Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου. Χθες ανέβασε ο μικρός πυρετό και είχα να κάνω σουπιτσες ,χαιδεματα κλπ..

@Lisaki 80 αχ lisaki μου αγαπημένο! Χαχαχαχχα θυμάσαι??! Τι Κεραμιδα μας είχε έρθει τοτεεε! Αχ πόσο χαίρομαι που ακούω ότι είναι οκ η διαφορά. Γιατί και μένα την ίδια ακριβώς διάφορα θα έχουν ,να πάνε όλα καλά πρώτα ι Θεός. Σου στέλνω πολλά πολλά πολλά φιλιά και κοιτάξτε εμείς οι Θεσσαλονικιες πρέπει να κανονίσουμε ένα reunion η παλιά μας "τάξη". 

@Elli13 αρχηγέ μου ήμουν σίγουρη ότι θα χαρείς!!! Σε ευχαριστώ τοοοσο πολύ για τις ευχές!! Όσο για την ωορηξια σου ,εσένα συγκεκριμένα μαντάμ δεν σε φοβάμαι με τίποτα! Εσύ μπορεί να μείνεις έγκυος χωρίς καν να έχεις κάνει ωορηξια καλέ!

@marinamanoulitsa μου, λυπάμαι πάρα πολυ..μη το βάλεις κάτω όμως. Εσύ είσαι μαχητρια. Σου στέλνω μια αγκαλιά..Ξέρεις κάτι? Έχεις σκεφτεί καθόλου το ενδεχόμενο να κάνετε σπερματεγχυση? 

@Ioann89 κορίτσι μου γλυκό..μην σκεφτείς καθόλου πως θα είχε σωθεί κάτι αν έκανες εσύ κάτι αλλιώς...δυστυχώς έχω την ίδια ιστορία με σένα και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν προχωρούσε. Δεν ανέβαινε η χοριακη όπως έπρεπε...όση προγεστερόνη και αν πήρα δεν σώθηκε τίποτα. Και ειλικρινά όταν κοπάσουν όλα αυτά θα καταλάβεις και εσύ και η @Mpourmpoulo ότι όλα μα όλα μα όλα έγιναν για καλό. Το σώμα είναι σοφό και παίρνει τις αποφάσεις σωστά και χωρίς συναίσθημα. Σου εύχομαι και σε σένα και στην @marinamanoulitsa η επόμενη φορά σας να είναι και η τυχερή. 

Εγώ κορίτσια συνεχίζω ακάθεκτη τα τεστ. Σήμερα νομίζω έχουμε καλή διάφορα με χθες. Δεν ξέρω γιατί το κινητό μου τα κάνει να φαίνονται χρώμα μπορντό σκούρο ενώ είναι ροζακι έντονο..ίσως έχει κάποια ρύθμιση 

IMG_20240511_082458.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ δεν έχω ευχάριστα! Χτες το βράδυ ξύπνησα και είχα αιμα… αρκετή ροη. Σήμερα πήγα για τις εξετάσεις στο Ιασώ όπου γινόταν ο κακός χαμός από κόσμο γιατί τα μικροβιολογικά είχαν απεργία. 
Φυσικά και αρνητική χοριακη. 
η Γυναικολογος μου μου είπε να μην στεναχωρηθώ γιατί ήταν πολύ αρχή και κάτι δεν ήταν καλό για να καταλήξει έτσι,. Να σας πω την αλήθεια από χτες το απόγευμα πονούσα πραγματικά πολύ που σε γενικές γραμμές έχω Βαριά  περίοδο οποτε σαν κάπως να το ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά! 
 

Αχ κοριτσάκι μου γλυκό λυπάμαι παρα πολύ!! Μη σκέφτεσαι πως θα μπορούσες να κανεις κάτι. Λογικά είχε χρωμοσωμικες ανωμαλίες κ η φύση προνόησε. Σε καταλαβαίνω απόλυτα και ξέρω πως νιώθεις πέρασα τα ίδια το Φλεβάρη απλά εγώ ήξερα από τη δεύτερη χοριακη ότι δε προχωράει γιατί δεν ανέβαινε κ περίμενα ποτε θα αποβάλω. 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Χθες ανέβασε ο μικρός πυρετό και είχα να κάνω σουπιτσες ,χαιδεματα κλπ..

@Lisaki 80 αχ lisaki μου αγαπημένο! Χαχαχαχχα θυμάσαι??! Τι Κεραμιδα μας είχε έρθει τοτεεε! Αχ πόσο χαίρομαι που ακούω ότι είναι οκ η διαφορά. Γιατί και μένα την ίδια ακριβώς διάφορα θα έχουν ,να πάνε όλα καλά πρώτα ι Θεός. Σου στέλνω πολλά πολλά πολλά φιλιά και κοιτάξτε εμείς οι Θεσσαλονικιες πρέπει να κανονίσουμε ένα reunion η παλιά μας "τάξη". 

@Elli13 αρχηγέ μου ήμουν σίγουρη ότι θα χαρείς!!! Σε ευχαριστώ τοοοσο πολύ για τις ευχές!! Όσο για την ωορηξια σου ,εσένα συγκεκριμένα μαντάμ δεν σε φοβάμαι με τίποτα! Εσύ μπορεί να μείνεις έγκυος χωρίς καν να έχεις κάνει ωορηξια καλέ!

