Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ρε κορίτσια θα το πω γτ μου κάνει εντύπωση..δεν είναι υποχρεωμένοι οι γιατροί στο δημόσιο να σε αναλάβουν; Γτ λένε δεν μπορούν; Για τις διακοπές; 

Εγώ δεν ξέρω αν είναι υποχρεωμένοι. Ειδικά σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη. Πάντως οι 2 που μίλησα στο Αλεξάνδρα θα είναι σε άδεια τον Αύγουστο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια άσχετο..βγήκα χθες στον ήλιο μια φορά χωρίς αντηλιακό και γέμισα κοκκινίλες στα μάγουλα και τα μπράτσα.. ξεκινήστε να βάζετε έχει αρχίσει να καίει ο ήλιος κι ας μην του φαίνεται!

Εμένα η απορία μου είναι που βρήκες τον ήλιο σήμερα; Εδώ απο χθες έχει συννεφιά. Απο την άλλη εγώ έχω αρχίσει και παίρνω χρώμα εδώ και 1 μήνα + !!! Απλά και μόνο κάνοντας περπάτημα μισή ώρα την ημέρα και αυτό όσο μπορώ στη σκιά!!!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η υποχρέωση στα δημόσια νοσοκομεία είναι υποκειμενική...Δηλαδή,υπάρχουν γιατροί που σου λένε ότι εγώ έχω ένα πρόγραμμα να αναλαμβάνω 20 για κάθε μήνα (αυτό δίνει την δυνατότητα να σε προσέχουν και λίγο παραπάνω),υπάρχουν άλλοι που λένε ότι εγώ θέλω από νωρίς δλδ Μαξ μέχρι 5ο γιατί μετά τρέχουν και δε φτάνουν με τις εξετάσεις (μη ξεχνάτε ο κάθε γιατρός έχει τον δικό του τρόπο εξασκήσεως του επαγγέλματος του) και τέλος φυσικά υπάρχουν και αυτοί που όντως σκέφτονται την άδεια του καλοκαιριού!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια άσχετο..βγήκα χθες στον ήλιο μια φορά χωρίς αντηλιακό και γέμισα κοκκινίλες στα μάγουλα και τα μπράτσα.. ξεκινήστε να βάζετε έχει αρχίσει να καίει ο ήλιος κι ας μην του φαίνεται!

Εγω πάλι από τον ήλιο βγάζω πολλές φακίδες στο πρόσωπο 🤷‍♀️

Όλο ξεχναω να βάλω αντηλιακό γενικα δεν το έχω πολύ με κρεμες και αντηλιακά βαψίματα 

αλλα κανονικά θέλει χειμώνα καλοκαίρι ειδικά εμείς που έχουμε και αρκετό ήλιο εδώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nanoukoέχεις απόλυτο δίκιο! Εγώ διαπίστωσα ότι άρχισα να βγάζω πανάδες στα χέρια και αυξήθηκαν και αυτές στο πρόσωπο, οπότε θέλει φουλ αντηλιακό!

Εμένα κορίτσια και κάτι κρεατοελιές(μικρές) που είχα σε λαιμό και π΄ρόσωπο μεγάλωσαν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εσείς που είστε δεύτερη φορά εγκυες εχετε να προτείνετε κάποια κρέμα για ραγάδες; για τις frezyderm δεν ακουσα τόσο καλά λόγια. Μια φίλη μου μου είπε ότι έβαζε elancyl. Εσεις τι λέτε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια, εσείς που είστε δεύτερη φορά εγκυες εχετε να προτείνετε κάποια κρέμα για ραγάδες; για τις frezyderm δεν ακουσα τόσο καλά λόγια. Μια φίλη μου μου είπε ότι έβαζε elancyl. Εσεις τι λέτε;

 

Εγώ πάντως για την ώρα με τη mama's της pharmasept είμαι πολύ ευχαριστημένη και δεν έχω βγάλει καμιά πουθενά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια, εσείς που είστε δεύτερη φορά εγκυες εχετε να προτείνετε κάποια κρέμα για ραγάδες; για τις frezyderm δεν ακουσα τόσο καλά λόγια. Μια φίλη μου μου είπε ότι έβαζε elancyl. Εσεις τι λέτε;

 

Εγω έβαζα της frezyderm και κάτω χαμηλά εκεί που ακουμπάει το εσώρουχο έβγαλα ραγαδες το καλό είναι μετα που γέννησα δεν φαινόταν τόσο εντονες.. τώρα πιστεύω πως παίζει ρόλο και τι δέρμα έχεις.. 

