Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Σε υπερευχαριστω κοπέλα μου, ειλικρινά... 9 εβδομάδων ακριβώς είμαι. Θα σας ενημερώσω το βραδάκι που θα έχω νεότερα 🙏🙏🙏🙏

Βρε συ...λίγη θετική σκέψη!!! Το χρωστάς στον εαυτό σου....θα περιμένουμε απόψε τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Οχι δεν έχω αλλα παιδακια δυστυχως. Θα το ψαξω πάλι όσο καλύτερα μπορώ, γιατι ισως κατι να συμβαίνει στο αίμα μου μιας και τα χάνω στην ίδια βδομάδα. Να βγουν κι οι καρυότυποι σε ένα μήνα. Έτσι κι αλλιώς νομίζω το καλοκαίρι θα ξεκουραστώ, θα πάρω το χρόνο μου και μετά θα μπω πάλι στη διαδικασία. Εκτός κι αν πάλι είναι τυχαίο γεγονός! Τι να πω 

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός από 3 αποβολές και πάνω πρέπει να ψάχτουν τα πάντα...γιατί κάποιος λόγος υπάρχει...έως και την τρίτη περιμένουμε λέει μήπως ήταν κάτι τυχαίο...εγώ ψαχτηκα και στις δύο...εκτός από καρυότυπο ... 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να βρεις την αιτία που γίνεται αυτό ...είναι πολύ λυπηρό 😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Σε υπερευχαριστω κοπέλα μου, ειλικρινά... 9 εβδομάδων ακριβώς είμαι. Θα σας ενημερώσω το βραδάκι που θα έχω νεότερα 🙏🙏🙏🙏

Κορίτσι μου όλα καλά θα είναι 

παιρνεις προγεστερονη  ; 

εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα καθόλου καφέ ούτε στην παλινδρόμηση 

σε αυτήν είχα για δυο βδομαδες καφέ, κάθε μέρα απλά ήταν πιο ανοιχτόχρωμα από τα καφέ της περιόδου 

ειχα τρομάξει φουλ είναι η αλήθεια μάλλον έφταιγε επειδή ήταν χαμηλά ο πλακούντας 🤷‍♀️

θα περιμένουμε νέα σου 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Μου είπαν για τη Λευκού την αιματολογο στη Θες/νικη που εξειδικεύεται σε τέτοια περιστατικά, αλλά εχει ραντεβού απο φθινοπωρο και μετά! Οποτε θα παω μια φορα στη δικη μου και ισως παω τοτε να δω τι θα μου πει κι εκεινη. 
Οσες κανατε καρυοτυπο ζευγους ποσο κοστισε περιπου; 

Έτσι να κανεις κορίτσι μου! Εμας μας κόστισε 180€ και για τους δυο αλλά ιδιωτικά γτ δεν εχουμε ασφάλεια ! Αν έχετε ασφάλεια και τους γράψετε θα κοστίσει παραα πολύ λιγότερα! Εμας μας έστειλε στο genotypos στην κατεχακη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εμένα σήμερα 16η μέρα ξεκίνησε να σκουραινει το τεστάκι μου, τον προηγούμενο κύκλο είχε ξεκινήσει να σκουραινει 18η και 19η ήταν θετικό,  για να δούμε τώρα πως θα πάει 

Επαφές μέχρις στιγμής καλές είναι 10η 11η 13η 15η 16η 

Τελεια κορίτσι μου🙏 περιμενουμε τα τεστακια σου! Οι επαφές σας τέλειες ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τελεια κορίτσι μου🙏 περιμενουμε τα τεστακια σου! Οι επαφές σας τέλειες ☺️

Δεν ήρθα σε επικοινωνία με τον γιατρό όμως αυτό είναι το θέμα , είχα στο μυαλό μου να επικοινωνούσα μαζί του για να δω αν σίγουρα γίνεται η ωορρηξία και να κάναμε προφανώς και μια γνωριμία..πέφτει και στο ΣΚ στη μέση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Μου είπαν για τη Λευκού την αιματολογο στη Θες/νικη που εξειδικεύεται σε τέτοια περιστατικά, αλλά εχει ραντεβού απο φθινοπωρο και μετά! Οποτε θα παω μια φορα στη δικη μου και ισως παω τοτε να δω τι θα μου πει κι εκεινη. 
Οσες κανατε καρυοτυπο ζευγους ποσο κοστισε περιπου; 

