Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! @Θέτις Κ.@Kate1992@GirlyΠολύ χαίρομαι με τα νέα σας... Πάμε μπροστά κι όλα θα πάνε καλά!!! Κορίτσια μου... συγγνώμη γι' αυτό που θα πω, αλλά μάλλον έκαναν την εμφάνιση τους οι αιμορροίδες... Τις περίμενα πιο μετά να πω την αλήθεια!!! Κατά τ' άλλα είμαι σε αναζήτηση γιατρού στο δημόσιο... Με 2 που επικοινώνησα θα είναι σε άδεια στα τέλη Αυγούστου. Απο βδομάδα, μάλλον, ξεκινάω και μαθήματα ανώδυνου τοκετού!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ειναι η επαρχια σε θεμα γιατρων πολυ πισω ακομη κ στο δημοσιο νοσοκομειο της επαρχιας δυσκολευεσαι γ ραντεβου. Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου....θα κανω ραντεβογ κ με αλλονγιατρο ειδικο σε θεματα υπογονιμοτητας οπως ειπαν κ τα κοριτσα πιο πανω να με βαλει σε μια σωστη σειρα  ελπιζω...απλα με ταρακουνησε το γεγονος οτι μ ειπε απο τη πρωτη στιγμη οτι δε θα πιασει η προκληση κ οτι να παω εξωσωματικη αλλα απτην αλλη θελει να προσπαθησουμε γ 6 κυκλους ...δε ξερω τ αλλο ν πω

Ναι συμφωνώ είναι αρκετά πίσω και ειδικά αν θες να ψάξεις και κάτι πιο εξειδικευμένο δεν είναι καθόλου εύκολο 

Κανε λίγο υπομονή  ακόμα ψαχτώ λίγο πιο καλά και εξειδικευμένα να βρεις έναν γιατρό που να θέλει να ασχοληθεί μαζί σου και να νιωθεις λίγο εμπιστοσύνη

εμένα πχ το πρόβλημα ήταν ορμονικό δεν έκανα καλή ωορρηξία για αυτό δεν μπορούσα να μεινω εγκυος.. αλλά ευτυχώς λύθηκε εύκολα με ένα χάπι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate1992 και μενα ο αιματολογος π με παρακολουθουσε στην 3η κυηση αυτο μ ειχε πει. Ακουσα καρδουλα, πηγαμ έγραψε εξετασεις. Κ μετα μ λεει θα ρθεις μετα την αυχενικη διαφάνεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! @Θέτις Κ.@Kate1992@GirlyΠολύ χαίρομαι με τα νέα σας... Πάμε μπροστά κι όλα θα πάνε καλά!!! Κορίτσια μου... συγγνώμη γι' αυτό που θα πω, αλλά μάλλον έκαναν την εμφάνιση τους οι αιμορροίδες... Τις περίμενα πιο μετά να πω την αλήθεια!!! Κατά τ' άλλα είμαι σε αναζήτηση γιατρού στο δημόσιο... Με 2 που επικοινώνησα θα είναι σε άδεια στα τέλη Αυγούστου. Απο βδομάδα, μάλλον, ξεκινάω και μαθήματα ανώδυνου τοκετού!!!  

Νεροο νεροο νεροοο

Και λαδερα θα σε σώσουν . Στο πρώτο έκανα το λάθος και δεν έπινα όταν γέννησα και με την καισαρική και θηλασμό ΠΟΝΟΟΟΟΣΣΣΣ στον δεύτερο με το που γέννησα κατεβασαααα αβερτα μπουκάλια με νερό θηλασμός αποκλειστικά και δεν έπαθα ούτε για δειγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι συμφωνώ είναι αρκετά πίσω και ειδικά αν θες να ψάξεις και κάτι πιο εξειδικευμένο δεν είναι καθόλου εύκολο 

Κανε λίγο υπομονή  ακόμα ψαχτώ λίγο πιο καλά και εξειδικευμένα να βρεις έναν γιατρό που να θέλει να ασχοληθεί μαζί σου και να νιωθεις λίγο εμπιστοσύνη