έχω φίλη που δεν εβαλα τίποτα σε όλη την εγκυμοσύνη και δεν έβγαλε 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα η απορία μου είναι που βρήκες τον ήλιο σήμερα; Εδώ απο χθες έχει συννεφιά. Απο την άλλη εγώ έχω αρχίσει και παίρνω χρώμα εδώ και 1 μήνα + !!! Απλά και μόνο κάνοντας περπάτημα μισή ώρα την ημέρα και αυτό όσο μπορώ στη σκιά!!!😂

 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω πάλι από τον ήλιο βγάζω πολλές φακίδες στο πρόσωπο 🤷‍♀️

Όλο ξεχναω να βάλω αντηλιακό γενικα δεν το έχω πολύ με κρεμες και αντηλιακά βαψίματα 

αλλα κανονικά θέλει χειμώνα καλοκαίρι ειδικά εμείς που έχουμε και αρκετό ήλιο εδώ 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

@nanoukoέχεις απόλυτο δίκιο! Εγώ διαπίστωσα ότι άρχισα να βγάζω πανάδες στα χέρια και αυξήθηκαν και αυτές στο πρόσωπο, οπότε θέλει φουλ αντηλιακό!

Εμένα κορίτσια και κάτι κρεατοελιές(μικρές) που είχα σε λαιμό και π΄ρόσωπο μεγάλωσαν! 

Χαχα είμαι ασπρουλίτσα μωρέ! Φακιδομυτούλα! Παρότι έχω καστανό μαλλί.. εγώ παρατήρησα να έχουν βγει κι άλλες ελιές σε λαιμό και κοντά στις μασχάλες και προσπαθώ να μην τις πειράζω! Όλη την ώρα κοιτιέμαι στον καθρέφτη να δω αν θα βρω καινούργια.. σκούρυνε και ο αφαλός γύρω γύρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ δεν έχω βάλει ακόμη ειδική κρέμα για τις ραγιάδες, ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω βγάλει, ούτε η μαμά μου είχε, βάζω μόνο κρέμα σώματος μετά το ντους.. μαζί όμως με τα βρεφικά, παρήγγειλα και μια της pharmasept κι εγώ για να την έχω και για μετά τον τοκετό.. μετά σίγουρα θα βάλω γιατί φοβάμαι το απότομο ξεφούσκωμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Η υποχρέωση στα δημόσια νοσοκομεία είναι υποκειμενική...Δηλαδή,υπάρχουν γιατροί που σου λένε ότι εγώ έχω ένα πρόγραμμα να αναλαμβάνω 20 για κάθε μήνα (αυτό δίνει την δυνατότητα να σε προσέχουν και λίγο παραπάνω),υπάρχουν άλλοι που λένε ότι εγώ θέλω από νωρίς δλδ Μαξ μέχρι 5ο γιατί μετά τρέχουν και δε φτάνουν με τις εξετάσεις (μη ξεχνάτε ο κάθε γιατρός έχει τον δικό του τρόπο εξασκήσεως του επαγγέλματος του) και τέλος φυσικά υπάρχουν και αυτοί που όντως σκέφτονται την άδεια του καλοκαιριού!!

Βέβαια πάνω απ' όλα να κάνει ο καθένας τη δουλειά του όπως μπορεί καλύτερα..💁 σχετικά με τον τρόπο εξασκήσεως επαγγέλματος που είπες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

ευχαριστώ κορίτσια!☺️

Σίγουρα παίζει ρόλο και το δέρμα, αλλά νομίζω ήδη άργησα να πάρω μία γι αυτό ρώτησα!

Καλημέρα κορίτσια 

Εγω στην πρώτη ειχα αρχίσει από τον 3ο μήνα και έβαζα κάθε μέρα 

Οι ραγαδες βγηκαν οταν μπήκα στο μήνα μου κάπου εκεί και ήταν τόσο χαμηλά που εγω δεν μπορούσα να τις δω καν έπρεπε να βάλω καθρέφτη για να της δω, ο αντρας μου της είδε και μου το είπε 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εγώ δεν έχω βάλει ακόμη ειδική κρέμα για τις ραγιάδες, ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω βγάλει, ούτε η μαμά μου είχε, βάζω μόνο κρέμα σώματος μετά το ντους.. μαζί όμως με τα βρεφικά, παρήγγειλα και μια της pharmasept κι εγώ για να την έχω και για μετά τον τοκετό.. μετά σίγουρα θα βάλω γιατί φοβάμαι το απότομο ξεφούσκωμα..

