Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κι εγώ σήμερα μπήκα στην 5η εβδ! 😁 Η εφαρμογή λέει ότι το σποράκι είναι στο μέγεθος ενός κουκουτσιου από πορτοκάλι 🍊 χεχεχε

Θα συμφωνήσω με το πριξιμο, σίγουρα είναι κι αυτό φαι, αλλά έχω φάει σε νορμάλ πλαίσια οπότε πιστεύω δεν είναι μόνο απ' το φαγητό 😅 το στήθος εξακολουθεί ακάθεκτο να ποναει φουλ. Οι κράμπες έρχονται κυρίως το βράδυ έχω παρατηρήσει. Κατά τ αλλά έχω αυξημένα υγρά, διάφανη και λευκά και νιώθω συνέχεια σα κρατούμενη 🤣🤣

Τελικά θα πάω στο γυναικολόγο την Τετάρτη να ελέγξουμε βιωσιμότητα 🤞

Αυτό με το στήθος το είχα κι εγώ τους πρώτους 2 μήνες. Στα μέσα του τρίτου σταμάτησε να πονάει αλλά παρέμεινε η ευαισθησία στις θηλές. 

Όλα να σου πάνε τέλεια κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η OLGA_95 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε εσάς και τις οικογένειές σας. Είμαι καινούρια στο forum όπως και στην προσπάθεια για παιδάκι και θα ήθελα να μπω στην πολύ όμορφη και βοηθητική παρέα σας, αν δέχεστε νέες εισόδους.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας 😊

αργούν λίγο τα μνμ σου λίγο υπομονή να φτάσεις τα 20 για να εμφανίζονται αμέσως να στέλνεις όσο πιο πολλά μπορείς να βγεις από δοκιμαστικό μέλος 

ευχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας 😊

αργούν λίγο τα μνμ σου λίγο υπομονή να φτάσεις τα 20 για να εμφανίζονται αμέσως να στέλνεις όσο πιο πολλά μπορείς να βγεις από δοκιμαστικό μέλος 

ευχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα 🤰

Σ' ευχαριστώ πολύ! Προσπαθώ όσο γίνεται και το επιτρέπει ο ρυθμός της συζήτησης χωρίς να σπαμάρω. Εύχομαι και σε σένα με το καλό το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κι εγώ σήμερα μπήκα στην 5η εβδ! 😁 Η εφαρμογή λέει ότι το σποράκι είναι στο μέγεθος ενός κουκουτσιου από πορτοκάλι 🍊 χεχεχε

Θα συμφωνήσω με το πριξιμο, σίγουρα είναι κι αυτό φαι, αλλά έχω φάει σε νορμάλ πλαίσια οπότε πιστεύω δεν είναι μόνο απ' το φαγητό 😅 το στήθος εξακολουθεί ακάθεκτο να ποναει φουλ. Οι κράμπες έρχονται κυρίως το βράδυ έχω παρατηρήσει. Κατά τ αλλά έχω αυξημένα υγρά, διάφανη και λευκά και νιώθω συνέχεια σα κρατούμενη 🤣🤣

Τελικά θα πάω στο γυναικολόγο την Τετάρτη να ελέγξουμε βιωσιμότητα 🤞

Αχ ακριβώς τα ίδια κι εδώ!! Στήθος πρήξιμο και πόνος κυρίως όταν ξυπνάω, υγρά αρκετά και ήπια τραβήγματα στην κοιλιά κι ένα βάρος. Μερικές φορές το στομάχι μου περίεργα αλλά δεν έχω ναυτία ή τάση για εμετό. 

Τετάρτη/Πέμπτη θα πάω κι εγώ. Ανυπομονώ κι έχω μια κάποια αγωνία!! 
 

🙏🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η OLGA_95 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ! Ναι, είδα ότι υπάρχει αυτό από τους κανονισμούς, οπότε είναι λίγο δύσκολο αρχικά να υπάρξει συντονισμός χρονικά. Με τον σύζυγο είμαστε παντρεμένοι από το προηγούμενο καλοκαίρι, εγώ 29 εκείνος 32 και αυτός θα είναι ουσιαστικά ο πρώτος μήνας προσπάθειας. Εντελώς καινούργια λοιπόν στην όλη διαδικασία!

