Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ίσως κάνω μια χοριακη, ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός. Βάσει τελευταίας ωορρηξίας πρέπει να είμαι 6+6 😮😮😮

Ακόμα νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, αλήθεια. Με τον άντρα μου από χτες το βράδυ είμαστε σε άρνηση 😂😂 

Είσαι η επόμενη, μην ξεχνιόμαστε ♥️♥️♥️🙏🙏

Χαχαχαχα τώρα εμένα πρέπει να προσέχουν.... ;;;; Τον άντρα μου.... ;;;; Δεν ξέρω 😂😂😂  Είσαι αδυναμία μεγάλη ♥️♥️♥️

Απίστευτο όντως... Γιατί είχα αίμα κανονικό τις δύο από τις 3 μέρες. Κ μάλιστα την δεύτερη είχα κάνει τεστ και δεν είχε δείξει τίποτα (8 dpo). Και είναι από τις περιπτώσεις που διάβαζα κατά καιρούς και έλεγα "αυτά δεν γίνεται να συμβαίνουν".

Βέβαια προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί τα ξέρετε τα δικά μου... 3 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωράκι στην αγκαλιά μου....

Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι που θα φωλιάσει για 9 μήνες ♥️

Ο Θεός μου κάνει πλάκα μάλλον 😂😂 Τελευταία περίοδο είχα 17/3 αλλά έκανα ωορρηξία 22η ημέρα, οπότε θα είναι 8 ημέρες μικρότερο. Με πρόχειρους υπολογισμούς πρέπει να είμαι 6+6.

Είχα αναγουλες αυτές τις μέρες και έκανα και έναν εμετό (πετάχτηκα από το αυτοκίνητο σε κάτι θάμνους και είχα και το μωρό μέσα 😂) αλλά το απέδωσα στις γουρουνιες που κάναμε με το φαγητό ξαφνικά λόγω Πάσχα,από εκεί που έκανα φουλ διατροφή.Ειχα και πολλη κούραση αλλά είπα να, είμαστε διακοπές και μου βγήκε η κούραση από τις αφυπνίσεις της μικρής τώρα που βγάζει δόντια. Και οι θηλές με πονούσαν όταν θήλαζε, αλλα λέω ίσως με δαγκώνει άθελά της. Γενικά δεν πήγαινε το μυαλό μου ούτε με σφαίρες σε εγκυμοσύνη. Είχα απογοητευτεί κιολας επειδή δεν έβρισκα ωορρηξία τόσες μέρες. Εντωμεταξυ, τα one step τα ωορρηξίας δεν έπιαναν την χοριακη. Χτες που έκανα της hometest το βράδυ που γυρισαμε σπίτι από τις διακοπές είδα αυτήν την τοσο έντονη γραμμη. Περίεργο το ένα ωορρηξίας να εντοπιζει τη χοριακη και το άλλο οχι...

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς και το δικό σου μωράκι ♥️

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μάλλον ναι για υπέρηχο θα πάω 😂 Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί απλά για να δω την ένταση της γραμμής, γιατί το χτεσινό το έκανα νύχτα κατά τις 10 και... 

IMG_20240512_065204.jpg

 Έχει ξεπεράσει την ένταση και της γραμμής ελέγχου!!!!!αχαχαχα τέλειο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια μας πολλά μανούλες!!!!!να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας !!!εύχομαι σύντομα  με το καλό να γίνετε όλες μανούλες !!!IMG_20240512_113712.thumb.jpg.313546da9731c83fc1c6b8921bb8bf89.jpgόλες να γίνεται μανούλες  !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... Χρόνια πολλά σε όλες τις ήδη μανούλες!!! Εμένα δε μου λέει κανείς χρόνια πολλά ακόμα γιατί η μπουμπούκα μου δεν έχει γεννηθεί ακόμα κι ας με κλωτσάει σαν τρελλή!!! 😂

