Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Συνέχισε τα τεστ κάθε μέρα την ίδια ώρα μεσημεράκι όχι πρωινά ουρα και περιόρισε λίγο τα υγρά ένα 2 ωρο πριν 

Συμβαίνει αυτό με τα τεστ τα σκαμπανεβάσματα ειδικά οι κοπέλες με Πολυκυστηκες έχουν μεγαλες διάφορες τα τεστ τους μέχρι να βρουν το θετικό δεν πειράζει αυτό 

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

τα τεστ ωορρηξιας κορίτσια είναι για να βοηθήσουν να πάτε λίγο πιο στοχευμένα στις επαφες… τωρα όμως επειδή διαβάζω πως σας προκαλούν άγχος και σας χαλανε την διάθεση ίσως καλύτερα να μην μπαίνετε σε αυτό το τριπάκι με τα τεστ.. γιατί έτσι δεν σας βοηθανε αν σας προκαλούν άγχος, αν σας είναι πιο εύκολα να πηγαίνετε στον γιατρό σας για παρακολουθήσει ωορρηξιας 

Ναι ίσως πρέπει να το πάρω πιο χαλαρά … σήμερα δυστυχώς θα βρίσκομαι όλη μέρα εκτός σπιτιού , όπως κ Παρασκευή κ Κυριακή .. όποτε ελπιζω να βρω το παράθυρο…

 

στις πριν 55 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα! Άμα ξεκίνησες την 9η, μπορεί να είναι νωρίς ακόμα. Είναι 12η μέρα. Εγώ πχ έχω το θετικό 13η-15η, και ανεβαίνει ξαφνικά η ορμόνη, δηλ πριν τη 13η είναι πιο αχνά κ απο τα δικά σου. Όταν πρωτοξεκινάς τα τεστ θ΄έλει πολλή υπομονή και παρατήρηση. Αλλά να πω την αλήθεια σε καταλαβαίνω, κ γω όταν ξεκίνησα απογοητεύτηκα φουλ γιατί αργούσα να δω θετικό κ με είχε κυριεύσει τρόμος κυριολεκτικά, ότι δεν κάνω ωορρηξίες κ έχω πρόβλημα. Δηλ την 1η μου φορά, από την 8η μέρα μέχρι τη 13η παίζει να έχασα και 5 χρόνια ζω΄ής... 

το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως κ αυτό με τον γιατρό μου προκάλεσε άγχος μεγαλύτερο… ποτε θα πηγαίνω κ πως να το ξεκινήσω όλο αυτό .. ίσως αν δεν πάει καλά αυτός ο μήνας να το οργανώσω από τον επόμενο.
οσεσ Έχετε πάει με γιατρό πως είναι η διαδικασία ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

 

Ναι ίσως πρέπει να το πάρω πιο χαλαρά … σήμερα δυστυχώς θα βρίσκομαι όλη μέρα εκτός σπιτιού , όπως κ Παρασκευή κ Κυριακή .. όποτε ελπιζω να βρω το παράθυρο…

 

το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως κ αυτό με τον γιατρό μου προκάλεσε άγχος μεγαλύτερο… ποτε θα πηγαίνω κ πως να το ξεκινήσω όλο αυτό .. ίσως αν δεν πάει καλά αυτός ο μήνας να το οργανώσω από τον επόμενο.
οσεσ Έχετε πάει με γιατρό πως είναι η διαδικασία ;; 

Ίσως επειδή είναι η πρώτη φορά που τα χρησιμοποιείς για αυτό να σε προκαλούν άγχος αλλα προσπάθησε να το δεις λίγο πιο χαλαρά το θέμα με τα τεστ μην το βλέπεις ως εξέταση εκείνη την ώρα για το αν κανείς καλή ωορρηξία δεν είναι αυτός ο σκοπός τους άσε που δεν βγάζεις και ασφαλές συμπέρασμα μόνο από τα τεστ για κάτι τέτοιο 😊

εγω σε γιατρό δεν είχα πάει για παρακολουθήσει δεν ξέρω καθόλου 

αν λείπεις το μεσημέρι από το σπίτι για να κανείς το τεστ, μπορείς να το κανείς ότι ώρα πας σπίτι σου ώστε να έχεις μια εικόνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki12 είπε:

