Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Και εγώ στον γιο μου είχα παλι έτσι καφέ και είχα αποκόλληση και πήγε καλά, στις επόμενες την πρώτη είχα ακατάσχετη αιμορραγία και στις άλλες απλά σταματούσε η καρδιά.  Την προηγούμενη εβδομάδα ήταν όλα καλά ούτε αίμα είχα ούτε τίποτα στην κοιλια. Ξάπλα είμαι μόνο για τουαλέτα σηκώθηκα και φαγητό παρήγγειλα. Μακάρι να μην δω άλλο. Θα ζητήσω να μου γράψει και αναρρωτική να κάτσω λίγες μέρες. 

Κορίτσι μου, δεν ξέρω αν θα σε ηρεμήσει, αλλά κι εγώ, θυμάμαι, είχα δει πολλά καφέ υγρά, εντελώς ξαφνικά και πανικοβλήθηκα. Ήμουν περίπου 8 εβδομάδων, σε φάση που σταματούσα την προγεστερόνη. Αλλά λόγω των καφέ, μου την αύξησε πάλι μέχρι τέλος α τριμήνου. Αυτά συνεχίστηκαν επί μία εβδομάδα αμείωτα (σαν να είχα ελαφρά περίοδο) και μετά σταμάτησαν από μόνα τους. Δεν είχα ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα, εννοείται ότι πήγα για έκτακτο υπέρηχο, τα βρήκε όλα καλά και μου είπε ότι προερχόταν από τα εξωτερικά τοιχώματα της μήτρας καθώς μεγαλώνει...

Δεν είχα κανένα άλλο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη και η κόρη μου γεννήθηκε τελειόμηνη και μια χαρά. Πιστεύω ότι όσο βλέπεις καφέ αίμα δεν εχεις να φοβάσαι κάτι, αλλά φυσικά ενημέρωσε τον γιατρό σου και κάνε ό,τι σου πει. Να πάνε όλα καλά!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου καλησπέρα🌟 

Να σας πω και εγω τα νέα μου. 
Την Τρίτη είχα γιατρο και είδαμε ότι είναι ενδομήτριο και είδαμε και λεκιθινικό🤞🏼

Είμαι 6+1 σήμερα. Έχω πονάκια ανά διαστήματα έντονα μέσα στην μέρα και το στήθος πονάει αρκετά. 

Ολη  μέρα είχα ζαλάδα σήμερα, σαν να μου έπεφτε η πίεση ένιωθα.. και τώρα ενώ έφαγα μια ώρα μετά έχω αναγούλα και εκανα και έναν εμετό. 
 

Εύχομαι να μην συνεχίσουν οι εμετοί και οι ζαλάδες 🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η melitiniღ είπε:

@Lisaki 80 πέτυχες με την πρώτη; Με ποιο γιατρό αν επιτρέπεται; Θυμάσαι καθόλου κόστος;

Το κόστος μου το στείλανε σε Μάιλ το 2022 θελεις να ψάξω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ κορίτσι μου εγω με τα τεστ ωορρηξιας έβρισκα το πικ όταν εκανα 2 τεστ την ημέρα από την 13η μέρα και μετα. Είχα πχ αχνό το μεσημέρι και το βράδακι ξανά εκανα και ήταν στο πικ. Την επόμενη μέρα είχε πέσει η ορμόνη και ήταν αχνό. 
Δοκιμασε να κανείς 2 την ημέρα και θα βρεις το πικ🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nanny είπε:

Εύχομαι περαστικά κοπέλα μου. Να σου πω πως και εγώ πέρασα κοβιντ στον 7ο μήνα με πυρετό που δεν έπεφτε. Μόνο με ντουζ κατάφερνα και έριχνα τον πυρετό. Δοκίμασε το να δεις αν θα σε βοηθήσει και εσένα. Όσο αφορά το μωράκι ήταν μια χαρά και βγήκε μια υγιεστατη και όμορφη κούκλα. Με το καλο εύχομαι

Ευχαριστώ που μοιράστηκε την εμπειρία σου μαζί μου! 

Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Είχα περάσει στην αρχή αρχή της πρώτης μου εγκυμοσύνης τύπου 6-7 εβδομάδες μια πολύ βαρβάτη ίωση με ακατέβατο πυρετούς 6 μέρες βήχα κτλ. Έπαιρνα ντεπον κ όλα καλά... μετά 19-20 εβδομάδων περίπου πέρασα κ κοβιντ. Όλα καλά. Εκτός αν το τερατακι μου έγινε τερατακι λογω αυτών των κακουχιων 😅🤣 θα πάνε όλα πολύ καλά ! Με το καλό η αυχενική σου!

Και μένα το πρώτο τέρατακι μου έγινε έτσι χωρίς κακουχίες 🤣🤣🤣🤣 οπότε δε παίζει να είναι από αυτό! 🤣🤣🤣🤣 

Σε ευχαριστώ ☺️ να χαίρεσαι το παιδάκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

 

 

Στα δικά μου κορίτσια έχω μέρες να γ΄ραψω.. Είχα τον μικρό άρρωστο κ τρέχαμε. Όλα καλά τωρα!! Λοιπόν πολλές αλλαγές!!! Έκοψα το κάπνισμα, ξεκίνησα διατροφή και γυμναστική!!! Σήμερα είχα θετικό τεστάκι επαφές 7η, 11η και ελπίζω σίγουρα σήμερα (14η)!!!

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Ααα μαζί είμαστε 13η σήμερα εγώ. Ακόμα δεν βρήκα θετικό ωορρηξίας αλλα θεωρώ  μέχρι Κυριακή θα γίνει, θα δείξει βέβαια και το τεστ (ελπίζω). Μπράβο για το κάπνισμα, διατροφή κλπ σίγουρα θα βοηθήσουν! 

κορίτσια και εγώ μαζί σας!! Είπαμε δεν θα έχουμε ολοκ΄ληρωμένες επαφές αλλα ΄δεν μπορούμε να κρατηθούμε βρε παιδί μου.. ότι είναι να γίνει ας γίνει!! πολύ το ψειρίσαμε 😝:P:P  

Είμαι 14η μέρα του κύκλου αλλα΄ τα τεστάκια μου είναι ακόμα αρνητικά.. περίπου 16-18 κάνω ωορρηξία εγώ.

Καλή μας επιτυχία κορίτσια!!

Πάμε για τα θετικά τεστάκια του Οκτωβρίου!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk @Katiana1987 κορίτσια εμένα λογικά αρχές της βδομάδας θα μου έρθει ο μάρσιπος γτ θα μου έρθει σπίτι με κούριερ. Εγώ πήρα το γκρι χρώμα!

@peacock μην ανησυχείς! Κι εγώ στο α' τρίμηνο είχα κολλήσει κόβιντ και το πέρασα με 39 πυρετό!! Μια χαρά βγήκε το μπεμπάκι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@Elk @Katiana1987 κορίτσια εμένα λογικά αρχές της βδομάδας θα μου έρθει ο μάρσιπος γτ θα μου έρθει σπίτι με κούριερ. Εγώ πήρα το γκρι χρώμα!

@peacock μην ανησυχείς! Κι εγώ στο α' τρίμηνο είχα κολλήσει κόβιντ και το πέρασα με 39 πυρετό!! Μια χαρά βγήκε το μπεμπάκι μου! 

Ουφ! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! ☺️ 

Να χαίρεσαι το μπεμπακι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

 

κορίτσια και εγώ μαζί σας!! Είπαμε δεν θα έχουμε ολοκ΄ληρωμένες επαφές αλλα ΄δεν μπορούμε να κρατηθούμε βρε παιδί μου.. ότι είναι να γίνει ας γίνει!! πολύ το ψειρίσαμε 😝:P:P  

Είμαι 14η μέρα του κύκλου αλλα΄ τα τεστάκια μου είναι ακόμα αρνητικά.. περίπου 16-18 κάνω ωορρηξία εγώ.

Καλή μας επιτυχία κορίτσια!!