@Elli13 κορίτσι μου με το καλό και το δεύτερο!!! Πάρε το γιατρό σου και θα σου πει εκείνος πως θα κινηθείς! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου κι ένα γερό μωράκι στο τέλος της!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ίσως κάνω μια χοριακη, ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός. Βάσει τελευταίας ωορρηξίας πρέπει να είμαι 6+6 😮😮😮

Ακόμα νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, αλήθεια. Με τον άντρα μου από χτες το βράδυ είμαστε σε άρνηση 😂😂 

Είσαι η επόμενη, μην ξεχνιόμαστε ♥️♥️♥️🙏🙏

Χαχαχαχα τώρα εμένα πρέπει να προσέχουν.... ;;;; Τον άντρα μου.... ;;;; Δεν ξέρω 😂😂😂  Είσαι αδυναμία μεγάλη ♥️♥️♥️

Απίστευτο όντως... Γιατί είχα αίμα κανονικό τις δύο από τις 3 μέρες. Κ μάλιστα την δεύτερη είχα κάνει τεστ και δεν είχε δείξει τίποτα (8 dpo). Και είναι από τις περιπτώσεις που διάβαζα κατά καιρούς και έλεγα "αυτά δεν γίνεται να συμβαίνουν".

Βέβαια προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί τα ξέρετε τα δικά μου... 3 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωράκι στην αγκαλιά μου....

Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι που θα φωλιάσει για 9 μήνες ♥️

Ο Θεός μου κάνει πλάκα μάλλον 😂😂 Τελευταία περίοδο είχα 17/3 αλλά έκανα ωορρηξία 22η ημέρα, οπότε θα είναι 8 ημέρες μικρότερο. Με πρόχειρους υπολογισμούς πρέπει να είμαι 6+6.

Είχα αναγουλες αυτές τις μέρες και έκανα και έναν εμετό (πετάχτηκα από το αυτοκίνητο σε κάτι θάμνους και είχα και το μωρό μέσα 😂) αλλά το απέδωσα στις γουρουνιες που κάναμε με το φαγητό ξαφνικά λόγω Πάσχα,από εκεί που έκανα φουλ διατροφή.Ειχα και πολλη κούραση αλλά είπα να, είμαστε διακοπές και μου βγήκε η κούραση από τις αφυπνίσεις της μικρής τώρα που βγάζει δόντια. Και οι θηλές με πονούσαν όταν θήλαζε, αλλα λέω ίσως με δαγκώνει άθελά της. Γενικά δεν πήγαινε το μυαλό μου ούτε με σφαίρες σε εγκυμοσύνη. Είχα απογοητευτεί κιολας επειδή δεν έβρισκα ωορρηξία τόσες μέρες. Εντωμεταξυ, τα one step τα ωορρηξίας δεν έπιαναν την χοριακη. Χτες που έκανα της hometest το βράδυ που γυρισαμε σπίτι από τις διακοπές είδα αυτήν την τοσο έντονη γραμμη. Περίεργο το ένα ωορρηξίας να εντοπιζει τη χοριακη και το άλλο οχι...

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς και το δικό σου μωράκι ♥️

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μάλλον ναι για υπέρηχο θα πάω 😂 Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί απλά για να δω την ένταση της γραμμής, γιατί το χτεσινό το έκανα νύχτα κατά τις 10 και... 

IMG_20240512_065204.jpg

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Είδες εκεί που δε το περίμενες κι έλεγες θα πάει για χειμώνα, τελικά σας πρόλαβε το σποράκι που θα έρθει το χειμώνα ❤️❤️❤️

Είσαι σίγουρα πολύ πολύ έγκυος αφού η γραμμή του τέστ είναι εντονότερη της άλλης. Σου εύχομαι μια ομαλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη αγάπη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate1992 @Naty_ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσια μου!! Δεν γράφω πολύ αυτές τις μέρες λόγω των εορτασμών, είχαμε και τη βάπτιση χθες, έγινα νονά και με τη βούλα ❤️ όλα καλά, κράτησα τη βαπτιστηκια μου μόνο όταν τη μυρωσαμε και της κόψαμε τα μαλλάκια γιατί είναι ήδη 12κιλα και συμφωνήσαμε με τους γονείς της να την έχουν οι ίδιοι κατά την πλειοψηφία του μυστηρίου. Όλα καλά, βέβαια κουράστηκα απίστευτα και σήμερα κοιμόμουν 10 ώρες 🤣