@marinamanoulitsa μου, λυπάμαι πάρα πολυ..μη το βάλεις κάτω όμως. Εσύ είσαι μαχητρια. Σου στέλνω μια αγκαλιά..Ξέρεις κάτι? Έχεις σκεφτεί καθόλου το ενδεχόμενο να κάνετε σπερματεγχυση? 

@Ioann89 κορίτσι μου γλυκό..μην σκεφτείς καθόλου πως θα είχε σωθεί κάτι αν έκανες εσύ κάτι αλλιώς...δυστυχώς έχω την ίδια ιστορία με σένα και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν προχωρούσε. Δεν ανέβαινε η χοριακη όπως έπρεπε...όση προγεστερόνη και αν πήρα δεν σώθηκε τίποτα. Και ειλικρινά όταν κοπάσουν όλα αυτά θα καταλάβεις και εσύ και η @Mpourmpoulo ότι όλα μα όλα μα όλα έγιναν για καλό. Το σώμα είναι σοφό και παίρνει τις αποφάσεις σωστά και χωρίς συναίσθημα. Σου εύχομαι και σε σένα και στην @marinamanoulitsa η επόμενη φορά σας να είναι και η τυχερή. 

Εγώ κορίτσια συνεχίζω ακάθεκτη τα τεστ. Σήμερα νομίζω έχουμε καλή διάφορα με χθες. Δεν ξέρω γιατί το κινητό μου τα κάνει να φαίνονται χρώμα μπορντό σκούρο ενώ είναι ροζακι έντονο..ίσως έχει κάποια ρύθμιση 

IMG_20240511_082458.jpg

Μπράβο κοριτσάκι μου φαίνεται η διαφορα!!! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά είμαι σίγουρη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Χθες ανέβασε ο μικρός πυρετό και είχα να κάνω σουπιτσες ,χαιδεματα κλπ..

@Lisaki 80 αχ lisaki μου αγαπημένο! Χαχαχαχχα θυμάσαι??! Τι Κεραμιδα μας είχε έρθει τοτεεε! Αχ πόσο χαίρομαι που ακούω ότι είναι οκ η διαφορά. Γιατί και μένα την ίδια ακριβώς διάφορα θα έχουν ,να πάνε όλα καλά πρώτα ι Θεός. Σου στέλνω πολλά πολλά πολλά φιλιά και κοιτάξτε εμείς οι Θεσσαλονικιες πρέπει να κανονίσουμε ένα reunion η παλιά μας "τάξη". 

@Elli13 αρχηγέ μου ήμουν σίγουρη ότι θα χαρείς!!! Σε ευχαριστώ τοοοσο πολύ για τις ευχές!! Όσο για την ωορηξια σου ,εσένα συγκεκριμένα μαντάμ δεν σε φοβάμαι με τίποτα! Εσύ μπορεί να μείνεις έγκυος χωρίς καν να έχεις κάνει ωορηξια καλέ!

@marinamanoulitsa μου, λυπάμαι πάρα πολυ..μη το βάλεις κάτω όμως. Εσύ είσαι μαχητρια. Σου στέλνω μια αγκαλιά..Ξέρεις κάτι? Έχεις σκεφτεί καθόλου το ενδεχόμενο να κάνετε σπερματεγχυση? 

@Ioann89 κορίτσι μου γλυκό..μην σκεφτείς καθόλου πως θα είχε σωθεί κάτι αν έκανες εσύ κάτι αλλιώς...δυστυχώς έχω την ίδια ιστορία με σένα και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν προχωρούσε. Δεν ανέβαινε η χοριακη όπως έπρεπε...όση προγεστερόνη και αν πήρα δεν σώθηκε τίποτα. Και ειλικρινά όταν κοπάσουν όλα αυτά θα καταλάβεις και εσύ και η @Mpourmpoulo ότι όλα μα όλα μα όλα έγιναν για καλό. Το σώμα είναι σοφό και παίρνει τις αποφάσεις σωστά και χωρίς συναίσθημα. Σου εύχομαι και σε σένα και στην @marinamanoulitsa η επόμενη φορά σας να είναι και η τυχερή. 

Εγώ κορίτσια συνεχίζω ακάθεκτη τα τεστ. Σήμερα νομίζω έχουμε καλή διάφορα με χθες. Δεν ξέρω γιατί το κινητό μου τα κάνει να φαίνονται χρώμα μπορντό σκούρο ενώ είναι ροζακι έντονο..ίσως έχει κάποια ρύθμιση 

IMG_20240511_082458.jpg

Το τεστακι σου είναι τελειοοοοο❤️❤️❤️ όλα βαίνω τελεια 💪❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αχ κοριτσάκι μου γλυκό λυπάμαι παρα πολύ!! Μη σκέφτεσαι πως θα μπορούσες να κανεις κάτι. Λογικά είχε χρωμοσωμικες ανωμαλίες κ η φύση προνόησε. Σε καταλαβαίνω απόλυτα και ξέρω πως νιώθεις πέρασα τα ίδια το Φλεβάρη απλά εγώ ήξερα από τη δεύτερη χοριακη ότι δε προχωράει γιατί δεν ανέβαινε κ περίμενα ποτε θα αποβάλω. 

Μπράβο κοριτσάκι μου φαίνεται η διαφορα!!! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά είμαι σίγουρη !!!

