Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ και ο άντρας μου κολλήσαμε πρώτη φορά όταν η μικρή ήταν 40 ημερών. Θηλαζα φουλ οπότε όταν βγήκα θετική έβαλα μάσκα (ο σύζυγος είχε βγει 3-4 μερες πιο πριν). Επειδή τότε κοιμόταν μόνο ΠΑΝΩ ΜΟΥ μέρα νύχτα, δεν μπορούσα να την απομονώσω. Ευτυχώς δεν είχε ούτε ένα σύμπτωμα, ούτε πυρετό ουτε μυξες, τίποτα!! Λογικά μας έσωσε ο θηλασμός. Γρήγορα περαστικά εύχομαι ♥️

Και εμενε η παιδιατρος μου είπε να την θηλάζω ή να βγάζω καλύτερα με το θηλαστρο και να την δίνω 

μακαρι να είμαστε τυχερές και εμείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω σήμερα πήγα έκανα για ικτερο 11,5 είναι ανεβηκε δηλαδή από την τελευταία μέτρηση η παιδιατρος στο νοσοκομείο δεν την είδε τελικά από κοντά μας είπε είναι οκ μπορούμε να φύγουμε 

Το πέρασες και εσύ δηλαδή ναι έτσι ακριβώς είμαι και εγω στην ίδια φάση θέλω να πιστεύω σε 10-15 μερες να αλλάξει 

η παιδιατρος μου δεν ανήσυχη γιατί είναι μικρό το μωρακι και είναι λογικό να κουράζεται εύκολα από την στιγμή που οι πανες που λερώνει είναι καλές το μωρο τρώει απλά θέλει λίγο πιο πολύ χρόνο να πάρει τα πάνω του αυτό λέει και πως είμαι πολύ αγχωμένη εμαθα με την πρώτη σε άλλους ρυθμούς και τώρα κάπως μου χτυπάει η διαφορά αυτήν γιατί έχω μέτρο συγκρίσεις απλά μου είπε μην ξεχνάς μπορεί η γονεις να είναι ιδιοι αλλά μιλάμε για ένα άλλο μωρο 

το πρώτο ήταν και ένα γκρινιάρικο μωρο αυτήν μου λέει μπορεί να είναι ένα ήσυχο μωρο είναι νωρίς βέβαια να βγάλουμε τέτοιο συμπέρασμα ακόμα αλλά είναι ένα σενάριο και αυτό 🤷‍♀️

Σου έγραψα ,ίσως κάπου να χάθηκε εγώ το πέρασα με το πρώτο μου παιδάκι , να φανταστείς έχασε πάνω από 10% τις πρώτες μέρες και όμως όλα καλά. Αγαπούσε και αγαπάει τον ύπνο . 

Εγώ ζω το αντίθετο με εσένα ο δεύτερος μαλώμενος με τον ύπνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ο θηλασμός τι υπομονή θέλει! Όπως, όσο και όσοι κι αν μου το έλεγαν δεν θα το πίστευα πριν το ζήσω... πέρασα τα ΠΑΝΤΑ ! 

Υπομονή μανουλες... θα στρώσουν όλα με τον καιρό κι αν δεν,  υπάρχουν λύσεις... εμείς να είμαστε καλά και τα μωράκια μας !

Άσχετο βρε κορίτσια αλλά έχουμε κάποιο νέο από την @marinamanoulitsa; ελπίζω να είναι καλά , αν ξέρει κάποια ας μας πει αν είναι καλά γιατί ανησυχούμε όλες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987κοριτσι μου ο πρωτος καιρος με ενα βρεφακι ειναι για τις περισσότερες απο εμάς πολυ δύσκολος κ καθολου ονειρεμενος. Σίγουρα μολις πας στο σπιτακι σου θα νιωσεις καλύτερα. Να τρως καλα, να πινεις παρα πολλα υγρα, βοηθαει κ στο θηλασμο και οταν πονας να παιρνεις παυσιπονα. Μην καθεσαι να πονάς. Βοηθανε πολυ στο να επανελθεις γρηγοροτερα. Όποτε μπορεις γραφε μας τ νεα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Και εμενε η παιδιατρος μου είπε να την θηλάζω ή να βγάζω καλύτερα με το θηλαστρο και να την δίνω 

μακαρι να είμαστε τυχερές και εμείς 

Πω ρε φίλη…μόνο αυτό σας έλειπε τώρα!!!

