Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.Συγχαρητηρια ξανά σε όλες τις εγκυουλες μας😁♥️Εύχομαι ο,τι καλύτερο και τελειομηνες εγκυμοσύνες.Μολις επέστρεψα από τον υπέρηχο.Ολα καλά και προχωράμε σε ετ την επόμενη Τρίτη το μεσημεράκι.Ευχομαι αυτή την φορά να έρθει να φωλιάσει και να μείνει.Στειλτε όλη την θετική σας ενέργεια ♥️❤️🙏🙏🙏

Με το καλό κορίτσι μου, εύχομαι να φωλιάσει καλά-καλα το σποράκι σας ❤️❤️🙏🙏 όλα καλά θα πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως περάσατε? Υγεία κ ευτυχία σε όλες!!!! Με το καλό οι εγκυμονουσες κ στα κορίτσια που περιμένουν εύχομαι το θετικό τους τεστακι ♥️ ♥️ 🙏 εμένα μόλις τελείωσαν οι γόνιμες κ μετράω αντίστροφα 🤞 για πρώτη φορά είχα έντονο θετικό χθες κ προχθές δλδ δύο μέρες στην σειρά κ μου έκανε εντύπωση... Πάντα μια μέρα είχα θετικό κ την επόμενη ήταν αχνό... Σας έχει τύχει κ σε εσάς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.Συγχαρητηρια ξανά σε όλες τις εγκυουλες μας😁♥️Εύχομαι ο,τι καλύτερο και τελειομηνες εγκυμοσύνες.Μολις επέστρεψα από τον υπέρηχο.Ολα καλά και προχωράμε σε ετ την επόμενη Τρίτη το μεσημεράκι.Ευχομαι αυτή την φορά να έρθει να φωλιάσει και να μείνει.Στειλτε όλη την θετική σας ενέργεια ♥️❤️🙏🙏🙏

Κορίτσι μου εύχομαι να φωλιάσουν κ να μείνουν για 9 μήνες!!! Με το καλό να πάνε όλα 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2024 at 11:21 ΠΜ, ο/η Girly είπε:

Αχ πόσο σε νιώθω κορίτσι μου..και εγώ είχα στην εγκυμοσύνη μου και έτσι σαν εσένα το Πάσχα είχα ειδικό διαιτολόγιο..από γλυκό μου είχε επιτραπεί να φάω ένα χωρίς ζάχαρη..το ποσό ζήλευα να φάω τσουρέκι δεν λέγεται! Αλλά χαλάλι όλα. Γερά μωρά να γεννιούνται και ας έχουμε ειδικά διαιτολογια!! 

Μωρέ ξέρω γώ τι έχω να φάω μόλις γεννήσω με το καλό…θα αναστενάξουν οι πιατέλες 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά!!! 

Εύχομαι να περάσατε όμορφα τις μέρες του Πάσχα... 

συγχαρητήρια στα κορίτσια με τα θετικά τεστάκια!! αναμένουμε αύριο τα νέα σας μετά τους υπερηχους που θα είναι υπέροχοι!! 

Ε΄γώ δεν περιμένω στις 14/5 με βάση την εφαρμογή αλλά ίσως και στις 12/5 να κάνει την εμφάνιση της αν δεν έχει γίνει το καλο!! Στην αναμονή και βλέπουμε... από συμπτώματα δεν έχω κάτι τρανταχτό, πέρα από έντονα πρησμένο το στήθος μου!! Κάθε φορά όμως το ίδιο νιώθω.. αχ δεν ξέρω καθόλου... είμαι στα 36 και ένα άγχος με έχει πιάσει... ότι το άφησα πολύ μέχρι να το πάρω απόφαση για δεύτερο παιδάκι... 

 

Άντε καλέ….και γώ τώρα στο τρίτο στα 37 είμαι και τον δεύτερο τον εκανα πριν 6 χρόνια. Μην αγχώνεσαι και όλα θα γίνουν….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μουυυυυ είδα τη πιο όμορφη εικόνα στη ζωή μου!!!! Τν πρώτο κου υπέρηχο! Την κουκκίδα μου 🥺🥺🥺🫠🫠🫠❤️❤️❤️έρωτας!!! Μου είπε θ ναι πολύ νωρίς! 5 εβδομάδων περίπου μ έβγαλε ! Είσαι 3η μέρα καθυστέρησης μ λέει ειδαμε αυτό που έπρεπε ν δούμε προχωράμε παρακάτω! Θα ρθεις μ λέει πάλι τέλος της άλλης βδομάδας να σε δω!!! Συνεχιζω τ φάρμακα που έπαιρνα κανονικά, δν μ έγραψε κατι σε εξετάσεις! Και επίσης μ είπε ν μην κάνω β χοριακη ξανά! Είμαστε εντάξει! 
ευχομαι και στα κορίτσια μιυ @Naty και @Θέτις Κ.να είναι όλα καλά και να δούνε τη δίκη τους κουκκίδα το δικό τους σποράκι❤️❤️

