Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

 

 

Έκατσα χτες μέχρι πολύ αργά και διάβαζα για κοπές και τα σχετικά. Κατέβασα και μια εφαρμογή που τα δείχνει αναλυτικά για κάθε ηλικία. Εμένα τώρα είναι 6 μηνών + 1 εβδομάδας,  οπότε έχει φάει σε αλεσμένα λίγα φρουτάκια και πατάτα καρότο κολοκύθι. Αύριο ξεκινάμε το μοσχάρι βάσει της 3ημερης εισαγωγής που πρότεινε η παιδίατρος. Δηλαδή εκ των πραγμάτων έχει δοκιμάσει πολύ λίγα πράγματα, αλλά ήδη φαίνεται να μην της αρέσει ούτε η υφή των αλεσμενων, ούτε να την μπουκωνω εγώ. Θέλει να πιασει μόνη της το κουτάλι, αλλιώς το κοιτάει με σηκωμένο φρύδι και σφραγισμένο στόμα 😂

Ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής: Στα λαχανικά είχε πει η παιδίατρος να βάζουμε λαδακι και λεμόνι. Στα κομμάτια φαντάζομαι δεν μπορούμε να το κάνουμε αυτό, σωστά; 

Δεν μπαίνετε στον πειρασμό στην αρχή να τα "βοηθήσετε" καθοδηγώντας το φαγητό στο στοματακι τους; 😂 Μπορεί να είναι χαζή ερώτηση, αλλά θα παλεύω με τον εαυτό μου να μην το κάνω 😂😂 

Σε φιλικά σπίτια, ή πχ σε μια καφετέρια τι κάνετε αν πρέπει να τα ταισετε; Και εννοώ όταν είναι τόσο μικρά, γιατί φαντάζομαι μετά δεν θα γίνεται ο ίδιος χαμός αφού θα είναι πιο επιδέξια με τα χεράκια τους.

 

Μπορείς να βάλεις κ στα κομμάτια… τα αλεσμένα τα κανεις σαν σούπα; Εμένα δε του άρεσαν τα έφτυνε του άρεσε να είναι πιο πυκνή σούπα σαν βελουτε ας πούμε! 
 

θα του δείξεις εσυ πως τρώει αν θες καθοδηγείς εγώ μπορεί κ να το έκανα αλλά έκανα ότι έτρωγα κ εγώ κ έτσι κ έμαθε! 
 

εμενα πλέον για να τον ταΐσω πρέπει να πεινάει πολύ διαφορετικά τσιρίζει θέλει να τρώει μονος του… 

Στα εστιατόρια κτλ του έχω πάντα το πιάτο του π είναι βεντούζα κ του βάζω πάντα μέσα στο πιάτο ότι θέλει να φάει, τα κνει λίγο χαλια στο πάτωμα αλλά εννοείται τα μαζεύω μετά γιατί ντρέπομαι 

θα βρείτε τον ρυθμό σας κ οπως είπαν τα κορίτσια το παιδί σε καθοδηγει… εμεις τώρα προσπαθούμε να μάθει το πιρούνι 😂 συνέχεια του πέφτουν από το πιρούνι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .....

Φαίνονται σούπερ για 7η  ημέρα μετα την ωορρηξία πιστεύω 🥰🥰🥰

IMG_20240430_112449.jpg

Ωωωωωωω τι ωραία!!!! Τι θα κάνεις πως θα κινηθείς τώρα; εύχομαι όλα να πάνε τέλεια ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Καλά δεν μπορείς να φανταστείς όταν πάμε έξω σε καλά μέρη και τρώμε που τα κάνει όλα ρόιδο γύρω γύρω και οι σερβιτόροι γελούν και παίζουν μαζί της. Πατάτες τηγανιτές, ντοματουλες όλα στο πάτωμα και να θέλουν φωτογραφία με το προσωπάκι της γεμάτο κέτσαπ 😂😂😂 στην αρχή έλεγα θα μας διώξουν τώρα έχουμε στέκια με τη μικρή και τον σύζυγό που της κάνουν δωράκια και παιχνίδια όταν πάμε για ποτάκι οι μεγάλοι και για club (sandwich) η μικρή. 