ειναι σε έξαρση η βλακεία πάλι…

Υπομονή γιατί είσαι και καταβεβλημένη αρκετά και όσο θηλάζεις παίρνει αντισώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Αχ ο θηλασμός τι υπομονή θέλει! Όπως, όσο και όσοι κι αν μου το έλεγαν δεν θα το πίστευα πριν το ζήσω... πέρασα τα ΠΑΝΤΑ ! 

Υπομονή μανουλες... θα στρώσουν όλα με τον καιρό κι αν δεν,  υπάρχουν λύσεις... εμείς να είμαστε καλά και τα μωράκια μας !

Άσχετο βρε κορίτσια αλλά έχουμε κάποιο νέο από την @marinamanoulitsa; ελπίζω να είναι καλά , αν ξέρει κάποια ας μας πει αν είναι καλά γιατί ανησυχούμε όλες ..

Ναι βρε κορίτσια τι γίνεται με την Μαρίνα;;; Είναι καλά; Έχει επικοινωνήσει κάποια μαζί της;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2024 at 2:38 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το μυαλό μου πήγε σε ίκτερο . Έχει βγάλει μυκωνιο? 

Επίσης όταν θήλαζα τον πρώτο μου για επειδή κοιμόταν κατευθείαν του έβγαζα το παντελόνι δηλαδή τα ποδαράκια έξω πείραζα αφτακια. Είναι μωράκι που αγαπάει τον ύπνο και μάντεψε ποια θα το ευχαριστηθεί. 

Δεν κοιτάς ρολόι μπορεί να φάει 1 σταγόνα και μετά ξανά άλλη μια . Πες μας εάν ήπιε ξένο πως τα πήγε εκεί;

Μην ξεχνάς είναι μικρούλα μια σταγόνα χρειάζεται 

Σας διαβάζω λίγο βιάστηκα και καποια μνμ δεν τα έχω δει άθελα μου  γιατί είμαστε ακόμα σε μια αναστάτωση στο σπίτι δεν έχουμε βρει τους ρυθμούς μας 

ναι το μυκωνιο το έχει βγάλει ο ικτερος σήμερα που πήγα ήταν 11,5 μου είπαν πως είναι οκ 

σημερα επιτελους μπορω να πω πως άρχισε  να συνέρχεται.. επιτελους.. θηλάσαμε το μεσημέρι θήλασε το απόγευμα 1 ώρα συνεχόμενα χωρίς κανένα πρόβλημα το βράδυ, όταν έρχεται η ώρα της να φαει ξυπνάει και μόνη της αλλά και όταν την ξυπναω εγω πλέον ξυπνάει 😅

έδωσα και ξενο αναγκαστικά γιατι μόνο αυτό μπορούσε να πιει στη φάση που ήταν τις προηγούμενες μερες 

νομιζω τελικά το θηλαστρο τζάμπα το πήρα άντε να βγάλω λίγο αυτές τις μερες λόγο κοβιτ για να μην είμαστε συνέχεια μαζί αλλά πιστεύω μόλις μου περάσει θα μου είναι άχρηστο αλλά δεν πειράζει χαλάλι της αφού άρχισε να θηλάζει και να ξυπνάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Πω ρε φίλη…μόνο αυτό σας έλειπε τώρα!!!

ειναι σε έξαρση η βλακεία πάλι…

Υπομονή γιατί είσαι και καταβεβλημένη αρκετά και όσο θηλάζεις παίρνει αντισώματα.

Ναι υπομονή τώρα να περάσουν οι μερες να συνέλθω γρήγορα 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σου έγραψα ,ίσως κάπου να χάθηκε εγώ το πέρασα με το πρώτο μου παιδάκι , να φανταστείς έχασε πάνω από 10% τις πρώτες μέρες και όμως όλα καλά. Αγαπούσε και αγαπάει τον ύπνο . 