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη και να κρατάς την κουκκίδα σου στην αγκαλιά σου!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου πως περάσατε? Υγεία κ ευτυχία σε όλες!!!! Με το καλό οι εγκυμονουσες κ στα κορίτσια που περιμένουν εύχομαι το θετικό τους τεστακι ♥️ ♥️ 🙏 εμένα μόλις τελείωσαν οι γόνιμες κ μετράω αντίστροφα 🤞 για πρώτη φορά είχα έντονο θετικό χθες κ προχθές δλδ δύο μέρες στην σειρά κ μου έκανε εντύπωση... Πάντα μια μέρα είχα θετικό κ την επόμενη ήταν αχνό... Σας έχει τύχει κ σε εσάς??

Εμένα 🖐️ όλες τις φορές που παρακολούθησα την ωορρηξία με τεστ είχε θετικό δύο μέρες σερί. Μόνο στον κύκλο του Απριλίου που έκανα διέγερση ωοθυλακιων+πρόκληση ωορρηξίας με ovitrelle, μόνο σ αυτό τον κύκλο είχα μονάχα μια μέρα θετικό και μετά αχνό. Έχεις ΣΠΩ κορίτσι μου; Συνήθως αυτό συμβαίνει σε γυναίκες με ΣΠΩ, αν και βέβαια εγώ δεν έχω το σύνδρομο, μόνο την πολυκυστικη μορφολογία.

Με το καλό κορίτσι μου, σε δύο βδομάδες να μας στείλεις ένα κατακόκκινο τεστακι ❤️ ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου με συγκινούν τα λόγια σας και ότι χαιρεστε με τη χαρά μ!!!! Είναι τόσο όμορφο που έχουμε η μια την άλλη!!! Τα καλυτερότερα σε όλες σας να ευχήθω μέσα από την καρδιά μου ❤️❤️❤️και τα κορίτσια που προσπαθούν να μην το βάλουν ποτέ κάτω! Θα ρθει κ η δίκη σας στιγμή όπως κ ν χει!!!! Και σας το λέει μια κοπέλα που δν πίστευε ποτέ ότι θ δει ροζ γραμμουλα σε τεστ και την ειδα από τη 10ημερα μετά την ωορρηξια!!! Όλα βήμα βήμα και να μας έχει ο θεός καλά! ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Εμένα 🖐️ όλες τις φορές που παρακολούθησα την ωορρηξία με τεστ είχε θετικό δύο μέρες σερί. Μόνο στον κύκλο του Απριλίου που έκανα διέγερση ωοθυλακιων+πρόκληση ωορρηξίας με ovitrelle, μόνο σ αυτό τον κύκλο είχα μονάχα μια μέρα θετικό και μετά αχνό. Έχεις ΣΠΩ κορίτσι μου; Συνήθως αυτό συμβαίνει σε γυναίκες με ΣΠΩ, αν και βέβαια εγώ δεν έχω το σύνδρομο, μόνο την πολυκυστικη μορφολογία.

Με το καλό κορίτσι μου, σε δύο βδομάδες να μας στείλεις ένα κατακόκκινο τεστακι ❤️ ❤️ ❤️ 

Πώς είσαι κορίτσι μου? Με το καλό να πάνε όλα ♥️🥰 δεν έχω ΣΠΩ αν κ η περίοδος μου κάνει κάτι κουλά από 25 μέχρι 36 μέρες κύκλο αλλά όσοι γιατροί έχω δει δεν μου έχουν πει κάτι... Δεν ξέρω αν επηρέασε που είχα κάνει φυσικό κύκλο με κλομιφαινη... Ποιος ξέρει...  Ελπίζω κ εγώ σε ένα θετικό αποτέλεσμα 🙏 σε ευχαριστώ πολύ!!! Είχα τρεις μέρες σερί επαφή κ μια λίγο πιο πριν τα θετικά τεστ... Για να δούμε ♥️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate1992πολυ ομορφη εικονα κορίτσι μου! Ολα καλα να σου πανε μεχρι τελους!

@marilouu ολη μας τη θετικη ενεργεια κοριτσι μου!

@cat12 ευχομαι μετα την @Girly που την περιμενουμε αμεσα, να είσαι το επόμενο θετικο μαε τεστακι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις γυρισα απο τη γιατρο! Είδαμε σάκο μέσα και τον λεκιθικό! 5 εβδ + 2 μέρες περιπου 😍

θα πάω από βδομάδα για να δούμε πώς εξελίσσεται!