εμένα πχ το πρόβλημα ήταν ορμονικό δεν έκανα καλή ωορρηξία για αυτό δεν μπορούσα να μεινω εγκυος.. αλλά ευτυχώς λύθηκε εύκολα με ένα χάπι 

Εμενα μ ειπε αυτος οτι κανω αραια κ που ωορηξια κ οχι σε καθε κυκλο κ μ ειπε πως δυσκολα θα λυθει κ με το σερπαφαρ. Κανω κ τεστ ωορηξιας σπιτι μου αλλα ολα αρνητικα ειδικα τους 3 τελευταιους μηνες....ολες πι εξετασεις μας ειναι καλες κ σαλπιγγογραφια κ σπερμα κ ορμονολογικες .με προβληματιζει οτι μειωθηκε κ η περιοδος στις 2 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kate1992 και μενα ο αιματολογος π με παρακολουθουσε στην 3η κυηση αυτο μ ειχε πει. Ακουσα καρδουλα, πηγαμ έγραψε εξετασεις. Κ μετα μ λεει θα ρθεις μετα την αυχενικη διαφάνεια.

Κ μένα στην κόρη μου ακριβώς έτσι!!

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! @Θέτις Κ.@Kate1992@GirlyΠολύ χαίρομαι με τα νέα σας... Πάμε μπροστά κι όλα θα πάνε καλά!!! Κορίτσια μου... συγγνώμη γι' αυτό που θα πω, αλλά μάλλον έκαναν την εμφάνιση τους οι αιμορροίδες... Τις περίμενα πιο μετά να πω την αλήθεια!!! Κατά τ' άλλα είμαι σε αναζήτηση γιατρού στο δημόσιο... Με 2 που επικοινώνησα θα είναι σε άδεια στα τέλη Αυγούστου. Απο βδομάδα, μάλλον, ξεκινάω και μαθήματα ανώδυνου τοκετού!!!  

Αχχχ εγώ από την προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν τις έχω ξεφορτωθεί ακόμα. Δεν με πονάνε πια, αλλά είναι ακόμα εκεί 😒😒😒

Τα μαθήματα εμένα με βοήθησαν πολύ, να τα χαρείς είναι ωραία εμπειρία 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Νεροο νεροο νεροοο

Και λαδερα θα σε σώσουν . Στο πρώτο έκανα το λάθος και δεν έπινα όταν γέννησα και με την καισαρική και θηλασμό ΠΟΝΟΟΟΟΣΣΣΣ στον δεύτερο με το που γέννησα κατεβασαααα αβερτα μπουκάλια με νερό θηλασμός αποκλειστικά και δεν έπαθα ούτε για δειγμα

Πίνω ήδη πολύ νερό!!! + τα υπόλοιπα υγρά... τσάι, καφέ, γάλα κλπ... Λαδερά, ε;;; Δεν το έχω ξαν' ακούσει...

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κ μένα στην κόρη μου ακριβώς έτσι!!

Αχχχ εγώ από την προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν τις έχω ξεφορτωθεί ακόμα. Δεν με πονάνε πια, αλλά είναι ακόμα εκεί 😒😒😒

Τα μαθήματα εμένα με βοήθησαν πολύ, να τα χαρείς είναι ωραία εμπειρία 💓

Δεν πόνεσα ιδιαίτερα αλλά βγήκε αίμα, που σημαίνει πως κάποια έσπασε κιόλας. Αχ ναι, ανυπομονώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! @Θέτις Κ.@Kate1992@GirlyΠολύ χαίρομαι με τα νέα σας... Πάμε μπροστά κι όλα θα πάνε καλά!!! Κορίτσια μου... συγγνώμη γι' αυτό που θα πω, αλλά μάλλον έκαναν την εμφάνιση τους οι αιμορροίδες... Τις περίμενα πιο μετά να πω την αλήθεια!!! Κατά τ' άλλα είμαι σε αναζήτηση γιατρού στο δημόσιο... Με 2 που επικοινώνησα θα είναι σε άδεια στα τέλη Αυγούστου. Απο βδομάδα, μάλλον, ξεκινάω και μαθήματα ανώδυνου τοκετού!!!  