Καλημέρα ! Μου κάνει εντύπωση πως είχα τόσο εντομή γραμμή την Μια μέρα και την άλλη τοσο χαμηλή χοριακη! Δεν έκανες κάτι Έφυγε μόνο του σωστά; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου ήταν βιοχιμικη έγινε σύλληψη αλλά για κάποιον λόγο δεν προχώρησε 

όταν είναι τόσο νωρίς δεν θα μπορούσατε να κάνετε και τίποτα είναι η αλήθεια αφού και η χοριακη δεν αυξήθηκε καλά καλά όσο θα έπρεπε 

λυπάμαι που δεν εξελίχθηκε καλά.. 🙁

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Ioann89 μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ αρχικο σταδιο. Κατι ηταν λάθος και δεν προχώρησε. Οση προγεστερονη και να επαιρνες δε θα αλλαζε κατι πιστευω. Μην κανεις τέτοιες σκεψεις. Θα μπορούσες καν να μην καταλαβεις οτι εχεις καθυστέρηση. Λογικα απο αυτο τον κυκλο κιολας θα μπορεις να ξανα προσπαθησεις. Κριμα ρε κοριτσι μου. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.

Κορίτσια σας ευχαριστώ παρά πολύ για τα λόγια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Χθες ανέβασε ο μικρός πυρετό και είχα να κάνω σουπιτσες ,χαιδεματα κλπ..

@Lisaki 80 αχ lisaki μου αγαπημένο! Χαχαχαχχα θυμάσαι??! Τι Κεραμιδα μας είχε έρθει τοτεεε! Αχ πόσο χαίρομαι που ακούω ότι είναι οκ η διαφορά. Γιατί και μένα την ίδια ακριβώς διάφορα θα έχουν ,να πάνε όλα καλά πρώτα ι Θεός. Σου στέλνω πολλά πολλά πολλά φιλιά και κοιτάξτε εμείς οι Θεσσαλονικιες πρέπει να κανονίσουμε ένα reunion η παλιά μας "τάξη". 

@Elli13 αρχηγέ μου ήμουν σίγουρη ότι θα χαρείς!!! Σε ευχαριστώ τοοοσο πολύ για τις ευχές!! Όσο για την ωορηξια σου ,εσένα συγκεκριμένα μαντάμ δεν σε φοβάμαι με τίποτα! Εσύ μπορεί να μείνεις έγκυος χωρίς καν να έχεις κάνει ωορηξια καλέ!

@marinamanoulitsa μου, λυπάμαι πάρα πολυ..μη το βάλεις κάτω όμως. Εσύ είσαι μαχητρια. Σου στέλνω μια αγκαλιά..Ξέρεις κάτι? Έχεις σκεφτεί καθόλου το ενδεχόμενο να κάνετε σπερματεγχυση? 

@Ioann89 κορίτσι μου γλυκό..μην σκεφτείς καθόλου πως θα είχε σωθεί κάτι αν έκανες εσύ κάτι αλλιώς...δυστυχώς έχω την ίδια ιστορία με σένα και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν προχωρούσε. Δεν ανέβαινε η χοριακη όπως έπρεπε...όση προγεστερόνη και αν πήρα δεν σώθηκε τίποτα. Και ειλικρινά όταν κοπάσουν όλα αυτά θα καταλάβεις και εσύ και η @Mpourmpoulo ότι όλα μα όλα μα όλα έγιναν για καλό. Το σώμα είναι σοφό και παίρνει τις αποφάσεις σωστά και χωρίς συναίσθημα. Σου εύχομαι και σε σένα και στην @marinamanoulitsa η επόμενη φορά σας να είναι και η τυχερή. 

Εγώ κορίτσια συνεχίζω ακάθεκτη τα τεστ. Σήμερα νομίζω έχουμε καλή διάφορα με χθες. Δεν ξέρω γιατί το κινητό μου τα κάνει να φαίνονται χρώμα μπορντό σκούρο ενώ είναι ροζακι έντονο..ίσως έχει κάποια ρύθμιση 

IMG_20240511_082458.jpg

Τέλεια η Γράμμουλα κοπέλα!!!!! 🧿❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Χθες ανέβασε ο μικρός πυρετό και είχα να κάνω σουπιτσες ,χαιδεματα κλπ..

@Lisaki 80 αχ lisaki μου αγαπημένο! Χαχαχαχχα θυμάσαι??! Τι Κεραμιδα μας είχε έρθει τοτεεε! Αχ πόσο χαίρομαι που ακούω ότι είναι οκ η διαφορά. Γιατί και μένα την ίδια ακριβώς διάφορα θα έχουν ,να πάνε όλα καλά πρώτα ι Θεός. Σου στέλνω πολλά πολλά πολλά φιλιά και κοιτάξτε εμείς οι Θεσσαλονικιες πρέπει να κανονίσουμε ένα reunion η παλιά μας "τάξη". 

@Elli13 αρχηγέ μου ήμουν σίγουρη ότι θα χαρείς!!! Σε ευχαριστώ τοοοσο πολύ για τις ευχές!! Όσο για την ωορηξια σου ,εσένα συγκεκριμένα μαντάμ δεν σε φοβάμαι με τίποτα! Εσύ μπορεί να μείνεις έγκυος χωρίς καν να έχεις κάνει ωορηξια καλέ!

@marinamanoulitsa μου, λυπάμαι πάρα πολυ..μη το βάλεις κάτω όμως. Εσύ είσαι μαχητρια. Σου στέλνω μια αγκαλιά..Ξέρεις κάτι? Έχεις σκεφτεί καθόλου το ενδεχόμενο να κάνετε σπερματεγχυση? 