 

Ναι ίσως πρέπει να το πάρω πιο χαλαρά … σήμερα δυστυχώς θα βρίσκομαι όλη μέρα εκτός σπιτιού , όπως κ Παρασκευή κ Κυριακή .. όποτε ελπιζω να βρω το παράθυρο…

 

το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως κ αυτό με τον γιατρό μου προκάλεσε άγχος μεγαλύτερο… ποτε θα πηγαίνω κ πως να το ξεκινήσω όλο αυτό .. ίσως αν δεν πάει καλά αυτός ο μήνας να το οργανώσω από τον επόμενο.
οσεσ Έχετε πάει με γιατρό πως είναι η διαδικασία ;; 

Καλημέρα κορίτσι μ! Εγώ έχω ξεκινησει και δυο κύκλους παρακολούθηση ωορρηξιας! Δν είναι κατι ! Πηγαίνεις στο γιατρό συνήθως μέρα παρά μέρα από 8η 10η μέρα (αναλόγως κ αν ο κύκλος σ είναι μεγάλος η όχι) και βλέπει ποσά ωοθηλακια έχεις , αν υπάρχει επικρατέστερο, ποσά χιλιοστά είναι και σ λέει αναλόγως ποτέ να ρθεις σ επαφή! Συνήθως η παρακολούθηση γίνεται μέρα παρά μέρα μέχρι ν γίνει η ωορρηξια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki12 είπε:

 

Ναι ίσως πρέπει να το πάρω πιο χαλαρά … σήμερα δυστυχώς θα βρίσκομαι όλη μέρα εκτός σπιτιού , όπως κ Παρασκευή κ Κυριακή .. όποτε ελπιζω να βρω το παράθυρο…

 

το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως κ αυτό με τον γιατρό μου προκάλεσε άγχος μεγαλύτερο… ποτε θα πηγαίνω κ πως να το ξεκινήσω όλο αυτό .. ίσως αν δεν πάει καλά αυτός ο μήνας να το οργανώσω από τον επόμενο.
οσεσ Έχετε πάει με γιατρό πως είναι η διαδικασία ;; 

Κ εγώ την πρώτη φορά είχα πολύ άγχος. Μετά οκ τα συνήθισα. Κοιτα εγώ επειδή είμαι συνέχεια εκτός γιατί εργάζομαι κ σε άλλη πόλη τα πήγαινα μαζί μου δουλεια και έκανα στην τουαλέτα το μεσημέρι. 
 

εμενα πάντως με βοήθησαν να καταλάβω το σώμα μου γιατί πιστευα ότι είχα σταθερό κύκλο ενώ δεν είχα τελικά κ κάναμε λαθος ημερες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κ εγώ την πρώτη φορά είχα πολύ άγχος. Μετά οκ τα συνήθισα. Κοιτα εγώ επειδή είμαι συνέχεια εκτός γιατί εργάζομαι κ σε άλλη πόλη τα πήγαινα μαζί μου δουλεια και έκανα στην τουαλέτα το μεσημέρι. 
 

εμενα πάντως με βοήθησαν να καταλάβω το σώμα μου γιατί πιστευα ότι είχα σταθερό κύκλο ενώ δεν είχα τελικά κ κάναμε λαθος ημερες! 

Κ γώ αυτό θέλω ν δω περισσότερο! Ποτέ γίνεται η ωορρηξια κ ν καταλάβω το σώμα μου γιατί μ βάση ποτέ μ έρχεται περίοδος νομίζω πως στο μέγαλυτερο ποσοστό των προσπαθειών έχουμε επαφές λάθος μέρες 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

τελικά εσένα δν συμβάδιζαν τ συμπτώματα μ τις μέρες των επαφών; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κ γώ αυτό θέλω ν δω περισσότερο! Ποτέ γίνεται η ωορρηξια κ ν καταλάβω το σώμα μου γιατί μ βάση ποτέ μ έρχεται περίοδος νομίζω πως στο μέγαλυτερο ποσοστό των προσπαθειών έχουμε επαφές λάθος μέρες 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

τελικά εσένα δν συμβάδιζαν τ συμπτώματα μ τις μέρες των επαφών; 

Δεν είχα καθόλου συμπτώματα ωορρηξίας ούτε κ υγρά… πήγαινα με βάση της εφαρμογής αλλά επειδή το βγάζει κατά προσέγγιση δεν έβγαινε παντα σωστά… βέβαια μετα π έκανα εξετάσεις είχα κ λίγο ψηλή προλακτινη κ πήρα φαρμακευτική αγωγή κ μετά από 2 μηνες έμεινα εγκυος! 
 

