Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Εγω πήγα ενδοκρινολόγο να με δει με έκανε υπέρηχο όλα καλά με είπε τελικά δεν χρειάζομαι τίποτα να παρω απλά θα το παρακολουθώ κάθε μήνα όπως έκανα μέχρι τώρα στις κλασικές εξετάσεις αίματος πάει 

παει και αυτό έφυγε γιατί το είχα λίγο άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εμένα θυμάμαι μου είπε το πρώτο 3 μηνο είναι καλό να μην έρθουν σε επαφή κυρίως με τις τρίχες μην βγάλει καμία αλλεργία μετά δεν έχει θέμα ίσα ίσα κάνει καλό στα παιδεία να έρχονται σε επαφή με τα ζώα και για αντισώματα  😊

Τώρα όσο για τις ζημιές χαράς την υπομονή σας εμάς το λαμπραντορ που είχαμε σπίτι επειδή είμασταν εγω αδερφός μου και οι γονεις στο σπίτι πάντα υπήρχε κάποιος στο σπίτι μαζί της δεν έμεινε ποτε μόνη της και έτσι τις ζημιές τις γλυτωσαμε όταν ήταν κουτάβι.. τώρα είναι γριούλα δεν πειράζει IMG_7246.thumb.jpeg.8da77f10fedd09e1773850ba832b0600.jpeg

Άχου μωρέ γλυκούλες! ❤️ Να τις χαίρεσαι και τις δύο!! Ρώτησα τώρα μια γνωστή μου παιδίατρο και μου είπε μέχρι εξάμηνο να μην έρχονται σε στενή επαφή, ίσως κάποιοι το τραβάνε πιο πολύ για μεγαλύτερη ασφάλεια..  ίσως αρχίσουμε να σκεφτόμαστε μήπως το κρατήσει καμία από τις μανάδες μας για λίγο..δεν ξέρω..ο άντρας μου αυτό μου πέταξε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω πήγα ενδοκρινολόγο να με δει με έκανε υπέρηχο όλα καλά με είπε τελικά δεν χρειάζομαι τίποτα να παρω απλά θα το παρακολουθώ κάθε μήνα όπως έκανα μέχρι τώρα στις κλασικές εξετάσεις αίματος πάει 

παει και αυτό έφυγε γιατί το είχα λίγο άγχος 

Τέλεια!! Να σου πω το σάκχαρο νηστείας σε κάποιες τελευταίες μετρήσεις μου βγαίνει 94 95, βέβαια τυχαίνει και το 87..

Εσύ το μετράς με το που σηκωθείς απτό κρεβάτι ή αφήνεις να περάσεις λίγη ώρα, πιεις λίγο νερό κτλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Τέλεια!! Να σου πω το σάκχαρο νηστείας σε κάποιες τελευταίες μετρήσεις μου βγαίνει 94 95, βέβαια τυχαίνει και το 87..

Εσύ το μετράς με το που σηκωθείς απτό κρεβάτι ή αφήνεις να περάσεις λίγη ώρα, πιεις λίγο νερό κτλ;

Εγω το μετράω με το που ξυπνησω και σηκωθώ από κρεβατι αλλά να πω την αλήθεια δεν τηρώ τις μετρησεις δεν μετράω κάθε μέρα το έχω πάρει πιο χαλαρά σε αυτήν την εγκυμοσύνη 

τώρα με είπε και 130 να πάω καλά είναι μετά το φαγητό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

κορίτσια μου πήρα αυτές τις μερες ρουχαλάκια για το μωρό. Πήρα 10 φορμάκια 0-3 και 2 newborn? Πρεπει να παρω περισσότερα για μόλις γεννηθεί; Ουφ δεν ξερω. 

