Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Μόλις μου τα έστειλαν,  είναι 169 η τιμή της χοριακης 🧿 προχωράμε 🤞

Διπλασιάστηκε, μια χαρά ❤️❤️❤️❤️❤️ 

Ποια είναι η οδηγία του γιατρού σου τώρα κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Μόλις μου τα έστειλαν,  είναι 169 η τιμή της χοριακης 🧿 προχωράμε 🤞

τέλεια προχωράειιιι 😍 Τώρα είσαι 3η-4η εβδομάδα λογικα ε ; Μίλησες με γιατρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Μόλις μου τα έστειλαν,  είναι 169 η τιμή της χοριακης 🧿 προχωράμε 🤞

τι ωραία νέα ❤️ με το καλό να περάσουν οι μέρες να ακούσετε καρδούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια μου, ποιες είμαστε στην αναμονή για περίοδο αυτές τις μέρες (ή και όχι;) 

 

Εγω προσπαθω να βρω την ωορρηξια μου.. (η αποβολη απο τη βιοχημικη ξεκινησε 1 Σεπτ και κρατησε μεχρι 5 Σεπτ) και εδω και τρεις μερες τα τεστ ωορρηξιας ειναι αρνητικα ... Ελπιζω να μην εχει διαταραχθει τελειως ο κυκλος μου απο τη βιοχημικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας❣️

Τώρα επόμενο βήμα είναι ραντεβού με τον γιατρό να συζητήσουμε για το θέμα με τις αντιπηκτικές, σίγουρα στον υπερηχο δεν θα φαίνεται ακόμα κάτι μέχρι την Δευτέρα 

Παιρνω το fillicine και ουτροτζεσταν των 100mg 2 το πρωί και 2 το βράδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. 

Σήμερα είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά.. Είμαι 10 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας (9 μτω λέει η εφαρμογή) και το τεστ βγαίνει αρνητικο. Θα μου πείτε είναι νωρίς ακόμα. Εκτός από την τελευταία εγκυμοσύνη που νόμιζα ότι αδιαθετησα, στις υπόλοιπες 9-10η μέρα είχα ήδη αχνή γραμμή. Και απογοητεύομαι γιατί είναι ο δεύτερος κύκλος προσπάθειας μετά την αποβολή. Ναι μεν ξέραμε ότι το σπέρμα του συζύγου ενδεχομένως θα έχει επηρεαστεί, αλλά τώρα φοβάμαι αν θα καταφέρω να μείνω έγκυος ξανά, και πότε... 

Γενικά μετά από όσα πέρασα το είχα πολύ ανάγκη να έρθει μια εγκυμοσύνη γρήγορα, όπως έγινε τόσες φορές..Με προβληματίζει και κάτι επιπλέον, αλλά μην με περάσετε για τρελή. Ο σύζυγος έχει έναν φίλο που ο ίδιος και η οικογένεια του είναι πολύ θρησκευόμενοι άνθρωποι (ο πατέρας είναι ιερέας). Η μητέρα του λοιπόν, με κάποια τεχνική (δεν ξέρω λεπτομέρειες), προβλέπει πόσα παιδιά θα κάνει ένα ζευγάρι. Έχει πέσει μέσα σε όλους, λέει. Μετράνε βέβαια και τα μωράκια που έχουν χαθεί. Σε εμάς λοιπόν είδε 3 παιδάκια πριν έρθει η Λυδία μας και το πρώτο ήταν η παλινδρομη που είχα. Συνεπώς με τη δεύτερη παλινδρομη είμαι στα 3 μωρά. Αν 1 στο εκατομμύριο πέφτει μέσα η κυρία αυτή, εγώ δεν θα αποκτήσω άλλο παιδάκι. (Να σημειώσω εδώ ότι για τον φίλο του άντρα μου της είχαν πει τότε που ήταν έγκυος ότι είχα σταματήσει η καρδιά και να μπει για αποξεση. Έκανε ένα τάμα στην Παναγία, και όταν ξαναπήγε για υπέρηχο η καρδιά χτυπούσε κανονικά. Έτσι τον ονόμασαν Μάριο. Θα μου πείτε, πριν 30 χρόνια τα μηχανήματα ίσως έκαναν λάθη, και θα έχετε δίκιο).

