Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 57 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ξεκάθαρα μπορείς να πεις δε θέλω αν δεν είναι ιατρικώς απαραίτητα!! Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ξανά ακούσει αλλά κ πάλι γιατροί δεν είμαστε.

Αχ πως σε καταλαβαίνωωωωω!!! Εμείς είχαμε ολοκληρωμένη επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία. Μετά ενώ είχαμε επαφές δεν τα καταφέραμε λόγω κούρασης..

Μπορεί να είχες καταναλώσει περισσότερα υγρά κοπέλα μου. Αλλά ναι γίνεται ίσως πάει για πιο μετά ή να έχεις πολύ απότομη αύξηση της ορμόνης. Εμένα από αχνό τη μια μέρα το βραδάκι κατά τις 20.00 πήγε θετικό στις 10.00 το πρωί κ το απόγευμα ξεκίνησε να πεφτει (πάλι κόκκινο ήταν αλλά όχι τόσο έντονο κ λιγότερο από τη γραμμή ελέγχου).

Πάντως ο γιατρός μου είχε πει ότι 2 μέρες πριν την ωορρηξία είναι η ιδανικά γόνιμη μέρα!! 🤞🏼🤞🏼 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

@Θέτις Κ. μου σ' ευχαριστώ και για τη δική σου απάντηση έτσι ακριβώς είναι. Η καρδούλα χτυπά και αυτό μετράει όλα τα υπόλοιπα θα φτιάξουν. Όσο μπορώ ξεκουράζομαι, παίρνω και τα διάφορα που μου είπαν και το μπεμπάκι θα είναι ασφαλές ❤️ Βγήκε το τραύμα από την προηγούμενη εμπειρία και έμεινα εκεί αντί να χαρώ με τα θετικά τα τωρινά!

Επέστρεψες εσύ εξωτερικό; Σε ποια χώρα είσαι; Πώς νιώθεις που είσαι πίσω και πότε θα πας σε γιατρό εκεί;  

Χαίρομαι κορίτσι μου που εστιάζεις στον εαυτό σου και στο μπεμπινι ❤️ αυτό πρέπει να κάνουμε τώρα, κι ας αφήσουμε στους άλλους τις δουλειές 🤣🤣 είναι οι ευκαιρία μας! Δυο καρδιές έχουμε πλέον, χρειαζόμαστε ηρεμία 😎

Αχ δεν έχω φτάσει ακόμα στον τελικό προορισμό μου (Πορτογαλία) δυστυχώς! Κι απέχω 2 ώρες ακόμα απ' το να επιβιβαστω στη δεύτερη πτήση 🥴 το μπιζελακι φαίνεται να μη του αρέσει καθόλου η φάση γιατί μ έχει ταράξει στις ναυτίες. Τώρα πήρα την πολυβιταμινη μου που έχει και τζίντζερ κι ελπίζω να με πιάσει. !Αλλά θα πρέπει να το συνηθίσει το αεροπλάνο, σα το μωρό της Τουνη ένα πραμα!! 7 εβδομάδων κι έχει μπει ήδη σε 4 🤣🤣🤣🤣 είχα κι ένα άλλο ταξίδι προγραμματισμένο για Μαδρίτη αρχές Ιουνίου αλλά το ακύρωσα γιατί δε παλεύεται στο αεροδρόμιο με τις άβολες θέσεις και τις μυρωδιές από παντού! Ο εφιάλτης μιας εγκύου 1ου τριμήνου 🤢😵
 

Χαίρομαι φουλ που επιστρέφω γιατί μου λείπει ήδη ο σύντροφός μου και θέλω να μπω σε μια σειρά εκεί. Γιατρό σου ξανά έχουμε την άλλη τρίτη 28/05

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να σας ζήσει ο μπεμπακος! Γερός και καλότυχος να είναι 😊❤️❤️❤️

Αν είσαι Αθήνα με ενδιαφέρει να μάθω τον γιατρό σου γιατί θέλω κι εγώ vbac όταν με το καλό έρθει το 2ο . Στείλε μου πμ όταν βρεις χρόνο.