 Α εντάξει. Μια χαρά είστε κορίτσι μου. Μακάρι να είναι πρώτη και τυχερή! Είσαι τώρα σε γόνιμες; έχεις σταθερό κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

 Α εντάξει. Μια χαρά είστε κορίτσι μου. Μακάρι να είναι πρώτη και τυχερή! Είσαι τώρα σε γόνιμες; έχεις σταθερό κύκλο;

Ευχαριστώ πολύ, εύχομαι και σε εσένα με το καλό το μωράκι σου! Ο κύκλος μου είναι σταθερά 29-30 ημέρες και με τελευταία περίοδο 26/4, η επόμενη ωορρηξία λογικά θα είναι 10 ή 11 του μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η OLGA_95 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Προσπαθώ όσο γίνεται και το επιτρέπει ο ρυθμός της συζήτησης χωρίς να σπαμάρω. Εύχομαι και σε σένα με το καλό το μωράκι σου!

Σε ευχαριστώ πολύ ☺️

καλη αρχή με τις προσπαθείες και να έχεις γρήγορα αποτελέσματα σου εύχομαι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Χρόνια πολλά και καλά σε όλους μας με υγεία! Χριστός Ανέστη! Πώς περνάτε? Εμείς είμαστε ακόμη χωριό , όλη μέρα κόσμο και χαμό, μπαίνω ελάχιστα εδώ. 

Αναμένω τεστακια και θετικα νέα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ λόγω διαβήτη έφαγα μοσχαρίσια μπριζόλα, σαλάτα και ένα αυγό αλλά μια άνευ την απόλαυσα!!!

Γλυκό δεν έφαγα αλλά ένα κουλουράκι από αυτά που έφαγα το απόγευμα της Κυριακής το τίμησα!!!!

@marinamanoulitsaνομιζω αύριο περιμένεις σωστα;;;; 
Μάλλον από αύριο θα είναι πιο καθαρό, πάντως σκούρυνε. 
@Θέτις Κ. αναμένουμε αύριο τα νέα απ τον γιατρό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Εγώ λόγω διαβήτη έφαγα μοσχαρίσια μπριζόλα, σαλάτα και ένα αυγό αλλά μια άνευ την απόλαυσα!!!

Γλυκό δεν έφαγα αλλά ένα κουλουράκι από αυτά που έφαγα το απόγευμα της Κυριακής το τίμησα!!!!

@marinamanoulitsaνομιζω αύριο περιμένεις σωστα;;;; 
Μάλλον από αύριο θα είναι πιο καθαρό, πάντως σκούρυνε. 
@Θέτις Κ. αναμένουμε αύριο τα νέα απ τον γιατρό!!!!

Αχ πόσο σε νιώθω κορίτσι μου..και εγώ είχα στην εγκυμοσύνη μου και έτσι σαν εσένα το Πάσχα είχα ειδικό διαιτολόγιο..από γλυκό μου είχε επιτραπεί να φάω ένα χωρίς ζάχαρη..το ποσό ζήλευα να φάω τσουρέκι δεν λέγεται! Αλλά χαλάλι όλα. Γερά μωρά να γεννιούνται και ας έχουμε ειδικά διαιτολογια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ☺️

καλη αρχή με τις προσπαθείες και να έχεις γρήγορα αποτελέσματα σου εύχομαι 😊

Ευχαριστώ πολύ, μακάρι για όλες όσες προσπαθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα πήγα σ ένα εφημερεύον φαρμακείο να πάρω ένα τεστακι έτσι για να βεβαιωθω ότι είναι ακόμα εδώ 🤣🤣

Όλα καλά, είμαι έγκυος χαχαχαχα

Ο γιατρός που λέτε μου είπε δε θέλει άλλη χοριακή, οπότε αγωνιώ αύριο για το ραντεβού, δε περνούν οι ώρες 😅 κατά τ αλλά θα ψήσουμε και σήμερα κι αρχίζω κι ανησυχώ αν θα μου κάνει το φόρεμα για τη βάπτιση 🤣🤣🤣

IMG_20240507_093450.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα πήγα σ ένα εφημερεύον φαρμακείο να πάρω ένα τεστακι έτσι για να βεβαιωθω ότι είναι ακόμα εδώ 🤣🤣

Όλα καλά, είμαι έγκυος χαχαχαχα

Ο γιατρός που λέτε μου είπε δε θέλει άλλη χοριακή, οπότε αγωνιώ αύριο για το ραντεβού, δε περνούν οι ώρες 😅 κατά τ αλλά θα ψήσουμε και σήμερα κι αρχίζω κι ανησυχώ αν θα μου κάνει το φόρεμα για τη βάπτιση 🤣🤣🤣

IMG_20240507_093450.jpg

Με το καλό να πας να δεις σακο και να μας στείλεις τα νέα σου από τον γιατρό 😊

το τεστ πολύ καλό έχει διαφορά είσαι μια χαρά 🤰

φαε τώρα που μπορείς γιατί μετά δεν ξέρεις αν έχεις συμπτώματα με τίποτα εμετούς και δεν μπορείς να φας τουλάχιστον να το ευχαριστηθείς τώρα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Χρόνια πολλά και καλά σε όλους μας με υγεία! Χριστός Ανέστη! Πώς περνάτε? Εμείς είμαστε ακόμη χωριό , όλη μέρα κόσμο και χαμό, μπαίνω ελάχιστα εδώ. 