@Ioann89 κορίτσι μου γλυκό..μην σκεφτείς καθόλου πως θα είχε σωθεί κάτι αν έκανες εσύ κάτι αλλιώς...δυστυχώς έχω την ίδια ιστορία με σένα και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν προχωρούσε. Δεν ανέβαινε η χοριακη όπως έπρεπε...όση προγεστερόνη και αν πήρα δεν σώθηκε τίποτα. Και ειλικρινά όταν κοπάσουν όλα αυτά θα καταλάβεις και εσύ και η @Mpourmpoulo ότι όλα μα όλα μα όλα έγιναν για καλό. Το σώμα είναι σοφό και παίρνει τις αποφάσεις σωστά και χωρίς συναίσθημα. Σου εύχομαι και σε σένα και στην @marinamanoulitsa η επόμενη φορά σας να είναι και η τυχερή. 

Εγώ κορίτσια συνεχίζω ακάθεκτη τα τεστ. Σήμερα νομίζω έχουμε καλή διάφορα με χθες. Δεν ξέρω γιατί το κινητό μου τα κάνει να φαίνονται χρώμα μπορντό σκούρο ενώ είναι ροζακι έντονο..ίσως έχει κάποια ρύθμιση 

IMG_20240511_082458.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου!!!τέλεια πάει...🥰🥰 Πότε θα κάνεις χοριακη;;;; Πάνε σήμερα και κάνε μια..για να βλέπεις και την αύξηση σε νούμερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημέρα ! Μου κάνει εντύπωση πως είχα τόσο εντομή γραμμή την Μια μέρα και την άλλη τοσο χαμηλή χοριακη! Δεν έκανες κάτι Έφυγε μόνο του σωστά; 
 

Ναι αγάπη μόνο του έφυγε. Εγώ ξεκίνησα με χοριακη 450 κ έμεινε σταθερή 5 μέρες. Εν τέλη απέβαλλα μια βδομάδα μετά. Δε χρειάστηκε να κάνω απολύτως τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Χθες ανέβασε ο μικρός πυρετό και είχα να κάνω σουπιτσες ,χαιδεματα κλπ..

@Lisaki 80 αχ lisaki μου αγαπημένο! Χαχαχαχχα θυμάσαι??! Τι Κεραμιδα μας είχε έρθει τοτεεε! Αχ πόσο χαίρομαι που ακούω ότι είναι οκ η διαφορά. Γιατί και μένα την ίδια ακριβώς διάφορα θα έχουν ,να πάνε όλα καλά πρώτα ι Θεός. Σου στέλνω πολλά πολλά πολλά φιλιά και κοιτάξτε εμείς οι Θεσσαλονικιες πρέπει να κανονίσουμε ένα reunion η παλιά μας "τάξη". 

@Elli13 αρχηγέ μου ήμουν σίγουρη ότι θα χαρείς!!! Σε ευχαριστώ τοοοσο πολύ για τις ευχές!! Όσο για την ωορηξια σου ,εσένα συγκεκριμένα μαντάμ δεν σε φοβάμαι με τίποτα! Εσύ μπορεί να μείνεις έγκυος χωρίς καν να έχεις κάνει ωορηξια καλέ!

@marinamanoulitsa μου, λυπάμαι πάρα πολυ..μη το βάλεις κάτω όμως. Εσύ είσαι μαχητρια. Σου στέλνω μια αγκαλιά..Ξέρεις κάτι? Έχεις σκεφτεί καθόλου το ενδεχόμενο να κάνετε σπερματεγχυση? 

@Ioann89 κορίτσι μου γλυκό..μην σκεφτείς καθόλου πως θα είχε σωθεί κάτι αν έκανες εσύ κάτι αλλιώς...δυστυχώς έχω την ίδια ιστορία με σένα και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν προχωρούσε. Δεν ανέβαινε η χοριακη όπως έπρεπε...όση προγεστερόνη και αν πήρα δεν σώθηκε τίποτα. Και ειλικρινά όταν κοπάσουν όλα αυτά θα καταλάβεις και εσύ και η @Mpourmpoulo ότι όλα μα όλα μα όλα έγιναν για καλό. Το σώμα είναι σοφό και παίρνει τις αποφάσεις σωστά και χωρίς συναίσθημα. Σου εύχομαι και σε σένα και στην @marinamanoulitsa η επόμενη φορά σας να είναι και η τυχερή. 

Εγώ κορίτσια συνεχίζω ακάθεκτη τα τεστ. Σήμερα νομίζω έχουμε καλή διάφορα με χθες. Δεν ξέρω γιατί το κινητό μου τα κάνει να φαίνονται χρώμα μπορντό σκούρο ενώ είναι ροζακι έντονο..ίσως έχει κάποια ρύθμιση 

IMG_20240511_082458.jpg

Αυτό έχει διαφορά κορίτσι εντονη από τα προηγούμενα δυο

ξέρεις ότι μέρα παρά μέρα φαίνεται η διαφορά όποτε λίγο υπομονή ακόμα μέχρι να έρθει η Δευτέρα να κανείς την χοριακη σου 😊 εύχομαι καλούς διπλασιασμούς 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2024 at 10:15 ΠΜ, ο/η Girly είπε:

Αχ το lisaki μας!! Κορίτσια να ξέρατε τι κουκλάρα είναι αυτή εδώ η γυναίκα! Και δεν είναι μόνο κουκλάρα κάνει και κάτι παιδιά με κάτι ματαρες!! Κουκλιααα! Lisaki μου σε ευχαριστώ πολυυ! Πώς είναι η ζωή με δύο μεγάλα παιδιά τώρα? Δωστους από ένα μεγάλο φιλί από μένα..