Ειμαι τόσο ευγνώμων πραγματικά 🙏🏼 Ταυτόχρονα, οπως είπα, ένα βήμα τη φορά! Χαίρομαι, αλλά ακομη δεν το έχω συνειδητοποιήσει. Το μόνο που μπορώ να κανω ειναι να εμπιστευτώ το σώμα μου 🌹

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Μωρέ ξέρω γώ τι έχω να φάω μόλις γεννήσω με το καλό…θα αναστενάξουν οι πιατέλες 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Εγώ με το που γέννησα εξαφανίστηκε και το ζάχαρο ..τα πρώτα γλυκά που έφερε η μαμά μου για να κεράσουμε τα έφαγα μόνη μου !!!! Χαχαχαχα 

Να πω και από δω στο κορίτσι μου την @Kate1992  πόσο μα πόσο χαρηκα..ξέρει αυτή! 

Επίσης εγώ έχω μεγάλη γκρίνια σήμερα...ας γκρινιάξω και εδώ λιγάκι ...έχω αγχωθει γιατί μέχρι τώρα είχα ωραία και καλά τις θηλές μου οι οποίες συνειδητοποίησα ότι πονάνε και είναι τσίτα μόνο σε περίπτωση εγκυμοσύνης..από προχθές είναι έτσι μόνο την νύχτα και τις νιώθω έτσι όταν ξυπνάω το βράδυ για να σκεπάσω τον μικρό..από χθες άρχισε να με πονάει το στήθος το δεξί ειδικά και πολύ περισσότερο την νύχτα όπως οι θηλές. Την μέρα μετά από λίγη ώρα που ξυπνάω περνάνε αυτά. ..επίσης δεν έχω νιώσει (ενώ έχω τεντωμένες κεραίες) κανένα τράβηγμα,τσίμπημα ή οτιδήποτε στην μήτρα (ενώ την προηγούμενη φορά είχα μεγάλη κινητικότητα όταν ήμουν έγκυος πριν το τεστ) και τέλος δεν έχω καθόλου αίσθημα βάρους στην μήτρα ούτε κούραση ...και έχω απογοητευτεί 😭. Σήμερα είμαι 9η μέρα μετά την σπερματεγχυση. 

Ξέρετε δεν γκρινιάζω συνήθως και όλα τα βλέπω ροζ..σήμερα δεν είναι μια τέτοια μέρα..θέλω οοολη μέρα να γκρινιάζω (εντάξει μπορεί να φταιει λιγάκι και η προγεστερόνη)

😭😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ με το που γέννησα εξαφανίστηκε και το ζάχαρο ..τα πρώτα γλυκά που έφερε η μαμά μου για να κεράσουμε τα έφαγα μόνη μου !!!! Χαχαχαχα 

Να πω και από δω στο κορίτσι μου την @Kate1992  πόσο μα πόσο χαρηκα..ξέρει αυτή! 

Επίσης εγώ έχω μεγάλη γκρίνια σήμερα...ας γκρινιάξω και εδώ λιγάκι ...έχω αγχωθει γιατί μέχρι τώρα είχα ωραία και καλά τις θηλές μου οι οποίες συνειδητοποίησα ότι πονάνε και είναι τσίτα μόνο σε περίπτωση εγκυμοσύνης..από προχθές είναι έτσι μόνο την νύχτα και τις νιώθω έτσι όταν ξυπνάω το βράδυ για να σκεπάσω τον μικρό..από χθες άρχισε να με πονάει το στήθος το δεξί ειδικά και πολύ περισσότερο την νύχτα όπως οι θηλές. Την μέρα μετά από λίγη ώρα που ξυπνάω περνάνε αυτά. ..επίσης δεν έχω νιώσει (ενώ έχω τεντωμένες κεραίες) κανένα τράβηγμα,τσίμπημα ή οτιδήποτε στην μήτρα (ενώ την προηγούμενη φορά είχα μεγάλη κινητικότητα όταν ήμουν έγκυος πριν το τεστ) και τέλος δεν έχω καθόλου αίσθημα βάρους στην μήτρα ούτε κούραση ...και έχω απογοητευτεί 😭. Σήμερα είμαι 9η μέρα μετά την σπερματεγχυση. 