εγώ έκανα μικρούς κύκλους δλδ με τα τεστ κατάλαβα ότι οι γόνιμες μ ήταν 11-12η ήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Από χτες το βράδυ ως σήμερα ούτε σταγόνα αίμα. Την πρώτη μέρα είχα κανονική ροή περιοδου και χτες πολύ λίγο. Εννοείται έκανα τεστ και ήταν αρνητικό. Μάλλον είναι ορμονικό το θέμα λόγω τοκετού και θηλασμού και πρέπει να κάνω υπομονή να στρώσει. Το μόνο θετικό είναι ότι έχω προπληρώσει 6 συνεδρίες λέιζερ full body και αν ήμουν έγκυος δεν θα μπορούσα να κάνω ούτε κοιλιά ούτε ευαίσθητη περιοχή που με καίει. Θα μου πείτε καλά τώρα ασχολείσαι με τρίχες, και θα έχετε δίκιο, αλλά κάπως πρέπει να βρίσκουμε τη θετική πλευρα των πραγμάτων. Επίσης χτες βγήκα βόλτα χωρίς τον άντρα μου με το μωρό. Το αμάξι είναι τρίθυρο, οπότε για να βάλω την μικρή στο κάθισμα, να την βγάλω μαζί με αυτό για να το κουμπωσω στο καρότσι κλπ, μου έφυγε η μέση. Απορώ με μια εγκυμοσύνη, όσες έχετε ήδη παιδάκι μικρό, πως τα καταφέρνετε; Το έχω μεγάλο άγχος αυτό ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Από χτες το βράδυ ως σήμερα ούτε σταγόνα αίμα. Την πρώτη μέρα είχα κανονική ροή περιοδου και χτες πολύ λίγο. Εννοείται έκανα τεστ και ήταν αρνητικό. Μάλλον είναι ορμονικό το θέμα λόγω τοκετού και θηλασμού και πρέπει να κάνω υπομονή να στρώσει. Το μόνο θετικό είναι ότι έχω προπληρώσει 6 συνεδρίες λέιζερ full body και αν ήμουν έγκυος δεν θα μπορούσα να κάνω ούτε κοιλιά ούτε ευαίσθητη περιοχή που με καίει. Θα μου πείτε καλά τώρα ασχολείσαι με τρίχες, και θα έχετε δίκιο, αλλά κάπως πρέπει να βρίσκουμε τη θετική πλευρα των πραγμάτων. Επίσης χτες βγήκα βόλτα χωρίς τον άντρα μου με το μωρό. Το αμάξι είναι τρίθυρο, οπότε για να βάλω την μικρή στο κάθισμα, να την βγάλω μαζί με αυτό για να το κουμπωσω στο καρότσι κλπ, μου έφυγε η μέση. Απορώ με μια εγκυμοσύνη, όσες έχετε ήδη παιδάκι μικρό, πως τα καταφέρνετε; Το έχω μεγάλο άγχος αυτό ..

