Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Δλδ κλαίει χωρίς λόγο; Ενώ πχ είναι καθαρή και χορτάτη η Ισμήνη- Μαρία; Ααα πάλι ξύπνησε με το που τον έβαλα κάτω..ρε κορίτσια τι θα γίνει; Σμρ δύο μπουκιές στο όρθιο έχω φάει! 

Ναι, τη βλέπεις να σφίγγεται έντονα με γοερό κλάμα και μόλις βγάλει αέρια ηρεμεί κατ' ευθείαν μέχρι το επόμενο. 

στις πριν 5 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Δυστυχώς είναι και παραειναι :( δεν έχει να κάνει με τη διατροφή και εμένα αποκλειστικό θηλασμό έκανε και είχε κολικούς και μάλιστα μόνο το βράδυ 10 με 4. Γερμανικό νούμερο :) σε εμάς βοηθούσε πάρα πολύ το πιστολάκι. :) φάση είναι και ευτυχώς περνάει γρηγορα - άλλο που εμάς μας φαίνεται αιώνας :)

Εμένα μόνο η αγκαλιά που της κρατάω μαζεμένα τα ποδαράκια βοηθάει και το στήθος φυσικά! Δεν έχει συγκεκριμένο ωράριο και για την ώρα δεν είναι κάθε μέρα!

στις πριν 4 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εμένα ηρθε σήμερα η παιδίατρος και τον είδε!

κολικούς μου είπε και εμένα...22 ημερών σημερα..με αποκλειστικό θηλασμό 🤷 καθε βράδυ 23.30-3.00 εχουμε δράματα...δεν ξέρουμε τι να τον κάνουμε 🤷 μας εδωσε κάτι σταγόνες τις οποιες θα τις έχει αύριο το φαρμακείο που εφημερεύει σήμερα...ελπιζω να κάνουν δουλειά γιατί εχω βρικολακιασει🤦

υπομονή μανούλες! ολα θα φτιάξουν! 

Τι σταγόνες; Μήπως πάρω κι εγώ την παιδίατρο αύριο να τη ρωτήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, τη βλέπεις να σφίγγεται έντονα με γοερό κλάμα και μόλις βγάλει αέρια ηρεμεί κατ' ευθείαν μέχρι το επόμενο. 

Εμένα μόνο η αγκαλιά που της κρατάω μαζεμένα τα ποδαράκια βοηθάει και το στήθος φυσικά! Δεν έχει συγκεκριμένο ωράριο και για την ώρα δεν είναι κάθε μέρα!

Τι σταγόνες; Μήπως πάρω κι εγώ την παιδίατρο αύριο να τη ρωτήσω!

Ε τότε ρε κορίτσια έχει και μένα κολικούς! Πωωωω Κάνει ακριβώς το ίδιο! Ξαφνικά, σφίγγεται πολύ έντονα, τύπου γίνεται κόκκινος, μαζεύει και τεντώνει τα πόδια πολύ νευρικά και μόλις κάνει προυτς σταματάει..και εννοείται θέλει και στήθος..ωω κι εγώ έλεγα ότι το παιδί έχει πολλά αεριακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ε τότε ρε κορίτσια έχει και μένα κολικούς! Πωωωω Κάνει ακριβώς το ίδιο! Ξαφνικά, σφίγγεται πολύ έντονα, τύπου γίνεται κόκκινος, μαζεύει και τεντώνει τα πόδια πολύ νευρικά και μόλις κάνει προυτς σταματάει..και εννοείται θέλει και στήθος..ωω κι εγώ έλεγα ότι το παιδί έχει πολλά αεριακια..

αυτό ακριβώς κάνει και εμένα 😔 τον λυπάμαι η αλήθεια είναι αλλά δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς..οι κολικοί πιανουν κάθε μέρα ίδια ωρα...παρατηρησε το λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, τη βλέπεις να σφίγγεται έντονα με γοερό κλάμα και μόλις βγάλει αέρια ηρεμεί κατ' ευθείαν μέχρι το επόμενο. 

Εμένα μόνο η αγκαλιά που της κρατάω μαζεμένα τα ποδαράκια βοηθάει και το στήθος φυσικά! Δεν έχει συγκεκριμένο ωράριο και για την ώρα δεν είναι κάθε μέρα!

Τι σταγόνες; Μήπως πάρω κι εγώ την παιδίατρο αύριο να τη ρωτήσω!

Humana colimil plus μου έδωσε...αυριο θα τις ξεκινήσω όμως..δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά 🤷 παρε ρωτα ναι...μηπως βοηθησεις το μικρουλι σου και εσύ 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ! 