Επιβεβαιώνω! Το @Lisaki 80 είναι όντως κούκλα! ❤️☺️ 

Μαρή @Girly τι είδα μόλις; 🎊🎉🍾☺️ Τι ωραία νέα! Με το καλό! Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και γερό μωράκι! 

Κι εγώ είμαι υπέρ της μεγάλης διαφοράς ηλικίας, είναι πιο εύκολο για τους γονείς πιστεύω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ανάμεικτα συναισθήματα, λύπης για τα κορίτσια μας που δεν προχώρησε, χαράς για εκείνα που όλα πάνε καλά!!!

Εύχομαι σε όλες μας τα εμπόδια να είναι όλο και λιγότερα μέχρι το πολυπόθητο σπορακι 🤞❤️

Εγώ σήμερα είμαι θεωρητικά 8η μέρα μετά την ωορρηξία και προχωράμε 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ναι αγάπη μόνο του έφυγε. Εγώ ξεκίνησα με χοριακη 450 κ έμεινε σταθερή 5 μέρες. Εν τέλη απέβαλλα μια βδομάδα μετά. Δε χρειάστηκε να κάνω απολύτως τίποτα.

Αχ κορίτσι μου σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά! Εντωμεταξύ ξεκίνησες και με τεράστια χοριακη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αχ κορίτσι μου σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά! Εντωμεταξύ ξεκίνησες και με τεράστια χοριακη ! 

Αστα να πάνε κορίτσι μου. Ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά που μου ήρθε κεραμίδα!!! Δυσκολεύτηκα πολύ να το αποδεχτώ αλλά τι να κάνουμε. Όλα στη ζωή είναι. Δόξα τω Θεω έχω 2 παιδάκια που μου δίνουν απίστευτη χαρά κ θα έρθει κ το τρίτο με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο. Το ίδιο κ σε σένα αγάπη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου. Για να έρθει περιοδος και να μην προχωρησει σημαινει πως δεν θα ηταν βιωσιμη ετσι κι αλλιως. Καλυτερα ετσι! Και την επομενη φορα να είναι ολα οπως πρεπει 🫶🌻

Καπου ειχα διαβασει πως καλυτερα να νην μπαινουμε στη διαδικασια να κανουμε τεστ πριν την καθυστερηση, δηλαδη οσο πιο αργα τοσο το καλυτερο γιατι πολλες φορες μπορει να γινει συλληψη και να μην προχωρησει. Αν ομως δεν εχει προηγηθει τεστ και απλως καθυστερησει 1-2 μερες η περιοδος δεν ξερεις αν εγινε συλληψη η οχι. Για το ψυχολογικο κομματι το ελεγε.

 

Όπως και να χει εσυ να εισαι καλα τωρα και με το καλο την επομενη φορα 🙏🏼

 

Εεεεμμμμ όταν τα λέω εγώ, δε με ακούει καμία!!! Είμαι κατά των τεστ!!! Περιμένω καθυστέρηση 2-3 μέρες και μετά κατ' ευθείαν χοριακή!

στις πριν 6 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Χθες ανέβασε ο μικρός πυρετό και είχα να κάνω σουπιτσες ,χαιδεματα κλπ..

@Lisaki 80 αχ lisaki μου αγαπημένο! Χαχαχαχχα θυμάσαι??! Τι Κεραμιδα μας είχε έρθει τοτεεε! Αχ πόσο χαίρομαι που ακούω ότι είναι οκ η διαφορά. Γιατί και μένα την ίδια ακριβώς διάφορα θα έχουν ,να πάνε όλα καλά πρώτα ι Θεός. Σου στέλνω πολλά πολλά πολλά φιλιά και κοιτάξτε εμείς οι Θεσσαλονικιες πρέπει να κανονίσουμε ένα reunion η παλιά μας "τάξη". 

@Elli13 αρχηγέ μου ήμουν σίγουρη ότι θα χαρείς!!! Σε ευχαριστώ τοοοσο πολύ για τις ευχές!! Όσο για την ωορηξια σου ,εσένα συγκεκριμένα μαντάμ δεν σε φοβάμαι με τίποτα! Εσύ μπορεί να μείνεις έγκυος χωρίς καν να έχεις κάνει ωορηξια καλέ!

@marinamanoulitsa μου, λυπάμαι πάρα πολυ..μη το βάλεις κάτω όμως. Εσύ είσαι μαχητρια. Σου στέλνω μια αγκαλιά..Ξέρεις κάτι? Έχεις σκεφτεί καθόλου το ενδεχόμενο να κάνετε σπερματεγχυση? 

@Ioann89 κορίτσι μου γλυκό..μην σκεφτείς καθόλου πως θα είχε σωθεί κάτι αν έκανες εσύ κάτι αλλιώς...δυστυχώς έχω την ίδια ιστορία με σένα και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν προχωρούσε. Δεν ανέβαινε η χοριακη όπως έπρεπε...όση προγεστερόνη και αν πήρα δεν σώθηκε τίποτα. Και ειλικρινά όταν κοπάσουν όλα αυτά θα καταλάβεις και εσύ και η @Mpourmpoulo ότι όλα μα όλα μα όλα έγιναν για καλό. Το σώμα είναι σοφό και παίρνει τις αποφάσεις σωστά και χωρίς συναίσθημα. Σου εύχομαι και σε σένα και στην @marinamanoulitsa η επόμενη φορά σας να είναι και η τυχερή. 