Πάμε για τα θετικά τεστάκια του Οκτωβρίου!! ❤️❤️

Ναιιι τέλεια! Μακάρι να είναι ο τυχερός μας 🥰

Εγώ αλλά 3 τεστ έχω θα τα κάνω αργά το απόγευμα ε κι άμα δείξουν έδειξαν! Ωχουυυ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

@Elk @Katiana1987 κορίτσια εμένα λογικά αρχές της βδομάδας θα μου έρθει ο μάρσιπος γτ θα μου έρθει σπίτι με κούριερ. Εγώ πήρα το γκρι χρώμα!

@peacock μην ανησυχείς! Κι εγώ στο α' τρίμηνο είχα κολλήσει κόβιντ και το πέρασα με 39 πυρετό!! Μια χαρά βγήκε το μπεμπάκι μου! 

Αααα... Εγώ πήγα από εκεί και τον παρέλαβα. Ωραίος είναι και ο γκρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ουφ! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! ☺️ 

Να χαίρεσαι το μπεμπακι σου! 

Ευχαριστώ πολύ! Με το καλό σε σένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το κόστος μου το στείλανε σε Μάιλ το 2022 θελεις να ψάξω; 

Ναι! αν θέλεις και δεν σου κάνει κόπο, θα ήθελα να έχω μια εικόνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Sanilac μετά frisolac comfort μετά πάλι sanilac μετά Capri care ( κατσικίσιο) και τώρα μας πήγε σε Almiron comfort 

Κορίτσι Μ καλησπέρα! Επειδή από ότι θυμάμαι τα μωράκια μας είναι στις ίδιες βδομάδες... Θα σ πω εμάς τι μας έχει πει για την δυσκοιλιότητα ο δικός μας γιατρός π είναι και ανεπτυξιολογος. 

Αν δίνεις ξένο γάλα δεν θεωρείται δυσκοιλιότητα μέχρι 5 μέρες! Και εγώ θυμάμαι είχα πολύ άγχος γιατί ειχε μια κένωση την ημέρα και αυτό με πολύ κλάμα! Αλλάξαμε όμως μόνο ένα γάλα και αυτό γιατί όπως Μ εξήγησε οταν είναι τόσο μικρουλικα αποφεύγουμε να αλλάζουμε συχνά γάλατα καθώς το πεπτικό τους σύστημα δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη οπότε χρειάζονται καποιες βδομάδες μεχρι να καταλάβουμε αν ενοχλεί το μωρό το γάλα ή όχι.Εμείς τώρα κλείσαμε δύο μηνών και μια βδομάδα και αυτή την βδομάδα είμαστε πολύ πολύ καλύτερα! Κάναμε αρκετή υπομονή και πολλές αϋπνίες με πονακια και σφυξιμο και τελικά ο γιατρός μας είχε δίκιο αν και εγώ ως αγχωδης νέα μανούλα τον τρελανα να αλλάξουμε γάλα. 

Βέβαια αυτα π σ έγραψα είναι οτι μας έχει πει ο γιατρός μας. Έχεις προσέξει εκτός από δυσκοιλιότητα κάτι άλλο, ίσως εχει δυσανεξία στη λακτόζη; Κολικούς; Υπομονή εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια :) εμείς τελικά χθες δεν γιατί έχω εδώ τον μυξιάρη τον άντρα μου που βήχει λες κι έχει φυματίωση..πω ρε τι γκρινιάρηδες που είναι όλοι τους! Σιγά μην άντεχαν να περάσουν όσα περνάμε εμείς :) Πάντως και χθες τα υγρά μου γύρισαν σε κολλώδη άρα η ωορρηξία είχε γίνει και νομίζω είμαστε εντάξει. Άντε να δούμε σε δύο βδομάδες! :) πάντως αυτή τη φορά δεν θα κάνω κάτι νωρίτερα, μόνο με καθυστέρηση..το έγραψα, είστε μάρτυρες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2024 at 10:17 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

@Raf123 συγχαρητήρια κορίτσι μου!! όλα πήγαν τέλεια!! μπράβο!! Να σας ζήσει η μπουμπού! Γερή και καλότυχη να είναι!

