Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς αποτύχαμε ΚΑΙ αυτόν τον μήνα!!! Πάμε για τον επόμενο???? Δεν ξέρω. ίσως το αφήσουμε για λίγο. Εγώ προσωπικά κουράστηκα. Αυτόν τον μήνα κλείσαμε και επίσημα τον έναν χρόνο. Ξέρω πως υπάρχουν κοπέλες που προσπαθούν χρόνια με πολλά εμπόδια κλπ και ίσως δεν θα έπρεπε να το πω αυτό. Αλλά ειλικρινά έτσι νιώθω. Στον άνδρα μου δεν το είπα ακόμα, θα του το πω το απόγευμα που θα γυρίσουμε σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς αποτύχαμε ΚΑΙ αυτόν τον μήνα!!! Πάμε για τον επόμενο???? Δεν ξέρω. ίσως το αφήσουμε για λίγο. Εγώ προσωπικά κουράστηκα. Αυτόν τον μήνα κλείσαμε και επίσημα τον έναν χρόνο. Ξέρω πως υπάρχουν κοπέλες που προσπαθούν χρόνια με πολλά εμπόδια κλπ και ίσως δεν θα έπρεπε να το πω αυτό. Αλλά ειλικρινά έτσι νιώθω. Στον άνδρα μου δεν το είπα ακόμα, θα του το πω το απόγευμα που θα γυρίσουμε σπίτι.

Καλημέρα σε ολες. Κι εγώ έχω απογοητευτεί και απελπιστει. Κλείνω αυτό το μήνα 1.5 χρόνο. Κουράστηκα να πηγαίνω συνέχεια στο γιατρό κάθε μήνα. Ο επόμενος μήνας θα είναι π τυχερός μου;;! Νιώθω ότι είναι μονόδρομος η εξωσωματική. Οπότε @ΛΕΥΚΗ μου ταυτίζομαι απόλυτα με τα λόγια σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nobody είπε:

Καλημέρα σε ολες. Κι εγώ έχω απογοητευτεί και απελπιστει. Κλείνω αυτό το μήνα 1.5 χρόνο. Κουράστηκα να πηγαίνω συνέχεια στο γιατρό κάθε μήνα. Ο επόμενος μήνας θα είναι π τυχερός μου;;! Νιώθω ότι είναι μονόδρομος η εξωσωματική. Οπότε @ΛΕΥΚΗ μου ταυτίζομαι απόλυτα με τα λόγια σου. 

Έτσι ακριβώς. Κάθε μήνα ζω ξανά και ξανά το ίδιο επεισόδιο. "Γιατρέ μου αδιαθέτησα." Μετά έρχονται με σειρά τα υπόλοιπα, παρακολούθηση, εξετάσεις, ελπίδες, όνειρα και το τέλος πάντα το ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Έτσι ακριβώς. Κάθε μήνα ζω ξανά και ξανά το ίδιο επεισόδιο. "Γιατρέ μου αδιαθέτησα." Μετά έρχονται με σειρά τα υπόλοιπα, παρακολούθηση, εξετάσεις, ελπίδες, όνειρα και το τέλος πάντα το ίδιο.

Ακριβώς. Τα είπες όλα. Νιώθω ότι με πνίγει όλη αυτή η κατάσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nobody είπε:

Ακριβώς. Τα είπες όλα. Νιώθω ότι με πνίγει όλη αυτή η κατάσταση.

Ξέρεις τι δεν αντέχω πραγματικά??? Να βλέπω κάθε μήνα στα μάτια του άντρα μου την στενοχώρια. Με διαλύει αυτή η εικόνα. Δεν μπορώ να το διαχειριστώ και κάθε φορά που αδιαθετώ σκέφτομαι πως θα του το πω.

Εντωμεταξύ, αυτός είναι ο δυνατός στην σχέση μας και προσπαθεί να με χαλαρώνει κάθε φορά, λέγοντας έλα δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο. Όμως την βλέπω την απογοήτευση του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ξέρεις τι δεν αντέχω πραγματικά??? Να βλέπω κάθε μήνα στα μάτια του άντρα μου την στενοχώρια. Με διαλύει αυτή η εικόνα. Δεν μπορώ να το διαχειριστώ και κάθε φορά που αδιαθετώ σκέφτομαι πως θα του το πω.

Εντωμεταξύ, αυτός είναι ο δυνατός στην σχέση μας και προσπαθεί να με χαλαρώνει κάθε φορά, λέγοντας έλα δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο. Όμως την βλέπω την απογοήτευση του. 

Εμένα ο άνδρας μου είναι αυτός που πιο χαλαρος και μου δίνει θάρρος. Μου λέει θα έρθει, πρέπει να προσπαθήσουμε, πάμε για τον επόμενο μήνα.... Τι να πω. Μου δίνει κουράγιο αν και μέσα μου σπάω και λυγίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ξέρεις τι δεν αντέχω πραγματικά??? Να βλέπω κάθε μήνα στα μάτια του άντρα μου την στενοχώρια. Με διαλύει αυτή η εικόνα. Δεν μπορώ να το διαχειριστώ και κάθε φορά που αδιαθετώ σκέφτομαι πως θα του το πω.