Επλιζω να μην πειράζει που θα απαντήσω εγω.. δεν ξέρω τώρα αν έχει χρόνο να μπει να μας διαβάσει η @Κατερίνα!!! 😊

ειναι στην Κρήτη εκεί γέννησε  

είναι πολύ καλό που βρήκε γιατρό να μπορεί να αναβάλει γεννά φυσιολογική μετά από μια καισαρική δεν παίρνουν πολύ αυτήν την ευθύνη 🤷‍♀️

και ξανά ένα μπράβο στην κατερινα που το τόλμησε και το κατάφερε 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Χαίρομαι κορίτσι μου που εστιάζεις στον εαυτό σου και στο μπεμπινι ❤️ αυτό πρέπει να κάνουμε τώρα, κι ας αφήσουμε στους άλλους τις δουλειές 🤣🤣 είναι οι ευκαιρία μας! Δυο καρδιές έχουμε πλέον, χρειαζόμαστε ηρεμία 😎

Αχ δεν έχω φτάσει ακόμα στον τελικό προορισμό μου (Πορτογαλία) δυστυχώς! Κι απέχω 2 ώρες ακόμα απ' το να επιβιβαστω στη δεύτερη πτήση 🥴 το μπιζελακι φαίνεται να μη του αρέσει καθόλου η φάση γιατί μ έχει ταράξει στις ναυτίες. Τώρα πήρα την πολυβιταμινη μου που έχει και τζίντζερ κι ελπίζω να με πιάσει. Αλλά θα πρέπει να το συνηθίσει το αεροπλάνο, σα το μωρό της Τουνη ένα πραμα!! 7 εβδομάδων κι έχει μπει ήδη σε 4 🤣🤣🤣🤣 είχα κι ένα άλλο ταξίδι προγραμματισμένο για Μαδρίτη αρχές Ιουνίου αλλά το ακύρωσα γιατί δε παλεύεται στο αεροδρόμιο με τις άβολες θέσεις και τις μυρωδιές από παντού! Ο εφιάλτης μιας εγκύου 1ου τριμήνου 🤢😵💫

Ωωω μα τι ωραία όμως, πόσο αγαπώ αυτές τις χώρες! Το μπιζελάκι από την κοιλιά θα μάθει να ταξιδεύει και να βολτάρει ☺️

Για τη ναυτία δοκίμασε να φας και τίποτα σε κράκερ αν έχει εκεί στο αεροδρόμιο μήπως βοηθήσει. Κουράγιοοο!!

Εγώ πάντως μέχρι τώρα ναυτία δεν! Το πρωί νιώθω λίγο όταν σηκωθώ και μετά περνάει. Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο, να μην έχεις και να είσαι κομπλέ ή να έχεις για να σου θυμίζει το σποράκι ότι είναι εκεί; 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Naty_ είπε:

Ωωω μα τι ωραία όμως, πόσο αγαπώ αυτές τις χώρες! Το μπιζελάκι από την κοιλιά θα μάθει να ταξιδεύει και να βολτάρει ☺️

Για τη ναυτία δοκίμασε να φας και τίποτα σε κράκερ αν έχει εκεί στο αεροδρόμιο μήπως βοηθήσει. Κουράγιοοο!!

Εγώ πάντως μέχρι τώρα ναυτία δεν! Το πρωί νιώθω λίγο όταν σηκωθώ και μετά περνάει. Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο, να μην έχεις και να είσαι κομπλέ ή να έχεις για να σου θυμίζει το σποράκι ότι είναι εκεί; 😄

Κι εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι! Όταν δεν έχω ναυτίες σκέφτομαι μην έγινε κάτι κι όταν έχω γκρινιάζω 🤣 νομίζω από παράνοια είμαστε κομπλέ όλες 🤣🤣

Έχω προμηθευτεί κάτι κράκερ απλά η γεύση τους μου φαίνεται απαίσια 🥴 γενικά Μ έχει πιάσει μια γκρίνια κι ανυπομονησία όπως καταλαβαίνετε! Μια μερα είναι θα περάσει, τι να κάνουμε. Τουλάχιστον έχω παρεούλα το σποράκι μου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!!!