Ε να!!! Αυτά βλέπω μέχρι τώρα και "ζηλεύω"!!! Εγώ θα καμαρώνω την μπουμπού μου ότι κι αν κάνει και ας καθαρίζω κι όποιο μαγαζί πάμε, δεν πειράζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .....

Φαίνονται σούπερ για 7η  ημέρα μετα την ωορρηξία πιστεύω 🥰🥰🥰

IMG_20240430_112449.jpg

αχ κοπέλα μου κάτι αχνοφαίνεται!! πολύ νωρίς το έπιασες! είχες κάτι από συμπτώματα; ευχομαι να δεις δυο κατακόκκινες γραμμές τις επομενες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .....

Φαίνονται σούπερ για 7η  ημέρα μετα την ωορρηξία πιστεύω 🥰🥰🥰

IMG_20240430_112449.jpg

Κι εγώ τη βλέπω τη σκιά και στα 2!!! 🤗🤗

έλα βρε @marinamanoulitsa, τρελανέ μας τώρα τέλος Απρίλη ❤️🤞Συνέχισε τα τεστάκια, εύχομαι ολόενα και να σκουραίνουν 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Να πω κι εγώ ότι σήμερα είμαι 12η ΜΤΩ που συνήθως μου έρχεται, αλλά μέχρι στιγμής άφαντη...

Πήγα για εξετάσεις αίματος το πρωί, μου είχε βάλει η ενδοκρινολόγος να δούμε TSH, T4, χοληστερίνη (αυτά στα πλαίσια του γενικού ελεγχου καθώς έχω Χασιμότο και κληρονιμικά υψηλή χολιστερίνη) + καμπύλη ζαχάρου και αντίσταση στην ινσουλίνη που της ζήτησα εγώ.Σκέφτηκα να κάνω και τη χοριακή, αλλά είπα να κρατηθώ γιατί δε ξέρω, ίσως είμαι χαζή, αλλά δε το πιστεύω, σκέφτομαι ότι την καθυστερεί το συμπλώρωμα προγεστερόνης 😅 Τέλον πάντων, αν και αύριο δεν, θα κάνω τεστ, όπως είχα κάνει και τον περασμένο μήνα 13η ΜΤΩ 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Θέτις Κ. να κανεις αυριο ενα τεστ. Λογικα κατι θα δειξει. Ευχομαι μια ξεκαθαρη γραμμή! Να μας την στείλεις πρωι πρωι να χαρουμε!

μακάρι κορίτσι μου, εννοείται πρώτες πρώτες θα τα μάθατε τα νέα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά δε νιώθω σχεδόν τίποτα από συμπτώματα πέραν αυτά που σας έγραψα χθες μεταξύ 8η-10η ΜΤΩ. Εξακολουθεί το στήθος μου να ειναι βαρυ και να πονάει αλλά διάβασα ότι είναι σύνηθης παρενέργεια απ τη λήψη προγεστερόνης. Και οι κράμπες πολύ ήπιες μέχρι στιγμής, δηλαδή δε μπορώ να καταλάβω ούτε αν έρχεται η περίοδος ούτε κάτι άλλο 😅  Τεσπα, αφήνω το symptom spotting και θα αφαιρεθώ με κάτι άλλο 🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Να πω κι εγώ ότι σήμερα είμαι 12η ΜΤΩ που συνήθως μου έρχεται, αλλά μέχρι στιγμής άφαντη...

