Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις! @Katiana1987ναι το θυμάμαι που μου είχες πει για την κρέμα και είπα να την προτιμήσω κι εγώ!

Όσο για τις φωτογραφίες κι εγώ από πρόσωπο έχω από τη β επιπέδου! Τώρα αν πάω για Doppler θα τον ξαναδώ τόσο καλά!

Μπράβο σου που άντεξες να την δεις τόσο λίγες φορές στον υπέρηχο! Μπορεί γι αυτό να είναι δραστήρια για να είσαι ανά πάσα στιγμή σίγουρη ότι είναι καλά!! 😊😊

Δεν είχα κι άλλη επιλογή αφού μένω Λευκάδα και ο γιατρός μου είναι Αθήνα!  Είμαι σίγουρη ότι νιώθει το πότε χρειάζομαι να τη νιώσω για να ηρεμήσω!!! Ούτως ή άλλως σε λίγο καιρό θα είναι ΌΛΗ ΔΙΚΉ μου και δε θα τη χορταίνω με τίποτα!!! 

Υ.Γ. έχετε καταλάβει το πόσο μαμόθρεφτο θα την κάνω, έτσι;;;🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987 εσύ πήρες την κρέμα mamas pharmsept  που λέει κατά των ραγιάδων (anti stretch marks cream to oil) ή τη σύσφικτικη (firming body lotion) ;;

Screenshot_2024-05-28-10-11-34-198_com.facebook.orca.jpg

Screenshot_2024-05-28-10-09-57-116_com.facebook.orca.jpg

Όπως είπαν και τα κορίτσια η σύσφιξης είναι για μετά τον τοκετό! Την παρήγγειλα κι εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όσον αφορά στις κινήσεις κι εμένα δεν είναι στάνταρ! Άλλες φορές κουνιέται πολύ άλλες είναι πιο ήσυχος! Άλλες στριφογυρνάει απαλά! Ο γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι και να μην μετράω! Αυτό μέχρι τώρα! Δεν ξέρω αν μετά προς το τέλος μου πει κάτι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με τις εικόνες κι εμείς έχουμε καταφέρει να δούμε λίγο το προσωπάκι του, αλλά τώρα που είναι πιο μεγάλος λογικά θα τον δούμε καλύτερα! Εμένα σχεδόν κάθε φορά μου βάζει το 3d! Μια φορά ανοιγόκλεινε το στοματάκι του και κατάπινε το αμνιακό υγρό! 😀😀 Τότε πχ εκείνη τη μέρα δεν τον ένιωθα πολύ! Βλέπετε ασχολούνταν με άλλα ο μικρούλης! 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν είχα κι άλλη επιλογή αφού μένω Λευκάδα και ο γιατρός μου είναι Αθήνα!  Είμαι σίγουρη ότι νιώθει το πότε χρειάζομαι να τη νιώσω για να ηρεμήσω!!! Ούτως ή άλλως σε λίγο καιρό θα είναι ΌΛΗ ΔΙΚΉ μου και δε θα τη χορταίνω με τίποτα!!! 

Υ.Γ. έχετε καταλάβει το πόσο μαμόθρεφτο θα την κάνω, έτσι;;;🤣

😆😆 Καλά θα κάνεις! Ένας παιδίατρος μας είχε πει κάποτε, τα μωράκια αυτό που χρειάζονται στην αρχή είναι να νιώθουν έντονα την αγάπη! Αυτό βοηθάει στην ανάπτυξή τους!! Οπότε φουλ φιλιά, χάδια και γλυκόλογα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

5 έχουν περάσει σήμερα αλλά τη Δευτέρα θα είναι 6. Εγώ θα συνεχίσω την επικοινωνία με το γιατρό μου γιατί ούτως ή άλλως και μετά τη γέννα πάλι αε αυτόν θα πάω. Καλά έκανες. Σου είπε τίποτα;

Με την μαία του μίλησα που έχει στο γραφείο του όχι αυτήν δεν μου είπε κάτι μόνο ευχές μου έδωσε.. τώρα με αυτόν δεν μίλησα θα τον ενημέρωσε η μαία του 

