Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Ωραία γιατι και εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω…μας άρεσε το cybex balios και λέμε να πάρουμε και το αβγό…και αν πάρουμε και την καλαθούνα ξεφεύγει λίγο η τιμή…γι αυτό σκέφτομαι να μην την πάρω…ολοι λένε οτι η καλαθουνα ειναι σχετικα περιττή…και επίσης έχω του αδερφου μου την καλαθούνα σε περίπτωση που χρειαστεί…από τα παιδιά του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εμένα το πρώτο τρίμηνο είναι το πιο δύσκολο από ψυχολογία αλλά και σωματικά είναι από τις χειρότερες περιόδου μου 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Ωραία γιατι και εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω…μας άρεσε το cybex balios και λέμε να πάρουμε και το αβγό…και αν πάρουμε και την καλαθούνα ξεφεύγει λίγο η τιμή…γι αυτό σκέφτομαι να μην την πάρω…ολοι λένε οτι η καλαθουνα ειναι σχετικα περιττή…και επίσης έχω του αδερφου μου την καλαθούνα σε περίπτωση που χρειαστεί…από τα παιδιά του 

Εγώ στο 1ο είχα πάρει 3 σε 1 κ η αλήθεια είναι πως την καλαθουνα την χρησιμοποίησα όσο χωρούσε μέσα. Ήταν πιο βολική για το δωμάτιο μου από την κούνια που επιανε τοσο χώρο. Εγώ βέβαια την είχα όλο τον πρώτο χρόνο μαζί μου στο δωμάτιο.

Αν βέβαια εσύ έχεις την επιλογή να σου δώσουν αν χρειαστείς εννοείται να μην πάρεις καινούρια, τζάμπα έξοδα για λίγο χρονικό διάστημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elk είπε:

Περίπου.. 40 εβδ & 2 μέρες και τα νερά δεν έσπασαν 

ευχαριστούμε άντε να δούμε πως θα πάει κατά της 21:00 θα ξεκινήσουμε για πίσω 

Κ εγώ το ίδιο! 40 & 2 γέννησα με πρόκληση!

Αφού τις τελευταίες εβδομάδες δεν άντεχα άλλο, έλεγα μόνο να γεννησω🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω αν ξεκινήσατε ψώνια για το μωρό…κυρίως για το καρότσι ενδιαφέρομαι…πήγαμε να δούμε αλλά προβληματίστηκα στο το να πάρω…θα πάρετε 3 σε 1;

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; Εγω γύρισα σπίτι μου πολύ κούραση στο ταξίδι 

εγω πήρα dovati atta 3 σε 1 η αλήθεια είναι την καλαθουνα δεν την χρησιμοποίησα πολύ.. 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Κ εγώ το ίδιο! 40 & 2 γέννησα με πρόκληση!

Αφού τις τελευταίες εβδομάδες δεν άντεχα άλλο, έλεγα μόνο να γεννησω🤣🤣

Χαχαχαχα και εγω έλεγα άντε να βγει δεν άντεχα άλλο 😅Μπόρεσες γέννησες φυσιολογικά ; Εγω εκανα καισαρική

ήταν ψηλά το μωρο και δεν με έπιασε η πρόκληση δεν είχα καθόλου συσπάσεις διαστολή ούτε τα νερά έσπασαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου που δεν τα κάνει καλά 😆

Αχ το ξέρω ότι προσπαθεί αλλά δεν μπορώ κι εγώ σκάω.. υπομονή μετά θα κάνω τις δουλειές μου όπως θέλω!

Εντάξει δεν πειράζει κατανόηση να υπάρχει αλλά ξέρεις και για αυτούς όλες οι αλλαγές αυτές που έχουμε εμείς στην ψυχολογία μας δεν είναι εύκολο να τις διαχειριστούν 😂 χάνουν λίγο την μπαλα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Δυστυχώς είχα σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο και χρειάστηκα χειρουργείο. Κι έκανα 8 μήνες αποκατάσταση με φυσικοθεραπεία κι ασκήσεις... Αλλά απο τότε έχω θέμα στο αριστερό πόδι και δυσκολέυομαι πολύ όταν γυρνάω στο πλάι. 

Όταν λες τροχαίο σοκ; Θανατηφόρο;

Ωχ κορίτσι μου τι πέρασες..