Εγώ ζω το αντίθετο με εσένα ο δεύτερος μαλώμενος με τον ύπνο 

Εντάξει πιστεύω πολύ δεν χάσαμε ήταν σε φυσιολογικά πλαίσια 

ααα το ανάποδο εσυ 😂 για την ώρα φαίνεται τον αγαπάει τον ύπνο και εμένα όπως ο δικός σου μετά δεν ξέρω πως θα πάει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/8/2024 at 2:14 ΜΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου... 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας!

Συγγνώμη για την καθυστέρηση!

Συγγνώμη προκαταβολικά... 

ΠΡΟΣΟΧΉ!!! Ακολουθεί σεντόνι...

Ήρθα χθες γύρω στις 8:30 με 100άρες συσπάσεις κάθε 4 λεπτά χωρίς ιδιαίτερο πόνο! Κάναμε κλύσμα, υπέρηχο και πήγαμε στην αίθουσα τοκετού. 

Εκεί με έβαλε σε καρδιοτοκογράφο και η μικρή ανέβασε 180 παλμούς που δεν έπεφταν με τίποτα. 1 ώρα το παλέψαμε με τη γιατρό, ανάσες κάναμε, στάσεις αλλάξαμε, πλάκα κάναμε... Τίποτα κορίτσια μου... Η μπουμπού χόρευε σαν τρελή και οι παλμοί της στο Θεό!

Μου είπε λοιπόν, ή σπάμε τα νερά και λόγω αποσυμπίεσης (επειδή είχα πολύ αμνιακό υγρό, για όποια δε θυμάται) καταφέρουμε να ρίξουμε τους παλμούς, αλλά αν δεν πέσουν, που σημαίνει ότι ζορίζεται, μπαίνουμε για έκτακτη καισαρική με ολική αναισθησία. 

Επέλεξα τη γρήγορη καισαρική που ήμουν ξύπνια κορίτσια μου και σε 20 λεπτά την είχαν βγάλει. 

Μου την έχουν στη θερμοκοιτίδα γιατί τεμπέλιαζε λίγο αναπνευστικά. Πήγα το πρωί και την είδα κάναμε και την πρώτη απόπειρα για θηλασμό. Έπιασε θηλή αλλά για λίγο και μετά κοιμήθηκε. 3-4 φορές έπιασε, πιπιλισε και κοιμήθηκε. Θα ξαναπάω στις 5:20 να δοκιμάσουμε ξανά και στις 7:30 θα έρθει η παιδίατρος να μας ενημερώσει. 

Γεννήθηκε 15/8 23:28. 2610γρ. Είμαστε καλά και οι 2. Της έδωσαν 1 γεύμα ξένο και έχει κάνει ήδη 2 φορές κακά! Λογικά σήμερα το βράδυ θα μου τη φέρουν και για rooming in!!! Δευτέρα παίρνουμε εξιτήριο. 

Νομίζω τα είπα όλα! 

Είμαι τρις ευτυχισμένη κορίτσια μου!!!

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου να την χαίρεσαι, υγεία κ ευτυχία πάντα στη ζωή της🌸🌺🎉❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!🌸 

@Katiana1987 και @Elk να σας ζήσουν τα μωράκια σας!
Γερα και δυνατά να είναι και όλα τα καλά του κόσμου  σας εύχομαι🩷 

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια να με βοηθήσει. Έχω διαβάσει εδώ από διάφορες κοπέλες ότι έχουν κανει πρόκληση ωορρηξιας έχοντας πολυκυστικες ή και όχι. 
 

Οσες έχετε κανει κάνατε γιατί δεν είχατε καλή ωορρηξία ή δεν είχατε καθόλου ωορρηξία ; 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!🌸 

@Katiana1987 και @Elk να σας ζήσουν τα μωράκια σας!
Γερα και δυνατά να είναι και όλα τα καλά του κόσμου  σας εύχομαι🩷 

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια να με βοηθήσει. Έχω διαβάσει εδώ από διάφορες κοπέλες ότι έχουν κανει πρόκληση ωορρηξιας έχοντας πολυκυστικες ή και όχι. 
 