Κορίτσι μου εμείς κάναμε καρυότυπο ζεύγους στο Παίδων Αγία Σοφία εντελώς δωρεάν. Εάν έχετε ασφάλεια να κλείσεις εκεί ραντεβού, έχει μια εξαιρετική βιολόγο που μας εξήγησε αναλυτικά τα πάντα. Επιπλέον από εξετάσεις εκτός από ορμονικές και θρομβοφιλιας εγώ σαν επόμενο βήμα θα έκανα υστεροσκοπιση ώστε να δούμε αν υπήρχε κάτι στη μήτρα που προκαλούσε αποβολές. Δεν πρόλαβα, ήρθε η μπέμπα μου 🌈. Κάνε ό,τι θα σε κάνει εσένα να είσαι πιο ήσυχη, όταν θα είσαι έτοιμη. Μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω, και είμαστε εδώ για ο,τι χρειαστείς. Ακόμα και προσωπικό εάν θέλεις στείλε μου να μιλήσουμε, οι περισσότερες δυστυχώς νιωθουμε τον πόνο σου....

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά θα είναι 

παιρνεις προγεστερονη  ; 

εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα καθόλου καφέ ούτε στην παλινδρόμηση 

σε αυτήν είχα για δυο βδομαδες καφέ, κάθε μέρα απλά ήταν πιο ανοιχτόχρωμα από τα καφέ της περιόδου 

ειχα τρομάξει φουλ είναι η αλήθεια μάλλον έφταιγε επειδή ήταν χαμηλά ο πλακούντας 🤷‍♀️

θα περιμένουμε νέα σου 🙏🙏🙏

Προγεστερόνη όχι δεν παίρνω. Είχα πει στον γιατρό να πάρω, αλλά μου είχε πει ότι 6,5 εβδομάδων που αντιλήφθηκα την εγκυμοσύνη δεν είχε και πολύ νόημα. Πήρα μια δυο φορές αλλα επειδή με χαλούσε πολύ και δεν μπορούσα να φροντίσω ούτε το μωρό, την σταμάτησα. Και εμένα είναι πολύ ανοιχτόχρωμα και ελάχιστα σε ποσότητα, ίσα ισα σταγονιτσες, αλλά και πάλι τρόμαξα καθώς στην μπέμπα δεν είχα ποτέ ούτε σταγόνα από εκκρίσεις. 

Στην παλινδρομη επίσης ούτε εγώ είχα τίποτα. Ίσα ίσα που εκείνο το πρωινό είχα κάνει και εμετό παρόλο που η καρδιά είχε σταματήσει.

