Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου στεναχωρεθηκα πολύ με τα λιγα που διάβασα στα γρηγορα! Λυπαμαι πολύ 🥲 και εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό και η καρδιά του μωρο σταμάτησε🥲🥲🥲 το μωρακι μου είναι ένα αγγελάκι στον ουρανο μαζί με τα υπόλοιπα αγγελάκια τα δικά σας 🙏🙏🙏 θα είναι στην καρδιά μας πάντα και είμαι σιγουρη ότι εκεί είναι πολύ χαρούμενα 👼👼👼👼

παρτε βαθιά ανάσα κοριτσια μου όπως θα κάνω και εγώ και θα δείτε πως όλα θα πανε καλά!  Αύριο το πρωί θα κάνω απόξεση και εύχομαι να πανε όλα καλά🙏  

Υ.ΓΘα στειλουμε  και το μωρο για καρυοτυπο !

Κορίτσι μου λυπάμαι τόσο πολύ....δεν υπάρχουν λόγια να απαλύνουν τον πονο σου!! Ο θεός να σου δώσει δύναμη 🙏🙏 

Η Παναγιά να είναι μαζί σου αύριο!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια μου, σήμερα αδιαθετησα και αύριο ξεκινάω εξετάσεις αμη, tsh, E2, προλακτινη, καμπύλη ζαχάρου και σαλπιγγογραφια..να δούμε σε τι κατάσταση είμαι φέτος μιας και το 2022 που είχα ξανακανει τις αιματολογικες δν είχα κ τα καλύτερα αποτελέσματα. Πφφφ έχω αγχωθεί λίγο 🤞🤞🤞

Επίσης ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, για την προλακτινη δεν πρέπει να έχουμε ξύπνησε ένα 2ωρο πριν την εξέταση;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, σήμερα αδιαθετησα και αύριο ξεκινάω εξετάσεις αμη, tsh, E2, προλακτινη, καμπύλη ζαχάρου και σαλπιγγογραφια..να δούμε σε τι κατάσταση είμαι φέτος μιας και το 2022 που είχα ξανακανει τις αιματολογικες δν είχα κ τα καλύτερα αποτελέσματα. Πφφφ έχω αγχωθεί λίγο 🤞🤞🤞

Επίσης ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, για την προλακτινη δεν πρέπει να έχουμε ξύπνησε ένα 2ωρο πριν την εξέταση;; 

 

Καλημέρα κορίτσια 

εγω που είχα θεματάκι με την προλακτινη δεν μου είπαν κάτι τέτοιο 🤷‍♀️ 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Πραγματικά δεν ξέρω τι έχει γίνει. Ενώ ξεκινήσαμε φουλ θετικά, στράβωσαν όλα στο τέλος. @Mpourmpoulo  λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που συνέβη. Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την απόξεση. Να πάρεις τον χρόνο σου να αναρρώσεις και να βρεις την δύναμη να συνεχίσεις. Όλα γίνονται για κάποιο λόγο, ακόμα και αν για εμάς είναι στενάχωρο.

Εύχομαι σύντομα να φωλιάσει στην κοιλίτσα σου ένα υγιές μωράκι!!!!!!🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, πως είστε; Ο Μάρτης έκλεισε απελπιστικά άσχημα.. Δε μπορεί να το χωρέσει το κεφάλι μου αυτό!!! @marinamanoulitsa είχες κάποιο νεότερο κοριτσάκι μου;

Να σας ρωτήσω... Σήμερα είμαι 12η DPO κ έκανα τεστ το πρωί (ωορρηξίας καθώς μπερδεύτηκα η ξανθιά!!!) και βγήκε αρκετά έντονο, όχι θετικό αλλά σαν να πλησιάζει η ωορρηξία.. Στην εφαρμογή που το ανέβασα το έβγαλε 0,66 ενώ της ωορρηξίας ήταν 0,89. Τι φάση;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, σήμερα αδιαθετησα και αύριο ξεκινάω εξετάσεις αμη, tsh, E2, προλακτινη, καμπύλη ζαχάρου και σαλπιγγογραφια..να δούμε σε τι κατάσταση είμαι φέτος μιας και το 2022 που είχα ξανακανει τις αιματολογικες δν είχα κ τα καλύτερα αποτελέσματα. Πφφφ έχω αγχωθεί λίγο 🤞🤞🤞

Επίσης ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, για την προλακτινη δεν πρέπει να έχουμε ξύπνησε ένα 2ωρο πριν την εξέταση;; 

 

καλημέρα! ένας απο τους ενδοκρινολόγους που πήγα μου έδωσε αυτη την οδηγία..να έχω ξυπνησει ενα δίωρο πριν την εξέταση, να μην έχω επαφή ένα 24ωρο και να μην παω με τα πόδια στο μικροβιολογικό. Αν χρειαστείς κάτι άλλο για την προλακτίνη πες μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πως είστε; Ο Μάρτης έκλεισε απελπιστικά άσχημα.. Δε μπορεί να το χωρέσει το κεφάλι μου αυτό!!! @marinamanoulitsa είχες κάποιο νεότερο κοριτσάκι μου;