Το σποράκι μου θα το δω ξανά στις 20-21/05 λίγο πριν φύγω από Ελλάδα για να ακούσουμε καρδούλα ❤️ αύριο θα πάω και σ έναν αιματολογο που με παρέπεμψε ο γυναικολόγος εδώ για να δούμε πως θα κινηθούμε με την περίπτωση θρομβοφιλιας. Παίρνω ασπιρίνη προληπτικά ήδη αρκετό καιρό, από τότε που έγινε η ωορρηξία, απλά ο γυναικολόγος φοβάται μήπως δεν είναι αρκετό στην περίπτωση που όντως έχω κάποια θρομβοφιλια. Θα σας κάνω update κι αύριο απ' τον αιματολογο 🙏

Εσείς πώς είστε; Κάποιο νέο σύμπτωμα;

Εγώ τα ίδια, το στήθος πονάει κι είναι πρησμένο φουλ, νιώθω κουρασμένη συνέχεια, κράμπες πάνε κι έρχονται, και 2-3 μέρες τώρα ξυπνάω με καούρες και ναυτίες. Παρατηρώ επίσης ότι όταν πεινάω νιώθω και μια ψιλό ναυτία. Αυτά μέχρι στιγμής, με βάση την μέτρηση του γιατρού είμαι 5+2 σήμερα

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Melikara86 είπε:

@Θέτις Κ.πάντα αξία κορίτσι μου ...με το καλό να κρατήσεις κ το δικό σου πλάσματακι αγκαλιά!! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼💗💗💗💗💗💗

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️ ❤️ ❤️ έχω πααααρα πολύ δρόμο ακόμη, αλλά ανυπομονώ πολύ γι'αυτό το ταξίδι - το μωράκι με το καλό θα έρθει τον Ιανουάριο που είναι και τα δικά μου γενέθλια. Δε θα μπορούσα να φανταστώ καλύτερο δώρο γενεθλίων 🙏🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια είμαι σε σοκ!!! 

Θυμάστε την τελευταία περίοδο που κράτησε 3 μέρες και ήρθε 7 μέρες μετά την ωορρηξία; Έκτοτε ακόμα ψάχνω την ωορρηξία... Είχα τα τεστ τα one step και τόσες μέρες βγαίνουν τέρμα αρνητικά, ούτε υποψία δεύτερης γραμμής. Έλεγα οκ, ορμόνες.. θηλασμός... Τελείωσαν και σήμερα ήρθαν της hometest που είχα παραγγείλει. Έκανα ένα και βγήκε η δεύτερη γραμμη πριν καν περάσουν τα ούρα ως πάνω. Περίεργο σκέφτηκα, ας κάνω κ ένα εγκυμοσύνης...

Είμαι σε σοκ,σκέφτομαι μήπως είναι λάθος, δεν μπορεί....

 

IMG_20240511_225140.jpg

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες κ σε εσένα elli μου που η χαρά είναι διπλή!!! Απίστευτο σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!! Πολύ έντονη γραμμή!!!! Συγχαρητήρια ♥️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε όλες εμάς που είμαστε ήδη μανουλες, σε όλες εμάς που έχουμε βιώσει απώλεια κύησης, σε όλες εμάς που αγωνιούμε να γίνουμε μανουλες, σε όλες εμάς που χάσαμε τα παιδάκια μας, σε όλες εμάς που δυσκολευόμαστε να γίνουμε μανουλες και σε όλες μας που διανύουμε το δρόμο της εγκυμοσύνης για να γίνουμε μανουλες ❤️❤️❤️❤️

Να σας αγαπάτε 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εσένα σε λατρεύω παρά πολύ γελάω πολύ με τα ποστ σου ❤️❤️❤️❤️❤️ 

Χαίρομαι τοοοοσοοο πολύ που σου φτιάχνω τη μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια είμαι σε σοκ!!! 