Αυχενικη έκανα πριν 1,5 μήνα περίπου. Σήμερα είχα απλά υπέρηχο. Με βλέπει ανά 3 εβδομάδες τώρα στις αρχές και από τον 7 και μετά ανά 2 και στο τέλος κάθε εβδομάδα λόγω του διαβήτη. 
@Mpourmpoulo αναμένουμε την χοριακη σου. Όντως πολύ περίεργα πράγματα και μάλιστα μετά από τόσες μέρες. 

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εμένα έκανε από την απόξεση και μετά να μηδενίσει 3 μήνες....

Γιατί ήμουν και εγώ προχωρημένη...είχα ακούσει καρδούλα... 😔😔 Ήμουν 8η εβδομάδα.... Και είχε ανέβει αρκετά η χοριακή..... Και εγώ είχα χαρεί μπας και είχε γίνει κάτι καινούργιο αλλά όχι...

Εύχομαι πραγματικά να είναι θαύμα στην περίπτωση σου!!!🙏🙏🙏

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Rena92 πολυ βασικο που εχεις καλοβολο μωρακι! Να το χαιρεσαι!

@Mpourmpouloκορίτσι εκανες χοριακη?

@Kate1992 κοριτσι μ να κανεις οτι σε βοηθάει. Αν νομιζεις οτι δεν μπορεις να σταθεις απο τις ναυτιες παρε χάπι. Δεν αξιζει να ταλαιπωριεσαι. Ίσως να παιρνεις ένα τη μερα. Το αν αντεχεις η οχι τις ναυτιες δε θα σε κρινει κανενας. Ουτε σε κανει λιγότερο μάνα. Μερα με τη μερα το βλεπεις. Όταν νιωθεις σχετικά καλα δ χρειαζεται. Αν νιώθεις αρρωστη παρε. Για να σου το εδωσε ο γιατρός κακο δεν κανει.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Mpourmpouloπεριμένουμε τη χοριακη σου!! 

Εμένα μου ήρθε περίοδος 46η μέρα μετά την παλινδρόμη. Βέβαια στη δική μου περίπτωση απέβαλα "φυσιολογικά" με φαρμακευτική αγωγή περίπου στις 11 εβδομάδες. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο απλα το αναφέρω. Δεν είχα κάνει κανένα τεστακι καθώς δεν είχα καν ιδέα ότι υπάρχουν τέτοια πράγματα τότε, αλλά όπως σου είπε κι η Μαρίνα, μπορεί να πιάνεται ακόμα η ορμόνη απ' την προηγούμενη εγκυμοσύνη σου. Αν δε είναι όντως το επιθυμητό αποτέλεσμα, τι να πω παιδιά μου, θα είναι πραγματικά ένα ΘΑΥΜΑ 🌈🙏🙏🙏🙏

Κοριτσια μου δεν έκανα χοριακη! Ξυπνησα το πρωί και έκανα ένα τεστ όπου έδειξε μια παρααααααα πολύ άχνη γραμμή όποτε μάλλον είναι από την προηγούμενη εγκυμοσυνη και είναι στη φάση να μηδενιστεί ! Όποτε είπα να μη πάω δεν υπάρχει λογος! Το ωορρηξιας όμως που βγήκε χθες θετικο δεν ξερω αν είναι από ωορρηξια! Το πιο πιθανό είναι να είμαι στη φάση ωορρηξιας γτ αυτές τις μέρες είχα υγρα παρά πολλαααα σαν ασπράδι αυγού! Χθες καναμε και μια ατασταλια και είχαμε ελεύθερη επαφή ελπιζω να μη με καρυδώσει ο γιατρός αν προκύψει εγκυμοσυνη😂 ειπαμε να πάρουμε το ρίσκο θα δειξει🤔 όποτε αν όντως κάνω ωορρηξια τώρα η περίοδος θα αργησει 😩 και υπολογίζω να έρθει 64η μέρα από την απόξεση σοκκκκ δλδ 6 Ιουνίου😩 όποτε και η σπερματεγχυνση θα πάει για τέλη Ιουνίου πφφφφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