Οσες έχετε κανει κάνατε γιατί δεν είχατε καλή ωορρηξία ή δεν είχατε καθόλου ωορρηξία ; 
 

 

Κοριτσι μου εχω κ γω πολυκυστικες και εκανα 3 προκλησεις πριν 1 μηνα η τελευταια (ανεπιτυχεις βεβαια). Εγω εχωκαποιους κυκλους ανωορηκτικους. Κανω ωορηξια αλλα οχι σε καθε κυκλο κ με προκληση που εκανα εγινε ωορηξια αλλα δεν ηταν ποιοτικη κ μ δημιουργησε κυστη. Παιρνω βιταμινες τρωω καλα γυμναζομαι κ εχω περιοδο παντα απλα αστατο κυκλο. Εμεις προσπαθουμε 2 χρονια πλεον χωρις αποτελεσμα. Αν σκεφτεσαι να κανεις προκληση θελει σωστη καθοδηγηση και παρακουλουθηση με υπερηχους και εξετασεις για να αποφευχθει το συνδρομο υπερδιεγερης κ θα εχεις επαφες οποτε κρινει ο γιατρος σου. Παιρνοντας τα δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα κανεις ωορηξια 14γμερα κυκλου ειδικα ανα εχεις αστατο κυκλο οπως εγω.υπαρχουν αρκετα χαπια γ προκληση κ καποιες θεραπειες συνδυαζονται κ με ενεση (εγω δεν εκανα ενεση γτ ειχα λαθος καθοδηγηση κ χειρισμο απο το γιατρο μου οπως αποδειχθηκε). Οπως κ να χει να βρεις ενα καλο γιατρο παιζει μεγαλο ρολο η σωστη κατευθυνση. Ελπιζω να σε βοηθησα...παντως μην απογοητευσαι δεν ειναι κ ιδιαιτερο θεμα οι πολυκυστικες εχουμε πολλες κοπελες απο δω απο το φορουμ. Απλα θελει υπομονη και προσπαθεια μεχρι να ερθει το αποτελεσμα.ευχομαι συντομα να το εχεις🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσι μου εχω κ γω πολυκυστικες και εκανα 3 προκλησεις πριν 1 μηνα η τελευταια (ανεπιτυχεις βεβαια). Εγω εχωκαποιους κυκλους ανωορηκτικους. Κανω ωορηξια αλλα οχι σε καθε κυκλο κ με προκληση που εκανα εγινε ωορηξια αλλα δεν ηταν ποιοτικη κ μ δημιουργησε κυστη. Παιρνω βιταμινες τρωω καλα γυμναζομαι κ εχω περιοδο παντα απλα αστατο κυκλο. Εμεις προσπαθουμε 2 χρονια πλεον χωρις αποτελεσμα. Αν σκεφτεσαι να κανεις προκληση θελει σωστη καθοδηγηση και παρακουλουθηση με υπερηχους και εξετασεις για να αποφευχθει το συνδρομο υπερδιεγερης κ θα εχεις επαφες οποτε κρινει ο γιατρος σου. Παιρνοντας τα δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα κανεις ωορηξια 14γμερα κυκλου ειδικα ανα εχεις αστατο κυκλο οπως εγω.υπαρχουν αρκετα χαπια γ προκληση κ καποιες θεραπειες συνδυαζονται κ με ενεση (εγω δεν εκανα ενεση γτ ειχα λαθος καθοδηγηση κ χειρισμο απο το γιατρο μου οπως αποδειχθηκε). Οπως κ να χει να βρεις ενα καλο γιατρο παιζει μεγαλο ρολο η σωστη κατευθυνση. Ελπιζω να σε βοηθησα...παντως μην απογοητευσαι δεν ειναι κ ιδιαιτερο θεμα οι πολυκυστικες εχουμε πολλες κοπελες απο δω απο το φορουμ. Απλα θελει υπομονη και προσπαθεια μεχρι να ερθει το αποτελεσμα.ευχομαι συντομα να το εχεις🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Κορίτσι μου ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 
 

Δεν το έχω ψάξει πολύ και ούτε ο γυναικολόγος μέχρι στιγμής μου το έχει αναφέρει. 
 