Είδα ένα μικρό παιδάκι πεσμένο κάτω, συγκλονίστηκα..😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εντάξει δεν πειράζει κατανόηση να υπάρχει αλλά ξέρεις και για αυτούς όλες οι αλλαγές αυτές που έχουμε εμείς στην ψυχολογία μας δεν είναι εύκολο να τις διαχειριστούν 😂 χάνουν λίγο την μπαλα 😂

Ναι έτσι είναι..ο καλός μου κάθε φορά κάθεται τα ακούει και μου ζητάει και συγνώμη που δεν το έκανε όπως ήθελα.. τι γλυκούλης που είναι δεν μπορώ 😀❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ το κλασσικό καρότσι λέω να πάρω..που έχει το αυγό, την καλαθούνα και το καρότσι για μετέπειτα..γτ σκέφτομαι να χρησιμοποιώ την καλαθούνα και για τον ύπνο πέρα από την κούνια..αλλά δεν ξέρω ποιο ακόμη..σγρ κάποιο ελαφρύ και βολικό..inglesina και τέτοιες μάρκες μου φαίνονται πανάκριβες ..

Όταν βρω θα σας πω!

Να ρωτήσω όταν το πάρετε θα βγάλετε να πλύνετε όλα τα υφάσματα ή αρκεί το πέρασμα με ένα πανί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια κι εγώ το κλασσικό καρότσι λέω να πάρω..που έχει το αυγό, την καλαθούνα και το καρότσι για μετέπειτα..γτ σκέφτομαι να χρησιμοποιώ την καλαθούνα και για τον ύπνο πέρα από την κούνια..αλλά δεν ξέρω ποιο ακόμη..σγρ κάποιο ελαφρύ και βολικό..inglesina και τέτοιες μάρκες μου φαίνονται πανάκριβες ..

Όταν βρω θα σας πω!

Να ρωτήσω όταν το πάρετε θα βγάλετε να πλύνετε όλα τα υφάσματα ή αρκεί το πέρασμα με ένα πανί; 

εμενα βολικο δεν το λες το καροτσι γιατί δεν χωράει μέσα στο αυτοκίνητο για να το μεταφέρεις.. είναι και μικρό το αμαξι μας 

εγω έπλυνα τα καλλυματα απο το αβγό σίγουρα , στην καλαθουνα έβαζα σεντόνι μέσα όποτε αυτά δεν πρέπει να έπλυνα αν θυμάμαι και καλά 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

εμενα βολικο δεν το λες το καροτσι γιατί δεν χωράει μέσα στο αυτοκίνητο για να το μεταφέρεις.. είναι και μικρό το αμαξι μας 

εγω έπλυνα τα καλλυματα απο το αβγό σίγουρα , στην καλαθουνα έβαζα σεντόνι μέσα όποτε αυτά δεν πρέπει να έπλυνα αν θυμάμαι και καλά 🤔

Οκ θα τα πλύνω κι εγώ!! 😊

Τώρα ψάχνουμε το στρώμα της κούνιας! Λέμε να πάρουμε ένα της leaderstrom με κοκοφοίνικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ωχ κορίτσι μου τι πέρασες..

Είδα ένα μικρό παιδάκι πεσμένο κάτω, συγκλονίστηκα..😔

Τέλος καλό, όλα καλά λέω εγώ! Ελπίζω να είναι καλά το παιδί!

στις πριν 3 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια κι εγώ το κλασσικό καρότσι λέω να πάρω..που έχει το αυγό, την καλαθούνα και το καρότσι για μετέπειτα..γτ σκέφτομαι να χρησιμοποιώ την καλαθούνα και για τον ύπνο πέρα από την κούνια..αλλά δεν ξέρω ποιο ακόμη..σγρ κάποιο ελαφρύ και βολικό..inglesina και τέτοιες μάρκες μου φαίνονται πανάκριβες ..

Όταν βρω θα σας πω!

