Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Αα α ωραία τα έχεις κάνει τα διαδικαστικά διαβατήριο από τόσο νωρίς γιατί θέλεις να την βγάλεις ; 

Γιατί σκέφτομαι να πάμε ένα ταξίδι την άνοιξη και δεν μπορεί να ταξιδέψει εξωτερικό χωρίς διαβατήριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω Ιωάννη στο όνομα του πεθερού... ήδη ξεκινάνε και τον φωνάζουν Γιάννη αντι για Ιωάννη αλλά θα το κόψω!

νομίζω από απόκριες μέχρι Πάσχα δεν γίνονται μυστήρια...γι αυτό και επελεξα να είναι κοντά στο Πάσχα αλλά μετά από αυτό..εγω δεν γινόταν να την κάνω αλλη ημερομηνία τη βάφτιση...εκτος αν την κάνω μέσα στο χειμώνα.. γιατί ο ενας ο κουνιαδος συνήθως Μάιο φεύγει σεζον και ο αλλος απο Γερμανία έρχεται το Πάσχα οπότε τότε βολεύει για να είμαστε όλοι!

και εγω εχω ακόμα λοχια.. αλλά πολυ πολυ λίγα...μια μερα θα δω κατι στο σερβιετακι μια οχι ..50 ημερών σήμερα...

εμείς εμβόλιο θα κάνουμε στις 14 Οκτώβρη..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

και εγω Ιωάννη στο όνομα του πεθερού... ήδη ξεκινάνε και τον φωνάζουν Γιάννη αντι για Ιωάννη αλλά θα το κόψω!

νομίζω από απόκριες μέχρι Πάσχα δεν γίνονται μυστήρια...γι αυτό και επελεξα να είναι κοντά στο Πάσχα αλλά μετά από αυτό..εγω δεν γινόταν να την κάνω αλλη ημερομηνία τη βάφτιση...εκτος αν την κάνω μέσα στο χειμώνα.. γιατί ο ενας ο κουνιαδος συνήθως Μάιο φεύγει σεζον και ο αλλος απο Γερμανία έρχεται το Πάσχα οπότε τότε βολεύει για να είμαστε όλοι!

και εγω εχω ακόμα λοχια.. αλλά πολυ πολυ λίγα...μια μερα θα δω κατι στο σερβιετακι μια οχι ..50 ημερών σήμερα...

εμείς εμβόλιο θα κάνουμε στις 14 Οκτώβρη..

 

Κι εγώ το ίδιο είμαι με τα λόχεια... Η αλήθεια είναι πως κι εγώ καλοκαίρι θα ήθελα, πριν κλείσει χρόνο ή Ισμήνη-Μαρία, αλλά λόγω εργασίας σεζόν θα είναι δύσκολο...

Κι εμείς νομίζω κάπου εκεί θα το κάνουμε το πρώτο εμβόλιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

κορίτσια πιο μαρσιπο εχετε; και απο που τον πηρατε; μηοως πάρω και εγω

https://www.koudounistra.gr/el/μάρσιπος-cangaroo-sling-cherrish-pink-3800146267186.html?_gl=1*1rdyogr*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQjwmOm3BhC8ARIsAOSbapWucYr4t1iyM4Pz7TcGzauDC3xHJJTruEzI4r3dc8kZNUVL_gY_LTQaAhzPEALw_wcB

Εγώ πήρα αυτόν και η @nanoukoσε γκρι από αυτό το κατάστημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

 

Καλό μήνα να έχουμε...με υγεία κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

και εγω Ιωάννη στο όνομα του πεθερού... ήδη ξεκινάνε και τον φωνάζουν Γιάννη αντι για Ιωάννη αλλά θα το κόψω!

νομίζω από απόκριες μέχρι Πάσχα δεν γίνονται μυστήρια...γι αυτό και επελεξα να είναι κοντά στο Πάσχα αλλά μετά από αυτό..εγω δεν γινόταν να την κάνω αλλη ημερομηνία τη βάφτιση...εκτος αν την κάνω μέσα στο χειμώνα.. γιατί ο ενας ο κουνιαδος συνήθως Μάιο φεύγει σεζον και ο αλλος απο Γερμανία έρχεται το Πάσχα οπότε τότε βολεύει για να είμαστε όλοι!