Εντωμεταξύ, αυτός είναι ο δυνατός στην σχέση μας και προσπαθεί να με χαλαρώνει κάθε φορά, λέγοντας έλα δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο. Όμως την βλέπω την απογοήτευση του. 

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Εμένα ο άνδρας μου είναι αυτός που πιο χαλαρος και μου δίνει θάρρος. Μου λέει θα έρθει, πρέπει να προσπαθήσουμε, πάμε για τον επόμενο μήνα.... Τι να πω. Μου δίνει κουράγιο αν και μέσα μου σπάω και λυγίζω. 

Κορίτσια σας καταλαβαίνω δεν είναι καθόλου εύκολα αυτός ο χρόνος που περναει χωρίς αποτέλεσμα όσο και να θες να μην το σκέφτεσαι δεν γίνετε όσο και να θες να χαλαρώσεις δεν γίνετε κάθε μήνα αυτήν η απογοήτευση σου τρώει τα σώθηκα 😕

Και εγω 1,5 χρόνο πάλευα και αν έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που προσπαθούσα ακόμα και τώρα που έχω ένα παιδάκι 1,5 χρόνο και άλλο ένα στην κοιλιτσα σας λέω πως εκείνη την περίοδο το πως ήμουν και πως ένιωθα ακόμα δεν την έχω ξεχάσει αυτήν την αβεβαιότητα για το ποτε θα έρθει πως θα έρθει θα μπορω να αντεπεξέλθω οικονομικά να στηρίξω μια εξωσωματική αν χρειαστεί ; Γιατί με τις Πολυκυστηκες δεν είχα σταθερό κύκλο δεν ήξερα καν ποτε θα έρθει η περιοδος αν είμαι σε καθυστέρηση χίλια δυο σκεφτόμουν 

Και μια μέρα ξημέρωσε και ήρθε το θετικό τεστ εγκυμοσυνης με την χοριακη δεν το πίστευα ότι το ειδα δεν πίστευα ότι αυτό το μαρτύριο την αναμονής είχε τελειώσει.. θα έρθει κορίτσια μου θα έρθει το μωρακι σας και θα είναι μια παλιά κακή ανάμνηση αυτήν η περιοδος που περνατε τώρα με πίστη και υπομονή αγκαλιά με τους αντρες σας θα πηγαίνετε βήμα βήμα ενωμένοι για κάποιο λόγο σε καποιες γυναίκες μας παιδεύει αυτό το δώρο αλλά όταν έρχεται όλα ομορφαίνουν όλα αλλάζουν όλα μαλακώνουν σε στέλνω από μια αγκαλιά και εμείς είμαστε εδώ να σας στηρίζουμε όποτε χρειαστεί  🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

 

Κορίτσια σας καταλαβαίνω δεν είναι καθόλου εύκολα αυτός ο χρόνος που περναει χωρίς αποτέλεσμα όσο και να θες να μην το σκέφτεσαι δεν γίνετε όσο και να θες να χαλαρώσεις δεν γίνετε κάθε μήνα αυτήν η απογοήτευση σου τρώει τα σώθηκα 😕

Και εγω 1,5 χρόνο πάλευα και αν έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που προσπαθούσα ακόμα και τώρα που έχω ένα παιδάκι 1,5 χρόνο και άλλο ένα στην κοιλιτσα σας λέω πως εκείνη την περίοδο το πως ήμουν και πως ένιωθα ακόμα δεν την έχω ξεχάσει αυτήν την αβεβαιότητα για το ποτε θα έρθει πως θα έρθει θα μπορω να αντεπεξέλθω οικονομικά να στηρίξω μια εξωσωματική αν χρειαστεί ; Γιατί με τις Πολυκυστηκες δεν είχα σταθερό κύκλο δεν ήξερα καν ποτε θα έρθει η περιοδος αν είμαι σε καθυστέρηση χίλια δυο σκεφτόμουν 

Και μια μέρα ξημέρωσε και ήρθε το θετικό τεστ εγκυμοσυνης με την χοριακη δεν το πίστευα ότι το ειδα δεν πίστευα ότι αυτό το μαρτύριο την αναμονής είχε τελειώσει.. θα έρθει κορίτσια μου θα έρθει το μωρακι σας και θα είναι μια παλιά κακή ανάμνηση αυτήν η περιοδος που περνατε τώρα με πίστη και υπομονή αγκαλιά με τους αντρες σας θα πηγαίνετε βήμα βήμα ενωμένοι για κάποιο λόγο σε καποιες γυναίκες μας παιδεύει αυτό το δώρο αλλά όταν έρχεται όλα ομορφαίνουν όλα αλλάζουν όλα μαλακώνουν σε στέλνω από μια αγκαλιά και εμείς είμαστε εδώ να σας στηρίζουμε όποτε χρειαστεί  🩷

Μακάρι να γίνει για όλες μας🙏

Με το καλό το μωράκι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Περαστικά στις αρρωστούλες! Με το καλό οι εγκυούλες μας..περνάει ο χρόνος γρήγορα..

