Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Έλα κοριτσάκι μου, καλά είμαι δόξα το Θεό, με βάση την αυχενική μπαίνω σήμερα στο μήνα μου, ο γιατρός βέβαια μου είχε πει να κρατήσουμε την ημερομηνία βάση τελευταίας περιόδου και με αυτήν μπαίνω 17 στο μήνα μου! Πάντως πλησιάζω όπως κ να χει, το κόβω Πασχαλινό τον μπέμπη😅

Τι καλά φτάνεις στο τελος!!! Ταυρακι θα είναι!!!  Καλή ελευθερία κορίτσι μου!!! Με το καλό να σας έρθει το μωράκι σας ❤️

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κ εγώ τότε δεν το περίμενα😐χαχαχχαχα έτσι νομίζω κ εγώ,μωρέ μακάρι να πάρει λίγο παραπάνω αυτός αλλά οπότε θέλει ας έρθει μόνο την υγεία τους να χουν!!

Κ εγώ το πρώτο μου αναγκάστηκα να γεννήσω 37&5 κ εγώ θέλω το δεύτερο να μου πάρει πιο πολύ χρόνο από τον 9ο αλλά οπως έρθουν τα πράγματα είναι όλα τόσο απρόβλεπτα!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Γύρισα κορίτσια...όλα καλά με την αυχενική! Όλα φυσιολογικά τα είδε ο γιατρός στον υπέρηχο, μου είπε δεν βλέπει τίποτα να τον ανησυχεί. Θα περιμένουμε και τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές και όλα καλά...

Φύλλο δεν μάθαμε...

Μεγάλη Τρίτη ραντεβού τώρα με τον γιατρό μου.

Ααα μπράβο κορίτσι μου!!!! Άντε όλα καλά! Φαντάζομαι δε θα κανεις νιπτ τώρα που όλα είναι οκ; 
 

εγω έχω αύριο κ ανυπομονώ κ με έπιασε κ ένα άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα μπράβο κορίτσι μου!!!! Άντε όλα καλά! Φαντάζομαι δε θα κανεις νιπτ τώρα που όλα είναι οκ; 
 

εγω έχω αύριο κ ανυπομονώ κ με έπιασε κ ένα άγχος 

Με το καλό!!!!! Όλα καλά να πάνε....

Δεν θα κάνω μάλλον...θα περιμένω βέβαια και τις αιματολογικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Θεωρητικά σε 3 μέρες. Για να δούμε!

Εντωμεταξύ μέχρι και εχθές είχα πόνο στο στήθος. Από σήμερα τίποτα απολύτως. Μόνο λίγο στην μέση και τις ζαλάδες που συνεχίζονται. Απλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να σηματοδοτούν εγκυμοσύνη γιατί, νομίζω, τις έχω πριν την ωορρηξία μου.

Αν ΔΕΝ περιμένεις σε 3 μέρες, τότε πραγματικά σου εύχομαι να είναι τα πρώϊμα σημάδια της εγκυμοσύνης καλή μου!!! 🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Γύρισα κορίτσια...όλα καλά με την αυχενική! Όλα φυσιολογικά τα είδε ο γιατρός στον υπέρηχο, μου είπε δεν βλέπει τίποτα να τον ανησυχεί. Θα περιμένουμε και τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές και όλα καλά...

Φύλλο δεν μάθαμε...

Μεγάλη Τρίτη ραντεβού τώρα με τον γιατρό μου.

Μπράβο καλή μου!!! Τέλεια... Αν δεν είδατε φύλλο... κοριτσάκι μου μυρίζει!!! Γερό να είναι κορίτσι μου κι ότι θέλει ας είναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Με το καλό!!!!! Όλα καλά να πάνε....

Δεν θα κάνω μάλλον...θα περιμένω βέβαια και τις αιματολογικές.

Ναι ναι περίμενε κ κανεις ανάλογα!!! Αλλά πιστεύω δε θα χρειαστείς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα μπράβο κορίτσι μου!!!! Άντε όλα καλά! Φαντάζομαι δε θα κανεις νιπτ τώρα που όλα είναι οκ; 
 

εγω έχω αύριο κ ανυπομονώ κ με έπιασε κ ένα άγχος 

Εγώ είπα να κάνω και τη Β' επιπέδου τώρα στις 23/4 και μετά ΑΝ υπάρξει λόγος, μιας και μέχρι τώρα είναι φυσιολογικά, θα την κάνω και τη NIPT... Μόνο λόγω ηλικίας, είναι πολλά τα έξοδα για να την κάνω! Απο τα αποτελέσματα που έχω μέχρι τώρα και ότι έχω διαβάσει δεν υπάρχει λόγος να μπω σε αυτήν τη διαδικασία του άγχους και της αναμονής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Περαστικά κορίτσι μου, αν δεν την παλεύεις βάλε πχ μόνο βράδυ ίσα για να μπορέσεις να κοιμηθείς!

