Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Γεννήθηκε 2500 κ φύγαμε από την κλινικη 2200 γέννησα φυσιολογικά πολύ εύκολα, έκανα πρόκληση λόγο πίεσης στις 37&5 εβ

 

Χαχαχα στον γιο μου το είδα στην αυχενική, σε αυτό δεν είδα τίποτα στην αυχενική γιατί ήταν μόνιμα με κλειστά πόδια κάποια στιγμή η γιατρος είδε αλλά ήταν με επιφύλαξη το εγραψε σε φάκελο κ το επιβεβαίωσε η γιατρος μου όταν είχαμε ραντεβού κ αποφασίσαμε να μην τον ανοίξουμε! Πάμε στην β επιπέδου της είπαμε ότι ακόμη δε ξέρουμε φύλο κ όταν ήταν να δει κάτι στα πόδια κ φαινόταν το φύλο μας είπε να κλείσουμε τα μάτια όποτε δε ξέρω 😂

 

Χαχαχαχα μπράβο για την υπομονή 😂 μου αρέσει που ενημερώνεις τον γιατρό να σου πει να κλεισεις και τα μάτια 😂

εγω στις μεγάλες εξετάσεις ένα πράγμα έχω στο μυαλό μου ποτε να τελειώσει να φυγω 😂 δεν τις αντέχω… έχω πολύ άγχος ούτε το μωρο δεν κάθομαι να δω ειδικά τώρα στην β επιπέδου δεν μας έβαλε 3d και ούτε εγω ζήτησα μόνο να ανοίξω την πόρτα να φυγω ηθελα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε; εμένα από ότι φαίνεται σήμερα 19η μέρα του κύκλου είναι το peak και όχι χθες που το υπολόγιζα,  παρατήρησα ότι τα έντονα τεστ κρατάνε 2 μέρες και σε προηγούμενο κύκλο, συμβαίνει και σε καμιά άλλη κοπέλα αυτό;

20240602_182727.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια πως είστε; εμένα από ότι φαίνεται σήμερα 19η μέρα του κύκλου είναι το peak και όχι χθες που το υπολόγιζα,  παρατήρησα ότι τα έντονα τεστ κρατάνε 2 μέρες και σε προηγούμενο κύκλο, συμβαίνει και σε καμιά άλλη κοπέλα αυτό;

20240602_182727.jpg

Ναι και σε εμένα έτσι γίνετε δυο μερες έχω εντονο τεστ και μετά αρχίζει και πέφτει συνέχισε όσο μπορείς τις επαφες σου 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Δυστυχώς επειδή καινουρια δεν εμφανίζονται γρήγορα τα μηνύματα μουυ ούτε στου Μαΐου το θέμα..εύχομαι σιγά σιγά να βλέπετε πιο γρήγορα τα σχόλια μου🙏🏻 

Εμείς προσπαθούμε εδώ και 5 μήνες. Δεν έχω μπει στην διαδικασία για τεστ ωορηξιας ακόμη γιατί θεωρώ ότι θα μου δημιουργήσει περισσότερο άγχος και έχω ήδη παρά πολύ! 
 

εχω ΣΠΩ αλλά ευτυχώς τα τελευταία χρόνια έχω σταθερή περίοδο περίπου 30-32 μέρες. Θα ήθελα όμως την γνώμη και την βοήθεια σας🙏🏻 

τεπ είχα 10/05 ,το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ μου έβγαλε ότι είχα ωορρηξία την 18η μέρα. Την 20η μέρα δυο μέρες μετά δηλαδη πήγα στον γυναικολόγο για υπέρηχο κι είδε πως η ωορρηξία έγινε και μάλιστα από την αριστερή ωοθηκη. Βιάστηκα η αλήθεια και εκανα τεστ και ήταν φυσικά αρνητικό εχθές.. ουσιαστικά όμως εχθές ήταν η 5η μέρα απο την ωορρηξία(είχαμε επαφές εκείνες τις μέρες). 
 