Εγώ κορίτσια συνεχίζω ακάθεκτη τα τεστ. Σήμερα νομίζω έχουμε καλή διάφορα με χθες. Δεν ξέρω γιατί το κινητό μου τα κάνει να φαίνονται χρώμα μπορντό σκούρο ενώ είναι ροζακι έντονο..ίσως έχει κάποια ρύθμιση 

IMG_20240511_082458.jpg

Φτου φτου!!! Άντε πότε πας για χοριακή βρε κορίτσι μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Επιβεβαιώνω! Το @Lisaki 80 είναι όντως κούκλα! ❤️☺️ 

Μαρή @Girly τι είδα μόλις; 🎊🎉🍾☺️ Τι ωραία νέα! Με το καλό! Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και γερό μωράκι! 

Κι εγώ είμαι υπέρ της μεγάλης διαφοράς ηλικίας, είναι πιο εύκολο για τους γονείς πιστεύω! 

Σας έφαγα λάχανο την είδα από κοντά την @Lisaki 80 και μπορώ να πω από κοντά είναι πιο όμορφη.. 🥰 

Επίσης η @Girly έχει κάτι ματάρες κολλας πάνω τους (και από κοντά την κοίταζα στα μάτια και ερωτευομουν 🤫 αν κάνει κοριτσάκι να πάρει τα μάτια της. 

Η δε κυρία @peacock δεν ξέρω γτ δεν λέει πόσο όμορφη είναι ; Άγγελος έτσι ξανθιά με γαλάζια ματια. 

Σας προδωσα κυριες μου . 

Εγώ πάλι αρκουμε στο ταλέντοου της γυαλας ψαψψαψα μια μέση γυναίκα είμαι αλλά έχω χρυσή καρδιά ρε άντε πείτε τα εσείς να μη τα λέω εγώ 🤣🤣🤣🤣🤣 έκλαψα 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2024 at 2:21 ΜΜ, ο/η anna_30 είπε:

έχεις δίκιο..είναι κάποιες στιγμές που λυγίζω και τα σκέφτομαι αυτά..σε λίγες μέρες όλα θα είναι καλύτερα!

Οταν. Σου λένε έτσι μα απαντάς είχα βαρεθεί να ακούω ένα ίσον κανέναν ναι αυτοί θα μου το μεγαλώσουν που ξέρουν αν προσπαθώ αν δεν έρχεται. Εγώ απαντούσα και τους έφερνα ΣΕ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ θέση ! Και δε με ένοιαζε! Να μάθουν να σέβονται το κρεβάτι μου το πορτοφόλι μου και τα συναισθηματικά μου. 

2021 Χριστούγεννα με ρωτάνε γτ δεν κάνετε δεύτερο! Ορμόνες ακόμα φουλ μια και είχα τον Οκτώβριο την αποβολή απαντάω με ύφος το ξέρεις ότι τον Σεπτέμβριο ήμουν έγκυος και τα έχασα ; Το ξέρεις ότι με τα κόπων και βασάνων μάζευα λεφτά για εξωσωματική; Ξέρεις ότι έχω σοβαρά προβλήματα; Γουρλωσε τα μάτια μου ζήτησε συγνώμη και έφυγε ! 

Ας ξανά ρωτούσε αν τολμούσε ! Φαντάσου με είδε με την κοιλιά να και δεν ρώτησε τίποτα ! Είπε ένα με το καλό και έφυγε ! Μπήκε μάλλον στη θέση του και εύχομαι να μην ξαναρωτησει άλλη γυναίκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου. Για να έρθει περιοδος και να μην προχωρησει σημαινει πως δεν θα ηταν βιωσιμη ετσι κι αλλιως. Καλυτερα ετσι! Και την επομενη φορα να είναι ολα οπως πρεπει 🫶🌻

Καπου ειχα διαβασει πως καλυτερα να νην μπαινουμε στη διαδικασια να κανουμε τεστ πριν την καθυστερηση, δηλαδη οσο πιο αργα τοσο το καλυτερο γιατι πολλες φορες μπορει να γινει συλληψη και να μην προχωρησει. Αν ομως δεν εχει προηγηθει τεστ και απλως καθυστερησει 1-2 μερες η περιοδος δεν ξερεις αν εγινε συλληψη η οχι. Για το ψυχολογικο κομματι το ελεγε.

 

Όπως και να χει εσυ να εισαι καλα τωρα και με το καλο την επομενη φορα 🙏🏼

 

Για το ψυχολογικό κομμάτι το κρατάω . Η κάθε γυναίκα όμως είναι διαφορετική. Οπότε ξέρει η ίδια τι θέλει να κάνει. Και μην ξεχνάμε όταν έχουμε σύλληψη και εμφύτευση= δουλεύουν οι σάλπιγγες.. οπότε έχεις μάθει κάτι βλέποντας ότι υπήρχε σύλληψη (τουλάχιστον εγώ έτσι ήξερα ότι προχωράει το σύστημα) 

Σου απαντάω γτ θέλω να διευκρινίσω κάτι... 

