύμπτωμα! Ότι και να φάω μετά απο λίγο έχω μια περίεργη γεύση. Και ξαναλέω 2 και σήμερα :)

 

Κορίτσι μου την πρώτη φορά μου έμεινα εγκυος την είχα και γω τη μεταλλική γεύση στο στόμα πριν το μάθω,  μάλιστα σε σημειο που είχα ανησυχήσει λέω τι πάει λάθος με τη γεύση μου , μακαρι κορίτσι μου , στέλνω θετική ενέργεια 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω..όλο ξεκινάω και μένει στη μέση.

Στις αγχωμένες εγκυούλες πιστέψτε τα μωράκια σας και πραγματικά γιατί να μην πάνε όλα καλά? Με το καλό οι αυχενικές!

Στις αγχωμένες σε αναμονή περιόδου, επιτροπής, εξετάσεων πάμε δυνατά! Περιμένω μαζί σας!

@Elli13 κορίτσι μου χίλιες φορές τόσο νωρίς πάρα μετά, το ξέρω, το ξέρεις, το ξέρουμε πολλές δυστυχώς. Συμφωνώ κι εγώ ότι παραειναι πολλές οι ατυχίες για να είναι σύμπτωση πλέον.

Τα δικά μου μέτρια τα νέα. Έχω Hashimoto και για όσες δεν το ξέρουν επηρεάζεται η τιμή της θυρεοτρόπου ορμόνης. Παίρνω χάπια αρκετά χρόνια, τα προσαρμόσαμε τον Φεβρουάριο για να αρχίσουμε ελεύθερα επαφές, ξανατσέκαρα τον Ιούλιο και δυστυχώς δεν είχε στρώσει, τα ξαναπροσαρμόσαμε και ξανατσέκαρα σήμερα και πάλι δεν έστρωσε. Γενικά η τιμή αυτή επηρεάζει και τη σύλληψη και τις πιθανότητες αποβολής. Ξανά προσαρμογή λοιπόν αν και η ενδοκρινολόγος είπε ότι δεν είναι απαγορευτική η τιμή. Επίσης αυτό το μήνα πάω με τεστ ωορρηξίας και σήμερα είμαι 7η μέρα. Έχουμε μέλλον ακόμη. :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Γειά σας κορίτσια! Διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω..όλο ξεκινάω και μένει στη μέση.

Στις αγχωμένες εγκυούλες πιστέψτε τα μωράκια σας και πραγματικά γιατί να μην πάνε όλα καλά? Με το καλό οι αυχενικές!

Στις αγχωμένες σε αναμονή περιόδου, επιτροπής, εξετάσεων πάμε δυνατά! Περιμένω μαζί σας!

@Elli13 κορίτσι μου χίλιες φορές τόσο νωρίς πάρα μετά, το ξέρω, το ξέρεις, το ξέρουμε πολλές δυστυχώς. Συμφωνώ κι εγώ ότι παραειναι πολλές οι ατυχίες για να είναι σύμπτωση πλέον.

Τα δικά μου μέτρια τα νέα. Έχω Hashimoto και για όσες δεν το ξέρουν επηρεάζεται η τιμή της θυρεοτρόπου ορμόνης. Παίρνω χάπια αρκετά χρόνια, τα προσαρμόσαμε τον Φεβρουάριο για να αρχίσουμε ελεύθερα επαφές, ξανατσέκαρα τον Ιούλιο και δυστυχώς δεν είχε στρώσει, τα ξαναπροσαρμόσαμε και ξανατσέκαρα σήμερα και πάλι δεν έστρωσε. Γενικά η τιμή αυτή επηρεάζει και τη σύλληψη και τις πιθανότητες αποβολής. Ξανά προσαρμογή λοιπόν αν και η ενδοκρινολόγος είπε ότι δεν είναι απαγορευτική η τιμή. Επίσης αυτό το μήνα πάω με τεστ ωορρηξίας και σήμερα είμαι 7η μέρα. Έχουμε μέλλον ακόμη. :)

 

Πόσο είναι η tsh κορίτσι Μ ??

Κ εγώ με χασιμοτο είμαι που μια ρυθμίζεται μια ξερυθμιζεται κ μια χαρά το έπιασα το παιδάκι μου!!! Μην απογοητεύεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Γειά σας κορίτσια! Διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω..όλο ξεκινάω και μένει στη μέση.

Στις αγχωμένες εγκυούλες πιστέψτε τα μωράκια σας και πραγματικά γιατί να μην πάνε όλα καλά? Με το καλό οι αυχενικές!