 

Κοριτσια μου δεν έκανα χοριακη! Ξυπνησα το πρωί και έκανα ένα τεστ όπου έδειξε μια παρααααααα πολύ άχνη γραμμή όποτε μάλλον είναι από την προηγούμενη εγκυμοσυνη και είναι στη φάση να μηδενιστεί ! Όποτε είπα να μη πάω δεν υπάρχει λογος! Το ωορρηξιας όμως που βγήκε χθες θετικο δεν ξερω αν είναι από ωορρηξια! Το πιο πιθανό είναι να είμαι στη φάση ωορρηξιας γτ αυτές τις μέρες είχα υγρα παρά πολλαααα σαν ασπράδι αυγού! Χθες καναμε και μια ατασταλια και είχαμε ελεύθερη επαφή ελπιζω να μη με καρυδώσει ο γιατρός αν προκύψει εγκυμοσυνη😂 ειπαμε να πάρουμε το ρίσκο θα δειξει🤔 όποτε αν όντως κάνω ωορρηξια τώρα η περίοδος θα αργησει 😩 και υπολογίζω να έρθει 64η μέρα από την απόξεση σοκκκκ δλδ 6 Ιουνίου😩 όποτε και η σπερματεγχυνση θα πάει για τέλη Ιουνίου πφφφφ!

Πιστεύω καλώς έπραξες κορίτσι μου παίζει να ήταν από την προηγούμενη όντως. Εσείς καλώς κάνατε την επαφουλα σας, αφού κι ο γιατρός αν θυμάμαι καλά σας είχε πει να προσπαθήσετε και με φυσική σύλληψη μόνοι σας - εγώ δε βρίσκω κάτι μεμπτό 🤪 σήμερα έκανες τεστακι ωορρηξίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Πιστεύω καλώς έπραξες κορίτσι μου παίζει να ήταν από την προηγούμενη όντως. Εσείς καλώς κάνατε την επαφουλα σας, αφού κι ο γιατρός αν θυμάμαι καλά σας είχε πει να προσπαθήσετε και με φυσική σύλληψη μόνοι σας - εγώ δε βρίσκω κάτι μεμπτό 🤪 σήμερα έκανες τεστ και ωορρηξίας;

Μας είπε μετά την περίοδο να κάνουμε ελεύθερα και όχι πριν την περίοδο🤪 δεν ρωτησα τον λόγο η αλήθεια είναι και ελπιζω να μην έκανα βλακεια😂

Πριν λίγο μπήκα σπίτι όποτε θα κάνω τώρα ένα ωορρηξιας να δούμε ! Το χθεσινό ήταν πάντως έτσι 👇

IMG_8082.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μας είπε μετά την περίοδο να κάνουμε ελεύθερα και όχι πριν την περίοδο🤪 δεν ρωτησα τον λόγο η αλήθεια είναι και ελπιζω να μην έκανα βλακεια😂

Πριν λίγο μπήκα σπίτι όποτε θα κάνω τώρα ένα ωορρηξιας να δούμε ! Το χθεσινό ήταν πάντως έτσι 👇

IMG_8082.jpeg

Καλά το ωορρηξίας σου είναι πολύ καλό! Αυτές τις μέρες κάνεις λογικά. Και μένα μου είχε πει να έρθω σε επαφή 2 κύκλους μετά από την απόξεση (αλλοι λένε 1 κύκλο), λογικά για να ισορροπήσουν λίγο τα πράγματα στο σύστημα. Από την άλλη αν είναι γραφτό να μείνεις έγκυος τώρα θα μείνεις! Αν όχι, θα σου ρθει με το καλό η περίοδος μία φορά και μετά πάρτυ 🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλά το ωορρηξίας σου είναι πολύ καλό! Αυτές τις μέρες κάνεις λογικά. Και μένα μου είχε πει να έρθω σε επαφή 2 κύκλους μετά από την απόξεση (αλλοι λένε 1 κύκλο), λογικά για να ισορροπήσουν λίγο τα πράγματα στο σύστημα. Από την άλλη αν είναι γραφτό να μείνεις έγκυος τώρα θα μείνεις! Αν όχι, θα σου ρθει με το καλό η περίοδος μία φορά και μετά πάρτυ 🎉