Πολύ πολύ κρύο νερό, όχι μωρομάντηλα και υπομονή! Παθούσα από τον πρώτο τοκετό μου αλλά έφυγαν σχετικά γρήγορα :) 

Κορίτσια είμαι συγκλονισμένη! Επιτέλους άρχισαν να δημοσιεύονται πιο γρήγορα τα μηνύματά μου! Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου για πείτε μου την γνώμη σας και δώστε τα φώτα σας. 

Για όσες παίρνετε καιρό ουτροτζεσταν...σας έχει φέρει πρήξιμο? Βρε κορίτσια μοι;ζω ήδη σαν να είμαι τουλάχιστον 4 μηνών έγκυος. Έχω τόσο φοβερό πρήξιμο που δεν μπορώ να φάω ενώ πεινάω! Παίρνω 16 μερες τώρα και ειλικρινά έφαγα το Πάσχα αλλά όχι και τόσο για να μπορώ να δικαιολογήσω την τόση μεγάλη κοιλιά μου πια! Δεν χωράω πουθενα σε κανένα σχεδόν παντελόνι μου! 

 

Καλημέρα, εγώ έπαιρνα (ίσως και παραπάνω) για 2 μήνες 3 φορές την ημέρα ουτροτζεσταν και μια ένεση προλουτέξ κάθε πρωί. Έκανα τρομερή κατακράτηση, πήρα 7 κιλά χωρίς να τρώω (λόγω ψυχολογίας και φόβου) και ακόμα προσπαθώ να ξε πρηστώ. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έπαιρνα κιλά ενώ το μωρό μου είχε φύγει 😔 ακόμα χειρότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..προσπάθησα να διαβάσω ό,τι έχετε πει! Χάρηκα πολύ για τις εγκυούλες με τους υπερήχους σας ❤️ μεγαλώνουν τα σποράκια :) 

@marilou κορίτσι μου με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Υπομονή να περάσουν οι μέρες :) 

εγώ είμαι χάλια από την ίωση..πολύς βήχας, δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά..ελπίζω να μην επηρεαστεί η ωορρηξία μου τουλάχιστον..! αρχίζουν και σκουραίνουν τα τεστ οπότε φαντάζομαι μέσα στο σκ θα έχω το πικ! Εντωμεταξύ το σκ θα έρθει η πεθερά :P κάθε φορά έρχεται όταν είμαι στις γόνιμες..τι γίνεται πια; μας μυρίζεται; :P :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Εμενα μ ειπε αυτος οτι κανω αραια κ που ωορηξια κ οχι σε καθε κυκλο κ μ ειπε πως δυσκολα θα λυθει κ με το σερπαφαρ. Κανω κ τεστ ωορηξιας σπιτι μου αλλα ολα αρνητικα ειδικα τους 3 τελευταιους μηνες....ολες πι εξετασεις μας ειναι καλες κ σαλπιγγογραφια κ σπερμα κ ορμονολογικες .με προβληματιζει οτι μειωθηκε κ η περιοδος στις 2 μερες

Αρα πρεπει να βρείτε γιατί δεν κανείς ωορρηξία εκεί πρέπει να εστίαση ο γιατρος δεν το ξέρω το φάρμακο αλλά  φαντάζομαι θα υπάρχει και κάτι άλλο να παρεις  🤷‍♀️ 

Αλλιώς λέω εγω με το μικρό μου μυαλό πως πας για εξωσωματική που λένε αν δεν κανείς ωορρηξία να κατεβάσεις ωάριο ; 🤔 τι θα πάρουν ; 

σε ενδικρικογο έχεις πάει για να δείξεις τις ορμονικές εξετάσεις σου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

@Girlyδυστυχως το πρώτο τρίμηνο τα έχει αυτά. Κάθε απόγευμα ήμουν υπερβολικά πρισμενη σε σημείο να μην μπορώ να φάω και κου ερχόταν συνέχεια η αίσθηση ότι θέλω να ρευτώ αλλά δεν μπορώ. Με βοηθούσε κάπως στα δύσκολα το ανθρακούχο νερό με λίγο λεμόνι. Βάλε ένα αέρινο φόρεμα στα γενέθλια και να πας να διασκεδάσεις…να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!