Ξέρετε δεν γκρινιάζω συνήθως και όλα τα βλέπω ροζ..σήμερα δεν είναι μια τέτοια μέρα..θέλω οοολη μέρα να γκρινιάζω (εντάξει μπορεί να φταιει λιγάκι και η προγεστερόνη)

😭😭😭😭

Καλή μου,

Στο 2ο παιδάκι μου έκανα τέστ εγκυμοσύνης για τελείως άκυρο λογο! Ήταν να παραιτηθώ από τη δουλειά μου, να κάνω εικονική πρόσληψη σε έναν γνωστό για να γίνει απόλυση και να μπω ταμείο ανεργίας για να κάτσω λίγο ακόμα με το παιδί μου μιας και δεν είχα ποιον να μου την κρατήσει! Να σημειώσω ότι δεν είχα καθόλου σταθερό κύκλο μετά την 1η εγκυμοσύνη, ούτε παρακολουθούσα ωορρηξία και τα σχετικά! Οπότε δεν ήξερα καν αν έχω καθυστέρηση μιας και έκανα κύκλους από 30 έως 45 ημέρες! Από συμπτώματα; Τίποτα!!! Και έκανα τεστ απλά να βεβαιωθώ ότι δεν είμαι έγκυος ώστε μετά από 5 μέρες να δήλωνα παραίτηση! Και ο άντρας μου γελαγε! Οπότε μην ψάχνεις για συμπτώματα! Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Στην 1η από τη σύλληψη υπέφερα με καούρες στην 2η πολύ πιο νορμάλ τα πράγματα! Και διάφορα άλλα!! Οπότε υπομονή!! Ποτέ δεν ξέρεις!!!🤞🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ με το που γέννησα εξαφανίστηκε και το ζάχαρο ..τα πρώτα γλυκά που έφερε η μαμά μου για να κεράσουμε τα έφαγα μόνη μου !!!! Χαχαχαχα 

Να πω και από δω στο κορίτσι μου την @Kate1992  πόσο μα πόσο χαρηκα..ξέρει αυτή! 

Επίσης εγώ έχω μεγάλη γκρίνια σήμερα...ας γκρινιάξω και εδώ λιγάκι ...έχω αγχωθει γιατί μέχρι τώρα είχα ωραία και καλά τις θηλές μου οι οποίες συνειδητοποίησα ότι πονάνε και είναι τσίτα μόνο σε περίπτωση εγκυμοσύνης..από προχθές είναι έτσι μόνο την νύχτα και τις νιώθω έτσι όταν ξυπνάω το βράδυ για να σκεπάσω τον μικρό..από χθες άρχισε να με πονάει το στήθος το δεξί ειδικά και πολύ περισσότερο την νύχτα όπως οι θηλές. Την μέρα μετά από λίγη ώρα που ξυπνάω περνάνε αυτά. ..επίσης δεν έχω νιώσει (ενώ έχω τεντωμένες κεραίες) κανένα τράβηγμα,τσίμπημα ή οτιδήποτε στην μήτρα (ενώ την προηγούμενη φορά είχα μεγάλη κινητικότητα όταν ήμουν έγκυος πριν το τεστ) και τέλος δεν έχω καθόλου αίσθημα βάρους στην μήτρα ούτε κούραση ...και έχω απογοητευτεί 😭. Σήμερα είμαι 9η μέρα μετά την σπερματεγχυση. 

Ξέρετε δεν γκρινιάζω συνήθως και όλα τα βλέπω ροζ..σήμερα δεν είναι μια τέτοια μέρα..θέλω οοολη μέρα να γκρινιάζω (εντάξει μπορεί να φταιει λιγάκι και η προγεστερόνη)

😭😭😭😭

Γκρινιάξε και εγώ σε αγαπώ πιο πολύ. Ένα μου αρέσει που πονάς χαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ με το που γέννησα εξαφανίστηκε και το ζάχαρο ..τα πρώτα γλυκά που έφερε η μαμά μου για να κεράσουμε τα έφαγα μόνη μου !!!! Χαχαχαχα 

Να πω και από δω στο κορίτσι μου την @Kate1992  πόσο μα πόσο χαρηκα..ξέρει αυτή! 

Επίσης εγώ έχω μεγάλη γκρίνια σήμερα...ας γκρινιάξω και εδώ λιγάκι ...έχω αγχωθει γιατί μέχρι τώρα είχα ωραία και καλά τις θηλές μου οι οποίες συνειδητοποίησα ότι πονάνε και είναι τσίτα μόνο σε περίπτωση εγκυμοσύνης..από προχθές είναι έτσι μόνο την νύχτα και τις νιώθω έτσι όταν ξυπνάω το βράδυ για να σκεπάσω τον μικρό..από χθες άρχισε να με πονάει το στήθος το δεξί ειδικά και πολύ περισσότερο την νύχτα όπως οι θηλές. Την μέρα μετά από λίγη ώρα που ξυπνάω περνάνε αυτά. ..επίσης δεν έχω νιώσει (ενώ έχω τεντωμένες κεραίες) κανένα τράβηγμα,τσίμπημα ή οτιδήποτε στην μήτρα (ενώ την προηγούμενη φορά είχα μεγάλη κινητικότητα όταν ήμουν έγκυος πριν το τεστ) και τέλος δεν έχω καθόλου αίσθημα βάρους στην μήτρα ούτε κούραση ...και έχω απογοητευτεί 😭. Σήμερα είμαι 9η μέρα μετά την σπερματεγχυση. 