και εγω εχω ακόμα λοχια.. αλλά πολυ πολυ λίγα...μια μερα θα δω κατι στο σερβιετακι μια οχι ..50 ημερών σήμερα...

εμείς εμβόλιο θα κάνουμε στις 14 Οκτώβρη..

 

Όντως δεν γίνονται γάμοι τη σαρακοστή αλλά βαφτίσεις απ όσο ξέρω γίνονται πάντα 

Αν κάνω λάθος θα πάμε σίγουρα μετά το Πάσχα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια!

Εμείς θα την πούμε Δήμητρα από τον παππού της, που μόνο αυτός δεν έχει ακούσει το όνομα του. Την βάφτιση κ εγώ για Απρίλιο, Μάιο την σκέφτομαι. Εξαρτάται από το αν γίνονται βαφτισεις την σαρακοστή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

@Barbiee πάντως δεύτερη μέρα του Πάσχα γίνονται βαφτίσεις σίγουρα.. Ή νονά μας που είναι η δουλειά της αυτήν έχει μαγαζί για  στολισμούς σε γάμους βαφτίσεις λέει πως η δεύτερη μέρα του Πάσχα είναι η πιο Hot ημερομηνία 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Γιατί σκέφτομαι να πάμε ένα ταξίδι την άνοιξη και δεν μπορεί να ταξιδέψει εξωτερικό χωρίς διαβατήριο!

Ααα οκ δεν το γνώριζα ότι βγάζουν από τόσο μωρά για να μπορέσουν να ταξιδέψουν 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 @nanouko κορίτσια έτσι είναι ο μαρσιπος που πήρατε ; Γιατί λέει κάτι για 5 μέτρα  και το δένετε ; Αν είναι εύκολο μπορείτε να στείλε φωτό ; Γιατί εμένα αυτός δεν με βόλεψε ενω το κρατάει καλά το μωρό δεν μπορώ να το φορέσω μόνη μου θέλω και δεύτερο άτομο επισης αν είσαι με το αμάξι και θέλεις να το φορέσεις όταν φτάσεις θα σέρνεται στον δρόμο μέχρι να το δέσεις 🤷‍♀️IMG_8343.thumb.jpeg.e82884eaab22667e3f2f7ebbde085a37.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

@Barbiee πάντως δεύτερη μέρα του Πάσχα γίνονται βαφτίσεις σίγουρα.. Ή νονά μας που είναι η δουλειά της αυτήν έχει μαγαζί για  στολισμούς σε γάμους βαφτίσεις λέει πως η δεύτερη μέρα του Πάσχα είναι η πιο Hot ημερομηνία 😂

ναι δεύτερη μέρα γίνονται...μεχρι το Μ. Σάββατο δεν γίνονται νομίζω! σκεφτομαι και εγώ για μάρσιπο...αλλα ρε κορίτσια... επιτρέπεται από τόσο μωρά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@Katiana1987 @nanouko κορίτσια έτσι είναι ο μαρσιπος που πήρατε ; Γιατί λέει κάτι για 5 μέτρα  και το δένετε ; Αν είναι εύκολο μπορείτε να στείλε φωτό ; Γιατί εμένα αυτός δεν με βόλεψε ενω το κρατάει καλά το μωρό δεν μπορώ να το φορέσω μόνη μου θέλω και δεύτερο άτομο επισης αν είσαι με το αμάξι και θέλεις να το φορέσεις όταν φτάσεις θα σέρνεται στον δρόμο μέχρι να το δέσεις 🤷‍♀️IMG_8343.thumb.jpeg.e82884eaab22667e3f2f7ebbde085a37.jpeg

Ναι, ακριβώς έτσι είναι! Εγώ το έβαλα μόνη μου το μωρό στο δέσιμο αγκαλιάς μπροστά! Ίσως να τον φοράς από το σπίτι, εγώ έτσι έχω σκεφτεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

ναι δεύτερη μέρα γίνονται...μεχρι το Μ. Σάββατο δεν γίνονται νομίζω! σκεφτομαι και εγώ για μάρσιπο...αλλα ρε κορίτσια... επιτρέπεται από τόσο μωρά;