Θυμάστε την τελευταία περίοδο που κράτησε 3 μέρες και ήρθε 7 μέρες μετά την ωορρηξία; Έκτοτε ακόμα ψάχνω την ωορρηξία... Είχα τα τεστ τα one step και τόσες μέρες βγαίνουν τέρμα αρνητικά, ούτε υποψία δεύτερης γραμμής. Έλεγα οκ, ορμόνες.. θηλασμός... Τελείωσαν και σήμερα ήρθαν της hometest που είχα παραγγείλει. Έκανα ένα και βγήκε η δεύτερη γραμμη πριν καν περάσουν τα ούρα ως πάνω. Περίεργο σκέφτηκα, ας κάνω κ ένα εγκυμοσύνης...

Είμαι σε σοκ,σκέφτομαι μήπως είναι λάθος, δεν μπορεί....

 

IMG_20240511_225140.jpg

Με τον  θηλασμός δε ξέρουμε πότε κανουμε ωορρηξία, για αυτό και όλα τα θέματα τα τις περίοδο εγώ αν έχω 12 μέρες καθυστέρηση είμαι έγκυος αλλιώς θηλάζω . Με το δικό σου τεστ μάλλον θα πήγαινα στον γιατρο και όχι για χοριακη 🤫 τι λάθος παιδί μου να ναι ; είσαι έγκυος .. συγχαρητήρια και συγκεκριμένα πολύ έγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Kate1992 @Naty_ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσια μου!! Δεν γράφω πολύ αυτές τις μέρες λόγω των εορτασμών, είχαμε και τη βάπτιση χθες, έγινα νονά και με τη βούλα ❤️ όλα καλά, κράτησα τη βαπτιστηκια μου μόνο όταν τη μυρωσαμε και της κόψαμε τα μαλλάκια γιατί είναι ήδη 12κιλα και συμφωνήσαμε με τους γονείς της να την έχουν οι ίδιοι κατά την πλειοψηφία του μυστηρίου. Όλα καλά, βέβαια κουράστηκα απίστευτα και σήμερα κοιμόμουν 10 ώρες 🤣

Το σποράκι μου θα το δω ξανά στις 20-21/05 λίγο πριν φύγω από Ελλάδα για να ακούσουμε καρδούλα ❤️ αύριο θα πάω και σ έναν αιματολογο που με παρέπεμψε ο γυναικολόγος εδώ για να δούμε πως θα κινηθούμε με την περίπτωση θρομβοφιλιας. Παίρνω ασπιρίνη προληπτικά ήδη αρκετό καιρό, από τότε που έγινε η ωορρηξία, απλά ο γυναικολόγος φοβάται μήπως δεν είναι αρκετό στην περίπτωση που όντως έχω κάποια θρομβοφιλια. Θα σας κάνω update κι αύριο απ' τον αιματολογο 🙏

Εσείς πώς είστε; Κάποιο νέο σύμπτωμα;

Εγώ τα ίδια, το στήθος πονάει κι είναι πρησμένο φουλ, νιώθω κουρασμένη συνέχεια, κράμπες πάνε κι έρχονται, και 2-3 μέρες τώρα ξυπνάω με καούρες και ναυτίες. Παρατηρώ επίσης ότι όταν πεινάω νιώθω και μια ψιλό ναυτία. Αυτά μέχρι στιγμής, με βάση την μέτρηση του γιατρού είμαι 5+2 σήμερα

 

 

Κορίτσι μου πάντα άξια!! 
Καλή ξεκούραση τώρα και με το καλό να πας και στους γιατρούς να τα δεις όλα. 
Θα κάνεις εξετάσεις για θρομβοφιλία; 

Εγώ Τετάρτη έχω ραντεβού - ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα θα είμαι 6η βδομάδα οπότε δεν είναι και σίγουρο, όπως και να χει, θα δούμε πως εξελίσσεται. Από συμπτώματα νύστα και κοπωση, ξυπνάω και νομίζω δεν έχω κοιμηθεί, το στήθος πρησμένο, ήπια τραβήγματα στη μήτρα και το στομάχι κάποιες φορές περίεργο. 