Κανω ωορρηξία και το έχουμε δει και σε υπέρηχο και τους τελευταίους μήνες κάνω κι τεστ ωορρηξιας. Ο κύκλος μου είναι 30-32 μέρες. Ωορρηξία έχω συνήθως 16-18 μέρα του κύκλου. 
 

Γινεται όμως να κάνω ωορρηξία και να μην είναι καλή ώστε να επιτευχθεί εγκυμοσύνη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσι μου ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 
 

Δεν το έχω ψάξει πολύ και ούτε ο γυναικολόγος μέχρι στιγμής μου το έχει αναφέρει. 
 

Κανω ωορρηξία και το έχουμε δει και σε υπέρηχο και τους τελευταίους μήνες κάνω κι τεστ ωορρηξιας. Ο κύκλος μου είναι 30-32 μέρες. Ωορρηξία έχω συνήθως 16-18 μέρα του κύκλου. 
 

Γινεται όμως να κάνω ωορρηξία και να μην είναι καλή ώστε να επιτευχθεί εγκυμοσύνη ; 

Μπορει ναι να μην ειναι ποιοτικη. Περαν αυτου ομως εχετε κανει εσυ και ο συζυγος αλλες βασικες εξετασεις οπως σπερμοδιαγραμμα εκεινος και σαλπιγγογραφια εσυ?? Ποσο καιρο προσπαθειτε? Κ πριν τη προκλησηαν κανεις πρεπει να κανεις ορμονολογικες εξετασεις απαραιτητα... εγω τα τεστ ωορηξιας δε τα εμπιστευομαι γι αυτο τα πεταξα κιολας γτ με αγχωναν. Εσχει τυχει τεστ να μ δειξει αρνητικο και γω να χω επιβεβαιωσει ωορηξια με υπερηχο κ εξεταση προγεστερονης...κ μεις εχουμε κανει ολες τις εξετασεις προς το παρον κ ειναι ολα καλα απλα θελει κ λιγη ηρεμια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η arntalia είπε:

Μπορει ναι να μην ειναι ποιοτικη. Περαν αυτου ομως εχετε κανει εσυ και ο συζυγος αλλες βασικες εξετασεις οπως σπερμοδιαγραμμα εκεινος και σαλπιγγογραφια εσυ?? Ποσο καιρο προσπαθειτε? Κ πριν τη προκλησηαν κανεις πρεπει να κανεις ορμονολογικες εξετασεις απαραιτητα... εγω τα τεστ ωορηξιας δε τα εμπιστευομαι γι αυτο τα πεταξα κιολας γτ με αγχωναν. Εσχει τυχει τεστ να μ δειξει αρνητικο και γω να χω επιβεβαιωσει ωορηξια με υπερηχο κ εξεταση προγεστερονης...κ μεις εχουμε κανει ολες τις εξετασεις προς το παρον κ ειναι ολα καλα απλα θελει κ λιγη ηρεμια

Εμείς προσπαθούμε μόνο 8 μήνες τώρα.

Θα πάμε μέσα στον Σεπτέμβρη σε ουρολόγο για τον σύντροφο.
 

Εγω έχω κανει αρκετές φορές ορμονικό έλεγχο και ήταν όλα καλά. 
 

Σαλπιγγογραφια πρότεινε ο γυναικολόγος αφού δούμε πρώτα σπερμοδιαγραμμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Εμείς προσπαθούμε μόνο 8 μήνες τώρα.

Θα πάμε μέσα στον Σεπτέμβρη σε ουρολόγο για τον σύντροφο.
 

Εγω έχω κανει αρκετές φορές ορμονικό έλεγχο και ήταν όλα καλά. 
 

Σαλπιγγογραφια πρότεινε ο γυναικολόγος αφού δούμε πρώτα σπερμοδιαγραμμα. 