Μάλλον γτ και σήμερα τα υγρα είναι σε άλλο λεβελ έχω παρααα πολλα που δεν είχα ποτά τόσα! Αν είναι να γίνει θα γίνει αλλιώς μετά σπερματεγχυνσηηηη🤞❤️🙏 ανεβαζω και χθεσινό και σημερινο τεστ ωορρηξιας 👇

 

IMG_8082.jpeg

IMG_8097.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μάλλον γτ και σήμερα τα υγρα είναι σε άλλο λεβελ έχω παρααα πολλα που δεν είχα ποτά τόσα! Αν είναι να γίνει θα γίνει αλλιώς μετά σπερματεγχυνσηηηη🤞❤️🙏 ανεβαζω και χθεσινό και σημερινο τεστ ωορρηξιας 👇

 

IMG_8082.jpeg

IMG_8097.jpeg

Ααα έχει πέσει η ορμόνη σήμερα κορίτσι μου, άρα πιστεύω σήμερα είναι η ωορρηξία σου! Βουρ στο ψητό θα έλεγα εγώ εφόσον το νιώθετε!

Ε κι οσον αφορά το γιατρό, πες του ότι μπερδεύτηκες μετά "πριν" και τα "μετά" 🤣 χαχαχα Πέρα σπ' την πλάκα, καλό θα ήταν να του το πεις, αλλά επειδή έκανες απόξεση με το δικό μου το μυαλό δεν θα υπαρχει θέμα. Σε μένα ήταν απαγορευτικό γιατί είχα πάρει χάπια που προκαλούν συσπάσεις στη μήτρα για να αποβάλλω, οπότε ήταν επικίνδυνο σε μια επικείμενη εγκυμοσύνη να επιδράσουν τα χάπια και να αποβάλλω πάλι. Γι αυτό ήταν ξεκάθαρη ότι έπρεπε να αφήσω 2 κύκλους, τόσο για να επανέλθει το σώμα, όσο και για να αποβληθεί η δραστική ουσία των χαπιών.

καλή επιτυχία κορίτσι μου! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μάλλον γτ και σήμερα τα υγρα είναι σε άλλο λεβελ έχω παρααα πολλα που δεν είχα ποτά τόσα! Αν είναι να γίνει θα γίνει αλλιώς μετά σπερματεγχυνσηηηη🤞❤️🙏 ανεβαζω και χθεσινό και σημερινο τεστ ωορρηξιας 👇

 

IMG_8082.jpeg

IMG_8097.jpeg

Αν λες και τα υγρά σαν  ασπράδι, καραγόνιμες οι μέρες αυτές!

Για να δούμεεε 🤞🤩 Τώρα όσο μπορείς χαλάρωσε και άστο να σου δείξει 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ααα έχει πέσει η ορμόνη σήμερα κορίτσι μου, άρα πιστεύω σήμερα είναι η ωορρηξία σου! Βουρ στο ψητό θα έλεγα εγώ εφόσον το νιώθετε!

Ε κι οσον αφορά το γιατρό, πες του ότι μπερδεύτηκες μετά "πριν" και τα "μετά" 🤣 χαχαχα Πέρα σπ' την πλάκα, καλό θα ήταν να του το πεις, αλλά επειδή έκανες απόξεση με το δικό μου το μυαλό δεν θα υπαρχει θέμα. Σε μένα ήταν απαγορευτικό γιατί είχα πάρει χάπια που προκαλούν συσπάσεις στη μήτρα για να αποβάλλω, οπότε ήταν επικίνδυνο σε μια επικείμενη εγκυμοσύνη να επιδράσουν τα χάπια και να αποβάλλω πάλι. Γι αυτό ήταν ξεκάθαρη ότι έπρεπε να αφήσω 2 κύκλους, τόσο για να επανέλθει το σώμα, όσο και για να αποβληθεί η δραστική ουσία των χαπιών.