Αναμένω τεστακια και θετικα νέα!!! 

Να περάσετε καλα στο χωριο να το ευχαριστηθείτε να φάτε να πιείτε 😊

Εμείς σήμερα γυρίζουμε πίσω φεύγουμε από το πατρικο μου και πάμε σπίτι μας με έπιασε λίγο μια μελαγχολία γιατί πραγματικά δεν ξέρω ποτε θα ξανά μπορεσω να ερθω τώρα με 2 παιδεία το ταξίδι μεγάλο και δύσκολο 

θα περιμένουμε τα νέα σου σιγά σιγά σε καμία βδομαδα δεν είναι να κανείς χοριακη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Να περάσετε καλα στο χωριο να το ευχαριστηθείτε να φάτε να πιείτε 😊

Εμείς σήμερα γυρίζουμε πίσω φεύγουμε από το πατρικο μου και πάμε σπίτι μας με έπιασε λίγο μια μελαγχολία γιατί πραγματικά δεν ξέρω ποτε θα ξανά μπορεσω να ερθω τώρα με 2 παιδεία το ταξίδι μεγάλο και δύσκολο 

θα περιμένουμε τα νέα σου σιγά σιγά σε καμία βδομαδα δεν είναι να κανείς χοριακη ; 

Καλή επιστροφή και με προσοχή κορίτσι μου!!! 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα πήγα σ ένα εφημερεύον φαρμακείο να πάρω ένα τεστακι έτσι για να βεβαιωθω ότι είναι ακόμα εδώ 🤣🤣

Όλα καλά, είμαι έγκυος χαχαχαχα

Ο γιατρός που λέτε μου είπε δε θέλει άλλη χοριακή, οπότε αγωνιώ αύριο για το ραντεβού, δε περνούν οι ώρες 😅 κατά τ αλλά θα ψήσουμε και σήμερα κι αρχίζω κι ανησυχώ αν θα μου κάνει το φόρεμα για τη βάπτιση 🤣🤣🤣

IMG_20240507_093450.jpg

Μια χαρά πάνε ΌΛΑ κορίτσι μου... Με το καλό να δείτε σάκο αύριο!!! Θα περιμένουμε τα νέα σας! Μην ανησυχείς κοπέλα μου... Θα σου κάνει το φόρεμα! Εδώ εγώ ακόμα φοράω τις μπλούζες μου! Μόνο τα στενά μου παντελόνια δεν μπαίνουν λόγω κοιλιάς...😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα πήγα σ ένα εφημερεύον φαρμακείο να πάρω ένα τεστακι έτσι για να βεβαιωθω ότι είναι ακόμα εδώ 🤣🤣

Όλα καλά, είμαι έγκυος χαχαχαχα

Ο γιατρός που λέτε μου είπε δε θέλει άλλη χοριακή, οπότε αγωνιώ αύριο για το ραντεβού, δε περνούν οι ώρες 😅 κατά τ αλλά θα ψήσουμε και σήμερα κι αρχίζω κι ανησυχώ αν θα μου κάνει το φόρεμα για τη βάπτιση 🤣🤣🤣

IMG_20240507_093450.jpg

@Θέτις Κ.κ μένα το ίδιο μ είπε ο γιατρός! Ν μη κάνω άλλη χοριακη κ ν πάω αύριο για υπέρηχο 😱😱😱 δεν είναι νωρίς;;; 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ εγώ ήμουν προετοιμασμένη για χοριακη αύριο! 
 

εσυ εντάξει είσαι σε άλλο λεβελ! Μια χαρά τ τεστακια σ! 🙏❤️Εγώ σήμερα δν εκανα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@Θέτις Κ.κ μένα το ίδιο μ είπε ο γιατρός! Ν μη κάνω άλλη χοριακη κ ν πάω αύριο για υπέρηχο 😱😱😱 δεν είναι νωρίς;;; 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ εγώ ήμουν προετοιμασμένη για χοριακη αύριο! 
 

εσυ εντάξει είσαι σε άλλο λεβελ! Μια χαρά τ τεστακια σ! 🙏❤️Εγώ σήμερα δν εκανα! 