Στις αγχωμένες σε αναμονή περιόδου, επιτροπής, εξετάσεων πάμε δυνατά! Περιμένω μαζί σας!

@Elli13 κορίτσι μου χίλιες φορές τόσο νωρίς πάρα μετά, το ξέρω, το ξέρεις, το ξέρουμε πολλές δυστυχώς. Συμφωνώ κι εγώ ότι παραειναι πολλές οι ατυχίες για να είναι σύμπτωση πλέον.

Τα δικά μου μέτρια τα νέα. Έχω Hashimoto και για όσες δεν το ξέρουν επηρεάζεται η τιμή της θυρεοτρόπου ορμόνης. Παίρνω χάπια αρκετά χρόνια, τα προσαρμόσαμε τον Φεβρουάριο για να αρχίσουμε ελεύθερα επαφές, ξανατσέκαρα τον Ιούλιο και δυστυχώς δεν είχε στρώσει, τα ξαναπροσαρμόσαμε και ξανατσέκαρα σήμερα και πάλι δεν έστρωσε. Γενικά η τιμή αυτή επηρεάζει και τη σύλληψη και τις πιθανότητες αποβολής. Ξανά προσαρμογή λοιπόν αν και η ενδοκρινολόγος είπε ότι δεν είναι απαγορευτική η τιμή. Επίσης αυτό το μήνα πάω με τεστ ωορρηξίας και σήμερα είμαι 7η μέρα. Έχουμε μέλλον ακόμη. :)

 

Καλησπέρα κορίτσι μου, επειδή κ εγώ έχω χασιμοτο, πόσο είναι η fsh σου; 

Εγώ σκέψου ότι τον Απρίλιο ήταν 3,13μIU/ml και κάνα 2μηνο μετά πήγε 2,29. Τώρα δν ξέρω βέβαια σε τι φάση είναι περιμένω να αδιαθετησω από βδομάδα και να κάνω πάλι ορμονολογικες γιατί θέλω να έχω μια εικόνα μετά την βιοχημικη που είχα τον Αύγουστο 🙄

Ας ελπίσουμε να είναι όλα ρυθμισμένα γιατί όντως ο θυρεοειδής μεγάλο πρόβλημα για μια εγκυμοσυνη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tina23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, επειδή κ εγώ έχω χασιμοτο, πόσο είναι η fsh σου; 

Εγώ σκέψου ότι τον Απρίλιο ήταν 3,13μIU/ml και κάνα 2μηνο μετά πήγε 2,29. Τώρα δν ξέρω βέβαια σε τι φάση είναι περιμένω να αδιαθετησω από βδομάδα και να κάνω πάλι ορμονολογικες γιατί θέλω να έχω μια εικόνα μετά την βιοχημικη που είχα τον Αύγουστο 🙄

Ας ελπίσουμε να είναι όλα ρυθμισμένα γιατί όντως ο θυρεοειδής μεγάλο πρόβλημα για μια εγκυμοσυνη. 

 

Καλημέρα! Μήπως εννοείς η TSH? Τον Φεβρουάριο ήταν 3 και κάτι, τον Ιούλιο 2.4 και χθες 2.8. Όχι τραγικό αλλά όχι και ιδανικό. :) Άλλες εξετάσεις ορμονών δεν έχω κάνει η αλήθεια είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι συνέχεια μήπως τελικά δεν τα καταφέρω ποτέ να εχω ενα μωρο και είναι κατι που το φοβάμαι πολύ. Δεν ξερω τι να κάνω μήπως πρεπει ηδη να ξεκινήσουμε εξετάσεις να μη χανουμε χρονο παρολο που δεν προσπαθούμε πολύ καιρό.Ξερω οτι πολλα κορίτσια προσπαθούν πολυ περισσότερο καιρό και ουτε έχω σκοπο να εγκαταλείψω. Αλλα με πιανει το παράπονο και μου είναι πιο εύκολο να τα συζηταω εδω μαζι σας. Σε καθε αρνητικό τεστ που βλέπω σκέφτομαι οτι δεν θα δω ποτέ εγω αυτη τη γραμμουλα. Με συγχωρείτε για το πρωινιατικο παραπονο ξύπνησα με αυτη τη σκεψη σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα το απόγευμα περιμένω τις εξετάσεις από τον ορμονολογκο έλεγχο που έκανα την τρίτη μέρα περίοδου.