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!! Εύχομαι το κορίτσι μου να σας φέρει γούρι ❤️

στις On 26/9/2024 at 10:18 ΜΜ, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλέ τι να πειράζει? Στο γιο μου έκανα σχεδόν 10 μέρες μετά τεστ γιατί έλεγα τώρα θα έρθει. Σε αυτήν τώρα έκανα μετά από 5 μέρες από την μέρα που περίμενα.  

Επίσης και να κάνεις πριν φύγεις γιατρό θα πας αφού η χοριακη σου θα είναι πάνω από 1500 για να μπορέσει να δει κάτι. 

@Raf123να σας ζήσει η μπεμπούλα σας! Γερή και τυχερή να είναι στην ζωή της.

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε απο συμπτώματα? 

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!! Συγχαρητήρια χάρηκα πολύ για εσένα!!! Ήμασταν μαζί στις προσπάθειες στο πρώτο μου!! 💕 

στις On 26/9/2024 at 10:23 ΜΜ, ο/η evaioan είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου ❤️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 💕❤️

στις On 26/9/2024 at 10:44 ΜΜ, ο/η Rena92 είπε:

@Raf123 να σας ζήσει το κοριτσάκι σας!! Γερό και τυχερό ❤️❤️

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου ❤️

στις On 26/9/2024 at 10:48 ΜΜ, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Να σας ζήσει κορίτσι μου! Τέλος καλό, όλα καλά 🥳 

Χαίρομαι πολύ που πήγαν όλα με το καλύτερο δυνατό σενάριο 💖💖💖

Να τη χαίρεστε την κούκλα σας 🥰

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 💕 σύντομα θα εχεις κ εσυ το μωράκι σου αγκαλιά!!!! Πόσες εβδομαδες είσαι τώρα;; 

στις On 26/9/2024 at 10:51 ΜΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Να σου ζήσει η μπέμπα 😊 Έτσι πάντα δυνατή, γερή και καλότυχη να είναι 💪👏❤️ 

Χαίρομαι που τελικά είχες τον τοκετό που ήθελες 😊 

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου💕💕 είναι δυνατό μωρό κ τα καταφέραμε!!! Την φοβηθήκαμε παρά πολύ η αλήθεια αλλά τα κατάφερε! Η γιατρος μου είπε αν δεν δοκιμάσουμε δε θα ξέρουμε ποτέ πως θα εξελιχθεί όποτε μ λέει θα το προσπαθήσουμε κ αν δεν τα καταφέρουμε θα πάμε σε καισαρικη!! 💕💕💕 η μικρή μου τελικά μας διέψευσε 

στις On 26/9/2024 at 10:58 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς όρισε το νέο μέλος της οικογένειας ❤️ καλή ανατροφή στο μωράκι και  καλή λοχεία σε σένα εύχομαι ❤️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!  

στις On 26/9/2024 at 11:23 ΜΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

@Raf123να σας ζήσει κορίτσι μου!!! Το ποσό χάρηκα που τα καταφέρατε φυσιολογικά δε λέγεται!!! Μπράβο σας, μπράβο σας και πάλι μπράβο σας!!! Με το καλό να πάτε σπίτι σας καλή μου!

Τα μπράβο στη μικρή μου π φαίνεται να ειναι δυνατό μωράκι!!! Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!! Είμαστε ακόμη στην κλινικη μάλλον Δευτέρα θα μας βγάλουν ελπίζω να μην χάσει άλλο βάρος ήδη έπεσε 150γρ πήγε στα 2050.

στις On 26/9/2024 at 11:23 ΜΜ, ο/η Amp92 είπε:

Να ζήσει!!!!γερή,  γερή κι ευτυχισμένη!!!