Ναι έτσι θα κάνω την μέρα κάπως μπορω να το ανεχτώ αλλά την νύχτα δεν μπορω όποτε αν δω πάλι το βράδυ ότι το χρειάζομαι θα βάλω άλλο μια φορά 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Γύρισα κορίτσια...όλα καλά με την αυχενική! Όλα φυσιολογικά τα είδε ο γιατρός στον υπέρηχο, μου είπε δεν βλέπει τίποτα να τον ανησυχεί. Θα περιμένουμε και τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές και όλα καλά...

Φύλλο δεν μάθαμε...

Μεγάλη Τρίτη ραντεβού τώρα με τον γιατρό μου.

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό λοιπόν το φύλο την μεγάλη Τρίτη λογικά θα το δει ο γιατρός σου 😊

καλα αποτελέσματα και στο αίμα να έχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ είπα να κάνω και τη Β' επιπέδου τώρα στις 23/4 και μετά ΑΝ υπάρξει λόγος, μιας και μέχρι τώρα είναι φυσιολογικά, θα την κάνω και τη NIPT... Μόνο λόγω ηλικίας, είναι πολλά τα έξοδα για να την κάνω! Απο τα αποτελέσματα που έχω μέχρι τώρα και ότι έχω διαβάσει δεν υπάρχει λόγος να μπω σε αυτήν τη διαδικασία του άγχους και της αναμονής!

Αν δεν υπάρχει κάποια ένδειξη γιατί να το κανεις; 
 

β επιπέδου κιολας;;;; Παναγία μου ποτέ πέρασε π καιρός θα τρελαθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα μπράβο κορίτσι μου!!!! Άντε όλα καλά! Φαντάζομαι δε θα κανεις νιπτ τώρα που όλα είναι οκ; 
 

εγω έχω αύριο κ ανυπομονώ κ με έπιασε κ ένα άγχος 

Αύριο έχεις την αυχενική κορίτσι μου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987εγω έκανα νιπτ μετά την αυχενική στο πρώτο γιατί εκείνη την ημέρα ο Ταλιμπάν μου ήταν τόσο Ταλιμπάν π δεν καθόταν ήσυχο μας πήρε 2 ώρες η εξέταση φαντάσου κ οι χτύποι της καρδιάς του ήταν παρά μα παρά πολύ ψηλοί κ το μέτρησε αρκετές φορες κ σε διαφορες στιγμές! Κ μας ανέβασε το ρίσκο για τρισωμια 18! Τέτοια μέτρηση παλμών δεν μας ξανά έτυχε προηγουμένως. Όποτε η γιατρος μ κ η γιατρος της αυχενικής μου είπανε κ οι δυο μόνο κ μόνο λόγο πιθανότητας να κάνω νιπτ γιατί κατά αλλά έβλεπαν ένα υγιέστατο μωρό στον υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα... Έχω μια μάλλον χαζή ερώτηση!!! Απευθύνομαι σε όσες έχουν ήδη 1 παιδάκι ή βρίσκονται σε μεγαλύτερο μήνα... Εδώ και λίγες μέρες επειδή τους πρώτους 4 λόγω εμετών, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα, έχω αρχίσει καθαριότητες και ετοιμασίες... σε 1 βδομάδα μπαίνω στον 6ο... κουράζομαι λίγο και σκέφτομαι... υπάρχει περίπτωση να κάνω "κακό" στο μωράκι μου;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αύριο έχεις την αυχενική κορίτσι μου ;

Αύριο ναι κ αγχώνομαι δε ξερεις ποσό!! Νομίζω θα πάω κ δε θα κτυπά η καρδούλα του δε ξέρω γιατί το νιώθω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αν δεν υπάρχει κάποια ένδειξη γιατί να το κανεις; 
 

β επιπέδου κιολας;;;; Παναγία μου ποτέ πέρασε π καιρός θα τρελαθώ 

Ασ' τα... Σε μια βδομάδα μπαίνω στον 6ο!!! Περνάει πάρα πολύ γρηγόρα ο καιρός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Αύριο ναι κ αγχώνομαι δε ξερεις ποσό!! Νομίζω θα πάω κ δε θα κτυπά η καρδούλα του δε ξέρω γιατί το νιώθω 