 

Κι εγώ σιγά σιγά θα διαλέξω.. φορμάκια και ζιπουνάκια.. να σου πω φορμάκια πήρες κοντομάνικα και με κοντό ποδαράκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

κορίτσια μου πήρα αυτές τις μερες ρουχαλάκια για το μωρό. Πήρα 10 φορμάκια 0-3 και 2 newborn? Πρεπει να παρω περισσότερα για μόλις γεννηθεί; Ουφ δεν ξερω. 

 

Λογικά δεν θα σου φέρουν και δωράκια ; Εγω λέω είναι καλά και βλέπεις μετά τι νούμερα θα χρειαστείς και ξανά αγοράζεις.. 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κι εγώ σιγά σιγά θα διαλέξω.. φορμάκια και ζιπουνάκια.. να σου πω φορμάκια πήρες κοντομάνικα και με κοντό ποδαράκι; 

12 κορμάκια πήρα. 10 0-3 και 2 newborn. 
 

φορμάκια πήρα 5 κοντομάνικα Και 10 μακρυμάνικο. 
 Τωρα δεν ξερω. Πρεπει να παρω κι Αλλα newborn; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Άχου μωρέ γλυκούλες! ❤️ Να τις χαίρεσαι και τις δύο!! Ρώτησα τώρα μια γνωστή μου παιδίατρο και μου είπε μέχρι εξάμηνο να μην έρχονται σε στενή επαφή, ίσως κάποιοι το τραβάνε πιο πολύ για μεγαλύτερη ασφάλεια..  ίσως αρχίσουμε να σκεφτόμαστε μήπως το κρατήσει καμία από τις μανάδες μας για λίγο..δεν ξέρω..ο άντρας μου αυτό μου πέταξε..

Εμένα όταν είχε γεννηθεί που είχε έρθει το λαμπραντορ στο σπίτι απλά δεν την έφερα σε επαφή σε το σκυλί και χρησιμοποίησα πανες αγκαλιάς οταν ηθελα  να την πάρει κάποιος αγκαλιά για να μην έρχεται σε επαφή με τα ρούχα και με τυχόν τρίχες του σκύλου.. αλλά μετά που ξανά ήρθε ο σκύλος όταν ήταν 3 μηνών τους άφησα κανονικά να έρθουν σε επαφή ρώτησα και την παιδιατρο και μου έδωσε το οκ από την στιγμή που σκύλος ήταν με όλα τα εμβόλια που πρέπει με είπε η γιατρός 🤷‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Λογικά δεν θα σου φέρουν και δωράκια ; Εγω λέω είναι καλά και βλέπεις μετά τι νούμερα θα χρειαστείς και ξανά αγοράζεις.. 🤷‍♀️

Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Έχετε αυλή ή χώρο κατάλληλο; Εγώ αυτό που φοβάται είναι ότι το δικό μας πάει και χοροπηδάει σε όλους, δίνει φιλιά, είναι γενικά πολύ δραστήριο και κοινωνικό και πώς θα γίνει να τα έχω σε απόσταση τους πρώτους μήνες μέχρι να κάνει τα εμβόλια..😑

Μα δε χρειάζεται να τα έχεις σε απόσταση καλή μου! Και να ξέρεις ότι είναι πολύ προστατευτικά με τα παιδιά! Δεν κινδυνεύει το μωράκι σου απο το σκύλο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα!

1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!! 

2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής!

3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο!

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα!

1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!! 

2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής!

3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο!

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!