Πήγα για εξετάσεις αίματος το πρωί, μου είχε βάλει η ενδοκρινολόγος να δούμε TSH, T4, χοληστερίνη (αυτά στα πλαίσια του γενικού ελεγχου καθώς έχω Χασιμότο και κληρονιμικά υψηλή χολιστερίνη) + καμπύλη ζαχάρου και αντίσταση στην ινσουλίνη που της ζήτησα εγώ.Σκέφτηκα να κάνω και τη χοριακή, αλλά είπα να κρατηθώ γιατί δε ξέρω, ίσως είμαι χαζή, αλλά δε το πιστεύω, σκέφτομαι ότι την καθυστερεί το συμπλώρωμα προγεστερόνης 😅 Τέλον πάντων, αν και αύριο δεν, θα κάνω τεστ, όπως είχα κάνει και τον περασμένο μήνα 13η ΜΤΩ 🤞

Αχ άντε άντε περιμένω αύριο και τα δικά σου τεστακια!!!!!!🩷🌙🙏🙏🙏 Εύχομαι να είμαστε πάλι μαζί έγκυουλες όλες και να πάνε ΟΛΑ τέλεια αυτή την φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .....

Φαίνονται σούπερ για 7η  ημέρα μετα την ωορρηξία πιστεύω 🥰🥰🥰

IMG_20240430_112449.jpg

Τις βλέπω τις βλέπω!! Μα πόσο νωρίς έδειξε το τεστ απίστευτο.

Να κάνεις και άλλα τις επόμενες μέρες και αναμένουμε τα νεότερα ευχάριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2024 at 11:21 ΠΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πώς είμαστε;;; @Θέτις Κ. μου με το καλό να έρθετε κοπέλα μου. Εγώ στη θέση σου θα περίμενα 3-4 μέρες και θα έκανα χοριακή, γιατί όπως έχω πει πολλές φορές είμαι κατά των τεστ. Πότε είναι η βάπτιση κορίτσι μου;

Βρε κορίτσια, έχω μια ερώτηση. Όσες έχετε ήδη παιδάκι, τι γνώμη έχετε για τον αποκλειστικό θηλασμό;

Κορίτσια σας παρακολουθώ αλλά δεν γράφω πλέον…μπήκα απλά να πω κι εγώ τη δικη μου εμπειρία π είμαι διαφορετική από των άλλων κοριτσιών.Εγω έχω είδε ουσίες θήκες κ δεν έπιανε το μωρό με τπτ..πως να μπορέσει άλλωστε;οι μαίες στο μαιευτήριο ήταν υπέρ των ψευδοθηλων η δικη μου κατά…χρησιμοποίησα θήλαστρο π με εσωσε…έβγαζα γάλα,ηξερα πόσο πίνει και παραδόξως επειδή με είχαν πιάσει κ τα ψυχολογικά μ τους πρώτους μήνες δεν μ άρεσε καθόλου η άμεση επαφή με το στήθος.Συνεπως συνέχισα έτσι..έκανα μεικτή διατροφή..κ τώρα σταμάτησα..έχω λίγο γάλα κατάψυξη θα πιει μέχρι και 8 μηνών..Προσωπική μου γνώμη είναι ότι υπάρχει μια κάποια ταλαιπωρία με τον αποκλειστικό θηλασμο στον ύπνο στο πρόγραμμα κλπ..εμένα έτρωγε από νεογέννητη κάθε 3,5-4 ώρες και από 34 ημερών κοιμαται όλη νύχτα..η μαία κ έλεγε αμ τρώει καλά κοιμαται και καλά..εμένα ετυχε να με βολέψει πολύ το θήλαστρο κ αν το είχα χειριστεί διαφορετικά τους πρώτους μήνες θα είχα περισσότερο γάλα αλλά δεν την πάλευα γενικότερα.Η καθεμία κάνει αυτό που της ταιριάζει να ξερεις,,,εμένα με ξένιζε πολύ η ερώτηση π μ έκαναν πάντα γτ ήταν το πρώτο πράγμα που ρωτουσαν:θηλάζεις;λες κ αν δεν θηλάζω τι έγινε δλδ;..κάνε ότι σε ευχαριστεί και σε βολεύει…τα φιλιά μου…