Ο γιατρός (πάντα αστειεύεται) μου είπε να κόψω το σεξ, καλά του λέω αυτό το έχουμε ξεχάσει προ πολλού. Να το ξεκινήσεις τότε μου είπε... Μέσα σε όλα τουλάχιστον μου φτιάχνει τη διάθεση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty μου σοκ σοκ σοκ!!! Απλα σοκ!!! Έχω ανατριχιάσει!!! Κοριτσάκι μου γλυκό δν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς ! Απλα στέκομαι αμίλητη …. Τι να σου πω για να σε παρηγορήσω; Κλάψε θρήνησε όσο θέλεις βίωσε την απώλεια και μετά θ έχεις και πάλι τη δύναμη να σηκωθεις!! 
ψαξτο κορίτσι μ! Κ η αδερφή μ είχε τρεις αποβολές ! Πήγε στη λευκού και της έδωσε προληπτικά ενέσεις αντιπηκτικές και στις δυο εγκυμοσύνες της ! Τώρα έχει δυο κορίτσαρους!!! Να πας  στη λευκού! Εγώ την εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια! Και τώρα έκλεισα ραντεβού μαζί της για 8 Ιουλίου! Και πάντοτε της στέλνω όλες μου τις εξετάσεις ! Η αδερφή μου είχε αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο ανεβασμένο γ αυτό κ οι αντιπηκτικές! Στο τελευταίο έμβρυο είχε κάνει βιοψία και φάνηκαν θρομβώσεις στον πλακούντα! 
Όλα θα πάνε καλά! Να έχεις πιστη!!!! Είμαι σίγουρη για σένα!!! Σ στέλνω μια μεγααααααλη αγκαλιά ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate1992σ’ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Πήρα στη Λευκού αλλά για ραντεβού από το φθινόπωρο θα με βάλει. 
Κορίτσια όσες είστε Θεσσαλονίκη επειδή μένω επαρχία, και θα ήθελα μια 2η γνώμη αν και η γιατρός μου εδώ τα ψάχνει αρκετά, έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό γυναικολόγο εκεί; Ιδανικά με εμπειρία στις αποβολές. Αν δεν γίνεται δημόσια στειλτε μου ένα προσωπικό μηνυμα. Σας ευχαριστώ όλες και πάλι 🤍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Δεν ήρθα σε επικοινωνία με τον γιατρό όμως αυτό είναι το θέμα , είχα στο μυαλό μου να επικοινωνούσα μαζί του για να δω αν σίγουρα γίνεται η ωορρηξία και να κάναμε προφανώς και μια γνωριμία..πέφτει και στο ΣΚ στη μέση 

Δεν πειράζει κορίτσι μου αφού τυχαίνει σκ συνέχισε τεστ και επαφές και εύχομαι μα μη χρειαστεί να πας στον γιατρό και να έρθει το σπορακι τώρα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσι μου εμείς κάναμε καρυότυπο ζεύγους στο Παίδων Αγία Σοφία εντελώς δωρεάν. Εάν έχετε ασφάλεια να κλείσεις εκεί ραντεβού, έχει μια εξαιρετική βιολόγο που μας εξήγησε αναλυτικά τα πάντα. Επιπλέον από εξετάσεις εκτός από ορμονικές και θρομβοφιλιας εγώ σαν επόμενο βήμα θα έκανα υστεροσκοπιση ώστε να δούμε αν υπήρχε κάτι στη μήτρα που προκαλούσε αποβολές. Δεν πρόλαβα, ήρθε η μπέμπα μου 🌈. Κάνε ό,τι θα σε κάνει εσένα να είσαι πιο ήσυχη, όταν θα είσαι έτοιμη. Μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω, και είμαστε εδώ για ο,τι χρειαστείς. Ακόμα και προσωπικό εάν θέλεις στείλε μου να μιλήσουμε, οι περισσότερες δυστυχώς νιωθουμε τον πόνο σου....

Προγεστερόνη όχι δεν παίρνω. Είχα πει στον γιατρό να πάρω, αλλά μου είχε πει ότι 6,5 εβδομάδων που αντιλήφθηκα την εγκυμοσύνη δεν είχε και πολύ νόημα. Πήρα μια δυο φορές αλλα επειδή με χαλούσε πολύ και δεν μπορούσα να φροντίσω ούτε το μωρό, την σταμάτησα. Και εμένα είναι πολύ ανοιχτόχρωμα και ελάχιστα σε ποσότητα, ίσα ισα σταγονιτσες, αλλά και πάλι τρόμαξα καθώς στην μπέμπα δεν είχα ποτέ ούτε σταγόνα από εκκρίσεις. 

Στην παλινδρομη επίσης ούτε εγώ είχα τίποτα. Ίσα ίσα που εκείνο το πρωινό είχα κάνει και εμετό παρόλο που η καρδιά είχε σταματήσει.

Ο γιατρός (πάντα αστειεύεται) μου είπε να κόψω το σεξ, καλά του λέω αυτό το έχουμε ξεχάσει προ πολλού. Να το ξεκινήσεις τότε μου είπε... Μέσα σε όλα τουλάχιστον μου φτιάχνει τη διάθεση! 