εγω δεν ξέρω ποιον γιατρό θα έχω μετά την γεννά δεν έχω αποφασίσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Σχετικά με τις εικόνες κι εμείς έχουμε καταφέρει να δούμε λίγο το προσωπάκι του, αλλά τώρα που είναι πιο μεγάλος λογικά θα τον δούμε καλύτερα! Εμένα σχεδόν κάθε φορά μου βάζει το 3d! Μια φορά ανοιγόκλεινε το στοματάκι του και κατάπινε το αμνιακό υγρό! 😀😀 Τότε πχ εκείνη τη μέρα δεν τον ένιωθα πολύ! Βλέπετε ασχολούνταν με άλλα ο μικρούλης! 😀😀

4D εννοείς. Κι εγώ το είδα αυτό σε βίντεο και μια άλλη φορά κατούρησε κιόλας... χαχαχαχα

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nanouko είπε:

😆😆 Καλά θα κάνεις! Ένας παιδίατρος μας είχε πει κάποτε, τα μωράκια αυτό που χρειάζονται στην αρχή είναι να νιώθουν έντονα την αγάπη! Αυτό βοηθάει στην ανάπτυξή τους!! Οπότε φουλ φιλιά, χάδια και γλυκόλογα!!

Σκέψου μόνο ότι στην αρχή θα είμαστε οι δύο μας... Θα είμαστε κώλος και βρακί ένα πράγμα!!! Να δούμε τι θα πει και η δίκη μας παιδίατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια μου όσον αφορά στις κινήσεις κι εμένα δεν είναι στάνταρ! Άλλες φορές κουνιέται πολύ άλλες είναι πιο ήσυχος! Άλλες στριφογυρνάει απαλά! Ο γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι και να μην μετράω! Αυτό μέχρι τώρα! Δεν ξέρω αν μετά προς το τέλος μου πει κάτι άλλο!

Και μένα! Την μια μερα κλωτσάει ολη μερα και την επόμενη είναι ήσυχη για ωρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

4D εννοείς. Κι εγώ το είδα αυτό σε βίντεο και μια άλλη φορά κατούρησε κιόλας... χαχαχαχα

Σκέψου μόνο ότι στην αρχή θα είμαστε οι δύο μας... Θα είμαστε κώλος και βρακί ένα πράγμα!!! Να δούμε τι θα πει και η δίκη μας παιδίατρος...

Χαχα τελειαα! Εγω δεν ειδα τέτοιες κινήσεις! Ίσως δω στην Doppler 🥰😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Εγω χαίρομαι που θα το κανουμε Γιατι θα δουμε σε ποιον θα μοιάζει το μπεμπέ! ανυπομονώ! 🥰

Εμένα κορίτσια δεν μου εβαλα καθόλου 3D να δω το μωρο στην β επιπέδου και φαντάζομαι ούτε στην Doppler θα μου το βάλει αφού θα πάω στον ίδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Ναι κι εγω εχω φωτογραφία το προσωπακι της απο τη β επιπέδου Αλλα τωρα ίσως φαίνονται καλυτερα τα χαρακτηριστικά της Γφτο ανυπομονώ ❣️☺️

Ναι θα έχουν παχύνει κιόλας και θα μοιάζουν πιο πολύ με το πώς θα είναι όταν γεννηθούν!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Και μένα! Την μια μερα κλωτσάει ολη μερα και την επόμενη είναι ήσυχη για ωρες!

Γενικα και εγω έχω αρκετές κινήσεις μέσα στην μέρα δεν χρειάζεται να μετράω δίνει το παρών συνέχεια 

τωρα αν δουλεύεις παίζει το ρόλο του και αυτό γιατί μπορεί να δίνει το παρών αλλά επειδή είσαι αφοσιωμένη στην δουλειά μπορεί να μην το δίνεις σημασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εγω εξαρτάται...οταν δεν κανω τίποτα το νιώθω συνέχεια το μπεμπακι μου...οταν κάνω δουλειές και κουράζομαι οχι τόσο συχνά!

τώρα εχει αρχίσει και μ ενοχλεί οταν γυρνάει εντωμεταξυ...με πιεζει αρκετά!

Και εγω νιωθω πίεση χαμηλά και νομίζω με πατάει πολύ στην ουροδόχο κυστη με πιάνει συχνοουρία μέσα στην μέρα γιατί νιωθω πως με πιεζει 

καλα αποτελέσματα να έχεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια καλα αποτελέσματα στις καμπύλες σας!!!

Ευχαριστούμε πολύ! Λογικά αύριο μού είπαν εμένα ότι θα βγουν!