Με πίστη προχωράμε 🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, χρόνια πολλά σε όλες τις μαμάδες, να χαίρεστε τα παιδάκια σας και μακάρι όσες προσπαθούμε να ανήκουμε σύντομα κι εμείς σε αυτή την κατηγορία!    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσι μου πάντα άξια!! 
Καλή ξεκούραση τώρα και με το καλό να πας και στους γιατρούς να τα δεις όλα. 
Θα κάνεις εξετάσεις για θρομβοφιλία; 

Εγώ Τετάρτη έχω ραντεβού - ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα θα είμαι 6η βδομάδα οπότε δεν είναι και σίγουρο, όπως και να χει, θα δούμε πως εξελίσσεται. Από συμπτώματα νύστα και κοπωση, ξυπνάω και νομίζω δεν έχω κοιμηθεί, το στήθος πρησμένο, ήπια τραβήγματα στη μήτρα και το στομάχι κάποιες φορές περίεργο. 

Με πίστη προχωράμε 🙏🏼

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! ❤️ Δε ξέρω τι θα μου πει ο αιματολογος, μιλήσαμε λίγο στο τηλ και μου είπε να πάω αύριο να δούμε πως θα κινηθούμε. Ίσως μου βάλει να τις κάνω αν και μου είπε ότι λόγω εγκυμοσύνης μπορεί να μην έχουνε έγκυρα αποτελέσματα - όπως μου είχε πει κι η αιματολογος που επισκέφθηκα στο εξωτερικό. Θα δούμε 🤞

Κι εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να πάω λίγο πριν φύγω για να είμαι 6+ να έχουμε καλύτερες πιθανότητες για την καρδούλα, αλλά αν δεν, έχω κλείσει και με τη δικιά μου στις 28/05 που θα ειμαι 7+

Με το καλό κορίτσι μου την Τετάρτη, να μας πεις τα νεακια σου ❤️🙏 ένα βήμα τη φορά, όπως έχεις πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου!!!! Σε όλες τις μανούλες , σε όλες τις mother to be μανούλες ,σε όλες τις want to be μανούλες και σε όλες τις strong μανούλες🙏❤️🧿 να μας έχει όλες καλά ο θεός!!!!

@Θέτις Κ.πάντα αξία κορίτσι μου, και με το καλό να κρατήσεις και το δικό σου μωρακι στην αγκαλιά 😍🙏 

@Naty μου κ γώ τώρα τη Τετάρτη θ πάω στο γιατρό! Για να δούμε τι θα δούμε , αγχωτικό όλο αυτό κάθε φορά με τον υπέρηχο! Δν ξέρω γ εσάς κορίτσια αλλά εγώ τον σκέφτομαι μέρες πριν και ευχομαι ν είναι ολα καλά!!! 🙏🙏🙏🧿🧿❤️❤️

κ γώ αύριο θελω ν πάρω τηλ την αιματολόγο μιυ, μ έχει δώσει από την αρχή των προσπαθειών Σαλοσπίρ ν παίρνω προληπτικά ! Και μ είχε πει πως όταν θ εμένα έγκυος 6 με 8η εβδομάδα θ μ δίνε ν κάνω εξετάσεις γ το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο Γιάννη δούμε αν θ χρειαστώ ενέσεις η όχι! Όποτε αύριο θ την πάρω τηλ ν δω τι θ μ πει!!! 
 