Να ρωτήσω όταν το πάρετε θα βγάλετε να πλύνετε όλα τα υφάσματα ή αρκεί το πέρασμα με ένα πανί; 

Εγώ έχω δει της Lorelli! Το inglesina είναι και πανάκριβο και θεόβαρο! Κι εγώ θα χρησιμοποιήσω την καλαθούνα μάλλον για τον ύπνο στην αρχή! Εκτός κι αν κοιμόμαστε μαζί στο κρεβάτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πως είμαστε σήμερα;;; 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; Εγω γύρισα σπίτι μου πολύ κούραση στο ταξίδι 

εγω πήρα dovati atta 3 σε 1 η αλήθεια είναι την καλαθουνα δεν την χρησιμοποίησα πολύ.. 🤷‍♀️

Πως ήταν η μικρή στο γυρισμό;;;

Κάτι άσχετο!!! Βρε κορίτσια... βλέπω πολύ ζωντανά όνειρα τον τελευταίο καιρό!!! Το έχετε κι εσείς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πως είμαστε σήμερα;;; 

Πως ήταν η μικρή στο γυρισμό;;;

Κάτι άσχετο!!! Βρε κορίτσια... βλέπω πολύ ζωντανά όνειρα τον τελευταίο καιρό!!! Το έχετε κι εσείς;;;

Έτσι και έτσι ο γυρισμός δεν έκανε εμετό ευτυχώς αλλά δεν κοιμόταν μωρέ με κούρασε όλο αγκαλιά ήθελε από της 7 ώρες κοιμήθηκε 3 ώρες μόνο 

εσυ γύρισες ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε? Χριστός Ανέστη! Έχω αρκετό καιρό να γράψω. Περιμένουμε αγοράκι αρχές Αυγούστου. Στην Β επιπέδου ειδαμε το ένα νεφρο είναι εκτοπο λίγο πιο χαμηλά από ότι θα έπρεπε. Έχετε ξανά ακούσει τέτοια περίπτωση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Έτσι και έτσι ο γυρισμός δεν έκανε εμετό ευτυχώς αλλά δεν κοιμόταν μωρέ με κούρασε όλο αγκαλιά ήθελε από της 7 ώρες κοιμήθηκε 3 ώρες μόνο 

εσυ γύρισες ; 

 

Πάλι καλά το παιδί! Όχι δε γύρισα ακόμα... Την επόμενη εβδομάδα θα πάω σπίτι μου. Περιμένω να μου φτιάξουν το laptop και να παραλάβω και κάτι δωράκια που κέρδισα σ' ένα απο τα σεμινάρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πως είμαστε σήμερα;;; 

Πως ήταν η μικρή στο γυρισμό;;;

Κάτι άσχετο!!! Βρε κορίτσια... βλέπω πολύ ζωντανά όνειρα τον τελευταίο καιρό!!! Το έχετε κι εσείς;;;

Εγώ το είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης αυτό! Και ήταν τολμηρού περιεχομένου 🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Τέλος καλό, όλα καλά λέω εγώ! Ελπίζω να είναι καλά το παιδί!

Εγώ έχω δει της Lorelli! Το inglesina είναι και πανάκριβο και θεόβαρο! Κι εγώ θα χρησιμοποιήσω την καλαθούνα μάλλον για τον ύπνο στην αρχή! Εκτός κι αν κοιμόμαστε μαζί στο κρεβάτι!!!

Μακάρι να είναι, ναι..😟 Μωρέ κι εγώ θα ήθελα μαζί στο κρεβάτι, φοβάμαι όμως γτ λένε και καλά ότι δεν πρέπει, βέβαια η ξαδέρφη μου στο κρεβάτι το κοίμιζε το δεύτερο..τι να πω.. εγώ λέω να είμαστε προετοιμασμένες για τα πιθανά σενάρια γτ πού να ξέρουμε πώς θα βολευτούν τελικά!

Εγώ είδα ένα amarello αν το λέω σωστά ..στα 600 όμως 😑 φφ δεν ξέρω.. μας το το προώθησε καλά η πωλήτρια και μας άρεσε 😀😀

Το lorelli πόσο έχει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά μου έγραψε μαγνήσιο..γτ έχω μερικές συσπασούλες, το είδαμε στον καρδιοτοκογράφο..όχι κάτι φοβερό βέβαια, μου είπε να μην αγχωνομαι.. ελπίζω να πίνεται τώρα αυτό..είναι ολόκληρο φιαλίδιο το solumag..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια τελικά μου έγραψε μαγνήσιο..γτ έχω μερικές συσπασούλες, το είδαμε στον καρδιοτοκογράφο..όχι κάτι φοβερό βέβαια, μου είπε να μην αγχωνομαι.. ελπίζω να πίνεται τώρα αυτό..είναι ολόκληρο φιαλίδιο το solumag

Αφού το εντόπισε μια χαρά! Θα παίρνεις το μαγνήσιο και θα είσαι εντάξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια τελικά μου έγραψε μαγνήσιο..γτ έχω μερικές συσπασούλες, το είδαμε στον καρδιοτοκογράφο..όχι κάτι φοβερό βέβαια, μου είπε να μην αγχωνομαι.. ελπίζω να πίνεται τώρα αυτό..είναι ολόκληρο φιαλίδιο το solumag..