Συγγνώμη για την φλυαρία, αλλά όπως είπα αρχικά, έχω πέσει πολύ σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 θεωρείται γενικά φυσιολογικό στην ηλικία σου (νομίζω μικρούλα είσαι, σωστά; ) να επιτευχθεί γονιμοποίηση σε διάστημα 12 μηνών. Μην αγχώνεσαι με δύο κύκλους που πέρασαν.. είμαι σίγουρη ότι θα έρθει πολύ σύντομα ☺️

Τώρα για αυτή τη κυρία με τις προβλέψεις κάνω ότι δε το έχω διαβάσει ποτέ 😜 μην αφήνεις να σε επιρρεαζουν βρε τέτοια πράγματα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Elli13 θεωρείται γενικά φυσιολογικό στην ηλικία σου (νομίζω μικρούλα είσαι, σωστά; ) να επιτευχθεί γονιμοποίηση σε διάστημα 12 μηνών. Μην αγχώνεσαι με δύο κύκλους που πέρασαν.. είμαι σίγουρη ότι θα έρθει πολύ σύντομα ☺️

Τώρα για αυτή τη κυρία με τις προβλέψεις κάνω ότι δε το έχω διαβάσει ποτέ 😜 μην αφήνεις να σε επιρρεαζουν βρε τέτοια πράγματα! 

 

Είμαι 33 κλεισμένα, δεν με λες και μωρό 😅

Απλά είχα 4 εγκυμοσύνες με την πρώτη προσπάθεια (από το 2022 έως και το Πάσχα που έμεινα τελευταία φορά έγκυος) και τώρα με αγχωνει αυτή η κατάσταση πάρα πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Μόλις μου τα έστειλαν,  είναι 169 η τιμή της χοριακης 🧿 προχωράμε 🤞

Μπράβο κορίτσι μου πάει μια χαρά το σπορακι σου 🥰 με το καλό να πας και γιατρό να δείτε σακο 🤰

ποσο καιρό σε πήρε μετά την παλινδρόμηση να ξανά μείνεις εγκυος ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Είμαι 33 κλεισμένα, δεν με λες και μωρό 😅

Απλά είχα 4 εγκυμοσύνες με την πρώτη προσπάθεια (από το 2022 έως και το Πάσχα που έμεινα τελευταία φορά έγκυος) και τώρα με αγχωνει αυτή η κατάσταση πάρα πολύ..

Και εγώ αγχώνομαι που είμαι 36 αν θα καταφέρουμε να κάνουμε δεύτερο παιδάκι. Άφησαμε το χρόνο να περάσει και δεν ξέρω πόσο γόνιμοι είμαστε πλέον. Μην ακούς κανένα τι σου λέει και μην αφήνεις να σε επηρεάζουν αρνητικά. Αυτό προσπαθώ να κάνω και εγώ! Στεναχωριέμαι μόνο όταν η μικρή με ρωτάει μαμά θα κάνεις άλλο μπεμπακι; Θα έχω αδερφάκι; Εκεί κολλάω και δεν ξέρω τι να της απαντήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Είμαι 33 κλεισμένα, δεν με λες και μωρό 😅

Απλά είχα 4 εγκυμοσύνες με την πρώτη προσπάθεια (από το 2022 έως και το Πάσχα που έμεινα τελευταία φορά έγκυος) και τώρα με αγχωνει αυτή η κατάσταση πάρα πολύ..

Γλυκια μου εισαι πολυ μικρη ακομη μεχρι τα 35 το συστημα ειναι σουπερ, μη σκεφτεσαι ετσι! Μπορεις αν θελεις να δεις με το γιατρο σου μηπως χρειαζεται να κανεις κανενα τσεκ απ (πιο πολυ για ψυχολογικους λογους, να σου πει πως ολα ειναι καλα και να ηρεμησεις). Αλλα ακομη καλυτερα δωσε λιγο χρονο και καντε πολλες επαφες (ακομη και πριν και μερα την ωορρηξια). 