Εγω από συμπτώματα , λαχάνιασμα κάποιες φορές, τραβήγματα και κράμπες σχεδόν όλη την ώρα , στηθος το νιώθω μεν πρισμενο αλλα δν ειναι σκληρό ειναι ζελές! Όσον αφορά μ το φαγητό θελω ν φάω τ πάντα και ταυτόχρονα τίποτα γιατί μ πιάνει μια απεχθεία στην ιδεα ! Όταν βέβαια έρχεται η στιγμή κ το βάζω στο στόμα τότε μ έρχεται κανονικά η όρεξη 😂

@Elli13 μου σ ευχαριστώ πολύ καρδούλα μ για τις ευχές σ!!! Αύριο περιμένουμε χοριακη η υπέρηχο γ το δικό σου σποράκι 🧿🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου ❤️ ❤️ ❤️ έχω πααααρα πολύ δρόμο ακόμη, αλλά ανυπομονώ πολύ γι'αυτό το ταξίδι - το μωράκι με το καλό θα έρθει τον Ιανουάριο που είναι και τα δικά μου γενέθλια. Δε θα μπορούσα να φανταστώ καλύτερο δώρο γενεθλίων 🙏🙏❤️❤️

Αχχχχχ τι γλυκό!!! Όντως το καλύτερο δώρο 💗💗💗 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ο δρόμος που διανύεις να είναι εύκολος και να ζήσεις την κάθε στιγμή αυτή που θα είναι αξέχαστη όσο ζεις 🙏🏼💗🙏🏼💗🙏🏼💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Girly είπε:

@peacockακι μου υπέροχο!!! Σε ευχαριστώ!! Τι κάνεις παλιά μας συμμαθήτρια? Πώς είναι τώρα η ζωή? Γεμάτη ουράνια τόξα να φανταστώ??! 

Κορίτσια αυτά εδώ τα κορίτσια ήταν η αντίστοιχη "τάξη" μας την περίοδο 2016-2018 για μένα! Μόνο respect σε αυτά τα κορίτσια που μοιραστηκαμε τα εσωψυχα μας και τα καταφέραμε ΟΛΕΣ!  Τι σημαίνει αυτό?? Ότι δεν θα μείνει καμία χωρίς μωρό βρεεε! Άπαξ και μπεις εδώ ,μωρο θα αποκτήσεις θες δε θες! Χαχαχα

Κορίτσια σας ευχαριστώ για την εμψύχωση 🥰🥰 εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους! Χοριακη θα κάνω την τρίτη γιατί μου είπε ο γιατρός να περιμένω να έχω και μια μέρα καθυστέρηση...εγώ ξέρω πως κρατιέμαι!!!

Αγαπημένες μου @peacock @Παρασκευαιδου @Girly Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!!! Θυμάμαι με πολύ αγάπη όσα περασαμε   όλες μαζί… Πού ημασταν και που φτάσαμε!!  Εύχομαι τα καλύτερα για την καθεμία!!! Και σύντομα να ξαναβρεθούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια μου!!!! Σε όλες τις μανούλες , σε όλες τις mother to be μανούλες ,σε όλες τις want to be μανούλες και σε όλες τις strong μανούλες🙏❤️🧿 να μας έχει όλες καλά ο θεός!!!!

@Θέτις Κ.πάντα αξία κορίτσι μου, και με το καλό να κρατήσεις και το δικό σου μωρακι στην αγκαλιά 😍🙏 

@Naty μου κ γώ τώρα τη Τετάρτη θ πάω στο γιατρό! Για να δούμε τι θα δούμε , αγχωτικό όλο αυτό κάθε φορά με τον υπέρηχο! Δν ξέρω γ εσάς κορίτσια αλλά εγώ τον σκέφτομαι μέρες πριν και ευχομαι ν είναι ολα καλά!!! 🙏🙏🙏🧿🧿❤️❤️

κ γώ αύριο θελω ν πάρω τηλ την αιματολόγο μιυ, μ έχει δώσει από την αρχή των προσπαθειών Σαλοσπίρ ν παίρνω προληπτικά ! Και μ είχε πει πως όταν θ εμένα έγκυος 6 με 8η εβδομάδα θ μ δίνε ν κάνω εξετάσεις γ το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο Γιάννη δούμε αν θ χρειαστώ ενέσεις η όχι! Όποτε αύριο θ την πάρω τηλ ν δω τι θ μ πει!!! 
 

