Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Δεν έχω χάσει ποτέ κύκλο πάρα μόνο μια δυο φορές και αυτό με πολύ χρονικό διάστημα διαφορά....γενικά ο κύκλος μου ήταν 30αρηςμετα που έβαλα λίγα κιλά που ακόμα και παραμένω σε αυτά είναι λίγο άστατος 28 30 33 35 έχει πάει μέχρι και 41 ...αλλα υπάρχει κανονικά....όσον αφορά την ωορρηξία δεν την παρακολουθούσα πολύ οπότε δεν ξέρω ακριβώς...λογικά γίνεται σε κάθε κύκλο διαφορετική μέρα

Μετά την αποξεση άργησε να μου ρθει η πρώτη περιοδος και τώρα στην ουσία είναι η 2η περιοδος που έχει έρθει όπου και προσπαθησαμε πιο στοχευμενα 

Θα έρθει κορίτσι μου!! Έχεις μείνει και μία φορά έγκυος. Το σώμα θυμάται, έτσι λένε!! Στο εύχομαι ειλικρινά αν δεν έχω ζήσει βιοχημική ή παλινδρομη, ούτε καν σύλληψη δεν έχουμε πετύχει. 

Εγώ παλεύω με τα κιλά λόγω πολυκυστικων. Εχω χάσει 13 κιλά κι έχω λίγο ακόμα. Είχα πάρει αρκετό βάρος πριν 2 χρόνια και μου χάλασε πολύ τον κύκλο, έκανα να δω περίοδο και 4 μήνες. Έπρεπε να το φτιάξω καπως κι αυτό έγινε με τη διατροφή, glucophage, λίγο γυμναστική και τώρα ξεκίνησα και ινοσιτολη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η nobody είπε:

Θα έρθει κορίτσι μου!! Έχεις μείνει και μία φορά έγκυος. Το σώμα θυμάται, έτσι λένε!! Στο εύχομαι ειλικρινά αν δεν έχω ζήσει βιοχημική ή παλινδρομη, ούτε καν σύλληψη δεν έχουμε πετύχει. 

Εγώ παλεύω με τα κιλά λόγω πολυκυστικων. Εχω χάσει 13 κιλά κι έχω λίγο ακόμα. Είχα πάρει αρκετό βάρος πριν 2 χρόνια και μου χάλασε πολύ τον κύκλο, έκανα να δω περίοδο και 4 μήνες. Έπρεπε να το φτιάξω καπως κι αυτό ήταν η διατροφή!

Η αλήθεια είναι πως και εγώ δεν εδώ υπάρξει ξανά στα +15  που ειμαι...οπότε σίγουρα καταλαβαίνω πως επηρεάζουν και τα κιλά αυτά τα επιπλέον...δεν ξέρω αν χαθούν εύκολα κάπως εχω κολλήσει σε αυτά τώρα αλλά εντάξει σιγά σιγά όλα θα γίνουν 

Μακάρι να έρθει και για μας ναι 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, σήμερα πήρα τα αποτελέσματα απ τις χτεσινές μου εξετάσεις.. Από την μία χαίρομαι γιατί ο γιατρός μου περίμενε πιο χάλια να είναι η τιμή της ΑΜΗ από την άλλη δεν ξέρω κιόλας 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ τι δείχνουν οι τιμές αυτές... 

Ριξ τε λίγο τα φώτα σας 🔦🔦💡💡💡 εάν γνωρίζετε κάτι παραπάνω από μένα.. 🤭

Να σας θυμίσω ότι είμαι 38 χρόνων και προσπαθώ κ εγώ για να δω αυτό το 🌈... Λοιπόν.. 

Καμπύλη ζαχάρου 0- 97mg/dl
60-143mg/dl
120-69mgdl

FSH-13,1mIU/mL
LH- 2mIU/ml
E2-31,2 pg/mL
TSH-3,13μIU/mL

Προλακτινη-9,6ng/mL
AMH- 1,OOng/mL

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια ! 