Κορίτσια μου μην απελπίζεστε..ξέρω αυτό το συναίσθημα..μπορεί να προσπαθούσα μόνο 6 μήνες αλλά είχα κάνει πολλές εξετάσεις και κάθε μηνα ήμουν σε αυτό το τρυπάκι..είχα κουραστεί να τρυπιέμαι..πολυκυστικές με σταθερό κύκλο ομως και προλακτίνη..χάπια, βιταμίνες..και από το πουθενά ήρθε τον προηγούμενο μήνα ένα θετικό τεστ ενώ είχα περίοδο σε εκείνον τον κύκλο..η χαρά βεβαία δεν κράτησε..μετά από λίγες μέρες έμαθα ότι ήταν βιοχημική..ξέρω οτι ίσως χρειαστεί να συνεχίσω να κάνω εξετάσεις αλλά πιστεύω ότι δεν είναι τίποτα μπροστά στην επιθυμία που έχουμε για παιδάκι.. Να έχετε θετικές σκέψεις και να κάνετε πράγματα για να ξεφεύγει λίγο το μυαλό σας..Με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο θα έρθει το σποράκι σε όλες μας! Να μην το βάζετε κάτω! Είμαστε πιο δυνατές απ όσο νομ΄ίζουμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Στείλε μας όταν θα έχεις εξελίξεις 😊😊😊

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, θα σας ενημερώσω όταν με το καλό έρθει😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς αποτύχαμε ΚΑΙ αυτόν τον μήνα!!! Πάμε για τον επόμενο???? Δεν ξέρω. ίσως το αφήσουμε για λίγο. Εγώ προσωπικά κουράστηκα. Αυτόν τον μήνα κλείσαμε και επίσημα τον έναν χρόνο. Ξέρω πως υπάρχουν κοπέλες που προσπαθούν χρόνια με πολλά εμπόδια κλπ και ίσως δεν θα έπρεπε να το πω αυτό. Αλλά ειλικρινά έτσι νιώθω. Στον άνδρα μου δεν το είπα ακόμα, θα του το πω το απόγευμα που θα γυρίσουμε σπίτι.

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η nobody είπε:

Εμένα ο άνδρας μου είναι αυτός που πιο χαλαρος και μου δίνει θάρρος. Μου λέει θα έρθει, πρέπει να προσπαθήσουμε, πάμε για τον επόμενο μήνα.... Τι να πω. Μου δίνει κουράγιο αν και μέσα μου σπάω και λυγίζω. 

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Καταλαβαίνω ακριβώς πως νιώθετε, αλλά ήρθα για να σας πω ότι το θαυματακι σας είναι κοντά!! Εκεί που σε παίρνει από κάτω, εκεί θα σκάσει μύτη η δεύτερη γραμμουλα και θα σε συναρπάσει! Κ εμείς μετά από ένα χρόνο προσπαθειών και με κακά αποτελέσματα εξετάσεων, είχαμε παραδοθεί.. ετοιμαζόμασταν να ξεκινήσουμε διαδικασίες για εξωσωματική μετά από λίγους μήνες, αλλά μας πρόλαβε η μπεμπα μας! Ακόμη και σήμερα κουβαλάω το ίδιο άγχος και πολλές φορές σκέφτομαι να προσπαθήσουμε άμεσα για δεύτερο για να μην περάσει καιρός και χάσουμε χρόνο. 
Δωστε χρόνο στον εαυτό σας και στην σχέση σας…το έχω ξανά πει πολλές φορές, αλλά κάθε περίοδο «γιορτάστε» την με πράγματα που δεν θα μπορείτε να κάνετε σε λίγο καιρό λόγω εγκυμοσύνης! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς αποτύχαμε ΚΑΙ αυτόν τον μήνα!!! Πάμε για τον επόμενο???? Δεν ξέρω. ίσως το αφήσουμε για λίγο. Εγώ προσωπικά κουράστηκα. Αυτόν τον μήνα κλείσαμε και επίσημα τον έναν χρόνο. Ξέρω πως υπάρχουν κοπέλες που προσπαθούν χρόνια με πολλά εμπόδια κλπ και ίσως δεν θα έπρεπε να το πω αυτό. Αλλά ειλικρινά έτσι νιώθω. Στον άνδρα μου δεν το είπα ακόμα, θα του το πω το απόγευμα που θα γυρίσουμε σπίτι.