Έτσι και εγω στην παλινδρόμηση έκανα εμετό και είχε σταματήσει η καρδούλα 

Εγω είχα πιο πολλά καφέ δεν ήταν απλά σταγόνες αλλά από ένα σημείο και μετά προσπαθούσα να μην τα δίνω σημασία όπου σταμάτησαν απότομα όπως ξεκίνησαν 

ναι είναι άτιμη η προγεστερονη νομίζω πως για αυτό είχα και πιο πολλούς εμετούς στην δεύτερη εγκυμοσύνη από ότι στην πρώτη λόγο το ότι μου έδωσε 3 χάπια την μέρα ενώ στην πρώτη επαιρνα 1 χάπι ήμουν χάλια μαύρα..

θα πας να σε δει και όλα θα είναι καλά θα το δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια!

Είναι κάποια που να ειναι λίγων εβδομάδων όπως εγώ;

Εγω είμαι 4+1 έμαθα την Κυριακή με τεστ και την Δευτέρα είχα την θετική χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ μου αγάπη μου, σοκ μόνο.... Δεν υπάρχουν λόγια! Δε ξέρω τι να σου πω, παρά μόνο ότι συναισθάνομαι τον πόνο σου και συμπάσχω μαζί σου 💔 

Χθες δε πρόλαβα να μπω και σήμερα ειδα το πρωί το μνμ σου και είχα στο νου μου να μπω να δω τα νέα σου, χωρίς φυσικά να περιμένω αυτή την εξέλιξη... Λυπάμαι πραγματικά πολύ, είναι άδικο και κρίμα! Ψάξε το όσο μπορείς κι οπότε έχεις το κουράγιο, μη βιαστείς για όλα αυτά εάν δεν είσαι έτοιμη. Κι ο θρήνος είναι ένα συναίσθημα που πρέπει να δίνουμε το χρόνο του να εκφραστεί και να καταλαγιάσει. Ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ και μακάρι να ήμουν εκεί να σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά! Σου τη στέλνω διαδικτυακά ❤️

Όσο για τα αιματολογικά, επειδή κι εγώ είμαι καινούρια σ ολό αυτό, η γυναικολόγος μου που είδε τα αποτελέσματα μου την περασμένη Τρίτη που πήγαμε μου είπε κι εμενα όπως είπε κι η @Kate1992 ότι το αντιφωσφοριδικο συνήθως ευθύνεται για αποβολές πρώτου τριμήνου κι η θρομβοφιλια κυρίως επηρεάζει στο 2ο. Εμένα ευτυχώς το αντιφωσφοριδικο βρέθηκε αρνητικό και τώρα περιμένω τις υπόλοιπες εξετάσεις να βγουν, απλά ήθελα να το επισημάνω στο πλαίσιο διασταύρωσης πληροφοριών.

@Elli13 περιμένουμε τα νέα σου, αλλά σε παρακαλώ εχε πίστη, μη χάνεις το κουράγιο σου! Εγώ δεν είχα καφέ σχεδόν ποτέ, μόνο σ αυτήν την εγκυμοσύνη εκείνη τη μέρα στις πολύ αρχές που είχα ταξιδέψει και κουραστεί σημαντικά. Κατά τ αλλά ποτέ ξανά, αν και παίρνω προγεστερόνη, δε ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό. Ούτε στην παλινδρόμη, ούτε στη βιοχημική είχα, αλλά πολλές κοπέλες έχουν και όλα πάνε καλά! Σου εύχομαι και πιστεύω να είναι όλα καλά ❤️🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια το μωρό έφυγε… αύριο μπαινω για απόξεση. Είμαι σε σοκ. 3η εγκυμοσύνη που δεν προχωράει. Δεν έχω λόγια… 

Κορίτσι μου, λυπάμαι πάρα πολύ, ούτε μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο μπορεί να είναι όλο αυτό. Δεν θέλω να πω πολλά, εύχομαι μόνο αν και όταν είσαι ΄έτοιμη να προσπαθήσεις ξανά, να τα καταφέρεις γρήγορα και αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εμένα σήμερα 16η μέρα ξεκίνησε να σκουραινει το τεστάκι μου, τον προηγούμενο κύκλο είχε ξεκινήσει να σκουραινει 18η και 19η ήταν θετικό,  για να δούμε τώρα πως θα πάει 