@anna_30 περαστικα σου!!!! Έκλαψα απ τα γέλια….

Γύρισα πριν λίγο από ενδοκρινολόγο…κομμένο το ψωμί του τοστ γενικώς και το κριθαράκι γιατί με ανέβαζε πολύ αλλά επειδή γενικά με τα υπόλοιπα τα πήγα καλά και πήρα μόνο 900γρ σε τρεις μήνες μπορώ να δοκιμάσω μια φορά την εβδομάδα να φάω ή μαρμελάδα ή γλυκο χωρίς ζάχαρη (με μέλι ή στέβια) ή άλλο υδατάνθρακα και αν δεν με ανεβάζει πολύ να το καθιερώσω….ειμαι πολύ συγκινημένη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

 

@Girlyδυστυχως το πρώτο τρίμηνο τα έχει αυτά. Κάθε απόγευμα ήμουν υπερβολικά πρισμενη σε σημείο να μην μπορώ να φάω και κου ερχόταν συνέχεια η αίσθηση ότι θέλω να ρευτώ αλλά δεν μπορώ. Με βοηθούσε κάπως στα δύσκολα το ανθρακούχο νερό με λίγο λεμόνι. Βάλε ένα αέρινο φόρεμα στα γενέθλια και να πας να διασκεδάσεις…να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!

@anna_30 περαστικα σου!!!! Έκλαψα απ τα γέλια….

Γύρισα πριν λίγο από ενδοκρινολόγο…κομμένο το ψωμί του τοστ γενικώς και το κριθαράκι γιατί με ανέβαζε πολύ αλλά επειδή γενικά με τα υπόλοιπα τα πήγα καλά και πήρα μόνο 900γρ σε τρεις μήνες μπορώ να δοκιμάσω μια φορά την εβδομάδα να φάω ή μαρμελάδα ή γλυκο χωρίς ζάχαρη (με μέλι ή στέβια) ή άλλο υδατάνθρακα και αν δεν με ανεβάζει πολύ να το καθιερώσω….ειμαι πολύ συγκινημένη!!!!

Μπράβο κορίτσι μου. Μόνο του τοστ σου είπε να κόψεις; Δηλαδή κάτι άλλο έστω και ολικής μπορείς φας; Κάνε τις δοκιμές σου και βλέπεις πως θα πάει. Εγώ στον 4ο άρχισα να παίρνω. Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Μόλις τώρα μπήκα για να σας γράψω τα νέα μου. Επανέλαβα σήμερα την χοριακη . Ήρθαν τα αποτελέσματα πριν από λίγο! 

478.11 !!!! 

 

Σούπερ πάει σφαίρα!!!είδες;;;; Αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει 🫶🩷 συγχαρητήρια κορίτσι μου.... έρχεται το ουράνιο τόξο σας🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/5/2024 at 12:38 ΜΜ, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Μόλις τώρα μπήκα για να σας γράψω τα νέα μου. Επανέλαβα σήμερα την χοριακη . Ήρθαν τα αποτελέσματα πριν από λίγο! 

478.11 !!!! 

 

Μπρα΄βο!!!!!!!!!!!!!! Ολα θα πάνε σουπερ!!! Οσο για το πρήξιμο ναι με τα utrogestan σε μια σπερματέγχυση που ειχα κανει, ειχα πολύ πρήξιμο και ζαλαδες καπως.. Επίσης σίγουρα ειναι και το φούσκωμα στο 2ο παιδί μεγαλύτερο..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αρα πρεπει να βρείτε γιατί δεν κανείς ωορρηξία εκεί πρέπει να εστίαση ο γιατρος δεν το ξέρω το φάρμακο αλλά  φαντάζομαι θα υπάρχει και κάτι άλλο να παρεις  🤷‍♀️ 

Αλλιώς λέω εγω με το μικρό μου μυαλό πως πας για εξωσωματική που λένε αν δεν κανείς ωορρηξία να κατεβάσεις ωάριο ; 🤔 τι θα πάρουν ; 

σε ενδικρικογο έχεις πάει για να δείξεις τις ορμονικές εξετάσεις σου ; 