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η nobody είπε:

Καλημέρα σε ολες. Κι εγώ έχω απογοητευτεί και απελπιστει. Κλείνω αυτό το μήνα 1.5 χρόνο. Κουράστηκα να πηγαίνω συνέχεια στο γιατρό κάθε μήνα. Ο επόμενος μήνας θα είναι π τυχερός μου;;! Νιώθω ότι είναι μονόδρομος η εξωσωματική. Οπότε @ΛΕΥΚΗ μου ταυτίζομαι απόλυτα με τα λόγια σου. 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Έτσι ακριβώς. Κάθε μήνα ζω ξανά και ξανά το ίδιο επεισόδιο. "Γιατρέ μου αδιαθέτησα." Μετά έρχονται με σειρά τα υπόλοιπα, παρακολούθηση, εξετάσεις, ελπίδες, όνειρα και το τέλος πάντα το ίδιο.

Καλημερα κοριτσια μου! Σας νοιωθω όσο δεν πάει ! 1μιση χρόνο προσπαθειών με εξετάσεις βιταμινες χάπια, χάπια διέγερσης, ενεσεισ Και πάλι ενέσεις παρακολούθηση ωορρηξιας, φυσικές επαφές, 2 σπερματεγχυνσεις, 1 βιοχημικη, 1 παλινδρομη, απόξεση, πάλι εξετάσεις, φτου και από την αρχή και αναμονη για να προσπαθησουμε ξανά! Σε πολλές από εμας ο δρόμος είναι μεγάλος και μακρύς! Αν νοιωθετε ότι θέλετε ένα διάλειμμα να το κάνετε αλλά να μη το βάλετε κατω! Ούτε εγώ θα το βάλω κατω και ας είμαι σε χάλια ψυχολογική κατάσταση! Αυτές τις μέρες διάβαζα σε διαφορα φορουμ κοπέλες που είχαν υποστεί τρομερή ταλαιπωρία και όχι μια παλινδρομη αλλά πολλές στο ενεργητικό τους και δεν το έβαλαν κατω! Έτσι πρέπει να κάνουμε όλες ! Κάποια στιγμή θα έρθει που θα πάει ! Ο ήλιος θα λάμψει και για εμας! Μέχρι να πετυχουμε τον στόχο μας πρέπει να προσπαθησουμε γτ το αξίζουμε όλες! Αυτά που περνάμε είναι δοκιμασίες! Θα τελειώσουν κάποια στιγμή οι δοκιμασίες και θα κρατήσουμε το θαυματακι μας αγκαλια! Πέρασα από πολλα κύματα αυτό το διάστημα σκεφτόμουν γιατί να γινετε αυτό γιατί εφυγε το αγγελούδι μου γιατί; Γιατί να μην ερχετε ενώ προσπαθούμε τόσο πολύ και το θελουμε τόσο πολύ, διαβάζοντας όμως εμπειριες άλλων κοριτσιών είδα ότι δεν είμαι η μονη το έχουν περάσει τόσες μα τόσες κοπέλες ! Μέχρι που σκέφτηκα μήπως δεν θα είμαι καλή μαμά γαι αυτό εφυγε το μωρακι μου; Σκέψεις πολλές όμως η λύση είναι μια δεν τα παρατάμε και θα κάνουμε ότι χρειαστεί για να κρατήσουμε το θαυματακι μας! Σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

 

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Καταλαβαίνω ακριβώς πως νιώθετε, αλλά ήρθα για να σας πω ότι το θαυματακι σας είναι κοντά!! Εκεί που σε παίρνει από κάτω, εκεί θα σκάσει μύτη η δεύτερη γραμμουλα και θα σε συναρπάσει! Κ εμείς μετά από ένα χρόνο προσπαθειών και με κακά αποτελέσματα εξετάσεων, είχαμε παραδοθεί.. ετοιμαζόμασταν να ξεκινήσουμε διαδικασίες για εξωσωματική μετά από λίγους μήνες, αλλά μας πρόλαβε η μπεμπα μας! Ακόμη και σήμερα κουβαλάω το ίδιο άγχος και πολλές φορές σκέφτομαι να προσπαθήσουμε άμεσα για δεύτερο για να μην περάσει καιρός και χάσουμε χρόνο. 
Δωστε χρόνο στον εαυτό σας και στην σχέση σας…το έχω ξανά πει πολλές φορές, αλλά κάθε περίοδο «γιορτάστε» την με πράγματα που δεν θα μπορείτε να κάνετε σε λίγο καιρό λόγω εγκυμοσύνης! ❤️❤️

Έχεις δίκιο. Αυτό πρέπει να κάνουμε! Άλλωστε κάθε μήνας μας φέρνει πιο κοντά στο θαύμα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