Να σας ρωτήσω... Σήμερα είμαι 12η DPO κ έκανα τεστ το πρωί (ωορρηξίας καθώς μπερδεύτηκα η ξανθιά!!!) και βγήκε αρκετά έντονο, όχι θετικό αλλά σαν να πλησιάζει η ωορρηξία.. Στην εφαρμογή που το ανέβασα το έβγαλε 0,66 ενώ της ωορρηξίας ήταν 0,89. Τι φάση;;;;

Σίγουρα είχες κάνει ωορρηξία; γιατί εμένα στην εφαρμογή τα βγάζει πολύ υψηλή τιμή πάνω από το 1 

Μήπως τώρα πλησιάζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Σίγουρα είχες κάνει ωορρηξία; γιατί εμένα στην εφαρμογή τα βγάζει πολύ υψηλή τιμή πάνω από το 1 

Μήπως τώρα πλησιάζεις;

Ναι σιγουρα, και οι μέρες ήταν σωστες, και η ορμόνη έπεσε μετά κ ανεβασμένη θερμοκρασία εχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα! ένας απο τους ενδοκρινολόγους που πήγα μου έδωσε αυτη την οδηγία..να έχω ξυπνησει ενα δίωρο πριν την εξέταση, να μην έχω επαφή ένα 24ωρο και να μην παω με τα πόδια στο μικροβιολογικό. Αν χρειαστείς κάτι άλλο για την προλακτίνη πες μου :)

Καλημέρα κορίτσι μου, την είχα ξανακάνει πριν 2 χρόνια περίπου και είχα πάει στην βιοιατρική κ εκεί εαν θυμάμαι καλά μου είχαν δώσει τέτοια οδηγία, αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη. Τώρα μου ο γυναικολόγος μου δεν μου ανέφερε κάτι και επειδή θα τις κάνω όλες στο ρεα, όταν ρώτησα μου είπαν οτι δεν μπορούν να δώσουν οδηγίες, μόνο ότι μου έχει πει ο γιατρός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

εγω που είχα θεματάκι με την προλακτινη δεν μου είπαν κάτι τέτοιο 🤷‍♀️ 
 

Αλήθεια δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι🤷‍♀️... έχω καταμπερδευτεί 😅😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι σιγουρα, και οι μέρες ήταν σωστες, και η ορμόνη έπεσε μετά κ ανεβασμένη θερμοκρασία εχω..

Ας κάνεις και ένα τεστ εγκυμοσύνης λοιπόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, την είχα ξανακάνει πριν 2 χρόνια περίπου και είχα πάει στην βιοιατρική κ εκεί εαν θυμάμαι καλά μου είχαν δώσει τέτοια οδηγία, αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη. Τώρα μου ο γυναικολόγος μου δεν μου ανέφερε κάτι και επειδή θα τις κάνω όλες στο ρεα, όταν ρώτησα μου είπαν οτι δεν μπορούν να δώσουν οδηγίες, μόνο ότι μου έχει πει ο γιατρός μου.

αφού στις είχαν δώσει κάποτε σαν οδηγία πήγαινε με βάση αυτό.. δεν έχεις κάτι να χάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Τελειωσαν....

Ωραία θα περιμένουμε νεότερα σου , μακάρι να μας βγάλει τα μάτια η γραμμή από το τεστακι σου ❤️❤️❤️🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Ωραία θα περιμένουμε νεότερα σου , μακάρι να μας βγάλει τα μάτια η γραμμή από το τεστακι σου ❤️❤️❤️🤞🤞🤞

Δε νομίζω, προχθες εκανα το και ηταν ολολευκο. Ολο και κατι θα εδειχνε αν ημουν πιστευω. Απλά μου κανει ςντυπωση το ωορρηξιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ...αύριο έχω ραντεβού στον γυναικολόγο...θα σας πω αν θα με πει να ξανακάνω χοριακη...δεν ξέρω...πάντως αίμα ακόμα δεν έχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ...αύριο έχω ραντεβού στον γυναικολόγο...θα σας πω αν θα με πει να ξανακάνω χοριακη...δεν ξέρω...πάντως αίμα ακόμα δεν έχω...