Σε ενδροκρινολογο ναι πηγαινω στο 6μηνο δεν εχω θυροειδη αλλα για να βελτιωση γονιμοτητας παιρνω 1 χαπι tirosin25 τωρα εχω ξανα ραντεβου το σαββατο. Πι ορμονες που της εδειξα μ ειπε ειναι πολυ καλες κ ο υπερηχος κ οι ορμονολογικες...δε ξερω τ αλλο φταει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου. Μόνο του τοστ σου είπε να κόψεις; Δηλαδή κάτι άλλο έστω και ολικής μπορείς φας; Κάνε τις δοκιμές σου και βλέπεις πως θα πάει. Εγώ στον 4ο άρχισα να παίρνω. Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!

Μου έκοψε του τοστ γιατί μου ανέβαζε πολύ το ζάχαρο. Στο γεύμα αν δεν έχω άλλο υδατάνθρακα τρώω ψωμί βρώμης που τα σπάει….και δεν με ανεβάζει πολύ. 
Για πρωινό και απογευματινό τρώω φρυγανιές ή κριτσίνια από Χαρούπι που δεν με ανεβάζουν καθόλου…βέβαια δεν τρελαίνομαι για την γεύση αλλά με χορταίνουν χώρις να με ανεβάζουν. 
Ζυμαρικά τρώω βρώμης ή ολικής. Δεν καταλαβαίνω ιδιαίτερη διαφορά στη γεύση να πω την αλήθεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Μου έκοψε του τοστ γιατί μου ανέβαζε πολύ το ζάχαρο. Στο γεύμα αν δεν έχω άλλο υδατάνθρακα τρώω ψωμί βρώμης που τα σπάει….και δεν με ανεβάζει πολύ. 
Για πρωινό και απογευματινό τρώω φρυγανιές ή κριτσίνια από Χαρούπι που δεν με ανεβάζουν καθόλου…βέβαια δεν τρελαίνομαι για την γεύση αλλά με χορταίνουν χώρις να με ανεβάζουν. 
Ζυμαρικά τρώω βρώμης ή ολικής. Δεν καταλαβαίνω ιδιαίτερη διαφορά στη γεύση να πω την αλήθεια!!!!

Στα ζυμαρικά ούτε εγώ καταλαβαίνω διαφορά να σου πω την αλήθεια. Στο ψωμί όμως δεν μπορώ τα μη λευκά! Ευτυχώς για την ώρα δεν έχει παρουσιαστεί κάποιο θέμα. Θα δούμε και στην καμπύλη τι θα γίνει σε περίπου 20 μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Σε ενδροκρινολογο ναι πηγαινω στο 6μηνο δεν εχω θυροειδη αλλα για να βελτιωση γονιμοτητας παιρνω 1 χαπι tirosin25 τωρα εχω ξανα ραντεβου το σαββατο. Πι ορμονες που της εδειξα μ ειπε ειναι πολυ καλες κ ο υπερηχος κ οι ορμονολογικες...δε ξερω τ αλλο φταει. 

Ωραία καλά κανείς και πας γιατί παίζει ρόλο να είναι ρυθμισμένα οι ορμόνες 

εγω είχα θέμα με την προλακτινη ήταν 32 και μου έδωσε χάπι γιατί ήταν πάνω από το όριο και δεν έκανα καλή ωορρηξία 

Και κλείσε ένα ραντεβού σε άλλον γιατρό να μην χανεις άλλο χρόνο μήπως σου δώσει κάποιο αλλά φάρμακο να μπορέσει να σε βοηθήσει να κανείς καλή ωορρηξία 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Μου έκοψε του τοστ γιατί μου ανέβαζε πολύ το ζάχαρο. Στο γεύμα αν δεν έχω άλλο υδατάνθρακα τρώω ψωμί βρώμης που τα σπάει….και δεν με ανεβάζει πολύ. 
Για πρωινό και απογευματινό τρώω φρυγανιές ή κριτσίνια από Χαρούπι που δεν με ανεβάζουν καθόλου…βέβαια δεν τρελαίνομαι για την γεύση αλλά με χορταίνουν χώρις να με ανεβάζουν. 
Ζυμαρικά τρώω βρώμης ή ολικής. Δεν καταλαβαίνω ιδιαίτερη διαφορά στη γεύση να πω την αλήθεια!!!!