Χαχαχα Κοιτα κ εγώ θα το σκεφτόμουν αυτό με το λέιζερ 😂 ήδη έκλεισα ταξίδι μια εβδομάδα πριν μάθω για την εγκυμοσύνη κ τώρα πρέπει να το αναβάλουμε για του χρόνου… 

εγω επειδή γυμνάζομαι γενικά κ πριν κ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν έχω τέτοιο θέμα με τη μέση μου κ λόγο δουλειας μ είμαι συνέχεια στο πόδι σε κίνηση. Το παιδάκι μου βέβαια 16 μηνών τωρα ζυγίζει 10 κιλά όποτε είμαι κ λίγο τυχερή σε αυτό αλλά είναι σε μια φαση τώρα που δεν θέλει καθόλου να τον κρατάμε πάνω μας αλλά τον τρέχουμε συνέχεια από πίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Από χτες το βράδυ ως σήμερα ούτε σταγόνα αίμα. Την πρώτη μέρα είχα κανονική ροή περιοδου και χτες πολύ λίγο. Εννοείται έκανα τεστ και ήταν αρνητικό. Μάλλον είναι ορμονικό το θέμα λόγω τοκετού και θηλασμού και πρέπει να κάνω υπομονή να στρώσει. Το μόνο θετικό είναι ότι έχω προπληρώσει 6 συνεδρίες λέιζερ full body και αν ήμουν έγκυος δεν θα μπορούσα να κάνω ούτε κοιλιά ούτε ευαίσθητη περιοχή που με καίει. Θα μου πείτε καλά τώρα ασχολείσαι με τρίχες, και θα έχετε δίκιο, αλλά κάπως πρέπει να βρίσκουμε τη θετική πλευρα των πραγμάτων. Επίσης χτες βγήκα βόλτα χωρίς τον άντρα μου με το μωρό. Το αμάξι είναι τρίθυρο, οπότε για να βάλω την μικρή στο κάθισμα, να την βγάλω μαζί με αυτό για να το κουμπωσω στο καρότσι κλπ, μου έφυγε η μέση. Απορώ με μια εγκυμοσύνη, όσες έχετε ήδη παιδάκι μικρό, πως τα καταφέρνετε; Το έχω μεγάλο άγχος αυτό ..

Κορίτσι μ σίγουρα θέλει χρόνο γ ν στρώσει κ πάλι ο κύκλος σ!!! 
μαύρο μ το λέιζερ το έχω πολύ απορία! Κ όσο προσπαθείς δν επιτρέπεται ν κανείς λέιζερ ; Η αφού μάθεις πως είσαι έγκυος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μ σίγουρα θέλει χρόνο γ ν στρώσει κ πάλι ο κύκλος σ!!! 
μαύρο μ το λέιζερ το έχω πολύ απορία! Κ όσο προσπαθείς δν επιτρέπεται ν κανείς λέιζερ ; Η αφού μάθεις πως είσαι έγκυος; 

Καθώς προσπαθείς δεν απαγορεύεται αλλά όταν μάθεις για εγκυμοσύνη απαγορεύεται στη κοιλια κ στο μπικίνι! Εγώ ευτυχως έκανα χρόνια πριν κ δεν έχω τώρα τρίχες αλλά κάνω στο πρόσωπο καποιες φορες γιατί βγάζω ακόμη εκεί είναι δύσκολο το σημείο. Τώρα π είμαι εγκυος ρώτησα τη γιατρο κ μ είπε στο πρόσωπο δεν έχει πρόβλημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Καλημέρα σε όλες. 1η μέρα καθυστέρησης αλλά νιώθω ότι θα έρθει. Νιώθω τρομερή δυσφορία!

Κορίτσι μου κανε τεστ αν είσαι σε καθυστέρηση!!! Εγώ 3 μερες καθυστέρηση πιστευα θα μου έρθει είχα κανονικά πόνους περιόδου κ τυμπανισμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Από χτες το βράδυ ως σήμερα ούτε σταγόνα αίμα. Την πρώτη μέρα είχα κανονική ροή περιοδου και χτες πολύ λίγο. Εννοείται έκανα τεστ και ήταν αρνητικό. Μάλλον είναι ορμονικό το θέμα λόγω τοκετού και θηλασμού και πρέπει να κάνω υπομονή να στρώσει. Το μόνο θετικό είναι ότι έχω προπληρώσει 6 συνεδρίες λέιζερ full body και αν ήμουν έγκυος δεν θα μπορούσα να κάνω ούτε κοιλιά ούτε ευαίσθητη περιοχή που με καίει. Θα μου πείτε καλά τώρα ασχολείσαι με τρίχες, και θα έχετε δίκιο, αλλά κάπως πρέπει να βρίσκουμε τη θετική πλευρα των πραγμάτων. Επίσης χτες βγήκα βόλτα χωρίς τον άντρα μου με το μωρό. Το αμάξι είναι τρίθυρο, οπότε για να βάλω την μικρή στο κάθισμα, να την βγάλω μαζί με αυτό για να το κουμπωσω στο καρότσι κλπ, μου έφυγε η μέση. Απορώ με μια εγκυμοσύνη, όσες έχετε ήδη παιδάκι μικρό, πως τα καταφέρνετε; Το έχω μεγάλο άγχος αυτό ..

