Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου... είμαι πολύ χαρούμενη! Η γιατρός μου έκλεισε ραντεβού για τη Δευτέρα που θα κατέβω Αθήνα. Λογικά θα με αναλάβει όπως όλα δείχνουν. Επίσης εχθές έκανα και εικονική πρόσληψη και θα πάρω και το μητρότητας για 9 μήνες! Επιτέλους 1 , 1 μπαίνει στη θέση του. Όλα ρυθμίζονται σιγά σιγά! 

Τι ωραία νέα!! Μπράβο!! Άντε να μπουν όλα σε μια σειρά! Σε μια βδομάδα οπότε και το ραντεβού με τη γιατρό! Πολύ χαίρομαι που κινητοποιήθηκε από μόνη της γιατί τόσες μέρες στην αναμονή δεν ήξερες κι εσύ τι και πώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Τι ωραία νέα!! Μπράβο!! Άντε να μπουν όλα σε μια σειρά! Σε μια βδομάδα οπότε και το ραντεβού με τη γιατρό! Πολύ χαίρομαι που κινητοποιήθηκε από μόνη της γιατί τόσες μέρες στην αναμονή δεν ήξερες κι εσύ τι και πώς! 

Δεν κινητοποιήθηκε μόνη της. Εγώ πήρα και σήμερα τηλέφωνο. Αλλά τουλάχιστον κλείσαμε ραντεβού. Με το που φτάσω Αθήνα πάω κατ' ευθείαν στο Έλενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν κινητοποιήθηκε μόνη της. Εγώ πήρα και σήμερα τηλέφωνο. Αλλά τουλάχιστον κλείσαμε ραντεβού. Με το που φτάσω Αθήνα πάω κατ' ευθείαν στο Έλενα. 

Α κατάλαβα! Ευτυχώς που ξανακινητοποιηθηκες εσύ οπότε!! 😂

Τι να κάνουμε; θέλουν κυνηγητό απ' ότι φαίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εκλεισα doppler!! 10/6 ...θα είμαι 30+......εν τω μεταξύ άνοιξαν και τα μικροβιολογικά για λίγο όμως λέει μετά θα ξανασυνεχισουν την απεργία και την άλλη εβδομάδα θα πάω και για εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μόλις ήπια τη γλυκόζη και ξεκινάνε οι δύο ώρες αναμονής! Είναι η δεύτερη φορά που κάνω (και η τελευταία για αυτή την εγκυμοσύνη ελπίζω) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Κορίτσια εκλεισα doppler!! 10/6 ...θα είμαι 30+......εν τω μεταξύ άνοιξαν και τα μικροβιολογικά για λίγο όμως λέει μετά θα ξανασυνεχισουν την απεργία και την άλλη εβδομάδα θα πάω και για εξετασεις

Μπράβο κορίτσι μου. Τρέξε να προλάβεις και τα μικροβιολογικά. Ελπίζω να έγινε το ίδιο και στη @Barbiee και στην @katerinayia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μόλις ήπια τη γλυκόζη και ξεκινάνε οι δύο ώρες αναμονής! Είναι η δεύτερη φορά που κάνω (και η τελευταία για αυτή την εγκυμοσύνη ελπίζω) 

Καλά αποτελέσματα πάλι κορίτσι μου και υπομονή. Έχεις παρεούλα;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μόλις ήπια τη γλυκόζη και ξεκινάνε οι δύο ώρες αναμονής! Είναι η δεύτερη φορά που κάνω (και η τελευταία για αυτή την εγκυμοσύνη ελπίζω) 

Κ εγώ το ίδιο. Ήρθα κ εγώ επιτέλους για την καμπύλη τώρα που άνοιξαν τα μικροβιολογικά! 

Αντε καλά μας αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου... είμαι πολύ χαρούμενη! Η γιατρός μου έκλεισε ραντεβού για τη Δευτέρα που θα κατέβω Αθήνα. Λογικά θα με αναλάβει όπως όλα δείχνουν. Επίσης εχθές έκανα και εικονική πρόσληψη και θα πάρω και το μητρότητας για 9 μήνες! Επιτέλους 1 , 1 μπαίνει στη θέση του. Όλα ρυθμίζονται σιγά σιγά! 

Αχ τέλεια νέα! Όλα τελικά γίνονται, απλά θέλουν τον χρόνο τους!

Όλα καλά να πηγαίνουν από εδώ κ πέρα για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλά αποτελέσματα πάλι κορίτσι μου και υπομονή. Έχεις παρεούλα;  

Ευχαριστώ πολύ! 

Όχι, δεν έχω παρέα! Συνάντησα μια γνωστή τυχαία και λίγο τα είπαμε και έχω φέρει και βιβλίο μαζί μου! Τώρα έμεινε μια ώρα και κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Κ εγώ το ίδιο. Ήρθα κ εγώ επιτέλους για την καμπύλη τώρα που άνοιξαν τα μικροβιολογικά! 