Ούτε καν να σκέφτεσαι τέτοια!!!!!όλα καλά θα πάνε...με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Αύριο ναι κ αγχώνομαι δε ξερεις ποσό!! Νομίζω θα πάω κ δε θα κτυπά η καρδούλα του δε ξέρω γιατί το νιώθω 

Μη λες χαζά... ΌΛΑ θα πάνε καλά κορίτσι μου! Τι ώρα έχεις ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... Έχω μια μάλλον χαζή ερώτηση!!! Απευθύνομαι σε όσες έχουν ήδη 1 παιδάκι ή βρίσκονται σε μεγαλύτερο μήνα... Εδώ και λίγες μέρες επειδή τους πρώτους 4 λόγω εμετών, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα, έχω αρχίσει καθαριότητες και ετοιμασίες... σε 1 βδομάδα μπαίνω στον 6ο... κουράζομαι λίγο και σκέφτομαι... υπάρχει περίπτωση να κάνω "κακό" στο μωράκι μου;;; 

Να τα κάνεις όλα σιγά σιγά...και να μην σηκώνεις βάρη εννοείται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Να τα κάνεις όλα σιγά σιγά...και να μην σηκώνεις βάρη εννοείται....

Όχι, όχι... Βάρη δε σηκώνω!!! Απλά μετά απο τόσους μήνες καθισιό... κουράζομαι εύκολα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

 

 

 

Καλημέρα κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις είμαι άρρωστη είναι ίωση το μπούκωμα που έχω δεν είναι από την εγκυμοσύνη είχα 3-4 χρόνια να αρρωστήσω και τώρα με την εγκυμοσύνη με έριξε αρκετά

στο e lactanicia το otrivin το έχει στο πορτοκαλί στο πιθανός επιτρέπεται εχτές εβαλα μια φορά γιατί δεν άντεχα άλλο με άνοιξε ευτυχώς μπορεσα να κοιμηθώ.. μέχρι στιγμής το μπούκωμα έχει υποχωρήσει και ελπίζω να συνεχίσει έτσι ώστε να μην χρειαστώ να ξανά βάλω άλλο σπρέι

είναι πολύ ζόρικο να το έχεις σε όλη την εγκυμοσύνη αυτό εγω το έχω 2 μερες τώρα και δεν παλεύετε.. το σπρέι με Αλατόνερο το φυσιομερ το έχω πάρει βάζω αλλά δεν έκανε απολύτως τίποτα  είμαι 5 μηνών σήμερα ίσως παρω τον γιατρό τηλ να το ρωτήσω αν χρειαστεί ξανά βάλω 

Κορίτσι μου και μένα το αγόρι μου ταλαιπωρειται αρκετά με τα μπουκωματα...αυτό που τον βοηθησε και νομίζω πως δεν είναι φαρμακευτικό είναι το ρινικο σπρει ezixin ...Να το δεις και αυτό...εμένα του έκανε δουλειά με λίγα ψιτ ψιτ μονο

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Γύρισα κορίτσια...όλα καλά με την αυχενική! Όλα φυσιολογικά τα είδε ο γιατρός στον υπέρηχο, μου είπε δεν βλέπει τίποτα να τον ανησυχεί. Θα περιμένουμε και τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές και όλα καλά...

Φύλλο δεν μάθαμε...

Μεγάλη Τρίτη ραντεβού τώρα με τον γιατρό μου.

Αχ τι ωραία,  μπράβο παιδιά μια χαρά ❤️❤️ με το καλό και στην επόμενη επίσκεψη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Γύρισα κορίτσια...όλα καλά με την αυχενική! Όλα φυσιολογικά τα είδε ο γιατρός στον υπέρηχο, μου είπε δεν βλέπει τίποτα να τον ανησυχεί. Θα περιμένουμε και τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές και όλα καλά...

Φύλλο δεν μάθαμε...

Μεγάλη Τρίτη ραντεβού τώρα με τον γιατρό μου.

Μπράβο κορίτσι μου!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ααα μπράβο κορίτσι μου!!!! Άντε όλα καλά! Φαντάζομαι δε θα κανεις νιπτ τώρα που όλα είναι οκ; 
 

εγω έχω αύριο κ ανυπομονώ κ με έπιασε κ ένα άγχος 

Όλα καλά θα είναι!!!