Ααα εμένα πχ το τοστ δεν με πειράζει αλλά τα μακαρονια με πειράζουν έχει να κάνει με τον οργανισμό δεν πειράζουν σε όλες τα ίδια 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ωραία καλά κανείς και πας γιατί παίζει ρόλο να είναι ρυθμισμένα οι ορμόνες 

εγω είχα θέμα με την προλακτινη ήταν 32 και μου έδωσε χάπι γιατί ήταν πάνω από το όριο και δεν έκανα καλή ωορρηξία 

Και κλείσε ένα ραντεβού σε άλλον γιατρό να μην χανεις άλλο χρόνο μήπως σου δώσει κάποιο αλλά φάρμακο να μπορέσει να σε βοηθήσει να κανείς καλή ωορρηξία 

 

Ναι ναι θα κλεισω ραντεβου κ σε αλλον να δω τι θα μου πει...εχουν παει κ 100 ευρω η επισκεψη σε γιατρο στην επαρχια για να σου προσφερει τι??? Τιποτα απλα να μας ταλαιπωρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ναι ναι θα κλεισω ραντεβου κ σε αλλον να δω τι θα μου πει...εχουν παει κ 100 ευρω η επισκεψη σε γιατρο στην επαρχια για να σου προσφερει τι??? Τιποτα απλα να μας ταλαιπωρει

100 ευρώ για να πας σε γυναικολόγο; Γιατι τόσα πολλά ; 
εμενα 50 έπαιρνε ο δικός μου και μου φαινόταν πολλά 

τωρα πάω σε δημόσιο δεν πληρωσα κάτι μόνο τις βενζίνες μου για να πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

100 ευρώ για να πας σε γυναικολόγο; Γιατι τόσα πολλά ; 
εμενα 50 έπαιρνε ο δικός μου και μου φαινόταν πολλά 

τωρα πάω σε δημόσιο δεν πληρωσα κάτι μόνο τις βενζίνες μου για να πάω 

Γιατι οι γυναικολογοι εδω στην επαρχια την εχουν δει καποιοι .χρεωνουν τεστ παπ 80 ευρω χωρια την επισκεψη....στο νοσοκομειο εχουμε 2 γιατρους εδω σε εμας στην επαρχια που να βρεις ραντεβου θες 2 3 μηνες....αστα μπλεξιμο....απλα σκεφτηκα και το Αλεξανδρας στην αθηνα να παω σε δημοσιο για να μη πληρωσω αρχικα γιατι εχω ακουσει οτι εχει καλο τμημα γονιμοτητας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Γιατι οι γυναικολογοι εδω στην επαρχια την εχουν δει καποιοι .χρεωνουν τεστ παπ 80 ευρω χωρια την επισκεψη....στο νοσοκομειο εχουμε 2 γιατρους εδω σε εμας στην επαρχια που να βρεις ραντεβου θες 2 3 μηνες....αστα μπλεξιμο....απλα σκεφτηκα και το Αλεξανδρας στην αθηνα να παω σε δημοσιο για να μη πληρωσω αρχικα γιατι εχω ακουσει οτι εχει καλο τμημα γονιμοτητας

Καλά το τεστ παπ και εμάς είναι ακριβό κανένα 100 ευρώ δίνω στον ιδιώτη γιατρό που είχα 

Ίσως δεν έχουν πολύ ανταγωνισμό και Βαράνε τιμές πάνω 

αλλα εντάξει εγω βρίσκω ραντεβού στο νοσοκομείο δεν έχω θεμα

αλλα τώρα εσυ θες και λίγο πιο εξειδικευμένο γιατρό όποτε για την ώρα το δημόσιο της επαρχίας σίγουρα δεν σου κάνει 

δεν ξέρω για το Αλεξάνδρας καθόλου δεν έχω πάει ποτε αλλά πιστεύω πως είναι καλή επιλογή όπως και το Έλενα 