@Elli13 δεν κατάλαβα εννοείς από 6 μηνών να της δίνω μόνη της το κουτάλι;μπράβο,σε όποιον το πετυχαίνει αλλά εννοείται εγώ τουλάχιστον την ταΐζω..μ φαίνεται αδύνατον να πιάσει το κουτάλι από 6 μηνών..μάλλον θα γίνεται αλλά εγώ δεν.τωρα θέλει να πιάσει το κουτάλι που  είμαστε 7,5 κ επειδή έχουμε τη βάπτιση την άλλη εβδομάδα δεν θελω να της κάνω κάποια αλλαγή..μετά από εκεί θα αρχισω  κομμάτια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa 😯😯😯😯😯 ναι μωρή τρελα!!!! Back2back με πιστη και επιμονή!!!! Έτσι θ ναι κ με σένα @Θέτις Κ. μου!!!! Απορώ γτ δν έκανες χοριακη!!!! 
Εγώ χθες το βραδύ στον ύπνο μου ένιωσα δυο σφάχτες δυνατούς πολύ πολύ χαμηλα στη κοιλιά , κέντρο! Σήμερα το πρωί ειδα καφέ στο σκούπισμα και έχω ακόμα στο σκούπισμα καφέ! Τη κοιλιά τη νιώθω σαν μουδιασμένη σαν πιασμένη ν πω, και βαριά! Δν έχω κατι άλλο από συμπτώματα! Δν ξέρω καν αν αυτά μπορούν ν θεωρηθούν συμπτώματα ! Είμαι 10η 11η μέρα ΜΤΩ ! Είδωμεν 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@marinamanoulitsa 😯😯😯😯😯 ναι μωρή τρελα!!!! Back2back με πιστη και επιμονή!!!! Έτσι θ ναι κ με σένα @Θέτις Κ. μου!!!! Απορώ γτ δν έκανες χοριακη!!!! 
Εγώ χθες το βραδύ στον ύπνο μου ένιωσα δυο σφάχτες δυνατούς πολύ πολύ χαμηλα στη κοιλιά , κέντρο! Σήμερα το πρωί ειδα καφέ στο σκούπισμα και έχω ακόμα στο σκούπισμα καφέ! Τη κοιλιά τη νιώθω σαν μουδιασμένη σαν πιασμένη ν πω, και βαριά! Δν έχω κατι άλλο από συμπτώματα! Δν ξέρω καν αν αυτά μπορούν ν θεωρηθούν συμπτώματα ! Είμαι 10η 11η μέρα ΜΤΩ ! Είδωμεν 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🙏🙏🙏🙏

Εγώ δεν είχα τον πόνο και τα καφέ που λες αλλά αισθανόμουν ένα βάρος και είχα συχνοουρία! Μακάρι να είναι κορίτσι μου συμπτώματα και να δεις ένα μεγάλο νούμερο χοριακής!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .....

Φαίνονται σούπερ για 7η  ημέρα μετα την ωορρηξία πιστεύω 🥰🥰🥰

IMG_20240430_112449.jpg

Αχ τις βλεπωωωωωω😍😍😍 Μακάρι κορίτσι μου μακάρι!!!!🌈🌈🙏🏻🙏🏻🤞🏼🤞🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

@Θέτις Κ. τρέλανε μας και εσυυυυυυ!! Θα περιμένουμε νέα σου :) 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αχ άντε άντε περιμένω αύριο και τα δικά σου τεστακια!!!!!!🩷🌙🙏🙏🙏 Εύχομαι να είμαστε πάλι μαζί έγκυουλες όλες και να πάνε ΟΛΑ τέλεια αυτή την φορά..

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

@marinamanoulitsa και @Θέτις Κ. Ανυπομονώ να διαβάσω αύριο τα νέα σας….