Ξέρετε δεν γκρινιάζω συνήθως και όλα τα βλέπω ροζ..σήμερα δεν είναι μια τέτοια μέρα..θέλω οοολη μέρα να γκρινιάζω (εντάξει μπορεί να φταιει λιγάκι και η προγεστερόνη)

😭😭😭😭

Καλά δεν πειράζει η γκρίνια…είσαι σε καλό δρόμο! Σε 5 μέρες να δεις που δεν θα έχεις γκρίνια….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ με το που γέννησα εξαφανίστηκε και το ζάχαρο ..τα πρώτα γλυκά που έφερε η μαμά μου για να κεράσουμε τα έφαγα μόνη μου !!!! Χαχαχαχα 

Να πω και από δω στο κορίτσι μου την @Kate1992  πόσο μα πόσο χαρηκα..ξέρει αυτή! 

Επίσης εγώ έχω μεγάλη γκρίνια σήμερα...ας γκρινιάξω και εδώ λιγάκι ...έχω αγχωθει γιατί μέχρι τώρα είχα ωραία και καλά τις θηλές μου οι οποίες συνειδητοποίησα ότι πονάνε και είναι τσίτα μόνο σε περίπτωση εγκυμοσύνης..από προχθές είναι έτσι μόνο την νύχτα και τις νιώθω έτσι όταν ξυπνάω το βράδυ για να σκεπάσω τον μικρό..από χθες άρχισε να με πονάει το στήθος το δεξί ειδικά και πολύ περισσότερο την νύχτα όπως οι θηλές. Την μέρα μετά από λίγη ώρα που ξυπνάω περνάνε αυτά. ..επίσης δεν έχω νιώσει (ενώ έχω τεντωμένες κεραίες) κανένα τράβηγμα,τσίμπημα ή οτιδήποτε στην μήτρα (ενώ την προηγούμενη φορά είχα μεγάλη κινητικότητα όταν ήμουν έγκυος πριν το τεστ) και τέλος δεν έχω καθόλου αίσθημα βάρους στην μήτρα ούτε κούραση ...και έχω απογοητευτεί 😭. Σήμερα είμαι 9η μέρα μετά την σπερματεγχυση. 

Ξέρετε δεν γκρινιάζω συνήθως και όλα τα βλέπω ροζ..σήμερα δεν είναι μια τέτοια μέρα..θέλω οοολη μέρα να γκρινιάζω (εντάξει μπορεί να φταιει λιγάκι και η προγεστερόνη)

😭😭😭😭

Να γκρινιάξεις όσο θέλεις!! Απλά εχε στο μυαλό σου ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική… Εύχομαι σε 5 μέρες να μας πεις τα ευχάριστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ τελεια τα νεα σου. Να πας προς το τελος της αλλης βδομαδας, μη σου πω Παρασκευή, που θα εισαι 6+4, θα ακουσετε σιγουρα καρδουλα. 

@Girlyαν δεν γκρινιαξεις εδω τοτε που? Μην ψάχνεις για συμπτώματα. Δε βγαζεις ακρη. Καθε κυηση ειναι διαφορετικη. Σε καμια απο τις 3 μ εγκυμοσυνες δ θυμαμαι να ειχα κατι. Η δεν θυμαμαι να το προσεξα καθως σε καμια απο τις 3 δεν το περιμενα. Εύχομαι ολοψυχα να δεις ενα θετικο τεστ την επομενη βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου πως περάσατε? Υγεία κ ευτυχία σε όλες!!!! Με το καλό οι εγκυμονουσες κ στα κορίτσια που περιμένουν εύχομαι το θετικό τους τεστακι ♥️ ♥️ 🙏 εμένα μόλις τελείωσαν οι γόνιμες κ μετράω αντίστροφα 🤞 για πρώτη φορά είχα έντονο θετικό χθες κ προχθές δλδ δύο μέρες στην σειρά κ μου έκανε εντύπωση... Πάντα μια μέρα είχα θετικό κ την επόμενη ήταν αχνό... Σας έχει τύχει κ σε εσάς??