Μίλησα με τον γυναικολόγο μου ότι προσπαθούμε περίπου στο 6μηνο και μου είπε λόγω ηλικίας (36) κάνουμε εξετάσεις στο εξάμηνο. Μου έγραψε για αρχή ορμονολογκο και έκλεισα ραντεβού να πάω και για υπέρηχο και με την ευκαιρία να κάνω και τεστ Παπ. Μου μίλησε και για σαλπιγγογραφια αλλά σε δεύτερο χρόνο. Πάμε βήμα βήμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Εμένα δεν την παίρνει καθόλου! Κι ούτε και θέλω...  Εγώ κορίτσι μου είμαι στον 7ο ουρανό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Ούτε κουρασμένη νιώθω να πω την αλήθεια. Απλά κάποιες μέρες, αραιά ευτυχώς, νιώθω πως θα ήθελα να κοιμηθώ λίγο ακόμα. Εγώ ευτυχώς εδώ και 10 μέρες είμαι τελείως καθαρή επιτέλους. Σίγουρα θα πρέπει να προσέχετε. Δεν ξέρεις πότε θα ξανά γίνει ωορρηξία. 
    • Εγώ φοβόμουν μην καεί αλλά νομίζω ότι πια δύσκολα καίει ο ήλιος. Για κοιλίτσα μάλλον έχει ψύχρα, αλλά, χεράκια και ποδαράκια θα τ' αφήνω κι εγώ λίγο. 
    • Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)   @ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας. Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️
    • Τώρα καλά είμαι! Είναι λίγο γκρινιάρης γιατί πεινάει διαρκώς...κ τον κρατάω στο στήθος μιάμιση με δύο ώρες, αλλά δεν έχω γάλα. Τον ακούω που καταπίνει, αλλά αν βγει θα ηρεμήσει για μισή ώρα το πολύ κ μετά ξανά κλάμα κ στήθος απευθείας. Κ με το θηλαστρο που προσπάθησα να βγάλω 10ml με το ζόρι κ από τα δύο. Τώρα θα έρθει τη Δευτέρα να τον δει κ θα συζητήσω μαζί του τι θα κανω με τον θηλασμό.  Εγώ ηρέμησα λίγο μέχρι χθες το πρωί. Ξεκίνησε πάλι να δαγκώνει ενώ είχε ηρεμήσει. Πιστεύω ότι φταίει κ η πεθερά μου σε αυτό. Ήρθε χθες για 3 ώρες για να αρχίσει να την μαθαίνει κ δεν τον άφησε στιγμή από την αγκαλιά της κι αυτός έκλαιγε γιατί πεινούσε κ της το έλεγα κ δεν μου τον έδινε. Μέχρι που αναγκάστηκα να κατεβάσω μπλούζα κ σουτιέν μπροστά της για να αναγκαστεί να μου τον δώσει. Εννοείται πως από τη νευρικότητα που είχε που τον πήγαινε βόλτες μέσα στο σπίτι κ καλά για να τον ηρεμήσει με δάγκωσε κ μου άνοιξε ξανά την πληγή. Την επόμενη φορά που θα έρθει δε θα είμαι ευγενική. 
    • Κι εμένα βάζει το χεράκι του στο στόμα και νόμιζα ότι πεινάει αλλά όταν τον βάζω στο στήθος τρώει τρεις γουλιές και σταματάει.. άρα το κάνει απλώς για να πιπιλάει .. τώρα για την πιπίλα..ένα απόγευμα είχα απελπιστεί, έκλαιγε ασταμάτητα χωρίς να καταλαβαίνω τι θέλει.. συνήθως βράδυ τον πιάνουν οι κολικοί πλέον..και του έβαλα μια πιπίλα.. την άρπαξε αμέσως και ηρέμησε.. μετά από λίγο βέβαια του την έβγαλα γτ δεν ήμουν σγρ ότι θέλω να του δώσω..  Εν τω μεταξύ από χθες έχω καφετί αίμα.. τώρα περίοδος είναι; Δεν ξέρω.. μάλλον..μου φαίνεται έχει περάσει αρκετός καιρός για να είναι από τα λοχια.. εν τω μεταξύ κάναμε και μια βλακεία μια μέρα με τον σύζυγο, οπότε αν είναι περίοδος θα πρέπει να προσέχω..  Από διάθεση πώς είστε; Εγώ ώρες ώρες είμαι λίγο πεσμένη.. σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά για το μωρό μου.. είμαι και λίγο κουρασμένη σωματικά.. αλλά πιστεύω να συνηθίσει το σώμα μου στους νέους ρυθμούς.. **Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν η πιπίλα..γτ πέταξα το κουτάκι..νομίζω στο μαιευτήριο μου τη δώσανε..μια διάφανη με καρδούλες που φαίνεται πώς πιπιλάει είναι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...