Ααα το πήρα και εγω αυτό έχει ωραία γεύση τα επινα στην πρώτη εγκυμοσύνη 

δεν είναι κάτι φοβερό είναι φυσιολογικό να υπάρχουν μικρες συσπασεις

σας βάζουν απο τώρα σε καρδιοτοκογραφημα ; σε κλινική πας και σε εξετάζουν ;
το μαγνήσιο τις μειώνει τις συσπάσεις θα του πω να παρω και εγω γιατί έχω κραμπες στα πόδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πάλι καλά το παιδί! Όχι δε γύρισα ακόμα... Την επόμενη εβδομάδα θα πάω σπίτι μου. Περιμένω να μου φτιάξουν το laptop και να παραλάβω και κάτι δωράκια που κέρδισα σ' ένα απο τα σεμινάρια!!!

Άντε ωραία παίρνεις και δωράκια από το σεμινάριο μαθαίνεις κιολας μια χαρά 😊

εγω με τα όνειρα όχι δεν μπορω να πω πως το έχω έτσι έντονα 

καλη επιστροφή να έχεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Εγώ το είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης αυτό! Και ήταν τολμηρού περιεχομένου 🤭🤭

Ναι καλά... αυτά τα είχα κι εγώ γιατί απαγορευόταν μέχρι και ο απλός οργασμός και είχα φρικάρει... Όταν άρχισα να την αισθάνομαι την μπουμπού... τότε άρχισαν τα άλλα όνειρα... όχι εφιάλτες όμως!!! Σήμερα, ας πούμε, είδα ότι γέννησα και πήγαν όλα καλά και το μωρό ήταν υγιέστατο και τελειόμηνο!

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μακάρι να είναι, ναι..😟 Μωρέ κι εγώ θα ήθελα μαζί στο κρεβάτι, φοβάμαι όμως γτ λένε και καλά ότι δεν πρέπει, βέβαια η ξαδέρφη μου στο κρεβάτι το κοίμιζε το δεύτερο..τι να πω.. εγώ λέω να είμαστε προετοιμασμένες για τα πιθανά σενάρια γτ πού να ξέρουμε πώς θα βολευτούν τελικά!

Εγώ είδα ένα amarello αν το λέω σωστά ..στα 600 όμως 😑 φφ δεν ξέρω.. μας το το προώθησε καλά η πωλήτρια και μας άρεσε 😀😀

Το lorelli πόσο έχει; 

Κοντά στα 300 το έχω βρει αλλά ακόμα προβληματίζομαι για το 3 σε 1! Δεν έχω καταλήξει! Καλαθούνα θα μου δώσουν και αυγό αφού δεν έχω αυτοκίνητο δε θα μου χρειαστεί για πολύ οπότε σκέφτομαι να δανειστώ... Άρα μπορεί να πάρω κι ένα απλό καρότσι που να είναι για νεογέννητο!

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια τελικά μου έγραψε μαγνήσιο..γτ έχω μερικές συσπασούλες, το είδαμε στον καρδιοτοκογράφο..όχι κάτι φοβερό βέβαια, μου είπε να μην αγχωνομαι.. ελπίζω να πίνεται τώρα αυτό..είναι ολόκληρο φιαλίδιο το solumag..

Όταν λέει ο γιατρός να μην αγχώνεσαι... τότε δεν υπάρχει κανένας λόγος... Εκείνος ξέρει καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία παίρνεις και δωράκια από το σεμινάριο μαθαίνεις κιολας μια χαρά 😊

εγω με τα όνειρα όχι δεν μπορω να πω πως το έχω έτσι έντονα 

καλη επιστροφή να έχεις 😊

Τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω και τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...