και εμένα το κάνει αυτό με το κλάμα και πολλές φορές τεντώνεται προς τα πίσω κάνει σαν τόξο συνήθως απόγευμα μας πιάνει εμάς αυτό αλλά πιστεύω δεν το κάνει σε μεγάλο βαθμό 

νόμιζα αρχίζουν πιο μετά να σας πω την αλήθεια αλλά βλέπω πως και εσας έτσι κάνουν όποτε μάλλον άρχισαν κολικοι κορίτσια 🤷‍♀️

εμενα μου είχε πει να αποφεύγω να τρώω όσπρια και πράσινα γενικα ότι προκαλεί αέρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 

και εμένα το κάνει αυτό με το κλάμα και πολλές φορές τεντώνεται προς τα πίσω κάνει σαν τόξο συνήθως απόγευμα μας πιάνει εμάς αυτό αλλά πιστεύω δεν το κάνει σε μεγάλο βαθμό 

νόμιζα αρχίζουν πιο μετά να σας πω την αλήθεια αλλά βλέπω πως και εσας έτσι κάνουν όποτε μάλλον άρχισαν κολικοι κορίτσια 🤷‍♀️

εμενα μου είχε πει να αποφεύγω να τρώω όσπρια και πράσινα γενικα ότι προκαλεί αέρια 

Καλημέρα μανούλα!

εμενα μ ειχε πει η παιδίατρος ότι μετά τις 15 μερες μπορουν να ξεκινησουν οι κολικοί..εμενα τα γαλακτοκομικά μου ειπε να αποφεύγω για τους κολικούς...και τις σοκολάτες!🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 

και εμένα το κάνει αυτό με το κλάμα και πολλές φορές τεντώνεται προς τα πίσω κάνει σαν τόξο συνήθως απόγευμα μας πιάνει εμάς αυτό αλλά πιστεύω δεν το κάνει σε μεγάλο βαθμό 

νόμιζα αρχίζουν πιο μετά να σας πω την αλήθεια αλλά βλέπω πως και εσας έτσι κάνουν όποτε μάλλον άρχισαν κολικοι κορίτσια 🤷‍♀️

εμενα μου είχε πει να αποφεύγω να τρώω όσπρια και πράσινα γενικα ότι προκαλεί αέρια 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα μανούλα!

εμενα μ ειχε πει η παιδίατρος ότι μετά τις 15 μερες μπορουν να ξεκινησουν οι κολικοί..εμενα τα γαλακτοκομικά μου ειπε να αποφεύγω για τους κολικούς...και τις σοκολάτες!🤷

Εγώ νομίζω θα αρχίσω να σημειώνω τι τρώω και πως είναι το παιδί μπας και καταλάβω τι την πειράζει! 

Τόσο νωρίς, ε;;; @Elkμου κι εγώ το ίδιο ήξερα. Πως μετά τις 3 βδομάδες έρχονται... Αλλά εμείς εδώ βιαζόμαστε σε όλα απ' ότι φαίνεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Εγώ νομίζω θα αρχίσω να σημειώνω τι τρώω και πως είναι το παιδί μπας και καταλάβω τι την πειράζει! 

Τόσο νωρίς, ε;;; @Elkμου κι εγώ το ίδιο ήξερα. Πως μετά τις 3 βδομάδες έρχονται... Αλλά εμείς εδώ βιαζόμαστε σε όλα απ' ότι φαίνεται!!!

καλη ιδεα ειναι και αυτή! αλλα δεν ξέρω κατα πόσο θα ειναι εύκολο να σημειώνεις το καθε τι που τρως!

εμένα ακριβώς μετα τις 3 εβδομάδες ξεκίνησαν οι κολικοί 🤷

ελπίζω ολα να φτιάξουν σιγα σιγά...γιατι άμα θέλει 2 μηνες να είμαστε ετσι καθε βράδυ δεν θα την παλέψω 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα μανούλα!

εμενα μ ειχε πει η παιδίατρος ότι μετά τις 15 μερες μπορουν να ξεκινησουν οι κολικοί..εμενα τα γαλακτοκομικά μου ειπε να αποφεύγω για τους κολικούς...και τις σοκολάτες!🤷

Εμένα τα γαλακτοκομικά μου είχε πει είναι πιο πολύ σε περίπτωση αν βγάλουν αλλεργία 🤷‍♀️

ναι ναι και η σοκολάτα θέλει προσοχή τα πικάντικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Εγώ νομίζω θα αρχίσω να σημειώνω τι τρώω και πως είναι το παιδί μπας και καταλάβω τι την πειράζει! 