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... Έχω μια μάλλον χαζή ερώτηση!!! Απευθύνομαι σε όσες έχουν ήδη 1 παιδάκι ή βρίσκονται σε μεγαλύτερο μήνα... Εδώ και λίγες μέρες επειδή τους πρώτους 4 λόγω εμετών, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα, έχω αρχίσει καθαριότητες και ετοιμασίες... σε 1 βδομάδα μπαίνω στον 6ο... κουράζομαι λίγο και σκέφτομαι... υπάρχει περίπτωση να κάνω "κακό" στο μωράκι μου;;; 

Όχι καλέ απλά μην κουράζεσαι πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!

Όλα καλά θα είναι!!!

Όχι καλέ απλά μην κουράζεσαι πολύ

Ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μου. Προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο πιο πολύ μπορώ... Αλλά επειδή είμαι και μόνη μου... είναι πολλά τα πράγματα που πρέπει να γίνουν πριν έρθει η μικρούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μου. Προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο πιο πολύ μπορώ... Αλλά επειδή είμαι και μόνη μου... είναι πολλά τα πράγματα που πρέπει να γίνουν πριν έρθει η μικρούλα!!!

επειδη κ εγω έχω ενα μικρο παιδί σπιτι 16 μηνών η γιατρσ μου είπε να μην αγχώνομαι είναι πολύ ανθεκτικά τα εμβρυα! αν δεισ και κουραζεσαι να ξεκουραζσαι και μετα πάλι συνεχίζεις, απλά μη πιέζεσαι. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ούτε καν να σκέφτεσαι τέτοια!!!!!όλα καλά θα πάνε...με το καλό 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Μη λες χαζά... ΌΛΑ θα πάνε καλά κορίτσι μου! Τι ώρα έχεις ραντεβού;

ευχαριστώ κορίτσια!!! αυρίο εχω πρωί πρωί 9:00 ευτυχώς να μην αγχώνομαι όλη  μέρα χαχαχ

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!

Όλα καλά θα είναι!!!

Όχι καλέ απλά μην κουράζεσαι πολύ

σε ευχαριστώ  κορίτσι μου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια 

@Raf123με το καλο κορίτσι μ η αυχενική.

@ditaki εκανες κιολαε την αυχενικη ε? Μπραβο κορίτσι μ με τ καλο τ μωρακι σας.

@Katiana1987οσο η κυηση εξελισεται φυσιολογικά θα κανεις οσα μπορείς και θα ακους το σωμα σου. Οταν κουράζεσαι θα σταματας. Αν οι εγκυμοσυνες ηταν τοαο ευαίσθητες μαλλον το ανθρώπινο ειδος δ θα υπήρχε σήμερα. Γυναίκες έφερναν παιδια στον κοσμο σε πολεμους, σε καταστάσεις τραγικες, μεχρι μερικά χρονια πριν γεννουσαν στο χωραφι. Φυσικα και θα προσεχεις αλλα τις δουλειές σου μπορείς να ρις κανεις μεσα σε λογικα πλαισια πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ είπα να κάνω και τη Β' επιπέδου τώρα στις 23/4 και μετά ΑΝ υπάρξει λόγος, μιας και μέχρι τώρα είναι φυσιολογικά, θα την κάνω και τη NIPT... Μόνο λόγω ηλικίας, είναι πολλά τα έξοδα για να την κάνω! Απο τα αποτελέσματα που έχω μέχρι τώρα και ότι έχω διαβάσει δεν υπάρχει λόγος να μπω σε αυτήν τη διαδικασία του άγχους και της αναμονής!

Εγώ ένα πράγμα θα σου πω εντελώς, μα εντελώς φιλικά, γιατί το είχα ψάξει παρά πολύ. Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να κάνουμε νιπτ. Πάλι ποσοστά σου βγάζει. Στατιστική. Τίποτα σίγουρο, καμία διάγνωση. Ακόμα κ να σου πει ότι υπάρχει μικρή πιθανότητα το μωρό να έχει το οποιοδήποτε θέμα, δεν μπορεί να στο επιβεβαιώσει ούτε να στο αποκλείσει. Άρα ποιος ο λόγος να το κάνουμε; Μόνο για να παίρνουν λεφτά. Το μόνο που αξίζει είναι η λήψη τροφοβλάστης ή αμνιοπαρακέντηση όπου εκεί εξετάζουν το DNA του μωρού και μπορούν με σιγουριά να σου πουν τα πάντα. Με 1% πιθανότητα να πάει κάτι στραβά βέβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...