Καλημερα κοριτσια μου! Σας νοιωθω όσο δεν πάει ! 1μιση χρόνο προσπαθειών με εξετάσεις βιταμινες χάπια, χάπια διέγερσης, ενεσεισ Και πάλι ενέσεις παρακολούθηση ωορρηξιας, φυσικές επαφές, 2 σπερματεγχυνσεις, 1 βιοχημικη, 1 παλινδρομη, απόξεση, πάλι εξετάσεις, φτου και από την αρχή και αναμονη για να προσπαθησουμε ξανά! Σε πολλές από εμας ο δρόμος είναι μεγάλος και μακρύς! Αν νοιωθετε ότι θέλετε ένα διάλειμμα να το κάνετε αλλά να μη το βάλετε κατω! Ούτε εγώ θα το βάλω κατω και ας είμαι σε χάλια ψυχολογική κατάσταση! Αυτές τις μέρες διάβαζα σε διαφορα φορουμ κοπέλες που είχαν υποστεί τρομερή ταλαιπωρία και όχι μια παλινδρομη αλλά πολλές στο ενεργητικό τους και δεν το έβαλαν κατω! Έτσι πρέπει να κάνουμε όλες ! Κάποια στιγμή θα έρθει που θα πάει ! Ο ήλιος θα λάμψει και για εμας! Μέχρι να πετυχουμε τον στόχο μας πρέπει να προσπαθησουμε γτ το αξίζουμε όλες! Αυτά που περνάμε είναι δοκιμασίες! Θα τελειώσουν κάποια στιγμή οι δοκιμασίες και θα κρατήσουμε το θαυματακι μας αγκαλια! Πέρασα από πολλα κύματα αυτό το διάστημα σκεφτόμουν γιατί να γινετε αυτό γιατί εφυγε το αγγελούδι μου γιατί; Γιατί να μην ερχετε ενώ προσπαθούμε τόσο πολύ και το θελουμε τόσο πολύ, διαβάζοντας όμως εμπειριες άλλων κοριτσιών είδα ότι δεν είμαι η μονη το έχουν περάσει τόσες μα τόσες κοπέλες ! Μέχρι που σκέφτηκα μήπως δεν θα είμαι καλή μαμά γαι αυτό εφυγε το μωρακι μου; Σκέψεις πολλές όμως η λύση είναι μια δεν τα παρατάμε και θα κάνουμε ότι χρειαστεί για να κρατήσουμε το θαυματακι μας! Σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλια❤️

Εννοείται κορίτσι μου δεν θα το βάλουμε κάτω και θα προσπαθήσουμε ξανά και ξανά μέχρι να το πετύχουμε! Στο τέλος αυτού του δρόμου μας περιμένει ένα όμορφο θαύμα! Απλά για κάποιες αυτός ο δρόμος είναι μια ευθεία και για κάποιες άλλες ένας λαβύρινθος. Σημασία έχει να φτάσουμε στο τέλος.

Και εγώ απογοητεύομαι συνέχεια, φοβάμαι, αγχώνομαι κλπ. Αλλά είναι η πρώτη μου αντίδραση όταν βλέπω αίμα. Όταν περνούν οι μέρες σκέφτομαι πιο καθαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

 

Καλημερα κοριτσια μου! Σας νοιωθω όσο δεν πάει ! 1μιση χρόνο προσπαθειών με εξετάσεις βιταμινες χάπια, χάπια διέγερσης, ενεσεισ Και πάλι ενέσεις παρακολούθηση ωορρηξιας, φυσικές επαφές, 2 σπερματεγχυνσεις, 1 βιοχημικη, 1 παλινδρομη, απόξεση, πάλι εξετάσεις, φτου και από την αρχή και αναμονη για να προσπαθησουμε ξανά! Σε πολλές από εμας ο δρόμος είναι μεγάλος και μακρύς! Αν νοιωθετε ότι θέλετε ένα διάλειμμα να το κάνετε αλλά να μη το βάλετε κατω! Ούτε εγώ θα το βάλω κατω και ας είμαι σε χάλια ψυχολογική κατάσταση! Αυτές τις μέρες διάβαζα σε διαφορα φορουμ κοπέλες που είχαν υποστεί τρομερή ταλαιπωρία και όχι μια παλινδρομη αλλά πολλές στο ενεργητικό τους και δεν το έβαλαν κατω! Έτσι πρέπει να κάνουμε όλες ! Κάποια στιγμή θα έρθει που θα πάει ! Ο ήλιος θα λάμψει και για εμας! Μέχρι να πετυχουμε τον στόχο μας πρέπει να προσπαθησουμε γτ το αξίζουμε όλες! Αυτά που περνάμε είναι δοκιμασίες! Θα τελειώσουν κάποια στιγμή οι δοκιμασίες και θα κρατήσουμε το θαυματακι μας αγκαλια! Πέρασα από πολλα κύματα αυτό το διάστημα σκεφτόμουν γιατί να γινετε αυτό γιατί εφυγε το αγγελούδι μου γιατί; Γιατί να μην ερχετε ενώ προσπαθούμε τόσο πολύ και το θελουμε τόσο πολύ, διαβάζοντας όμως εμπειριες άλλων κοριτσιών είδα ότι δεν είμαι η μονη το έχουν περάσει τόσες μα τόσες κοπέλες ! Μέχρι που σκέφτηκα μήπως δεν θα είμαι καλή μαμά γαι αυτό εφυγε το μωρακι μου; Σκέψεις πολλές όμως η λύση είναι μια δεν τα παρατάμε και θα κάνουμε ότι χρειαστεί για να κρατήσουμε το θαυματακι μας! Σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλια❤️

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Χαίρομαι που αρχίζεις να κοιτάς και πάλι ψηλά! Θα έρθει το μωράκι σας! Για όλες σας όταν έιναι η σωστή ώρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Χαίρομαι που αρχίζεις να κοιτάς και πάλι ψηλά! Θα έρθει το μωράκι σας! Για όλες σας όταν έιναι η σωστή ώρα!!! 

Δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο παρά μόνο να επικεντρωθώ στο στόχο μου! Δεν με Ε αφήνει το μυαλό μου να πω ότι θα τα παρατήσω όχι δεν θα τα παρατήσω ο επιμένων νικά! Δεν με νοιάζει καθόλου η ταλαιπωρία που πέρασα με τόσα φαρμακα ενέσεις κτλ θα το ξαναπέρνα γα 100 φορές αν ηξερα ότι θα έρθει το ουράνιο τόξο μου και θα μεινει! Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα ελέγχουμε όλα και γ αυτό πέφτουμε όμως θα έρθει μπορεί να αργησει λίγο ακόμη αλλά θα έρθει! Θα εξαντλήσουμε ολους τους τρόπους και θα έρθει!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Εννοείται κορίτσι μου δεν θα το βάλουμε κάτω και θα προσπαθήσουμε ξανά και ξανά μέχρι να το πετύχουμε! Στο τέλος αυτού του δρόμου μας περιμένει ένα όμορφο θαύμα! Απλά για κάποιες αυτός ο δρόμος είναι μια ευθεία και για κάποιες άλλες ένας λαβύρινθος. Σημασία έχει να φτάσουμε στο τέλος.

Και εγώ απογοητεύομαι συνέχεια, φοβάμαι, αγχώνομαι κλπ. Αλλά είναι η πρώτη μου αντίδραση όταν βλέπω αίμα. Όταν περνούν οι μέρες σκέφτομαι πιο καθαρά.

Πιστεψε με για πολλές είναι λαβύρινθος! Όμως τα καταφέρνουν στο τελος να βγουν από αυτόν τον λαβύρινθο ! Δεν πρέπει να μας εγκλωβίσει όμως αυτός ο λαβύρινθος! Θα δείτε ότι θα βγούμε από αυτόν είτε συντομα είτε σε λίγο καιρο ! Θα βγούμε όμως! Όπως είπε και @Rena92 με κάθε περίοδο που ερχετε κάντε πράγματα που δεν θα μπορούσατε να κάνετε στην εγκυμοσυνη! Εγώ λοιπόν αυτό θα κάνω τώρα! Έκλεισα ραντεβού για λέιζερ και για να φτιάξω τα φρύδια μου που δεν θα μπορούσα στην εγκυμοσυνη ας πούμε! Θα μου πεις καλά έχασες το μωρο σου και εσυ θα κανεις καλόπισμους; Ναι αυτό θα κάνω γτ θέλω να έρθει το ουράνιο τόξο μου και δεν θέλω να με καταπιεί αυτό που βιώνω και μετά να μην έχω την δύναμη να προσπαθήσω ! Το μωρακι μου εφυγε γτ έπρεπε να φύγει και είμαι σιγουρη ότι εκεί που είναι τώρα είναι καλά και αν ερχόταν στον κόσμο θα ήταν δυστυχισμένο (καθώς οι πιθανοτητες στο να ήταν άρρωστο είναι παρά πολλές με βάση τα ευρήματα που βρέθηκαν στον υπερυχο) θα το δειξει βέβαια και ο καρυοτυπος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, θα σας ενημερώσω όταν με το καλό έρθει😊

Με το καλό κοριτσάκι μου και με έναν πονο! Όλα θα πανε τελεια ❤️ θα περιμενουμε τα νέα σου❤️

στις πριν 21 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

εννοειται κοριτσι μου θα σασ στείλω!!! τοσο αγχοσ δεν είχα στο πρώτο μου

Καλή αποτυχία κορίτσι μου! Όλα θα είναι τελεια θα το δεις❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου και με έναν πονο! Όλα θα πανε τελεια ❤️ θα περιμενουμε τα νέα σου❤️

Καλή αποτυχία κορίτσι μου! Όλα θα είναι τελεια θα το δεις❤️

Επιτυχια εννοώ ! Ο Χριστός και η Παναγία τι γράφτηκε ! Με συγχωρείς🙏 περιμενουμε τα νέα σου που είμαι σιγουρη ότι γα είναι τελεια❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo χαίρομαι πάρα πολύ που διαβάζω από εσένα λόγια αισιοδοξίας. Πρέπει και θέλουμε να παλέψουμε  και θα το κάνουμε/. Θα τα καταφέρουμε!!!!

