Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια! Τι τράβηξα πρωί πρωί 😂 είδα στον ύπνο μου ότι έκανα τεστ και βγήκε θετικό ξυπνάω και σκέφτομαι αν όντως το έκανα η ήταν στον ύπνο μου..σηκώνομαι το ψάχνω😂 (τρελή κανονική) καταλαβαίνω ότι δεν το έχω κάνει και ξανά πεφτω και βλέπω πάλι ότι έψαχνα το τεστ π είδα στον ύπνο μου ότι είχα κάνει και το βρήκα😂 ξύπνησα προφανώς ψάχνοντας πάλι το τεστ..έφαγα μια ξενερα όταν καταλαβα ότι δεν..κάνω τεστ λοιπόν το οποίο θα το βάλω αλλα φαίνεται αρνητικό..από κοντά βλέπω μια υπερβολικά αχνη γραμμή..χθες βράδυ είχα λίγα καφέ στο σερβιετακι..σήμερα προς το παρόν τίποτα..Επισης πρηστηκε το στήθος μου και πονάει..για δείτε και εσεις 

IMG_8280.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα ξύπνησα και από τη μια μέρα στην άλλη το στήθος μου δεν με καίει όπως τις προηγουμενες μέρες, το νιώθω και ελαφρώς ξεπρησμένο και εννοείται με έπιασε μία μίνι παράνοια γιατί να συμβαίνει αυτό. Σαν την τρελή κάθε πρωί τσεκάρω πόσο με πονάει το στήθος και πόσο πρησμένο είναι! Πφφφ
Σε μια ώρα έχω γιατρό πάλι καλά! 
Αλλά ξεκάθαρα ανησυχώ κάπως 😌

Μην αγχωνεσαι κοπέλα μου..το βράδυ μπορεί πάλι να σε ενοχλεί..έρχονται και φεύγουν αυτά.. περιμένουμε τα νέα από τον γιατρό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα ξύπνησα και από τη μια μέρα στην άλλη το στήθος μου δεν με καίει όπως τις προηγουμενες μέρες, το νιώθω και ελαφρώς ξεπρησμένο και εννοείται με έπιασε μία μίνι παράνοια γιατί να συμβαίνει αυτό. Σαν την τρελή κάθε πρωί τσεκάρω πόσο με πονάει το στήθος και πόσο πρησμένο είναι! Πφφφ
Σε μια ώρα έχω γιατρό πάλι καλά! 
Αλλά ξεκάθαρα ανησυχώ κάπως 😌

Πόσες φορές θα πούμε καλέ ότι τα συμπτώματα δεν είναι σταθερά;;; Είναι δυνατόν να αγχώνεσαι γι' αυτό;;; Περιμένουμε τα νέα σας απο το γιατρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Τι τράβηξα πρωί πρωί 😂 είδα στον ύπνο μου ότι έκανα τεστ και βγήκε θετικό ξυπνάω και σκέφτομαι αν όντως το έκανα η ήταν στον ύπνο μου..σηκώνομαι το ψάχνω😂 (τρελή κανονική) καταλαβαίνω ότι δεν το έχω κάνει και ξανά πεφτω και βλέπω πάλι ότι έψαχνα το τεστ π είδα στον ύπνο μου ότι είχα κάνει και το βρήκα😂 ξύπνησα προφανώς ψάχνοντας πάλι το τεστ..έφαγα μια ξενερα όταν καταλαβα ότι δεν..κάνω τεστ λοιπόν το οποίο θα το βάλω αλλα φαίνεται αρνητικό..από κοντά βλέπω μια υπερβολικά αχνη γραμμή..χθες βράδυ είχα λίγα καφέ στο σερβιετακι..σήμερα προς το παρόν τίποτα..Επισης πρηστηκε το στήθος μου και πονάει..για δείτε και εσεις 

IMG_8280.jpeg

Κορίτσι μου εγώ προσωπικά δε βλέπω κάτι αλλά δεν τα πάω καλά με τα τεστ... Νομίζω το ξέρετε όλες πια! Κάνε λίγη υπομονή και κάνε την 1η μέρα καθυστέρησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου εγώ προσωπικά δε βλέπω κάτι αλλά δεν τα πάω καλά με τα τεστ... Νομίζω το ξέρετε όλες πια! Κάνε λίγη υπομονή και κάνε την 1η μέρα καθυστέρησης.

