Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! 

@Mpourmpoulo μου δεν έχω τίποτα να σου πω πέρα από το να σε πάρω μια μεγάλη αγκαλιά!! Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά!! 

@cat12 κορίτσι μου καλά αποτελέσματα εύχομαι!! θα περιμένουμε με αγωνία τις χοριακές σου!! 

@marinamanoulitsa καλά αποτελέσματα και σε εσένα με τις εξετάσεις σου!! 

Εγώ κορίτσια τελειώσα με τις γόνιμες και ε΄χω μπει στην αναμονή για να δούμε αν καταφέραμε τίποτα...  9 μένες αναμονή ακόμα... στις 17/4 δεν περιμένω... Για να δούμε... σαν σήμερα πριν 5 χρόνια έμαθα οτι είμαι  έγκυος στο λουλουδάκι μου!! 

 

Κοοριτσι μου είμαστε μαζί εμείς...εγώ είμαι θεωρητικά 5 μέρες μέρα την ωορρηξία...νιώθω ερεθισμένο λίγο το στήθος..εχθές είχα τσιμπήματα και ένα φούσκωμα σήμερα 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου έκανα την έμβρυομεταφορά τελικά είχα 2 μέτρια έμβρυα αλλά ο γιατρός θεώρησε ότι υπάρχει ελπίδα να πάνε καλά... Έχω λίγες πιθανότητες να προκύψει εγκυμοσύνη αλλά υπάρχουν🙏 σε 14 μέρες θα κάνω χοριακη ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου έκανα την έμβρυομεταφορά τελικά είχα 2 μέτρια έμβρυα αλλά ο γιατρός θεώρησε ότι υπάρχει ελπίδα να πάνε καλά... Έχω λίγες πιθανότητες να προκύψει εγκυμοσύνη αλλά υπάρχουν🙏 σε 14 μέρες θα κάνω χοριακη ♥️ 

Εύχομαι να φωλιασουν τα εμβρυακια σου καο να μας πεις τα ευχάριστα σύντομα κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κοοριτσι μου είμαστε μαζί εμείς...εγώ είμαι θεωρητικά 5 μέρες μέρα την ωορρηξία...νιώθω ερεθισμένο λίγο το στήθος..εχθές είχα τσιμπήματα και ένα φούσκωμα σήμερα 🤞

Εγώ είμαι 6 μέρες μετά την ωορρηξία. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Εγώ είμαι 6 μέρες μετά την ωορρηξία. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα!

Θα κάνεις κάποιο τεστ ή θα περιμένεις την καθυστέρηση σου; 

Τώρα και γω δε ξέρω τι να περιμένω από συμπτώματα απλά αυτά έχω παρατηρήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Αρχικά να πω ότι χαρηκα πολύ @cat12μου❤️ καλή επιτυχια κοριτσάκι μου🙏 όλα θα πανε κατευχην και σε δυο εβδομάδες  θα μας πεις τα ευχαριστα❤️❤️❤️ επίσης και στα κοριτσια που είναι να κάνουν χοριακη και περιμένουν το πολυπόθητο εύχομαι να δουν θετικο αποτελεσμα ❤️❤️❤️

συγνωμη κοριτσια που δεν συμμετέχω ενεργά στο θεματάκι μας! Ο πόνος είναι μεγάλος 🥲 μπορεί να είμαι υπερβολική αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το διαχειριστώ! Χθες πήγαμε στην Αγία Ειρήνη την Χρυσοβαλάντου και κάπως είχα ηρεμήσει αλλά σήμερα με το που ξυπνησα πάλι τα ίδια! Μακάρι να απαλύνει αυτος ο πόνος που βιώνω 🙏προσπαθώ να μη το σκέφτομαι αλλά μάταια 🥲

σημερα το απόγευμα θα πάω με τον σύντροφο να κάνουμε καρυοτυπο ζεύγους ! Τα αποτελέσματα θα βγουν σε ένα μηνα +  όπως και ο καρυοτυπος του εμβρύου ! 18 του μηνα έκλεισα ραντεβού να με δει και ο γιατρός μου για να δούμε αν είναι όλα καλά με την μητρα! Θα του πω να παρακολουθήσουμε την ωορρηξια όταν αδιαθετησω και μετά αν είναι εδώ ο σύντροφος έτσι ωστε να είμαστε σιγουρη σε ποιες μέρες να εστιάσουμε σε επαφές (βέβαια η περίοδος θα αργησει από ότι μου είπε μπορεί να κάνει και 40 μέρες) . Αν δεν είναι εδω ο σύντροφος να μη πάω για παρακολούθηση!  Και επίσης θα του πούμε πλάι για την σπερματεγχυνση να δούμε τι θα μας πει!