Και πολύ καλά θα κάνεις, δεν έχεις να κερδίσεις τίποτα μένοντας στο σπίτι αναλώνοντας όλες τις άσχημες στιγμές.  Το  μωρό σου έφυγε γιατί έτσι το αποφάσισε ο θεός, όλα για κάποιον λόγο γίνονται. Το ότι θα πας για λέιζερ ή για ψώνια ή διακοπές ή μπουζούκια δεν αλλάζει τα συναισθήματα σου. Το μωρό αυτό θα είναι πάντα στην καρδιά σου. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

@Mpourmpoulo χαίρομαι πάρα πολύ που διαβάζω από εσένα λόγια αισιοδοξίας. Πρέπει και θέλουμε να παλέψουμε  και θα το κάνουμε/. Θα τα καταφέρουμε!!!!

Και πολύ καλά θα κάνεις, δεν έχεις να κερδίσεις τίποτα μένοντας στο σπίτι αναλώνοντας όλες τις άσχημες στιγμές.  Το  μωρό σου έφυγε γιατί έτσι το αποφάσισε ο θεός, όλα για κάποιον λόγο γίνονται. Το ότι θα πας για λέιζερ ή για ψώνια ή διακοπές ή μπουζούκια δεν αλλάζει τα συναισθήματα σου. Το μωρό αυτό θα είναι πάντα στην καρδιά σου. ❤️

Πρέπει να είμαι αισιόδοξη! Πρέπει να είμαστε αισιόδοξες για το μωρακι που θα έρθει το αξίζει❤️ και το αξίζουμε!ανασκουμποθειτε και πάμε δυναμικα ! Το τελος του ταξιδιού αυτού θα είναι το πιο ομορφο πράγμα στον κόσμο το μωρακι μας!

Υ.Γ: διαβαζω ένα πολύ ωραία βιβλίο! Αν θέλετε κάντε το κόπο να το αγοράσετε θα σας κάνει πολύ καλό! Ο τίτλος είναι : θαύματα φτιαγμένα από τραύματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι.

Πιστεύετε πως η μειωμένη ροή της περιόδου μπορεί να προκαλεί υπογονιμότητα??? Τους τελευταίους μήνες έχω περίοδο 3 μέρες. Την πρώτη κυρίως με καφέ και λίγο αίμα, την δεύτερη νορμάλ αίμα και την τρίτη μόνο καφέ. Έχω μιλήσει με τον γιατρό μου και μου είπε πως αφού έρχεται σταθερά 26-28 μέρες και είναι κόκκινο το αίμα είμαι οκ. Με έχει εξετάσει, κάνω κανονικά ωορρηξία. Ωστόσο εμένα με προβληματίζει. 

Ξέρετε αν είναι όντως φυσιολογικό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Να σας ρωτήσω, βγάζετε άκρη με τα τεστ ωορρηξίας; Γιατί προσωπικά εγώ δεν έχω βγάλει μέχρι στιγμής.

Έχω και την εφαρμογή που το "διαβάζει", αυτές τις μέρες έχω εγώ ωορρηξία αλλά όποτε κι αν κάνω το τεστ η εφαρμογή μου βγάζει το ποσοστό χαμηλό. 

Γενικά πίνω αρκετό νερό αυτές τις μέρες γιατί είχα μια ενόχληση στην κύστη οπότε ίσως παίζει ρόλο και αυτό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι.

Πιστεύετε πως η μειωμένη ροή της περιόδου μπορεί να προκαλεί υπογονιμότητα??? Τους τελευταίους μήνες έχω περίοδο 3 μέρες. Την πρώτη κυρίως με καφέ και λίγο αίμα, την δεύτερη νορμάλ αίμα και την τρίτη μόνο καφέ. Έχω μιλήσει με τον γιατρό μου και μου είπε πως αφού έρχεται σταθερά 26-28 μέρες και είναι κόκκινο το αίμα είμαι οκ. Με έχει εξετάσει, κάνω κανονικά ωορρηξία. Ωστόσο εμένα με προβληματίζει. 

Ξέρετε αν είναι όντως φυσιολογικό???

Καλησπέρα, αν έχεις σταθερά κύκλο τότε δεν νομίζω πως είναι θέμα το ότι έχεις 3 μέρες. Εξ' άλλου μπορείς να έχεις περίοδο μόνο 3 μέρες. Εμένα που κρατάει 7 τι να πω! χαχα