Καλό μήνα σε όλες!! 🌺🌺🌺

Μωρέ εγώ επειδή φοβάμαι μην κάνω βλακείες από μόνη μου γι αυτό ρωτάω πάντα ότι δεν ξέρω! Αλλά βλέπω ότι και σε τόσο σημαντικά θέματα υπάρχουν διάφορες απόψεις και πολύς κόσμος μπερδεύεται.. Εσύ που το έχεις σπουδάσει το αντικείμενο σγρ ξέρεις καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εμένα όταν είχε γεννηθεί που είχε έρθει το λαμπραντορ στο σπίτι απλά δεν την έφερα σε επαφή σε το σκυλί και χρησιμοποίησα πανες αγκαλιάς οταν ηθελα  να την πάρει κάποιος αγκαλιά για να μην έρχεται σε επαφή με τα ρούχα και με τυχόν τρίχες του σκύλου.. αλλά μετά που ξανά ήρθε ο σκύλος όταν ήταν 3 μηνών τους άφησα κανονικά να έρθουν σε επαφή ρώτησα και την παιδιατρο και μου έδωσε το οκ από την στιγμή που σκύλος ήταν με όλα τα εμβόλια που πρέπει με είπε η γιατρός 🤷‍♀️ 

Ναι ναι κι εγώ αυτό θα κάνω! Θυμάμαι και η ξαδέρφη μου όταν πηγαίναμε στο σπίτι με αυτά τα σεντονάκια αγκαλιάς μας το έδινε το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝

Εγώ που πήρα ένα newborn πάντως μου φάνηκε πολύ μικρούλι..δεν ξέρω..κάτσε να δούμε και την πρόβλεψη του γιατρού για τα κιλά του μωρού, ίσως εκεί ξεκαθαρίσει το θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2024 at 12:33 ΠΜ, ο/η maroo8 είπε:

Κ εγώ περισσότερο όταν είμαι χαλαρή ή κάθομαι τον αισθάνομαι περισσότερο..Όταν κινούμαι δεν το καταλαβαίνω συνήθως 

Εμένα σίγουρα νανουρίζεται όταν περπατάω, αλλά αν κουραστώ μου σκάει κάτι δυνατές σα να μου λέει... ήρθε η ώρα να ηρεμήσεις! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω πήγα ενδοκρινολόγο να με δει με έκανε υπέρηχο όλα καλά με είπε τελικά δεν χρειάζομαι τίποτα να παρω απλά θα το παρακολουθώ κάθε μήνα όπως έκανα μέχρι τώρα στις κλασικές εξετάσεις αίματος πάει 

παει και αυτό έφυγε γιατί το είχα λίγο άγχος 

Πότε σου είπε να το κοιτάξεις ξανά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Εγώ που πήρα ένα newborn πάντως μου φάνηκε πολύ μικρούλι..δεν ξέρω..κάτσε να δούμε και την πρόβλεψη του γιατρού για τα κιλά του μωρού, ίσως εκεί ξεκαθαρίσει το θέμα!

Ναι όντως είναι μικρούλη το newborn, για αυτο πήρα τα Αλλα 0-3. Δεν θα παρω Αλλα όμως θα αρκεστώ με αυτά κ βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Τέλεια!! Να σου πω το σάκχαρο νηστείας σε κάποιες τελευταίες μετρήσεις μου βγαίνει 94 95, βέβαια τυχαίνει και το 87..

Εσύ το μετράς με το που σηκωθείς απτό κρεβάτι ή αφήνεις να περάσεις λίγη ώρα, πιεις λίγο νερό κτλ;

Εμςνα κάθε φορά το ζαχαρο μου ήταν γύρω στο 90 απ' την αρχή είχαμε κάνει καμπύλη στην αρχή ήταν καλή και μετά είπαμε απλά να το παρακολουθούμε...είχα μηχάνημα και το έβλεπα κι εγώ στο σπίτι αραιά και που αλλά μετριομουν τα πρωινά με το που σηκώνομουν...

Έκανα πάλι χτες εξετάσεις βγήκε κι η καμπύλη ευτυχώς μια χαρά ...και τώρα στην καμπύλη 90 ήταν...μόνο τον προηγούμενο μήνα ήταν 86 στις εξετάσεις...αλλά θυμάμαι όταν ήμουν έγκυος στον πρώτο πριν 5 χρόνια το όριο ήταν 95...τώρα όσο πάνε και τα κατεβάζουν😂😂οπότε δε δίνω και τόσο σημασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Ναι όντως είναι μικρούλη το newborn, για αυτο πήρα τα Αλλα 0-3. Δεν θα παρω Αλλα όμως θα αρκεστώ με αυτά κ βλέπουμε.