Σήμερα έχω λίγο πόνο χαμηλά και είχα και πολλά υγρά που συνήθως δεν τα έχω εκτός αν επειδή το θέλω τόσο πολύ αρχίζω να τρελαίνομαι🤣  αν έχει γίνει το θαύμα ποτέ πιστεύετε είναι καλύτερα να κάνω το τεστ ; 
 

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο!😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια πως είστε; εμένα από ότι φαίνεται σήμερα 19η μέρα του κύκλου είναι το peak και όχι χθες που το υπολόγιζα,  παρατήρησα ότι τα έντονα τεστ κρατάνε 2 μέρες και σε προηγούμενο κύκλο, συμβαίνει και σε καμιά άλλη κοπέλα αυτό;

20240602_182727.jpg

Στη φωτό εμένα μου φαίνεται στο προτελευταίο το peak!! Σημερινό είναι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι και σε εμένα έτσι γίνετε δυο μερες έχω εντονο τεστ και μετά αρχίζει και πέφτει συνέχισε όσο μπορείς τις επαφες σου 🙂

Αύριο και μεθαύριο θα κάνω από ένα τεστ γιατί δεν έχω άλλα, μόνο της εγκυμοσύνης εχω, μακάρι να μη χρειαστεί να παραγγείλω ξανά  

Μακάρι οι επαφές μας να συνεχιστούν όπως πρέπει 🤞🤞🤞

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Στη φωτό εμένα μου φαίνεται στο προτελευταίο το peak!! Σημερινό είναι ;

Ναι ναι τα 2 τελευταία είναι σημερινά,  αυτό βλέπω και γω σαν peak 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Αύριο και μεθαύριο θα κάνω από ένα τεστ γιατί δεν έχω άλλα, μόνο της εγκυμοσύνης εχω, μακάρι να μη χρειαστεί να παραγγείλω ξανά  

Μακάρι οι επαφές μας να συνεχιστούν όπως πρέπει 🤞🤞🤞

Ναι ναι τα 2 τελευταία είναι σημερινά,  αυτό βλέπω και γω σαν peak 🤞🤞🤞

Ναι ναι!!! Οι επαφές σου είναι σούπερ αν μπορέσεις μια σήμερα/αυριο κ μεθαύριο ακόμα καλύτερα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι ναι!!! Οι επαφές σου είναι σούπερ αν μπορέσεις μια σήμερα/αυριο κ μεθαύριο ακόμα καλύτερα!!! 

Μακάρι να τα καταφέρουμε 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2024 at 10:56 ΜΜ, ο/η Naty_ είπε:

Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  

Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2024 at 9:00 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!  
 

εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂

Λιγο εμεινε και θα μαθεις...χαιρομαστε που εισαι κ εσυ κ το μωρακι καλα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες με πολλα θετικα τεστακια❤️❤️ εγω σημερα 27μερα.κυκλου κ εχω φοβερους πονους στη κοιλια απο προχθες εντονη συχνοουρια κ λευκα πηχτα κολπικα υγρα σε σημειο π να αλλαζω συνεχεια εσωρουχα. Ηλπιζα αυτο το μηνα επειδη εγινε καλη ωορηξια κ ειχα κ σωστες επαφες(λογικα) πτι κατι θα γινονταν ωστοσο σημερα στ σκουπισμα το πρωι ειδα κατι κηλιδες -βλεννες αιματος αλλα ελαχιστη...λετε να ρθει η περιοδος κ να εχασα κ αυτο τ μηνα??? Ξυπνησα με πολλα νευρα εντωμεταξυ...εγω ομως ποτε δεν ειχα συμοτωματα στη περιοδο ουτε ενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ΔΥΝΑΤΑ!!! Εύχομαι αυτός ο μήνας να μην μας στερήσει τίποτα αντιθέτως να μας γεμίσει την καρδία με ευτυχία και τα μάτια με υπέροχες εικόνες.