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@marinamanoulitsa 😯😯😯😯😯 ναι μωρή τρελα!!!! Back2back με πιστη και επιμονή!!!! Έτσι θ ναι κ με σένα @Θέτις Κ. μου!!!! Απορώ γτ δν έκανες χοριακη!!!! 
Εγώ χθες το βραδύ στον ύπνο μου ένιωσα δυο σφάχτες δυνατούς πολύ πολύ χαμηλα στη κοιλιά , κέντρο! Σήμερα το πρωί ειδα καφέ στο σκούπισμα και έχω ακόμα στο σκούπισμα καφέ! Τη κοιλιά τη νιώθω σαν μουδιασμένη σαν πιασμένη ν πω, και βαριά! Δν έχω κατι άλλο από συμπτώματα! Δν ξέρω καν αν αυτά μπορούν ν θεωρηθούν συμπτώματα ! Είμαι 10η 11η μέρα ΜΤΩ ! Είδωμεν 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🙏🙏🙏🙏

Ευχαριστώ κορίτσια μου, για να δούμε τι θα δούμε αύριο 🤞 

@Kate1992  συμφωνώ κι εγώ μπορεί να είναι αιματάκι εμφύτευσης, ειδικά 10η-11η ΜΤΩ! Λένε ότι η εμφύτευση μπορεί να γίνει μεταξύ 6ης-12ης ΜΤΩ με πιο συχνή κλίμακα 8η-10η ΜΤΩ, οπότε είσαι μέσα στα νούμερα! Κι εγώ έτσι νιώθω την κοιλιά μου, έτσι βαριά όπως λες - γι αυτ΄ο είμαι και μπερδεμένη γιατί πέρα απ το στήθος και κάτι ψιλοκράμπες από δω κι απο εκεί δεν έχω κάτι άλλο! Εύχομαι να γίνει το θαύμα για όλες μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@marinamanoulitsa 😯😯😯😯😯 ναι μωρή τρελα!!!! Back2back με πιστη και επιμονή!!!! Έτσι θ ναι κ με σένα @Θέτις Κ. μου!!!! Απορώ γτ δν έκανες χοριακη!!!! 
Εγώ χθες το βραδύ στον ύπνο μου ένιωσα δυο σφάχτες δυνατούς πολύ πολύ χαμηλα στη κοιλιά , κέντρο! Σήμερα το πρωί ειδα καφέ στο σκούπισμα και έχω ακόμα στο σκούπισμα καφέ! Τη κοιλιά τη νιώθω σαν μουδιασμένη σαν πιασμένη ν πω, και βαριά! Δν έχω κατι άλλο από συμπτώματα! Δν ξέρω καν αν αυτά μπορούν ν θεωρηθούν συμπτώματα ! Είμαι 10η 11η μέρα ΜΤΩ ! Είδωμεν 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🙏🙏🙏🙏

Κατά πάσα πιθανότητα είναι εμφύτευσης κορίτσι μου!!!! Οπότε σε δύο με τρεις μέρες κάνε ένα τεστακι 🙏🙏🙏🩷🩷🩷 άντε άντε πάμε δυνατά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια ! Δεν κρατήθηκα σήμερα κ έκανα ένα τεστ … 25η ημέρα , κ 8η μετά την ωορρηξία όπως μετράω (αν δεν κάνω λάθος) ..