Εσένα σκεφτόμουν όταν έκανα το τεστ 😂 

αν δεν έχω τρελαθεί μέχρι την 1η μερα καθυστέρησης θα ξανακάνω τότε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_30 ουτε κ γω βλεπω κατι αλλα θυμάμαι οτι ειναι νωρις. Εμενα στην τελευταία μ κυηση τη μερα π περιμενα περιοδο ηταβ τοσο αχνη π μετα βιας την εβλεπα. Μια μερα πριν δ θα φαινοταν τιποτα.

@Naty_κορίτσι μου γλυκο δ ειναι δυνατον τ στηθος να ειναι πρησμενο κ να πονάει συνεχεια σε ολη την εγκυμοσύνη. Μην τ σκεφτεσαι αυτο. Αλλιως οι γιατροι θ μας ελεγαν να υο τσεκάρουμε. Θα πας σήμερα στο γιατρο, θα το δεις, θα ηρεμησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

@anna_30καλημερα κορίτσι μου! Για να είμαι ειλικρινής ούτε εγώ βλέπω κάτι…αλλά νωρις δεν είναι;;

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@anna_30 ουτε κ γω βλεπω κατι αλλα θυμάμαι οτι ειναι νωρις. Εμενα στην τελευταία μ κυηση τη μερα π περιμενα περιοδο ηταβ τοσο αχνη π μετα βιας την εβλεπα. Μια μερα πριν δ θα φαινοταν τιποτα.

@Naty_κορίτσι μου γλυκο δ ειναι δυνατον τ στηθος να ειναι πρησμενο κ να πονάει συνεχεια σε ολη την εγκυμοσύνη. Μην τ σκεφτεσαι αυτο. Αλλιως οι γιατροι θ μας ελεγαν να υο τσεκάρουμε. Θα πας σήμερα στο γιατρο, θα το δεις, θα ηρεμησεις.

καλημέρα κορίτσια! ναι είναι νωρίς..το ΣΚ περιμένω..παρασύρθηκα από το όνειρο :P θα ηρεμήσω✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

@Mpourmpoulo κορίτσι μου τα νεα σου πολύ ενθαρρυντικά λίγο υπομονή ακόμα να έρθει η άτιμη να προχωρήσετε με την διαδικασία 

@Girly όλα πηγαίνουν μια χαρά το σπορακι σου μεγαλώνει όταν θα ξανά πας θα την ακούσεις να χτυπάει δυνατά ❤️ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι μου 

@Naty_ κορίτσι μου έτσι θα γίνεται μια θα έρχονται συμπτώματα μια θα φεύγουν ξέρω είναι αγχωτικό αυτό και εγω τις πρωτες βδομαδες έτσι ήμουν τα κοιτούσα όλα υπομονή να περάσει αυτό το δύσκολο 3 μηνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

 

καλημέρα κορίτσια! ναι είναι νωρίς..το ΣΚ περιμένω..παρασύρθηκα από το όνειρο :P θα ηρεμήσω✌️

Καλημερα δεν βλέπω και εγω κάτι στο τεστ κορίτσι μου 

Αυτά είναι τα one test ; 

Σήμερα σε πια μέρα μετά την ωορρηξία είσαι 10-11;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλημερα δεν βλέπω και εγω κάτι στο τεστ κορίτσι μου 

Αυτά είναι τα one test ; 

Σήμερα σε πια μέρα μετά την ωορρηξία είσαι 10-11;

καλημέρα! ναι τα One είναι..θετικό τεστ είχα 17/5 βράδυ,18/5 απόγευμα η ορμόνη είχε πέσει..η ωχρινική μου είναι 16 μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα! ναι τα One είναι..θετικό τεστ είχα 17/5 βράδυ,18/5 απόγευμα η ορμόνη είχε πέσει..η ωχρινική μου είναι 16 μέρες..

Τα έχουν αλλάξει τα τεστ δεν έχουν γράμματα πάνω και με μπέρδεψαν 😅

Έχεις περιθώριο μέχρι την καθυστέρηση λιγες μερες υπομονή ακόμα 

ευχομαι δυο κατά κόκκινες γραμμές το σκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα! ναι τα One είναι..θετικό τεστ είχα 17/5 βράδυ,18/5 απόγευμα η ορμόνη είχε πέσει..η ωχρινική μου είναι 16 μέρες..