Καταλαβαινω την απογοητευση σου, υπομονη και θα ερθει πολυ συντομα ειναι οπως καταλαβαινω απο την περιπτωση σου απλα ζητημα χρονου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Και εγώ αγχώνομαι που είμαι 36 αν θα καταφέρουμε να κάνουμε δεύτερο παιδάκι. Άφησαμε το χρόνο να περάσει και δεν ξέρω πόσο γόνιμοι είμαστε πλέον. Μην ακούς κανένα τι σου λέει και μην αφήνεις να σε επηρεάζουν αρνητικά. Αυτό προσπαθώ να κάνω και εγώ! Στεναχωριέμαι μόνο όταν η μικρή με ρωτάει μαμά θα κάνεις άλλο μπεμπακι; Θα έχω αδερφάκι; Εκεί κολλάω και δεν ξέρω τι να της απαντήσω 

Τελικα ειμαστε πολλες εδω που παλευουμε για το δευτερο! 💪💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Είμαι 33 κλεισμένα, δεν με λες και μωρό 😅

Απλά είχα 4 εγκυμοσύνες με την πρώτη προσπάθεια (από το 2022 έως και το Πάσχα που έμεινα τελευταία φορά έγκυος) και τώρα με αγχωνει αυτή η κατάσταση πάρα πολύ..

Έλλη μου, εγώ οδευω στα 34 και δεν έχω κανένα παιδί πέρα από τις 3 εγκυμοσύνες μου. Και οι ίδιες σκέψεις έρχονται, θα καταφέρω ποτέ να κάνω ένα παιδί, να έρθει επιτέλους μια 4η εγκυμοσύνη και να μείνει και να φέρω στον κόσμο ένα υγιές πλάσμα; Όταν δεν έχω ήδη κανένα ο φόβος του να τα καταφέρω είναι μεγαλύτερος από το να είχα ένα. Πάντα υποθετικά μιλάω, γιατί δεν βιώνω τη δική σου κατάσταση. 

Όσο για το αν οι προβλέψεις πέφτουν μέσα, δεν ξέρω.. ξέρω παραδείγματα γυναικών που ενώ τους έλεγαν οι γιατροί ότι πολύ δύσκολα θα έκαναν τελικά τα κατάφεραν και με φυσική σύλληψη. Φυσικά πρόκειται για ένα θαύμα της φύσης και κάνεις ποτέ δεν ξέρει πότε και αν θα έρθει. Όμως έχοντας ήδη ένα παιδάκι, και προσπαθώντας να μπω στη θέση σου, αυτό που έχω να πω είναι να μην απογοητευεσαι από τόσο νωρίς, να δώσεις χρόνο και να εμπιστευτείς πως θα έρθει στην ώρα του. Συνέχισε να κάνεις τις προσπαθειες σου με την πρόθεση να μείνεις έγκυος και αν περάσει ένας χρόνος πχ τότε το βλέπετε ξανά ίσως με άλλον τρόπο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. 

Σήμερα είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά.. Είμαι 10 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας (9 μτω λέει η εφαρμογή) και το τεστ βγαίνει αρνητικο. Θα μου πείτε είναι νωρίς ακόμα. Εκτός από την τελευταία εγκυμοσύνη που νόμιζα ότι αδιαθετησα, στις υπόλοιπες 9-10η μέρα είχα ήδη αχνή γραμμή. Και απογοητεύομαι γιατί είναι ο δεύτερος κύκλος προσπάθειας μετά την αποβολή. Ναι μεν ξέραμε ότι το σπέρμα του συζύγου ενδεχομένως θα έχει επηρεαστεί, αλλά τώρα φοβάμαι αν θα καταφέρω να μείνω έγκυος ξανά, και πότε... 

Γενικά μετά από όσα πέρασα το είχα πολύ ανάγκη να έρθει μια εγκυμοσύνη γρήγορα, όπως έγινε τόσες φορές..Με προβληματίζει και κάτι επιπλέον, αλλά μην με περάσετε για τρελή. Ο σύζυγος έχει έναν φίλο που ο ίδιος και η οικογένεια του είναι πολύ θρησκευόμενοι άνθρωποι (ο πατέρας είναι ιερέας). Η μητέρα του λοιπόν, με κάποια τεχνική (δεν ξέρω λεπτομέρειες), προβλέπει πόσα παιδιά θα κάνει ένα ζευγάρι. Έχει πέσει μέσα σε όλους, λέει. Μετράνε βέβαια και τα μωράκια που έχουν χαθεί. Σε εμάς λοιπόν είδε 3 παιδάκια πριν έρθει η Λυδία μας και το πρώτο ήταν η παλινδρομη που είχα. Συνεπώς με τη δεύτερη παλινδρομη είμαι στα 3 μωρά. Αν 1 στο εκατομμύριο πέφτει μέσα η κυρία αυτή, εγώ δεν θα αποκτήσω άλλο παιδάκι. (Να σημειώσω εδώ ότι για τον φίλο του άντρα μου της είχαν πει τότε που ήταν έγκυος ότι είχα σταματήσει η καρδιά και να μπει για αποξεση. Έκανε ένα τάμα στην Παναγία, και όταν ξαναπήγε για υπέρηχο η καρδιά χτυπούσε κανονικά. Έτσι τον ονόμασαν Μάριο. Θα μου πείτε, πριν 30 χρόνια τα μηχανήματα ίσως έκαναν λάθη, και θα έχετε δίκιο).

