Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχασα το μωρό μου 35 εβδομάδων


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η M@mmy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου

αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες. 

Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου.

Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η M@mmy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου

Δεν υπάρχουν λόγια να απαλύνουν τέτοια απώλεια.... Λυπάμαι πάρα πολύ ειλικρινά.... 

Πάρε χρόνο, μη πιεστεις για τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες. 

Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου.

Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 

Σε ευχαριστώ για τα όμορφα σου λόγια λυπάμαι και για τη δική σου απώλεια ναι αυτό νιώθω ότι θέλω χρόνο δεν το πιστεύω ακόμα τι έχει γίνει....ήταν στιγμιαίο μου είπε ο γιατρός έπαθα αποκόλληση πλακούντα και γίνονται αυτά ένα στο εκατομμύριο ήμουν η τυχερή και ήμουν μέσα στο εκατομμύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου Παρε το χρόνο σου , θρήνησε για την απώλεια σου, βίωσε το και μην το προσπερνάς γιατί θα σε πνίξει κάποια στιγμή. 
Εχεις ένα παιδάκι ακόμα που αγαπάς και σε αγαπάει και είμαι σίγουρη ότι θα είσαι εκει γι αυτό πάντα. Αλλά τώρα χρειάζεσαι λίγο χρόνο για να βιώσεις και εσύ την απώλεια σου. Δεν σημαίνει ότι παραμελείς το παιδακι σου. Μην ακούς τι λένε οι άλλοι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσι μου Παρε το χρόνο σου , θρήνησε για την απώλεια σου, βίωσε το και μην το προσπερνάς γιατί θα σε πνίξει κάποια στιγμή. 
Εχεις ένα παιδάκι ακόμα που αγαπάς και σε αγαπάει και είμαι σίγουρη ότι θα είσαι εκει γι αυτό πάντα. Αλλά τώρα χρειάζεσαι λίγο χρόνο για να βιώσεις και εσύ την απώλεια σου. Δεν σημαίνει ότι παραμελείς το παιδακι σου. Μην ακούς τι λένε οι άλλοι…

Τώρα η αλήθεια είναι νιώθω ότι θέλω χρόνο για τον εαυτό μου σας ευχαριστώ κορίτσια πολύ που μου δίνεται κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2024 at 6:12 ΜΜ, ο/η M@mmy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου

Προσπαθώ από το πρωί να σου γράψω αλλά δεν έχω λόγια... Πονάει η ψυχή μου με το πόνο σου.. δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς κοριτσάκι μου... Λυπάμαι πάρα μα πάρα πολύ για την απώλεια σου... Μόνο μια αγκαλιά σου στέλνω και ας μην σε ξέρω.. δεν χρειάζεται να σε ξέρω για να πονάω μαζί σου... Να πάρεις όσο χρόνο χρειάζεσαι και να μην διστάσεις να ζητήσεις και την βοήθεια ειδικού... Ούτε να φανταστώ πως συνέρχεσαι μετά από μια τέτοια απώλεια... Απλά πάρε το θαυματακι που ήδη έχεις στη ζωή σου, αγκαλίτσα, να σου δίνει δύναμη.. κουράγιο γλυκιά μου... Λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ...😢😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2024 at 6:28 ΜΜ, ο/η Naty_ είπε:

αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες. 

Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου.

Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 

Και εσύ είσαι κοριτσάκι μου στις σκέψεις μου... Οπως και η Έλλη μας που ήμασταν μαζί στην ομάδα αλλά σταμάτησε τόσο άδικα... Δεν θα σε ρωτήσω πως είσαι.. ξέρω πόσο χαζή ερώτηση είναι αυτή.. απλά ήθελα να ξέρεις ότι σε έχω στο μυαλό μου και εύχομαι ολόψυχα να ανταμειφθεις για όλα αυτά που έχεις περάσει με ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου σύντομα.. και για όλες τις γυναίκες εκεί έξω που βιώνουν απώλειες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...