Αα επίσης κ εγώ στους πρώτους κύκλους μετά την εγκυμοσύνη ήταν ότι ναναι η περίοδος μου, θέλει λίγο χρόνο να στρώσει… η γιατρος μ είχε πει μπορεί να πάρει κ 6 μηνες… αλλά τελικά μ πήρε λιγότερο 3-4 κύκλοι νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Καλημέρα σε όλες. 1η μέρα καθυστέρησης αλλά νιώθω ότι θα έρθει. Νιώθω τρομερή δυσφορία!

Καλημέρα κορίτσι μου , μακάρι να μην έρθει....η δυσφορία που νιώθεις μπορεί να ναι και καλό σημάδι...έκανες κάποιο άλλο τεστ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου κανε τεστ αν είσαι σε καθυστέρηση!!! Εγώ 3 μερες καθυστέρηση πιστευα θα μου έρθει είχα κανονικά πόνους περιόδου κ τυμπανισμό 

 

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου , μακάρι να μην έρθει....η δυσφορία που νιώθεις μπορεί να ναι και καλό σημάδι...έκανες κάποιο άλλο τεστ ;

Κορίτσια δεν έχω κάνει τεστ. Μπορεί να κάνω αύριο, να το αφήσω αν δεν έρθει και σήμερα! Πριν την καθυστέρηση δεν είχα καμία γραμμή πάντως, ήταν αρνητικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα Κοιτα κ εγώ θα το σκεφτόμουν αυτό με το λέιζερ 😂 ήδη έκλεισα ταξίδι μια εβδομάδα πριν μάθω για την εγκυμοσύνη κ τώρα πρέπει να το αναβάλουμε για του χρόνου… 

εγω επειδή γυμνάζομαι γενικά κ πριν κ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν έχω τέτοιο θέμα με τη μέση μου κ λόγο δουλειας μ είμαι συνέχεια στο πόδι σε κίνηση. Το παιδάκι μου βέβαια 16 μηνών τωρα ζυγίζει 10 κιλά όποτε είμαι κ λίγο τυχερή σε αυτό αλλά είναι σε μια φαση τώρα που δεν θέλει καθόλου να τον κρατάμε πάνω μας αλλά τον τρέχουμε συνέχεια από πίσω 

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι γυμναστική κάνεις κορίτσι;;; Εγώ έκανα περπάτημα, ποδήλατο και καιμιά φορά λίγο pilates με βάρη απο το ατύχημα και μετά. Τώρα στην εγκυμοσύνη μόνο περπάτημα κάνω, αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω pilates για εγκύους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nobody είπε:

Καλημέρα σε όλες. 1η μέρα καθυστέρησης αλλά νιώθω ότι θα έρθει. Νιώθω τρομερή δυσφορία!

Όταν λες δυσφορία;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Εμένα μ είπε πως βλέπει ένα 12 χιλιοστά! Θα πάω πάλι αύριο να δω τι θ μ πει! Νιώθω πως αυτόν τον μήνα οι επαφές θ γίνουν με συνταγή γιατρού! Δν έχω όρεξη! Δν τον πιστεύω αυτόν τον μήνα! Δν ξέρω ! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

 

Χαχαχα και εμένα με συνταγή γιατρού θα γίνουν....🤣 

Μην απογοητεύσαι....εγώ θέλω να δω τι θα μου πει την Παρασκευή γτ από εχθές έχω διάφανα υγρά κ είχα κ κάτι πονακια!! 