Αντε καλά μας αποτελέσματα!

Μπράβο βρε κορίτσι μου κι εσύ. Καλά αποτελέσματα και σ' εσένα! Μόνο η @Barbiee έμεινε να μας πει αν μπόρεσε να πάει. Εγώ σήμερα θα μιλήσω με το γυναικολόγο μου για να μου γράψει την καμπύλη που θα κάνω την επόμενη Τρίτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου... είμαι πολύ χαρούμενη! Η γιατρός μου έκλεισε ραντεβού για τη Δευτέρα που θα κατέβω Αθήνα. Λογικά θα με αναλάβει όπως όλα δείχνουν. Επίσης εχθές έκανα και εικονική πρόσληψη και θα πάρω και το μητρότητας για 9 μήνες! Επιτέλους 1 , 1 μπαίνει στη θέση του. Όλα ρυθμίζονται σιγά σιγά! 

Έλα μπράβο κορίτσι μου σίγουρα θα σε αναλάβει αφού κλείσατε ραντεβού δεν θα έχει λόγο να σου πει όχι αφού έχεις και καλές εξετάσεις μια χαρά αυτήν την Δευτέρα θα πας ; 

Εγω έκλεισα ραντεβού για της 12/6 να πάω στον γυναικολόγο 

Αφού μπόρεσες να βρεις άτομο να σου κάνει και αυτήν την δουλειά είσαι κομπλέ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Αχ τέλεια νέα! Όλα τελικά γίνονται, απλά θέλουν τον χρόνο τους!

Όλα καλά να πηγαίνουν από εδώ κ πέρα για όλες μας!

Εγώ ως γνήσιος θετικός άνθρωπος δεν αγχώθηκα. Απο τη στιγμή που υπήρχε γιατρός που με πααρκολουθούσε και πάνε όλα καλά, δεν είχα λόγο να ανησυχώ. Αλλά τέλος καλό, όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Ευχαριστώ πολύ! 

Όχι, δεν έχω παρέα! Συνάντησα μια γνωστή τυχαία και λίγο τα είπαμε και έχω φέρει και βιβλίο μαζί μου! Τώρα έμεινε μια ώρα και κάτι!

Θα περάσει κι αυτή. Μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

Κορίτσια εκλεισα doppler!! 10/6 ...θα είμαι 30+......εν τω μεταξύ άνοιξαν και τα μικροβιολογικά για λίγο όμως λέει μετά θα ξανασυνεχισουν την απεργία και την άλλη εβδομάδα θα πάω και για εξετασεις

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μόλις ήπια τη γλυκόζη και ξεκινάνε οι δύο ώρες αναμονής! Είναι η δεύτερη φορά που κάνω (και η τελευταία για αυτή την εγκυμοσύνη ελπίζω) 

Καλά αποτελέσματα κορίτσια με την καμπύλη σας υπομονή να περάσει η ώρα  τώρα να τελειώνετε και με αυτήν την εξέταση  

ααα έκλεισες και ραντεβού μαμα1234 για Doppler μια χαρά σε δυο βδομάδες εγω δεν ξέρω ακόμα ποτε θα μου πει να πάω 🤷‍♀️ λογικά στο επόμενο ραντεβού θα μου το πει φαντάζομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Έλα μπράβο κορίτσι μου σίγουρα θα σε αναλάβει αφού κλείσατε ραντεβού δεν θα έχει λόγο να σου πει όχι αφού έχεις και καλές εξετάσεις μια χαρά αυτήν την Δευτέρα θα πας ; 

Εγω έκλεισα ραντεβού για της 12/6 να πάω στον γυναικολόγο 

Αφού μπόρεσες να βρεις άτομο να σου κάνει και αυτήν την δουλειά είσαι κομπλέ 🥰

Ναι αυτήν τη Δευτέρα 3/6. Και την επόμενη έχω την καμπύλη. Ωραία... Ανυπομονώ να ξανά δω το μπουμπούκι μου. Θα έχουν περάσει 6 εβδομάδες απο την τελευταία φορά!!! 

Ναι, το συζητούσαμε πολύ καιρό αλλά δεν ήθελα να διακόψω το επίδομα πολύ νωρίς γιατι θα έπρεπε να πάρω και αναρρωτική και θα έμπλεκε το πράμα! Τώρα μια χαρά. Στο μήνα πάνω θα κάνω τα χαρτιά για την άδεια και επίδομα κύησης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2024 at 10:01 ΜΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ πάντως για την ώρα με τη mama's της pharmasept είμαι πολύ ευχαριστημένη και δεν έχω βγάλει καμιά πουθενά.