Επαφές μέχρις στιγμής καλές είναι 10η 11η 13η 15η 16η 

Πολύ καλές όντως οι επαφές σας, μακάρι να φέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα και σύντομα να έχουμε ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια το μωρό έφυγε… αύριο μπαινω για απόξεση. Είμαι σε σοκ. 3η εγκυμοσύνη που δεν προχωράει. Δεν έχω λόγια… 

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολυ δεν χω λόγια να πω κ ούτε υπάρχουν…πάρε τον χρόνο σου και μιλά μ τον γιατρο σου γιατί να συμβαίνει αυτό συνέχεια!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η OLGA_95 είπε:

Πολύ καλές όντως οι επαφές σας, μακάρι να φέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα και σύντομα να έχουμε ευχάριστα!

Σίγουρα χρειάζεται να έχουμε ακόμα κάποιες επαφές όταν δούμε το θετικο και όταν πέφτει η ορμόνη,  δε ξέρω ακριβώς πότε κάνω ωορρηξία μετά το θετικο τεστ , θα δείξει τώρα 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου αφού τυχαίνει σκ συνέχισε τεστ και επαφές και εύχομαι μα μη χρειαστεί να πας στον γιατρό και να έρθει το σπορακι τώρα❤️

Η αλήθεια είναι πως τον βρήκα τηλεφωνικα τώρα είπαμε κάποια βασικά μόνο,  δεν αναφέρθηκα σε παρακολούθηση ωορρηξίας κλπ , υποστήριξε πως θα κάνω κανονικά ωορρηξία αφού ακολουθεί και η περιοδος , την προγεστερονη δεν χρειαζεται να την ελέγξω (επειδή στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν αρκετά χαμηλά)  και για τη μετάλλαξη αυτή στο γονίδιο που έχει τάση για θρομβοφιλία μου λέει για την ώρα δεν χρειάζεσαι αγωγή, μόνο στην εγκυμοσύνη και αυτό το βλέπουμε όταν έρθει με το καλό

Τώρα απλά θα περιμένουμε όταν έρθει το σποράκι...αν δεν με πιάσει καμία τρελα και τον ενοχλήσω ξανά 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα, μου έκανε κοιλιακό υπέρηχο για να μην με πειράξει είπε από κάτω. Το σπορακι είναι μια χαρά και κουνιόταν κιόλας 🥹🥹 Δόξα τω Θεώ 🙏🙏 Δεν είπε τίποτα για αποκόλληση, τα βρήκε όλα μια χαρά. Τον ρώτησα αν πρέπει να πάρω τίποτα, και μου απάντησε ναι, τον άντρα σου και να πάτε σπίτι 😋 Δεν χρειάζεται είπε προγεστερόνη. Η μαία του απλά μου είπε να μην κουράζομαι πολύ αυτές τις μέρες. Σας ευχαριστώ όλες για την έγνοια σας 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια πήγα, μου έκανε κοιλιακό υπέρηχο για να μην με πειράξει είπε από κάτω. Το σπορακι είναι μια χαρά και κουνιόταν κιόλας 🥹🥹 Δόξα τω Θεώ 🙏🙏 Δεν είπε τίποτα για αποκόλληση, τα βρήκε όλα μια χαρά. Τον ρώτησα αν πρέπει να πάρω τίποτα, και μου απάντησε ναι, τον άντρα σου και να πάτε σπίτι 😋 Δεν χρειάζεται είπε προγεστερόνη. Η μαία του απλά μου είπε να μην κουράζομαι πολύ αυτές τις μέρες. Σας ευχαριστώ όλες για την έγνοια σας 🙏🙏