Εύχομαι ο Απρίλιος να είναι ένας πολύ θετικός μήνας για όλες. Δίνω δύναμη σε όλα τα κορίτσια που βίωσαν κάτι άσχημο και Εύχομαι σύντομα να αγκαλιάσουν το πολύτιμο πλασματακι τους !! 

Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα τεστ εγκυμοσύνης που έκανα. Τελευταία περίοδο είχα στις 6/3 και αυτό το μήνα δεν έκανα καθόλου τα τεστ ωορρηξίας. Την Τετάρτη το πρωί έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης της home test και βγήκε άχνη η γραμμή. Όμως το είδα μέρα από μισή ώρα γιατί ξεχάστηκα:/ 

Πόσο έγκυρο μπορεί να είναι? Δεν έχω κάνει άλλο γιατί ουσιαστικά περιμένω περίοδο αύριο. 

20240403_105538.jpg

Καλε τι άχνη γραμμή;;; Χωρίς καθυστέρηση κ της hometest?? Θετικοτατο!!! Συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Αν έχεις κι άλλο κ τώρα να κανεις πάλι θετικό θα είναι κ ας είναι απόγευμα!!! Δε νομίζω να είναι εξάτμισης είναι ροζ ροζ κ παχιά η γραμμή!! Βουρ για χοριακη αύριο.. Με το καλό μια τελειομηνη κύηση κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σήμερα πήρα τα αποτελέσματα απ τις χτεσινές μου εξετάσεις.. Από την μία χαίρομαι γιατί ο γιατρός μου περίμενε πιο χάλια να είναι η τιμή της ΑΜΗ από την άλλη δεν ξέρω κιόλας 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ τι δείχνουν οι τιμές αυτές... 

Ριξ τε λίγο τα φώτα σας 🔦🔦💡💡💡 εάν γνωρίζετε κάτι παραπάνω από μένα.. 🤭

Να σας θυμίσω ότι είμαι 38 χρόνων και προσπαθώ κ εγώ για να δω αυτό το 🌈... Λοιπόν.. 

Καμπύλη ζαχάρου 0- 97mg/dl
60-143mg/dl
120-69mgdl

FSH-13,1mIU/mL
LH- 2mIU/ml
E2-31,2 pg/mL
TSH-3,13μIU/mL

Προλακτινη-9,6ng/mL
AMH- 1,OOng/mL

Καλησπέρα κορίτσι μου,

Εμένα μου φαίνονται φυσιολογικές τιμές, μόνο την Tsh να δεις με έναν ενδοκρινολόγο γιατί για εγκυμοσύνη ιδανικά την θέλουμε κάτω από 2-2.5. Η Lh είναι 2 η τιμή της;; Μου φαίνεται χαμηλή. Πρέπει η αναλογία Lh:Fsh να είναι 1:1 ιδανικά. Επίσης ποια μέρα του κύκλου τις έκανες;

Για την καμπύλη σακχάρου δεν ξέρω τις φυσιολογικές τιμές για να σου απαντήσω αν είναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,

Εμένα μου φαίνονται φυσιολογικές τιμές, μόνο την Tsh να δεις με έναν ενδοκρινολόγο γιατί για εγκυμοσύνη ιδανικά την θέλουμε κάτω από 2-2.5. Η Lh είναι 2 η τιμή της;; Μου φαίνεται χαμηλή. Πρέπει η αναλογία Lh:Fsh να είναι 1:1 ιδανικά. Επίσης ποια μέρα του κύκλου τις έκανες;

Για την καμπύλη σακχάρου δεν ξέρω τις φυσιολογικές τιμές για να σου απαντήσω αν είναι οκ.

Για τον θυρεοειδή και γενικά ότι αφορά τον ενδοκρινολογο το ξέρω ότι θέλει παρακολούθηση μιας και έχω τάση για χασιμοτο αλλά όλες οι εξετάσεις είναι μια χαρά. 