Συγγνώμη για την φλυαρία, αλλά όπως είπα αρχικά, έχω πέσει πολύ σήμερα...

κορίτσι μου προσπάθησε όσο μπορείς να μην τα βάζεις στο μυαλό σου αυτά..εφόσον έχεις ήδη ενα παιδάκι θα κάνεις κι άλλο σύντομα..δεν σημαίνει ότι επειδή ήρθαν οι προηγούμενες συλλήψεις με την 1η ότι θα είναι έτσι και τώρα..πιάνεις και μάλιστα εύκολα..το σώμα σου δεν πέρασε και λίγα με την αποβολή..ίσως δεν είναι ακόμη έτοιμο και θέλει τον χρόνο τουυυ..

Για σε παρακαλώ ανέβα λιιιιιγο..θα έρθει το σποράκι ειμαι σίγουρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Έλλη μου, εγώ οδευω στα 34 και δεν έχω κανένα παιδί πέρα από τις 3 εγκυμοσύνες μου. Και οι ίδιες σκέψεις έρχονται, θα καταφέρω ποτέ να κάνω ένα παιδί, να έρθει επιτέλους μια 4η εγκυμοσύνη και να μείνει και να φέρω στον κόσμο ένα υγιές πλάσμα; Όταν δεν έχω ήδη κανένα ο φόβος του να τα καταφέρω είναι μεγαλύτερος από το να είχα ένα. Πάντα υποθετικά μιλάω, γιατί δεν βιώνω τη δική σου κατάσταση. 

Όσο για το αν οι προβλέψεις πέφτουν μέσα, δεν ξέρω.. ξέρω παραδείγματα γυναικών που ενώ τους έλεγαν οι γιατροί ότι πολύ δύσκολα θα έκαναν τελικά τα κατάφεραν και με φυσική σύλληψη. Φυσικά πρόκειται για ένα θαύμα της φύσης και κάνεις ποτέ δεν ξέρει πότε και αν θα έρθει. Όμως έχοντας ήδη ένα παιδάκι, και προσπαθώντας να μπω στη θέση σου, αυτό που έχω να πω είναι να μην απογοητευεσαι από τόσο νωρίς, να δώσεις χρόνο και να εμπιστευτείς πως θα έρθει στην ώρα του. Συνέχισε να κάνεις τις προσπαθειες σου με την πρόθεση να μείνεις έγκυος και αν περάσει ένας χρόνος πχ τότε το βλέπετε ξανά ίσως με άλλον τρόπο. 

Ξέρω τι εννοείς, τον ίδιο φόβο είχα πριν έρθει η μικρούλα μου. Φοβόμουν ότι δεν θα γίνω ποτέ μαμά. Αλλά ήρθε αυτό το υπέροχο πλάσμα και διεψευσε κάθε φόβο μου. Εννοείται είμαι ευγνώμων που την απέκτησα, και αν δεν την είχα δεν ξέρω πως θα ήμουν μετά από όσα πέρασα την τελευταία φορά. Μόνο εκείνη με κράτησε στην επιφάνεια κάθε φορά που ένιωθα να βουλιάζω. 

Και ο άντρας μου αυτό μου έλεγε κάθε φορά που με έβλεπε να κλαίω.. έχουμε το Λυδιακι, για σκέψου να μην την είχαμε... Ξέρω πόσο πονάνε οι αποβολες και η άδεια αγκαλιά ταυτόχρονα. Το έχω νιώσει στο πετσί μου!! Απλά με πιάνει το παράπονο καμιά φορά (πολύ συχνά βασικά) όταν σκέφτομαι τα τρία μωράκια που έφυγαν τόσο άδικα, ενώ τα ήθελα όσο τίποτα στον κόσμο.