Εμένα η μαμα μου δεν είχε αλλά εγω έβγαλα, αλλά εμένα κάνει το δέρμα μου πχ ανάμεσα στα μπούτια ψηλα είχα βγάλει παλιά είναι και το δέρμα μου τέτοιο δηλαδή 

αν βάζεις κάθε μέρα κρέμα σώματος είσαι οκ δεν χρειάζεται ντε και καλά να είναι για ραγάδες αρκεί να είναι ενυδατωμένο το δέρμα σου 

οι ραγάδες στο φούσκωμα βγαίνουν μετά στο ξεφούσκωμα δεν βγάζεις .. μετά κοιτάς για σύσφιξη.. στις κλινικές πουλάνε και κρεμες συσφίξεις και ζώνες γιατί την κοιλιά βοηθάει λέει στο μάζεμα εγω από αυτά δεν πήρα τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα η μαμα μου δεν είχε αλλά εγω έβγαλα, αλλά εμένα κάνει το δέρμα μου πχ ανάμεσα στα μπούτια ψηλα είχα βγάλει παλιά είναι και το δέρμα μου τέτοιο δηλαδή 

αν βάζεις κάθε μέρα κρέμα σώματος είσαι οκ δεν χρειάζεται ντε και καλά να είναι για ραγάδες αρκεί να είναι ενυδατωμένο το δέρμα σου 

οι ραγάδες στο φούσκωμα βγαίνουν μετά στο ξεφούσκωμα δεν βγάζεις .. μετά κοιτάς για σύσφιξη.. στις κλινικές πουλάνε και κρεμες συσφίξεις και ζώνες γιατί την κοιλιά βοηθάει λέει στο μάζεμα εγω από αυτά δεν πήρα τίποτα 

Διάβασα ότι βοηθάει και το απλό λάδι καρύδας πάντως. Για κάποια που θέλει τελειώς φυσικό προιόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Διάβασα ότι βοηθάει και το απλό λάδι καρύδας πάντως. Για κάποια που θέλει τελειώς φυσικό προιόν!

Το λάδι καρύδας που είναι σαν βουτηρο λες ; Που είναι βρώσιμο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Το λάδι καρύδας που είναι σαν βουτηρο λες ; Που είναι βρώσιμο ;

Ναι αυτό. Εγώ το χρησιμοποιούσα σα μάσκα για τα μαλλιά κάποια στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εγώ δεν έχω βάλει ακόμη ειδική κρέμα για τις ραγιάδες, ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω βγάλει, ούτε η μαμά μου είχε, βάζω μόνο κρέμα σώματος μετά το ντους.. μαζί όμως με τα βρεφικά, παρήγγειλα και μια της pharmasept κι εγώ για να την έχω και για μετά τον τοκετό.. μετά σίγουρα θα βάλω γιατί φοβάμαι το απότομο ξεφούσκωμα..

Εγώ τη χρησιμοποιώ απο τον 3ο μήνα αλλά όχι κάθε μέρα. Είναι για κοιλιά, στήθος, μηρούς και μέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι αυτό. Εγώ το χρησιμοποιούσα σα μάσκα για τα μαλλιά κάποια στιγμή. 

Το έβαζα και εγω στα μαλλιά αυτό 

αλλα για το σώμα είναι πολύ λιπαρό δεν μου πολύ αρέσει εμένα αλλά σίγουρα είναι καλό αν καποια δεν την ενοχλεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα η μαμα μου δεν είχε αλλά εγω έβγαλα, αλλά εμένα κάνει το δέρμα μου πχ ανάμεσα στα μπούτια ψηλα είχα βγάλει παλιά είναι και το δέρμα μου τέτοιο δηλαδή 

αν βάζεις κάθε μέρα κρέμα σώματος είσαι οκ δεν χρειάζεται ντε και καλά να είναι για ραγάδες αρκεί να είναι ενυδατωμένο το δέρμα σου 