Εγώ τα 0-3   1 μήνα του τα είχα φορέσει..μετά 3-6 πήγαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα σίγουρα νανουρίζεται όταν περπατάω, αλλά αν κουραστώ μου σκάει κάτι δυνατές σα να μου λέει... ήρθε η ώρα να ηρεμήσεις! χαχαχαχα

Εγώ πάλι όταν κουράζομαι γίνεται τσίτα η κοιλιά μου και δεν μπορώ να κουνηθω 😂😂😂εκεί το καταλαβαινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Πότε σου είπε να το κοιτάξεις ξανά;;;

Τον αλλο μήνα μου είπε να το ξανά δω και γενικα να το βλέπω κάθε μήνα.. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

@Elk πως ήταν το ταξίδι κορίτσι μου; Κοιμήθηκε η μικρή;

αχ στο ταξίδι την πρώτη ώρα μου έκανε πολυ εμετο σε σημείο που πηγε να πνιγεί και τα κάναμε όλα χάλια άσε η μυρωδιά.. αφού ειπα τον αντρα μου να γυρίσουμε πίσω.. ευτυχώς δεν έκανε άλλο και κοιμήθηκε σε όλο τον δρόμο αλλά πολύ κούραση φύγαμε 22:30 και φτάσαμε 06:00… ειπα τον αντρα μου πως μάλλον είναι η τελευταία φορά που κάνουμε αυτό το ταξίδι όταν με το καλό έρθει και η μπεμπουλα δεν θα μπορω να ταξιδέψω τόσες ώρες ξανά με δυο παιδεία 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τον αλλο μήνα μου είπε να το ξανά δω και γενικα να το βλέπω κάθε μήνα.. 

 

αχ στο ταξίδι την πρώτη ώρα μου έκανε πολυ εμετο σε σημείο που πηγε να πνιγεί και τα κάναμε όλα χάλια άσε η μυρωδιά.. αφού ειπα τον αντρα μου να γυρίσουμε πίσω.. ευτυχώς δεν έκανε άλλο και κοιμήθηκε σε όλο τον δρόμο αλλά πολύ κούραση φύγαμε 22:30 και φτάσαμε 06:00… ειπα τον αντρα μου πως μάλλον είναι η τελευταία φορά που κάνουμε αυτό το ταξίδι όταν με το καλό έρθει και η μπεμπουλα δεν θα μπορω να ταξιδέψω τόσες ώρες ξανά με δυο παιδεία 😕

Τον άλλο μήνα ή σε 4 εβδομάδες απο την εξέταση που έκανες;;; Εγώ αυτό θα σου πρότεινα, όπως μου έκανε ο γιατρός μου!

Ωχ Παναγία μου... Σαν εμένα! Με το που ξεκινούσαμε, αν δεν κοιμόμουν κατ' ευθείαν, έκανα απανωτούς εμετούς! Θα ηρεμήσει κάαααααααποια στιγμή αλλά δε θα περάσει τελείως! Άλλος τρόπος δεν υπάρχει κοπέλα μου; Αεροπλάνο ή τραίνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Τον άλλο μήνα ή σε 4 εβδομάδες απο την εξέταση που έκανες;;; Εγώ αυτό θα σου πρότεινα, όπως μου έκανε ο γιατρός μου!

Ωχ Παναγία μου... Σαν εμένα! Με το που ξεκινούσαμε, αν δεν κοιμόμουν κατ' ευθείαν, έκανα απανωτούς εμετούς! Θα ηρεμήσει κάαααααααποια στιγμή αλλά δε θα περάσει τελείως! Άλλος τρόπος δεν υπάρχει κοπέλα μου; Αεροπλάνο ή τραίνο;

τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός 

15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει 

Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός 

15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει 

Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  

Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...