Ακόμα κι οι γιατροί μας συμφωνούν κορίτσι μου 😅 δε ξέρω, κι εγώ αοορρησα να πω την αλήθεια γιατί τόσο καιρό με τα κορίτσια που βλέπουμε εδώ, πάντα το ζητούσαν όπου ήμουν προετοιμασμένη. Ο δικός μου έκανε τους υπολογισμούς και λέει με βάση την χοριακή της περασμένης Πέμπτης πρέπει να δούμε σάκο σίγουρα και ίσως εμβρυακό πόλο, οπότε μου λέει δε χρειάζεται άλλη χοριακή ελα Τετάρτη 🤷 πότε θα πας εσύ; Εμένα ακόμα δε μου είπε ώρα, είπε να τον πάρω αύριο το πρωί να μου πει αν θα είναι μεσημέρι ή απόγευμα - η αλήθεια είναι ότι έχω αγωνία, όλα δείχνουν πού καλά μέχρι τώρα δε λέω, ωστόσο λόγω ιστορικού, δε σας κρύβω ότι μ έχει πιάσει μια μικρή δόση φόβου. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά παρόλα αυτά και να το ζήσω ❤️ 

Κι εσύ κορίτσι μου λογικά για να σου είπε να πας μάλλον θα αναμένει ότι θα φανεί τλχ σάκος, άλλωστε δεν είσαι αρκετά πιο πίσω από μένα και τη @Naty_, κάτι θα ξέρει ο γιατρός σου. Άντε να δούμε αύριο, έχω αγωνία για όλες μας 🙏🙏 όλα καλά να πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ακόμα κι οι γιατροί μας συμφωνούν κορίτσι μου 😅 δε ξέρω, κι εγώ αοορρησα να πω την αλήθεια γιατί τόσο καιρό με τα κορίτσια που βλέπουμε εδώ, πάντα το ζητούσαν όπου ήμουν προετοιμασμένη. Ο δικός μου έκανε τους υπολογισμούς και λέει με βάση την χοριακή της περασμένης Πέμπτης πρέπει να δούμε σάκο σίγουρα και ίσως εμβρυακό πόλο, οπότε μου λέει δε χρειάζεται άλλη χοριακή ελα Τετάρτη 🤷 πότε θα πας εσύ; Εμένα ακόμα δε μου είπε ώρα, είπε να τον πάρω αύριο το πρωί να μου πει αν θα είναι μεσημέρι ή απόγευμα - η αλήθεια είναι ότι έχω αγωνία, όλα δείχνουν πού καλά μέχρι τώρα δε λέω, ωστόσο λόγω ιστορικού, δε σας κρύβω ότι μ έχει πιάσει μια μικρή δόση φόβου. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά παρόλα αυτά και να το ζήσω ❤️ 

Κι εσύ κορίτσι μου λογικά για να σου είπε να πας μάλλον θα αναμένει ότι θα φανεί τλχ σάκος, άλλωστε δεν είσαι αρκετά πιο πίσω από μένα και τη @Naty_, κάτι θα ξέρει ο γιατρός σου. Άντε να δούμε αύριο, έχω αγωνία για όλες μας 🙏🙏 όλα καλά να πάνε

Και μένα ν σ πω την αλήθεια μ ήρθε ξαφνικό πολύ και ψιλό αγχώθηκα!!!ευχομαι ν είναι όλα καλά και για τις 3 μας λοιπόν!!! 🙏🙏🙏🙏 αύριο το πρωί μ είπε εμένα κατά τις 10μιση ! 🙏🧿 απλα εγώ θεώρησα πως θ ξανάκανα χοριακη γιατί ξεκίνησα με 38!μακαρι ν ναι όλα κλ κ ν δούμε κ μείς σάκο 🙏🧿❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ακόμα κι οι γιατροί μας συμφωνούν κορίτσι μου 😅 δε ξέρω, κι εγώ αοορρησα να πω την αλήθεια γιατί τόσο καιρό με τα κορίτσια που βλέπουμε εδώ, πάντα το ζητούσαν όπου ήμουν προετοιμασμένη. Ο δικός μου έκανε τους υπολογισμούς και λέει με βάση την χοριακή της περασμένης Πέμπτης πρέπει να δούμε σάκο σίγουρα και ίσως εμβρυακό πόλο, οπότε μου λέει δε χρειάζεται άλλη χοριακή ελα Τετάρτη 🤷 πότε θα πας εσύ; Εμένα ακόμα δε μου είπε ώρα, είπε να τον πάρω αύριο το πρωί να μου πει αν θα είναι μεσημέρι ή απόγευμα - η αλήθεια είναι ότι έχω αγωνία, όλα δείχνουν πού καλά μέχρι τώρα δε λέω, ωστόσο λόγω ιστορικού, δε σας κρύβω ότι μ έχει πιάσει μια μικρή δόση φόβου. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά παρόλα αυτά και να το ζήσω ❤️ 