Το Σάββατο άκουγα μια ομιλία ενός γυναικολόγου για γονιμότητα και υπό γονιμότητα. Ένα πράγμα μου έμεινε και ήθελα πολύ να σας το πω ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΜΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕ!!!!!! Ένα τεράστιο χαμόγελο σχηματίστηκε διότι έχω πει στον εαυτό μου ότι δεν θα τα παρατήσω ποτέ. Και όλες εσείς το ίδιο λέτε, το ξέρω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ νομίζω βγαίνω από την σειρά για τεστ. Από εχθές, 21 μέρα του κύκλου, έχω πονάκια λες και θα αδιαθετήσω αλλά όχι κρατάνε πολύ λίγο. Άρα δεν ελπίζω, έρχεται η άτιμη. Μάλιστα τόσο νωρίς συμπτώματα να μην με αφήσει καν να ελπίζω. Δεν πειράζει να έρθει για να ξεκινήσουμε πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια μου καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες με πολλα θετικα τεστακια❤️❤️ εγω σημερα 27μερα.κυκλου κ εχω φοβερους πονους στη κοιλια απο προχθες εντονη συχνοουρια κ λευκα πηχτα κολπικα υγρα σε σημειο π να αλλαζω συνεχεια εσωρουχα. Ηλπιζα αυτο το μηνα επειδη εγινε καλη ωορηξια κ ειχα κ σωστες επαφες(λογικα) πτι κατι θα γινονταν ωστοσο σημερα στ σκουπισμα το πρωι ειδα κατι κηλιδες -βλεννες αιματος αλλα ελαχιστη...λετε να ρθει η περιοδος κ να εχασα κ αυτο τ μηνα??? Ξυπνησα με πολλα νευρα εντωμεταξυ...εγω ομως ποτε δεν ειχα συμοτωματα στη περιοδο ουτε ενα...

Όλα μαζί αυτά τα λες και καλά συμπτώματα. Που δεν έχασες κάποιο κύκλο αλλά αντιθέτως μάλλον ήταν ο τυχερός.🧿😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Όλα μαζί αυτά τα λες και καλά συμπτώματα. Που δεν έχασες κάποιο κύκλο αλλά αντιθέτως μάλλον ήταν ο τυχερός.🧿😁

Μακαρι κοριτσι μου απλα επειδη ειμαξ παντα απαισιοδοξη κ δεν τα παραταω ΠΟΤΕ κ ουτε προεκειται κ ας εχουν περασει 2χρονια νοιωθω κουραστγκα ψυχικα...ο γιατρος ηταν αισιοδοξος λογω των εξετασεων προγεστερονη 33 κ 466 Ε2 κ μ λεει ευχομαστε να μη δουμε περιοδο...εμτωμεταξυ εχογμε κ μαστορους στ σπιτι αυτες τις ημερες κ εχω κουραστει πολυ απο τις δουλειες τ σπιτιο κ σημερα εχω τοσα νευρα π δεν ξερω π να ξεσπασω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Όλα μαζί αυτά τα λες και καλά συμπτώματα. Που δεν έχασες κάποιο κύκλο αλλά αντιθέτως μάλλον ήταν ο τυχερός.🧿😁

Με προβληματιζουν ομως πι βλεννες οι κοκκινες.εγω ποτε δεν ειχα σταθερη πεειοδο ειδικα 28αρι κυκλο παντα 23 με 30 ηταν...κ λεω παει τον εχασα το μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Κορίτσια εγώ νομίζω βγαίνω από την σειρά για τεστ. Από εχθές, 21 μέρα του κύκλου, έχω πονάκια λες και θα αδιαθετήσω αλλά όχι κρατάνε πολύ λίγο. Άρα δεν ελπίζω, έρχεται η άτιμη. Μάλιστα τόσο νωρίς συμπτώματα να μην με αφήσει καν να ελπίζω. Δεν πειράζει να έρθει για να ξεκινήσουμε πάλι!