Κοριτσι μου μην απογοητευεσαι....στο πεω εγω π εχω χυσει ενα υονο δακρυα 2 χρονια τωρα οπως κ πολλα κοριτσια εδω με αντιστοιχο θεμα....8μηνες ειναι πολυ λιγο το διαστημα...βεβαια ολες μας θελουμε απο το πρωτο μηνα χαχα..κανε παραλληλα με το συντροφο σπερμοδιαγραμμα κ σαλπιγγογραφια και μετα θα δειτε πως θα κινηθειτε....να προσπαθεις να εισαι ηρεμη κ να περνας ομορφα με το συντροφο σου❤️😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!🌸 

@Katiana1987 και @Elk να σας ζήσουν τα μωράκια σας!
Γερα και δυνατά να είναι και όλα τα καλά του κόσμου  σας εύχομαι🩷 

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια να με βοηθήσει. Έχω διαβάσει εδώ από διάφορες κοπέλες ότι έχουν κανει πρόκληση ωορρηξιας έχοντας πολυκυστικες ή και όχι. 
 

Οσες έχετε κανει κάνατε γιατί δεν είχατε καλή ωορρηξία ή δεν είχατε καθόλου ωορρηξία ; 
 

 

Εγώ είχα κάνει μια φορά μόνο, και έμεινα έγκυος στην κόρη μου τότε. Έχω πολυκυστικες, και μέχρι να κάνω παιδιά είχα πολύ μεγάλους κύκλους άνω των 40 ημερών, εκ των οποίων αρκετοί χωρίς ωορρηξία. Εκείνη την φορά κάναμε πρόκληση ωορρηξίας γιατί είχα 3 συνεχόμενους κύκλους που δεν γίνονταν ωορρηξία και είχαν μαζευτεί τα ωάρια δίπλα σε μια κύστη που είχα όποτε έπρεπε όπωσδηποτε να κάνω ωορρηξία για να αποσυμφορηθεί η ωοθηκη μου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Εγώ είχα κάνει μια φορά μόνο, και έμεινα έγκυος στην κόρη μου τότε. Έχω πολυκυστικες, και μέχρι να κάνω παιδιά είχα πολύ μεγάλους κύκλους άνω των 40 ημερών, εκ των οποίων αρκετοί χωρίς ωορρηξία. Εκείνη την φορά κάναμε πρόκληση ωορρηξίας γιατί είχα 3 συνεχόμενους κύκλους που δεν γίνονταν ωορρηξία και είχαν μαζευτεί τα ωάρια δίπλα σε μια κύστη που είχα όποτε έπρεπε όπωσδηποτε να κάνω ωορρηξία για να αποσυμφορηθεί η ωοθηκη μου.  

Θα πάμε για αρχή σε έναν ουρολόγο και αν είναι όλα καλά θα ρωτήσω τον γυναικολόγο μου σχετικά με την πρόκληση να δούμε την γνώμη του. 
 

Μακαρι να τα καταφέρουμε όλες κορίτσια γιατί μπορεί να είναι μικρό το διάστημα των προσπαθειων μας αλλά κάθε μήνας είναι και μια απογοήτευση.. 🌈 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου @Elk και @Katiana1987να σας ζήσουν τα υπέροχα μωράκια σας! 💖 Να είναι πάντα γερά και χαρούμενα κι εσείς καλά να τα καμαρώνετε! Σας εύχομαι να απολαμβάνετε τα μικράκια σας και καλή ανάρρωση απ' τον τοκετό!

@Elkμου περαστικά κιόλας, να γίνεις σύντομα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου πήγαμε γιατρο σήμερα είμαι 31εβ, η μπουμπου μου είναι στα 1373γρ έβαλε κάπου στα 200γρ στις 2εβ πήρε λίγο μπρος… θα με ξαναδεί την άλλη εβδομάδα γιατί θέλει να με δει πριν το ντομπλερ. Μακάρι να συνεχίσει έτσι κ να πάνε όλα καλά στο τελος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια μου..πως είστε; Γυρίσατε από διακοπές; Εμείς μετά την Καλυμνο ήρθαμε μια εβδομάδα χωριό και θα γυρίσουμε αύριο..να μπαίνουμε σιγά σιγά σε μια σειρά ξανά.. τέλος Αυγούστου έχουμε τον ουρολόγο και 10/9 έχω την γυναικολόγο και ανυπομονώ..