Εγω από συμπτώματα , λαχάνιασμα κάποιες φορές, τραβήγματα και κράμπες σχεδόν όλη την ώρα , στηθος το νιώθω μεν πρισμενο αλλα δν ειναι σκληρό ειναι ζελές! Όσον αφορά μ το φαγητό θελω ν φάω τ πάντα και ταυτόχρονα τίποτα γιατί μ πιάνει μια απεχθεία στην ιδεα ! Όταν βέβαια έρχεται η στιγμή κ το βάζω στο στόμα τότε μ έρχεται κανονικά η όρεξη 😂

@Elli13 μου σ ευχαριστώ πολύ καρδούλα μ για τις ευχές σ!!! Αύριο περιμένουμε χοριακη η υπέρηχο γ το δικό σου σποράκι 🧿🙏❤️

Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy! 
Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! 
 

ωορρηξιας ισως να κάνει λαθος αλλά εγκυμοσύνης λένε ποτέ!!! Εγώ θα σου ελεγα να κανεις κ μια χοριακη!! Αλλά πιστεύω είσαι πολύ εγκυος ❤️❤️❤️❤️

Δλδ πόσες ημερες καθυστέρηση εχεις ποτέ ήταν η τελευταία περίοδος;; Να ξερεις μετά από εγκυμοσύνη αυτά έρχονται πολύ εύκολα ούτε εγώ το πιστευα αυτή τη φορά γιατί με την πρώτη το πετύχαμε ενώ το πρώτο μας ταλαιπώρησε 2 χρόνια! 
 

νιωθεις κάτι σε σύμπτωμα;;

17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες..

Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία. 

στις πριν 7 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κοριτσι μου στα τεστ σου σχεδόν έχει σβήσει η γραμμή ελέγχου! Μήπως και τα άλλα ωορρηξίας που έκανες είχαν μια γραμμή, αλλά αυτή του θετικού και όχι τη γραμμή ελέγχου; θυμάσαι αν ήταν η κοντά στα ούρα ή η μακριά; έχω ξανακούσει να βγαίνουν άκυρα τα τεστ λόγω πολύ υψηλής χοριακης και να βάφεται μόνο η γραμμή θετικού, αλλά να νομίζει η κοπέλα ότι είναι η γραμμή ελέγχου επειδή ειναι μια. Εκτός αν τα onestep ειναι πιο εξειδικευμένα και δε μπερδεύονται με τη χοριακη όπως τα hometest. Κι εγώ από τεστ ωορρηξίας hometest ξεκίνησα που ήταν πολύ έντονο, έκλαψα ότι έχει χαλάσει πάλι ο κύκλος μου και απέτυχε η προηγούμενη ωορρηξία μου και τελικά έκανα την επόμενη μέρα ένα εγκυμοσύνης και ήταν θετικό (αλλά καμία σχέση με αυτό το χρωματισμό των δικών σου)! Σίγουρα θα έχεις παρα πολύ ψηλή χοριακή πια και θα είσαι σε φάση να το δεις στον υπέρηχο αμέσως!

Συγχαρητήρια και σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια που έχουν μείνει εγκυουλες αυτό το διάστημα. Σας παρακολουθώ και χαίρομαι με τις χαρές σας! 💕 Με το καλό όλα τα μωράκια! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα... 

 

Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂

Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια μου!!!! Σε όλες τις μανούλες , σε όλες τις mother to be μανούλες ,σε όλες τις want to be μανούλες και σε όλες τις strong μανούλες🙏❤️🧿 να μας έχει όλες καλά ο θεός!!!!