Κι εσύ κορίτσι μου λογικά για να σου είπε να πας μάλλον θα αναμένει ότι θα φανεί τλχ σάκος, άλλωστε δεν είσαι αρκετά πιο πίσω από μένα και τη @Naty_, κάτι θα ξέρει ο γιατρός σου. Άντε να δούμε αύριο, έχω αγωνία για όλες μας 🙏🙏 όλα καλά να πάνε

Μεγάλη αγωνία κι από εδώ! 
Θέλω τόσο πολύ να μου πει η γιατρός ότι βλέπει σάκο και είναι ενδομήτρια να μου φύγει το πρώτο άγχος. Σκέφτομαι θετικά όσο μπορώ αλλά παραμένω συγκρατημένη.

Πάντως σήμερα δεν περνάω πολύ καλά 😅 πονοκέφαλος, ναυτία, κούραση. 

Αναμένω τα αποτελέσματα από όλες 😍🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Μεγάλη αγωνία κι από εδώ! 
Θέλω τόσο πολύ να μου πει η γιατρός ότι βλέπει σάκο και είναι ενδομήτρια να μου φύγει το πρώτο άγχος. Σκέφτομαι θετικά όσο μπορώ αλλά παραμένω συγκρατημένη.

Πάντως σήμερα δεν περνάω πολύ καλά 😅 πονοκέφαλος, ναυτία, κούραση. 

Αναμένω τα αποτελέσματα από όλες 😍🙏🏼

Κ γώ μια από τα ίδια!!!θελω ν μαι αισιόδοξη αλλά ταυτόχρονα κ συγκρατημένη!!! 
εγώ την κούραση κ την υπνηλία έχω γενικά! Κ χθες το βράδυ είχα τάση γ εμετο αλλά ευτυχώς δν εκανα 

εσυ αύριο θ πας;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κ γώ μια από τα ίδια!!!θελω ν μαι αισιόδοξη αλλά ταυτόχρονα κ συγκρατημένη!!! 
εγώ την κούραση κ την υπνηλία έχω γενικά! Κ χθες το βράδυ είχα τάση γ εμετο αλλά ευτυχώς δν εκανα 

εσυ αύριο θ πας;;;;

Θα την πάρω αυριο αν έχει χρόνο θα με δει αλλιώς Πέμπτη. Θα σας ενημερώσω 😊


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Μεγάλη αγωνία κι από εδώ! 
Θέλω τόσο πολύ να μου πει η γιατρός ότι βλέπει σάκο και είναι ενδομήτρια να μου φύγει το πρώτο άγχος. Σκέφτομαι θετικά όσο μπορώ αλλά παραμένω συγκρατημένη.

Πάντως σήμερα δεν περνάω πολύ καλά 😅 πονοκέφαλος, ναυτία, κούραση. 

Αναμένω τα αποτελέσματα από όλες 😍🙏🏼

Συμφωνώ κι εγώ με τα συμπτώματα, δεν έχω κάτι καινούργιο - το στήθος πονάει αρκετά σε σημείο να μη μπορώ να βολευτω καλά όταν ξαπλώνω πλαγίως, νιώθω μονίμως εξαντλημένη χωρίς να κάνω τίποτα, λαχάνιασμα με το παραμικρό... Πονοκέφαλος με πιάνει σε κάτι άκυρες φάσεις, αρχικά νόμιζα ότι είναι απ' το σκρολαρισμα στο κινητό αλλά με έπιασε και στο τραπέζι σήμερα - βέβαια μπορεί να ήταν κι απ' το ατέρμονο μασαμπουκιασμα 😅 

Ναυτίες εγώ προς το παρόν δεν έχω, μόνο όταν βουρτιζω τα δόντια μου νιώθω λίγο μπλιεχ, αλλά τίποτε άλλο.

Οπότε αύριο θα μας κάνεις εσύ την αρχή @Kate1992 μου, περιμένουμε νεακια σου 🙏🙏🙏

Εν τω μεταξύ έχω και ραντεβού αύριο για ολικό ρεκτιφιε για τη βάπτιση, οπότε θα τον ρωτήσω και το γυναικολόγο αν είναι οκ για ημιμόνιμο 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...