Εξαιρετικά νέα κορίτσι μου! Ηρέμησε τώρα και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Σίγουρα χρειάζεται να έχουμε ακόμα κάποιες επαφές όταν δούμε το θετικο και όταν πέφτει η ορμόνη,  δε ξέρω ακριβώς πότε κάνω ωορρηξία μετά το θετικο τεστ , θα δείξει τώρα 

Η αλήθεια είναι πως τον βρήκα τηλεφωνικα τώρα είπαμε κάποια βασικά μόνο,  δεν αναφέρθηκα σε παρακολούθηση ωορρηξίας κλπ , υποστήριξε πως θα κάνω κανονικά ωορρηξία αφού ακολουθεί και η περιοδος , την προγεστερονη δεν χρειαζεται να την ελέγξω (επειδή στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν αρκετά χαμηλά)  και για τη μετάλλαξη αυτή στο γονίδιο που έχει τάση για θρομβοφιλία μου λέει για την ώρα δεν χρειάζεσαι αγωγή, μόνο στην εγκυμοσύνη και αυτό το βλέπουμε όταν έρθει με το καλό

Τώρα απλά θα περιμένουμε όταν έρθει το σποράκι...αν δεν με πιάσει καμία τρελα και τον ενοχλήσω ξανά 🤣

Βάσει του προηγούμενου κύκλου, λογικά σε 1-2 μέρες θα έρθει το θετικό, οπότε αν μπορέσεις να καλύψεις από επαφ΄ές και αυτό το διάστημα και απο εκεί και πέρα βλέπεις τα υπόλοιπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια πήγα, μου έκανε κοιλιακό υπέρηχο για να μην με πειράξει είπε από κάτω. Το σπορακι είναι μια χαρά και κουνιόταν κιόλας 🥹🥹 Δόξα τω Θεώ 🙏🙏 Δεν είπε τίποτα για αποκόλληση, τα βρήκε όλα μια χαρά. Τον ρώτησα αν πρέπει να πάρω τίποτα, και μου απάντησε ναι, τον άντρα σου και να πάτε σπίτι 😋 Δεν χρειάζεται είπε προγεστερόνη. Η μαία του απλά μου είπε να μην κουράζομαι πολύ αυτές τις μέρες. Σας ευχαριστώ όλες για την έγνοια σας 🙏🙏

Μπράβο κορίτσι μου. Κανονίσατε την αυχενική ή θα σε ξανά δει στο μεσοδιάστημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια πήγα, μου έκανε κοιλιακό υπέρηχο για να μην με πειράξει είπε από κάτω. Το σπορακι είναι μια χαρά και κουνιόταν κιόλας 🥹🥹 Δόξα τω Θεώ 🙏🙏 Δεν είπε τίποτα για αποκόλληση, τα βρήκε όλα μια χαρά. Τον ρώτησα αν πρέπει να πάρω τίποτα, και μου απάντησε ναι, τον άντρα σου και να πάτε σπίτι 😋 Δεν χρειάζεται είπε προγεστερόνη. Η μαία του απλά μου είπε να μην κουράζομαι πολύ αυτές τις μέρες. Σας ευχαριστώ όλες για την έγνοια σας 🙏🙏

Τέλος καλό όλα καλά δηλαδή παει μια χαρά κορίτσι μου υπομονή να φύγει το δύσκολο τρίμηνο 

Καλά με ένα παιδάκι είναι δύσκολο να μην κουράζεσαι αλλά όσο μπορείς να ζητάς βοήθεια από την μαμα σου να έρχεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια το μωρό έφυγε… αύριο μπαινω για απόξεση. Είμαι σε σοκ. 3η εγκυμοσύνη που δεν προχωράει. Δεν έχω λόγια… 