Μακάρι να ηταν πολυυυυυυ καθυστερημένη σύλληψη και να πάρει τα πάνω της. Αλήθεια κρατήθηκες και δεν έκανες κανένα τεστάκι να δεις εαν σκούρηνε η γραμμή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Αλήθεια δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι🤷‍♀️... έχω καταμπερδευτεί 😅😅

 

Μμμ δεν ξέρω εμένα ούτε γυναικολογος ούτε Ενδοκρινολογος μου έδωσε τέτοια οδηγία πάντως επειδή η προλακτινη γενικα είναι και ορμόνη  που επηρεάζεται αρκετά από διάφορες συνθήκες ίσως καλό θα ήταν αφού παλιότερα σου είπαν έτσι να το κανείς έτσι για πιο σίγουρα αποτελέσματα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δε νομίζω, προχθες εκανα το και ηταν ολολευκο. Ολο και κατι θα εδειχνε αν ημουν πιστευω. Απλά μου κανει ςντυπωση το ωορρηξιας.

Προχθές ήσουν 10 ημέρα σήμερα 12η ! Εγώ θ πρότεινα ν κανείς ενα τεστακι!!! Πιστεύω θ βγει θετικό γ ν ήταν έτσι της ωορρηξιας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ...αύριο έχω ραντεβού στον γυναικολόγο...θα σας πω αν θα με πει να ξανακάνω χοριακη...δεν ξέρω...πάντως αίμα ακόμα δεν έχω...

Δν έχεις ξανακάνει τεστ ν δεις τι παίζει; Πόσες μέρες καθυστέρηση είσαι τώρα; Μακάρι ν ήταν καθυστερημένη σύλληψη αγαπη μ και ν κανείς χοριακη και ν έχει πάρει τα πάνω της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Δν έχεις ξανακάνει τεστ ν δεις τι παίζει; Πόσες μέρες καθυστέρηση είσαι τώρα; Μακάρι ν ήταν καθυστερημένη σύλληψη αγαπη μ και ν κανείς χοριακη και ν έχει πάρει τα πάνω της!!!

Όχι δεν κάνω τεστ τώρα....θα κάνω ξανά χοριακη αν με πει ο γιατρός..ας με δει και αύριο από κοντά στον υπέρηχο και βλέπουμε....μακάρι τι να πω...αν και είναι απειροελάχιστες οι πιθανότητες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Μμμ δεν ξέρω εμένα ούτε γυναικολογος ούτε Ενδοκρινολογος μου έδωσε τέτοια οδηγία πάντως επειδή η προλακτινη γενικα είναι και ορμόνη  που επηρεάζεται αρκετά από διάφορες συνθήκες ίσως καλό θα ήταν αφού παλιότερα σου είπαν έτσι να το κανείς έτσι για πιο σίγουρα αποτελέσματα 😊

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

αφού στις είχαν δώσει κάποτε σαν οδηγία πήγαινε με βάση αυτό.. δεν έχεις κάτι να χάσεις..

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας 🥰, έστειλα στον γιατρό μου να τον ρωτήσω και θα πράξω αναλόγως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πως είστε; Ο Μάρτης έκλεισε απελπιστικά άσχημα.. Δε μπορεί να το χωρέσει το κεφάλι μου αυτό!!! @marinamanoulitsa είχες κάποιο νεότερο κοριτσάκι μου;

Να σας ρωτήσω... Σήμερα είμαι 12η DPO κ έκανα τεστ το πρωί (ωορρηξίας καθώς μπερδεύτηκα η ξανθιά!!!) και βγήκε αρκετά έντονο, όχι θετικό αλλά σαν να πλησιάζει η ωορρηξία.. Στην εφαρμογή που το ανέβασα το έβγαλε 0,66 ενώ της ωορρηξίας ήταν 0,89. Τι φάση;;;;

Κορίτσι μου δεν ξέρω αν θυμάσαι τότε στα πρώτα μας παιδάκια την εγκυμοσύνη της κόρης μου την είχα δει με ωορρηξιας πρώτα είχε βγει αρκετά έντονο κ υην επόμενη είχα κάνει κ εγκυμοσύνης κ ήταν αχνό γτ ότι είχε αρχίσει να ανεβαίνει η χοριακη είχα 35 στην αίματος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσι μου δεν ξέρω αν θυμάσαι τότε στα πρώτα μας παιδάκια την εγκυμοσύνη της κόρης μου την είχα δει με ωορρηξιας πρώτα είχε βγει αρκετά έντονο κ υην επόμενη είχα κάνει κ εγκυμοσύνης κ ήταν αχνό γτ ότι είχε αρχίσει να ανεβαίνει η χοριακη είχα 35 στην αίματος!

Δεν το θυμόμουν καθόλου κοριτσάκι μου.. Αλήθεια;;; Αχ θα με κάνετε να πάω να πάρω τεστ πάνω που το έιχα αποκλείσει γι αυτό το μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δεν το θυμόμουν καθόλου κοριτσάκι μου.. Αλήθεια;;; Αχ θα με κάνετε να πάω να πάρω τεστ πάνω που το έιχα αποκλείσει γι αυτό το μήνα...

Και γω θα έλεγα να το πάρεις το τεστακι 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...