Εγω είμαι έτσι με δυο τεστ θετικά σερί και μετά πέφτει 

εγω και Πολυκυστηκες μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό 🤷‍♀️

θα περιμένουμε νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ με το που γέννησα εξαφανίστηκε και το ζάχαρο ..τα πρώτα γλυκά που έφερε η μαμά μου για να κεράσουμε τα έφαγα μόνη μου !!!! Χαχαχαχα 

Να πω και από δω στο κορίτσι μου την @Kate1992  πόσο μα πόσο χαρηκα..ξέρει αυτή! 

Επίσης εγώ έχω μεγάλη γκρίνια σήμερα...ας γκρινιάξω και εδώ λιγάκι ...έχω αγχωθει γιατί μέχρι τώρα είχα ωραία και καλά τις θηλές μου οι οποίες συνειδητοποίησα ότι πονάνε και είναι τσίτα μόνο σε περίπτωση εγκυμοσύνης..από προχθές είναι έτσι μόνο την νύχτα και τις νιώθω έτσι όταν ξυπνάω το βράδυ για να σκεπάσω τον μικρό..από χθες άρχισε να με πονάει το στήθος το δεξί ειδικά και πολύ περισσότερο την νύχτα όπως οι θηλές. Την μέρα μετά από λίγη ώρα που ξυπνάω περνάνε αυτά. ..επίσης δεν έχω νιώσει (ενώ έχω τεντωμένες κεραίες) κανένα τράβηγμα,τσίμπημα ή οτιδήποτε στην μήτρα (ενώ την προηγούμενη φορά είχα μεγάλη κινητικότητα όταν ήμουν έγκυος πριν το τεστ) και τέλος δεν έχω καθόλου αίσθημα βάρους στην μήτρα ούτε κούραση ...και έχω απογοητευτεί 😭. Σήμερα είμαι 9η μέρα μετά την σπερματεγχυση. 

Ξέρετε δεν γκρινιάζω συνήθως και όλα τα βλέπω ροζ..σήμερα δεν είναι μια τέτοια μέρα..θέλω οοολη μέρα να γκρινιάζω (εντάξει μπορεί να φταιει λιγάκι και η προγεστερόνη)

😭😭😭😭

Να γκρινιάξεις όσο θέλεις εμείς εδώ είμαστε 😊

αλλα σε λιγες μερες θα ξέρουμε εγω έχω ένα  προαίσθημα  πως κάτι μαγειρεύεται εκεί μέσα πάντως 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Ε τι να πωωω. Λίγο συγκινήθηκα ,λίγο βουρκωσα .. εσείς και νεκρούς ανασταίνετε!!! Τι να πω βρε κορίτσια ,πόσο συγκινούμαι κάθε φορά..είστε πραγματικά υπέροχες. Σας ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για την συμπαράσταση. Εύχομαι να βγουν αληθινά όσα μου εύχεστε και λέτε. Έχω επενδύσει πολύ σε αυτόν τον κύκλο. Κοντευω πια και τα δύο χρόνια προσπαθειών όπως στο πρώτο μου παιδί..δεν ξέρω. Εύχομαι με όλη μου τη δύναμη να ήρθε επιτέλους η ώρα ..

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Καρδιές για όλες ❤️

Υγ. @marinamanoulitsaπου είσαι χαμένη??! Σήμερα ήταν η αναμενόμενη σου? Περιμένουμε update!!🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Girly είπε:

...Ε τι να πωωω. Λίγο συγκινήθηκα ,λίγο βουρκωσα .. εσείς και νεκρούς ανασταίνετε!!! Τι να πω βρε κορίτσια ,πόσο συγκινούμαι κάθε φορά..είστε πραγματικά υπέροχες. Σας ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για την συμπαράσταση. Εύχομαι να βγουν αληθινά όσα μου εύχεστε και λέτε. Έχω επενδύσει πολύ σε αυτόν τον κύκλο. Κοντευω πια και τα δύο χρόνια προσπαθειών όπως στο πρώτο μου παιδί..δεν ξέρω. Εύχομαι με όλη μου τη δύναμη να ήρθε επιτέλους η ώρα ..