@Θέτις Κ.πάντα αξία κορίτσι μου, και με το καλό να κρατήσεις και το δικό σου μωρακι στην αγκαλιά 😍🙏 

@Naty μου κ γώ τώρα τη Τετάρτη θ πάω στο γιατρό! Για να δούμε τι θα δούμε , αγχωτικό όλο αυτό κάθε φορά με τον υπέρηχο! Δν ξέρω γ εσάς κορίτσια αλλά εγώ τον σκέφτομαι μέρες πριν και ευχομαι ν είναι ολα καλά!!! 🙏🙏🙏🧿🧿❤️❤️

κ γώ αύριο θελω ν πάρω τηλ την αιματολόγο μιυ, μ έχει δώσει από την αρχή των προσπαθειών Σαλοσπίρ ν παίρνω προληπτικά ! Και μ είχε πει πως όταν θ εμένα έγκυος 6 με 8η εβδομάδα θ μ δίνε ν κάνω εξετάσεις γ το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο Γιάννη δούμε αν θ χρειαστώ ενέσεις η όχι! Όποτε αύριο θ την πάρω τηλ ν δω τι θ μ πει!!! 
 

Εγω από συμπτώματα , λαχάνιασμα κάποιες φορές, τραβήγματα και κράμπες σχεδόν όλη την ώρα , στηθος το νιώθω μεν πρισμενο αλλα δν ειναι σκληρό ειναι ζελές! Όσον αφορά μ το φαγητό θελω ν φάω τ πάντα και ταυτόχρονα τίποτα γιατί μ πιάνει μια απεχθεία στην ιδεα ! Όταν βέβαια έρχεται η στιγμή κ το βάζω στο στόμα τότε μ έρχεται κανονικά η όρεξη 😂

@Elli13 μου σ ευχαριστώ πολύ καρδούλα μ για τις ευχές σ!!! Αύριο περιμένουμε χοριακη η υπέρηχο γ το δικό σου σποράκι 🧿🙏❤️

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy! 
Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅

 

Τώρα που λέτε για το φαγητό, έχω παρατηρήσει επίσης ότι ενώ όταν πεινάω λυσσαω λες κι έχω να φάω μέρες μετά δυσκολεύομαι να τελειώσω τη μερίδα μου. Μη σας πω ότι λαχανιαζω κιόλας καθώς μασάω 😅 μια τρέλα γενικά! Και συμφωνώ με @Naty_ αν ήταν στο χέρι θα θελα να βλέπω το σποράκι μου όσο πιο συχνά γίνεται. Προς το παρόν κοιτάζω στον υπέρηχο τον λεκιθικο που ειναι ένα κουκούτσακι και ονειρεύομαι πως θα μεγαλώνει ανυπομονώ να το ξαναδώ 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα κατέβασα και μια πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή εγκυμοσύνης. Σου δείχνει πολλές πληροφορίες ανα εβδομάδα για το σώμα σου, τα έμβρυο, τι να προσέχεις, κτλ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wte.view

Έχω ήδη 3 άλλες για την περίοδο και τη σύλληψη αλλά δε μου έφταναν 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες..

Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα... 

 

Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂

Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳

Χαχαχα σίγουρα θα το καταλάβαινες κάποια στιγμή λόγο συμπτωμάτων δλδ κάποια στιγμή δε θα τα δικαιολογούσες άλλο κ αφού δεν ερχόταν κ περίοδος…

μιλα με τον γιατρο σου αύριο κ θα περιμενουμε  νέα σας!!! Μπορεί απλά να ζητήσει για επιβεβαίωση πριν πας για υπέρηχο γιατί μια φιλη μ προχωρημένη κύηση της ζητήσανε! Οπως κ να έχει συγχαρητήρια σίγουρα δεν είναι λαθος κ καλώς να δεχτείς το χριστουγεννιάτικο μωράκι!!!! Το αιμα μάλλον θα ήταν εμφύτευσης…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σήμερα κατέβασα και μια πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή εγκυμοσύνης. Σου δείχνει πολλές πληροφορίες ανα εβδομάδα για το σώμα σου, τα έμβρυο, τι να προσέχεις, κτλ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wte.view

Έχω ήδη 3 άλλες για την περίοδο και τη σύλληψη αλλά δε μου έφταναν 🤣🤣🤣


Εντάξει  δεν είμαι η μόνη δλδ έχω κ εγώ αρκετές εφαρμογές εγκυμοσύνης κ περιόδου

την έχω κ εγώ αυτή 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...