@Mpourmpoulo λυπάμαι πολύ για όλο από πού περνάς. Είναι πολύ άδικο!! Δεν υπάρχουν λόγια να σου πω για να σε ανακουφίσουν. Πραγματικά καμία κοπέλα να μην περάσει τόσο πονο. Εύχομαι να έρθει γρηγορα το ουράνιο τόξο σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Θα κάνεις κάποιο τεστ ή θα περιμένεις την καθυστέρηση σου; 

Τώρα και γω δε ξέρω τι να περιμένω από συμπτώματα απλά αυτά έχω παρατηρήσει 

Θα ξεκινήσω κάνα τεστ στο τέλος της εβδομάδας. Περιμένω την Τρίτη 16/4 περίοδο. Έχω κάτι ταινίες της hometest. Αυτά ανιχνεύουν πριν τη καθυστέρηση ή όχι;;

Αυτές οι 14 μέρες δεν περνάνε με τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Θα ξεκινήσω κάνα τεστ στο τέλος της εβδομάδας. Περιμένω την Τρίτη 16/4 περίοδο. Έχω κάτι ταινίες της hometest. Αυτά ανιχνεύουν πριν τη καθυστέρηση ή όχι;;

Αυτές οι 14 μέρες δεν περνάνε με τίποτα.

Εμένα το home test έδειξε 10 μερες μετά την μέρα την ωορρηξιας θετικό αλλά πολύ αχνό 

ευχομαι να μας στείλεις και εσυ σε λιγες μερες το δικό σου τεστ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Θα κάνεις κάποιο τεστ ή θα περιμένεις την καθυστέρηση σου; 

Τώρα και γω δε ξέρω τι να περιμένω από συμπτώματα απλά αυτά έχω παρατηρήσει 

Εγω είχα μερικά σύμπτωμα από πριν αλλά η καθε κοπέλα είναι διαφορετική άλλες δεν έχουν τίποτα 🤷‍♀️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου έκανα την έμβρυομεταφορά τελικά είχα 2 μέτρια έμβρυα αλλά ο γιατρός θεώρησε ότι υπάρχει ελπίδα να πάνε καλά... Έχω λίγες πιθανότητες να προκύψει εγκυμοσύνη αλλά υπάρχουν🙏 σε 14 μέρες θα κάνω χοριακη ♥️ 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου εύχομαι να μείνουν μέσα στην κοιλιτσα σου 

Θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα το home test έδειξε 10 μερες μετά την μέρα την ωορρηξιας θετικό αλλά πολύ αχνό 

ευχομαι να μας στείλεις και εσυ σε λιγες μερες το δικό σου τεστ 😊

Μακάρι το εύχομαι κι εγώ! Προσπάθησα αυτό το μήνα να "ξεχαστω" και να μην το σκέφτομαι συνέχεια. Για να δούμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Θα ξεκινήσω κάνα τεστ στο τέλος της εβδομάδας. Περιμένω την Τρίτη 16/4 περίοδο. Έχω κάτι ταινίες της hometest. Αυτά ανιχνεύουν πριν τη καθυστέρηση ή όχι;;

Αυτές οι 14 μέρες δεν περνάνε με τίποτα.

Και γω μέσα στο πακέτο με τα τεστ ωορρηξιας είχα βάλει και εγκυμοσύνης αλλά δε ξέρω πότε να τα ξεκινησω

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα το home test έδειξε 10 μερες μετά την μέρα την ωορρηξιας θετικό αλλά πολύ αχνό 

ευχομαι να μας στείλεις και εσυ σε λιγες μερες το δικό σου τεστ 😊

Κορίτσι μου για θύμισε μου , είχες δει και αίμα εμφυτευσης ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Και γω μέσα στο πακέτο με τα τεστ ωορρηξιας είχα βάλει και εγκυμοσύνης αλλά δε ξέρω πότε να τα ξεκινησω

Κορίτσι μου για θύμισε μου , είχες δει και αίμα εμφυτευσης ;

Όχι σε καμία από τις 3 εγκυμοσύνες μου δεν είχα αίμα εμφύτευσης εγω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Όχι σε καμία από τις 3 εγκυμοσύνες μου δεν είχα αίμα εμφύτευσης εγω 