Έχουμε και λέμε ΔΕΝ έχουμε θετικό τεστ εάν δεν υπάρχει η εμφύτευση. Όταν έχουμε απλά σύλληψη (ναι συμβαίνει ακόμα και αυτό , να έχουμε σύλληψη χωρίς εμφύτευση) τότε δεν έχουμε β χοριακη θετική είτε κάνουμε τεστ ούρων είτε αίματος. Επίσης η διαφορά με τα τεστ ούρων είναι καθαρά ότι αργούν περισσότερο στο να μας δείξουν θετικά (θέλει 2-3 μέρες παραπάνω) επίσης δεν βλέπουμε αν έχουμε σωστό διπλασιασμό. Γτ αύξηση βλέπουμε βλ γκερλι παρακολουθεί τις γραμμές αλλά δεν ξέρει ακόμα είναι οκ ο διπλασιασμός.  

Μη με παρεξηγήσεις που σου απάντησα ήθελα απλά να διευκρινίσω αυτό με την σύλληψη και την εμφύτευση για ενημέρωσε σε κάποιες κοπέλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σας έφαγα λάχανο την είδα από κοντά την @Lisaki 80 και μπορώ να πω από κοντά είναι πιο όμορφη.. 🥰 

Επίσης η @Girly έχει κάτι ματάρες κολλας πάνω τους (και από κοντά την κοίταζα στα μάτια και ερωτευομουν 🤫 αν κάνει κοριτσάκι να πάρει τα μάτια της. 

Η δε κυρία @peacock δεν ξέρω γτ δεν λέει πόσο όμορφη είναι ; Άγγελος έτσι ξανθιά με γαλάζια ματια. 

Σας προδωσα κυριες μου . 

Εγώ πάλι αρκουμε στο ταλέντοου της γυαλας ψαψψαψα μια μέση γυναίκα είμαι αλλά έχω χρυσή καρδιά ρε άντε πείτε τα εσείς να μη τα λέω εγώ 🤣🤣🤣🤣🤣 έκλαψα 🤣🤣🤣🤣

Α κι εγώ έχω δει από κοντά @Lisaki 80  λόξυγκα θα έχει αλλά είναι μοντέλο γιατί να το κρύψουμε; 🤣 

@Παρασκευαιδου μου είσαι κούκλα μέσα - έξω ❤️ πάντα με διάθεση να βοηθήσεις όσους μπορείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Α κι εγώ έχω δει από κοντά @Lisaki 80  λόξυγκα θα έχει αλλά είναι μοντέλο γιατί να το κρύψουμε; 🤣 

@Παρασκευαιδου μου είσαι κούκλα μέσα - έξω ❤️ πάντα με διάθεση να βοηθήσεις όσους μπορείς! 

Άμα είμαι εγώ εσύ τι είσαι. Άντε μη μιλήσω.. που μόλις υπάρχει θέμα σε ρωτάω για να βοηθήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις κοπελες που τις φέρνουν σε δυσκολη θεση... εγω ειχα απαντησει στα ισα σε ερωτηση τυπου αντε τι περιμένετε κ δ κανετε ενα μωρο, γιατι ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ. Και τελειωσε εκει το θεμα. Το 2ο μ ηρθε στο καπακι, οποτε δ προλαβε κανεις να με ρωτησει αν εχω σκοπο για 2ο. Μετα κανενας σχεδον δεν ασχοληθηκε αν θα κανω 3ο. Καποια στιγμη που ειπα ετσι απ εξω απ εξω οτι το εχουμε στο μυαλο μου, ακουσα σχόλια τύπου τι το θες το 3ο? Πανω που ξεπαιδιασες. Και αλλα τετοια ομορφα. Οποτε και μεις οταν ξεκινησαμε προσπάθειες δεν το ειπαμε πουθενα. Ουτε τωρα που κανουμε ελευθερα το ξερει κανενας. Και εκτός απο πολυ δικα μ ατομα που το συζητησαμε για το αν θα προσπαθησουμε η οχι, κανενας ευτυχως δ με ρωτησε ασχετος. 

Παρεμπιπτόντως σημερα αδιαθετησα και γω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχχχχ βρε κορίτσια πόσο σας "ζηλεύω" όσες έχετε συναντηθεί απο κοντά!!! Πάρα πολύ καλοπροαίρετα το λέω! Εγώ να ξέρετε αν ποτέ οργανώσετε καμία συνάντηση θα είμαι παρούσα με τη μπουμπού μου!

Στα δικά μου γιατι ξέχασα να τα γράψω κι εδώ... Εχθές, αφού επανέλαβα τις εξετάσεις του θυρεοειδούς, επιτέλους ήρθε στα ίσια του και πέσαμε κάτω απο 3! Με ρώτησε ο ενδοκρινολόγος αν είναι όλα καλά και υπερηχογραφικά. Του είπα ναι και μου είπε ότι συνεχίζουμε με την ίδια δόση και επαναλαμβάνουμε σε 6 εβδομάδες! Μετά μίλησα και με το γυναικολόγο μου και του είπα το γιατρό που μου πρότειναν στο δημόσιο. Μου είπε τα καλύτερα και να τον πάρω άμεσα να κλείσω ραντεβού. Αυτά τα πολύ όμορφα! Τα φιλιά μου σε όλες σας παρεούλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacockακι μου υπέροχο!!! Σε ευχαριστώ!! Τι κάνεις παλιά μας συμμαθήτρια? Πώς είναι τώρα η ζωή? Γεμάτη ουράνια τόξα να φανταστώ??! 