Οι εξετάσεις έγιναν την 2η μέρα της περιόδου μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Για τον θυρεοειδή και γενικά ότι αφορά τον ενδοκρινολογο το ξέρω ότι θέλει παρακολούθηση μιας και έχω τάση για χασιμοτο αλλά όλες οι εξετάσεις είναι μια χαρά. 

Οι εξετάσεις έγιναν την 2η μέρα της περιόδου μου. 

Κορίτσι μου μίλησες μ το γιατρό σ; Για καμπύλη δν κερω και γώ καθόλου τιμές γ ν σ πω! Αλλά η fsh νομίζω είναι υψηλή !ωστοσο η αμη σ είναι  καλη για την ηλικία σ! Κ θ συμφωνήσω γ την tsh! Λογικά θ σ δώσει ο γιατρός τ4 ν πάρεις γ ν πέσει η τιμή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλε τι άχνη γραμμή;;; Χωρίς καθυστέρηση κ της hometest?? Θετικοτατο!!! Συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Αν έχεις κι άλλο κ τώρα να κανεις πάλι θετικό θα είναι κ ας είναι απόγευμα!!! Δε νομίζω να είναι εξάτμισης είναι ροζ ροζ κ παχιά η γραμμή!! Βουρ για χοριακη αύριο.. Με το καλό μια τελειομηνη κύηση κοπέλα μου 

Είναι θετικοτατο! Και μετά από ένα χρόνο ν το δεις αυτό το τεστ εξάτμισης γραμμή δν είναι! Είσαι εγκυουλα!!!! Συγχαρητήρια!!!!!🤰🤰🤰 αύριο πρωί πρωί γ χοριακη 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Για τον θυρεοειδή και γενικά ότι αφορά τον ενδοκρινολογο το ξέρω ότι θέλει παρακολούθηση μιας και έχω τάση για χασιμοτο αλλά όλες οι εξετάσεις είναι μια χαρά. 

Οι εξετάσεις έγιναν την 2η μέρα της περιόδου μου. 

Είπα ότι είναι φυσιολογικες οι τιμες. Μόνο η Lh με παρεξενεψε λίγο για αυτό και το ανέφερα. Ο γιατρός σου θα σε καθοδηγησει περισσότερο. 🤞

Για την αμη δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σήμερα πήρα τα αποτελέσματα απ τις χτεσινές μου εξετάσεις.. Από την μία χαίρομαι γιατί ο γιατρός μου περίμενε πιο χάλια να είναι η τιμή της ΑΜΗ από την άλλη δεν ξέρω κιόλας 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ τι δείχνουν οι τιμές αυτές... 

Ριξ τε λίγο τα φώτα σας 🔦🔦💡💡💡 εάν γνωρίζετε κάτι παραπάνω από μένα.. 🤭

Να σας θυμίσω ότι είμαι 38 χρόνων και προσπαθώ κ εγώ για να δω αυτό το 🌈... Λοιπόν.. 

Καμπύλη ζαχάρου 0- 97mg/dl
60-143mg/dl
120-69mgdl

FSH-13,1mIU/mL
LH- 2mIU/ml
E2-31,2 pg/mL
TSH-3,13μIU/mL

Προλακτινη-9,6ng/mL
AMH- 1,OOng/mL

Καλησπέρα μόνο την ΑΜΗ μου θυμάμαι το 2020 είχα 1.2 ήμουν 36 και έμεινα με την πρώτη σπερματεγχυση έγκυος τώρα πάμε για το δεύτερο πάλι με σπερματεγχυση επανελαβα την ΑΜΗ 0.48 ο γιατρός μου πιστεύει ότι έχω πιθανότητες όχι όσες είχα το 2020. Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Είπα ότι είναι φυσιολογικες οι τιμες. Μόνο η Lh με παρεξενεψε λίγο για αυτό και το ανέφερα. Ο γιατρός σου θα σε καθοδηγησει περισσότερο. 🤞

Για την αμη δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω κάνει.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μου μίλησες μ το γιατρό σ; Για καμπύλη δν κερω και γώ καθόλου τιμές γ ν σ πω! Αλλά η fsh νομίζω είναι υψηλή !ωστοσο η αμη σ είναι  καλη για την ηλικία σ! Κ θ συμφωνήσω γ την tsh! Λογικά θ σ δώσει ο γιατρός τ4 ν πάρεις γ ν πέσει η τιμή! 