καλή επιτυχία κορίτσι μου! 🙏

Μπααα δεν του το λέω😂 εγώ έκανα απόξεση ναι και μου έδωσε μόνο 3 ώρες πριν την απόξεση ένα χάπι για να μαλακώσει ο τράχηλος ! Αν μας βγει να κάνουμε κι άλλες επαφές θα κάνουμε αλλιώς δεν πειράζει ! Ότι είναι να γίνει θα γίνει🙏

καλο ταξιδιιιι κορίτσι μου και περιμενουμε τα επόμενα νεα  σου από το ραντεβού με την γιατρό σου🥰❤️🙏

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Αν λες και τα υγρά σαν  ασπράδι, καραγόνιμες οι μέρες αυτές!

Για να δούμεεε 🤞🤩 Τώρα όσο μπορείς χαλάρωσε και άστο να σου δείξει 🙏

Ναι μάλλον είμαι στις γόνιμες ! Θα μάθουμε μόλις αδιαθετησω! Έως τοτε πρέπει να κάνω υπομονή😩

Εσυ ξεκουρασου κορίτσι μου και όλα θα πανε καλά και θα φύγει συντομα το αιμάτωμα ! Υπομονηηη 🙏 βάλε ταινίες φουλ για να περνάει ευχαριστα η ωρα☺️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μπααα δεν του το λέω😂 εγώ έκανα απόξεση ναι και μου έδωσε μόνο 3 ώρες πριν την απόξεση ένα χάπι για να μαλακώσει ο τράχηλος ! Αν μας βγει να κάνουμε κι άλλες επαφές θα κάνουμε αλλιώς δεν πειράζει ! Ότι είναι να γίνει θα γίνει🙏

καλο ταξιδιιιι κορίτσι μου και περιμενουμε τα επόμενα νεα  σου από το ραντεβού με την γιατρό σου🥰❤️🙏

Ναι μάλλον είμαι στις γόνιμες ! Θα μάθουμε μόλις αδιαθετησω! Έως τοτε πρέπει να κάνω υπομονή😩

Εσυ ξεκουρασου κορίτσι μου και όλα θα πανε καλά και θα φύγει συντομα το αιμάτωμα ! Υπομονηηη 🙏 βάλε ταινίες φουλ για να περνάει ευχαριστα η ωρα☺️🙏

Κορίτσι μου με τον έναν ή τον άλλον τρόπο μέχρι τέλους καλοκαιριού θα είσαι εγκυούλα! Αυτό να σκέφτεσαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου με τον έναν ή τον άλλον τρόπο μέχρι τέλους καλοκαιριού θα είσαι εγκυούλα! Αυτό να σκέφτεσαι ❤️

Μακάρι μακάρι🙏🌈

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ρε κορίτσια…Ξανά έκανα τεστ κ είναι ολόλευκο!! Είναι δυνατόν; Ήπια αρκετά νερά οκ, αλλά δεν έχει καν άχνη γραμμή. 

Μήπως ήταν ελλατωματικο το τεστ; Αλλά αν έχεις πιει αρκετό νερό είναι λογικο να αραιωνετει  η ορμονη! Ολόλευκο εμένα δεν μου έχει τύχει πάντως! Τα ουρα σου ήταν άσπρα σαν νερό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι μακάρι🙏🌈

Μήπως ήταν ελλατωματικο το τεστ; Αλλά αν έχεις πιει αρκετό νερό είναι λογικο να αραιωνετει  η ορμονη! Ολόλευκο εμένα δεν μου έχει τύχει πάντως! Τα ουρα σου ήταν άσπρα σαν νερό ; 

Ναι η αλήθεια ήταν κάτασπρα!! Ήπια νερό αλλά είχα 1-2 ώρες που δεν είχα πιει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rena92 είπε:

Ναι η αλήθεια ήταν κάτασπρα!! Ήπια νερό αλλά είχα 1-2 ώρες που δεν είχα πιει! 