βλεπετε κάτι;; Θέλω μόνο εγώ να δω μάλλον …

IMG_7120.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια σας παρακολουθώ αλλά δεν γράφω πλέον…μπήκα απλά να πω κι εγώ τη δικη μου εμπειρία π είμαι διαφορετική από των άλλων κοριτσιών.Εγω έχω είδε ουσίες θήκες κ δεν έπιανε το μωρό με τπτ..πως να μπορέσει άλλωστε;οι μαίες στο μαιευτήριο ήταν υπέρ των ψευδοθηλων η δικη μου κατά…χρησιμοποίησα θήλαστρο π με εσωσε…έβγαζα γάλα,ηξερα πόσο πίνει και παραδόξως επειδή με είχαν πιάσει κ τα ψυχολογικά μ τους πρώτους μήνες δεν μ άρεσε καθόλου η άμεση επαφή με το στήθος.Συνεπως συνέχισα έτσι..έκανα μεικτή διατροφή..κ τώρα σταμάτησα..έχω λίγο γάλα κατάψυξη θα πιει μέχρι και 8 μηνών..Προσωπική μου γνώμη είναι ότι υπάρχει μια κάποια ταλαιπωρία με τον αποκλειστικό θηλασμο στον ύπνο στο πρόγραμμα κλπ..εμένα έτρωγε από νεογέννητη κάθε 3,5-4 ώρες και από 34 ημερών κοιμαται όλη νύχτα..η μαία κ έλεγε αμ τρώει καλά κοιμαται και καλά..εμένα ετυχε να με βολέψει πολύ το θήλαστρο κ αν το είχα χειριστεί διαφορετικά τους πρώτους μήνες θα είχα περισσότερο γάλα αλλά δεν την πάλευα γενικότερα.Η καθεμία κάνει αυτό που της ταιριάζει να ξερεις,,,εμένα με ξένιζε πολύ η ερώτηση π μ έκαναν πάντα γτ ήταν το πρώτο πράγμα που ρωτουσαν:θηλάζεις;λες κ αν δεν θηλάζω τι έγινε δλδ;..κάνε ότι σε ευχαριστεί και σε βολεύει…τα φιλιά μου…

@Elli13 δεν κατάλαβα εννοείς από 6 μηνών να της δίνω μόνη της το κουτάλι;μπράβο,σε όποιον το πετυχαίνει αλλά εννοείται εγώ τουλάχιστον την ταΐζω..μ φαίνεται αδύνατον να πιάσει το κουτάλι από 6 μηνών..μάλλον θα γίνεται αλλά εγώ δεν.τωρα θέλει να πιάσει το κουτάλι που  είμαστε 7,5 κ επειδή έχουμε τη βάπτιση την άλλη εβδομάδα δεν θελω να της κάνω κάποια αλλαγή..μετά από εκεί θα αρχισω  κομμάτια…

Κορίτσι μου πως είσαι; Έχω καιρό να μάθω νέα σου και επειδή είχαμε παρόμοια ιστορία σε είχα συχνά στο μυαλό μου. Πώς τα πάτε με το μωράκι σου; Πώς είσαι γενικά;

 

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας. Σήμερα διαπίστωσα ότι η μικρή μου δεν θέλει καθόλου τους πουρεδες. Της τα πάτησα λοιπόν με το πιρούνι και τα έφαγε και τα λαχανικά και το φρουτο της που το είχε καταργήσει. Στο χεράκι της δεν ενδιαφερόταν να πιάσει τα κομμάτια που της έβαλα ταυτόχρονα στο δίσκο της. Για αρχή θα το πάω έτσι (σαν μικρά κομματάκια στην ουσία γίνονται), θα προσφέρω και κομμάτια μήπως ενδιαφερθεί και θα δείξει πως θα πάει. Σας ευχαριστω και πάλι, να χαίρεστε τα μικρουλια σας ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Να πω κι εγώ ότι σήμερα είμαι 12η ΜΤΩ που συνήθως μου έρχεται, αλλά μέχρι στιγμής άφαντη...

Πήγα για εξετάσεις αίματος το πρωί, μου είχε βάλει η ενδοκρινολόγος να δούμε TSH, T4, χοληστερίνη (αυτά στα πλαίσια του γενικού ελεγχου καθώς έχω Χασιμότο και κληρονιμικά υψηλή χολιστερίνη) + καμπύλη ζαχάρου και αντίσταση στην ινσουλίνη που της ζήτησα εγώ.Σκέφτηκα να κάνω και τη χοριακή, αλλά είπα να κρατηθώ γιατί δε ξέρω, ίσως είμαι χαζή, αλλά δε το πιστεύω, σκέφτομαι ότι την καθυστερεί το συμπλώρωμα προγεστερόνης 😅 Τέλον πάντων, αν και αύριο δεν, θα κάνω τεστ, όπως είχα κάνει και τον περασμένο μήνα 13η ΜΤΩ 🤞

Αχχχ μακάρι μέρες που είναι να κάνεις αύριο κ να μας στείλεις τα θετικά σου νέα!! Στο εύχομαι από καρδιάς ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...