@Katiana1987 εσύ πήρες την κρέμα mamas pharmsept  που λέει κατά των ραγιάδων (anti stretch marks cream to oil) ή τη σύσφικτικη (firming body lotion) ;;

Screenshot_2024-05-28-10-11-34-198_com.facebook.orca.jpg

Screenshot_2024-05-28-10-09-57-116_com.facebook.orca.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987 εσύ πήρες την κρέμα mamas pharmsept  που λέει κατά των ραγιάδων (anti stretch marks cream to oil) ή τη σύσφικτικη (firming body lotion) ;;

Screenshot_2024-05-28-10-11-34-198_com.facebook.orca.jpg

Screenshot_2024-05-28-10-09-57-116_com.facebook.orca.jpg

Την κατά των ραγάδων. Η σύσφιξη δε με αφορά τώρα. Ίσως την πάρω μετά αυτή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι αυτήν τη Δευτέρα 3/6. Και την επόμενη έχω την καμπύλη. Ωραία... Ανυπομονώ να ξανά δω το μπουμπούκι μου. Θα έχουν περάσει 6 εβδομάδες απο την τελευταία φορά!!! 

Ναι, το συζητούσαμε πολύ καιρό αλλά δεν ήθελα να διακόψω το επίδομα πολύ νωρίς γιατι θα έπρεπε να πάρω και αναρρωτική και θα έμπλεκε το πράμα! Τώρα μια χαρά. Στο μήνα πάνω θα κάνω τα χαρτιά για την άδεια και επίδομα κύησης!

Πέρασαν 6 βδο από την τελευταία φορά ε; Πως να μην ανυπόμονης να πας να δεις το μωρακι σου

εμενα κάθε μήνα με βάζει ραντεβού αυτος

από τον άλλον γιατρό θα σταματήσεις δηλαδή τώρα ε; Εγω πήρα τηλ τον ιδιώτη και ενημέρωσα ότι θα πάω σε κρατικό να γεννήσω λόγο οικονομικών δυσκολιών να ξέρει ότι δεν θα ξανά πάω .. ντράπηκα λίγο αλλά έπρεπε να παρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987 εσύ πήρες την κρέμα mamas pharmsept  που λέει κατά των ραγιάδων (anti stretch marks cream to oil) ή τη σύσφικτικη (firming body lotion) ;;

Screenshot_2024-05-28-10-11-34-198_com.facebook.orca.jpg

Screenshot_2024-05-28-10-09-57-116_com.facebook.orca.jpg

Για σύσφιξη την παίρνεις αγροτερα μετά την γεννά τώρα δεν νομίζω ότι την χρειάζεσαι που θα ξεφουσκώνει η κοιλιά και θέλει μάζεμα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πέρασαν 6 βδο από την τελευταία φορά ε; Πως να μην ανυπόμονης να πας να δεις το μωρακι σου

εμενα κάθε μήνα με βάζει ραντεβού αυτος

από τον άλλον γιατρό θα σταματήσεις δηλαδή τώρα ε; Εγω πήρα τηλ τον ιδιώτη και ενημέρωσα ότι θα πάω σε κρατικό να γεννήσω λόγο οικονομικών δυσκολιών να ξέρει ότι δεν θα ξανά πάω .. ντράπηκα λίγο αλλά έπρεπε να παρω..

5 έχουν περάσει σήμερα αλλά τη Δευτέρα θα είναι 6. Εγώ θα συνεχίσω την επικοινωνία με το γιατρό μου γιατί ούτως ή άλλως και μετά τη γέννα πάλι αε αυτόν θα πάω. Καλά έκανες. Σου είπε τίποτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αποτελέσματα κορίτσια μου και υπομονη ! Θα περάσει κι αυτο! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μόλις ήπια τη γλυκόζη και ξεκινάνε οι δύο ώρες αναμονής! Είναι η δεύτερη φορά που κάνω (και η τελευταία για αυτή την εγκυμοσύνη ελπίζω) 

 

στις πριν 44 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Κ εγώ το ίδιο. Ήρθα κ εγώ επιτέλους για την καμπύλη τώρα που άνοιξαν τα μικροβιολογικά! 

Αντε καλά μας αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

Κορίτσια εκλεισα doppler!! 10/6 ...θα είμαι 30+......εν τω μεταξύ άνοιξαν και τα μικροβιολογικά για λίγο όμως λέει μετά θα ξανασυνεχισουν την απεργία και την άλλη εβδομάδα θα πάω και για εξετασεις

Εγω εχω 28/6 που θα ειμαι 32 βδομαδων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρύσακι είπε:

Εγω εχω 28/6 που θα ειμαι 32 βδομαδων! 

Άρα όλες θα το κάνουμε απ' ότι βλέπω. Εγώ να δούμε την επόμενη εβδομάδα τι θα μου πουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Την κατά των ραγάδων. Η σύσφιξη δε με αφορά τώρα. Ίσως την πάρω μετά αυτή.

Ευχαριστώ πολύ! Και εγώ αυτή λέω να πάρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...