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Σχετικά με τις εικόνες κι εμείς έχουμε καταφέρει να δούμε λίγο το προσωπάκι του, αλλά τώρα που είναι πιο μεγάλος λογικά θα τον δούμε καλύτερα! Εμένα σχεδόν κάθε φορά μου βάζει το 3d! Μια φορά ανοιγόκλεινε το στοματάκι του και κατάπινε το αμνιακό υγρό! 😀😀 Τότε πχ εκείνη τη μέρα δεν τον ένιωθα πολύ! Βλέπετε ασχολούνταν με άλλα ο μικρούλης! 😀😀

Αχ εσύ τι καλά που σου βάζει ο γιατρός σου και τον βλέπεις πιο καθαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Μετά θα θέλω για σύσφιξη κυτταρίτιδα!!

Άσε!! Ο ποποσ μου γέμισε κυτταρίτιδα!! Θα έχω κι εγώ μωρουδισιο ποπό και μπούτια σαν τον μπεμπουλη!!😂😂😂

Χαχαχα δεν είσαι η μόνη κορίτσι μου δεν πειράζει μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτά 

και εγω από όλα έχω πλέον αλλά έχω το αποδεχτεί 

τωρα εαν έχεις χρόνο μετά με γυμναστική και διατροφη βελτιώνονται αυτα

εγω πάλι δεν έχω αυτήν την πολυτέλεια δεν υπάρχει ελεύθερος χρόνος για τον εαυτό μου αλλά χαλάλι δεν με πειράζει 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

@Elk μου νομίζω κι αυτός καταλαβαίνει!, αφού είναι καθαρά οικονομικό το θέμα! Καθόλου να μην ντρέπεσαι!

Νομίζω το "άσχημο" θα ήταν να μην ενημερωνες!

Αυτό σκέφτηκα και εγω λέω θα είναι άσχημο να μην του πω τιποτα

στην τελική ούτε πρώτη ειμαι ούτε η τελευταία ας ρίξει και αυτός λίγο την τιμή πια 1500 ευρώ παίρνει χωρίς αποδείξει κιολας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αυτό σκέφτηκα και εγω λέω θα είναι άσχημο να μην του πω τιποτα

στην τελική ούτε πρώτη ειμαι ούτε η τελευταία ας ρίξει και αυτός λίγο την τιμή πια 1500 ευρώ παίρνει χωρίς αποδείξει κιολας 

Έτσι είναι! Εσύ θα κοιτάξεις το καλύτερο για σένα! 

 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα δεν είσαι η μόνη κορίτσι μου δεν πειράζει μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτά 

και εγω από όλα έχω πλέον αλλά έχω το αποδεχτεί 

τωρα εαν έχεις χρόνο μετά με γυμναστική και διατροφη βελτιώνονται αυτα

εγω πάλι δεν έχω αυτήν την πολυτέλεια δεν υπάρχει ελεύθερος χρόνος για τον εαυτό μου αλλά χαλάλι δεν με πειράζει 🥰 

Εγώ έχω πάθει ένα σοκ με τις αλλαγές αλλά λίγο το διακομωδω πλέον!! 😂😂

Για το μετά πιο πολύ σκέφτομαι πώς θα είναι με το μωρό η νέα καθημερινότητα ! Η γυμναστική πιστεύω θα είναι το τελευταίο που θα με απασχολεί!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

 

Εμένα κορίτσια δεν μου εβαλα καθόλου 3D να δω το μωρο στην β επιπέδου και φαντάζομαι ούτε στην Doppler θα μου το βάλει αφού θα πάω στον ίδιο

Καλή μου γτ δεν του λες να σου το βάλει; Λες να μην έχει το μηχάνημα αυτή την επιλογή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Και εγω νιωθω πίεση χαμηλά και νομίζω με πατάει πολύ στην ουροδόχο κυστη με πιάνει συχνοουρία μέσα στην μέρα γιατί νιωθω πως με πιεζει 

καλα αποτελέσματα να έχεις 😊

σ ευχαριστώ πολύ!😃

εμενα μ είπε οτι την Πέμπτη θα βγούνε τα αποτελέσματα...εσας βγηκανε την ίδια μέρα όσες κάνατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Elk

Έτσι είναι! Εσύ θα κοιτάξεις το καλύτερο για σένα! 