Αν σε έχει εξετάσει και κάνεις και κανονικά ωορρηξία τότε μια χαρά. Ίσως να του έλεγες να κάνεις κάποιες ορμονολογικές να δεις και εκεί τι γίνεται κι αν είναι όλα εντάξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια... ούτε εγώ εχω ετοιμάσει κάτι ακόμα...τα έχω πάρει ολα οτι χρειαζομουν..εκτος απο: 1 κουβέρτα πικέ που θα χρειαστώ, σαμπουαν και κρέμες, παμπερς και μωρομαντηλα...και βάση για το καθισματακι του αυτοκινήτου...θα τα ετοιμάσω αρχές Ιουλίου λέω..να ξεκινήσω να πλύνω και να σιδερωσω ότι είναι! εξάλλου μέχρι τέλους Αυγούστου έχω πολύ καιρό μπροστά! εμένα αυτο που με αγχώνει είναι οτι είπε ο κουνιαδος μου οτι θα μ στείλει καρότσι και καθισματακι αυτοκινήτου και ακόμα δεν μου το εχει στείλει...και καπως ενα αγχος το έχω!
    • @Maria98Συμφωνώ κι εγώ με τη @Diwni! Είσαι πολύ νέα κι εφόσον οι εξετάσεις απ' τη μεριά σου δεν έχουν δείξει κάτι πρέπει ο σύντροφός σου να εξεταστεί άμεσα. Πραγματικά το σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τίποτα, ίσως τον αγχώνει περισσότερο το αποτέλεσμα παρά η εξέταση η ίδια, αλλά ο,τι και να είναι (αν φυσικά υπάρχει θέμα, γιατί κι αυτός νέος είναι ο άνθρωπος) θα το αντιμετωπίσετε 😊 υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ που έχουν αναφέρει ότι με όχι καλό σπέρμα κατάφεραν εγκυμοσύνη και 1 και 2 φορές. Είναι θέμα χρόνο ότι θα τα καταφέρετε, 4 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός. Όπως σου έγραψα και παραπάνω και σε μας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε πανευκολα αλλά τώρα μας πήρε χρόνο χωρίς να έχουμε κάποιο "θέμα". Όλα είναι σχετικά, μην απελπιζεστε 🙏
    • @Maria98 ο σύντροφος σου καλο ειναι να εξεταστει αμεσα. Για να έχετε μια εικονα. Για σενα το ειπα με την εννοια οτι εισαι μεσα στα φυσιολογικά πλαισια για  σύλληψη κ δ χρειάζεται να αγχωθεις αμεσα με εξετάσεις. Να περασεις ομορφα τ καλοκαιρι σου και ο Σεπτέμβριος αν δ εχει έρθει μεχρι τοτε ειναι κοντα. Αν ησουν 36 πχ θα σ ελεγα ναι ψαξου κ συ αμεσα. Βαλε ενα χρονοδιάγραμμα, κανε τις προσπαθειες σου, αλλα εστιασε να περασετε ομορφα τ καλοκαιρι σας.
    • Εμείς η αλήθεια είναι πως προγεννητικό δεν είχαμε κάνει πριν μάθω για την εγκυμοσύνη επειδή δεν περιμέναμε πως θα πετύχουμε τόσο γρήγορα, μέσα σε 2 μήνες πιο στοχευμενης προσπάθειας είχε έρθει.  Εγω ειχα κανει καποιες εξετασεις ορμονολογικες-όχι ολοκληρωμενες- επειδη ειχε μια ανωμαλία η περιοδος πριν ξεκινησουμε ελευθερες επαφες, ειχα ξεκινησει και την μυο-ινοσιτολη που είχε προτείνει η γυναικολογος. Επισης εχω ελεγξει και θυρεοειδη ειναι οκ+ οτι εξετασεις ειχα κανει ως προγεννητικο στην αρχη της εγκυμοσυνης επισης οκ. Τώρα είναι 4 κύκλοι που έχουν περάσει, ξανά οι 2 τελευταίοι πιο στοχευμενης προσπάθειας (χρησιμοποίησα και τα τεστακια) . Αλλά περίμενα πως τώρα θα ερχόταν κάπως πιο γρήγορα το σπορακι , όσο δεν έρχεται απογοητευομαστε  Ειχα κανει και αυτές τις εξετάσεις για την θρομβοφιλία μετά την αποξεση ...αλλα τώρα τον έχει πιάσει ένας φόβος μήπως εκεινος έχει κάποιο θεματακι , θα το συζητήσω με τον ουρολόγο εδώ της περιοχής για αρχή και βλέπουμε  Η αλήθεια είναι πως καλύτερα να δούμε και το σπέρμα πιο πολύ και για κεινον , για να φύγουν τυχόν υποψίες ή ακόμα και να διορθωθεί κάτι αν χρειάζεται  Εγώ είμαι 26 χρονών, αλλά από την στιγμή που θέλουμε ένα μωράκι καλό δεν είναι να έχουμε ένα ολοκληρωμένο ιστορικό και να το παρακολουθούμε το πράγμα; κάπως σκέφτομαι πως δεν θέλω να το αφήσω και στη τύχη του  Είμαστε πολύ καλά ως ζευγάρι, έχουμε επικοινωνία περνάμε καλά όλα πολύ καλά, όσο και να θέλουμε το ότι είχαμε μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε μας περνάει από το μυαλό και το σκεφτόμαστε συχνά ίσως τώρα να είναι μια φάση που να το σκέφτεται και ο σύντροφος μου πιο έντονα 
    • Χάνει τόσο ε;;; Και σε πόσο καιρό πρέπει να τα ξαναπάρει με αποκλειστικό θηλασμό για να ξέρουν ότι τρέφεται αρκετά και σωστά;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...