Όχι δν έχω μιλήσει ακόμα, την επόμενη Πέμπτη θα κάνω σαλπιγγογραφια και θα κανονίσω μια κ καλή να πάω μετά. 

Και μετά να κάνω κ μια επίσκεψη σε ενδοκρινολογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλησπέρα μόνο την ΑΜΗ μου θυμάμαι το 2020 είχα 1.2 ήμουν 36 και έμεινα με την πρώτη σπερματεγχυση έγκυος τώρα πάμε για το δεύτερο πάλι με σπερματεγχυση επανελαβα την ΑΜΗ 0.48 ο γιατρός μου πιστεύει ότι έχω πιθανότητες όχι όσες είχα το 2020. Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο 

Με βοήθησες πολύ και σίγουρα μου έδωσες πολλές νότες να ελπίζω σε μια εγκυμοσύνη.. Γιατί είναι στο πρόγραμμα και η σπερματεγχυση, οπότε είναι πολύ ωραίο να ακούς ότι υπάρχουν ποσοστά επιτυχίας..

Ευχομαι καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια ! 

Εύχομαι ο Απρίλιος να είναι ένας πολύ θετικός μήνας για όλες. Δίνω δύναμη σε όλα τα κορίτσια που βίωσαν κάτι άσχημο και Εύχομαι σύντομα να αγκαλιάσουν το πολύτιμο πλασματακι τους !! 

Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα τεστ εγκυμοσύνης που έκανα. Τελευταία περίοδο είχα στις 6/3 και αυτό το μήνα δεν έκανα καθόλου τα τεστ ωορρηξίας. Την Τετάρτη το πρωί έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης της home test και βγήκε άχνη η γραμμή. Όμως το είδα μέρα από μισή ώρα γιατί ξεχάστηκα:/ 

Πόσο έγκυρο μπορεί να είναι? Δεν έχω κάνει άλλο γιατί ουσιαστικά περιμένω περίοδο αύριο. 

20240403_105538.jpg

Κορίτσι μου είναι σίγουρα θετικό!Εμένα τα τεστ της hometest ποτέ δεν μου έχουν βγάλει αυτή την γραμμή εξάτμισης που λένε! Και τα έχω κοιτάξει και μετά από μια ημέρα φαντάσου!

Είναι απόλυτα θετικό! Εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα να έχεις μια τελειομηνη κύηση!

Συγχαρητήρια! 🥂🎉🎊

Εύχομαι να φέρεις γούρι σε όλες τις κοπέλες της ομάδας! ♥️🤰🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nobody είπε:

Θα έρθει κορίτσι μου!! Έχεις μείνει και μία φορά έγκυος. Το σώμα θυμάται, έτσι λένε!! Στο εύχομαι ειλικρινά αν δεν έχω ζήσει βιοχημική ή παλινδρομη, ούτε καν σύλληψη δεν έχουμε πετύχει. 

Εγώ παλεύω με τα κιλά λόγω πολυκυστικων. Εχω χάσει 13 κιλά κι έχω λίγο ακόμα. Είχα πάρει αρκετό βάρος πριν 2 χρόνια και μου χάλασε πολύ τον κύκλο, έκανα να δω περίοδο και 4 μήνες. Έπρεπε να το φτιάξω καπως κι αυτό έγινε με τη διατροφή, glucophage, λίγο γυμναστική και τώρα ξεκίνησα και ινοσιτολη!