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Καρδιές για όλες ❤️

Υγ. @marinamanoulitsaπου είσαι χαμένη??! Σήμερα ήταν η αναμενόμενη σου? Περιμένουμε update!!🙏

 

Είμαι καινούρια και τα μηνύματά μου αργούν να εμφανιστούν αλλά πραγματικά σου εύχομαι να έρθει το μωράκι σου! Είμαι κ εγώ στην προσπάθεια για δεύτερο και μου κάνει τόση εντύπωση ότι το λαχταράω όσο και το πρώτο ;) Πρώτη μέρα περιόδου σήμερα (Τζιφός και ο δεύτερος μήνας) αλλά τουλάχιστον μου ψιλοεφυγε η μιζέρια πριν την περίοδο :) Πάμε για τον επόμενο μήνα! Εγώ να δω θετικό τεστακι και εσύ να ακούς καρδούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις γύρισα κι εγώ απ' το γιατρό!! Είδαμε κι εμείς σάκο ενδομήτριο και τον λεκιθικο ασκό 😍😍 μας έβγαλε 2 μερουλες πίσω απ' την μέτρηση της ΤΕΡ, δλδ αντί για 5εβ1ημ, είμαστε 4εβ6ημ. Αμελητέα διαφορά είπε ο γιατρός, όλα είναι όπως θα πρεπε να είναι και μου είπε να πάω σε 10 μέρες περίπου να ακούσουμε καρδούλα ❤️❤️❤️ 

Μου έφυγε ένα τεράστιο βάρος, ο σύντροφός μου είναι ακόμα δε σοκ/άρνηση αλλά συνειδητοποιουμε ότι είναι αληθινό  

Συμφωνώ κι επαυξάνω σ αυτά που έγραψε η αγαπημένη @Kate1992 πιο πάνω, μη τα παρατήσετε ποτέ! Πέρυσι τέτοιο καιρό μάζευα τα κομμάτια μου και μάλιστα σκεφτόμουν ότι μπορεί να μη καταφέρω να γίνω μανούλα ποτέ, αλλά να που όμως η ζωή τα φέρε έτσι κι όταν το σώμα μου ήταν έτοιμο έκανε αυτό που έπρεπε 🙏🙏 

Συγχαρητήρια @Naty_ μου και σε σας, βλέπω κι οι 3 μαζί πάμε πάλι πολύ κοντά στις μέρες ❤️ τα αιγοκερακια μας ετοιμάζονται 🐐🐐🐐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα κι εγώ απ' το γιατρό!! Είδαμε κι εμείς σάκο ενδομήτριο και τον λεκιθικο ασκό 😍😍 μας έβγαλε 2 μερουλες πίσω απ' την μέτρηση της ΤΕΡ, δλδ αντί για 5εβ1ημ, είμαστε 4εβ6ημ. Αμελητέα διαφορά είπε ο γιατρός, όλα είναι όπως θα πρεπε να είναι και μου είπε να πάω σε 10 μέρες περίπου να ακούσουμε καρδούλα ❤️❤️❤️ 

Μου έφυγε ένα τεράστιο βάρος, ο σύντροφός μου είναι ακόμα δε σοκ/άρνηση αλλά συνειδητοποιουμε ότι είναι αληθινό  

Συμφωνώ κι επαυξάνω σ αυτά που έγραψε η αγαπημένη @Kate1992 πιο πάνω, μη τα παρατήσετε ποτέ! Πέρυσι τέτοιο καιρό μάζευα τα κομμάτια μου και μάλιστα σκεφτόμουν ότι μπορεί να μη καταφέρω να γίνω μανούλα ποτέ, αλλά να που όμως η ζωή τα φέρε έτσι κι όταν το σώμα μου ήταν έτοιμο έκανε αυτό που έπρεπε 🙏🙏 

Συγχαρητήρια @Naty_ μου και σε σας, βλέπω κι οι 3 μαζί πάμε πάλι πολύ κοντά στις μέρες ❤️ τα αιγοκερακια μας ετοιμάζονται 🐐🐐🐐

Υπέροχα!!! ♥️ Τώρα σκεφτόμουν να δω αν μας έγραψες και τα νέα! Πολύ χάρηκα!

3 αιγοκεράκια ετοιμάζονται σιγά σιγά 🫶

Έτσι ακριβώς, το σώμα ξέρει πολύ καλά τι να κάνει και πότε είναι έτοιμο να δεχτεί τη νέα ζωή. Μετά από 2 εγκυμοσύνες που δεν προχώρησαν, το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ξαναχτίσω τη σχέση και την εμπιστοσύνη στο σώμα μου. Με πολύ πόνο στην αρχή, που σταδιακά μαλάκωσε. 
 

Όλα θα πάνε φανταστικά για όλες, όσες είμαστε έγκυες και όσες προσπαθούν. Όσο γίνεται να είμαστε ήρεμες και να μας φροντίζουμε 🧡

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Υπέροχα!!! ♥️ Τώρα σκεφτόμουν να δω αν μας έγραψες και τα νέα! Πολύ χάρηκα!