Αχ κοριτσι μου αν ειναι να ερθει ας ερθει η περιοδος γ να ειναι αυτος ο λυκλος ο τυχερος σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Με προβληματιζουν ομως πι βλεννες οι κοκκινες.εγω ποτε δεν ειχα σταθερη πεειοδο ειδικα 28αρι κυκλο παντα 23 με 30 ηταν...κ λεω παει τον εχασα το μηνα

Εγώ, το έχω ξανά πει συγνώμη που επαναλαμβάνομαι, την σύλληψη την κατάλαβα από την κόκκινη βλέννα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα. Είχα για ένα βραδάκι και την επόμενη σταμάτησε και έκανα τεστ, αμέσως δεύτερη ροζ γραμμή. Ήταν 7 το πρωί 6/1 Θεοφάνια και φώναζα στον άντρα μου να ξυπνήσει γιατί έλεγα τρελάθηκα, δεν βλέπω καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Αχ κοριτσι μου αν ειναι να ερθει ας ερθει η περιοδος γ να ειναι αυτος ο λυκλος ο τυχερος σου

Μακάρι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε..είχαμε πάει σκ στο χωριό μας και σήμερα πάλι τα κεφάλια μέσα..ξεκίνησαν και οι ζέστες Αθήνα και έχουμε ακόμη μέλλον με το καλοκαιράκι..από την Παρασκευή είμαι χάλια με ζαλάδες..ειδικά από το απόγευμα και μετά είναι σαν να κλείνει ο γενικός..ζαλίζομαι και θέλω να κοιμηθώ όπου βρίσκομαι..

Σε άλλα νέα είπαμε με τον σύντροφο να ξεκινήσει πάλι τις βιταμίνες που έπαιρνε προληπτικά όπως και εγώ και να το αφήσουμε στο χαλαρό..αν μέχρι Αύγουστο δεν έχουμε πετύχει κάτι θα πάμε για εξετάσεις...

αυτά τα νέα μου..  @annie! κοπέλα μου πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε..είχαμε πάει σκ στο χωριό μας και σήμερα πάλι τα κεφάλια μέσα..ξεκίνησαν και οι ζέστες Αθήνα και έχουμε ακόμη μέλλον με το καλοκαιράκι..από την Παρασκευή είμαι χάλια με ζαλάδες..ειδικά από το απόγευμα και μετά είναι σαν να κλείνει ο γενικός..ζαλίζομαι και θέλω να κοιμηθώ όπου βρίσκομαι..

Σε άλλα νέα είπαμε με τον σύντροφο να ξεκινήσει πάλι τις βιταμίνες που έπαιρνε προληπτικά όπως και εγώ και να το αφήσουμε στο χαλαρό..αν μέχρι Αύγουστο δεν έχουμε πετύχει κάτι θα πάμε για εξετάσεις...

αυτά τα νέα μου..  @annie! κοπέλα μου πως είσαι; 

Γιατί ζαλίζεσαι; Μήπως να κάνει γενικές μήπως έχει πέσει ο σίδηρος σου; Καλά κάνατε! Αλλά να χαλαρώσεις ολοκληρωτικά, δύσκολο, αλλά μια που το είπατε να το κάνετε κιόλας. Εγώ νομίζω εκεί που δεν το περιμένεις έρχεται.

Μαζί και σ' αυτόν τον κύκλο 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Εγώ, το έχω ξανά πει συγνώμη που επαναλαμβάνομαι, την σύλληψη την κατάλαβα από την κόκκινη βλέννα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα. Είχα για ένα βραδάκι και την επόμενη σταμάτησε και έκανα τεστ, αμέσως δεύτερη ροζ γραμμή. Ήταν 7 το πρωί 6/1 Θεοφάνια και φώναζα στον άντρα μου να ξυπνήσει γιατί έλεγα τρελάθηκα, δεν βλέπω καλά.

Να σ πω την αληθεια κ εμενα μ περασς απο το μυαλο να κανω ενα τεστ κ λεω αι καλα παλι αρνητικο θα ειναο κ ετσι μ εφυγε η σκεψη οπως μ ηρθε χαχαχα. Δηλαδη βλεποντας τη βλενα απογοητευτηκα. Παω καθε τρεις κ.λιγο στ μπανιο κ τσεκαρω το χαρτι κ τ εσωρουχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...