Σε γενικές γραμμές είμαι καλά..χθες ήμουν λίγο νταουν γιατί βλέπω εδώ στο χωριό πολλούς γνωστούς με μπεμπακια..πέταξε και η πεθερά κάτι μαγικες λεξούλες για παιδί και κάτι μου ήρθε..θα περάσει..

περιμένουμε κάποιες κοπέλες για τεστ; Σε τι φάση είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου..πως είστε; Γυρίσατε από διακοπές; Εμείς μετά την Καλυμνο ήρθαμε μια εβδομάδα χωριό και θα γυρίσουμε αύριο..να μπαίνουμε σιγά σιγά σε μια σειρά ξανά.. τέλος Αυγούστου έχουμε τον ουρολόγο και 10/9 έχω την γυναικολόγο και ανυπομονώ..

Σε γενικές γραμμές είμαι καλά..χθες ήμουν λίγο νταουν γιατί βλέπω εδώ στο χωριό πολλούς γνωστούς με μπεμπακια..πέταξε και η πεθερά κάτι μαγικες λεξούλες για παιδί και κάτι μου ήρθε..θα περάσει..

περιμένουμε κάποιες κοπέλες για τεστ; Σε τι φάση είστε;

Αυτο με τα μπεμπάκια που λες το καταλαβαινω πολύ.. λογικό είναι να φέρνει γλυκόπικρα συναισθήματα, το νιώθω κι εγώ κάποιες φορές. Όλα θα γίνουν θα πάτε και στους γιατρούς αυτούς και θα σας καθοδηγήσουν κι εκείνοι.. έχει λίγη ανηφόρα ακόμη αλλά θα γίνει! 

Εγώ αναμένω αυτή τη βδομάδα (λογικά) περίοδο αλλά με συμπτώματα πολύ νωρίτερα που μου θύμιζουν τα της εγκυμοσύνης όπως έγραψα και σε άλλο post. Εχω μια μικρούλα ελπίδα, αλλά θα φανεί.

Τι έγινε βρε κορίτσια με την @marinamanoulitsa, έχει μάθει κάποια νέα της; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Αυτο με τα μπεμπάκια που λες το καταλαβαινω πολύ.. λογικό είναι να φέρνει γλυκόπικρα συναισθήματα, το νιώθω κι εγώ κάποιες φορές. Όλα θα γίνουν θα πάτε και στους γιατρούς αυτούς και θα σας καθοδηγήσουν κι εκείνοι.. έχει λίγη ανηφόρα ακόμη αλλά θα γίνει! 

Εγώ αναμένω αυτή τη βδομάδα (λογικά) περίοδο αλλά με συμπτώματα πολύ νωρίτερα που μου θύμιζουν τα της εγκυμοσύνης όπως έγραψα και σε άλλο post. Εχω μια μικρούλα ελπίδα, αλλά θα φανεί.

Τι έγινε βρε κορίτσια με την @marinamanoulitsa, έχει μάθει κάποια νέα της; 

 

Μακάρι κορίτσι μου..εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη..θα κανεις νωρίτερα κάποιο τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna_30 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου..εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη..θα κανεις νωρίτερα κάποιο τεστ;

Έκανα ένα σήμερα home test, αρνητικό είναι, αλλά είμαι 3-4 μέρες πριν την περίοδο. Οπότε αν δεν μου έρθει μέχρι Πέμπτη τότε θα ξανακάνω γιατί όσο μπαίνω στο τρυπάκι των τεστ με πιάνει μία μικρή παράνοια 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987@Elk να σας ζήσουν τα μωράκια σας !!! Να είναι γερά κ καλότυχα !!

εγω κορίτσια είναι να αδιαθετήσω σήμερα , δεν έκανα τεστ ακόμη δεν έχω κάποια σύμπτωμα αλλά το πρωί είχα μια ανακατωσούρα , τώρα μπορεί να ήταν κ ιδέα μου ; Δυστυχώς σήμερα δεν μπορώ να κάνω τεστ αύριο μεσημέρι στην καλύτερη .. ας ευχηθούμε αρχικά να μην μου έρθει κ ας κάνω κ αύριο το βράδυ 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...