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου 💕

στις On 27/9/2024 at 6:50 ΠΜ, ο/η melitiniღ είπε:

 

@Raf123να σου ζήσει κορίτσι μου η κορούλα σου! Γερή, καλότυχη & ευλογημένη να είναι στη ζωή της! & όπως φάνηκε και από τη γέννηση της, σκληρό καρύδι θα είναι, μην φοβάσαι τπτ. Το κορίτσι σου και καρδιές θα καίει μεγαλώνοντας και δυνατό σαν αντράκι θα είναι

 

Είναι πολύ σκληρό καρύδι!!!! Αυτό μ έλεγαν στην διάρκεια του τοκετού οι μαίες!!! Μικρό αλλά δυνατό σαν πέτρα 😂 μακάρι να ζήσετε ολες εσείς οι κοπελες τους τοκετούς π είχα εύκολους και γρήγορους!!! Να μην ταλαιπωρείται καμία κοπέλα 💕

στις On 27/9/2024 at 8:05 ΠΜ, ο/η Sarina είπε:

Να σου ζήσει!! Να είναι γερή και καλότυχη!!🥰

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/9/2024 at 9:46 ΠΜ, ο/η anna_30 είπε:

@Raf123 να σας ζήσει κορίτσι μου! γερή και καλότυχη να είναι ❤️ 

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου💕💕💕 ελπίζω σύντομα να βρεθεί το θεματάκι σας κ να διαβάσουμε τα ευχάριστα για εσένα!! Η μικρή μου να σου φέρει γούρι

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ελα κορίτσι μου μπράβο να σας ζήσει πήγαν όλα τελεια γερό και καλότυχο να είναι το μωράκι σου με το καλό να γυρίσετε στο σπίτι σας να είναι όλοι μαζί η οικογένεια.. 

Μα πόσο χαίρομαι που ακούω πως υπάρχουν και αυτες οι γεννες που είναι τοσο ευκολες για την μαμά και το μωράκι!!! 😀

περιμένουμε αντιδράσεις από το αγοράκι μόλις δει την μπέμπα 🥰

 Ελκ μου σε ευχαριστούμε πολύ 💕💕💕 ήρθε στην κλινικη κ μολις το είδε όλη την ώρα άρχισε τούτο τούτο τούτο κ παρολιγο να μπει μέσα στο κάλαθι π την έχουν 😂😂 εννοείται το πήρα κ το έβαλα μαζί με τα αλλά μωρά γιατί είναι επικίνδυνος! Πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 14 όταν πάμε σπίτι μας!!! 
 

ευχομαι πάντα ολες οι κοπελες να έχουν τους τοκετούς που είχα!! Πραγματικά μαζί μου  είχε 5 γέννες ήμουν η μόνη π περπατουσα π έκανα αστεία με τον άντρα μου με τις μαίες! Επισκληρίδειο έβαλα στα 7 εκ κ μ λέει η μαία θα σε πάω μέσα γιατί γεννάμε κιολας!! Μετά το σπάσιμο των νερών προχώρησε πολύ γρήγορα η όλη κατάσταση!! Ούτε π κατάλαβα πως προχώρησε! 
 

στις πριν 21 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου γερό κ καλότυχο να είναι ♥️♥️♥️

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!! Σύντομα να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα κορίτσια :) εμείς τελικά χθες δεν γιατί έχω εδώ τον μυξιάρη τον άντρα μου που βήχει λες κι έχει φυματίωση..πω ρε τι γκρινιάρηδες που είναι όλοι τους! Σιγά μην άντεχαν να περάσουν όσα περνάμε εμείς :) Πάντως και χθες τα υγρά μου γύρισαν σε κολλώδη άρα η ωορρηξία είχε γίνει και νομίζω είμαστε εντάξει. Άντε να δούμε σε δύο βδομάδες! :) πάντως αυτή τη φορά δεν θα κάνω κάτι νωρίτερα, μόνο με καθυστέρηση..το έγραψα, είστε μάρτυρες :)