είσαι πολύ μακριά από Αθήνα; εγω 4 ώρες με το αμαξι 

απο το δημόσιο που πάω τώρα είμαι 1,5 ώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλά το τεστ παπ και εμάς είναι ακριβό κανένα 100 ευρώ δίνω στον ιδιώτη γιατρό που είχα 

Ίσως δεν έχουν πολύ ανταγωνισμό και Βαράνε τιμές πάνω 

αλλα εντάξει εγω βρίσκω ραντεβού στο νοσοκομείο δεν έχω θεμα

αλλα τώρα εσυ θες και λίγο πιο εξειδικευμένο γιατρό όποτε για την ώρα το δημόσιο της επαρχίας σίγουρα δεν σου κάνει 

δεν ξέρω για το Αλεξάνδρας καθόλου δεν έχω πάει ποτε αλλά πιστεύω πως είναι καλή επιλογή όπως και το Έλενα 

είσαι πολύ μακριά από Αθήνα; εγω 4 ώρες με το αμαξι 

απο το δημόσιο που πάω τώρα είμαι 1,5 ώρα 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Γιατι οι γυναικολογοι εδω στην επαρχια την εχουν δει καποιοι .χρεωνουν τεστ παπ 80 ευρω χωρια την επισκεψη....στο νοσοκομειο εχουμε 2 γιατρους εδω σε εμας στην επαρχια που να βρεις ραντεβου θες 2 3 μηνες....αστα μπλεξιμο....απλα σκεφτηκα και το Αλεξανδρας στην αθηνα να παω σε δημοσιο για να μη πληρωσω αρχικα γιατι εχω ακουσει οτι εχει καλο τμημα γονιμοτητας

Όχι ρε κορίτσια τι τιμές είναι αυτές;;; Είπαμε ένα 50αρικο οκ αλλά 100;!;!;; Εμένα το Παπ το χρεώνει 10€..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλά σε όλες μας κορίτσι μου. Απλά αυτήν την εβδομάδα νομίζω ότι έχουν ευθυγραμιστεί οι πλανήτες βρε παιδί μου...  
    • Καλημερα κορίτσι μου, λυπάμαι πολυ για αυτά που έχεις περάσει… δυστυχώς για κάποιες από εμάς ειναι δύσκολο το ταξίδι αυτο. Ηθελα να σε ρωτήσω αν έχεις κανει ποτε καμπύλη ζαχαρου. Ξερω μια περίπτωση που είχε θέμα κ δεν το γνώριζε, και το ανακάλυψε ένας ενδοκρινολόγος. Όταν διορθώθηκε έμεινε φυσιολογικά έγκυος. Δεν είχε μπει καθολου στη διαδικασία εξωσωματικής η συγκεκριμένη. 
    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
    • Καλή μου Kiddo, καταλαβαίνω ότι έχεις περάσει πολλά και είναι λογικό να έχεις τόση αγωνία. Εγώ σκέψου ότι δεν ήθελα να ανοίξω το θέμα, ένιωθα κάπως..... Ήλπιζα ότι κάποια άλλη κοπέλα θα το ξεκινήσει για να γράφω κι εγώ, δεν ένιωθα ότι είμαι σε θέση να ξεκινήσω μια συζήτηση με αυτοπεποίθηση διότι έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ... Όμως οι κουβέντες που κάνουμε εδώ μας αποφορτίζουν και σίγουρα βρίσκουμε κατανόηση και αγάπη!❤️ Εσύ κορίτσι μου γιατί έχεις την αιμορραγία, σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου?? Πάντως όταν βλέπεις αίμα, πώς να μην ανησυχείς??? Κι εγώ κάθε μα κάθε φορά που πάω τουαλέτα, κοιτάζω με ένα άγχος το χαρτάκι, και φαντάσου ότι δόξα το Θεό μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο σημάδι. Αν όμως σου λέει ο γιατρός σου ότι είναι αισιόδοξος, προσπάθησε να τον ακούσεις και τον εμπιστευτείς. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, αν πάνε όλα υπέροχα και να κυλήσει η εγκυμοσύνη σου ομαλά από εδώ και πέρα! Ένας μήνας έμεινε και μπαίνουμε στο 2ο τρίμηνο, θα τα καταφέρουμε όοοοοοολες!!!!! 🙏💪🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...