Τόσο νωρίς, ε;;; @Elkμου κι εγώ το ίδιο ήξερα. Πως μετά τις 3 βδομάδες έρχονται... Αλλά εμείς εδώ βιαζόμαστε σε όλα απ' ότι φαίνεται!!!

Εμένα έκλεισε 3 βδομαδες η μικρή αλλά εγω νόμιζα πως μετά όταν σαραντησουν αρχίζουν γιατί η μεγάλη δεν μπορω να πω πως  είχε κολικους είναι η αλήθεια.. και αν είχε ήταν σε μικρό βαθμό δεν ταλαιπωρήθηκε πολύ 

και αυτήν για την ωρα είναι ακόμα σε μικρό βαθμό δεν ξέρω μετά πως θα πάει γιατί έχω ακούσει και περιπτώσεις να κλαίνε για ώρα και να μην ησυχάζουν με τίποτα 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ την ντομάτα να έχετε στο μυαλό σας κορίτσια για τα αέρια .. εγώ μόλις έκοψα φαγητά που έχουν σάλτσες, ντομάτα κτλ ηρεμήσαμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Κ την ντομάτα να έχετε στο μυαλό σας κορίτσια για τα αέρια .. εγώ μόλις έκοψα φαγητά που έχουν σάλτσες, ντομάτα κτλ ηρεμήσαμε ..

Ωχ... αλήθεια;;; Ευχαριστούμε για τη συμβουλή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Κ την ντομάτα να έχετε στο μυαλό σας κορίτσια για τα αέρια .. εγώ μόλις έκοψα φαγητά που έχουν σάλτσες, ντομάτα κτλ ηρεμήσαμε ..

Ααα αυτό δεν το γνώριζα καθόλου κορίτσι μου 

ευχαριστούμε για την πληροφορία 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Βγήκανε τα αποτελέσματα των εξετάσεων στο eppen, μπήκα και τα είδα και είναι όλα φυσιολογικά!😁 Τσάμπα ανησυχήσαμε! 

Ωχ ούτε ντομάτα..φφφ Κι εμένα η παιδίατρος για τα γαλακτοκομικά μου είπε για αποφυγή αλλεργιών.. αλλά να τα περιορίσω, όχι να τα κόψω γτ πρέπει να λέει να τρώω τα πάντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Βγήκανε τα αποτελέσματα των εξετάσεων στο eppen, μπήκα και τα είδα και είναι όλα φυσιολογικά!😁 Τσάμπα ανησυχήσαμε! 

Ωχ ούτε ντομάτα..φφφ Κι εμένα η παιδίατρος για τα γαλακτοκομικά μου είπε για αποφυγή αλλεργιών.. αλλά να τα περιορίσω, όχι να τα κόψω γτ πρέπει να λέει να τρώω τα πάντα..

Κι εμένα βγήκαν... Όλα πράσινα-φυσιολογικά!!! 

Ερώτηση... είναι λάθος περασμένο το επίθετο της μικρής στο eppen.gr. Παίζει κάπου ρόλο, λέτε; Πρέπει να κάνω κάτι για να διορθωθεί;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Βγήκανε τα αποτελέσματα των εξετάσεων στο eppen, μπήκα και τα είδα και είναι όλα φυσιολογικά!😁 Τσάμπα ανησυχήσαμε! 

Ωχ ούτε ντομάτα..φφφ Κι εμένα η παιδίατρος για τα γαλακτοκομικά μου είπε για αποφυγή αλλεργιών.. αλλά να τα περιορίσω, όχι να τα κόψω γτ πρέπει να λέει να τρώω τα πάντα..

Και εμάς σήμερα βγήκε το επαναληπτικό,όλα καλά 🥰🥰🥰🥰

Και εμείς κορίτσια μου αρχίσαμε κολικούς από χτες (1μηνας),πολύ ζοριζεται το μικράκι μου και δε ξέρω πως να τον ανακουφίσω,όλο αγκαλίτσα και χαδάκια είμαστε 🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Και εμάς σήμερα βγήκε το επαναληπτικό,όλα καλά 🥰🥰🥰🥰

Και εμείς κορίτσια μου αρχίσαμε κολικούς από χτες (1μηνας),πολύ ζοριζεται το μικράκι μου και δε ξέρω πως να τον ανακουφίσω,όλο αγκαλίτσα και χαδάκια είμαστε 🥹

πολύ συχνό φαινόμενο οι κολικοί τελικά βλέπω..έτσι κι εμείς..τα καημενούλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

πολύ συχνό φαινόμενο οι κολικοί τελικά βλέπω..έτσι κι εμείς..τα καημενούλια..