Κορίτσια αυτά εδώ τα κορίτσια ήταν η αντίστοιχη "τάξη" μας την περίοδο 2016-2018 για μένα! Μόνο respect σε αυτά τα κορίτσια που μοιραστηκαμε τα εσωψυχα μας και τα καταφέραμε ΟΛΕΣ!  Τι σημαίνει αυτό?? Ότι δεν θα μείνει καμία χωρίς μωρό βρεεε! Άπαξ και μπεις εδώ ,μωρο θα αποκτήσεις θες δε θες! Χαχαχα

Κορίτσια σας ευχαριστώ για την εμψύχωση 🥰🥰 εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους! Χοριακη θα κάνω την τρίτη γιατί μου είπε ο γιατρός να περιμένω να έχω και μια μέρα καθυστέρηση...εγώ ξέρω πως κρατιέμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααχ κορίτσια να σας πω και εγώ τα νέα μου!

Χθες πήγαμε σε γενετιστή, με λίγα λόγια ο καρυότυπος του άντρα μου ναι είναι όπως μας είπε με τσαχπινιές, οχι προβληματικος όπως τον ανέφερα συνέχεια εγώ!

Εν ολιγης μας είπε ότι από ότι στιγμή που το σπέρμα είναι σε φυσιολογικά επίπεδα θα πρέπει να κάνουμε άλλες 2 εξετάσεις fish αιματος και αναλόγως με το τι θα δείξει θα κάνουμε και fish σπέρματος δε ξέρω ακριβώς τι περιμένουμε να δούμε! 

Ξέρω μονάχα ότι θέλουν άλλον ένα μήνα για να βγουν..

Παράλληλα μας είπε ότι προσπαθούμε κανονικά και όταν αποφασίσουμε αν θέλουμε μπορούμε να κάνουμε εξωσωματική απλά με προεμφυτευτικό! 

Η μόνη διαφορά μου είπε είναι αν μείνω έγκυος είτε  φυσιολογικά είτε με εξωσωματική θα πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση, για σίγουρα αποτελέσματα για υγιές έμβρυο! 

Επίσης, μου είπε ότι ενδέχεται να είναι κληρονομικός και να το πήρε από γονείς!οι οποίοι κατάφεραν φυσιολογικά να κάνουν παιδιά! Μας είπε ότι μπορεί ένα τυχερό και γερο σπερματοζωάριο να είχε κάνει τη δουλειά 1 χρόνο τώρα και να μην είχαμε καταλήξει ποτε να κάνουμε αυτή την εξέταση και να μη το ξέραμε! Αφού το ξέρουμε όμως για να βγει ένα υγιές μωρο με όποιο τρόπο και να γίνει η συλληψη θα κάνουμε αμνιοπαρακεντηση!

Αυτά, ίδωμεν 🫶🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Για το ψυχολογικό κομμάτι το κρατάω . Η κάθε γυναίκα όμως είναι διαφορετική. Οπότε ξέρει η ίδια τι θέλει να κάνει. Και μην ξεχνάμε όταν έχουμε σύλληψη και εμφύτευση= δουλεύουν οι σάλπιγγες.. οπότε έχεις μάθει κάτι βλέποντας ότι υπήρχε σύλληψη (τουλάχιστον εγώ έτσι ήξερα ότι προχωράει το σύστημα) 

Σου απαντάω γτ θέλω να διευκρινίσω κάτι... 

Έχουμε και λέμε ΔΕΝ έχουμε θετικό τεστ εάν δεν υπάρχει η εμφύτευση. Όταν έχουμε απλά σύλληψη (ναι συμβαίνει ακόμα και αυτό , να έχουμε σύλληψη χωρίς εμφύτευση) τότε δεν έχουμε β χοριακη θετική είτε κάνουμε τεστ ούρων είτε αίματος. Επίσης η διαφορά με τα τεστ ούρων είναι καθαρά ότι αργούν περισσότερο στο να μας δείξουν θετικά (θέλει 2-3 μέρες παραπάνω) επίσης δεν βλέπουμε αν έχουμε σωστό διπλασιασμό. Γτ αύξηση βλέπουμε βλ γκερλι παρακολουθεί τις γραμμές αλλά δεν ξέρει ακόμα είναι οκ ο διπλασιασμός.  

Μη με παρεξηγήσεις που σου απάντησα ήθελα απλά να διευκρινίσω αυτό με την σύλληψη και την εμφύτευση για ενημέρωσε σε κάποιες κοπέλες 

Εννοείται πολύ καλά κάνεις και απαντάς. Κι εγώ εντελώς σαν μία πληροφορία που διάβασα την ανέφερα ξεκάθαρα για το ψυχολογικό κομμάτι. 
Κι εγώ έχω κάνει τεστ πριν την καθυστέρηση όπως και οι περισσότερες υποθέτω. Και ναι κάθε γυναίκα ξέρει η ίδια και μάλιστα αν ακούσουμε πραγματικά το σώμα μας το καταλαβαίνουμε και χωρίς τεστ!  
Έχεις δίκιο για διαφορά σύλληψης και εμφύτευσης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...τελικά σήμερα μου ήρθε... Ευχαριστώ τα κορίτσια που με βοήθησαν με τα τεστακια 🙏🏼 προφανώς αυτός ο κύκλος ήταν χωρίς ωορρηξία....πάμε για τον επόμενο!! 🤞🏼 Ας ελπίσουμε ότι κάτι θα γίνει ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...