3 αιγοκεράκια ετοιμάζονται σιγά σιγά 🫶

Έτσι ακριβώς, το σώμα ξέρει πολύ καλά τι να κάνει και πότε είναι έτοιμο να δεχτεί τη νέα ζωή. Μετά από 2 εγκυμοσύνες που δεν προχώρησαν, το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ξαναχτίσω τη σχέση και την εμπιστοσύνη στο σώμα μου. Με πολύ πόνο στην αρχή, που σταδιακά μαλάκωσε. 
 

Όλα θα πάνε φανταστικά για όλες, όσες είμαστε έγκυες και όσες προσπαθούν. Όσο γίνεται να είμαστε ήρεμες και να μας φροντίζουμε 🧡

 

Ακριβώς αυτό που είπες κορίτσι μου 🙏 κι εγώ συνειδητοποίησα ότι το σώμα μου τραυματίστηκε Μ εκείνη την εμπειρία και απλά ήθελε χρόνο να επουλώσει τις πληγές. Όπως πρέπει να δίνουμε χρόνο στην ψυχή πρέπει να σεβόμαστε και το σώμα μας. Τα είπες φανταστικά κορίτσι μου ❤️ ηρεμία, χαλάρωση και πίστη στα σώματα μας 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

εγω γύρισα από το πατρικο μου πολύ κούραση σήμερα είμαι κομμάτια πολλές ώρες το ταξίδι 😮💨

περιμένουμε νέα σας από γιατρους κορίτσια ολα καλά θα είναι 😊

Πως πήγε το ταξίδι κορίτσι μου; Πως ήταν η μικρή;;;

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μουυυυυ είδα τη πιο όμορφη εικόνα στη ζωή μου!!!! Τν πρώτο κου υπέρηχο! Την κουκκίδα μου 🥺🥺🥺🫠🫠🫠❤️❤️❤️έρωτας!!! Μου είπε θ ναι πολύ νωρίς! 5 εβδομάδων περίπου μ έβγαλε ! Είσαι 3η μέρα καθυστέρησης μ λέει ειδαμε αυτό που έπρεπε ν δούμε προχωράμε παρακάτω! Θα ρθεις μ λέει πάλι τέλος της άλλης βδομάδας να σε δω!!! Συνεχιζω τ φάρμακα που έπαιρνα κανονικά, δν μ έγραψε κατι σε εξετάσεις! Και επίσης μ είπε ν μην κάνω β χοριακη ξανά! Είμαστε εντάξει! 
ευχομαι και στα κορίτσια μιυ @Naty και @Θέτις Κ.να είναι όλα καλά και να δούνε τη δίκη τους κουκκίδα το δικό τους σποράκι❤️❤️

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Μολις γυρισα απο τη γιατρο! Είδαμε σάκο μέσα και τον λεκιθικό! 5 εβδ + 2 μέρες περιπου 😍

θα πάω από βδομάδα για να δούμε πώς εξελίσσεται!

Ειμαι τόσο ευγνώμων πραγματικά 🙏🏼 Ταυτόχρονα, οπως είπα, ένα βήμα τη φορά! Χαίρομαι, αλλά ακομη δεν το έχω συνειδητοποιήσει. Το μόνο που μπορώ να κανω ειναι να εμπιστευτώ το σώμα μου 🌹

 

 

 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα κι εγώ απ' το γιατρό!! Είδαμε κι εμείς σάκο ενδομήτριο και τον λεκιθικο ασκό 😍😍 μας έβγαλε 2 μερουλες πίσω απ' την μέτρηση της ΤΕΡ, δλδ αντί για 5εβ1ημ, είμαστε 4εβ6ημ. Αμελητέα διαφορά είπε ο γιατρός, όλα είναι όπως θα πρεπε να είναι και μου είπε να πάω σε 10 μέρες περίπου να ακούσουμε καρδούλα ❤️❤️❤️ 

Μου έφυγε ένα τεράστιο βάρος, ο σύντροφός μου είναι ακόμα δε σοκ/άρνηση αλλά συνειδητοποιουμε ότι είναι αληθινό  

Συμφωνώ κι επαυξάνω σ αυτά που έγραψε η αγαπημένη @Kate1992 πιο πάνω, μη τα παρατήσετε ποτέ! Πέρυσι τέτοιο καιρό μάζευα τα κομμάτια μου και μάλιστα σκεφτόμουν ότι μπορεί να μη καταφέρω να γίνω μανούλα ποτέ, αλλά να που όμως η ζωή τα φέρε έτσι κι όταν το σώμα μου ήταν έτοιμο έκανε αυτό που έπρεπε 🙏🙏 

Συγχαρητήρια @Naty_ μου και σε σας, βλέπω κι οι 3 μαζί πάμε πάλι πολύ κοντά στις μέρες ❤️ τα αιγοκερακια μας ετοιμάζονται 🐐🐐🐐

Συγχαρητήρια κορίτσια μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...