όντως ναι.. και δεν το περίμενα να είναι τόσο συχνό 🤷

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η XanaT είπε:

Κ την ντομάτα να έχετε στο μυαλό σας κορίτσια για τα αέρια .. εγώ μόλις έκοψα φαγητά που έχουν σάλτσες, ντομάτα κτλ ηρεμήσαμε ..

ολα τα φαγητά έχουν σάλτσα 🤷 τι να τρώμε; μόνο πατάτες και ρύζι;🤷🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εμένα βγήκαν... Όλα πράσινα-φυσιολογικά!!! 

Ερώτηση... είναι λάθος περασμένο το επίθετο της μικρής στο eppen.gr. Παίζει κάπου ρόλο, λέτε; Πρέπει να κάνω κάτι για να διορθωθεί;;;

αχ δε γνωρίζω να σου πω.. πάρε τηλ.. σε μένα το είχανε σηκώσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χάθηκα το ξέρω. 

Λίγο διάβασα τα νέα σας! 

Όσον αφορά τη γέννα πηγαίναμε για φυσιολογικα είχαμε φτάσει στα 7-8 εκ διαστολή και το μωρό άρχισε να έχει βραδυκαρδια. 

Πέσαν πολύ οι παλμοί του και μπήκα εκτακτως για καισαρική. 

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά! 

Γυρίσαμε σπίτι τη Δευτέρα!

Κάθε μέρα είναι διαφορετική και τώρα τον μαθαίνουμε!!!

Τώρα αρχιζω να βρίσκω τους ρυθμούς μου και να επικοινωνώ με τον έξω κόσμο 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια από καλλυντικά πρέπει να αποφεύγουμε κάτι όπως στην εγκυμοσύνη τη βιταμίνη Α?

Θυμάστε που λέγαμε να μη φοράμε αποσμητικό? Ε λοιπόν είπα να το τηρήσω, κάνω ένα ντους την ημέρα, αν προλάβω και δεύτερο και όταν πάω στην τουαλέτα πλένομαι και στις μασχάλες. Όμως νιώθω ότι μυρίζω πολύ έντονα, σα να έχει αλλάξει η μυρωδιά μου! Τι σου είναι οι ορμόνες! Για πόσο δε θα φοράτε αποσμητικό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια χάθηκα το ξέρω. 

Λίγο διάβασα τα νέα σας! 

Όσον αφορά τη γέννα πηγαίναμε για φυσιολογικα είχαμε φτάσει στα 7-8 εκ διαστολή και το μωρό άρχισε να έχει βραδυκαρδια. 

Πέσαν πολύ οι παλμοί του και μπήκα εκτακτως για καισαρική. 

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά! 

Γυρίσαμε σπίτι τη Δευτέρα!

Κάθε μέρα είναι διαφορετική και τώρα τον μαθαίνουμε!!!

Τώρα αρχιζω να βρίσκω τους ρυθμούς μου και να επικοινωνώ με τον έξω κόσμο 😅😅

Τελικά δεν τη θέλαμε την καισαρική αλλά τώρα λέω ευτυχώς που υπάρχει αυτή η μέθοδος και ήρθαν στον κόσμο τα μωρά μας χωρίς να κινδυνέψουν! Κορίτσι μου τώρα ούτε καν μας νοιάζει έτσι δεν είναι; Πάρε τον χρόνο σου να επανέλθεις! Κάθε μέρα θα είναι και καλύτερη γενικά αλλά θα υπάρχουν και οι δύσκολες μέρες! Εγώ έτσι το ζω! Κι όταν θα αρχίσει να σου σκάει τα χαμόγελα εκεί θα ξεχάσεις και κούραση και τα πάντα! Τώρα κόβω βόλτες στο σπίτι γτ έχουμε την κοιλίτσα μας και θέλουμε αγκαλιές 🤷🤗 ούτε να φάω δεν προλαβαίνω ρε κορίτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Τελικά δεν τη θέλαμε την καισαρική αλλά τώρα λέω ευτυχώς που υπάρχει αυτή η μέθοδος και ήρθαν στον κόσμο τα μωρά μας χωρίς να κινδυνέψουν! Κορίτσι μου τώρα ούτε καν μας νοιάζει έτσι δεν είναι; Πάρε τον χρόνο σου να επανέλθεις! Κάθε μέρα θα είναι και καλύτερη γενικά αλλά θα υπάρχουν και οι δύσκολες μέρες! Εγώ έτσι το ζω! Κι όταν θα αρχίσει να σου σκάει τα χαμόγελα εκεί θα ξεχάσεις και κούραση και τα πάντα! Τώρα κόβω βόλτες στο σπίτι γτ έχουμε την κοιλίτσα μας και θέλουμε αγκαλιές 🤷🤗 ούτε να φάω δεν προλαβαίνω ρε κορίτσια..