οι ραγάδες στο φούσκωμα βγαίνουν μετά στο ξεφούσκωμα δεν βγάζεις .. μετά κοιτάς για σύσφιξη.. στις κλινικές πουλάνε και κρεμες συσφίξεις και ζώνες γιατί την κοιλιά βοηθάει λέει στο μάζεμα εγω από αυτά δεν πήρα τίποτα 

Α τώρα που το λες λογικό μου φαίνεται, στο ξεφούσκωμα μαζεύει και χαλαρώνει.. ευτυχώς αυτή η κρέμα που πήρα της pharmasept λέει και για σύσφιξη.. φαντάζομαι θα τα χρυσοπληρώνεις στο μαιευτήριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Α τώρα που το λες λογικό μου φαίνεται, στο ξεφούσκωμα μαζεύει και χαλαρώνει.. ευτυχώς αυτή η κρέμα που πήρα της pharmasept λέει και για σύσφιξη.. φαντάζομαι θα τα χρυσοπληρώνεις στο μαιευτήριο..

Εμένα μου είχαν σπάσει λίγο τα νεύρα στο μαιευτήριο γιατί ερχόταν πωλητές μέσα στο δωμάτιο να πουλήσουν τα προϊόντα τους και τους είχα πάνω από το κεφάλι μου να μου λένε χίλια δυο

.. εγω να προσπαθω να θηλάσω και να εχω την κάθε μια να μπαίνει μέσα και να αρχίζει το ποίημα της..

Δεν καθόμουν ούτε να ρωτήσω τιμές ούτε τίποτα την ησυχία μου ηθελε να παρω το εξιτήριο να φυγω αυτό με ένοιαζε μονο

αλλα γενικα μέσα στο Ιασώ είχαν τα πάντα από ζυγαριές θήλαστρα κρεμες ζώνες υποτίθεται στα δίνουν με έκπτωση λένε επειδή είσαι μέσα στην κλινική έχουν άλλες τιμές  🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Το έβαζα και εγω στα μαλλιά αυτό 

αλλα για το σώμα είναι πολύ λιπαρό δεν μου πολύ αρέσει εμένα αλλά σίγουρα είναι καλό αν καποια δεν την ενοχλεί 

Άμα βάλεις λίγο και κάνεις μασάζ το απορροφάει το δέρμα και δε μένει τόσο λιπαρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα μου είχαν σπάσει λίγο τα νεύρα στο μαιευτήριο γιατί ερχόταν πωλητές μέσα στο δωμάτιο να πουλήσουν τα προϊόντα τους και τους είχα πάνω από το κεφάλι μου να μου λένε χίλια δυο

.. εγω να προσπαθω να θηλάσω και να εχω την κάθε μια να μπαίνει μέσα και να αρχίζει το ποίημα της..

Δεν καθόμουν ούτε να ρωτήσω τιμές ούτε τίποτα την ησυχία μου ηθελε να παρω το εξιτήριο να φυγω αυτό με ένοιαζε μονο

αλλα γενικα μέσα στο Ιασώ είχαν τα πάντα από ζυγαριές θήλαστρα κρεμες ζώνες υποτίθεται στα δίνουν με έκπτωση λένε επειδή είσαι μέσα στην κλινική έχουν άλλες τιμές  🤷‍♀️

Εγώ θα ξέρω ήδη τις τιμές, σιγά μην τους αφήσω να με κοροϊδέψουν! 😆 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου... είμαι πολύ χαρούμενη! Η γιατρός μου έκλεισε ραντεβού για τη Δευτέρα που θα κατέβω Αθήνα. Λογικά θα με αναλάβει όπως όλα δείχνουν. Επίσης εχθές έκανα και εικονική πρόσληψη και θα πάρω και το μητρότητας για 9 μήνες! Επιτέλους 1 , 1 μπαίνει στη θέση του. Όλα ρυθμίζονται σιγά σιγά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου... είμαι πολύ χαρούμενη! Η γιατρός μου έκλεισε ραντεβού για τη Δευτέρα που θα κατέβω Αθήνα. Λογικά θα με αναλάβει όπως όλα δείχνουν. Επίσης εχθές έκανα και εικονική πρόσληψη και θα πάρω και το μητρότητας για 9 μήνες! Επιτέλους 1 , 1 μπαίνει στη θέση του. Όλα ρυθμίζονται σιγά σιγά! 

Άντε μπράβο!! Ευχάριστα νέα! Όλα καλά μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...