 

Εγώ έχω πάθει ένα σοκ με τις αλλαγές αλλά λίγο το διακομωδω πλέον!! 😂😂

Για το μετά πιο πολύ σκέφτομαι πώς θα είναι με το μωρό η νέα καθημερινότητα ! Η γυμναστική πιστεύω θα είναι το τελευταίο που θα με απασχολεί!! 😉

Γιατί έχεις πάθει σοκ κορίτσι μου;;; Οι αλλαγές που συμβαίνουν στο σώμα μας κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης είναι ότι πιο όμορφο μας συμβαίνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Γιατί έχεις πάθει σοκ κορίτσι μου;;; Οι αλλαγές που συμβαίνουν στο σώμα μας κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης είναι ότι πιο όμορφο μας συμβαίνει!!!

@Katiana1987μου,  

Στην αρχή βλέπω ψωμάκια μετά από λίγο καιρό ποπο, τώρα κυτταρίτιδα και δεν μπήκα καλά καλά στο τρίτο τρίμηνο!!

Η αλήθεια είναι ότι έχω γίνει και υπερευαίσθητη πλέον με τις ορμόνες και όλα τα δίνω σημασία! 

Αλλά πλέον δεν με στεναχωρεί απλά λίγο γκρινιάζω στον άντρα μου! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987μου,  

Στην αρχή βλέπω ψωμάκια μετά από λίγο καιρό ποπο, τώρα κυτταρίτιδα και δεν μπήκα καλά καλά στο τρίτο τρίμηνο!!

Η αλήθεια είναι ότι έχω γίνει και υπερευαίσθητη πλέον με τις ορμόνες και όλα τα δίνω σημασία! 

Αλλά πλέον δεν με στεναχωρεί απλά λίγο γκρινιάζω στον άντρα μου! 😂

Αχ έτσι είναι οι αλλαγές είναι απότομες και από την μια μέρα στην άλλη βλέπεις ξαφνικά μια άλλη στον καθρέφτη αυτό είναι αλήθεια.. εμένα αυτό κρατησε και μετά τη εγκυμοσυνη έκανα περιφέρεια λιγες ραγάδες στην κοιλιά μια τομή πέρα ως πέρα και την καισαρική το στήθος πεσμένο από τον θηλασμό δεν είναι εύκολο να αποδεχτείς το νέο σου σώμα αλλά το αγάπησα στην πορεία και όσο έχω έναν αντρα που το θαυμάζει παρά όλες τις ατέλειες του, εμένα μου φτάνει 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Καλή μου γτ δεν του λες να σου το βάλει; Λες να μην έχει το μηχάνημα αυτή την επιλογή;

Κοιτα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου το είχε βάλει αλλά δεν είχε καλή εικόνα 

Τώρα που πήγα για β επιπέδου δεν έβαλε αλλά δεν ειπα και τίποτα γιατί εμένα το μόνο που με ένοιαζε εκείνη την ώρα ήταν να τελειώνει να μου είπε ότι είναι εντάξει να φυγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987μου,  

Στην αρχή βλέπω ψωμάκια μετά από λίγο καιρό ποπο, τώρα κυτταρίτιδα και δεν μπήκα καλά καλά στο τρίτο τρίμηνο!!

Η αλήθεια είναι ότι έχω γίνει και υπερευαίσθητη πλέον με τις ορμόνες και όλα τα δίνω σημασία! 

Αλλά πλέον δεν με στεναχωρεί απλά λίγο γκρινιάζω στον άντρα μου! 😂

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ έτσι είναι οι αλλαγές είναι απότομες και από την μια μέρα στην άλλη βλέπεις ξαφνικά μια άλλη στον καθρέφτη αυτό είναι αλήθεια.. εμένα αυτό κρατησε και μετά τη εγκυμοσυνη έκανα περιφέρεια λιγες ραγάδες στην κοιλιά μια τομή πέρα ως πέρα και την καισαρική το στήθος πεσμένο από τον θηλασμό δεν είναι εύκολο να αποδεχτείς το νέο σου σώμα αλλά το αγάπησα στην πορεία και όσο έχω έναν αντρα που το θαυμάζει παρά όλες τις ατέλειες του, εμένα μου φτάνει 🥰

Δεν ξέρω βρε κορίτσια μου... Εμένα δε με ενοχλούν οι αλλαγές. Τις ευχαριστιέμαι! Χαίρομαι τόσο πολύ για το μικρό μου θαυματάκι που δε με επηρεάζει τίποτα απο αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...