μια απο τα ίδια...2 η ωρα και ακόμα δε λέει να κοιμηθεί 🤦🤦

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

μια απο τα ίδια...2 η ωρα και ακόμα δε λέει να κοιμηθεί 🤦🤦

Εμένα πάλι ξύπνησε στις 02:30 η ώρα και από εκείνη την ώρα απλά δεν ξανα κοιμήθηκε εκανε κάτι ύπνους 15 -20 λεπτά άντε ξανά πάλι το μάτι γαρίδα 

Από εκείνη την ώρα δεν έχω κοιμηθεί εγω 😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εμένα πάλι ξύπνησε στις 02:30 η ώρα και από εκείνη την ώρα απλά δεν ξανα κοιμήθηκε εκανε κάτι ύπνους 15 -20 λεπτά άντε ξανά πάλι το μάτι γαρίδα 

Από εκείνη την ώρα δεν έχω κοιμηθεί εγω 😤

πωω😔 δεν παλεύεται ειλικρινά 😔 εγω είμαι πτώμα 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ο μικρούλης!! Του βάζεις κάτι να κοιτάει ή απλώς του αρέσει και κάθεται ετσι; Κάνετε συγκοίμιση εσεις; Καταλαβαίνω λοιπόν ότι αν μπορούν εύκολα να χειριστούν το κεφάλι τους τότε μπορούν να κοιμηθούν στην οποία στάση! Εγώ τον έχω πιάσει μερικές φορές να έχει κάνει στροφή το κορμάκι του μόνος του δλδ από τη μέση και κάτω να έχει πάει μπρούμυτα μόνος του αλλά φοβάμαι και τον ξαναγυρνάω! 
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου  , είπαμε αργά η γρήγορα μετά το καλοκαίρι θα έχουμε φουλ εγκυμοσύνες ταυρακια πολλά βλέπω .. ε ξέρω πολλά χρόνια εδώ μέσα κ έχουμε πει τόσα πολλά που πραγματικά είναι σα να σε ξέρω. Θυμάμαι τότε που λέγαμε για το σπέρμα κ τελικά τσουπ βάζουμε γκολ 
    • Καλησπέρα! Εγώ θα σου πρότεινα την μέρα που θα δεις το αχνό θετικό να ξανακάνεις 1-2 μέσα στην μέρα. Μπορεί να χαλάσεις μερικά παραπάνω τεστάκια, αλλά έτσι μόνο θα μάθεις το σώμα σου... Εμένα τουλάχιστον αυτό με βοήθησε και να σου πω ότι το ημερολόγιο περιόδου μου βγάζει ότι κάνω ωορρηξια τη 14 μ΄έρα, ενώ επιβεβαιωμένα κάνω 18η-19η μέρα με κύκλο 28-30 μ΄έρες.
    • Κι όμως μια χαρά καταλάβαμε... απο το τρίκλινο στο δίκλινο ε΄να 500ρικο διαφορά στην τιμή του γιατρού.  Ανεξάρτητα από το μαιευτήριο. Αυτός δικαιολογήθηκε ΄ότι διαμόρφωσε έτσι την τιμή μετά κρίσης για να βοηθήσει.. Η αλ΄ήθεια είναι ότι κι εμείς δε ρωτήσαμε κάτι παραπάνω, γιατί το είχα ξανακούσει και από φίλες μου και από την αδελφή μου που το πρ΄ώτο το είχε γενν΄ήσει με άλλο γιατρό. Τι να πεις... Να πάνε μόνο όλα καλά! 💗
    • Εμένα κορίτσια μου κάθεται αρκετή ώρα μπρούμυτα,του αρέσει πολύ και κάποιες φορές κοιμόμαστε και μπρούμυτα φυσικά με την άδεια του παιδιάτρου μας...Γενικά μας έχει πει ότι είναι αρκετά μπροστά στην ανάπτυξη και όντως ισχύει δλδ μιας και το κεφαλάκι μας το σηκώνουμε αρκετά και το κρατάμε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...