Νομιζω 40 μερες της Σαρακοστής Νομίζω είναι πολλές για να μην γίνονται γάμοι βαφτίσεις🤷‍♀️

Αυτοί οι μάρσιποι που είναι στηλ πανί κάνει και για νεογέννητα όπως είναι αυτός που έχω εγώ υπάρχουν διάφορα δεσίματα αν είναι νεογέννητο ή πιο μεγάλο το μωρό αλλά είναι μπελάς να τον δέσεις οι άλλοι με τους ιμάντες δεν ξέρω αν κάνει για τόσο μωρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, τελικά όντως απ ότι διαβάζω δεν γίνονται βαφτίσεις τη σαρακοστή 

Νόμιζα ότι είναι μόνο για γάμους. Λέω στις βαφτίσεις δεν θα βάζουν περιορισμούς . Δική μου λογική 😅😅

Άρα κι εγώ εκεί μετα το Πάσχα! 

Λες @Elkδευτελήδεύτερη μέρα Πάσχα;!!

Ωραίο ακούγεται αν και ίσως χαλάσουμε τις πασχαλινές αποδράσεις μερικών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ναι, ακριβώς έτσι είναι! Εγώ το έβαλα μόνη μου το μωρό στο δέσιμο αγκαλιάς μπροστά! Ίσως να τον φοράς από το σπίτι, εγώ έτσι έχω σκεφτεί.. 

ααα οκ αν είναι τέτοιο σας αυτόν που έχω δεν το παίρνω ευχαριστώ κοριτσι μου 😊

δεν θα το βάλεις το μωρό μέσα στο κάθισμα του αυτοκινήτου; Δεν νομιζω πως είναι ασφαλές να το έχεις με το μαρσιπο άσε που αν σε σταματήσει η αστυνομία μπορεί να σε γράψει 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου, τελικά όντως απ ότι διαβάζω δεν γίνονται βαφτίσεις τη σαρακοστή 

Νόμιζα ότι είναι μόνο για γάμους. Λέω στις βαφτίσεις δεν θα βάζουν περιορισμούς . Δική μου λογική 😅😅

Άρα κι εγώ εκεί μετα το Πάσχα! 

Λες @Elkδευτελήδεύτερη μέρα Πάσχα;!!

Ωραίο ακούγεται αν και ίσως χαλάσουμε τις πασχαλινές αποδράσεις μερικών 

Κοιτα εγώ που πήγα καλεσμένη πέρσι σε βάφτιση δεύτερη μέρα του Πάσχα δεν μου ήταν πολύ βολική ημερομηνία να σου πω την αλήθεια μου χάλασε λίγο το Πάσχα μου γιατί ήμουν από μακριά πάντως η φίλη μου λέει πως είναι από τις πρώτες μέρες που κλείνονται για βάφτιση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

ααα οκ αν είναι τέτοιο σας αυτόν που έχω δεν το παίρνω ευχαριστώ κοριτσι μου 😊

δεν θα το βάλεις το μωρό μέσα στο κάθισμα του αυτοκινήτου; Δεν νομιζω πως είναι ασφαλές να το έχεις με το μαρσιπο άσε που αν σε σταματήσει η αστυνομία μπορεί να σε γράψει 🤷‍♀️

Ναι είναι ολόιδιος, η ελαστικότητα βέβαια δεν ξέρω αν είναι ίδια, σε αυτόν που πήρα έχει λίγο..όχι εννοώ εγώ να τον φοράω τον μάρσιπο από το σπίτι, το μωρό θα το βάλω αφού βγούμε απ' το αμάξι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ναι είναι ολόιδιος, η ελαστικότητα βέβαια δεν ξέρω αν είναι ίδια, σε αυτόν που πήρα έχει λίγο..όχι εννοώ εγώ να τον φοράω τον μάρσιπο από το σπίτι, το μωρό θα το βάλω αφού βγούμε απ' το αμάξι! 

Ααα οκ έτσι ναι δεν το κατάλαβα 😅

εμένα γιατί με ζορίζει τόσο να τον φορέσω δεν ξέρω 

το δέσιμο το βρήκες από βίντεο YouTube?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...