Καλησπέρα κορίτσι μου ,μια ερώτηση.... επειδή έχω κ εγώ κιλά που θέλω να χάσω.... διατροφή έκανες από μόνη σου;;; Και τι είναι η ινοσιτολη;;; Στην έδωσε γιατρός ή από μόνη σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ,μια ερώτηση.... επειδή έχω κ εγώ κιλά που θέλω να χάσω.... διατροφή έκανες από μόνη σου;;; Και τι είναι η ινοσιτολη;;; Στην έδωσε γιατρός ή από μόνη σου;;

Μυο-ινοσιτόλη παίρνω και γω, είναι βιταμίνη που βοηθάει στην καλή ωορρηξία και από ότι κατάλαβα και στη ρύθμιση βάρους θεωρητικά σαν συμπλήρωμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Μυο-ινοσιτόλη παίρνω και γω, είναι βιταμίνη που βοηθάει στην καλή ωορρηξία και από ότι κατάλαβα και στη ρύθμιση βάρους θεωρητικά σαν συμπλήρωμα 

Μυο-ινοσιτολη και ινοσιτολη είναι το ίδιο;; Άσχετη είμαι😂🤭 

Μυο-ινοσιτολη περιέχει και το inofert Plus που παίρνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Μυο-ινοσιτολη και ινοσιτολη είναι το ίδιο;; Άσχετη είμαι😂🤭 

Μυο-ινοσιτολη περιέχει και το inofert Plus που παίρνω... 

Ναι φαντάζομαι αντε να χουν κάποια αλλαγή στη χημική δομή σαν ενώσεις...αλλα είναι το ίδιο σίγουρα 

Εγώ δεν σταμάτησα το φυλλικό από όταν εμαθα για την εγκυμοσύνη το παίρνω...την ινοσιτόλη την είχα διακόψει όταν έμεινα εγκυος και την ξεκινησα στις επόμενες προσπάθειες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ,μια ερώτηση.... επειδή έχω κ εγώ κιλά που θέλω να χάσω.... διατροφή έκανες από μόνη σου;;; Και τι είναι η ινοσιτολη;;; Στην έδωσε γιατρός ή από μόνη σου;;

Καλημέρα @Melikara86 και στα υπόλοιπα κορίτσια. 🤗 Πήγαινα σε διατροφολόγο για ένα διάστημα και έχασα μερικά κιλά. Έμαθα να τρώω σωστά για ΣΠΩ και συνεχίζω μόνη μου. Πηγαίνω για περπάτημα κάθε μέρα από 1 ώρα όσο μπορώ. Η ινοσιτολη ή αλλιώς μυοινοσιτολη (Inofert ή myoinositol της Lambert's, την τελευταία χρησιμοποιώ που είναι σε σκόνη) είναι μια βιταμίνη του συμπλέγματος Β και βοηθά κυρίως της γυναίκες που έχουν ΣΠΩ για ρύθμιση του κύκλου και για καλύτερη ωορρηξία. Επειδή οι γυναίκες που έχουν σύνδρομο ΠΩ έχουν μια τάση να χάνουν δύσκολα κιλά και τα κιλά παίζουν σημαντικό ρόλο στην ωορρηξία, το παίρνουν συστηματικά για ρύθμιση και ευκολία στην απώλεια βάρους (άρα και για να κάνουν ωορρηξία καλύτερη). Φυσικά και γυναίκες χωρίς ΣΠΩ μπορούν να παίρνουν ινοσιτολη για πιο καλή ωορρηξία.

Για μένα η διατροφή και η άσκηση είναι το Α και το Ω. Με την ινοσιτολη ρυθμίστηκε ο κύκλος να είναι 30-40 μέρες. Προηγούμενως ήταν 60+ ο κύκλος. Ελπίζω να σε κάλυψα ☺️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!καλό Σαββατοκύριακο 🥰

Μου ήρθε περίοδος και εμένα....οπότε πάμε τώρα σε έναν νέο κύκλο πάλι!!!μου έδωσε να κάνω και εξέταση ΑΜΗ και έναν ορμονικό έλεγχο...για να δούμε...