Εγώ φοβάμαι πως δεν κάνω ωορρηξία 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

Ξεκίνησα από την 9η που ήταν την Κυριακή κ κάνω καθημερινά (συνήθως μετά το μεσημέρι απλά την Κυριακή ήμουν εκτός σπιτιού) κ προσέχω το νερό.. δεν έχω πολυκυστικες τουλάχιστον μέχρι ώρας, ίσα ίσα πάντα είχα σταθερή περίοδο …

Δυστυχώς δεν έχω καθόλου όρεξη σε αυτόν τον κύκλο για επαφές.. ίσως ήταν κακή ιδέα αυτό με τα τεστ ; Μήπως να ξεκινήσω με τον γιατρό; 

Κορίτσι μου είναι νωρίς για ωορρηξια μην απογοητευεσε! Επίσης εμένα πολλές φορές είναι άχνα και μια μέρα τσουπ βγαίνει έντονη η γραμμή και βγαίνει θετικο! Πάτρα μαζί σου τα τεστακια και σε μια τουαλέτα κάνε ένα! Όμως αν δεν θέλεις να μπεις σε αυτή την διαδικασία καντο όταν γυρίσεις σπίτι! Απλά το ιδανικο είναι να γινονται περίπου την ίδια ωρα κάθε μέρα αλλά οκ και πάλι θα σου δειξει όταν είναι να κανεις ωορρηξια! Συνέχισε τα να δεις πως είναι ο κύκλος σου! Καλή επιτυχια🤞

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κ γώ αυτό θέλω ν δω περισσότερο! Ποτέ γίνεται η ωορρηξια κ ν καταλάβω το σώμα μου γιατί μ βάση ποτέ μ έρχεται περίοδος νομίζω πως στο μέγαλυτερο ποσοστό των προσπαθειών έχουμε επαφές λάθος μέρες 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

τελικά εσένα δν συμβάδιζαν τ συμπτώματα μ τις μέρες των επαφών; 

Εγώ πολλές φορές δεν έχω συμπτώματα οωρρηξιας! Τώρα τελευταία έχω πόνους είτε δεξια είτε αριστερα ανάλογα απο πιο μεριά κάνω ωορρηξια! Επίσης εγώ έχω καταλαβει με τα τεστακια ότι κάνω ωορρηξια δυο μέρες μετα το θετικο τεστ καθώς αδιαθετώ 16 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Από χτες το βράδυ ως σήμερα ούτε σταγόνα αίμα. Την πρώτη μέρα είχα κανονική ροή περιοδου και χτες πολύ λίγο. Εννοείται έκανα τεστ και ήταν αρνητικό. Μάλλον είναι ορμονικό το θέμα λόγω τοκετού και θηλασμού και πρέπει να κάνω υπομονή να στρώσει. Το μόνο θετικό είναι ότι έχω προπληρώσει 6 συνεδρίες λέιζερ full body και αν ήμουν έγκυος δεν θα μπορούσα να κάνω ούτε κοιλιά ούτε ευαίσθητη περιοχή που με καίει. Θα μου πείτε καλά τώρα ασχολείσαι με τρίχες, και θα έχετε δίκιο, αλλά κάπως πρέπει να βρίσκουμε τη θετική πλευρα των πραγμάτων. Επίσης χτες βγήκα βόλτα χωρίς τον άντρα μου με το μωρό. Το αμάξι είναι τρίθυρο, οπότε για να βάλω την μικρή στο κάθισμα, να την βγάλω μαζί με αυτό για να το κουμπωσω στο καρότσι κλπ, μου έφυγε η μέση. Απορώ με μια εγκυμοσύνη, όσες έχετε ήδη παιδάκι μικρό, πως τα καταφέρνετε; Το έχω μεγάλο άγχος αυτό ..