Άντε μαζί στην αναμονή! Καλή επιτυχία!! Αυτό το πράγμα όταν αρρωσταίνουν, μπορεί να με τρελάνει 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!!  Μια χαρά η μπεμπουλα σου κοριτσάκι μου!!!😍😍😍😍 Είναι σούπερ στα 500γρ. +κατι!! Τόσο ήταν και η δική μου και των υπολοίπων κοριτσιών από ότι κατάλαβα είναι πολύ καλά!! Με το καλό!!❤️❤️❤️❤️ Εμένα με έχει από την αυχενική να μετράω πίεση γιατί είχα υψηλές πιθανότητες προεκλαμψιας χωρίς όμως να υπάρχει πρόβλημα με τις μητριαιες.. ήδη είχα ανεβάσει πίεση χωρίς να το έχω καταλάβει.. είχα μόνιμα 130-140 με 80.. οπότε και μου ξεκίνησε μικρή δόση salospir και έχει πέσει σχεδόν στα φυσιολογικά μου.. Για ρώτα το γιατρό σου μήπως σου δώσει salospir για να σε βοηθήσει.. στη Β επιπέδου πάντως ήταν όλα μια χαρά! Οι οδηγίες που μου έδωσε εμένα ήταν να μετράω πρωί βράδυ και θα κρατάω τη 3η μέτρηση.. αν δω πάνω από 2 μετρήσεις 140 με 90 και πάνω εκεί ανησυχούμε.. συζήτησε τα όμως με το δικό σου γιατρό τι θα σου πει..! Καλημέρα!!  Έλα ρε!!! Ξεχάστηκα τελείως και μας είχες πει ότι έχεις Doppler!! Μπράβο το αστέρι σας!!! Φτου φτου φτου το μωράκι!!!!😍😍😍❤️❤️❤️❤️ Με το καλό!!! Σούπερ είναι!!! Σε εμβρυομητρικο τη κάνατε; Σας έδωσε και τη καμπύλη ανάπτυξης του; Σε ποια εκατοστιαία βρίσκεται;! Ο πλακούντας; Πως τον είδε;  Ναιιιι!!!!!! Τελευταίο τρίμηνο!!!!! Απίστευτο!!! 😍😍😍😍 Αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους για όλες μας!!! Να κρατήσουμε υγιή τα θαυματακια μας πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια μου!!!! Αφήστε.. περνάνε τα χρόνια νεράκι και χαμπάρι δεν πήραμε..!! Παιδάκια ήμασταν.. Να είμαστε όλοι καλά και αγαπημένοι να γεράσουμε με τους ανθρώπους μας αγκαλιά!! ❤️❤️❤️
    • Καλημέρα, είδα την ερώτηση για τον πεσσό και μου έκανε εντύπωση το ποσό, για αυτό πετάγομαι εδώ στο θέμα σας, εγώ αγοράζω τον πεσσό 92 ευρώ (αν είχα μεριμνήσει νωρίτερα θα τον είχα βρει γύρω στα 50) και μου τον τοποθετεί ο γιατρός αλλά είναι ούτως ή άλλως σε δημόσιο νοσοκομείο, οπότε θα δώσω μια και καλή της γέννας μετά, δεν μου έχει πάρει κάτι έξτρα στις δύο εγκυμοσύνες που τον χρειάστηκα. Θα μπορούσες να τον ρωτήσεις ωστόσο γιατί τόσο υψηλό το κόστος για μια μη επεμβατική διαδικασία δέκα λεπτών! Καλή επιτυχία μέχρι τέλους εύχομαι!
    • @katerinayia είστε σε άλμα ανάπτυξης; ; Κι εμείς το ίδιο.  Όλο το βράδυ ήθελε να τρώει ήταν ανήσυχος και το μάτι γαρίδα  Τον πήρε τώρα ο άντρας μου να τον κάνει μια βόλτα με το καρότσι μπας και ηρεμήσει 
    • Περαστικά σας! Μήπως κόλλησες κόλλησες από το μωρό ή δε σου έχουν περάσει ακόμα οι ναυτίες/αναγούλες; 
    • Έκανα κοριτσάκι Και Έκλεισε τα 2 τέλη Ιουνίου.  Είμαστε μια χαρά κ ετοιμαζόμαστε  με τον ερχομό της περιόδου Για ετ ενος κρυοσυντηρημένου που έχω. Χάρηκα πολύ για τα νέα σου! Να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...