Χμμμ για να δούμε τι μας περιμένει και μας ..αντε να περάσουν οι επόμενες μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου δεν γραφω συχνα στην ομαδα αλλα σημερα κατι με εχει πιασει και θελω να το μοιραστω μαζι σας. Σαν σημερα πριν τεσσερα χρονια εχασα το παιδακι που περιμενα και παρολο που εχω πια παιδι στα χερια μου ακομα με ποναει. Με τον αντρα μου δεν ηθελα να το συζητησω γιατι ξερω ποσο ποναει και εκεινος. Ξεπερνιεται αραγε ποτε αυτος ο πονος; Συγνωμη αν σας μαυρισα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου έκανα την έμβρυομεταφορά τελικά είχα 2 μέτρια έμβρυα αλλά ο γιατρός θεώρησε ότι υπάρχει ελπίδα να πάνε καλά... Έχω λίγες πιθανότητες να προκύψει εγκυμοσύνη αλλά υπάρχουν🙏 σε 14 μέρες θα κάνω χοριακη ♥️ 

Καλά και ευχάριστα αποτελέσματα ♥️🌈♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου έκανα την έμβρυομεταφορά τελικά είχα 2 μέτρια έμβρυα αλλά ο γιατρός θεώρησε ότι υπάρχει ελπίδα να πάνε καλά... Έχω λίγες πιθανότητες να προκύψει εγκυμοσύνη αλλά υπάρχουν🙏 σε 14 μέρες θα κάνω χοριακη ♥️ 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου.Ολα θα πάνε καλά.Θετικη σκέψη ♥️🙏♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου έκανα την έμβρυομεταφορά τελικά είχα 2 μέτρια έμβρυα αλλά ο γιατρός θεώρησε ότι υπάρχει ελπίδα να πάνε καλά... Έχω λίγες πιθανότητες να προκύψει εγκυμοσύνη αλλά υπάρχουν🙏 σε 14 μέρες θα κάνω χοριακη ♥️ 

Προσεύχομαστε όλες για σένα κορίτσι μου! Με το καλό μια καλή χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Και γω μέσα στο πακέτο με τα τεστ ωορρηξιας είχα βάλει και εγκυμοσύνης αλλά δε ξέρω πότε να τα ξεκινησω

Κορίτσι μου για θύμισε μου , είχες δει και αίμα εμφυτευσης ;

Εγώ που είμαι γενικά κατά των τεστ έκανα κατ' ευθείαν χοριακή 5η μέρα καθυστέρησης. Είχα δει "αίμα" εμφύτευσης 6 μέρες μετά την ωορηξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η eva96 είπε:

Κοριτσια μου δεν γραφω συχνα στην ομαδα αλλα σημερα κατι με εχει πιασει και θελω να το μοιραστω μαζι σας. Σαν σημερα πριν τεσσερα χρονια εχασα το παιδακι που περιμενα και παρολο που εχω πια παιδι στα χερια μου ακομα με ποναει. Με τον αντρα μου δεν ηθελα να το συζητησω γιατι ξερω ποσο ποναει και εκεινος. Ξεπερνιεται αραγε ποτε αυτος ο πονος; Συγνωμη αν σας μαυρισα.

Ηρεμεί κάπως αλλά νομίζω ότι πότε δεν ξεπερνιέται τελείως... Είχα μια αποβολή πριν 10 χρόνια τέτοιες μέρες... κι ακόμα το σκέφτομαι. Για να μη συζητήσω για τον πόνο της έκτρωσης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια είμαι πάρα πολύ στεναγχωρημενη,απελπισμένη και σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση! 

Για όσες δε  θυμούνται!

Θα πω εν ολιγης πως προσπαθούμε 14 μήνες με τον άντρα μου με όλες τις εξετάσεις στα φυσιολογικά.. δεν είχαμε ποτέ σύλληψη, μας έβαλε η γιατρός να κάνουμε καρυότυπο ζευγους! Βγήκανε τα αποτελέσματα και δυστυχώς βρέθηκε κάτι στο dna του συζηγου ! Μας ζήτησε περαιτέρω εξετάσεις! Και απο ότι καταλάβαμε θα μπορέσουμε να κάνουμε παιδάκι μόνο με εξωσωματική και αυτό με προεμφυτευτικό για να επιλέξουμε ένα υγιές έμβρυο! Θα βγουν τα αποτέλεσματα και θα μιλησουμε για περισσότερες λεπτομέρειες αργότερα.. δεν εχω διάβασει και πάρα πολλά θετικά αποτελέσματα! Έχω απογοητευτεί και πιστεύω ότι δε θα τα καταφέρουμε!