Ίσως είναι ορμονικό και θέλει λιγακι χρόνο να στρωσει ο κύκλος σου! Επίσης αν θηλάζεις η πτολακτινη θα είναι ανεβασμένη όποτε είναι λίγο δύσκολο για ωορρηξια! Μίλησε και με το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει! Εμένα η φίλη μου που έχει των μπεμπουλα της 8 μηνων και θηλάζει αλλά μόνο πρωί και βράδυ της είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο δύσκολο για συλληψη τώρα όχι βέβαια απίθανο!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μ σίγουρα θέλει χρόνο γ ν στρώσει κ πάλι ο κύκλος σ!!! 
μαύρο μ το λέιζερ το έχω πολύ απορία! Κ όσο προσπαθείς δν επιτρέπεται ν κανείς λέιζερ ; Η αφού μάθεις πως είσαι έγκυος; 

Το λέιζερ όταν κανεις προσπάθειες δεν επηρεάζει πουθενά! Στην εγκυμοσυνη άλλοι γιατροί δεν το επιτρέπουν και άλλοι λένε ότι μπορείς να κανεις μετά τον τρίτο μηνα! Οι απόψεις διίστανται! Σήμερα έχω κλείσει και εγώ για λέιζερ πρώτη φορά ! Ελπιζω να μη πεθάνω στον πονο γτ λένε ότι ποναει! Θα βάλω και αναισθητικό κρεμα 1 ωρα πριν ! 😩

στις πριν 1 ώρα, ο/η nobody είπε:

Καλημέρα σε όλες. 1η μέρα καθυστέρησης αλλά νιώθω ότι θα έρθει. Νιώθω τρομερή δυσφορία!

Εύχομαι κορίτσι μου να δεις μια όμορφη ροζ γραμμουλα🙏 περιμενουμε νέα σου🙏

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Χαχαχα και εμένα με συνταγή γιατρού θα γίνουν....🤣 

Μην απογοητεύσαι....εγώ θέλω να δω τι θα μου πει την Παρασκευή γτ από εχθές έχω διάφανα υγρά κ είχα κ κάτι πονακια!! 

Εγώ φοβάμαι πως δεν κάνω ωορρηξία 😥

Και εγώ όλο αυτό το διάστημα με συνταγή γιατρού έκανα επαφές! Είναι δύσκολο και αμήχανο όμως αξίζει 🙏 από που έχεις βγάλει το συμπέρασμα ότι δεν κανεις ωορρηξια κάλε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ μόλις γύρισα από γιατρό! Μ είπε ότι είδε ένα ωραίο 18αρι ωοθηλακιο! Τ λέω γιατρέ τη Δευτέρα ήταν 12 και σήμερα πήγε 18; Πως έγινε αυτό; 1,5 2 χιλ την ημέρα δν μεγαλώνουν; Κ μ λέει συνήθως ένα! Κ μ είπε μην πάω ν με ξαναδεί κ έχουμε επαφές Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο! Και τ λέω γιατρέ κ αν αργήσει ν γίνει η ωορρηξια όπως τον προηγούμενο μήνα; Μ λέει δν θα αργήσει ειναι έτοιμο μ λέει! 18αρι ωραίο στρογγυλό 😂🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ θέλω σίγουρα επαφές πέμπτης Παρασκευή Σάββατο! Από Κυριακή κάντε ότι θέλετε μ λέει! Εντωμεταξυ σήμερα είχα κ γώ κατι πονάκια από δεξια και νιώθω ένα βάρος στη κοιλιά όπως όταν ειναι γ ωορρηξια αλλά λέω θ ναι νωρίς ακόμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ μόλις γύρισα από γιατρό! Μ είπε ότι είδε ένα ωραίο 18αρι ωοθηλακιο! Τ λέω γιατρέ τη Δευτέρα ήταν 12 και σήμερα πήγε 18; Πως έγινε αυτό; 1,5 2 χιλ την ημέρα δν μεγαλώνουν; Κ μ λέει συνήθως ένα! Κ μ είπε μην πάω ν με ξαναδεί κ έχουμε επαφές Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο! Και τ λέω γιατρέ κ αν αργήσει ν γίνει η ωορρηξια όπως τον προηγούμενο μήνα; Μ λέει δν θα αργήσει ειναι έτοιμο μ λέει! 18αρι ωραίο στρογγυλό 😂🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ θέλω σίγουρα επαφές πέμπτης Παρασκευή Σάββατο! Από Κυριακή κάντε ότι θέλετε μ λέει! Εντωμεταξυ σήμερα είχα κ γώ κατι πονάκια από δεξια και νιώθω ένα βάρος στη κοιλιά όπως όταν ειναι γ ωορρηξια αλλά λέω θ ναι νωρίς ακόμα! 