Συγγνώμη αν ακουγομαι υπερβολική ή αχάριστη σε όσες είστε σε πολύ πιο δυσκολη θέση από εμένα, αλλά δεν μπορώ να τα συζητήσω με κανέναν άλλον (δεν υπάρχει καποιος που μπορεί να με καταλάβει στον κύκλο μου) και ώρες ώρες πνιγομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Ξέρω τι εννοείς, τον ίδιο φόβο είχα πριν έρθει η μικρούλα μου. Φοβόμουν ότι δεν θα γίνω ποτέ μαμά. Αλλά ήρθε αυτό το υπέροχο πλάσμα και διεψευσε κάθε φόβο μου. Εννοείται είμαι ευγνώμων που την απέκτησα, και αν δεν την είχα δεν ξέρω πως θα ήμουν μετά από όσα πέρασα την τελευταία φορά. Μόνο εκείνη με κράτησε στην επιφάνεια κάθε φορά που ένιωθα να βουλιάζω. 

Και ο άντρας μου αυτό μου έλεγε κάθε φορά που με έβλεπε να κλαίω.. έχουμε το Λυδιακι, για σκέψου να μην την είχαμε... Ξέρω πόσο πονάνε οι αποβολες και η άδεια αγκαλιά ταυτόχρονα. Το έχω νιώσει στο πετσί μου!! Απλά με πιάνει το παράπονο καμιά φορά (πολύ συχνά βασικά) όταν σκέφτομαι τα τρία μωράκια που έφυγαν τόσο άδικα, ενώ τα ήθελα όσο τίποτα στον κόσμο.

Συγγνώμη αν ακουγομαι υπερβολική ή αχάριστη σε όσες είστε σε πολύ πιο δυσκολη θέση από εμένα, αλλά δεν μπορώ να τα συζητήσω με κανέναν άλλον (δεν υπάρχει καποιος που μπορεί να με καταλάβει στον κύκλο μου) και ώρες ώρες πνιγομαι.. 

Είναι πολύ λογικό να νιώθεις έτσι και εννοείται εδώ είμαστε να συζητάμε όλες αυτές τις σκέψεις μας. Σκέψου ακόμα δεν ήρθε αυτό το ένα και σκέφτομαι αχ τι ωραία να καταφέρω να κάνω 2 και 3 παιδιά. Εγώ, που μέχρι πριν 4 χρόνια δεν ήμουν καν θετική στην ιδέα! 

Ο δρόμος προς τη μητρότητα δεν είναι πάντα εύκολος και λουλουδένιος δυστυχώς είτε έχεις 1, 2 είτε κανένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Είμαι 33 κλεισμένα, δεν με λες και μωρό 😅

Απλά είχα 4 εγκυμοσύνες με την πρώτη προσπάθεια (από το 2022 έως και το Πάσχα που έμεινα τελευταία φορά έγκυος) και τώρα με αγχωνει αυτή η κατάσταση πάρα πολύ..

Μωρό είσαι για σύλληψη και εγκυμοσύνη.... Ειλικρινά στο λέω... Όπως και ειλικρινά πιστεύω ότι θα έρθει σύντομα η εγκυμοσύνη που τόσο επιθυμείς! 

Το ότι ήρθαν με τη πρώτη προσπάθεια οι προηγούμενες εγκυμοσύνες είναι και η παγίδα στην οποία πέφτεις μέσα... Οπότε τώρα αγχώνεσαι γιατί δεν έχει γίνει έτσι... Όμως είναι φυσιολογικό και το διάστημα που προσπαθείς πολύ μικρό. 

Χαμογελα και θα έρθει... ☺️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Και πάνω που τα λέμε αυτά... Έπεσα πάνω σε αυτό το ποστ που μίλησε τόσο στην ψυχή μου, που τρέχουν δάκρυα από τα μάτια μου...

Screenshot_2024-09-12-15-26-02-570_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2024-09-12-15-26-13-411_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2024-09-12-15-26-21-703_com.instagram.android.jpg

τι μου έκανες με αυτή τη σελίδα..μπήκα να χαζέψω και κόλλησα κανα τέταρτο με δακρυα στα μάτια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

τι μου έκανες με αυτή τη σελίδα..μπήκα να χαζέψω και κόλλησα κανα τέταρτο με δακρυα στα μάτια..