Δώσε χρόνο και απλά μην κουράζεσαι αυτές τις μέρες, προληπτικά.

Εύχομαι το σκ να είναι κατακόκκινη η γραμμούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια το μωρό έφυγε… αύριο μπαινω για απόξεση. Είμαι σε σοκ. 3η εγκυμοσύνη που δεν προχωράει. Δεν έχω λόγια… 

κορίτσι μου λυπάμαι πολύ..σβήνω γράφω τόση ώρα..δεν υπάρχουν λόγια να σου πω..στενοχωριέμαι και εγώ μαζί σου..πέρασα πρόσφατα μια βιοχημική και αναρωτιεμαι πάντα γιατί να συμβαίνει αυτό στις κοπέλες που θέλουν τόσο πολύ ενα παιδάκι..πάρε το χρόνο σου κοπέλα μου και μιλήστε με τον γιατρό..δείτε αν μπορείτε να κάνετε κάποιες εξετάσεις να δείτε αν υπάρχει κάποια αιτία..

ειμαστε εδώ αν χρειαστείς να μιλήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια το μωρό έφυγε… αύριο μπαινω για απόξεση. Είμαι σε σοκ. 3η εγκυμοσύνη που δεν προχωράει. Δεν έχω λόγια… 

Τι λόγια παρηγοριάς να πεις ; αχ βρε @Naty_ ήρθε η χαρά για να φύγει 😮💨 Μείνε δυνατή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια το μωρό έφυγε… αύριο μπαινω για απόξεση. Είμαι σε σοκ. 3η εγκυμοσύνη που δεν προχωράει. Δεν έχω λόγια… 

Ωχ κορίτσι μου πραγματικά λυπάμαι παρά πολύ 😢 το διάβασα και ανατρίχιασα δεν περίμενα να έχει τέτοια εξέλιξη 

ειναι πολύ άσχημο να πηγαίνεις στο γιατρό σου και να ακούσεις τέτοια πράγματα 

σου στέλνω μια αγκαλιά κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια το μωρό έφυγε… αύριο μπαινω για απόξεση. Είμαι σε σοκ. 3η εγκυμοσύνη που δεν προχωράει. Δεν έχω λόγια… 

Τι λες κορίτσι μου; Ανατρίχιασα, σε κάνω μια δυνατή μεγάλη αγκαλιά. Δεν γίνεται να ακούμε όλο τέτοια, μπούχτισα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια το μωρό έφυγε… αύριο μπαινω για απόξεση. Είμαι σε σοκ. 3η εγκυμοσύνη που δεν προχωράει. Δεν έχω λόγια… 

Δεν υπάρχουν λόγια που να σου πω και να σε κάνουν να νιώσεις έστω και λίγο καλύτερα... λυπάμαι και στεναχωριέμαι πολύ. Ο Θεός να σου δώσει κουράγιο κορίτσι μου και εσένα και τον σύζυγό σου. Τι να πω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια το μωρό έφυγε… αύριο μπαινω για απόξεση. Είμαι σε σοκ. 3η εγκυμοσύνη που δεν προχωράει. Δεν έχω λόγια… 

Κοριτσι μου δεν περιμεναμε τετοια εξελιξη. Μεινε δυνατη .η επομενη θα ερθει κ θα μεινει🙏🙏🙏 ειμαστε εδω🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια το μωρό έφυγε… αύριο μπαινω για απόξεση. Είμαι σε σοκ. 3η εγκυμοσύνη που δεν προχωράει. Δεν έχω λόγια… 

Πραγματικά νομίζω πως καμιά μας δεν έχει λόγια κορίτσι μου. Κι εγώ σοκαρίστηκα. Κουράγιο μόνο θα πω και όποτε θέλεις είμαστε όλες εδώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια το μωρό έφυγε… αύριο μπαινω για απόξεση. Είμαι σε σοκ. 3η εγκυμοσύνη που δεν προχωράει. Δεν έχω λόγια… 

Λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ... Τοε χω ζήσει με δύο απώλειες και ξερω πόσο πολύ πονάει. Πάντα θα πονάει. Καλό κουράγιο κοριτσάκι μου, ξέσπασε όσο χρειαστεί αλλά μην τα παρατήσεις σε παρακαλώ.. θα έρθει το ουράνιο τόξο στο υπόσχομαι 🙏🙏😔😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Κορίτσια έχω από χτες το βράδυ ελάχιστα καφέ. Πήρα σήμερα τον γιατρό και αν και τον άκουσα ψύχραιμο, μου είπε να πάω το απόγευμα από κει χωρίς ραντεβού για να μου φύγει το άγχος. Δεν έχω καλό προαίσθημα, ίσως είμαι απαισιόδοξη λόγω ιστορικού, αλλά δεν ξέρω... Δεν έχω νιώσει ούτε μια μέρα χαρούμενη σε αυτήν την εγκυμοσύνη, σαν κάτι να με κρατάει πίσω... Κάντε μια προσευχή σας παρακαλώ να είναι όλα καλά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ Κορίτσια έχω από χτες το βράδυ ελάχιστα καφέ. Πήρα σήμερα τον γιατρό και αν και τον άκουσα ψύχραιμο, μου είπε να πάω το απόγευμα από κει χωρίς ραντεβού για να μου φύγει το άγχος. Δεν έχω καλό προαίσθημα, ίσως είμαι απαισιόδοξη λόγω ιστορικού, αλλά δεν ξέρω... Δεν έχω νιώσει ούτε μια μέρα χαρούμενη σε αυτήν την εγκυμοσύνη, σαν κάτι να με κρατάει πίσω... Κάντε μια προσευχή σας παρακαλώ να είναι όλα καλά.....

Δεν μπορεί να συμβεί και σε 2η κοπέλα back to back. Αποκλείεται!!! Θα προσευχηθώ κορίτσι μου με όλη τη δύναμη της ψυχής μου να είναι μια χαρά το μωράκι σου! 🙏🙏🙏 Θύμισε μου σε ποιά εβδομάδα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω μια απορία που μου δημιουργήθηκε. Όσον αφορά τα άλματα ανάπτυξης, το 1ο άλμα λέει πως είναι στις 5 εβδομάδες. Ποια θεωρείται 5η εβδομάδα? Από 4εβδ κ 1 μέρα ως 5 εβδ ή 5εβδ ως 5εβδ κ 6 μέρες? Ξέρει καμία?
    • Καλημέρα κορίτσια όπως είπε και Barbiee το Α21 η διαδικασία πως κάνεις αίτηση δεν την ξέρω τα κάνει ο άντρας μου αυτά απλά και εμένα με πλήρωσαν μόνο για το ένα παιδί, τώρα με το δεύτερο θα αυξηθεί το ποσό αλλά από την επόμενη φορά 
    • ναι κορίτσι μου να το πεις! αν και είναι εύκολη διαδικασία αν δεν θες να πληρώνεις το λογιστή... καν την μονη σου!
    • Κορίτσι Μ καλησπέρα! Επειδή από ότι θυμάμαι τα μωράκια μας είναι στις ίδιες βδομάδες... Θα σ πω εμάς τι μας έχει πει για την δυσκοιλιότητα ο δικός μας γιατρός π είναι και ανεπτυξιολογος.  Αν δίνεις ξένο γάλα δεν θεωρείται δυσκοιλιότητα μέχρι 5 μέρες! Και εγώ θυμάμαι είχα πολύ άγχος γιατί ειχε μια κένωση την ημέρα και αυτό με πολύ κλάμα! Αλλάξαμε όμως μόνο ένα γάλα και αυτό γιατί όπως Μ εξήγησε οταν είναι τόσο μικρουλικα αποφεύγουμε να αλλάζουμε συχνά γάλατα καθώς το πεπτικό τους σύστημα δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη οπότε χρειάζονται καποιες βδομάδες μεχρι να καταλάβουμε αν ενοχλεί το μωρό το γάλα ή όχι.Εμείς τώρα κλείσαμε δύο μηνών και μια βδομάδα και αυτή την βδομάδα είμαστε πολύ πολύ καλύτερα! Κάναμε αρκετή υπομονή και πολλές αϋπνίες με πονακια και σφυξιμο και τελικά ο γιατρός μας είχε δίκιο αν και εγώ ως αγχωδης νέα μανούλα τον τρελανα να αλλάξουμε γάλα.  Βέβαια αυτα π σ έγραψα είναι οτι μας έχει πει ο γιατρός μας. Έχεις προσέξει εκτός από δυσκοιλιότητα κάτι άλλο, ίσως εχει δυσανεξία στη λακτόζη; Κολικούς; Υπομονή εύχομαι!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...