Ξεκινήστε από σήμερα επαφές και συνέχισε και τα τεστ να δεις πως λειτουργούν🙏❤️ είδες μεγάλωσε πολύ μέσα σε δυο μέρες! Δεν είναι δεδομένο ποσό μεγαλώνουν  την ημέρα σε κάθε γυναίκα και σε κάθε κύκλο ! Καλή επιτυχια🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ξεκινήστε από σήμερα επαφές και συνέχισε και τα τεστ να δεις πως λειτουργούν🙏❤️ είδες μεγάλωσε πολύ μέσα σε δυο μέρες! Δεν είναι δεδομένο ποσό μεγαλώνουν  την ημέρα σε κάθε γυναίκα και σε κάθε κύκλο ! Καλή επιτυχια🤞🤞🤞

Μεγάλωσε πολύ ναι και μένα μ έχουν πιάσει τα υπαρξιακά και λέω για ν μεγαλώνει έτσι άτσαλα ότι δν κάνω καλη ωορρηξια 🤷🏻‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kate1992 είπε:

Μεγάλωσε πολύ ναι και μένα μ έχουν πιάσει τα υπαρξιακά και λέω για ν μεγαλώνει έτσι άτσαλα ότι δν κάνω καλη ωορρηξια 🤷🏻‍♀️ 

Καλεεεεεεεεεεε! Θα σου ρίξω την παντόφλα όπως έλεγε και η αγαπημένη φιλη μας Χριστίνα ! Ξεκινά τις επαφουλες και άσε τις τρελές σκέψεις στην άκρη! Το είδε και ολοστρόγγυλο ο γιατρός όποτε μη σκέφτεσαι τίποτα αρνητικο! Βουρρρρ στο ψητό τώρα❤️🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μ μόλις γύρισα από γιατρό! Μ είπε ότι είδε ένα ωραίο 18αρι ωοθηλακιο! Τ λέω γιατρέ τη Δευτέρα ήταν 12 και σήμερα πήγε 18; Πως έγινε αυτό; 1,5 2 χιλ την ημέρα δν μεγαλώνουν; Κ μ λέει συνήθως ένα! Κ μ είπε μην πάω ν με ξαναδεί κ έχουμε επαφές Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο! Και τ λέω γιατρέ κ αν αργήσει ν γίνει η ωορρηξια όπως τον προηγούμενο μήνα; Μ λέει δν θα αργήσει ειναι έτοιμο μ λέει! 18αρι ωραίο στρογγυλό 😂🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ θέλω σίγουρα επαφές πέμπτης Παρασκευή Σάββατο! Από Κυριακή κάντε ότι θέλετε μ λέει! Εντωμεταξυ σήμερα είχα κ γώ κατι πονάκια από δεξια και νιώθω ένα βάρος στη κοιλιά όπως όταν ειναι γ ωορρηξια αλλά λέω θ ναι νωρίς ακόμα! 

Αχ τι ωραία νέα από το γιατρό....τέλεια! Κάντε τις επαφές σας και εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 🤞 μπορείς να κάνεις και τεστακια να δεις και κει μια εικόνα σύμφωνα με τον γιατρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι γυμναστική κάνεις κορίτσι;;; Εγώ έκανα περπάτημα, ποδήλατο και καιμιά φορά λίγο pilates με βάρη απο το ατύχημα και μετά. Τώρα στην εγκυμοσύνη μόνο περπάτημα κάνω, αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω pilates για εγκύους! 

Έκανα ότι έκανα κ πριν, έκανα κάτι σαν περσοναλ με βάρη τώρα ως 10κιλα μαξ! Πιλάτες είναι πολύ καλή επιλογή, ισως να αρχίσω κ εγώ μια φορά την εβδομάδα θα δω αν έχω χρόνο να πηγαίνω κ πιλάτες! Με βοήθησε παρά πολύ γενικά η γυμναστική στην πρώτη εγκυμοσύνη κ τώρα θα αρχίσω πάλι μ έδωσε το οκ η γιατρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...