Όσες έχετε κάνει ΑΜΗ δείχνει πόσο γόνιμη είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!καλό Σαββατοκύριακο 🥰

Μου ήρθε περίοδος και εμένα....οπότε πάμε τώρα σε έναν νέο κύκλο πάλι!!!μου έδωσε να κάνω και εξέταση ΑΜΗ και έναν ορμονικό έλεγχο...για να δούμε...

Όσες έχετε κάνει ΑΜΗ δείχνει πόσο γόνιμη είσαι;

Καλημέρα κορίτσια μου! "Καλώς" τα δέχτηκες, πάμε για το νέο κύκλο 💪

Η ΑΜΗ σου δείχνει το απόθεμα των ωοθηκών σου αλλά καλό θα ήταν να διερευνηθεί συνδυαστικά με την FSH και την LH. Είχε αναφέρει η @nobody πολύ επεξηγηματικά ποια είναι η ιδανικη αναλογία μεταξύ αυτών των ορμονων. Αν σου έγραψε μόνο ΑΜΗ, η γονιμότητα θεωρείται φυσιολογική από 1-3, και χαμηλή από 0.2-1. Αν είναι πάνω από 4 συνήθως μπορεί να υποδηλώνει ΣΠΩ. Εγώ έχω 6.4 αλλα βλέποντας συνδυαστικά κι άλλες εξετάσεις απλά έχω πολυκυστικη εικόνα κι όχι το σύνδρομο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια ! 

Εύχομαι ο Απρίλιος να είναι ένας πολύ θετικός μήνας για όλες. Δίνω δύναμη σε όλα τα κορίτσια που βίωσαν κάτι άσχημο και Εύχομαι σύντομα να αγκαλιάσουν το πολύτιμο πλασματακι τους !! 

Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα τεστ εγκυμοσύνης που έκανα. Τελευταία περίοδο είχα στις 6/3 και αυτό το μήνα δεν έκανα καθόλου τα τεστ ωορρηξίας. Την Τετάρτη το πρωί έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης της home test και βγήκε άχνη η γραμμή. Όμως το είδα μέρα από μισή ώρα γιατί ξεχάστηκα:/ 

Πόσο έγκυρο μπορεί να είναι? Δεν έχω κάνει άλλο γιατί ουσιαστικά περιμένω περίοδο αύριο. 

20240403_105538.jpg

Συγχαρητήρια είναι θετικό κορίτσι μου!!’κ εγώ τέτοιο έκανα όταν είχα καθυστέρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... Εχθές επανέλαβα τις εξετάσεις του θερεοειδούς και είναι μόλις 0,04  πάνω απο το ανώτατο όριο. Ξανά αυξήσαμε το χάπι και θα τις επαναλάβουμε μετά το Πάσχα να δούμε αν είμαστε εντός φυσιολογικών ορίων ξανά... 

Πως είστε εσείς κορίτσια μου;;; 

@Mpourmpoulo απλά σου υπενθυμίζω οτί είμαστε όλες εδώ όποτε εσύ χρειάζεσαι να μιλήσεις! 

@Kallia.Geo έκανες χοριακή;;; Τι ώρα θα έχεις τ' αποτελέσματα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Έκανα χθες ωοληψια σε φυσικό κύκλο κ είχα 5 ωοθυλάκια αν το λέω σωστά όπου μόνο τα δύο είχαν ωάρια μέσα... Με πήραν σήμερα κ γονιμοποιηθηκαν κ τα 2 κ Δευτέρα κάνω ετ 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Έκανα χθες ωοληψια σε φυσικό κύκλο κ είχα 5 ωοθυλάκια αν το λέω σωστά όπου μόνο τα δύο είχαν ωάρια μέσα... Με πήραν σήμερα κ γονιμοποιηθηκαν κ τα 2 κ Δευτέρα κάνω ετ 🙏🙏🙏

Θα προσευχηθώ για σένα κορίτσι μου!!! Στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...