Κοριτσάκι μου πάγωσα όταν διάβασα το μήνυμα σου και το κοίταζα πόση ώρα.. λυπάμαι πάρα μα πάρα πολύ.. ξέρω ότι μόλις αρχίσαμε να γνωριζόμαστε συναισθανομαι όμως απόλυτα το πόνο σου.. δεν θα πω τίποτα περισσότερο, δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς άλλωστε, το ξέρουμε δυστυχώς οι περισσότερες.. μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω μόνο με μια ευχή, να είναι η τελευταία φορά που βιώνεις αυτό το πόνο... Λυπάμαι και πάλι πάρα μα πάρα πολύ για αυτή την εξέλιξη...😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια πήγα, μου έκανε κοιλιακό υπέρηχο για να μην με πειράξει είπε από κάτω. Το σπορακι είναι μια χαρά και κουνιόταν κιόλας 🥹🥹 Δόξα τω Θεώ 🙏🙏 Δεν είπε τίποτα για αποκόλληση, τα βρήκε όλα μια χαρά. Τον ρώτησα αν πρέπει να πάρω τίποτα, και μου απάντησε ναι, τον άντρα σου και να πάτε σπίτι 😋 Δεν χρειάζεται είπε προγεστερόνη. Η μαία του απλά μου είπε να μην κουράζομαι πολύ αυτές τις μέρες. Σας ευχαριστώ όλες για την έγνοια σας 🙏🙏

Τέλεια 😁 😁 😁 όλα τέλεια 🥳 🎉 🎉 με το καλό 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια πήγα, μου έκανε κοιλιακό υπέρηχο για να μην με πειράξει είπε από κάτω. Το σπορακι είναι μια χαρά και κουνιόταν κιόλας 🥹🥹 Δόξα τω Θεώ 🙏🙏 Δεν είπε τίποτα για αποκόλληση, τα βρήκε όλα μια χαρά. Τον ρώτησα αν πρέπει να πάρω τίποτα, και μου απάντησε ναι, τον άντρα σου και να πάτε σπίτι 😋 Δεν χρειάζεται είπε προγεστερόνη. Η μαία του απλά μου είπε να μην κουράζομαι πολύ αυτές τις μέρες. Σας ευχαριστώ όλες για την έγνοια σας 🙏🙏

Τέλεια τα νέα σου κορίτσι μου! Ηρεμία ξαι ξεκούραση τώρα όσο γίνεται 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 6 και 1 μου είπε!!! Δεν ξέρω κ εγώ σηκώνω τα χέρια ψηλά!!!!
    • Α τέλεια!! Το είχα κι εγώ άγχος με το σκυλί γιατί δεν έχω καταλήξει ακόμα σε παιδίατρο για να το συζητήσουμε..
    • αχαχ το ίδιο είμαστε!  Κορίτσια μίλησα με παιδίατρο! Ρώτησα για εμβόλια αν πρέπει να κάνουμε, και μου είπε τίποτα άλλο πέραν του κοκκύτη που έχω ήδη κάνει! Μου είπε ότι μπορεί να είναι και στον τοκετό μας. Επίσης, είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με το σκυλάκι ίσα ίσα ότι βοηθάει το μωρό απλά στην αρχή να υπάρχουν όρια, να μην πάει στην κούνια κτλ..
    • Έλα σοβαρά τώρα ;;; Ρε κορίτσι μου τι γίνετε δεν ξέρω εύχομαι να πάνε οοολα καλά πραγματικά στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 🙏🙏🙏 Ίσως δεν έπρεπε να κανείς άλλη χοριακη αφού είχατε με τον υπέρηχο εικόνα  σε ποια βδοαμδα βρίσκεσαι τώρα ;
    • Κορίτσια! Ο γιατρός σήμερα είδε το έμβρυο κ ακούσαμε και καρδιά! Και εγώ πήγαινα για αποξεση...του λέω μα η χοριακη έπεσε...μου λέει εγώ αυτήν την εγκυμοσύνη τώρα δεν την ρίχνω  Δε ξέρω τι έγινε αλλά κρατάω μικρό καλάθι!!! Πριν μια βδομάδα ακριβώς φαινόταν μόνο ο σακος κ μέσα σε μια εβδομάδα είδαμε κ μωρό κ καρδιά???? Θα τρελαθούμε!!!! Έχει ξανά συμβεί αυτό? Του λέω μήπως κάτι δε πάει καλά γι αυτό πέφτει η χοριακη? Μου λέει εγώ κρατάω μόνο τον υπέρηχο τωρα....
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...