Γ αυτό δεν έβγαλε γραμμουλα! Μη πιεις ακόμη νερό και πήγαινε αργότερα πάλι τουαλέτα να ουρισεις και κάνε ένα ακόμη τεστ !  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μάλλον γτ και σήμερα τα υγρα είναι σε άλλο λεβελ έχω παρααα πολλα που δεν είχα ποτά τόσα! Αν είναι να γίνει θα γίνει αλλιώς μετά σπερματεγχυνσηηηη🤞❤️🙏 ανεβαζω και χθεσινό και σημερινο τεστ ωορρηξιας 👇

 

IMG_8082.jpeg

IMG_8097.jpeg

Έπεσε σήμερα αρα λογικά σήμερα γίνετε η ωορρηξία 

Πάντως εμένα μου είχε δώσει το οκ και πριν την πρώτη περίοδο να κάνω ελεύθερα επαφες κανονικά 

εγω γνωστή που δεν είχε έρθει η περίοδος αποξεση και έμεινε εγκυος και όλα πήγαν μια χαρά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Γ αυτό δεν έβγαλε γραμμουλα! Μη πιεις ακόμη νερό και πήγαινε αργότερα πάλι τουαλέτα να ουρισεις και κάνε ένα ακόμη τεστ !  

Ευχαριστώ κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω την εντύπωση πως σου λένε να περιμένεις μια περίοδο ώστε και αν τύχει μια εγκυμοσύνη να έχουν ένα μπούσουλα , εμένα καθυστέρησε να έρθει,  από τις 7/12 που έγινε η απόξεση είχε έρθει 5/2 ενώ είχε δει η γυναικολογος ωορρηξία κ μου είχε πει πως να την περιμένω κοντά στα μεσα Γενάρη , δεν είχε έρθει ποτέ, αλλά εκείνο το διάστημα ήταν περίεργο, είχα κάνει και γω τεστ εγκυμοσύνης, λέω τι έγινε μην έγινε καμία στραβή φοβόμουν μην μου ρθει πριν την περίοδο, βέβαια αρνητικό ήταν αλλά εκείνο το διάστημα μέχρι να ρθει η πρώτη περιοδος ήταν πολύ κάπως γενικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να σας ζήσει ο μπεμπακος! Γερός και καλότυχος να είναι 😊❤️❤️❤️

Αν είσαι Αθήνα με ενδιαφέρει να μάθω τον γιατρό σου γιατί θέλω κι εγώ vbac όταν με το καλό έρθει το 2ο . Στείλε μου πμ όταν βρεις χρόνο.

Κορίτσι μου εγώ δεν έχω εμπειρία αλλά ξέρω γιατρό στο ΙΑΣΩ που αναλαμβάνει vbac. Στην Αθήνα είναι πολλοί όμως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα utrogestan όσες πήρατε ή τα παίρνετε. Το στήθος πονάει εξ' αιτίας των χαπιών και η υπνηλία και η κούραση επίσης εξ αιτίας τους ή είναι λόγω της εγκυμοσύνης; Ή συνδυασμός και των δύο;

Έχω κάτι άκυρες απορίες ώρες ώρες.. 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Nα κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα utrogestan όσες πήρατε ή τα παίρνετε. Το στήθος πονάει εξ' αιτίας των χαπιών και η υπνηλία και η κούραση επίσης εξ αιτίας τους ή είναι λόγω της εγκυμοσύνης; Ή συνδυασμός και των δύο;

Έχω κάτι άκυρες απορίες ώρες ώρες.. 😄

Η προγεστερόνη επιδεινώνει κατά πολύ όλα αυτά τα συμπτώματα. Προγεστερόνη παράγει το σώμα μας φυσικά σε μια εγκυμοσύνη, φαντάσου όταν εμείς την λαμβάνουμε και εξωγενώς τι γίνεται...

Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μόλις έπαιρνα ένα, έπρεπε απευθείας να κοιμηθώ, αλλιώς έκλειναν τα μάτια μου και ζαλιζομουν σε σημείο λιποθυμίας. Οπότε καταλάβαινα ότι αυτό μου το προκαλούσαν τα χάπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...