Αχχχ....έπρεπε να βάλω warning πρώτα... Προσοχή ολισθηρό δάπεδο 😭😭 Έχω κλάψει ουκ ολίγες φορές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Και πάνω που τα λέμε αυτά... Έπεσα πάνω σε αυτό το ποστ που μίλησε τόσο στην ψυχή μου, που τρέχουν δάκρυα από τα μάτια μου...

Screenshot_2024-09-12-15-26-02-570_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2024-09-12-15-26-13-411_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2024-09-12-15-26-21-703_com.instagram.android.jpg

🥺🥺🥺😓😓😓😓🤕

Μέσα.στα στάδια της διαδικασίας του πένθους είναι ΚΑΙ ο θυμός...ο θυμός είναι ένα αρχικό στάδιο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13μην το βάζεις κάτω, είσαι πολύ νέα! Τι να πω και εγώ που είμαι 41 και όμως ακόμη ελπίζω. Το ότι ήρθαν αμέσως οι προηγούμενες εγκυμοσύνες σου δεν σημαίνει ότι τώρα πάει κάτι στραβά. Χαλάρωσε, απόλαυσε χρόνο με το παιδάκι που ήδη έχεις και με τον σύζυγό σου και όλα θα πάνε καλά! Και αν σε επηρεάζει κάτι τώρα, κλείσε τα αυτιά, ανασυγκρότησου και προχώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. 

Σήμερα είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά.. Είμαι 10 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας (9 μτω λέει η εφαρμογή) και το τεστ βγαίνει αρνητικο. Θα μου πείτε είναι νωρίς ακόμα. Εκτός από την τελευταία εγκυμοσύνη που νόμιζα ότι αδιαθετησα, στις υπόλοιπες 9-10η μέρα είχα ήδη αχνή γραμμή. Και απογοητεύομαι γιατί είναι ο δεύτερος κύκλος προσπάθειας μετά την αποβολή. Ναι μεν ξέραμε ότι το σπέρμα του συζύγου ενδεχομένως θα έχει επηρεαστεί, αλλά τώρα φοβάμαι αν θα καταφέρω να μείνω έγκυος ξανά, και πότε... 

Γενικά μετά από όσα πέρασα το είχα πολύ ανάγκη να έρθει μια εγκυμοσύνη γρήγορα, όπως έγινε τόσες φορές..Με προβληματίζει και κάτι επιπλέον, αλλά μην με περάσετε για τρελή. Ο σύζυγος έχει έναν φίλο που ο ίδιος και η οικογένεια του είναι πολύ θρησκευόμενοι άνθρωποι (ο πατέρας είναι ιερέας). Η μητέρα του λοιπόν, με κάποια τεχνική (δεν ξέρω λεπτομέρειες), προβλέπει πόσα παιδιά θα κάνει ένα ζευγάρι. Έχει πέσει μέσα σε όλους, λέει. Μετράνε βέβαια και τα μωράκια που έχουν χαθεί. Σε εμάς λοιπόν είδε 3 παιδάκια πριν έρθει η Λυδία μας και το πρώτο ήταν η παλινδρομη που είχα. Συνεπώς με τη δεύτερη παλινδρομη είμαι στα 3 μωρά. Αν 1 στο εκατομμύριο πέφτει μέσα η κυρία αυτή, εγώ δεν θα αποκτήσω άλλο παιδάκι. (Να σημειώσω εδώ ότι για τον φίλο του άντρα μου της είχαν πει τότε που ήταν έγκυος ότι είχα σταματήσει η καρδιά και να μπει για αποξεση. Έκανε ένα τάμα στην Παναγία, και όταν ξαναπήγε για υπέρηχο η καρδιά χτυπούσε κανονικά. Έτσι τον ονόμασαν Μάριο. Θα μου πείτε, πριν 30 χρόνια τα μηχανήματα ίσως έκαναν λάθη, και θα έχετε δίκιο).

Συγγνώμη για την φλυαρία, αλλά όπως είπα αρχικά, έχω πέσει πολύ σήμερα...

Αν απογοητεύεσαι που πέρασαν δύο μήνες χωρίς να επιτευχθεί εγκυμοσύνη.... τι να πούνε άλλες😃θα έρθει μωράκι, έχε πίστη! Και φυσικά μην ασχολείσαι με τέτοιες αναχρονιστικες μεθόδους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...