Να μη διαβάζεις στο ίντερνετ, να ακούς το γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva96 είπε:

Κοριτσια μου δεν γραφω συχνα στην ομαδα αλλα σημερα κατι με εχει πιασει και θελω να το μοιραστω μαζι σας. Σαν σημερα πριν τεσσερα χρονια εχασα το παιδακι που περιμενα και παρολο που εχω πια παιδι στα χερια μου ακομα με ποναει. Με τον αντρα μου δεν ηθελα να το συζητησω γιατι ξερω ποσο ποναει και εκεινος. Ξεπερνιεται αραγε ποτε αυτος ο πονος; Συγνωμη αν σας μαυρισα.

Το καταλαβαίνω κορίτσι όλες που έχουμε κάποια απώλεια το καταλαβαίνουν 

εγω τώρα θα είχα μπει στο μήνα μου να γεννήσω αν δεν είχα παλινδρόμηση είχα ΠΗΤ 6/5/24 αλλά όλα για κάποιον λόγο γίνονται δυστηχως 

τουλάχιστον μου έστειλε ένα άλλο μωρακι και για αυτό είμαι ευγνώμων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eva96 παντα τετοια μερα θα σε πονάει λιγο παραπανω. Η καρδια και το σωμα θυμουνται. Μπορει για όλους τους υπολοιπους να ηταν απλα ενα εμβρυο αλλα για σενα ηταν το μωρακι σου.. ησουν και εισαι η μαμα του.. να σκεφτεσαι οτι εχεος εναν αγγελο στον ουρανο να προσεχει το παιδάκι σου. Εγω ετσι σκέφτομαι. Να σου πω εγω παρει ενα δαχτυλίδι αστερακι, το φοραω μαζι με τη βερα μου και σκεφτομαι οτι κατα καποιο τροπο το κουβαλαω παντα μαζι μου. Σε ποια βδομαδα το εχασες?

@flowerv ειμαι εδω για να σε ταρακουνησω! Ξέρω οτι τα νεα σου ειναι απογοητευτικα. ΑΛΛΑ παρε μια βαθια ανασα και σκέψου... βρηκες εν τέλη οτι κατι υπάρχει και ευτυχως που η επιστημη εχει προχωρησει τοσο πολυ που θα αποκτησεις το παιδάκι σου με οποιοδήποτε τροπο. Ξεχνα οτι ηξερες μεχρι τωρα. Πας με νεα δεδομενα. Ο στοχος ειναι ο ιδιος. Βημα βημα και ολα θα πανε καλα! Σιγουρα σκεφτεσαι γιατί σε μας... αλλα να σκεφτεσαι οτι υπάρχει λυση.. και το μωρακι σου θα ρθει! Και θα έχει γονεις που το ηθελαν τοσο μα τοσο πολυ που εκαναν τ παντα! Μην αφηνεθς αλλο χρόνο να περασει, πορευσου με τα νεα δεδομένα και ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα.

@cat12κοριτσι μου το οτι ειχες 2 ωραριο σε φυσικο κυκλο και γονιμοποιηθηκαν και τα 2 ειμαο σιγουρη πως ειναι καλος οιωνος! Διαβαζω για κοπέλες π με τ ζορι ν πάρουν ενα σε φυσικό κυκλο. Εισαι κοντά κατα το 50%, η γονιμοποιηση εγινε, περιμενουμε το αλλο 50% που ειναι η εμφύτευση... και να δεις οτι θα πιάσουν και τα 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κοοριτσι μου είμαστε μαζί εμείς...εγώ είμαι θεωρητικά 5 μέρες μέρα την ωορρηξία...νιώθω ερεθισμένο λίγο το στήθος..εχθές είχα τσιμπήματα και ένα φούσκωμα σήμερα 🤞

και εμένα το στήθος μου είναι πρησμένο... όπως και κάθε φορά που περιμένω περίοδο... γενικά θυμάμαι και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη τα συμπτώματα ήταν ίδια με αυτά που είχα κάθε φορά που περίμενα περίοδο... Εγώ στις 17/4 θα κάνω τεστ αν δεν έχει προλάβει να φανεί η περίοδος... καλά αποτελέσματα και σε εσένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ που είμαι γενικά κατά των τεστ έκανα κατ' ευθείαν χοριακή 5η μέρα καθυστέρησης. Είχα δει "αίμα" εμφύτευσης 6 μέρες μετά την ωορηξία!

Εγώ αίμα εμφύτευσης είχα δει μια βδομάδα μετά την καθυστέρηση και εφ΄όσον είχα θετική χοριακή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...